Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

dědictví a stavební spoření

DOTAZ

Prosím o radu: Své vnučce šetřím na stavební spoření, peníze dám dceři a ta je z účtu převede na její stavební spoření. Bohužel její všemi milovaný manžel vážně onemocněl. V případě jeho smrti bude se počítat vnuččino st. spoř. do SJM a bude se z něj platit podle mne nesmyslný poplatek? Mám na jejím účtu  větší množství uložených peněz- spořící konto-mezi sebou máme sepsanou smlouvu. Naše vstahy jsou velmi dobré.Platila by dcera i s mých peněz dědické poplatky?          Druhá otázka za mou sousedku- nemá internet-Koncesionářské poplatky  jsou osvobozeny pokud rodina nemá příjem 2,4 životního minima,doposud  je nemusela platit. Nyní dostala na svého syna příspěvek na péči ,počítá se tento příspěvek do příjmu?Já si myslím že ne ,protože je to sociální dávka.Co Vy na to ? Děkuji za odpověd´Alena

ODPOVĚĎ

Ono je to asi takto. Pokud manžel Vaší dcery zemře, zaplatí odměnu notáře v jakémkoliv případě. Půjde tam pouze o její výši a pokud rozdíl majetku nedělá vyloženě miliony, pak ta odměna o moc velkou částku nevzroste. Navíc v dědickém řízení vše připadne manželce a dětem. Navíc nebudou muset platit ani dědickou daň, která je od minulého roku zrušena.

Pokud jde o koncesionářské poplatky, tak ty bych určitě neřešil.  Pokud v minulosti prokázali nízký příjem a nemuseli je platit, pak nebudou muset ani teď. Sociální dávky se do rozhodného příjmu v tomto případě nepočítají

Číst více »

vylučovací papír mezi manželi

DOTAZ

Dobrý večer.Chci se zeptat kolik stojí vylučovací papír mezi manželi ze společně posuzovaných osob, který spolu nežijí než dojde k rozvodu.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nevím co máte konkrétní  na mysli. Pokud spolu manželé nežijí, pak to prokáží společným prohlášením při případném návrhu na rozvod.

Pokud by jste potřebovali konkrétní pomoc se sepsáním rozvodu apod. pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

daň

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, v roce 2002 jsem koupila a následně na sebe převedla družstevní byt své babičky, v roce 2008 se tento byt převedl do osobního vlastnictví a v roce 2009 jsem tento byt prodala.  

v roce 2008 jsem si na základě půjčky rodičů a hypotéky pořídila svůj byt. Z peněz za prodej bytu mé babičky musím vrátit půjčku mých rodičů a částečně umořit hypotéku.

Jsem povina platit daň z převodu nemovistosti a daň z příjmu přesto že nemovistost vlastním v rámci dužstva déle jak 5 let a finanční prostředky použiji na umoření půjček?

Děkuji moc za Váši odpověď.

 

Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

daň z převodu nemovitostí budete muset zaplatit určitě. A dejte pozor, ať nepřekročíte termín pro podání daňového přiznání. Současně budete muset nechat udělat a zaplatit znalecký posudek ceny bytu. 3 % procenta zaplatíte buď z prodejní ceny, nebo z ceny uvedené v posudku, dle toho, která cena bude vyšší.

Pokud nemovitost užíváte prokazatelně déle jak 3 roky, tak daň z příjmu hradit nemusíte.

Číst více »

nemoc z povolani

DOTAZ

Dobry den mam nemoc z povolani alergie na nikl z fabriky u ktere jsem zamestnana konci mi smouva na dobu urcitou mam si prijit pro zapoctovy list podnik mi normalne doplaci nahrady a ztraty na vydelku a chci se zeptat jak to bude dal s tim doplacenim co mam udelat nebo kam se mam obratit kdyz budu na podpore aby mi to nezaniklo nebo to je vec podniku mi to zaridit kdyz jsem tam dostala tu nemoc z povolani?moc dekuji za odpoved Irena

ODPOVĚĎ

Ano, je to povinnost podniku. Pokud Vám firma nebude posílat uvedenou podporu, máte možnost se na ní obrátit a vytvat ji k plnění a nebo se svého nároku domáhat žalobou.

Číst více »

Strom ohrožující zdraví a majetek

DOTAZ

Dobrý den,

mezi naší a sousedovou zahradou je obecní cesta široká cca 3m. Na sousedově zahradě je vysoká lípa. Do té uhodil blesk, zatéká do ní a vychyluje se směrem na náš dům. Již neřeším to, že k nám neustále padají větve, ale jde o to, že již máme strach, aby nám tento strom nepadl na dům a neohrozil tím nejen náš majetek, ale i naše životy. Manžel se se sousedem snažil domluvit na tom, aby strom zkrátil alespoň do poloviny, neboť takto vysoký strom nás již nebude ohrožovat. Soused nesouhlasil s tvrzením, že si ze stromu dělá bonsaj. Snažili jsme se věc řešit na obecním úřadě, ale tam nám sdělili, že nejsou kompetentní v řešení této věci, jen nám potvrdili naše sdělení, že by bylo potřeba tento strom pokácet, že je opravdu dost vychýlený na náš dům.  Můžete mi, prosím, poradit, co můžeme udělat proto, abychom měli alespoň písemné potvrzení, že jsme se snažili tuto věc nějak vyřešit, kdyby došlo, nedej bože, k nějakému neštěstí?Moc Vám děkuji a přeji hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

navhoval bych rázné řešní. Písemně bych upozornil souseda, že strom se výrazně vychýlil a ohrožuje Váš dům a vaše zdraví. Pokud tedy bude jednat a cca do měsíce toto nebezpečí neodstraní, v čemž mu můžete nabídnout i pomoc, že tot provedete svými silami, pozvete si na jeho náklady statika, který nebezpečnost vychýlení stromu posoudí a v případě ohrožení, které je velmi pravděpodobné, zavoláte na odstranění stromu hasiče a náklady bude požadovat po něm.

Pokud by jste chtěli výzvu napsat za advokátní kancelář aby nabyla na důležitosti, pak Vám mohu být k dispozici. V případě zájmu mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobrý den, už nevím kam se mám obrátit. Chci podat žádost o rozvod dohodou,ale manžel nechce. Dozvěděla jsem se, že pokud jsme manželé méně jak 3roky, soud nás rozvést nemusí. Jde o to, že jsem před manželstvím koupila byt, vzala si hypotéku, manžela jsem přihlasila k sobě. Manžel, ale udělal bez mého vědomí dost vysoké dluhy, neplatí mi ani nájem a energie. Nevím co mám dělat, jen tady všechno uživá zadarmo, dělá dluhy a já mám strach, že o vše přijdu. Můžete mi poradit, jakým způsobem ho můžu odhlásit, nebo mu bránit v přístupu. Protože si vodí do bytu cizí lidi,kde je můj majetek. Vyhrožuje mi, že mi vše odveze a nic mi nezůstane, že za něj budu platit dluhy, které uděla. Opravdu nevím co mám dělat, jsem zoufalá. Mám brata na invalidním vozíku, který se má dočasně ke mě nastěhovat se svou pečovatelkou,ale nemá kam, protože manžel se odmítá odstěhovat,že u mě bude jak dlouho bude chtít, dokud ho soud nevystěhuje. Prosím pomozte mi Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Vaší situace je mi moc líto. Předem, Váš manžel nemá právo proti Vaší vůli byt užívat. Byt je ve Vašem výhraním vlastnictví. Proto mu jednoduše oznamte, že chcete aby byt opustil. Prostě až bude manžel pryč, nechte vyměnit zámky, současně, ale uschovejte věci, které jsou jeho a které mu patří. Aby si je mohl v případě potřeby odvézt. Trvalé bydliště ho neopravňuje k užívání cizího bytu.

V každém případě urychleně podejte zmíněný návrh na rozvod. Pokud s tím manžel nesouhlasí, tak ho podejte pouze za sebe jako navrhovatelka. Bude dobré, když se to začne řešit. Nenechte se nijak znervóznit výhružkami, že budete muset za něj platit dluhy. Ono to tak jednoduché není.

Důležité je, aby vše proběhlo rychle. Jak budete mít vyměněný zámek, zajištěné a sepsané osobní věci Vašeho manžela, tak budete mít klid. Ideální by bylo, kdyby jste mohla tyto věci odvézt mimo byt, aby manžel už neměl do bytu přístup ani důvod tam chodit. V případě problémů na něj můžete zavolat policii.

Pokud by jste potřebovala konkrétní pomoc, například se sepsáním návrhu na rozvod apod. tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

těším se

Číst více »

dohoda mezi manželi

DOTAZ

Prosím o radu ,manžel se odstěhoval a chtěl by mi převést svou část domu která je ve sjm,ptřebovala bych vědět za jakých podmínek lze tento majetek na mne přepsat.  Rozvádět se manžel ani já nechceme.  děkuji  koukalová blanka

 

ODPOVĚĎ

Přeji dobrý den,

toto lze poměrně bez problémů. Jděte k notáři a nechte si sepsat zápis o zúžení společného jmění manželů, kde celý dům bude vyčleněn ze sjm a Vy se stanete výhradním vlastníkem celé nemovitosti..

Číst více »

rozvod

DOTAZ

chci se rozvest,ale majetkove vyrovnani nemame.Manžel mi nic nepodepise i kdyz jsem navrhla,ze prodáme náš dům a pak se s detmi odstehuji do bytu.Manžel si nasel milenku ,ale ta ho k sobe do bytu nechce vzit.

ODPOVĚĎ

Určitě bych Vám doporučoval majetkové vyrovnání. Pokud manžel nechce podepsat dohodu, můžete podat návrh na vyrovnání k soudu, který toto provede za Vás a rovnou mu tam můžete navrhnout i způsob, jak to provést. Např. vypořádání sjm prodejem domu, a rozdělení výtěžku.

Číst více »

vypořádaní bytu

DOTAZ

Dobrý den.jsem v rozvodovém řízení a mám s mužem, byt v OV-velký.Muž chce si vzít uvěr za manželství a mne vyplatit částkou nižší něž potřebuji a je obvyklá  při prodeji, a já odmítím za manželtsví toto prvést, nebot mu nevěřím, že mne nepodrazí a přijdu o vše....Prosím sdělte mi, jak toto ošetřit, či udělat....Rozvod je jedna věc, ale byt druhá.Mám i možného kupce za cenu vyšší.......co udělat abych měla možnost dobrého vypořádání.jsem v plném inv.důchodu...Děkuji moc....Juklová

ODPOVĚĎ

To je samozřejmě pro Vás nevýhodné řešení. Pokud se s manželem nedohodnete jinak, pak podejte žádost k soudu na rozdělení sjm prodejem nemovitosti a rozdělení výtěžku. To je asi nejschůdnější řešení. Další možností je, že si po rozvodu vezme manžel úvěr a Vám polovinu bytu vyplatí. Pro Vás je samozřejmě nejvýhodnější vyplacení tržní ceny poloviny bytu.

Číst více »

Darovací daň

DOTAZ

Dobrý den,

Můj strýc se chystá darovat mi nemovitost, problém je v tom, že nevím, do jaké skupiny pro placení daně pařím. Sestra mojí matky, zároveň manželka mého strýce, zemřela v roce 2000. Patřím tedy stále do skupiny č. II ?  Budu muset platit i daň z převodu nemovitostí?

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

darovací daň platit nebudete muset. Stejně tak nebudete muset ani dělat odhad ceny nemovitosti.

Je jen třeba aby jste správně uzavřeli bezchybnou darovací smlouvu a návrh na vklad, která musí být koncipována tak, aby nikdo v budoucnu např. při projednávání dědictví, nemohl dar nikdo zpochybnit.

Pokud by jste potřeboval konkrétní pomoc s těmito dokumenty, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

majetkové vyrovnání po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den,

mám takovýto dotaz. Jsem rozvedená 15 let. Po rozvodu jsem nepožádala o majetkové vyrovnání. Bývalý manžel si ponechal skoro všechen nábytek, protože mu ho rodiče dali darem. Jde mi, ale hlavně o rodinný dům, který jsme si postavili společně za trvání manželství. Jak jsem již psala, nepožádala jsem o majetkové vypořádání. S manželem jsme měli vleklý rozvod a soud o děti. Byla jsem ráda, že jsem soud o děti vyhrála a že jsem rozvedena. Odstěhovala jsem se a bývalý manžel v rodinném domku bydlí dosud. Z domku mi nedal ani korunu, ale je pravda, že doplatil půjčky, které jsme si na stavbu domku vzali. Nesoudila jsem se, protože v té době jsem neměla velký příjem. Říkala jsem si, že jednou domek bude našich dětí.

Nyní jsou dcery dospělé a nemají finance na koupi bytu, nebo domu. Ráda bych jim pomohla tím, že bych chtěla nyní od bývalého manžela vyplatit. Jenom dodávám, že domek je psaný na oba - SJM.

Proto vás prosím o odpověď, jestli je možné po tolika letech žádat o majetkové vyrovnání.

Děkuji za odpověď. Civínová.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

po tolika letech už skutečně není možné vypořádat společné jmění manželů. Lhůta pro tuto možnost je 3 roky od rozvodu. Nicméně po třech letech o majetek nepřicházíte. Existuje domněnka, že vlastníkem movitých věcí je ten, kdo je za celou dobu po rozvodu užíval. U nemovitostí se sjm mění na podílové spoluvlastnictví. Jste tedy podílovým vlastníkem poloviny domu. Můžete tuto polovinu prodat, nebo požádat soud o vypořádání podílového spoluvlastnictví, pokud se s býv. manželem nedohodnete jinak.

Pokud by jste potřebovala konkrétní právní pomoc, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

 

Číst více »

sociální dávky a alimenty

DOTAZ

Dobrý den mám dotaz sem slovenka vdaná za čecha nemám ještě české občanství roční dítě tet sem se odstěhovala do pronájmu protože se chci rozvést mateřská byla psaná na manžela a posílali ho na muj ůčet manžel dostal exekuci na mateřskou tak sem uplně bez finančních prostředku nemám na nájem na jídlo na nic manžel semnou nekomunikuje nevím co mám dělat mám ještě za svobodna jedno dítě máme šanci něco od českého státu dostat za příspěvky když druhé dítě je češka děkuji za odpověd Vera

ODPOVĚĎ

Přeji Vám hezký den,

na to, že jste slovenka, píšete moc hezky česky:)

Vaší situace je mi moc líto. Určitě máte na nárok na své dítě dostat přídavek na dítě a zažádat si i o další sociální dávky. Možnosti Vám řeknou na příslušném městském úřadě, kde vyplácí sociální dávky. Navštivte ho určitě co nejdříve.

Pokud by jste potřebovala nějakou další pomoc kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

těším se

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jak dlouho bude manžel v tomto roce platit alimenty na svého syna. z prvního manželství Začátkem roku mu už bylo 18 let a letos dělá i záverečné zkoušky. Vím , že musí platit do konce školního roku, to je do srpna, ale když začne pracovat třeba už v červnu?Děkuji a přeji hezký den. Lenka Formanová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud začne syn pracovat dříve, tzn. uzavře pracovní poměr, tak povinnost platit výživné končí.

Číst více »

Rodičovská práva

DOTAZ

Dobrý den

Chtěla bych se zeptat.... Pokud soud určí např. každých 14dní, že smí otec vidět dítě, ale on nejeví zájem, mají právo na dítě jeho rodiče? Lze zbavit otce rodičovských práv, v případě, že se delší dobu (jak dlouho to může být) nestará? Kdyby ho soud zbavil rodičovských práv, zůstane mu vyživovací povinnost?

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Rodičovských práv otce žádný soud určitě nezbaví. A to ani v případě, že by nejevil dlouhodobě o dítě zájem. Vyživovací povinost mu tedy zůstává i nadále. Zbaví se jí pouze tehdy, pokud by dítě bylo adoptováno. Jinak rodiče otce sami o sobě právo na dítě nemají.

Číst více »

rozvod a majektové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala, manžel se chce rozvést,máme dvouletého syna, přestavovali jsme v baráku u mým rodičů. Nějaké úvěry jsou psané na rodiče a jeden 240000na nás. Barák je psaný pouze na rodiče. Jak mám sepsat dohodu o vyrovnání majetku nebo kde bych našla předlohu a jaké by mělo být asi výživné na dítě, když manžel má 14000hrubého a k tomu diety cca 500 až 700 euro dle kilometrů. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

výši výživného Vám neprozradím, protože to skutečně záleží pouze na soudu. Obecně můžu říct, že vzhledem k příjmu manžela by jste mohla dosáhnout na částku 1500 - 2500 korun. Ty diety nejsou součástí platu, ale určeny v podstatě ze zákona jako příspěvek na stravování a další náklady po dobu pracovní cesty.

co se týká vyrovnání. Tak je tam možné uzavřít smlouvu o půjčce ze strany Vašich rodičů, kteří budou Vašimi dlužníky s částkou, kterou jste do jejich domu investovali. Další možností je, že by Vám rodiče připsali část domu do výše Vaší investice. Vlastnili by jste pak např. 1/5 domu apod. Ale to je třeba rozmyslet, jaké by pro Vás bylo nejlepší řešení. Pokud by jste v této věci potřebovala konkrétní pomoc, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

majetek

DOTAZ

Dobrý den, prosím Vás mohli by jste mi poradit v oblasti matetku manželů. Postavili jsme s manželem rodinný dům. Téměř veškeré finance nán poskytli moji rodiče. Nemáme žádnou předmanželskou smlouvu a s manželem jsme se dohodli, že po koloudaci bude dům napsaný ve vlastnictví výhradně na mě a  popř.našeho syna(pokud s tím nejsou problémy psát majetek na dítě). Jak musím postupovat, aby dům nespadal do společného jmění manželů? Dá se stáhnou nějaká smlouva a kde bych ji našla, kterou dáme jen ověřit? Nebo musíme k odvokátovi? Půjčku na dům nemáme žádnou. Děkuji mnohokrát Ludmila Thunová

ODPOVĚĎ

Dům se dá dohodou o zúžení společného jmění manželů ze společného jmění vyjmout. Dělá se to notářským zápisem, takže na internetu skutečně nic nestahujte.  V notářském zápisu se tanoví, že nemovitost ta a ta se vyjímá ze spolčného jmění manželů a získává ho do výhradního vlastnictví pouze jeden z manželů.

Číst více »

dotaz na způsob obrany

DOTAZ

Dobrý den. Obracím se s prosbou o radu jak postupovat  ve věci, kdy jsem se stal obětí podvodu: Na mé jméno si kdosi zakoupil na splátky u společnosti Credithome cosi za 15.000 a dne 1.4.2005 sepsal ve Starých Hamrech u Liberce smlouvu. Doložil to falešnými doklady (OP a ŘP) na mé jméno. Čísla dokladů s mými vůbec nesedí, jsou špatná, falešná, sedí pouze mé rodné číslo. Na smlouvě byla uvedena smyšlená adresa. Osobně mohu doložit a mám i svědky, že  dne 1.4.2005 kdy byla sepsána smlouva jsem byl služebně v Plzni.

Veškerá korespondence při upomínání chodila na  falešnou adresu, odkud se logicky vracela jako nedoručená. Nikdy jsem za celé 4 roky nic neobdržel (stačilo se podívat do zlatých stránek nebo OR a pošta by se nevracela, ale byla by mi doručena). Až toto pondělí jsem nic netuší obdržel na doručenku přímo rozhodnutí k výkonu exekuce na moji pravou adresu. Suma se navýšila na necelých 50.000 Kč. Jako oslušný a poctivý člověk a rodič 3 dětí jsem jednak zcela "rozhozen" a především mám v dnešní bezohledné době obavy, že mi bude obstaven účet nebo dorazí exekutor a bude mi chtít vydražit majetek nebo dokonce dům.

Prosím, jak se účinně bránit, abych se celé věci nejen zbavil, ale minimalizoval důsledky

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

především je nutné podat na policii trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření z trestného činu podvodu. S tím, že policii doložte veškeré skutečnosti, které se daného případu týkají. Policie by měla následně jednat, zjistí si popis člověka, který v daný den smlouvu o půjčce uzavíral apod.

V souvislosti s podáním trestního oznámení, dejte na soud návrh na zastavení exekuce a tento návrh podpořte všemi důkazy, které máte k dispozici. S tím,že jste se stal obětí trestnéího činu apod. o stejném písemně informujte příslušného exekutora. Důležité jsou rozpory v doklade, číslech OP, trvalé bydliště, které jste nikdy takové neměl. Tyto chyby jsou tak zásadního rázu, že se daný smluvní vztah je absolutně neplatný. Smlouva totiž nesplňuje náležitosti určitosti smluvních stran apod. Asi Vám i doporučím, vzhledem ke složitosti věci navštívit a poradit se s právníkem.

 

Číst více »

uplatnění odečtu úroků z úvěru

DOTAZ

Dobrý den,

jsem rodič OSVČ a potřebovala jsem z jednoho pokoje udělat v bytě kancelář. Koupili jsme proto synovi družstevní byt ze staveb. spoření. Úvěr má také syn a manžel - každý zvlášť. Mohu si v daňovém přiznání uplatnit odečet úroků z úvěru i já, i když  bydlí v družstevním bytě syn a je napsaný na jeho jméno. Zajímá mně hlavně - mám takový pocit - že když mi uvolnil byt, tak by se to mohlo odečíst.

Děkuji za informaci

ODPOVĚĎ

Zkusit to rozhodně můžete, ale záleží jak se k tomu finanční úřad postaví. Ze své zkušenosti vím, že zkoumají i smlouvy o úvěru a požadují aby nemovitost byla psána na toho, kdo si odečet uplatňuje. Ze zákona vyplývá, že úroky z hypotéky a stav. spoření si může uplatnit osoba, která z úvěru pořídí nemovitost určenou k bydlení.

Číst více »

Dotaz na exekuci

DOTAZ

Dobrý den, v únoru roku 2008 mi byla exekučně zabavena nemovitost. Následně asi o mněsíc později byla vydražena. Dlužil jsem asi 100000Kč, nemovitost byla vydražena za 333000Kč. Do dnešního dne vůbec nevím zda mi nějaký přeplatek vrátí. už to bude rok a žádný přeplatek ani informaci oněm jsem nodostal. Je to normální že to trvá tak dlouho a kde bych se mněl ptát? Děkuji za Radu

ODPOVĚĎ

Normální to rozhodně není. Obraťte se co nejrychleji na exekuční kancelář, která dražbu provedla a dožadujte se výplaty peněz. Ideální je, pokud se na ně obrátíte písemně i ústně. V opačném případě pohrozte žalobou..

Číst více »

Určení výživného

DOTAZ

Dobrý den

Chtěla bych se zeptat, v jaké výši asi může určit soud výživné mému bývalému příteli? V případě, že několik let pracoval na živnost (s bohužel ne moc velkými příjmy), v současné době je na úřadu práce a už na jedno dítě platí Kč 1500,--. Je stanovena nějaká minimální částka, nebo se můžu dočkat toho, že od něj neuvidím ani korunu:(.

Předem Vám moc děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, je to možné. Soud také žádné výživné přiznat nemusí. I když myslím, že v této souvislosti by přiznal alespoň nějakou minimální částku. Je třeba to opravdu zkusit. Návrh na určení výživného je osvobozené od poplatku.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU