Kupujete nemovitost či byt přes realitku? Kupní smlouvu zkontrolujte advokátem


|
#

Kupní smlouva od realitky pro vás nemusí být výhodná

Realitní kancelář totiž nezastupuje pouze vás, jako prodávajícího či kupujícího, ale také protistranu. Realitní kancelář tak musí balancovat protože k dosažení svého příjmu a svého prospěchu potřebuje obě strany. Může se tak stát, že realitní kanceláře sepíše smlouvu výrazně ve prospěch vaší protistrany. V případě, že ji následně s důvěrou podepíšete, se můžete velmi spálit. Po převodu nemovitosti má totiž realitka svůj úkol splněný a veškeré následné starosti už jsou pouze starostmi vašimi.

 Může se tak stát, že realitní kancelář do smlouvy zapracuje ustanovení, které vám zabrání například v budoucnu reklamovat skryté vady nemovitosti, nebo realitka nejasně určí postup úhrady kupní ceny a vy se části ceny vůbec nedočkáte apod.

Jednáte o kupní smlouvě s realitkou? Vezměte si svého advokáta

Je tedy nanejvýš vhodné, aby jste kupní smlouvy či rezervační smlouvu připravenou realitní kanceláří prodiskutovali s vlastním advokátem a nechali jím tuto smlouvu zkontrolovat a případně zrevidovat více ve váš prospěch.

Na základě našich zkušeností musíme říct, že téměř ve všech případech kupní smlouvy sepsané realitní kanceláří doporučujeme našim klientům výrazné úpravy této smlouvy a často doporučujeme smlouvu vůbec nepodepsat. Důvody jsou různé. Nejčastěji se však jedná o ustanovení v kupní smlouvě, která jsou buď přímo vadná a chybná a nebo směřují v neprospěch klienta.

Nevěřte úschovám realitních kanceláří. Trvejte na advokátní úschově

Současně také varujeme před tzv. úschovami realitních kanceláří, které ve skutečnosti nejsou skutečnými úschovami. Nemáte totiž zajištěno, co se s vašimi penězi na účtu realitní společnosti děje, nesete riziko, že realitní kancelář zkrachuje, nebo prostředky někdo zneužije a vy už se s nimi nikdy nesetkáte. Tyto individuality jsou u advokátní úschovy vyloučené, protože advokát je pro výkon své funkce ze zákona pojištěn a v případě jakýchkoliv problémů vám tak prostředky úschovy uhradí pojišťovna u které je advokát pojištěn.

_____________________________________________________________________________________________________________________________-

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s koupí či prodejem nemovitosti, tedy bytu, domu nebo pozemku? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

__________________________________________________________________________________________________________________________

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU