Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

výživné

DOTAZ

Dobrý den, manžel mě opustil po20.letech manželství, máme 2dcery 19a 16let.Obě studují na středních školách. Manžel mi zatím přispívá na jejich výživu částkou 8tisíc měsíčně.Můj plat činí asi12000 a manželův asi 25000kč. Sám žije s milenkou ve společné domácnosti, která má také vyžší plat než já. Chtěla bych vědět ,jestli bych u soudu uspěla o navíšení výživného aspoň o tisíc korun na každou z dcer. Zatím nemáme soudem určenou výši výživného, manžel platí dobrovolně, zatím-není na něj spoleh. Děuji Košařová

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Nic Vám nebrání návrh na určení výživného podat. Nicméně si myslím, že částku, kterou Vám platí je zcela jistě přiměřená a na naše poměry i vzhledem k jeho platu poměrně vysoká. Pokud se budete snažit o zvýšení výživného, pak se může stát, že manžel dosáhne toho, že bude naopak snížena. U jeho příjmu vidím maximální výši výživného, které by soud mohl přiznat cca 3 tis. na jedno dítě.

Číst více »

pojistné

DOTAZ

Můj syn nemá svoje úrazové pojištění. Je členem fotbalového klubu v naší obci a při tréninku mu spoluhráč vyrazil přední zub. Fotbalový klub odmítá zaplatit jakoukoliv náhradu. Může po něm můj syn chtít zaplatit náklady na udělání nového zubu - cca 3000,- Kč? Co pro to musí udělat?

 

Děkuji za odpověď. 

ODPOVĚĎ

Tady opravdu závisí na tom, jaké podmínky jsou v případné smlouvě mezi klubem a synem. Obecně je povinností členů se pojišťovat proti následkům úrazu, čímž se klub vyviňuje z odpověnosti. Neuzavření pojistky je pak vinou hráče. Potřeboval bych proto znát podrobnější materiály

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

prosím vás o zodpovězení následujícího dotazu.

Před 10 lety jsem dostala od Dopravního podniku pokutu za jízdu na černo. Byl mi doručen platební rozkaz, kde jsem měla uhradit částku 700,- Kč jako pokutu + dalších cca 700,- Kč za náklady na řízení. V poučení stálo, že se proti těmto nákladům mohu odvolat.

Zaplatila jsem pokutu a proti nákladům se odvolala. Nikdy jsem však nedostala od soudu vyrozumění o tom, jestli bylo odvolání zamítnuto či uznáno. Před měsícem mi přišel exekuční příkaz na částku cca 11 000,- Kč - kvůli nezaplacené částce nákladů na řízení, proti které jsem se odvolávala. Tu jsem zaplatila osobně u exekutora. Chtěla jsem se zeptat, zda je možné, aby na mě byl poslán exekutor v případě, že jsem nebyla vyrozuměna s tím, že moje odvolání bylo zamítnuto a zda mám šanci tuto částku zpět soudní cestou vymoci.  

Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ

Záleží na tom, zda a kam Vám bylo zasláno rozhodnutí o odvolání. Obávám se, že poku jste nedůvodnost náhradů řízení neprokázala, pak bylo rozhodnutí negativní.

Ale je tu jedna věc, pokud se jednalo o platební rozkaz, pak tam byla možnost podání odporu, nikoliv odvolání, to v této věci není možné. Je možné, že pokud jste podala odvolání a nikoliv odpor, jak stojí i v poučení, pak to bylo okamžitě zamítnuto. Netuším však z jakého důvodu by Vás o tom soud nevyrozuměl. Nicméně jako účastník řízení se můžete přímo na soudu informovat o krocích soudu, které Váš případ provázeli a zjistit důležité skutečnosti.

Na vrácení částky jistě nárok mít nebudete. Není chybou exekutora, pokud soud například nedoručil rozhodnutí.

Číst více »

registrace žalob

DOTAZ

Vážení,

prosím o radu, jak a kde se registrují žaloby a zda se do tohoto registru dá vstout a jakým způsobem.

Za odpověď děkuji a přeji hezký den!   B. Grossmanová

 

ODPOVĚĎ

Ano, existuje takový registr letos nově. Jedná se o přehled žalob a úkonů s nimi spojených. Pro to aby jste mohla do databáze vstoupit však musíte znát číslo jednací dané věci.

Nevím teď z hlavy adresu, ale jistě se na stránku dostanete přes stránky ministerstva spravedlnosti.www.justice.cz

Číst více »

EXEKUCE

DOTAZ

Prosím o radu. Tento týden se ke mně dostavil exekutor a chtěl po mně zaplatit 84 000,- korun, já jsem ale neměla ani potuchy co po mně chce a za co mám platit. Protože jsem nedostala žádné upozornění, že někde nemám něco v pořádku. Exekutor mi na místě předal exekuční příkaz na zabavení mého majetku a co hůř i zabavení majetku kolegyně, která mi na tuto půjčku ručila. Společnost SMART mi poskytla půjčku ve výši 25 000,- korun i s úrokem jsem zaplatila 38 000,- korun a žila jsem v domění, že nic nedlužím a mám zaplaceno, jelikož mi nechodily žádné dopisy, tak jsem to brala za uzavřenou věc. Teď jsem v šoku a musím zaplatit exekutorovi ,s kterým jsem se snažila domluvit ,ale dal mi týden na sehnání peněz.. V písemnosti kterou mi předal jsem zjistila, že prý jsem nezaplatila spol. SMART poplatky 5 000,- korun a smluvní pokutu dalších 5 000,- korun a to vše udělalo částku 84 000,-.Je to v dnešní společnosti normální nebo se mi to zdá. Jsem matka která se sama stará o 2 nezletilé děti, samozřejmě pracuji a také platím poplatky důležité k životu , mám i nějaké splátky úvěrů a pojištění, ale takovou hotovost nemám. Napsala jsem na exekutorský úřad žádost o splátkový kalendář, kterou jsem poslala doporučeně, ale nic nevím. Co můžu ještě udělat, proto aby se toto situace vyřešila?Exekutor chce kolegyni dát nemovitost do dražby, protože já žádný dům nevlastním, ale žiji ve městském bytě 2+1.Děkuji za odpověď Řezníková.

ODPOVĚĎ

Kolegyni určitě dům do dražby nedá, protože vzhledem k výši dluhu mu to soud neodsouhlasí. A vzhledem k tomu, že už je věc v exekuci, tak muselo proběhnout nějaké soudní líčení a musí existovat pravomocný rozsudek. Obávám se, že v této fázi už je pozdě řešit věc jinak než dohodou s exekutorem a věřitelem. A příště dávat pozor na splátkové společnosti, které vydělávají především na pokutách a vymáhání dlužních částek. Umějí dokonce i závazky vykouzlit a to je velký problém

Číst více »

je nějaká šance?

DOTAZ

Dobrý den.Bydlím s přítelem v mém domě.Koupili jsme si společně vybavení bytu-od nábytku přes elektroniku až po auto.Jeho rodiče jsou strašně zadluženi,sebrali jim auto,které měli na leasing.Další půjčkou přišli o byt-protože neplatili.Jsou v registru dlužníků.Mají každou půjčku která existuje,ale nesplácí.Taky podvodným způsobem dostali hypotéku na dům.Máme strach,že v případě,že nebudou splácet vůbec nic,tak budeme muset splácet jejich dluhy my.Má přítl nějakou šanci se bránit?Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Přítel se nijak bránit nemusí. Za dluhy svých rodičů ani neodpovídá ani neručí. Nikdo tak nemůže sáhnout na Váš majetek.

Číst více »

Dotaz k poplatkům u soudu

DOTAZ

Dobrý den,

 v současní době řeším soudně pracovněprávní spor o neplatnost výpovědi,

 protistraná- žalovaná mne zastrašuje, že v případě prohry musím platit její výdaje.

 Jak je to ve skutečnosti.            Děkuji za odpověď

 

ODPOVĚĎ

Protistrana má pravdu. Pokud prohrajete spor budete muset zaplatit její náklady na spor, ať soudní a jiné poplatky, tak odměnu za advokáta apod..To samé však platí pro ně, pokud spor vyhrajete VY

Číst více »

Invalidni duchod

DOTAZ

                                      Dobrý den.

Prosím o radu a pomoc jsem ted částečně invalidni v roce 11.12. 2006 mě byl odnat celí invalidní duchod. Já jsem se hned odvolala po roce to proběhlo soudně. Soud rorzhodl že se musí držet směrnicemi co má ministerstvo zdravotnicví mám jen 60% ivalidyty chybý mě jen 6%.Pokouším se najit práci ale na čatečný uvazek mě nikde nechtěji zaměstnat. Jen ve skratce mě poškodila nemocnice Motol po opereci baijpasu srdce mě tam zapoměli roušku.Děkuji předem za každou radu a pomoc.

          Jaroslava Miticka.

ODPOVĚĎ

O přiznání důchodu rozhoduje komise, která všechny relevantní údaje posuzuje. Ve Vašem případě bych doporučoval navštěvovat lékaře, který uzná Vaše postižení a poskytne Vám případný posudek, který budete moci uplatnit před komisí..Jinak i soud bere v úvahu právě výrok komise či jiných odborníků. Jiná možnost není

Číst více »

dluhy

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, můji rodiče se rozvedly když mě bylo 8 let a já jsem žila od té doby se svou matkou. Můj otec hodně požívá alkohol, prodal svůj byt a veškerá peníze z prodeje utratil za alkohol. Začal si brát různé půjčky a tak bych se ráda zeptala pokud nebudou tyto půjčky splaceny a otci se něco stane, na koho potom přecházejí tyto dluhy? Pokud by to bylo na mně tak jak se proti tomu zabezpečit?

Děkuji Nováková

ODPOVĚĎ

Za dluhy svého otce nijak neodpovídáte ani za ně neručíte.

Pokud by otec zemřel, pak se můžete zříci dědictví (které zřejmě žádné neexistuje), čímž se zřeknete i dluhů. Nikdo je pak nebude moci po Vás vymáhat.

Číst více »

katarsky pric, a proc ne ostatni?

DOTAZ

Vazeny pane doktore,

rada bych vedela,zda je mozne jako precedenz trvat na tom,prip jako moznost k zamezeni korupce u soudu, aby mel nejen tu vyhodu princ z Kataru, ale i jini, aby jejich soudni jednani bylo prevedeno do jineho statu nez je CR, a nemusel absolvovat tyto horory u soudu,pozn. ignorace rozhodnuti soudu v pravni moci, vydavani na to rozhodnuti zcela v rozporu s puvodnim rozhodnutim,nebo jejich ignorace zcela, ignorace zakonu v dobe procesu, prip. v dobe mezi rozhodnutim MS v Pze a soudem nejvyssim,atd. byla bych jedna z tech, kteri o to maji opravdovy zajem, nakonec stat musi vedet, koho a za jakou cenu v CR chce.

dekuji

iva

ODPOVĚĎ

To je zajímavá otázka.

Bohužel vydání katarské prince nelze brát jako precedent. Nešlo o soudní rozhodnutí,ale rozhodnutí ministra spravedlnosti, který tot řešil jako vyjímečný případ. Rozhodně to jinak není v náplni jeho práce. Platí, že pokud jste občan Čr, pak mají nad Vámi juristikci naše soudy. Přesunout případ na jiný soud je možné pouze v případě, kdy provedete trestný čin an území jiného státu, nebo budete žalovat občana jiného státu...

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den

Měla bych na Vás dotaz,vdala jsem se roku 2004 a manžel má před naším manželstvím velké dluhy u ruzných úvěrových společností asi něco kolem 700 000kč i s úroky.

Jednu exekuci na majetek mám už za sebou.Zajímalo by mne jestli by rozvod v maželství tuto situaci nějak vyřešil.

Děkuji za Vaši odpověď s pozdravem 

                                                                                          Irena Bednáriková

ODPOVĚĎ

POkud se jedná o dluhy vzniklé pře Vaším manželstvím, pak tyto dluhy nejsou součástí SJM, pokud jste se k nim nějakým způsobem následně nepřipojila. Exekuce by se pak rozhodně neměla vztahovat na Vás,ale jen na část majetku v SJM.

Rozvodem, ale především vypořádáním SJM se dá věc určitě řešit, ale lze to také zúžením společného jmění manželů u notáře, což řeší situaci do budoucna

Číst více »

Jaká se platí daň při prodeji bytu a následovné koupi domu?

DOTAZ

Dobrý den,

prodáváme byt v osobním vlastnictví za 1,4 mil,kde jsme bydleli 9 let a hned po prodeji kupujeme domek za 2 mil.Jaká se platí daň z prodeje?Z celé prodejní částky bytu nebo lze odečíst cenu bytu od ceny kupované nemovitosti a daň platit jen z rozdílu???děkuji moc za odpověď.Silvie

ODPOVĚĎ

Daň zaplatít buď

a) z prodejní ceny nebo

b) z odhadu ceny nemovitosti

dle toho která částka bude vyšší. Platí se tedy 3 % z této hodnoty.

Další dań platit nebudete. Dań z příjmu se platí pouze v případě, že nemovitost prodáváte dříve než po 5 letech od jejího pořízení, pokud v domě bydlíte tak v době po 3letech od pořízení. Což se Vás ani v jednom případě netýká.

 

Číst více »

Poplatek a tv příjem

DOTAZ

Dobry den.Prosim mam prosbu o radu.Bydlim na male vesnici kde nam byl pridelen jeden poskytovatel satelini televize,ktery zaroven provozuje i internet.Problem tkvi v tom ze nam dal smlouvy na televizi ktere jsou pro nas nevyhodne a drahe a bohuzel si nemuzeme dat svou antenu nebo satelit a jelikoz radne platim konsecionarsky poplatek tak se chci zeptat jestli je povinen poskytovatel nebo obec v pripade ze nepodepisu smlouvu a nemam na vyber zajistit televizni signal.Jelikoz nevim jestli mi odepisete do 30.4.2008 kdy nam bude tv i internet vypnut pokud nepodepiseme smlouvy tak va posilam telefonni cislo pro odpoved 603 953 793.Moc vam dekuji za odpoved a pochopeni.Neuwirth Petr

ODPOVĚĎ

Je právě 30.4. tak odpovídám:)

Ano ze zákona Vám musí být v domě umožněn přípoj na společnou anténu ze zákona. Nikde však není dáno jaký poplatek za tuto věc musíte platit. Obecně se platí měsíční poplatek v hodnotách v desítkách korun.

Pokud u Vás bude někdo montovat další sítě či satelitní vysílání, vždy musí být umožněna alternativní možnost připojení ke společné anténě

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den,

máme s přítelem byt v OV, každý jsme uhradili půl prodejní ceny. Nyní bych potřebovala byt prodat, ale přítel odmítá.i když by měl kde bydlet, má domek po matce. Lze to nějakým způsobem vyřešit?  

ODPOVĚĎ

Ano, určitě to lze vyřešit. I když řešení je poměrně zdlouhavé.

Pokud bude Váš přítel neoblomný, pak nezbývá než podat návrh na soud na vypořádání podílového spoluvlastnitctví. V tomto případě by se jednalo o vypořádání prodejem nemovitosti.

Soud pak rozhodne o prodeji nemovitosti a každému bude vyplacena polovina částky (resp. dle podílu který vlastní)

Číst více »

Zodpovědnost zaˇhlavní skříň s elektroměry

DOTAZ

Dobrý den, prosím Vás o radu ve své situaci. Bydlím v domě kde je 7 bytů, který vlastní manželé (nájemní dům). Nastěhovala jsem se do tohoto bytu před více jak rokem. U EONu jsem nechala na sebe napsat odběrné místo, kde zůstalo vše stejné včetně sazby. Po prvním vyúčtování jsem měla vysoký nedoplatek jelikož mám bojler a tak jsem zjistila, že si mohu zřídit sazbu pro mě výhodnější s nočním proudem. Po zaslání revize do EONU, bylo zjištěno, že pojistky které tam mám nesouhlasí s pojistkami na smlouvě. Změnu ve smlouvě  by mi EON provedl, ale za poplatek 500 Kč. Když jsem jej chtěla i tak ,paní která mi z EONu volala, říkla, že stejně jsou zřejmě již staré a brzy budou špatné, tak je lepší je vyměnit rovnou, a proto že nejsou normované, takže mi stejně nezbyde nic jiného než je vyměnit. To obnáší zaplatit elektrikáře a novou revizi. Postup EONu se mi moc nelíbí, brala bych možnost změny smlouvy, pro mě jako samoživitelku finančně výhodnější, když počítám každou korunu. Můžete mi prosím napsat kdo v nájemním domě ručí za skříň v hlavní chodbě, kde jsou všechny elektroměry. Zda výměna mého jističe v této skříni je moje záležitost nebo majitele? Děkuji

ODPOVĚĎ

Pokud máte smlouvu s poskytovatelem elektrické energie a tedy odběrné místo, pak jste povinna si případné změny s tím spojené financovat sama. Pokud se jedná o pojistky, potom, pokud jsou funkční a tedy i ve stavu v jakém jste byt přebírala, pak není vlastník povinen je měnit. Jiná by byla situace, kdyby přestaly fungovat, rozbili se a byl tím znemožněn přísun energie do bytu. Pak by byl vlastník zcela jistě povinen tento nedostatek odstranit.

Trval bych na nové smlouvě, s odůvodněním, že nemůžete změnu pojistek provést, protože byt není ve Vašem vlastnictví a toto může provést pouze vlastník, který s tím však nesouhlasí (pokud tedy souhlasit nebude)

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý den

Byla bych moc ráda, kdyby jste mi poradili. Nedávno mi zemřel manžel a místo dědictví mi zbyl dům zastavený bance a dluhy. Dům, na který jsme si s manželem vzali hypotéku je zastaven bance a má hodnotu zhruba 1.100.000 podle odhadu. Paní notářka, která sepisuje naše dědictví mě informovala, že si mám připravit zhruba 14.000 Kč zálohu na zaplacení poplatku notáři. Je tato částka správná a co mám dělat, když na ní nemám. Děkuji

Majerová 

ODPOVĚĎ

Tato částka by mohla být zřejmě správná. Záleží jaké úkony musela notářka vykonat. Poplatek budete muset zcela jistě uhradit, protože notářka bude tuto částku zcela jistě vymáhat. Zde existuje pouze to řešení, že by jste se dědictví vzdala, v tom případě by po Vás nemohla exekutorka nic chtít.

Číst více »

dotaz na majetkové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,během 10ti letého manželství,si žena rozpůjčovala spoustu peněz u lichvářů,spoustu jsem toho již zaplatil,respektive splácím půjčky,ale žena dělá dluhy dál a neplatí,již jsem zažehnal dvě exekuce a na další čekám.Zřejmě hraje automaty,ale to nemohu dokázat.Mám dvě nezletilé děti 9 a 4,jediný majetek co máme je byt 2kk,zatížený hypotékou.Již ted naše příjmy stačí sotva na platby půjček(co nadělala žena u lichvářů),takže bez třetí osoby by jsme neměli co jíst,takže se zatím stará o nás tchýně.Nevím co mám udělat,protože hrozí další exekuce,další dluhy a již ted převyšují dluhy hodnotu bytu.Kdyby došlo na exekuci-seberou nám byt a zbyde nám spousty dluhů.Co mám udělat,abych manželku donutil,přestat si brát půjčky,zachránil byt a děti před dětským domovem??Zřejmě budu muset podat žádost o rozvod a požádat soud o vyrovnání majetku,respaktive dluhů,ale má to háček.k rozvodu prý musíme být minimálně 6 měsíců od sebe,ale jedna nemáme kam jít ani jeden a jednak chci dalším dluhům zabránit co nejdříve,poradíte mi prosím co mám dělat???Děkuji a s přáním hezkého dne Hranáč

ODPOVĚĎ

Ano, to taky doporučuji. Pokud možno na základě dohody se rozvést. S tím, že součástí dohody musí být i majetkové vypořádání a dohoda o výchově dětí. Pokud toto budete mít splněné, pak není problém. Těch 6 měsíců můžete nahradit v podstatě shodným prohlášením do návrhu, že spolu již dlouhodobě nežijete apod.

Nezapomeňte také provést majetkové vyrovnání, do nějž se zařadí i dluhy, tedy co kdo bude splácet.

Číst více »

poplatek za teplo

DOTAZ

Dobrý den,na schůzi nájemníků bytů bylo odsouhlaseno nadpoloviční většinou,že odběr tepla v bytech bude rozpočítám podle plochy bytu nikoliv podle  spotřeby dle měřáků na topení.Máme byty v osobním vlastnictví.Zajímalo by mě zda na toto rozhodnutí stačí souhlas jen nadpoloviční většiny nebo je nutné ,aby souhlasilo všech 100 procent nájemníků.děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

K zodpovězení Vašeho dotazu bych potřeboval vidět stanovy Vašeho společenství a způsob hlasování na schůzích. Jde o to, že podobné rozhodnutí vážně zasahuje do života jednotlivých vlastníků, tudíž mám za to, že by zde měla být většina až třípětinová.

Číst více »

Převod bytu do OV

DOTAZ

Dobrý den, podala jsem si žádost na družstvo o převod bytu do OV. Družstvo mi odepsalo, že byt převede dle zákona 72/94, odstavec 2, §23. Do jaké doby je družstvo povinno mi byt do OV převést? Děkuji. Martina

ODPOVĚĎ

Zákon o vlastnictví bytů bohužel žádný přesný termín neurčuje. Záleží jaká ustanovení obsahují stanovy Vašeho družstva a jak je v nich konkrétní způsobem převodu bytu do OS upraven

Číst více »

Rozvod a splácení půjček

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat. Manžel podniká jako fyzická osoba.Měl finanční problémy a potřeboval si půjčit v bance.Já byla v té době na mateřské dovolené a nevěděla jsem,jak velké má fin.problémy.Chtěla jsem mu samozřejmě pomoci.

Půjčil si v bance 500.000 v další bance 700,000 a ještě využil dotace pro firmu 900.000 všude sem se (bohužel) podepsala  v té době (před 3 lety) jako ručitel těchto půjček.

V současné době se manželovy fin.problémy staly neúosné.Přerostly v exekuce..pomáhala jsem jak se dalo,ale už je toho přiliš. Slibuje,nesplácí a já podala žádost o rozvod.

Je možné,aby sepsal,že přejímá zodpovědnost za své dluhy výhradně on?Všechny peníze použil na podnikání. Podniká jako fyzická osoba-bohužel. Do domácnosti nic nedal.

Pokud se rozvedeme,tak nebudu vědět,jestli tyto půjčky a ostatní,má jich více splácí nebo ne?

Já jsem prodala svůj majetek,abych mu pomohla,ale ted už já ani rodina nic nemáme a mám tedy strach,že případná exekuce spadne i na mě a mého syna. Je možné při soudním řešení SJM po rozvodu vyřešit,aby tyto závazky převzal výhradně on?Já jsem na mateřské dovolené 4.rok a chodím si přivydělávat. Splácím další půjčky,které jsem si vzala na své jméno.Peníze použil opět on na své podnikání..

Pokud já budu splácet tyto malé půjčky,které jsou přímo na mé jméno, zastaví se případné exekuce přede mnou? Přihlédne někdo,třeba u soudu,že si své závazky plním?Velké úvěry ze svého platu splácet nemohu,ale ani přinutit manželala,aby dodržoval je řádně splácel. Tím více, když zřejmě nebudeme bydlet po rozvodu společně.

On tvrdí,že mi podepíše všechno.Je možné sepsat nějakou dohodu o vypořádání,kde opravdu uzná,že si půjčil na podnikání a já s tím nemám nic společného?

Vím,že jsem ve složité situaci,ale ráda bych ji alespoň nějak řešila,přestože uspokojivé řešení neexistuje.

Děkuji za odpověď

Andrea

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

toto bohužel možné není. Vzhledem k tomu, že jste se přímo pod smlouvy podepsala a vystupujete jako ručitel. Nikoliv z pozice manžela se společným jměním manželů. Jako na ručitele na Vás nemá žádný vliv rozvod či vypořádání majetku. Jako ručitel jste povinna plnit úplně stejně jako Váš manžel.

Bohužel není možné situaci vyřešit ani prohlášením, že dluh převzal pouze manžel.  S tímto by totiž musel souhlasit věřitel, což je velmi nepravděpodobné. Je mi líto, že Vám nemohu dát příznivější odpověď.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU