Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

dluh u operátora,promlčecí doba

DOTAZ

dobrý den

prosím o radu před 12 lety jsem měl paušál u mobilního operátora který mě těd poslal fakturu na 24000kč nevím o co jde a už si ani nepamatuji jestli tam nějaký dluh vůbec vznikl .Můžete mě prosím sdělit jak na to zareagovat,případně jestli už vec není dávno promlčená??

 

děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jestli je to faktura splatná před dvanácti lety, resp. služba už před dvanácti lety skončila, pak je celá věc skutečně promlčená a operátor to zřejmě jen zkouší.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Dělení majetku při rozvodu

DOTAZ

Dobrý den

Mám dotaz ohledně vypořádání majetku při rozvodu.

Ženatý jsem 4 roky, máme 3letou dceru a bydlíme va společném bytě.Nedávno jsem se dozvěděl o její nevěře a rozhodla se že se rozvedeme.Nyní chce abych se vystěhoval někam do podnájmu a řešily jsme už jen rozvod.Problém je v tom že pred svatbou asi 5 měsíců jsme sháněli nějaký byt.Když jsme si ale chtěli vzít společně na něj ůvěr,manželce ho nedaly kvůli nějakým malým dluhům v bance.ůvěr jsem si vzal jen já a manželku napsal jako majitelku poloviny bytu ještě před svatbou.Od svatby nechodila do práce,byla na rizikovým a potom na mateřské.Tedy jsem všechno platil ze svého platu já. ůvěr je na 400tis/20 let a zaplaceno je asi 140tis.Zajímalo by mě jestli má právo na byt když ještě není splacený.Vystěhovat jí nechci ale ani já nemám kam jít.

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

manželka má na polovinu bytu nárok. V podstatě jste jí polovinu bytu daroval. Co se týká úvěru. Ten je pouze Váš, protože vznikl v době před

manželstvím. Na druhou stranu pokud ručíte bytem, můžete jí na splácení úvěru zainteresovat. Pokud by jste totiž nesplácel mohla by o byt přijít.

Pokud v budoucnu nebudete byt užívat, můžete požadovat vypořádání spoluvlastnictví bytu a chtít vyplacení Vašeho podílu.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

vjezdová cesta ke garáži

DOTAZ

Vážení poradci, nikdy bych nevěřila, že i realitní kanceláře umí pochybit. Moje maminka, před rokem prodala, přes realitní kancelář MM Reality svůj rodinný dům a chtěla, aby ji našli i dvoupokojový byt v lokalitě, kterou si určí. Vše proběhlo po domluvě. Realitní kancelář našla mamince dvoupokojový byt v Ostravě-Muglinově a k tomuto bytu ji nabídli i garáž. Maminka se tedy ujišťovala, zda je vše v pořádku, zda nejsou věcná břemena a zda není nic zadluženo. Realitní kancelář maminku ujistila, že je vše v naprostém pořádku, že se nemusí ničeho obávat. Podepsali kupní smlouvu, platby probjehly v daném termínu a zdálo se, že je vše jak má být. Asi po dvou měsících maminka zjistila, že je vše na ní přepsáno v katastu nemovitostí, až na vjezdovou cestu do garáže. Bývala paní majitelka začla šílený teror. Začala maminku vydírat, že to je stále její cesta, že má smůlu, a že bude platit velké peníze, jinak se do garáže nedostane. Maminka zjistila, že si bývalá paní majitelka nakonec kupní smlouvu dělala sama a realitní kancelář, ač má své právní oddělení, nějak neprozkoumala celou smlouvu. A tak bývalá paní majitelka stále chodí a klepe na dveře. Stále vyhrožuje, že na příjezdou cestu do garáže něco postaví, že je její a dělá veliké naschvály. Realitka se vymlouvá, že to řeší, ale nic se stále neděje. A bývalou paní majitelku těší, jak mamince stále zvyšuje cenu a maminka chřadne a trápí se tím. Jsme hodně zoufalí a netušíme, jak se k této situaci postavit, a jak postupovat, aby bylo vše rychle vyřešeno a této paní bývalé majitelce, která měla tento podvod dlouho připravený dopředu a směje se a stále vydírá, postavit, aby jednou i spravedlnost vyhrála a ukázalá takovým falešníkům, že nejsou výherci a nemůžou lidem škodit i nadále.

Předem děkuji za radu a doufám, že se tohle nebude opakovat.

Blanka Barabášová (dcera)

Ostrava

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v takovém případě pověřte advokátní kancelář aby majitelce napsal výzvu k uzavření dohody a v případě, že nebude svolná k nějakému rozumnému jednání, tak bude podán návrh na zřízení věcného břemene příjezdové cesty přes její pozemk. Průjezd bude samozřejmě placený, jde tam pak o výši ceny, kterou za to budete hradit. Další věci je jak probíhalo jednání s realitkou, to znamená zda by se dala nějaká částka vymáhat po realitce z důvodu způsobné škody zaviněné porušením jejich povinností.

 

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

převod bytu na dceru

DOTAZ

Dobrý den, chci předat můj vlastní byt 2+1 své prostřední dceři. Můžete mi poradit, jak nejlépe postupovat a co potřebuji k této transakci? V bytě budu jako doživotní věcné břemeno.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud se ve věci přímo nevyznáte a nemáte s tím zkušenosti, tak bych doporučil nechat celou věc zpracovat odborníka.

Tím nemyslím nutně sebe:) Můžete si tím, resp. Vaše dcera ušetřit do budoucna spoustu problémů a nevznikne také

žádné riziko, že Vám katastr převod a vklad nového vlastníka zamítne.

To samé platí i o Vašem věcném břemenu.

Pokud by jste chtěla s celou věcí od naší advokátní kancelář pomoci nepřesáhla by celková částka 3000,- Kč za profesionálně

zpracované dokumenty se zárukou bezproblémového zápisu vlastnického práva dcery v katastru nemovitostí a uvedení osvobození

od darovací daně přímo ve smlouvě.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

zveřejnění mého vyjádření v pořadu Černé ovce

DOTAZ

Dobrý den, prosila bych Vás o poradu v následující věci: Správní orgán mi poskytl ochranu proti zřejmému zásahu do pokojného stavu a uložil pachatelce povinnost obnovení narušeného pokojného stavu. Ta se cítí ukřivděná a obrátila se na ČT a redaktor pořadu Černé ovce mne požádal o vyjádření. Poskytla jsem mu vyjádření elektronickou cestou, ale z jeho reakce vidím, že mé informace překrucuje a chce je uvést v reportáži.

Napsala jsem mu, že si nepřeji, aby cokoliv o mně v reportáži uváděl. On však už vůbec nereaguje. Co mohu dělat dál? Mám mu napsat další dopis, tentokráte již průkazným způsobem, abych o zaslání dopisu měla doklad a mohu mu v tom dopisu připomenout nějaký postup, který proti němu zvolím v případě, že nebude dbát toho, že jsem ho požádala, aby nic o mne /mé jméno a nic z mých zákonem osobních údajů chráněných údajů uváděl?

Můžete mi prosím poradit? Omlouvám se, že je můj dotaz dlouhý - neuměla jsem se vyjádřit stručněji. 

Za poradu děkuji a zůstávám s pozdravem

ZT

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě by to bylo vhodné. Co se týká informací, obratte se doporučeným dopisem na programového ředitele nebo ředitele zpravodajství se stejnou žádostí, aby nebyly uváděny osobní údaje a postěžujte si na neprofesionální přístup redaktora. V každém případě budete mít v ruce dopis a výzvou na upuštění od jeho jednání.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

darováni bytu

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o radu, kvuli dluhum manžela mám obavy o svuj byt, máme zúženi majetku, ale  kvuli exekutorum a ochraně nemovitosti zdá je možné převest byt na zletilou  dceru i s hypotekou, kterou ještě budu dlouho splácet, nebo byt  ji darovat.

Děkuji za radu

Ludmila

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě to možné je. Samotná hypotéka nemusí být překážkou převodu. Je však třeba vše kvalitně ošetřit ve smlouvách a dalších dokumentech,

včetně informování banky tak, aby Vaší dceři nevznikl v budoucnu nějaký problém v případě vad smlouvy, nebo Vám katastrální úřad

převod nezamítl.

Pokud by jste chtěli zpracovat veškeré nutné dokumenty od naší advokátní kanceláře nepřesáhla by celková částka 3000.- Kč se zárukou

bezproblémového zápisu vlastnického práva na Vaši dceru a profesionální kvality dokumentů.

V případě zájmu o právní pomoc  kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

dědictví a dluhy

DOTAZ

Dobrý den ráda bych se zeptala co mám dělat když tchýně má dluhy a co bude když umře.Když manželovi umřel otec tak se chtěli vzdát dědictví,ale bylo jim řečeno když se vzdají dědictví tak to přechází automaticky na jeho děti.To znamená že když se vzdají dědictví tak ty dluhy přejdou na naše děti nebo jak to je.Dá se tím nějak zamezit aby to tak nebylo.Děkuji za radu

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tak to rozhodně není, to je nesmysl. Pokud dědictví odmítnete, pak se automaticky nepřenáší na děti a ani by to nebylo v zájmu

dětí. V případě dětí musí být děti zastoupeni opatrovníkem, který nikdy nemůže přijmout předlužené dědictví. Zamítl by to

i soud. Takže se určitě není čeho bát.

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den, potřebuji od Vás poradit. Moji rodiče za svého života darovali  domek bratrovi a když matka zemřela, bratr se vzdal dědictví na moji žádost, protože ono vlastně nebylo moc co dědit, protože účty s penězi a stavební spoření získal otec.

A nyní mě zajímá, zda mohu v budoucnu po smrti otce požádat u notáře o vyloučení bratra z dědictví po otci, když byl za života rodičů  významně obdarován?? A musí s tím můj bratr souhlasit, nebo to jde i když bude proti?? Velice děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud byl syn rodiči již obdarován za jejich života, vyloučí se hodnota věcí, které získal darem z jeho podílu na dědictví. Pokud je hodnota darovaných věcí větší než dědický podíl automaticky získá celé dědictví druhý dědic.

Je tedy otázkou jek hodnotný dar byl. To se bude vztahovat i na otce v případě, kdy se darování týkalo i majetku ve společném jmění manželů.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu. Máme rodinný dům který jsme koupili na hypotéku za 400 000 Kč. Manžel se v podnikání dostal do problémů, vzal si půjčku, kterou jsme neplatily. Dnes nám přišel exekuční příkaz prodeje nemovitosti. Máme na domě zástavu i z finančního úřadu. Exekutor se snámi nechce bavit, chce dluh do 15 dnů uhradit. Může nám dům prodat, když hypotéku splácíme a finančnímu úřadu taky. Moc děkuji za odpověď.  Lužová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud exekuci hradíte, tak většinou exekutoři k prodeji domu v dražbě nepřistupují. Jakmile však platit přestanete, může být prodej domu realitou. S tím, že z prodeje domu se uhradí přednostně závazky a zbytek Vám exekutor vyplatí.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

ZOUFALÁ OTÁZKA

DOTAZ

Dobrý den mám prosím dotaz muj tchán  po rozchodu se svou manželkou všechny co se s ní dále stýkají pomlouvá po celé obci dokonce na mne a mou družku zavolal anonimní udání na sociální pracovnice kvuli týrání dětí. Nevím si s jeho chováním a pronásledováním už rady celá obec už na mne kouká nějak podivně protože on si neustále vymýšlí nové pomluvy. Pokoušel jsem se i podat trestní oznámení po tom co nám opilý kopal v pulnoci do dveří a vyhrožoval zabitím šlo to pouze před přestupkovou komisi které se jen vysmál a řekl mi že mohu podat další že si z toho nic nedělá. Prosím poradte mi comám dělat začínám se bát už o děti je pouštět ven aby někomu neublížil.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

toto jsou právě ty věci, kde se velmi těžko brání, protože se těžko prokazují. A dokud ten člověk skutečně něco nespáchá, tak není ani potrestán. Je velmi těžké totiž dokázat, že ten člověk skutečně někomu ublížit chtěl, nebo někomu vyhrožoval..i když i to je sporné, jaké intenzity to vyhrožování bylo.

Někdy nejvíce pomáhá, když se k tomu člověku začne někdo Vám blízký, kdo má větší sílu chovat podobným způsobem.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

platební rozkaz

DOTAZ

dobrý den,syn dostal pozvání k soudu.Měl dluh u ČS,který už vymáhala vymahačská agentura.Dluh splatil i s úroky-o měsíc později,než byl deadline,účet byl zrušen a s vědomím,že má vše vyřízeno odcestoval mimo republiku.Žádná upozornění na dluh (1690,-Kč)nedostal,protože by je splatil,tak jako učinil a neriskoval by zvýšení částky o úroky.Zřejmě si vymahačská agentura z uhrazeného dluhu stáhla provizi a na účet ČS poslala necelou částku.Tak si vysvětlujeme dluh-1690,-Kč,který nyní na synovi bez varování požadují u soudu.Kromě toho 8tis.odměna pro právníka věřitele.Jaké máme možnosti se bránit?Stačí předložit potvrzení o uhrazení částek?Vždyť jen na tomto základě byl účet zrušen,jinak by to banka neumožnila.Nic jiného v rukou nemáme a jsme bezmocní.Moc děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ve Vašem případě bych doporučoval vyhledat právní zastoupení, kde Vám advokát poradí jak celou věc co nejlépe řešit a případně připraví kvalifikované podání.

Pokud v celém sporu zvítězíte, pak Vám náklady na advokáta bude muset zaplatit protistrana. Zde je rozhodující jakou částku na základě výzvy věřitel požadoval.

Pokud bylo uhrazeno to co věřitel konkrétně požadoval neměl by být problém. Rozhodně pak není určující kdo si co po cestě strhnul.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Darovací smlouva bytu na syna

DOTAZ

Dobrý den,

mám dotaz, můj manžel má exekuce na plat, a my musíme koupit byt ve kterém bydlíme, tedy pokud se nechceme stěhovat. Peníze jsme dostaly od rodičů, ale problém je v tom, že pokud byt koupím tak o něj díky exekucím příjdu. Já mám syna z předchozího vztahu a s manželem mám další tři syny. Můj dotaz zní: Mohu byt, který koupím darovat synovi, tak aby na nás exekuce nešla nebo aby nám byt nesebraly??? Synovi je pouze 13 let. Je to velmi důležité zda-li se s tím dá něco dělat, zítra byt musím zaplatit. Děkuji Pavlína

ODPOVĚĎ

Dobrý den, převod určitě možný je. Doporučoval bych nyní byt převést na jednoho z rodičů, který následně může byt převést na dítě - převod na dítě totiž trvá dost dlouho, protože musíte o svolení žádat soud. Moje rada trvá pouze za předpokladu, že exekuce nejsou vedeny vůči Vám.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Odhlášení z trvalého bydliště

DOTAZ

Dobrý den,vznáším dotaz,zda je možné a jakým způsobem odhlásit synovce z trvalého bydliště.Manžel vlastní 1/4 domu,syn 1/2 domu,sestra manžela 1/4 domu.Manžel v domě nebydlí,ani zde nemá trvalé bydliště,sestra v domě nebydlí,má zde trvalé bydliště,syn v domě bydlí,má zde trvalé bydliště,dodatečně jsme však zjistili,že zde má i trvalé bydlíště syn manželovo sestry,který zde však již cca 7 let dokazatelně nebydlí,je možné uskutečnit a jakým způsobem jeho odhlášení z domu?Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

odhlášení z trvalého bydliště možné je, ale je to poměrně složitý proces a městské úřady to nedělají rádi

a z nějaké důvodu se tomu brání. Je třeba podat žádost na městském úřadě, sehnat si minimálně dva

sousedy, kteří potvrdí, že synovec v domě nebydlíš a další náležitosti.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Koupě nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den pane Zeman. Chtěla bych Vás prosím poprosit o radu. S přítelem máme zájem o koupi nemovitosti přes realitku. Ta po nás chce po prohlídce složit rezervační zálohu 70 000Kč, pokud o to máme vážný zájem, jakože máme. Ale je tam problém. Na katastru je uvedená zesnulá paní se svou dcerou. Řízení o dědictví teprve probíhá, ve čtvrtek má být prý uzavřeno. Nechápu, jak realitka může prodávat dům, který není ještě napsaný na dědice. Dědit má pozůstalá dcera ze synem. Pak je tam ale další problém. Realitka včera s majitelema zjistila, že syn, která má dědit má dluhy a pět exekucí. My bysme neradi koupili dům s dluhem. Realitka tvrdí, že obvolá exekutory a že za ty peníze, které mi jim dáme s hypotéky zaplatí ty dluhy. Ale co když se tam vyskytnou ještě nějaké dluhy a dům bude náš? Můžou nám ho vůbec prodat, když dědic je dlužník?? Navíc tam ten syn té pozůstalé dcery bydlí a má tam nahlášený trvalý pobyt. Co máme udělat, abychom nekoupili dům a on tam měl trvalý pobyt? To už  se ho pak nemusíme zbavit a jeho objevené dluhy můžou vymáhat po nás, jelikož on tam bude mít trvalou adresu. Realitka na nás strašně naléhá, ať složíme rezervační zálohu, jinak ho nabídne nikomu jinému, kdo jí složí. Děkuji předem za odpověď a přeji krásný večer Pavlína

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je běžný způsob jednání realitek. Myslím si, že byt s takovýmto rizikem zase jen tak snadno a rychle neprodá.

Žádná nemovitost Vám nestojí za to, aby jste přišli o peníze a třeba nakone i o tu nemovitost. Pokud

chcete mít větší jistotu, tak v celé věci požádejte o pomoc odborníka, který bude zastupovat přímo Vás. Právě

dnes jsem na toto téma psal článek. Je na hlavní straně našeho serveru www.profipravnik.cz

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

platební rozkaz

DOTAZ

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o odpověď. Syn nezaplatil pokutu v MHD a přišel platební rozkaz.. Pohledávku uznal a zaplatí. Odměna právního zástupce DPO činí 7 920Kč. Vše zaplatit do 15 dnů. Vlastní příjem nemá - studuje. Vzhledem k tomu, že jsme sociálně na tom hodně špatně, je to pro mě velký problém . Existuje možnost alespoň odměnu snížit? Poraďte, prosím, jak postupovat. Řešením je i splátkový kalendář, ale vůbec nevím, co dál dělat. Dopis si převzal 18.4.2011, do kdy musíme najít řešení, ať nemáme exekuci. Moc děkuji za odpověď. DZ

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel Vás asi moc nepotěším. Určitě nepůjde odměnu snížit. Je to odměna advokáta, kterému je jedno v jaké je kdo situaci, on chce prostě

za svou práci zaplatit a více ho nezajímá. Platební kalendář bude možný pouze v případě, že s tím vysloví věřitel souhlas, ale také nepředpokládám,

že budou Vašemu případu nějak speciálně věnovat, protože podobných případů budou mít stovky. Zkuste připravit odůvodněný a omluvný dopis

s konkrétním návrhem kalendáře a poproste věřitele o schválení

Číst více »

Úprava spoluvlastnických vztahů

DOTAZ

Dobrý den.

Jsme sdružení spolumajitelů. Při koupi našeho domu nám prodejce (magistrát města)  dům odprodal rozdělen na procenta domu dle obývaných M2. Z toho vyplývá, že nyní vlastníme každý určitá procenta domu. V průběhu doby došlo k odkupu některých částí procent, k úmrtí spoluvlastnice a rozdělení pozůstalosti a k přestavbě dvou bytů (rozšíření o půdní vestavbu). Chtěl bych se zeptat na možnost převodu majetku na určité byty. To je, že by jsme vlastnily své obývané byty a o společné prostory by jsme se dělili dle obývaných M2, rovněž tak o jeden byt který je naším bytem nájemním.

Děkuji za odpověď. Novák

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

ano, to určitě možné je a je to také stokrát praktičtější řešení, než takovéto podílové spoluvlastnictví budovy, které je velmi problematické.

Ke změně vlastnictví budovy však bude nutné získat souhlas všech spoluvlastníků. Pokud tento souhlas získáte, můžu Vám změny

zařídit a převést dům na bytové jednotky se společenstvím vlastníků bytových jednotek, kde budete vlastník konkrétní bytu a společných částí domu.

Případně mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Rozvod

DOTAZ

Dobrý den,

chci se zeptat na svěření dítěte do péče, od kolika let se nezletilé dítě může samo rozhodnout u kterého z rodičů chce žít ?

Dále by mě zajímalo ohledně společného jmění manželů. Od rodiču jsem dostala darem družstevní byt v době před uzavřením manželství, který mi byl převeden do osobního vlastnictví již v době trvání manželství. V katastru nemovitostí jsem zapsána jako majitelka pouze já. Má manžel nárok na nějaké majetkové vypořádání z tohoto bytu ?

Děkuji Vám za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

věkově to omezené není, spíše jde o to, zda dítě může kvalifikovaně a rozumně rozhodnout u kterého z rodičů chce žít a k tomu přistupují i další skutečnosti, sociální, zázemí apod. takže je to spíše komplexnější otázka.

Co se týká bytu tak pořízení bytu do osobního vlastnictví, které proběhlo v době manželství bude nutné vypořádat, protože do společného jmění manželů patří. Můžete však určitě od manželova podílu hodnoty bytu odečíst hodnotu družstevního podílu v době vzniku manželství - tedy jakou měrou jste se podílela na financování pořízení bytu do společného jmění manželů. Určitě doporučuji ohledně této věci se poradit s advokátem protože jde o velkou hodnotu.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

vyvázání se z hypotéky

DOTAZ

 

Dobrý den,

        mám k Vám dotaz.

Můj syn mě přiměl k tomu,abych ručila svým bytem na úvěr ke koupi chalupy.

Jelikož se nechová ke mně vstřícně,chtěla jsem se zeptat,zda je možné a za jakých okolností se z této hypotéky vyvázat.Za půjčku si koupil chalupu a je vlastníkem,a tak bych chtěla vědět,zda může ručit bance již právě koupenou chalupou.

Když jsem se ho na to ptala,tak mi sdělil,že ,,až si ji dá do pořádku\" a to bude trvat údajně 3 roky.Proto se na Vás obracím s tímto dotazem a předem děkuji.

 

                                                                                                  Sýkorová

ODPOVĚĎ

Dobrý dne,

nevidím žádnou překážkou, která by bránila ručit synovy pořízenou chalupou. Otázkou je jen zda

hodnota chalupy bude dostačující pro zajištění úvěru.

Číst více »

Přepsat družstevní byt na dceru

DOTAZ

Přeji hezký den,chci Vás poprosit o radu jak postupovat.Chci svůj družstevní byt přepsat na dceru a zetě.Předem Vám děkuji za odpověď.S pozdravem L.Mišáková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

problém to není. Je třeba zpracovat smlouvu o převodu členských práv a povinností a na družstvu pak zajistit konkrétní přepis a vydání nové nájemní smlouvy.

Pokud by jste potřebovala se sepsáním kvalitní smlouvy o převodu práv a povinností pomoci, kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Vyživné, propuštení z vazby po uhrazeni dluhu

DOTAZ

Dobrý den, můj manžel byl vzat do vazby dne 15.4.2011, za zanedbaní povinné výživy, za což byl již v minulosti odsouzen a vzat do výkonnu trestu od 25.2.2010 do 25.8.2010. Propuštěn byl s podmínkou zkušební doba 10 měsícu k datu 26.3.2011. Za starý dluh z roku 2008 částka 22,-000 Kč, byl vzat do vazby dne 15.4.2011. Chci se prosím zeptat, zdali po ihned uhrazení dluhu v současnosti, by mohl být propuštěn z vazby na svobodu. Děkuji Mnohokrát Růžičková.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

určitě by uhrazení výživného mohlo být zásadním argumentem pro propuštění z vazby, protože jiné

vazební důvody tam určitě nebudou. A právě neuhrazené výživné je důvodem pro trestní stíhání manžela

 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU