Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

prodej nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den

Prosím Vás je možné prodat nemovitost, třeba za korunu a vyhnout se tak darovací dani. Zaplatit tak pouze tři procenta daň z převodu nemovitosti.

Předem děkuji MH

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možné to není. Zákonodárce na takovéto možnosti myslel a právě proto to nelze takto uskutečnit. V případě prodeje totiž neplatíte tři procenta pouze z prodejní ceny, ale musíte také nechat vypracovat odhad ceny nemovitosti a daň platít z hodnoty, která je vyšší. Pokud tedy prodáte byt za korunu a odha bude na půl milionu, zaplatíte daň z půl milionu korun.

Pokud budete potřebovat s celou věcí pomoci, kontaktujte mne na mail naší advokátní kanceláře Mgr. Miroslav Zeman - ProfiPravnik.cz : ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

vyrovnání dědického podílu z nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu: zemřel mi otec. Rodinný dům ve společném užívání obou rodičů byl dědickým řízením rozdělen na 4/6 matka, 1/6 sestra, 1/6 já. Sestra bydlí v domě s matkou, ale jejich vztahy jsou velice špatné. Požaduje proto vyplacení své 1/6.  Tuto částku však požaduje na hotovosti (jedná se cca o 2,000.000 Kč ) ,přesto že touto částkou nedisponujeme ani já ani matka, požaduje sestra její vyplacení.  Matce je 80 let a v domě chce zůstat. Může soud nařídit v tomto případě nucený odprodej nemovitosti? Jakým způsobem, lze v tomto případě postupovat?   Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, sestra má na vypořádání podílového spoluvlastnictví určitě nárok. Otázkou je však za jakou cenu. Uvedená částka se mi zdá dost vysoká, ale nevím o jakým dům se jedná a v jaké lokalitě a v jakém stavu se nachází. Pokud tedy sestra nějakou konkrétní částku požaduje, musí jí prokázat a to nějakým znaleckým posudkem. Pokud z toho nějaká konkrétní částka vyjde, bylo by vhodné, aby za převedení podílu Vaše maminka nabídla úhradu nějakými splátkami, se kterými by jí mohl eventuelně někdo pomoci, protože za to zase získá odpovídající podíl na domě.

V případě, že se nedohodnete, může sestra podat návrh na vypořádání k soudu, kde bude požadovat vyplacení. Mám zato, že v takovém případě při dobré argumentaci by se mohlo dosáhnout vypořádání splácením částky za převod, ale výše takových splátek lez těžko nyní odhadnout.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

 

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den mám 2 lesbické kamarádky mají již v této chvíly registrované partnerství a chtěly by dítě a nedávno mě oslovily  rád bych jim s tímto pomohol ale na druhou stranu abych pak nemusel platit alimenty přecejenom stát se může cokoliv a najednou za pár let by mi to přišily a platil bych jak mourovatej.jde sepsat nějakou smlouvu ve které by se tímto třeba zavázala její aktuální partnerka a já z toho byl venku nebo tu žádná taková možnost není?

 

velice vám děkuji za váš čas a doufám že mi s tím poradíte

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě Vám poradím. Pokud nemusíte, tak to nedělejte. Žádná smlouva Vám nikdy nepomůže v případě, kdy si matka někdy v budoucnu vzpomene, že potřebuje peníze a Vy jste otec dítěte a otcovství se bezesporu prokáže. Jde totiž o peníze pro dítě, nikoliv pro matku a tak se matka nemůže takto smluvně výživného vzdát. Nezapomente, že matka může požadovat dokonce výživné až tři roky zpětně!
Proto do toho určitě nechodte a pokud přeci jenom, museli bychom to řešit úplně jinak a nestandardně, ale to už by muselo záviset na konkrétní poradě. Pokud máte zájem kontaktujte mě na mail níže.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

směnka

DOTAZ

Dobrý den,mám dotaz ohledně směnky,pronajímatalka nám vystavila směnku na dlužný nájem,my to zaplatili,ale pozdě o pár dnů,podepsala nám papír,že je dluh doplacen a že žádné další finanční ani jiné závazky vůči ní nemáme.Pár dní na to přišel pl.rozkaz,volali jsme jí,prý o ničem neví,směnku nám nepředala a tak jsem zkonaktovala jejího právníka,jelikož byla celá záležitost zpravomocněna a nyní probíhá exekuce,vrátil směnku klientce,ta nám zase napsala,že směnku má stále její právník.Exekuce je na náklady oprávněné za právní zastoupení.Myslíme si že směnka neobsahovala údaje,které by měla obsahovat,proto nám jí nechtějí vydat s tím,kde by bylo napsáno,že jsme dlužnou částku zaplatili.Podávali jsme odvolání,ale mezitím nám byli zablokovány všechny účty,já jsem na mateřské dovolené,nenechali nám ani životní minimum.Byli jsme osobně za exekutorem,ten nám řekl,že když nemám peníze sebou v hotovosti,nemůže účty odblokovat a peníze co jsou na účtu si může stáhnout až po nabytí pr.moci.Už jsou to 4.týdny a prý to začal řešit Krajský soud.Co můžeme dělat dál?Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obávám se, že nyní již závisí další vývoj na rozhodnutí soudu. Obecně platí, že nikdy nepodepisujte něco, co následně také nemáte v ruce a zvlášt směnky mohou být problematický nástroj. Nicméně platí, že pokud jste dluh uhradili ještě před podáním žaloby, neměla by mít žalobkyně nárok na úhradu nákladů advokáta ani žádných jiných.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

darování nemovitost

DOTAZ

dobrý den,mám dotaz zda existuje nějaká lhůta mezi darováním nemovitosti,jedná se o to,že syn získal část nemovitosti darem,chce toto převést darem na mě,vzhledem k tomu,že se rozvádí a já bych po rozvodu opět darovala tuto nemovitost jemu zpět,je toto možné,nebo existuje mezi darováním nějaká lhůta a podle jakého zákona.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žádná lhůta neexistuje. Je možné darovat a hned zase darovat zpátky, uhradíte pouze poplatek na katatru za každý převod 500,- Kč a případně za profesionální zpracování smluv, které také přímo v ustanoveních upraví osvobození od daně, aby Vás pak nekontaktovat finanční úřad a nepožadoval nějaké placení.

V případě zájmu o právní servis a zpracování všech dokumentů v profesionální kvalitě činí cena 2 500,- Kč

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu.Od roku 2007 mám uvěr v české spořitelně,lonského roku mě klesl příjem na 10000kč hrubého.Zadala jsem spořitelnu o snížení splátek,nebot splátka je 3600kč,nebylo mě vyhověno,avšak pracovnice spořitelny mě řekla at platím alespon něco,že se nic nestane.No a stalo,spořitelna požaduje zbytek uveru uhradit hned,nebo sepsat exekutorský zápis,kde se zavážu platit zas 3600kč,na to bohužel nemám.V současné době jsem vedená měsíc na uřadu práce a podporu v nezamestnanosti mám 6500kč,nejsem bez zaměstnání svou vinou,měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou.Navrhovala jsem splátku 2000kč mesíčně,ani to nechtejí.Celou věc prý předají soudu,nevím co bude dál.Nikdy jsem žádnou exekuci neměla,nemám žádný majetek,pouze osobní automobil,který jsem za tento uvěr koupila.Bydlím s nezletilím synem v družstevním bytě.Muže v případné exekuci exekutor na družstevní byt?Mám zájem uvěr přece splatit,ale opravdu 3600kč z 6500kč nemohu.Děkuji za radu

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ani se mi nechce věřit, že jste uvěřila úřednici, která Vám tvrdila, že když budete platit aspon něco, že se nic nestane a to ve chvíli kdy Vám zamítli snížení splátek. Exekuovat Vám budou určitě podíl v družstvu a pokud dluh neuhradíte, můžete o byt i přijít, to samé platí o automobilu. Doporučil bych Vám auto prodat a dluh nebo jeho část uhradit, čímž se Vám výrazně sníží splátky. V opačném případě Vám auto zůstane o chvíli déle, ale stejně o něj přijdete a místo současné dlužné částky pak budete muset zaplatit možná i dvojnásobek.

V případě potřeby další konzultace mě kontaktujte na mail níže:

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Podpis smlouvy pod nátlakem

DOTAZ

Dobrý den,mám dotaz moje kamaradka žila krátce s přítelem a po chvíli se vzali a po dobu manželství ji manžel začal různě nabádat k podpisu různých půjček,účastnických smluv atd.ale to bylo jen proto aby se obohatil on sám a měl z toho prospěch než na to jeho manželka přišla co je vlastně za podvodníka potom se rozešli ,ale dodnes jsou manžele její manžel je da se říct nezvěstný.Jako příklad uvedu ,že v roce 2003 podepsala smlouvu u t-mobile na paušální služby ,ale po podepsání už žádnou sim kartu neviděla a manžel jí někde prodal a dnes po 10 letech ji přišla exekuce a takhle to dělal da se říct ve všech případech. Tak bych se chtěl zeptat je možné v nějakém případě spory vyhrát nebo je to beznadějné? když takových podvodů dělal hodně a ma už pestrou minulost je to pro kamarádku polehčující okolnost u soudu proti jejímu manželovi jako vůči jeho osobě, když ma už za sebou tolik podvodů?Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to všechno otázka dokazování. A tedy zda jste chopni podpis pod nátlakem nějak prokázat. Já si myslím, že moc šancí toto prokázat není. Každý si musí být vědom co podpisem může založit a pokud by to bylo přeci jen pod nátlakem, musí ten člověk okamžitě následně kontaktovat policii a toto oznámit jako vydírání, pak se také může v budoucnu této skutečnosti dovolávat.

Číst více »

úhrada nájmu bez potvrzení

DOTAZ

dobrý den mám dotaz hodně důležitý jsem s přítelem minulej rok nastěhovali do nájmu kterej sme podepsali na rok,a po půlroce odešli z finančních důvodů jelikož to bylo moc drahé v červnu jsme od tam tud odešli utřžky o zaplacení máme ale jen do března pak jsme mu to třeba dali na dvakrát a psal si to k sobě do deníčku a pak následovali vymluvy typu že nemá u sebe stvrzenky a pod.takže nám chybí duben,květen,červen se měl hradit z kauce jak jsme byly domluvení s majitelem správně nám měl ještě něco vracet,jenže pronajimatel nám nechtěl ani podepsat papír kterýý sme měli vyhotovený od právníka kdy odcházíme v určitej den a že předáváme byt měli jsme sebou i dva svědky i přesto nám nic nepodepsal že jsme povini tam bejt i když na to nemáme dokud si nenajde nové nájemce jinak nám zavaří ......a to se stalo zažaloval nás že jsme udajně bydleli další půlrok u něj přitom jsme tam dávno nebydleli bydleli jsme u mých rodičů a stále bydlíme a chce po nás nájemné za celou dobu i s penálema kde beztak bydlel už někdo jinej,v prosinci minulého roku poslal příteli nějakou žalobu či co ale na starou adresu trvalého bydliště kde se nezdržoval takže ani nevěděl že se něco děje dozvěděli jsme se to až koncem ledna tohoto roku až přišla exekuce k němu do práce,hned jsme to začli řešit samozdřejmě každej měsíc posíláme velkou částku exekutorovi a psali jsme o pozastavení a soud to zamítl a dal za pravdu majiteli jako nevím jak to dále řešit přítel je často v zahraničí tak tu moc není a je přece nesmyslné platit mu za něco co si vymyslel a my v tom bytě nebydleli proč máme platit za něco kde jsme ten byt nevyužívali ani nepobívali je to nesyslné děkuji za radu chcou po nás částku i s exekucí kolem 300.000kč a to není zrovna málo...děkuji za odpověď michaela

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

platí, že pokud někomu dáváte peníze bez dokladu, jako by jste nic nezaplatili a to je právě i Váš případ. Současně platí, že pokud opustíte nájem před uplynutím dohodnuté lhůty, tak pokud nemáte v ruce dohodu o ukončení nájmu v dřívějším termínu, musíte uhradit nájemné do konce řádné nájemní doby.

V uvedeném případě jste udělali dost chyb, které nyní snadno napravit nepůjdou.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,potřebovala bych se zeptat. S přítelem máme syna (15 měsíců) Zatím žijeme společně v jedné domácnosti,ale po společné dohodě,chceme žít každý sám. Potřebuji poradit kam mám podat žádost o výživné a jak by ten doklad,který budu podávat měl zhruba vypadat a co by měl obsahovat a ještě by mě zajímalo,jak to probíhá,zda např. musím vyplnovat přítelův výdělek,nebo,jestli si sám soudce zjistí a vypočítá výši výživného. Děkuji předem za odpověd a přeji hezký den.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

návrh na přiznání výživného zašlete soudu, kde máte s přítelem trvalé bydliště. Návrh by měl obsahovat základní náležitosti a další ustanovení, kterým podpoříte výši výživného, kterou chcete od soudu přiznat. Co se týká příjmů otce, ten si soud zajistí sám výzvou k zaměstnavateli.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

byt v osobním vlastnictví

DOTAZ

Dobrý den, mojí rodiče si  koupili byt v osobním vlastnictví. Když ho chtějí momentálně rekonstruovat, dozvídají se, že spadají pod nějakou organizaci či družstvo, které má svoje stanovy, kterými se údajně musí řídit. V nich se dokonce uvádí, že kdykoli mají možnost po předchozím oznámení vstoupit do bytu a kontrolovat jeho stav. Je možné, aby správcem toho domu byl někdo jiný než společenství vlastníků? Můžete mě odkázat na nějaký konkrétní zákon? Děkuji Eva

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

správcovství domu je něco jiného než spoluvlastnictví společných prostor. Abych Vám mohl řádně poradit, musel bych vidět kupní smlouvu ze které vše vyčtu, případně jestli se nejednalo o nějaký podvod a byt byl skutečně v osobním vlastnictví, a ne například družstevní.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Smlouva s prodejcem Centrpol a.s

DOTAZ

Dobrý den chtěla bych se zeptat podepsala jsem s prodejcem energií Centropol a.s
a telefonicky jsem to potvrdila a když pak manžel přišel domů tak mi řekl abych
tu smlouvu zrušila tak jsem napsala písemně odstoupení od smlouvy a poslala
doporučeně . Smlouva byla uzavřena 22.4.2011 a rušila jsem jí 26.4.2011do 14 dní
se smlouva může zrušit a jelikož mi do této doby nic nepřišlo a ni když jsem jim
posílala dotaz emailem kdy mi příjde vyrozumnění tak si to ani nepřečetli podle
mně čekají na to až uplyne doba14dní abych pak platila ale to já nechci proto
jsem to rušila v době 14dní a to bez poplatků mužete mi prosím poradit co mám
dělat abych toto prostě neplatila a vyhla se této situaci.Předem moc děkuji za
odpověd. Přeji pěkný den Lenka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

takovéto důležité věci je vhodné posílat do vlastních rukou, kde se dozvíte i kdy a jak si to adresát převzal a máte stoprocentní doklad, že písemnost byla doručena a nastaly její účinky. Pokud něco posíláte aniž by jste měla doklad , pak jako by jste žádnou výpověd služby neodeslala a nemůžete se pak naní odvolávat.

Mailová zpráva Vám takovéto účinky rovněž nenaplnuje.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

určení vlastnictví

DOTAZ

Dobrý den. Po povodni  v 2010 se sesunula stěna koryta potoka.V katastru je vlastník parcely stát a právo správce má Povodí Ohře s. p.. Nechce ale nic opravit s tím že není vlastníkem zdi koryta. Kdo určí vlastníka  zdí koryta a jakým způsobem? A kdo mi nahradí vzniklé škody? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pravděpodobně bude muset o vlastnictví a odpovědnosti za škodu rozhodnout soud. Pokud není vlastnictví zřejmé,

resp. to vlastník popírá, jiné řešení nevidím.

Číst více »

Převod členských práv družstva

DOTAZ

Dobrý den, chystáme se s manželkou prodat družstevní byt (členská práva k tomuto bytu) a nevíme zda z peněz které za byt obdržíme musíme platit nějakou daň popř. jakou. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zaplatit by jste správně měli daň z příjmů, protože se jedná o příjem, jako kterýkoliv jiný. I zde platí, pokud získané peníze

investujete do nového bydlení, budete od daně osvobozeni.

Číst více »

darovací smlouva

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych se zeptat-je možné více nemovitostí(2 garáže,zahrada)darovat dceři jednou darovací smlouvou?Vše patří pod jeden Katastrální úřad-co všechno je k sepsání takové smlouvy potřeba,aby smlouva nebyla napadnutelná,popřípadě chybně sepsaná?Děkuji  Mašková

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný den,

ano určitě to možné je, ale je třeba dávat pozor na formální i věcnou správnost a všechna nutná ustanovení darovací smlouvy, včetně úpravy osvobození od daně a odůvodnění

daru. Pokud by jste měla zájem můžeme Vám v naší advokátní kanceláři darovací smlouvu spolu se všemi nutnými dokumenty v profesionální kvalitě, se zárukou bez problémového zápisu vlastnického práva do katastru nemovitostí za celkovou částku 2 500,- Kč.

V případě zájmu mě kontaktujte k dohodnutí podrobností na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

oddluzeni

DOTAZ

Dobrý den.

Mám soudem povoleno oddlužení. při podani mých zavazku jsem ,

pozdě zjistil. že mi zustal jeden, nespl uvazek. a to smenka na 15 tisíc.

 kterou jsem, vtom množstvi dokladu opoměl uvést.

už pul roku splacim ,formou spl.kalendaře.

z věřitelu nesmim niho zvyhodnovat, plati to i v tomto pripadě.

mužete mi prosim poradit.

              děkuji.

     

 

    

 

                

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

závazek a jeho opomenutí sdělte insolvečnímu správci. Je možné řízení otevřít a pohledávku do oddlužení rovněž zahrnout.

Číst více »

byt v osobním vlastnictví

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu mám byt v osobním vlastnictví převod byl uskutečněn v říjnu 2010, můžu jím ručit na úvěr ze stavebního spoření (koupě bytu), když doba osobního vlastnictví bytu není ještě 2 roky?

V bytě bydlím cca 26 let, ale před převodem do osobního vlastnictví byt patřil družstvu a já jsem měla pouze členská práva jako člen tohoto družstva.

 

Děkuji Blažková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pro možnost ručení bytem jako zástavou není rozhodující jak dloho byt vlastníte. Důležité je pouze to, že ho vlastníte.

Takže je jen na bance zda se jí bude byt zdát jako dostatečně vysoká zástava.

Číst více »

výživné na manželku a dítě

DOTAZ

Dobrý den,

měla bych dotaz,jsem na mateřské dovolené a máme 1 dítě 2-leté,s manželem se rozcházíme.Chtěla bych vědět kolik by činilo výživné na mě a mého syna.Manžel vydělává 50000 kč měsíčně ale na výplatní pásce 6.500 kč čistého,zbylé peníze má na vybraných zálohách.majetek je vyrovnaný RD který stavíme si nechal už před rokem napsat na sebe.Smlouvu jsem mu podepsala pod výhruškou odstranění stavby na mé náklady.\'Chci aby mi platil 6000 kč měsíčně ale na to nechce v žádném případě přistoupit.V osobním vlastnictví mám pouze auto,které splácím z mateřské 3100 a to do roku 2012,Vozidlo budu nucena prodat abych byla schopna uživit syna.Jiný majetek nevlastním,všechno je na manžela.předem děkuji za odpoveď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je trošku komplikovanější problém než abych Vám na něj mohl takto přesně odpovědět. Záleží jaký je charakter jeho práce, jaký je jeho majetek, jaké má příjmy na výpisu z účtu. Pokud by sktuečně měl zmíěných 50 000,- Kč, pak by 6000,- Kč i více mohlo být reálných. Skutečně pak můžete žádat výživné nejen na dítě, ale i na sebe.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

vyškrtnutí věcí ze soupisu exekuce

DOTAZ

Dobrý den.Chtěl bych se zeptat:K mamince do baráku přišly v pátek exekutoři a polepily jí a mě věci.Dlužník je můj bratr,který tam má trvalí pobyt.Jak a co mám napsat a jak se zachovat,aby mi mé věci nebyli zabaveny?Polepily mi i sekačku,kterou jsem koupil před cca15 lety a tudíš kní nemám ani žádný papíry.Děkuji za odpověď a naschle

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je velmi vážná situace. Doporučoval bych Vám celou situaci projednat s advokátem, který Vám i sepíše kvalitně
 celé podání. Pokud totiž v podání uděláte nějakou chybu bude návrh zamítnut a nezbude Vám než podat návrh na vyloučení
 věcí k soudu a tudíž Vás bude čekat poměrně dlouhá doba nejistoty jak soud rozhodne.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Obdoba předmanželské smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,

prosila bych o radu. Společně s nesezdaným druhem budeme pořizovat nemovitost k rekonstrukci. Na koupi nemovitosti si bereme společně hypoteční úvěr. Na rekonstrukci však plánujeme použít finanční prostředky z prodeje bytu, který je v mém osobním vlastnictví. Jakým způsobem smluvně ošetřit, aby v případě, že se naše cesty jednou rozdělí (ať už zůstaneme nesezdaní, nebo se staneme manželi), nebyla částka, kterou do rekonstrukce vložím (cca 1 mil. Kč) dělena 50:50 ? Musí takovou smlouvu uzavřít notář nebo stačí advokát? Kolik cca si máme za sepsání takové smlouvy připravit peněz?

Děkuji Vám za radu a jsem s pozdravem.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je velmi rozumné si tyto finance na investici do domu ošetřit. V opačném případě by jste se dostala do ne příliš dobré pozice.
 Určitě doporučuji smlouvě věnovat maximální pozornost, aby Vás skutečně účinně ochránila a Vaše finanční prostředky
 byly skutečně efektivně ochráněny. Ne tedy ochráněny jen na papíře, který může být často nevymahatelný, ale také
 chráněný reálně.

Pokud by jste chtěla na profesionální úrovni pomoci, mohli bychom vše kompletně zajistit v naší advokátní kanceláři

za celkovou částku 5 000,- Kč. Za to získáte profesionální službu a trvalou ochranu své investice.

V případě zájmu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

www.profipravnik.cz

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla jsem zeptat se jestli je možné exekučně zabavavit majetek konkrétně dům rodičů když na syna byla uvalena exekuce.

Trvalé bydliště má u rodičů kde do poslední chvíle bydlel nyní je ve výkonu trestu.

Exekutor již  provedl v domě polepení věcí elektronika atd..toto ovšem nepokryje celkový dluh, který dluží celkem zhruba 500tis.korun

Rodiče měli snahu syna z trvalého bydliště odhlástit ale obec žádosti nevyhověla..

jak lze tedy dál ve věci postupovat?? Moc děkujeme za odpoveď.

Veronika C.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

o dům se rodiče bát nemusí. Co se týká dalších věcí, které jsou předmětem exekuce tam už je bohužel pozdě něco podnikat a nyní je třeba se zaměřit pouze na podání návrh na vyškrtnutí věcí z exekučního soupisu s dodáním důkazů, které prokazují, že věci patří Vašim rodičům a nikoliv jejich synovi.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU