Nemovitosti

Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Výpověď z nájmu může být okamžitá říká nový občanský zákoník

Nový občanský zákoník se v tak zásadní věci jako je řádné hrazení nájemného postavil za pronajímatele a rozhodně se vymezil proti notorickým neplatičům nájemného. Dle nové úpravy nájmu bude totiž moci dát pronajímatel nájemci okamžitou výpověď, pokud nájemce nehradí řádně a včas nájemné a služby spojené s bydlením.

Číst více »
Vynutitelnost výpovědi z nájmu je nutné vybojovat

Pokud vám nájemce neplatil, nebo mu skončila platnost nájmu a tento odmítl respektovat oprávněnou výpověď a byt nevyklidil, pak je třeba postupovat rychle a energicky. Nelze přitom doporučit svévolné vniknutí do bytu a vyklizení věcí, výměnu zámků a to ani v případě přítomnosti svědků. Tento postup je třeba uplatňovat pouze v největší nouzi a pouze ve chvíli, kdy je tato možnost sjednána výslovně v nájemní či jiné smlouvě a to dostatečným způsobem. V opačném případě si můžete vykoledovat obvinění ze spáchání trestného činu.

Číst více »
Pořízení bytu při privatizaci bytového fondu nájemníky

Celá řada měst a obcí přistoupila k prodeji bytových domů do vlastnictví občanů. Patříte mezi ty šťastné, kteří si mohli koupit byt za minimální ceny?

Číst více »
Jak můžete přijít o nájem? Dávejte pozor!

Bydlíte v pronajatém bytě? Plníte řádně své povinnosti a myslíte si, že se vám nemůže nic stát? V platnost vstupují změny, kdy můžete o nájemní byt velmi rychle a nenahraditelně přijít. Dávejte pozor!

Číst více »
Realitní kanceláře? Požehnání nebo riziko?

Každý, kdo chce prodat nebo koupit nějakou nemovitost, stojí před rozhodnutím, zda se do toho pustí na vlastní pěst, nebo využije služeb realitních kanceláří. Jaká pro a proti mají obě varianty? Především peníze a čas.

Číst více »
Koupě bytu: jak předejít rozčarování?

S rostoucím počtem realitních kanceláří je stále pravděpodobnější, že se setkám s neseriózním obchodním jednání.

Číst více »
Opět hrozí velké zvýšení poplatků na katastru

Poplatek za vklad vlastnické práva do katastru nemovitostí se může zvýšit až dvojnásobně. Místo 500 Kč za každý vklad nyní můžete od nového roku zaplatit 1000 Kč.

Číst více »
Realitní kancelář vaše zájmy hájit nemusí. Budte obezřetní

Prodej či koupě bytu, domu či jiné nemovitosti prostřednictvím realitní kanceláře je stále populárnější. V jednání s realitkou však budte ostražití. Realitní kancelář nemusí hájit vaše práva.

Číst více »
Zatajíte spolubydlícího: Přijdete o nájem

Bydlíte v pronajatém bytě? Plníte řádně své povinnosti a myslíte si, že se vám nemůže nic stát? V platnost vstoupily změny, kdy můžete o nájemní byt velmi rychle a nenahraditelně přijít. Dávejte pozor

Číst více »
Nemáte na nájem? Nechte si přispět od státu!

Od příštího roku vzroste regulované nájemné až o 46 %. Volné nájemné zůstane na stejné výši nebo mírně vzroste. Současně porostou o 10 % náklady na elektrickou energii, stejně tak u plynu, tepla a vody.

Číst více »
Převádíte byt? Pozor na povinnosti ke státu

Převod bytu nemusí být tak snadný jak se na první pohled zdá. Navíc vás čeká mnoho daňových povinností. Důkladně si proto promyslete jak převod uskutečnit, aby to bylo pro vás co nejvýhodnější.

Číst více »
Spořit nebo hypotéku: Neprodělávejte statisíce!

Hypoteční úvěry nabízejí v současnosti téměř všechny banky na trhu. Zajímavé podmínky nabízejí u úvěrů na pořízení nemovitosti také stavební spořitelny.

Číst více »
Chcete koupit nemovitost? Nenechte se uvést do tísně!

Koupě nemovitosti je jednou z nejvýznamnějších životních transakcí. Chyba v takovém případě může znamenat statisícové ztráty, kterým se dá ovšem snadno předejít

Číst více »
Ceny bytů rekordně klesají: Poplatky nikoliv

Ceny bytů, především v Praze a dalších velkých městech rekordně klesají. Naopak poplatky a služby spojené s bydlením neklesají, nebo naopak rostou.

Číst více »
Až 400 korun měsíčně na daň z nemovitosti? Je už běžnou realitou!

Reforma daní nepřinesla jen snížení daně z příjmů či růst DPH, přinesla také až několikanásobné zvýšení daně z nemovitostí.

Číst více »
Pronájem nebo hypotéka: Co je v době krize výhodnější?

Ceny hypoték rostou a zároveň se zvyšují nároky na bonitu klientů ze strany bank. To zvyšuje v době krize zájem o nájemní bydlení. Krize navíc nutí prodejce bytů zlevňovat a tak se vyplácí čekat na pokles cen, které od začátku roku poklesly už o více než 15 procent.

Číst více »
Prohlášení vlastníka. Pořídíte ho v ceně od 1500 Kč za jednotku

Toto prohlášení, které v umožní v katastru nemovitostí kromě celého domu evidovat i jednotivé bytové, či nebytové jednotky v době je pro majitele či družstevníky velmi praktické a zároveň se jedná o podmínku pro převod bytů do osobního vlastnictví.

Číst více »
Daň z nemovitostí je až 5 krát vyšší!

Reforma daní přinese až pětinásobný růst daně z nemovitostí, které platí občané z bytů, domů a pozemků ve svém vlastnictví. V rámci reformy dalo tuto možnost obcím a městům dát ministerstvo financí.

Číst více »
Koupě domu: Není to jen o ceně

Koupě či prodej nemovitosti není rozhodně jednoduchá věc. Jak kupující tak prodávající si musí uvědomit, že nejde o tisíce, ale statisíce a často i miliony korun.

Číst více »
Odhad ceny bytu nepodceňujte. Může se vám to vymstít

Při žádosti o úvěr si ne každý klient banky uvědomuje, že banka neposkytuje hypotéky pouze v souvislosti s kupní cenou domu či bytu, ale v souvislosti s jejich odhadní hodnotou. Tento odhad ceny nemovitosti pro banky zajištují tzv. smluvní odhadci banky odhadem obvyklé ceny nemovitosti.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU