Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

osobní bankrot

DOTAZ

Dobrý den, Mám k vám dotaz ohledně insolvenčního zákona. Pokud požádám o osobní bankrot (jen já), započítávají se i manželovi příjmy? Musím uhradit soudu 50 000 Kč? Vždyť člověk, který žádá o osobní bankrot tyto peníze nemá. Kdyby je měl, tak je použije na zaplacení svých pohledánek. Byly by to jen jedinná překážka, která by mohla zabránit osobnímu bankrotu. Děkuji za odpověď Ivana Manová

ODPOVĚĎ

Kauce není úplně pravidlem, takže pokud podáte soudu  návrh se souhlasem věřitel, pak může soud rozhodnout i bez kauce. Manželovi příjmy se započítají, pokud máte společné jmění manželů neomezené a tudíž i Vaše dluhy spadají do společného jmění.

Pokud by jste potřebovala konkrétní pomoc se soupisem návrhu na insolvenční řízení tak mě kontaktujte na: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Výživné na manželku - důkaz

DOTAZ

Manželka u soudu tvrdí že nepracuje, podařilo se mi však zjistit že ve skutečnosti pracuje v Penny Marketu, oficiálně je však zaměstnaná její matka. Zajímalo by mne, jaký důkaz bude soud v tomto případě akceptovat a jak tedy doložit práci "na černo". Bude pro soud dostačující průkazný materiál od detektivní agentury, případně jak dokázat tuto skutečnost?

ODPOVĚĎ

Je to skutečně otázka dokazování, a formulaci důkazů v návrhu, či obhajobě.

Musel bych znát formu důkazů od agentury apod. Práci na černo lze dokázat také kontrolou od pracovního úřadu. Tam si ale musíte být jist, že manželka či někdo z Penny marketu nemá na tomto úřadu někoho známého, kdo by ji úmysl vyzradil.

Možností je také foto vyfocené nenápadně do mobilu a sjedectví svědků..např. Váši známí, kteří do Penny chodí a kteří ji vidí tam například doplňovat regály, přepravky apod.

Pokud by jste potřeboval konkrétní pomoc např. formulovat návrh k soudu se všemi nutnými argumenty, tak mě kontaktujte na: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý den Po smrti otce, se objevil nemanželský syn, o kterém jsme neměli se sestrou ani ponětí. Po otci zůstal dvoupokojový družstevní byt. Jednání u notáře probíhalo tak, že notář určil podíl z tohoto bytu ve výši 330.000,- Kč a že jsme povinni tuto částku do půl roku tomuto člověku vyplatit, proti námitce, že tento byt nemá hodnotu 1.000.000,- Kč nám bylo notářem sděleno, že tento byt můžeme prodat určitě za víc. V tomto duchu byl učiněn zápis. Zdá se nám, že bez úředního odhadu není možné jen tak určit cenu, příčwmž vůbec není brán zřetel na náklady spojené s pohřbem ani na to, že dále platíme nájemné za tento byt téměř rok aby na bytě nevznikl dluh, který by stejně musel nabyvatel uhradit. Je tento postup správný a jak máme postupovat dále ? Děkujeme za radu

ODPOVĚĎ

V pořádku to určitě není. Nechte si nezávisle na notáři vypracovat odhacem cenu bytu. Otázkou je, jakou výší hodnotu družstevního bytu, resp. členství v družstvu ohodnotí. S tím pak můžete následně operovat v dědickém řízení. Samozřejmě je nutné od případné částky výplaty odečíst účelně vynaložené náklady jako nájemné, náklady pohřbu, energie apod..

Pokud by jste potřebovali pomoci s konkrétním návrhem k dědickému řízení, tak mě kontaktujte na: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dědictví chyba notářky?

DOTAZ

Dobrý den, v prosinci 2007 zemřel náš otec, kterého jsem se sestrou nikdy neviděla.Notářka v dědickém řízení nám oznámila ,že dědíme byt v hodnotě 538 000kč a pohledávky cca za 95 000kč. Dědictví jsme chtěli odmítnout,protože to pro nás byl cizí člověk a nechtěli jsme s ním a jeho rodinou nic mít. Paní notořka nám řekla ,že ho musíme přijmout pokud máme děti, nebo že budou dědit ony,a žádný svěřenecký soud nám nedovolí odmítnout dědictví bytu v K.Varech. Dědictví jsme přijali a zaplatili všechny pohledávky.Při prodeji bytu jsme zjistili, že na Katastru nemovitostí je od roku 2005 uložena exekuce, která činí 500 000 kč. mysleli jsme, že odpovídáme za dluhy ve výši nabytého dědictví,ale exekuční společnost po nás chce celou částku,chce nam obstavit majetek a výplaty.Notářka tvrdí,že chybu neudělala a my nemáme peníze na zaplacení tak velkého dluhu,byt prodet nemůžeme.Dědictví bylo podle nás předluženo a my potřebujeme pomoc co máme dělat. Děkuji i za malou radu.Irena

ODPOVĚĎ

Právě to není pravda. Odpovídáte za veškeré dluhy, pokud přijmete dědictví a to i nad rámec majetku, který jste zdědili.

Napadá mě jediné řešení. Napadnout usnesení o dědictví u soudu a argumentovat chybou notářky a uvedení v omyl, kdy Vám notářka nesdělila všechny důležité údaje, zejména o výši dluhů, které s dědictvím souviseli.

Pokud budete potřebovat konkrétní pomoc kontaktujte mě na: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

darování jedné poloviny

DOTAZ

Dobrý den, můj otec vlastní ideální polovinu pozemků společně s bratry, přičemž každý z nich vlastní jednu čtvrtinu.Chtěl by mi tu svoji ideální polovinu darovat.Musí s tím jeho bratři souhlasit nebo není tam ještě nějaký jiný problém?

ODPOVĚĎ

´Dobrý den,

otec Vám darovat svůj podíl může. Je ale třeba do smlouvy o darování zanést všechny důležité body, aby nedošlo k zamítnutí darování na katastru nemovitosti.

Pokud by jste potřeboval pomoci s vypracováním smlouvy a dalších nutných dokumentů, tak mě kontaktujte na: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

zúžení SJM

DOTAZ

Kolik stojí notářský zápis o zúžení SJM(jedná se o nemovitost), včetně podání na katastr? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dle tarifu bude stát zápis do 5000 korun, ale notář samozřejmě může požadovat smluvní vyšší cenu. Podání na katastr bude činit 500 Kč poplatku.

Číst více »

Xtreme lashes

DOTAZ

Dobry den, mam ponekud slozitejsi dotaz, pokusim se vysvetlit strucne od zacatku. V sobotu jsem si nechala aplikovat rasy metodou Xtreme Lashes od certifikovane kosmeticky, v nedeli jsem zacala mit prvotni problemy...zarudla vicka, svedeni, paleni, proto jsem kontaktovala zastoupeni teto znacky v Praze a prosila o radu, emailova odpoved znela: Bohuzel nezname extreme lashes, s pozdravem xtreme lashes...to vse jen diky "E" v nazvu. Nechala jsem to tedy byt s tim, ze je to asi bezna reakce, ktera se nasledujici den zklidni, v pondeli rano jsem vsak mela oci natekle...horni i dolni vicka cca 1cm, cervene, svedici, sla jsem k ocnimu lekari, ktery mi rekl, ze je to zrejme zanet vicek + oci + mozna nejaka alergicka reakce, vystavil mi neschopenku a predepsal matrixol mast + ocni kapky. Od lekare jsem sla okamzite za kosmetickou a pozadovala urychlene sundani techto ras + navraceni penez, nutno podotknouti, ze aplikace me stala 4500,- + ochrana baze, kterou jsem ani nepouzila 990,-, zaplatila jsem tedy 5490,-. Bohuzel mi bylo vyhoveno jen v tom prvnim, sundavani bylo velice bolestive, palive, diky tomu zanetu. Penize mi vratit odmitla s tim, ze na alergickou reakci se toto nevztahuje a co mi pry na to napsali z Prahy, pritom jsem se ji vubec nezminila, ze jsem do Prahy psala. Pry je to moje vinna, ze jsem si nezjistila, jestli jsem alergicka, ale jak jsem si toto mela ja sama zjistit? A hlavne, jak jsem mohla vedet, ze se neco takoveho muze stat, kdyz na jejich www strankach pisou, ze je to zdravotne nezavadne a bezpecne? Od jine kosmeticky zabyvajici se touto metodou vim, ze me mela v prvni rade o cele aplikaci informovat a upozornit na to, ze lepidlo muze u citlive pleti vyvolat alergickou reakci a dat mi podepsat formular, ze jsem byla se vsim obeznamena...ale ja nic nepodepisovala, pani kosmeticka mi jen rekla, at si vse prectu na www.xtremelashes.cz ...ale tam zadne upozorneni na alergickou reakci nepisou. Kdyby me byvala kosmeticka upozornila na mozne komplikace, nikdy bych toto nepodstoupila, pac vim, ze mam citlivou plet, mohu se nejak branit? Vlastne jsem zaplatila 5490,- za zdravotni problem, Poradte mi, prosim, jak se mohu branit?

ODPOVĚĎ

To je velmi zajímavý dotaz. V tuto chvíli Vám poradím co nejryhleji zajistit důkazy. V tomto případě tedy uložit do PC aktuální webové stránky společnosti, kde bude zřejmé, že se tam o žádných zdravotních rizicích nepíše, a naopak, že tvrdí, že je vše v  nejlepším pořádku. Následně není efektivní s nimi komunikovat ústně, ale od této chvíle s nimi komunikujte pouze písemně, čímž si opět zajistíte další důkazy, stejně tak pečlivě uschovejte lékařskou zprávu o vyšetření očí. Stejně jako nějaký dokument nebo smlouvu, pokud jste  ji podepisovala, resp. si zjistěte zda nemají nějaké všeobecné obchodní podmínky.

Písemně je vyzvěte k vrácení peněz a popište všchny důležité okolnosti. Pokud nebudou reagovat, pak je zcela na místě podat žalobu na zaplacení částky. Pokud by jste potřebovala s případem pomoci konkrétně, tzn. už pod značkou advokátní kanceláře, což může jednání urychlit a zefektivnit, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Majetkové vyrovnání po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den,jsem s mým manželem rozvedená už skoro rok,ale majetkové vyrovnání ještě nemáme .manžel v manželství nadělal dluhy a mě teď hrozí exekuce. Chtěla bych majetkové vyrovnání udělat dohodou,ale nevím jestli stačí sepsat a ověřít podpisy nebo musím návrh podat u soudu. Děkuji moc za odpověď

ODPOVĚĎ

Návrh na majetkové vyrovnání dohodou nechte schválit soud, ale lze i dohodou s ověřením podpisů. Bohužel za dluhy,které vznikly za období manželství, můžete i v budoucnu ručit i Vy. Pokud by šlo o dluhy převyšující majetek a poměry manželů a navíc jste o nich nevěděla, pak se můžete tomuto závazku vyhnout.

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobry den chci se zeptat kolik mi soud urči alimenty na 3 děti ve věku 6 let,a dvojčata 3 leta v předběžnem opatrenim mi určili celkem 1700 korun muj čisty vydělek je 9200 korun dekuju za odpovet

ODPOVĚĎ

Na Vaši otázku nelze odpovědět. Za prvé od konkrétní výši výživného rozhoduje pouze soud

Za druhé, důležitá je výše platu Vašeho manžela či otce dětí, který jste neuvedla

Číst více »

Rušení nočního klidu

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu jak řešit situaci, když soudedé nad námi v podlaží pernamentně ruší noční klid sexuálními praktikami, kdy zvuky, které vydávají jsou neúnosné. Toto dělají denně, příkladem v jeden den 0:54, 1:20, 3:40...atd. Zvuky jsou hodně nahlas, je to nechutné a většinou toto provozují v noci. Jsme nevyspalí a znechucení. Prosíme o radu, jak toto řešit, za kým ( kromě nich) jít, toto se už nedá vydržet. Nevíme ovšem, zda to můžeme považovat jako rušení nočního klidu, když to dělají ve svém bytě. Děkuji za informaci. S pozdravem

ODPOVĚĎ

V tomto případě bych viděl to zda máte děti či ne. Pokud ano, lze podat stížnost z důvodu

narušení mravní výchovy Vašich dětí. Samozřejmě je nutné vše podložit důkazy, takže by jste si měli zvuky nahrát, resp. přizvat svědky, kteří uvedené skutečnosti dosvědčí a podat návrh na přestupkovou komisy Vašeho městského úřadu, který může udělit pokutu až tisíc korun a to i opakovaně. 

Záleží jak moc to na Vaše sousedy zapůsobí, když budou muset platit zbytečně pokuty.

Číst více »

obtěžování sousedkou

DOTAZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat zda porušuji noční klid tím že po 22 hodině mluvím se svým přítelem. Pod námi bydlí paní, která žije sama a naustále si na nás stěžuje že chodíme moc nahlas, že si večer vykládáme. Náš byt je v osobním vlastnictví. několikrát už nás navštívila městská policie s vyjádřením, že nic neslyší, ale každé nahlášení musí zkontrolovat. Můžeme být za toto chování nějak popotahováni? a můžeme s touto situací něco dělat? Nevím si rady, neboť v domě vypadáme pro starší lidi jako nevychovanci, jedná se totiž o pohled z druhé strany sousedského obtěžování. Děkuji velmi za odpověď. S pozdravem Petra Majorová

ODPOVĚĎ

Samozřejmě že nic neporušujete a ani Vám nic nehrozí. Sousedka by musela prokázat, že sktuečně po 22 hodině je hluk vysoký, nadlimitní, což však nemůže být způsobeno běžnou komunikací, ale například používáním elektronických prostředků jako vysavače, hlasité hudby, pračky apod.

Lze to interpretovat i tak jak píšete. Pokud by se stalo že Vás kvůli stížnosti sousedky pozvou na přestupkový odbor městského úřadu, pak se můžete bránit protistížností o obtěžování soukromí ze strany sousedky, což je prokazatelné

Číst více »

exekuce a stavební spoření dětí

DOTAZ

Může exekutor zabavit stavební spoření mých nezletilých dětí?

ODPOVĚĎ

Nemůže

Číst více »

odstoupení od smlouvy

DOTAZ

Dobrý den, koupila jsem přes internet mobilní telefony a ráda bych odstoupila od smlouvy ve lhůtě 14 dnů a zboží vrátila jelikož nevyhovuje a dostala zpět své peníze. Ve lhůtě 14 dnů jsme prodejce informovali o našem úmyslu odstoupit od smlouvy a on nám e-mailem potvrdil příjem naší zprávy. Nestihli jsme však zboží v této lhůtě zaslat zpět prodejci a on nyní tvrdí, že odstoupení není možné, jelikož toto zboží v dané lhůtě neobdržel zpět. Jak to tedy správně je? Stačí prodejce informovat v této lhůtě že odstupujeme od smlouvy a zboží můžeme zaslat třeba o dva dny déle, nebo musíme v této lhůtě i zaslat zboží? Prosím moc o odpověď je to velice nutné a spěchá to!!! Děkuji

ODPOVĚĎ

V tomto případě se odstoupením od smlouvy rozumí vrácení zboží prodejci ve stanovené lhůtě. Osvětlil bych to i na případě reklamace, kde máte dva roky reklamační lhůtu. Bylo by nelogické, kdyby jste například po roce sice informovali prodejce že je výrobek vadný, ale přinesli ho až po třech letech a argumentovali tím, že jste ho na reklamaci upozornili ještě v době 2 leté lhůty. Tak analogicky takto.

Číst více »

DOTAZ

DOTAZ

Dobrý den,před třemi lety jsem zdědila po matce byt.do dnešního dne je byt neobydlený.majitel sousedního bytu mne upozornil,pokud v něm nebudu topit,tak na mne podá žalobu ,že se přiživuji na jeho teple. Když žíla matka ,tak si nikdy nestěžoval ,přesto že ona také z finančních duvodů netopila.Zajíma mne ,jestli mám podle nějakého předpisu povinnost topit.Na bytovém oddělení obecního ůřadu jsme žadný takový předpis nedohledali.děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Je to absolutní nesmysl

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobrý den, prosím o odpověď na otázku: Jaké existují způsoby, jak riziko nezaplacení daně z převodu nemovitosti prodávajícím úplně vyloučit. Lze to nějak zakomponovat do smlouvy? Děkuji.Antošová

ODPOVĚĎ

Ano je to možné. Lze tedy plně vyloučit neuhrazení daně z převodu prodávajícím. Konkrétní způsoby by však byly předmětem konkrétní služby či konkrétní rady.. v případě zájmu kontakt: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Sdílení společné domácnosti ?

DOTAZ

Dobrý den,chci se zeptat,přítel dostal návrh na zvýšení výživného.Mám u něj trvalé bydliště,ale nejsem tam každý den-hodně času trávím u rodičů.Také nejsme zaregistrovaní ani jako druh a družka.Musí soudu uvést,že u něj mám trvalé bydliště?Znamená toto ,,sdílení společné domácnosti?,, Děkuji za odpovědˇ

ODPOVĚĎ

Nic takového rozhodně uvádět nemusí. Trvalé bydliště neznamená, že v bytě sktuečně bydlíte a platíte náklady.

Číst více »

prodej bytu

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz,jaké daně a v jaké výši budu muset zaplatit při prodeji bytu / v podílovém vlastnictví /, který jsem koupil v roce 2005. Žila zde moje nemocná maminka, která letos zemřela. Bohužel, nemám zde stálé ani přechodné bydliště i když jsem zde s matkou žil a staral se o ní, protože byla těžce nemocná. Děkuji a přeji hezký den. Milan Fric

ODPOVĚĎ

KOnkrétní výši daně Vám určitě nesdělím, protože nevím za kolik nemovitost prodáváte, resp. za kolik jste ji koupil. Zcela určitě budete muset zaplatit daň z převodu nemovistí ve výši 3 %. Pokud byt prodáte za vyšší cenu než jste ho pořídil, pak by jste měl z rozdílu uhradit následně 15 % daň z příjmů, pokud však v bytě vydržíte bydlet déle než 3 roky a budete schopen prokázat že jste v něm skutečně pravidelně bydlel a byt užíval, pak by jste mohl být od daně z příjmu osvobozen

Číst více »

výživné

DOTAZ

Bývalá manželka podala návrh na zvýšení výživného (po 1 roce). Dohodou platím 5000Kč + další výlohy (děti 8 a 17), na požádání matky. V současné době došlo ke změně výše platu (nové místo) - 28000 čistého. Zároveň je vyšší i čistý příjem matky (30000 Kč). Může soud rozhodnout o zvýšení výživného? Mám novou rodinu - ve společné domácnosti nevlastní dceru (9) a těhotnou přítelkyni, se kterou očekávám dítě (březen). Manželce jsem přenechal obecní byt, žiji ve služebním, tudíž svoji situaci řeším hypotékou. Zvýšení by pro mě a novou rodinu mělo tragický dopad. Pozn. s dětmi se stýkám pravidelně, jen tam bývají naschvály typu babička, atd. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Pokud zvolíte dobrou strategii při obhajobě Vašeho stanoviska, pak máte možnost skutečně udržet výživné na současné úrovni. Doporučuji především připravit si argumenty a důkazy pro kvalitní obhajobu. Určitě také argumentujte z pohledu nezměněných poměrů od uzavření dohody a vysokým platem matky. Pokud by jste potřeboval nějakou konkrétní pomoci pak mě kontaktujte na: mojepoplatky@seznamc.z

Číst více »

Státní byt

DOTAZ

Dobrý den, za svobodna jsem si požádala o státní byt, s tím, že jsem každoročně na Městký úřad docházela a potvrzovala žádost. Byt mi byl přidělen po 8 letech po podání žádosti - to už jsem byla vdaná.Momentálně zvažuji rozvod - manžel asi má právo zůstávat v tomto bytě po rozvodu, anebo bych mu musela zajistit náhradní bydlení- je to tak? ( Smlouva ohledně bytu je pochopitelně napsána jak na jméno mé, tak manželovo ). Děkuji za odpověď.Miša

ODPOVĚĎ

Byt je ve společném nájmu manželů. To znamená, že oba manželé mají stejný nárok byt užívat. Pokud však jeden z manželů byt dlouhodobě neužívá je možné požádat městský úřad o zrušení společného nájmu manželů. Mimoto je samozřejmě možná dohoda.

Číst více »

Rozvod a pohledávky

DOTAZ

Dobrý den, hodlám podat žádost o rozvod, a jelikož manžel nadělal za trvání manželství spousta dluhů, sepisuji i smlouvu upravující práva a povinností manželů po rozvodu. Můj dotaz zní : Manžel si, bez mého vědomí a za mými zády, vyřídíl dvě půjčky v bance, v celkové výši 100.000,- Kč, na které jsem přišla až "díky" upomínkám a málem i rozhodnutí o exekuci, jelikož ani jednu z výše uvedených půjček nesplácel. Jelikož dluhů bylo v naší rodině více, vzala jsem si půčku i já, ve výši 170.000,- Kč, jen z důvodu zaplacení pohledávek, které bylo nutno uhradit. Jelikož tyto půjčky vznikly za dob trvání manželství, jedná se mi o to, jestli je množné, do smlouvy o vypořádáí SJM po rozvodu, uvést, že půjčky manžela budu splácet po rozvodu já a půjčku, která je na mé jméno manžel? Dá se toto nějak ošetřit? Pro mě by bylo výhodnější splácet půjčky manžela, jelikož měsíční splatka je nižší, než u půjčky na mé jméno, počítám, že zůstanu se čtyřletou dcerkou sama a alimenty asi taky neuvidím, na jeho dítě z prvního manželství je platím já, z obavy z případné exekuce, jinak by on sám nic neposílal. Tyto by si pochopitelně po rozvodu musel zařízovat sám. Byla bych Vám vděčna za Vaši odpověď. Děkuji.Gabriela

ODPOVĚĎ

Určitě je to možné. Jde však o to aby byla smlouva správně napsána a koncipována aby byla v budocnu vymahatelná. Musíte si uvědomit, že jakákoliv smlouva je závazná pouze mezi Vámi, ale nikoliv vůči třetím osobám. POkud tedy váš manžel splácet Vaší půjčku nebude, bude dluh vymáhán jen po Vás. Vy sice následně máte možnost požadovat vyplacení po manželovi, ale jak jsem pochopil není manžel moc schopný ani ochotný k placení, tudíž se Vám mohou Vaše nároky těžko vymáhat.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU