Přehled soudních řízení na internetu


|
#

Svoji kauzu a vývoj vaší žaloby si můžete nalézt na následujícím odkaz. Potřebujete znát pouze čislo jednací spisu. Ostatní už naleznete přímo na internetu.

 

http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.jsp

Začalo to katastry

On-line kontrola soudů tak navazuje na již několik let fungující kontrolu řízení u katastrálních úřadů. Tato praxe významně zprůhlednila postup řízení a transparentnost u našich katastrálních úřadů.

Jedním z hlavních důvodů zveřejnění průběhu řízení na internetu byla velká nespokojenost s prací katastrálních úřadů, častá podezření z korupce či  pomalost řízení. Je zřejmé, že dnes je skutečnost jiná a kromě Prahy téměř všechny katastrální úřady plní svou povinnost vyřizování věcí v zákonných lhůtách a v pořadí v jakém k nim případy přicházejí.

Databáze řízení u katastrálních úřadů včetně informací o vlastnictví apod. jsou dnes masově využívanou službou veřejnosti.

Vše se dozvíte přímo na internetu

A právě skutečnost pozitivních výsledků s on-line kontrolou úřadů inspirovala ke stejnému opatření i naše soudy. Kontrolu po internetu vnímají kladně nejenom občané, ale také pracovníci soudů, kteří si slibují pokles telefonních žádostí o informace, které představují mnohem větší zátěž.

On-line databáze soudních řízení je jedním z dalších výsledků elektronizace české justice, která je jedním z hlavních projektů ministra spravedlnosti. Databáze soudních řízení bude neustále každodenně aktualizována a občané se tak bez nutnosti zvedat telefon dozví vše podstatné o probíhajícím soudním řízení.

K získání informací jim bude stačit pouze znalost čísla jednacího, které vyplní do formuláře na internetové stránce: http://infosoud.justice.cz/InfoSoud/public/search.jsp

Rychlé informace budou plně využívat také státní i soukromé instituce, stejně tak jako advokáti, notáři a exekutoři, kteří tak ušetří více času pro vlastní činnost.

Aktuálně by se tak nemělo stávat, že některý soudce shodí nepohodlný, či komplikovaný případ pod stůl. Občan totiž okamžitě odhalí, že se dlouhou dobu se spisem nic neděje.

Zneužití osobních informací nehrozí

Se zveřejňováním řízení a různých informací na internetu se vždy ozve kritika ochránců lidských práv a práva na ochranu osobních údajů, kteří poukazují na možnost zneužití osobních informací, které se takto mohou stát dostupnými. Ani zde nic takového nehrozí, protože informace nebudou žádné osobní ani citlivé údaje obsahovat.

Možnost on-line kontroly soudů má být dalším příspěvkem pro zvýšení důvěry v českou justici.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU