Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Koupě družstevního bytu

DOTAZ

Dobrý den dovoluji si poprosit o Vaši radu. V současné době zvažuji koupi družstevního bytu. Prodávající je muž, který je již několik let rozveden. Problém je v tom, že členská práva k bytu jsou napsána na něj a jeho ex-manželku. Žádné majetkové vypořádání mezi nimi neproběhlo. Bývalá manželka se odstěhovala ke svým rodičům a tento muž zůstal bydlet v bytě, kde s ním několik let žily i jeho dvě děti. Vztahy mezi bývalými manželi nejsou zrovna dobré, a tak se tento muž snaží prodat byt bez vědomí své exmanželky s argumentací, že ona už tam stejně dlouho nežije a že ji nějakou část získaných peněz dá. Tento prodávající bytu usuzuje tak, že stačí, když se členská práva k bytu převedou z jeho osoby na mě. Já se ale obávám, že bude nutna taky přítomnost a souhlas jeho exmanželky ve věci převodu členských práv. Další problém představuje, že tento muž má dvě plnoleté děti, a ty jsou nahlášeny k trvalému pobytu v tomto bytě, i když v něm nežijí. Mohla by tato skutečnost pro mě v případě koupě tohoto bytu představovat nějakou nesnáz? Prosím tímto o Vaši radu. Děkuji. S podravem Marcela Machů

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v prvním případě máte pravdu. U převodu není nutnost přítomnost manželky, ale je nutné aby alespoň podepsala a nechala ověřit podpis po dohodou o převodu členských práv. Je tam totiž společný nájem manželů v družstevním bytě. A prodávající neudělal nic pro to, aby jeho bývalá manželka byla vyškrtnuta.

Bez jejího souhlasu by správně ani družstvo nemělo převod uskutečnit. V případě že by se to uskutečnilo, by mohl družstvu vzniknout problém.

Další věc o existenci trvalého bydliště dětí nemá žádnou důležitost. Trvalý pobyt neopravňuje nikoho k užívání bytu bez užívacího titulu, tedy bez smlouvy. Takže to by určitě problém nebyl.

Číst více »

text

DOTAZ

Dobrý den chtěl bych se zeptat , zemřel mi otec a s mamou máme dědit tátovu polovinu domu každý tedy 1/4 , kolik budu platit notáře ? Notář po nás chce odhad domu což se mi zdá nějaké zbytečné poněvač sourozence nemám . Nestačilo by zaplatit poplatek jen u notáře a ne zbytečně platit odhad domu .

Děkuji Černý

ODPOVĚĎ

Bohužel, dědictví se vypořádává z odhadní ceny nemovitosti a tuto skutečnost nelze obejít. Takže se poplatku za odhadce nevyhnete. Cena za odhad představuje cca 5500 - 7000 Kč.

Poplatek za notáře by neměl být vyšší než 10 tis. Kč, bohužel nevím další informace, co vše notáře řeší a jakým způsobem.

Číst více »

kontrola překročení rychlosti

DOTAZ

Dobrý den.Pracuji jako řidič nákladního auta a chci se zeptat zda policista při kontrole může uložit pokutu za rychlost dle záznamu z tachografu-kotoučku.Nekdo říká že ano,někdo že ne,že by mě musel změřit radarem.Jak to tedy je.dekuji za odpověd.

Helmich

ODPOVĚĎ

Nikoliv tachograf není důkaz na základě něhož by byl policista oprávněn udělit pokutu. Vysoká ryhlost musí být dokázána na místě, změřením, či jiným způsobem, který na místě bezprostředně prokáže překročení rychlosti. Udělovat pokuty a jako důkaz uvádět zařízení v soukromém vozidle je absurdní

Číst více »

Vodné

DOTAZ

Vážení,

bydlím v panelovém domě, jenž je majetkem města. Minulí rok zde probíhala rekonstrukce oken atd. Firma jenž zde pracovala, byla napojena celou dobu rekonstrukce na vodu i na elektřinu. Nevím jak to vyučtovali firmě, bojím se však že spotřebu této firmi rozpočítali mezi nás nájemníky. Navíc tvrdí že máme velké ztráty na vodě, na patě domu. Zajímalo by mne do jaké výše mohou ztráty rozpočítat mezi nájemníky.

Prosím tedy o radu, co mám po úřadu požadovat a jak dál postupovat, neboť na našem úřadě nejsou zrovna vztřícný?

 

Děkuji s pozdravem Stehlík

ODPOVĚĎ

Na toto žádný předpis nepamatuje. Záleží zda máte nějaké ustanovení o úhradě vodného v nájemní smlouvě. Obecně může pronajímatel vyúčtovat veškerou spotřebu vody včetně ztrát. Bohužel s deregulací a uvolňováním podmínek nájmu se situace nájemníků v těchto věcech ještě více zhorší. Protože jim bude moci pronajímatel dát výpověď prakticky kdykoliv, pokud nebude souhlasit s jeho podmínkami

Číst více »

rocne zuctovanie dane

DOTAZ

dobry den,

chcela by som vas poprosit o radu. som zo slovenska a mam tam aj trvaly pobyt, ale pracujem v ceskej republike. v unoru som poziadala svojho zamestnavatela o rocne zuctovanie dane, ale bolo mi tiez odporucene podat danove priznanie na slovensku, pretoze sa vraj ma danove priznanie podavat v mieste trvaleho bydliska. zamestnavatel mi vsak rocne zuctovanie dane odmietol urobit, prave preto, ze som poziadala o potvrdenie o prijmoch a podala danove priznanie na slovensku. zaujimalo by ma ci je takyto postup zamestnavatela spravny a skutocne nemam narok na rocne zuctovanie dane, ktore u mna ako studenta predstavuje kladnu ciastku a kedze za mna odvadzal zamestnavatel dane v cr a nie na slovensku tak si myslim, ze na pripadny preplatok mam narok a nemalo by to ovplyvnit to, ze som si splnenila formalnu povinnost podat danove priznanie na slovensku kde mi nic nevratia a ani nic nezaplatim.

dakujem vam velmi pekne za vasu odpoved

s pozdravom denisa slastanova

 

ODPOVĚĎ

Zaměstnavatel je povinný Vám roční zúčtování vydat. Přitom ho nemusí zajímat, kde si Vy daňové přiznání podáte. Vydá Vám prostě jednu A4, kde bude uveden přehled všech odvodů. jak si s ním naložíte dál, je Vaše věc. Co se týká možnosti podat daŃové přiznání i v ČR a co je pro Vás výhodnější, Vás odkážu s dotazem na kterýkoliv finanční úřad v ČR, kde by Vám měli umět podat všechny důležité informace

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jakým způsobem si mám vybrat právníka s rozvodovým zaměřením a jak zjistím, že tento právník je dobrý?

Děkuji za odpověď                              Nováková

ODPOVĚĎ

Můj názor je ten, že rozvodovou agendu zvládne dobře téměř jakýkoliv právník. Ano máte možnost si vybrat i velkou advokátnjí společnost, kde budete mít záruku kvalitních služeb, ale zaplatíte za značku. s tím, že rozdíl může být i pětinásobný a můžete zaplatit i několik desítek tisíce korun.

Pokud mi sdělíte rozhodující věci a Vaše požadavky, můžu Vám cenu vypočítat i přímo já.

Číst více »

odhad firmy

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, v současné době jsme s manželem v rozvodovém řízení, manžel v manželství  začal podnikat, přidal se do firmy která již fungovala přes 2 roky. Zaplatil 100.000 jako vstupní kapitál a má 50% podíl v této firmě, je společníkem. Oficiálně je veden jako zaměstnanec, aby nemuseli platit takové odvody. Začaly si nakupovat nějaké tiskové stroje a notebook, vybavení pronajaté kanceláře atd. Jakým způsobem se zjišťuje hodnota této firmy?

Děkuji za odpověď                                   Nováková

ODPOVĚĎ

Hodnota firmy se nepočítá ze základního kapitálu, ale z hodnoty majetku této firmy. Ta se určí z účetnictví společnosti a především z rozvahy, inventury majetku apod., Tato věc je důležitá především pro určení výživného, kdy se soud nezábývá pouze výší příjmů manžela, které mohou být značně zkreslené, ale též jeho majetkem.

Číst více »

odměna notáři

DOTAZ

 

Dobrý den,

mohli by jste mi , prosím, poradit jak mám postupovat, když se mi zdá odměna, kterou požaduje notář za dědické řízení,  nepřiměřená. Jedná se o nemovitosti v celkové hodnotě do 1,8 mil. Podle § 13 vyhl. 196/2001 Sb. ... by se, dle mého názoru, měla odměna stanovit dle této věty  „přebývající částky až do 3 000 000 Kč základu… 0,5 %“. Notář si však stanovil odměnu cca 20 tis. Kč.

Děkuji za pomoc

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den, z uvedené výše nemovitosti mi vyšel poplatek notáři cca 15 tis. Kč. Otázkou je zda se řešila pouze nemovitost nebo i další třeba movité věci, které mohli základ zvýšit. Další možností je možnost soudu zvýšit tuto odměnu až o 100% v případě, že byl výkon úkonů nároční. To se dá ale těžko takto posoudit.

Číst více »

Zrušení trvalého pobytu

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych poradit ve věci odhlášení z trvalého pobytu. Manžel je  vlastníkem rodinného domu, je zapsán v katastru nemovitostí má z prvního maželství 30-ti letého syna, který v rodinném domku nebydlí už 6 let, ale má tam trvalý pobyt a nechává si tam posílat poštu. Jinak je vydělečně činný a bydlí u své přítelkyně, kde je přihlášen v její nájemní smlouvě jako spolubydlící. Chceme, aby se syn odhlási z trvalého bydliště, ale on odmítá, že kdykoliv může bydlet u nás a řeší to tak, že nám devastuje celé spodní patro, které momentálně neobývamé, protože bydlíme v horním patře. Dům je dvoubytovka. Sbírá věci od popelnic (nábytky, sedací soupravy, rohové lavice, sporáky, ledničky) a vozí to k nám v čemž mu nemůžeme zabránit,  protože tvrdí, že to jsou jeho věci na které mu nemůžeme sahat. Když ho prý budeme chtít odhlásit tak nás psychicky zničí což dělá i teď, manžel se u letos 2x zhroutil a byl hospitalizován na psychiatrii a syn míní v tom psychickém týrání pokračovat. Dům nemůžeme uzamknout, protože musí byt údajně do domu vpuštěn což nám tvrdí na Policii. Zásadně když si příjde pro poštu nebo přiveze nějakou veteš nezazvoní pokuď je zamčeno, ale vleze sklepním oknem, odemkne si dveře a jinak je připraven použít násilí tzn. rozbít dveře. Byli jsme na ohlašovně, aby ho manžel odhlásit z trvalého pobytu, ale bylo nám řečeno, že to nelze, že si musíme podat žádost k soudu a ten rozhodne o možnosti jeho odhlášení, což se nám zdá komplikované, protože syn se dobrovolně neodhlásí i když na trvalém bydlišti nebydlí a proces se bude protahovat. Pracovnice na ohlašovně nám řekla, že manžel má doživotní vyživovací povinnost vůči synovi i když syn pracuje a je vydělečně činný a ona sama nemůže rozhodnout o jeho odhlášení. Je její postup správný a opravdu musíme podávat žádost o odhlášení až k soudu.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Nikoliv, se soudem to nemá nic společného. Předem, vlatník domu může podat návrh na odhlášení syna z trvalého bydliště. K tomu Vám vydají na městě či obci příslušný formulář. K tomu je ale nutné prokázat, že syn v domě nebydlí. Je tedy třeba sehnat alespoń 2 sousedy, kteří to potvrdí. Nebo třeba příbuzné, kteří u vás údajně často pobývají. Tuto žádost musí na městě přijmout a zahájit úkony správního řízení. Přičemž odešlou obsílku na adresu synova trvalého bydliště, tedy k Vám, pokud si zásilku nevyzvedne, pak bude považováno, že se na místě skutečně nezdražuje. Tuto skutečnost ještě může přijít ověřit policista.

Ale...není pravda, že musí být synovy umožněn přístup do domu. Nemusí. Váš syn nemá jakýkoliv nárok nemovitost užívat. A k tomu ho neopravňuje ani trvalé bydliště. Syn nemá žádnou smlouvu ani jakýkoliv jiný užívací titul. Pokud bude policista něco takového tvrdit, tak ať syn ukáže nějaký titul, smlouvu či dohodu, že může dům v cizím vlastnictví užívat..

Vyživovací povinost je nesmysl. Pokud si syn vydělává, nestuduje a je mu více než 18 let, pak žádná vyživovací povinnost není.

Číst více »

Odměna notáře

DOTAZ

Jak se počítá odměna notáře při vyšším počtu dědiců ?

Celkový děděný majetek je ve výši 750 000,- Kč a dělí se mezi 3 dědice.

1) majetek se rozdělí na 3 díly a pak se jednotlivě spočítá odměna notáře

2) z celkového majetku se vypočítá odměna notáře a ta se pak rozdělí na 3 díly

Děkuji za odpověď.S pozdravem Vl. Jiránek.

ODPOVĚĎ

Majetek se rozdělí, vypořádá se dědictví a pak z každé části majetku bude vypočítán notářský poplatek

Číst více »

Neoprávněná exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o radu. Nezaplatili jsme poslední pojistku České podnikatelské pojištovně asi za dva roky po té přišel soudní příkaz na zaplacení + soudní výlohy+penále, které jsme již současně řádně uhradili. Přesto opět ted přišel od Exekutorského úřadu, že jsme stále ještě nezaplatili. Je to neoprávněný proces. Budeme muset přesto zaplatit exekutorovi odměnu??Co máme dělat v tuto chvíli?

Děkuji mnohokrát

Nguyen

ODPOVĚĎ

Pokud jste uhradili nejen dluh, ale i penále včetně odměny exekutora a právníků již dříve, pak nemá možnost exekutorský úřad cokoliv požadovat. Zcela jistě máte výpis z účtu, nebo nějaké potvrzení o zaplacení, které okamžitě exekutorskému úřadu předložte. Tím prokážete, že jste svou povinnost splnili a že po datu uhrazení celého dluhu, včetně příslušenství, nemá již nikdo nárok na úhradu dalších nákladů

Číst více »

Prodej zděděného domku - osvobození od daně z příjmu

DOTAZ

Dobrý den, v r.2005 jsem  zdědila dům po otci, který jej vlastnil 35 let. Letos jsem dům prodala, zatím zaplatila jen 3% daň z převodu nemovitosti. Budu osvobozena od daně z příjmu z prodeje nemovitosti,  i když jsem nemovitost nevlastnila předepsaných 5 let ale  jen 3 roky a nebydlela jsem v něm bezprostředně před prodejem ?  Otec ho prokazatelně totiž vlastnil 35 let, a pokud jde o dědění v řadě přímé, je prý možno sečíst obě období  a být tak osvobozena od daně z příjmu. Výklad zákona  586/1992 Sb.  § 4 odst. b) mi ve třech různých právníckých poradnách vysvětlili jinak a tak jsem zmatena! Platit či neplatit?? Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Odpověď je jednoduchá a jediná správná. Žádnou dań z příjmu platit nebudete, protože je tento prodej od daně osvobozen. V případě dědictví v řádě přímé, tedy i ve vašem případě, se doby, kdy nemovitost vlastnil zemřelý, a Vy sčítají, takže bohatě převyšují potřebných 5 let.

Číst více »

trestni oznameni

DOTAZ

Dobry den,moc vas prosim o radu.Ma maminka byla pred rokem na operaci zlucniku v Breclavske nemocnici.Po operaci zlucniku 14dni zvracela,davali ji kapacky a kdyz sme je pozadali aby s ni neco delali jineho tak byli k nam jeste protivni a ze delaji co jim primar naridi.Kdyz sme chteli mluvit s primarem tak tam stale nebyl.Poslali ju potom na ultrazvuk,rentgen a vse bylo v poradku.Dali ji antibiotika v kapackach a pak to polevilo tak ju propustili domu.Po dvou dnech se mamce pritizilo a tak bylo odvezena ze zvracenim spatky do nemocnice.Dali ji zase kapacky a za dva dny ji udelali CT a zjistili ze ma skripnute strevo.Delali ji to laparoskopicky.Tak musela postoupit dalsi operaci,za par dni ji propustili a vse bylo v poradku.Za dalsi asi tri tydny zase nocni zvraceni a tak byla zase prevezena do nemocnice,udeli rentgen a ze ma klicky na strevech.Tak hned druhy den ju operovali a dostala tezkou infekci tak si tam pobila dalsi skoro 2mesice.Museli ji to otevrit a cistit.Po tech dvou mesicich ju pustili domu a chodila ambulantne na cisteni dalsi dva mesice.Do dneska je ji stale zle,rika to lekarum ale jen ji davaji nake leky bez ucinku.Byli jsme i v Brne ale tam nas nechteli prijmout.Byli jsme v Breclave za lekarkou co mamku operovala asi desetkrat a stale nake vymluvy ze je bud na sale,nebo zrovna odesla atd.Pokouseli jsme se i z druhou lekarkou o rozhovor a ta byla nepricetna ze si mame zajit uz za jinym lekarem.Myslim si ze udelali chybu a tak vas chci poprosit o radu jestli to ma naky smysl a kam se primo obratit.Moc vam predem dekuji.Janotova Iveta

ODPOVĚĎ

Předně můžete podat trestní oznámení pro trestný čin neúmyslného ublížení na zdraví. Policie to bude muset prošetřit.

Zároveň můžete podat podnět na prošetření, zda nebyla zanedbána péče. Informace zdravotnického charakteru vám podají na ministerstvu zdravotnictví. Návrh na prošetření postupu léčby také adresujte ředitelství nemocnice s tím, že jste odhodláni v případě, že vám nebude vyhověno podat žalobu na odškodnění pro ublížení na zdraví a podat trestní oznámení.

Je nutné postup lékařů prošetřit. A také pohrozit, aby se začly věci konečně hýbat.

Číst více »

Závěť a smlouva o půjčce

DOTAZ

Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o radu. Můj přítel je rozvedený a má dvě dospělé dcery: jednu dceru z prvního manželství, s kterou se vůbec nestýká a druhou dceru z druhého manželství. Bydlíme spolu v rodinném domku, jehož je výlučným vlastníkem. Může můj přítel u notáře sepsat závěť, kdy by dědictví ze zákona jeho dcery z prvního manželství bylo zkráceno o polovinu. Tuto polovinu (vlastně ¼ rodinného domku) by přítel rád napsal na mě. Je to možné? Je třeba do závěti napsat důvod tohoto zkrácení? Prosím, kolik Kč přibližně stojí sepsání závěti u notáře?

Dále mám ještě jeden dotaz, pokud by přítel závěť nesepsal a sepsali bychom smlouvu o půjčce, podléhala by tato smlouva případnému dědickému řízení? Na této smlouvě bychom pouze nechali ověřit podpisy a sepsali bychom si ji sami.Byla by tato smlouva nějakým způsobem právně napadnutelná? Bylo by třeba např. v dědickém řízení prokazovat, kde jsem vzala peníze na půjčení a na co tato půjčka byla určena?
Moc děkuji za radu. Prosím, zašlete mně ji na moji e-mailovou adresu.

S hezkým pozdravem Andrea Bílková

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

závěť od notáře vám problém nevyřeší. Děti jsou nepominutelní dědici ze zákona. Žádné omezení není možné. Je možné pouze děti plně vydědit s tím, že musí být plně prokázáno i na konkrétních případech, jak tyto děti neprojevovali zájem, jak svému rodiči ubližují, nechovají se k němu slušně apod. Ale je to velmi nespolehlivé protože vydědění se v rámci dědického řízení přezkoumává. Navíc v tomto případě může být i vina za to, že se s dcerou nestýkají, dána vašemu příteli.

Co se týká smlouvy, to s Vámi mohu probrat pouze soukromně, protože se nejedná o standardní právnický úkon, který nemusí být navíc plně korektní a tak to nemohu řešit veřejně.

Číst více »

Výpověď z nájmu bytu

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak mám postupovat v tomto případě. V bytě, který jsem zdědila, je nájemník. V jeho nájemní smlouvě je uvedena výpovědní doba 2 měsíce. V souladu s touto smlouvou jsem mu dala výpověď, proti které se odvolal k soudu. Až teď jsem zjistila, že zákon ukládá minimálně 3 měsíce. Žaloba u soudu sice je, ale soudní poplatky ještě navrhovatel neuhradil. Předpokládám, že soud bych prohrála, proto chci uznat svou chybu a výpověď stáhnout . 1. Dá se to udělat ještě předtím než navrhovatel poplatky zaplatí, abych je potom nedostala k úhradě já? 2. Jak  vysoký je poplatek za žalobu o neplatnosti výpovědi?

Děkuji. Eliška Domášková

 

 

ODPOVĚĎ

Ano, nájemce má nárok na 3 měsíce výpovědní lhůty, ale je tam též třeba splnit další podmínky, proto doporučuji před takovým krokem se poradit s právníkem. Máte i štěstí, že nájemník nevyužil služeb nějaké advokátní kanceláře, protože tam by se Vám zvýšily náklady na několik tísíc korun a ani včasně podaným stažením výpovědi by jste se jich už nezbavila.

Nyní to možné je, pokud stáhnete výpověd co nejrychleji, už před uhrazením poplatku, můžete se této povinnosti zbavit. Jedná se o 1000 Kč. Soud již totiž nebude mít co projednávat, protože dojde k nápravě.

Číst více »

Regulační poplatek na pohotovosti

DOTAZ

Dobrý den,
chtěl jsem se zeptat a ověřit si oprávněnost vybírání regulačního poplatku za návštevu na pohotovosti. Máme dvě děti a již potřetí v tomto roce musely podstoupit pětidenní pravidelnou dávku penicilinu ve formě injekce. Bohužel to vždy vyšlo přes sobotu a neděli,a tak jsme vždy o víkendech museli navštívit pohotovost. Pokaždé byl od nás vybrán regulační poplatek ve výši 90,-Kč. K žádnému vyšetření na dětech ze strany lékaře nedošlo,injekci aplikovala sestra. Lékař někdy pomohl dítě přidržet.
Je vybrání regulačního poplatku v tomto případě správné?
Děkuji za odpověď
S pozdravem Josef Velát

ODPOVĚĎ

Ano, poplatky jsou stanoveny správně. Podmínkou využití pohotovsti totiž není vyšetření, jako je tomu např. u lékaře, ale už to, že jejich služeb využijete. Vzhledem k tomu, že došlo i k aplikaci injekce a tudíž k nějakému úkonu, tak je výše poplatku správná.

Číst více »

Sousedské vztahy

DOTAZ

Dobrý den prosím o radu,bydlíme v bytovce jsme tu čtyři rodiny a jedna sousedka pere prádlo ve společné prádelně na společmou elektriku.Pere tam i synovi který tady nemá trvalý pobyt.Když jsme ji to z dalšími nájemníky řekli že nám to vadí tak řekla že tam bude prát psostě dál a hotovo.Takže platíme všichni její praní.Pere asi tak 2krát až 3krát týdně.Takže vás tímto prosím o radu a byla bych ráda o rychlou odpověd protože už mě nebaví financovat něčí praní když my všichni ostatní máme pračku doma v bytě.Předem děkuji za odpověd.Přeji krásný den

ODPOVĚĎ

Řešení jsou spíše rázu technického. Buď nasadit vlastní elektroměr, který by však musel někdo zaplatit a který by přesně naměřil spotřebu elektřiny, nebo elektřinu v uvedené místnosti prostě odpojit, pokud nebude s nájemnicí žádná rozumná dohoda. Řešením je pak tady dohoda např. na 300 korunách paušálu za elektřinu ovšem s tím, že by sousedka jako jediná dostala klíče od prostoru, aby tam nemohl nikdo jiný prát s potřebovávat elektřinu. To je tak co mě teď v rychlosti napadlo..

Číst více »

Poplatky u lékaře

DOTAZ

Dobrý den.Slyšel jsem a viděl v televizi,že dárci krve jsou osvobozeni od poplatků u lékaře. Co je na tom pravdy? Předem děkuji za odpověd.Medek Petr

ODPOVĚĎ

Zcela určitě osvobozeni nejsou. Osvobození se vztahuje pouze na odběry krve a související vyšetření.

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den

Zpozdila jsem se s platbou zdravotního pojištění kde došlo k dluhu asi 30tis. ,zaplatila jsem asi po třech měsících celou částku na účet pojištovny.Druhý den mi zavolat soudní exekutor že má na mě exekuční rozhodnutí na tento dluh který byl zaplacen den předem, toto mu bylo sděleno a byl požádán o kontakt aby mu bylo možno zaslat výpisy z účtů o provedené platbě, ale ho to nezajímalo.Trvalý pobyt mám u rodičů kde už pátnáct let nebydlím ,ale pro poštu si tam chodím i když někdy něco nestihnu převzít a to asi byl tento případ.K dnešnímu dni mi nebyl doručen žádný exekuční příkaz.Pan exekutor mi dnes volal tak jem zaním přijela na parkoviště benzínové pumpy kde jsem mu  vysvětlila že dluh byl již před 14ti dny celý zaplacen na účet pojištovny  aniž bych věděla nějaká  exekuce.On teď chte jeho poplatky asi 10tis za jeden telefon má nato nárok ? já jsem dluh uhradila ještě před tím než mě zavolal.On tvrdí že bude v exekuci pokračovat tak aby mi neodstavil účet nebo nezabavil neco v bytě mích rodičů.

Moc děkuji za odpověď  Marta Lernerová.

 

 

ODPOVĚĎ

Doporučuji urychleně zaplatit odměnu exekutora a podat na soud návrh na zastavení exekuce z důvodu plného uhrazení dlužné částky. Není rozhodují kdy Vám exekutor telefonoval, ale kdy byl pověřen výkonem exekuce. Od té doby má nárok na svou odměnu. Je jedno jestli Vám volal jednou nebo dvakrát, má nárok dle vyhlášky na paušální odměnu, která je určena výší dlužné částky

Číst více »

důchd

DOTAZ

Mohu  si k důchodu přividělat? Může mi být důchod odebrán?

Děkuji

 

Kopecká

ODPOVĚĎ

Můžete si bez problémů přivydělat. Důchod Vám odebrán být nemůže. Svůj další příjem však musíte zdanit a zaplatit zdravotní resp. sociální pojištění z tohoto příjmu

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU