Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

darování věcí z sjm jen synovi

DOTAZ

Manžel i přes můj nesouhlas,neustále věnuje veškeré své uspořené finance a věci pořízené za manželství našemu synovi a to s tím argumentem,že všechno kupoval on a tudíž je to jeho.Je to pravda, já byla většinou ženou v domácnosti a starala se o manžela a děti a proto jsem neměla takový příjem .Druhému synovi manžel dluží 120000 Kč, které už syn ale určitě neuvidí, protože už je manžel nemá. Tím okradli nejen mne,ale i  syna - bratra. Mají na to právo? Já mám po rodičích pozemky, které jsou psané jen na mě a chci je darovat jen mladšímu synovi,alespoň nějakou kompenzaci za chování manžela a staršího syna. Kolik mě to bude stát? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

převod pozemku by se v tomto případě uskutečnil na základě darovací smlouvy, kde budete, a je třeba to řádně do smlouvy uvést a odůvodnit osvobzeni od daně darovací. Současně je také třeba smlouvy připravit kvalitně, aby nemohlo v budoucnu dojít z důvodu chyb či vad či nejasností k jejich zpochybnění.

V případě zájmu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

urceni otcovstvi, alimenty

DOTAZ

Dobry den prosim jeste o radu k dotazu c .3163.urceni otcovstvi,alimenty. Muze si dotycna osoba(milenka) delat  pravni naroky pred narozenim ditete?Dnes jsem ji volal jestli se nechce sejit a dohodnout se co a jak dal.Ona mi na to rekla ze nasa debata nebude jen mezi 4 ocima,ze tam chce asi i pravnika.A ze v ponedeli mi oznami dalsi kroky..Nevim o co se muze snazit a o co ji vlastne jde.Moc dekuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

půjde jí zřejmě o to aby jste spolufinancoval některé náklady spojené s narozením dítěte. Možná že bude také chtít jednat o výši výživného na dítě po jeho narození.

Číst více »

Usnesení soud

DOTAZ

Dobrý večer, prosím o radu. Dnes mi přišlo usnesení ze soudu kde je psáno: Řízení o vzájemném návrhu podle §97 odst.2 se vylučuje k samostatnému řízení, protože zde nejsou podmínky pro spojení věci.
Myslí tím soud že toto řízení už neproběhne? Nebo proběhne ale v samostatném řízení.

Děkuji ...

ODPOVĚĎ

Přesně tak, správná je ta druhá úvaha. Soud pouze řízení rozdělil k samostatnému řízení, kdy nebude věc posuzovat jako vzájemný nárok, ale zvlášt bude posuzovat nárok Váš a nárok protistrany v jiném řízení.

V případě zájmu o právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM

Číst více »

Vyhrožování

DOTAZ

Dobrý den prosil bych o radu. Prodal jsem automobil a kupujicímu jsem řekl, že vozidlo má, asi zaplacenou eko daň, ale nebyla a teď mi vyhrožuje a vydíra, že chce po mě ty peníze, už tak jsem vozidlo prodával pod cenou a nechci mu ty peníze dát, protože jinak bych chtěl vozidlo zpět a prodal bych ho někomu jinému, aby se to mě vyplatilo. Nevím jak postupovat. Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

věc se vyřeší nakonec sama. To, že měl pouze Vaše ústní vyjádření ohledně daně nemůže nijak prokázat a legálně s celou věcí tedy nemůže nic dělat, proto mu nezbývá než použít nátlak a agresivitu a svého dosáhnout Vaším strachem. Pokud by se výhružky stupnovaly či byly už hodně nad určitou míru, podejte trestní oznámení pro podezření z trestného činu vydírání.

V případě zájmu o právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM

Číst více »

BSM

DOTAZ

Dobrý den,  prosím moc o odpověď na můj dotaz. Přítel se rozvádí, vlastní zbraně (asi cca 13 ks) je ve dvou honebních společnostech a správce střelnice, vlastní zbrojní pas. Patří tyto zbraně do BSM, anebo to jsou věci osobní potřeby? Kdyby byly tyto zbraně pro podnikání tak by tam nespadaly stejně jako auto? Děkuji velice za odpověď přeji hezký den a mnoho úspěchů Rozenbergová Lucie

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tyto zbraně, pokud byly pořízeny v době manželství spadají do společného jmění manželů. Zbraně určitě nejsou věci využitelné pro podnikání, ale spíše pro volný čas majitele - např. hony apod.

Číst více »

převod nemovitosti na nezletilé dítě

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat jestli mohu udělat převod bytu v mém vlastnictví na svého 11-ti letého syna. Jsem rozvedená a byt je můj. Co potřebuji, pokud to lze,udělat a hlavně jak dlouho proces trvá. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nějak zvlášt dlouho to trvat nemusí. Pokud budete dítěte darovat byt, bude to na základě darovací smlouvy, ve které se také uvede osvobození od daně darovací, stejně tak nebudete muset nechat zpracovat znalecký posudek pro určení ceny nemovitosti.

Číst více »

Předmanželská smlouva

DOTAZ

Dobrý den,

prosím Vás o radu ohledně předmanželské smlouvy. Chystáme se s partnerem vzít a uvažovala jsem o předmanželské smlouvě. Vím, že partner má dluhy, kde se domlouvá na splátkách, ale i tak se bojím exekutorů, je pravda že vlastním akortá vozidlo, ale nerada bych aby mi sáhli např. na účet nebo vybavení bytu (partner zde ale nemůže mít trvalé bydliště, nedovolí to majitelka bytu). Jde toto vše v předmanželské smlouvě upravit a pomůže mi? Předem Vám moc děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě Vám velmi rád pomůžu a uzavření předmanželské smouvy důrazně doporučuji. Už s ohledem na možné budoucí problémy, které mohou v manželství vzniknout a takto je alespon většina sporných či problematických věcí do budoucna ošetřena.

Kontaktujte mě prosím na mail: profipravnik@gmail.com, abychom mohli začít řešit věc konkrétně.

Číst více »

výživné na dítě

DOTAZ

Dobrý den,ex manželovi bylo stanovené placení výživného na dceru k 1.dni v měsíci,peníze posílá na konci měsíce(výplatu ma 18,takže za leden pošle peníze až 25.1)doteď platil každý měsíc,vždy po upozornění bud mém nebo dcery,až v únoru mi peníze poslal 2.3.Z mého pohledu tím splnil řádný termín placení výživného na měsíc březen,ale vlastně nezaplatil za únor,je možné podat návrh na srážky ze mzdy z důvodů neplnění řádného termínu placení a častém upozornování?Vím,ža jiné matky jsou na tom hůř,ale proč se mám každý měsív doprošovat o peníze.Přeji příjemný večer a děkuji za odpověď                

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

otec má skutečně platit řádně a včas. Pokud tuto svou povinnost neplní můžete ho vyzvat k úhradě úroků z prodlení, které sice nebudou vysoké, nicméně ho to přinutí o věci přemýšlet. Úroky z prodlení můžete následně i vymáhat, stejně jako dlužnou částku. Ale návrh na exekuci by to chtělo podat hned po prvním dnu prodlení s placením.

Číst více »

kamarád bez nájemní smlouvy

DOTAZ

Ahoj všem,

prosím o radu ohledně zjevně bývalého kamaráda.

 

Zhruba před rokem jsem si ho vzal do bytu z dobré vůle, protože jeho vyhodili rodiče a slitoval jsem se. Nechal jsem ho u sebe bydlet bez nájemní smlouvy pouze na dohodu, že mi bude měsíčně platit 3500 i s nějakou stravou. Toto zhruba půl roku plnil pak měsíc nezaplatil, ale další opět začal plnit, nicméně chybějící nedoplácel. Tím, že občas měsíc vynechával se částka vyšplhala až ke 20ti tisícům a on mi odmítl ze strachu podepsat směnku. Zajímalo by mě, zda-li je možnost sepsat např: smlouvu o půjčce nebo jak jinak si pojistit splaceni dlužné částky?

A v nejhorším případě bude nějaká naděje soudní cestou peníze vymoct? (výpovědi svědků ať přátel i společných nebo ostatních obyvatel domu,platby za elektřinu a byt (nechtěl jsem na něm nic vydělat byla to zhruba třetina měsíčních nákladů na bydlení) ale účtenky za stravu jsem si neschovával)) nebo se bez jeho dobré vůle mohu s penězi rozloučit?

Děkuji,

Ondra.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to přesně jak říkáte. Občanský zákoník podmiňuje platnost vztahu uzavřením písemné smlouvy nájemní či podnájemní. Bez toho v podstatě

vztah nevznikl a těžko budete prokazovat, že jste se právě na uvedené částce dohodli, přestože ji jinak platil. Určitě by se to vyřešilo uzavřením

smlouvy o půjčce, nebo uznáním dluhu. Aby jste ho motivoval, tak mu klidně nabídněte odpuštění části dluhu. V tomto případě je pro Vás vítězstvím

zisk jakékoliv částky. V opačném případě by jste nezískal nic.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Převod nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den,

 před 4 roky jsem se vdala a nastěhovala se do rodinného domku ke svému manželovi. Ten tento rodinný dům vlastní a má v něm věcné břemeno svoji matku. Manžel vážně onemocněl a chtěl by převést rodinný dům na mě. Manžel má z prvního manželství 2 děti ve věku 33 a 31 roků,  děti mě do rodiny nepřijaly a v současné době se s námi nestýkají. Chtěla jsem se zeptat jak postupovat při darování domu na moji osobu.

S pozdravem Jana Petrová

ODPOVĚĎ

Ano, převod by byl nejvýhodnější a nejlevnější formou darování na základě darovací smlouvy.

V tom případě Vás vše nákladově vyjde pouze na 500,- Kč poplatku na katastrálním úřadu a 2 500,- Kč

za zpracování převodních smluv a návrhů na vklad do katastru nemovitostí.

Číst více »

darování a prodej domu

DOTAZ

 Dobrý den,chtěl bych se zeptat,když mi mamka darovala RD a není to déle než 1 rok,kolik bych platil daň,kdybych ho teď prodal a zda by se tato daň změnila,kdybych za tu prodanou nemovitost koupil jinou na podnikání. Děkuji a hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud dům prodáte, tak budete hradit daň z převodu nemovitostí a náklady na vypracování znaleckého posudku a následně i daň z příjmů ve výši 15 %.

Případně je třeba aby jste v domě bydlel a prokazatelně ho užíval po dobu delší 2 let. Dále by platilo osvobození v případě, kdy by jste po prodeji domu použil finanční prostředky na pořízeí jiného bydlení.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

odpor nebo odvolání

DOTAZ

Dobrý den.Dobrý den,obdržely jsme platební rozkaz na uhradu dlužné částky a náhradu nákladů.V návrhu jsem se dočetla zaco a zajaké období,ale také jsem se dočetla že mi měly přít také upominky  a výzva na uhrazení.Ani jedno jsem ale neobdržela.Ještě nevím jestli je dlužná částka oprávněná,ale jsem ochotná ji případně uhradit ale náklady ne, protože jsem upomínky neobdržela ikdyž mají prý dodejku.Bydlela jsem ve společné domácnosti s nemocnou matkou,ale ta bohužel zemřela, tak dnes už nezjistim jestli to nepřebrala ona bez mého vědomí.Nevím jestli mám podat odpor nebo odvolání(jestli uněj mám šanci).Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud je nárok oprávněný a skutečně jste částku dlužili, tak ji musíte uhradit včetně nákladů právního zastoupení. Odpor v tomto případě nebude nic řešit,

jenom prodloužíte dobu k rozhodnutí. To že nebyla zaslána upomínka není důvodem pro uznání odporu v případě oprávněnosti nároku. Zasílání upomínek ani

není povinnost věřitele i kdyby to tvrdil.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Přepis auta

DOTAZ

Dobrý den,ráda bych se poradila ohledně auta.Známý již asi před 3 lety prodal auto,kupní smlovu má. Omylem přenechal velký TP  i malý novému majiteli,který přislíbil vrácení,aby se mohl udělat převod.Nový majitel tak neučinil a na známého výzvy reagoval tím,že auto přepisovat nebude jelikož ho bude používat jen na popojíždění do lesa.jednalo se o starý Favorit.Za pozdější dobu tvrdil,že auto již nemá,že ho nechal ekologicky zlikvidovat.Známému,ale teď přišla od soudu výzva k zaplacení cca 116000 Kč za odtah vozidla a za stání na odstavném parkovišti.Dá se s tím ještě něco dělat?V kupní smlouvě je náležitě uveden nový majitel a datum vzniku škody byl až asi půl roku po uzavření kupní smlouvy.Myslím si,že dle kupní smlouvy je odpovědný nový majitel .Doufám,že po vystavení duplikátu TP jde auto zpětně dle kupní smlovy odhlásit na nového majitele.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba podat co nejdříve odpor, nebo odvolání s tím, že majitelem je úplně jiná osoba vůči které mělo

být řízení vedeno. Odpor doplníte právě kupní smlouvou

Číst více »

testy otcoství

DOTAZ

Dobrý den,mám dceru které již 20.3.2011 bude jeden rok. S její matkou spolu nežijeme už co byla těhotná. Žil jsem stále s představou, že je to opravdu moje dcera, ale když vidím fotografie malé, tak už silně pochybuji a i má rodina která vůbec nevidí podobu ani v porovnání když jsem já byl malé dítě. Jezdil jsem na lodi, tak jsem nemohl mít ani tušení co dělá doma, když jsem byl vždy měsíc pryč. Nedávno mi soud oznámil, že mám platit 1.800,- Kč/měs. Je čas ještě na udělání testu DNA? nebo je snad pozdě a žít jen v podměnce zda je opravdu moje a platit na malou do vyvršení její dospělosti? předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pozdě být skutečně nemusí a můžete otcovství u soudu popřít a požadovat testy otcovství.

Poslední judikát ústavního soudu zrušil podmínku domáhat se popření otcovství do

půl roku od narození dítěte

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Doklady k rozvodu

DOTAZ

Dobrý den, mám sepsanou žádost o rozvod, dohodu o vyrovnání majetku a návrh na zahájení řízení o úpravě poměrů nezletilého po rozvodu manželství. Chci předeslat, že jsme s manželkou na všem dohodnutí a půjde o dohodnutý rozvod bez zjišťování příčin rozvratu. Chci vše podat najednou na podatelně soudu a nevím, zda mám v této fázy dodat originály dokladů (rodný list svůj, manželky a nezletilého syna, oddací list) nebo postačí kopie. Pokud by stačily kopie, musí být ověřené? a ještě druhá otázka, na smlouvě o vypořádání majetku musí být ověřené podpisy. Musí být ověřené na všech třech výtiscích, nebo postačí ověřit podpisy na výtisku, který pak zůstane u soudu? Předem děkuji za odpověď.
 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ověřit podpisy musíte nejen na dohodě o vypořádání společného jmění manželů, postačí na jedné, ale také na návrhu na rozvod manželství nesporný.

Stejně tak soudu dodejte i dohodu o svěření dítěte do péče a výchovy a stanovení výživného, protože to bude soud také vyžadovat. Případně už jí pak jenom schválí.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

4 reklamace a prodávající nekomunikuje

DOTAZ

Dobrý den pane Magistře,

potřebovala bych poradit jak dále postupovat s uplatněním 4 reklamace, před 10 měsíci jsem zakoupila koženou sedací sedačku, po 14 dnech se začal párat šev, bylo to opraveno, po 3 měsících znovu, opět opraveno, a po dalším měsící praskla dřevěná deska v opěrátku, vše uznáno jako reklamce prodejcem, mám o tom 3 reklamční protokoly, teď začala látka praskat, já si myslím že jde o koženku a ne kůži, a chci uplatnit 4 reklamaci ale obchodník se mnou nekomunikuje, nereaguje na maily a chce mi sedačku opravit, což já odmítla a napsala jsem mu emailem i sms, že chci odstoupit od smlouvy. Prosím jak dál, poraďte.

Děkuji předem

Rennerová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba zaslat prodejci doporučený dopis, kde ho vyzvete, že z důvodu opakované reklamace zboží a tedy

jeho nemožnosti ho dlouhodobě a bezproblémově užívat žádáte o vrácení částky kupní ceny a odvoz

sedačky na Váš bankovní účet s tím, že pokud nebude na tento dopis reagováno je Vaše advokátní

kancelář oprávněna podat bez dalšího žalobu na úhradu částky, spolu s náklady řízení apod. což

se jim oproti hodnotě sedačky prodraží více než dvojnásobně.

Pokud reagovat nebudou, tak skutečně podejte žalobu. Myslím, že ji budete mít dobře podloženou.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

BSM a výživné na manželku

DOTAZ

Dobrý den,

Mám prosím prosbu, přítel se rozvádí, ale jeho manželka na něj podala žalobu o výživné na sebe. Od jara 2008 je stále nezaměstnaná (již poněkolikáté) ona je VŠ s titulem MUDr. V žalobě požaduje výživné na sebe od jara 2009 (tedy zřejmě od doby kdy jí prac.úřad přestal vyplácen dávky). Je doma, nesnaží se nic hledat, prostě záměrně nepracuje. Není ani plně ani částečně ZTP, není na mateřské ani nepobírá rodičovský příspěvek. Je schopna si sama vydělávat. Vše platí přítel, tudíž plní doposud plně vyživovací povinnosti. Proto se ptám může soud vyměřit výživné?? Ona se vůbec na ničem nepodílí ani co se týče domácnosti, plateb v domácnosti atd.

A prosím ještě jeden dotaz přítel má zbraně (asi cca 13 ks) je ve dvou honebních společnostech a správce střelnice patří tyto zbraně do BSM? Nebo to jsou věci osobní potřeby, anebo když jsou pro podnikání tak by tam nespadaly? Děkuji velice za odpověď přeji hezký den a mnoho úspěchů Rozenbergová Lucie

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

soud výživné vyměřit může, proto doporučuji, aby jste obranu nepodceňovali a soudu vysvětlili v písemném

podání skutečný stav věci a Vaše právní stanovisko k celé věci, tedy dát soudu návod jak má rozhodnout.

Doporučuji v tomto případě také, aby jste si na pomoc vzali advokáta. Protože pokud totiž nebude

žalobkyně převážně úspěšná, což se dá očekávat, uhradí veškeré náklady v hodnotě několika desítek tisíc korun

advokátovi ona.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

nárok na náhradu

DOTAZ

Dobrý večer,

 

už jsem zoufalá, tak prosím o radu. Loni jsem se rozvedla a našla jsem si pronájem bytu. Nastěhovala jsem se 1.2. a kromě svých 2 dcer jsem si nastěhovala do bytu i svého přítele, který se zrovna vrátil ze zahraničí. Celou domácnost vč. nájmu až do června jsem táhla sama. Přítel byl tady v Čechách bez práce a práci si našel až v květnu. Celou dobu mi tvrdil, že čeká na peníze ze zahraničí. První výplatu bral až v červnu a hned dostal exekuci ve výši 50 tis. Kč, protože kdysi jel metrem několikrát na černo a samozřejmě pokutu nezaplatil.Pracoval až do prosince ( 7 měsíců), výplatu měl kolem 10 tis., zbytek mu sebrali na exekuci. V prosinci dostal výpověď a tak jsem zese skoro celý prosinec táhla sama, letos v lednu taky( dostala jsem od něj jenom asi 4000 Kč a tento měsíc mně dal pouze 3500 na zaplacení 1/ 2 faktury na elektrinu). Jinak opět všechno platím já. Chtěla bych ještě dodat, že přítel si vzal loni 3 půjčky, aby jsme nějak přežili ( 1 už bude splacená, na druhé zbývá doplatit cca 10 tis. a třetí se ještě splácí.)Dále mně hodně finančně pomáhal můj bývalý manžel. Nyní jsem se s přítelem rozešla, protože jsem postupně zjišťovala, že vlastně žádné peníze nemá a nikdy ani neměl. Že žádné peníze ze zahraničí nedostane apod. Je to vlastně takový chronický lhář, který si neustále vymýšlí. Teď po mně chce finanční vyrovnání, kde po mně požaduje zaplatit půjčky, které si bral prý hlavně kvůli mně. Když já jsem tedy po něm požadovala vyrovnání, abych mohla splatit finance mému bývalému manželovi, na to mi odpověděl, že je můj bývalý manžel dával pouze mně a dětem, že on z toho nic neměl. Ale živil se tady stejně. Do našeho společného bytu nic nepřinesl, ani nikdy nekoupil. veškeré vybavení je moje. Prosím, už jsem na tom psychicky dost špatně, prosím poraďte, co můžu dělat. Dle mých propočtů, když vezmu, co do bytu investoval on a co já, měl by mi doplácet ještě on. Moc Vám děkuji za odpověď.

Iva

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jedná se spíše o pokus, jak z Vás ještě dostat na konci vztahu nějaké peníze. Rozhodně by jste takovému člověku měla zabránit v přístupu do svého bytu a klidně ho odkažte at se svého deklarovaného práva dožaduje u soudu. Takový člověk se ani na žalobu pravděpodobně nezmůže tím spíše, kdy v ní nemá žádnou šanci cokoliv získat.

V případě zájmu o právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM

Číst více »

urceni otcovstvi,alimenty

DOTAZ

Dobry den,prosim o radu.Mam dlouhodoby vztah,ale nejak to prestalo klapat v posteli,tak jsem si nasel milenku,s ni sme se vzajemne dohodli ze nas vztah bude ciste milenecky.stretli sme se 5x a pote jsem ji rek ze si to musim zrovnat v hlave ze to neni fer vuci pritelkyni..Ona mi na 2 tydny na to napsala ze je hospitalizovana s podozrenim na cystu,nebo na tehotenstvi,samozrejme se potvrdila druha varianta,ackoliv mi tvrdila ze bere antikoncepci a ze je chranena(zatim jsem nevidel ani spravu od lekare,tekze nevim jestli ji muzu v tomhle verit,i kdyz vim ze v nemocnici skutecne byla)O interupci neuvazuje,takze co by ste mi poradili,jak je to s priznanim otcovstvi a nasledne placeni alimentu.Jsem to povinny priznat i platit?Zalezi vyska alimntu i od toho jestli mam nejaky uver a hypoteku?Muj plat je ted 19 tis cisteho.Clovek si uvedomi chybu az kdyz je pozde :-(Moc dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ono také záleží zda jste vůbec otcem, což nemusí být v tomto případě jisté. Pokud si tedy v tomto nejste jistý, tak určitě otcovství neuznávejte a

požadujte testy otcovství, které potvrdí nebo vyvrátí Vaše otcovství. Pokud by bylo potvrzeno, pak určitě budete muset výživné hradit, pokud o to

bude matka stát. Na výši výživného úvěr určitě vliv mít nebude, u hypotéky je to diskutabilní, ale tam vidím prostor.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Bývalý manžel mě odmítá vyjmout z hypotéčního závazku-pomoc

DOTAZ

Prosím moc o radu, soudila jsem se s bývalým manželem o byt 3+1 a vypořádání sjm po rozvodu. Došlo to až ke krajskému soudu a 7.2.2011 krajský soud rozhodl, že byt zůstane bývalému manželovi a on mi má do května 2011 vyplatit částku 322 tisíc jako vyrovnání sjm a současně je v rozhodnutí uvedeno, že úvěr-hypotéku na bydlení daného bytu 3+1, doplatí on. (hypotéka na byt, který mu zůstal, je 368 tisíc). Bývalý manžel to bude splácet, ale odmítá mě i s jeho rodiči (jsou spoludlužníci), vyvázat z hypotéčního závazku. Jsem znovu vdaná a s manželem si nemůžeme vzít hypotéku, nejsme bonitní, jelikož mám v bance pořád uvedené, že jsem spoludlužník na hypotéce, která připadla splácet bývalému manželovi. Ten se hájí tím, že nemaří soudní rozhodnutí, že v rozsudku je sice psáno, že mě vyplatí 320 tisíc a doplatí hypotéku 368 tisíc, ale nikde není napsané, že je povinen mě vyjmout z hypotéčního závazku. Jenomže když to neudělá, tak já nezískám hypotéku na náš byt, který si chceme pořídit s mým novým manželem. Jak donutit bývalého manžela, aby mě z hypotéky vyjmul? Stojí to 5 tisíc (poplatek bance za vyvázání z hypotéčního závazku), nabídla jsem, že to uhradím (i když to má platit on, jak mi řekli v bance), ale ani to nechce, údajně s tím nic neudělám, jak mi bývalý manžel řekl. Je možnost nějakého soudu či výkonu rozhodnutí, aby mu soud nařídil mě z hypotéčního závazku vyjmout? Jeho je byt, mě má dát 322 tisíc a doplatit hypotéku, ale já jsem pořád spoludlužník, jelikož mě nechce dobrovolně vyjmout. Je povinnost, když krajský soud nařídil, že doplatí hypotéční úvěr on, aby mě současně vyjmul z hypotéčního závazku? Moc děkuji za odpověď. Už opravdu nevím co dělat a na právníka peníze nemám.
Michaela Blažková

ODPOVĚĎ

Dobrý den

obecně Vám takhle odpovědět nemůžu. Musel bych se seznámit s příslušným rozhodnutím soudu, eventuelně můžeme vyzvat

bývalého manžela aby zajistil Váš výmaz jinak na něm budete požadovaat škodu, kterou Vám svou nečinnosti působí.

Můžete mi tedy zaslat na mail soudní rozhodnutí a pak bychom viděli co dál.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU