Uzavíráte kupní smlouvu na pozemek? Pozor na vedení sítí


|
#

U parcel, tedy pozemků, které si pořizujete na stavbu domu, musíte být ještě opatrnější. Ne každý pozemek lze pro stavbu domu využít, přesto, že je vám to prodávajícím slibováno. Nikdy tedy nekupujte pozemek jen na základě jeho polohy, nebo že se vám prostě jen líbí. O pozemku si předem zjistěte sami důležité informace. Jedná se zejména o:

1)      charakter pozemku – nejen jak je pozemek zapsán v katastru nemovitostí, ale pro jaké využití je určen ve územním plánu města či obce v jehož katastru se nachází. V praxi to znamená, že pokud koupíte pozemek, který spadá v územním plánu obce pod kategorii území pro průmyslovou výrobu, nebo území, kde se stavět nesmí, pak na pozemku, který jste koupili za velké peníze jako pozemek stavební nic nepostavíte. A územní plán je jen velmi těžké změnit a je to věc na dlouhá léta

2)      Zjistěte si, že je skutečně pozemek napojen na slibované sítě, nebo že jsou tyto sítě v dosahu. Tuto informaci si zjistěte přímo na poskytovatelích těchto služeb – např. ČEZ, plynárenská či vodohospodářská společnost. Můžete se tak často dovědět až překvapující informace, které jsou zásadně odlišné od toho co vám tvrdil prodávající, nebo realitní kancelář.

3)      Zjistěte si, kudy skutečně na hranici či přímo na pozemku probíhají sítě. Jedná se především o sítě, které jsou pod zemí. Velmi často se tak stává, že kupující koupí stavební pozemek, přes který jim středem vede potrubí s plynem. Je jasné, že pozemek pak nelze pro stavbu použít. Neštastným kupujícím tak nezbude nic jiného než za částky, blížící se milionu korun nechají vedení potrubí přemístit na hranice či okraj pozemku, v horším případě pak s celou věcí nepůjde dělat vůbec nic. To samé platí i o vedení telekomunikačních kabelů, vodovodních sítí apod.

4)      Věcná břemena vztahující se k pozemku. Věcná břemena mohou často narušit charakter pozemku jako stavebního. Může se jednat například o průjezd vozidel, zemědělské techniky apod. Nikdy si asi nedovede představit nebo akceptovat, že mu bude v pravidelných intervalech přejíždět přes pozemek těžká zemědělská technika

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU