Rozhodčí doložka


|

Rozhodčí doložka musí mít správnou formu, aby byla platná a účinná. Smlouvy se na základě rozhodčí doložky zavazují, resp. souhlasí s tím, že spory vzniklé nebo související s uzavíranou smlouvou budou řešeny v rozhodčím řízení rozhodcem, kterého si předem oba stanoví, nebo určí způsob jakým bude rozhodce v případě sporu stanoven.

1) Typicky je možné už přímo v rozhodčí doložce uvést konkrétní jméno a údaje rozhodce, který bude v případě sporu celou věc rozhodovat. Toto řešení je časté a vede k nejrychlejšímu řešení v dané věci.

2) Další možností je pověření abstraktně naší Advokátní kanceláře k řešení sporu rozhodcem, kterého advokátní kancelář vybere. Dopředu tak není známá konkrétní osoba, která bude věc v rozhodčím řízení rozhodovat.

Zanesení rozhodčí doložky do smlouvy vřele doporučujeme v případech kdy to může být výhodné, tedy ve smlouvách, kde je v případě sporu potřebné rychlé řešení celé věci. Typycky se jedná o nájemní či podnájemní smlouvy, smlouvy o půjčce, uznání dluhu či závazku, smouvy o dílo apod.

Pomalost soudů vás totiž mohou stát statisíce či miliony ve chvíli, kdy musíte čekat na rozhodnutí, nabytí právních mocí a kdy je možnost nejrůznějších odvolání, které mohou celé rozhodování prodloužit na léta.

Průměrné rozhodnutí soudu v němž se jedna ze stran odvolá vysoce přesahuje dobu jednoho roku. Je tedy zřejmé, že soudní rozhodování sporů nemusí být vždy nejideálnějším způsobem.

Nepodceňujte tedy situaci a předvídejte možné budoucí spory z uzavíraných smluv a dopředu si zajistěte rychlé řešení těchto sporů.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU