Výživné podle tabulek? Zatím se moc nepoužívají


|

Po více než půl roce existence tabulky, která však existuje pouze jako doporučující materiál a není uvedena v žádném právním předpise, se jí řídí stále jen velmi málo soudců.

Tabulka je skutečně pouze doporučujícím materiálem a většina soudců beztak zkoumá konkrétní, komplexní situaci dětí a jejich rodičů. Výroky soudů se tak v mnoha případech liší od hodnot uvedených v tabulce na výpočet výživného.

Rostoucí tendenci má zejména citace tabulky pro výpočet výživného v žalobách na určení a stanovení výživného, kdy se snaží rodiče svůj nárok podložit také částkami uvedených v tomto dokumentu.

Zavedení tabulky na výpočet výživného a její obecná přijatelnost a používanost je otázkou budoucnosti. Rozhodně by nebylo od věci rozpracovat nejen tabulku, ale i různé životní situace ke kterým by se mělo přihlížet při určení výše výživného. Vše není jen o číslech, ale také o přístupu, individuálních poměrech a snaze rodičů postarat se dobře o své děti.

_______________________________________________________________________________________________________________________________

 

Máte zájem o právní pomoc a právní zastoupení v souvislosti s rozvodem manželství či výživným? Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU