Pozor na kreditní karty a kontokorent. Mohou vás permanentně zadlužit


|
Pozor na kreditní karty a kontokorent. Mohou vás permanentně zadlužit

Kreditní karty a kontokorent vedou

Nejpoužívanějšími produkty pro tento účel jsou kreditní karty a kontokorent. Banka vám tak poskytuje rámec finančních prostředků, které můžete čerpat bez složitého schvalování a formalit. Pokud lidé čerpají finanční prostředky skutečně způsobem pro který jsou určeny, pak je vše v pořádku. Znakem těchto produktů je, že do určité doby (například 30-45 dnů) musíte půjčené prostředky vrátit zpět bance. Pokud to neuděláte srazí vám banka vysoké úroky, nebo ještě hůře dostanete pokutu. Úrokové sazby u těchto produktů bývají velmi vysoké a pohybují se v rozmezí 13-25 procent.

Neuvážené používání vám může srazit vaz

Bohužel se právě kontokorenty či kreditní karty používají i na financování běžných potřeb a lidé na dluh nakupují jídlo či dovolenou. Stále častěji také tímto způsobem řeší jiné své dluhy. Tím se dostávají do situace, kdy se stávají absolutně neschopnými zmíněné splátky splácet. Například u půjček z kreditních karet činí měsíční splátka 1/12 celého úvěru. K této částce navíc musíme připočítat až 20 procent úroku. Pokud si tedy půjčíte na kreditní kartu částku 50 000 korun, a nevrátíte je bance včas, pak se vám následující měsíc srazí 4 160 korun splátky spolu s 833 korunami úroku. Celkem tak zaplatíte téměř 5 000 korun měsíčně na splátkách.

Pokud je klient schopen tuto částku splácet, pak by se nic nedělo, nicméně lidé z důvodu řešení své ekonomické situace opět vyberou z kreditní karty to co minulý týden zaplatili a problém je na světě.

Kreditní karty vás přimějí utrácet

Dalším problémem kreditních karet je jejich návykovost. Lidé mají prostě pocit falešného dostatku, který jim poskytuje karta s desetitisícovým kreditem. Lidé pak psychologicky ztrácejí zábrany dopřát si to co si přejí. Vystřízlivění ovšem přijde s prvním upozorněním na povinnost úhrady výše uvedených velmi vysokých splátek a úroků.

Kreditní karta a kontokorent mohou zhatit jiný úvěr

Úvěr na kreditní kartě, nebo jen pouhé její držení vám navíc může znemožnit možnost získat hypotéku či jiný úvěr. Banky totiž při žádosti o úvěr posuzují nejen skutečnou výši vašeho dluhu, ale také výši potenciálního dluhu. Pokud máte tedy kartu s kreditem na 100 000 korun, započítávají často banky celou tuto částku do vašich výdajů spojených se splácením úvěrů. A to i tehdy, když jste si z kreditní karty nepůjčili ani korunu.

Držení kreditní karty vám tak může přinést obrovské problémy ve chvíli, kdy nutně potřebujete schválení hypotéky či jiného úvěru a vaše žádost je z tohoto důvodu zamítnuta.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU