Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Dotaz

DOTAZ

Dobrý den, chtěla jsem se optat na vypořádání majetku. Zažádala jsem o rozvod a svěření péče dětí . Po fyzickém napadnutí, které mi způsobil manžel, jsem byla vyhozena z bytu, v kterém jsme spolu žili. Vzala jsem si dceru a svý osobní věci a odešla jsem k matce. Při hádce mi vzal klíče a nechce mě pustit do vnitř a dát mi syna. Dala jsem synovi telefon, který mu vzal a tudíž se mu nemohu dovolat. Mám v bytě veškerý nábytek , který jsem pořídila ještě před uzavřením sňatku. Bohužel mám doklad jen o kuchyňské lince a částečnou platbu na nábytek, ale zde je jen uvedena záloha v hodnotě 15.000,-. Chtěla jsem se zeptat zda mám narok na vrácení mých věcí. A zda mám nárok na syna, kterého mi nechce dát a neposkytuje mi o něm žádné informace. Co se týče bytu, nechci z toho žádnou částku, jen svůj nábytek. Byla by nějaká možnost? Předem děkuji Jana Lovasová

ODPOVĚĎ

Dobrý den.,

pokud Vás manžel napadl a máte nějaké zdravotní následky, modřiny či podlitiny, zajděte k lékaři a nechta si o tom sepsat zprávu. Bude důkaz. Současně se obraťte na policii a nahlašte domácí násilí ze strany manžela a krádež věcí, které Vám manžel zadržuje v bytě. Samozřejmě je možné k tomu ještě přidat únos syna.

Je to drsné, ale lepší a účinnější řešení nevidím. Váš manžel může být například na dobu několika týdnů vykázán z bytu a Vy dostanete čas si věci a majetek nějak uspořádat.

 

Číst více »

Výživne

DOTAZ

Chci se zeptat pokud otec neplatí a ma dlužnou častku na vyživnem a prokazuje se za bezmajetneho a nevydělečně číneho jestli dlužnou častku a další vyživne je možno požadovat po jeho rodičích oba rodiče maji přijem.Děkuji

ODPOVĚĎ

To možné určitě není

Číst více »

Vyřízení pozůstalosti

DOTAZ

Dobrý den , v prosinci mi zemřel otec ,ten měl syna s prvního manželství já jsem z druhého je mi 32 let a za celou tu dobu mého života se se svým synem nestýkal, viděli jsme se s bratrem na pohřbu poprvé, myslela jsem , že budem vycházet v pořádku , aleč asi ne. Jsem na mateřské dovolené a se smrtí svého otce se nemůžu furt smířit, starala jsem se o něho. U posledního řízení jsem udělala chybu a podepsala papíry kde si bratr udal , že ho musím do roka od nabytí právní moci vyplatit 410 000,- .To byla moje chyba ten podpis, jenomže jsem si neuvědomila následky , které mohou nastat. Co se dá teď dělat ? Děkuji za odpověď  Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je velký problém..je třeba vždy vážit svůj podpis pod jakýmkoliv dokumentem. Obávám se že náprava bude velmi složitá a bez dobrého právního zastoupení tu situaci asi nevyřešíte.

Napadla mě možnost napadnout řízení u soudu z důvodu omylu, kdy jste přistoupila pod stresem a tlakem na návrh, který jste neměla ani možnost pořádně přečíst a který byl pro Vás krajně nevýhodný.

Pokud máte zájem pošlete mi všechny důležité souvislosti například v níže uvedeném mailu. O co konkrétně jde, jaký majetek se řešil a jak zněla dohoda, kterou jste omylem podepsala. Pokusíme se to celé zpochybnit všemi způsoby, které jsou možné.

 mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Hezký den,

prosím o radu.Syn, 22 let, bydlí s námi od pořízení RD (již 5let), vše bylo bez problémů, až nyní, kdy si našel přítelkyni a je zcela pod jejím vlivem se chová naprosto odlišně,iracionálně.

Přestal domů jezdit úplně, ale neodhlásil se od nás. Má zde stále tralé bydliště. Chodí mu k nám všechny složenky, které neplatí (dřív tomu tak nebylo, vše si řádně evidoval, platil včas...). S manželem máme obavy, že může dojít například k exekuci a přijdou k nám domů a zde něco zabaví. Jeho věci tu nejsou, máme šanci se dopředu nějak bránit? Díky za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

toto může být skutečně problém. Svého syna můžete z domu odhlásit. Současně je možnost, že ošetříme Váš majetek aby nemohl být nikdy v budoucnost předmětem exekuce.

Tyto rady bohužel nejsou určeny z důvodu Vaší ochrany ke zveřejnění na webu. Proto mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

Vyrovnání po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den přeji,prosím odpověď.V roce 1980 jsem uzavřela manželství,v 2008-10.04 nabyl rozvod právní moci.V roce 1991 jsem začala podnikat jak OSVČ -hlavní činnost-jako fyzická osoba zapsaná v OŘ na mojí žádost.,podotýkám bez manžela,nebyl ani spolupracující osoba.V 1991 a 1992 vydalo MF k podpoře podnikání OPATŘENÍ s cílem pomoci začinajícm podnikatelům,o které jsem požádala.Uplatnila jsem ho za rok 1991 a r 1992.V roce 1993 jsem neuhradila dan z příjmu fyzických osob za r.1992,v souladu s OPATŘENÍM -jsem pořídila nemovitost výlučně pro podnikání jako OSVČ.Při zápisu do KN jsem s úžasem zjistila,že jse tam zapsaní jako manželé,a celá nemovitost je vedena jako SJM,resp. BSM,což dle Zákona o rodině platného do 1.8.1998 nebylo možné.Právní zástupce realitní kanceláře mi řekl,že jako fyzická osoba musí být zapsaní obai manžel.Návrh na zúžení BSM jsem já jako OSVČ podat nemohla dle tehdy platných zákonů,,manžel předmětný návrh nepodal.Prosím poradte mi ,jak mám postupovat.Manžel má za to,že mu patří ideální polovina RD,vzhledem k tomu ,že jsme v KN zapsaní obadva.Dělá mi potíže,nemůžu se dostat do svých firemních prostor.Děkuji.Vaše čtenářka.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to bude zřejmě velký problém. Obecně ze zákona, pokud nemáte předmanželskou smlouvu či rozdělení jmění, pak je každý majetek pořízení v době manželství, kromě darování, dědictví apod. ve společném jmění manželů.Výjímky z toho nejsou.

Zvlášť pokud jste v katastru zapsáni jako vlastníci oba dva, o to je problém větší. Obávám se že bez dohody s manželem a případného zúžení společného jmění věc nevyřešíme. Hlavně by mě zajímalo, jak se mohli na katastru dostat k údajům Vašeho manžela, aby ho mohli zapsat jako spoluvlastníka, když návrh vůbec nepodával a ani nebyl protistranou... 

Číst více »

Vyúčtování za vodu bez stavů

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu - minulý rok jsem 3 měsíce bydlela v podnájmu. Při převzetí bytu jsme si stavy vody ani já,ani majitel neopisovali. Teď přišlo majiteli vyúčtování,kde dluží 12000Kč za vodu a půlku chce po mně(nebyla jsem první nájemnicí,přede mnou tam bydleli i jiní)-má na to právo, i když v nájemní smlouvě o vyúčtování a stavech nic není a ani nemáme stavy v době předání bytu ?

Dále jsem až teď dodatečně zjistila,že na katastru u tohoto bytu je jako majitelka uvedena od roku 2005 jeho dcera,přitom v náj. smlouvě byl uveden pán jako majitel a nebyl tam ani odkaz na Plnou moc,natož aby byla doložena. Takže v tomto případě by se jednalo o podvod a neplatnou náj.smlouvu. Platilo by to i v případě,že by Plnou moc dodal až nyní,i když s datumem podpisu dřívějším než je datum na nájemní smlouvě ? (např.Plná moc ze dne 1.5.08, Náj.smlouva podepsána 1.9.08) Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ono záleží zda máte o úhradě nedoplatku či přeplatku ve smlouvě nějaké ujednání. Sama absence stavů ve smlouvě nemusí nic měnit na nároku pronajímatele na úhradu těchto nedoplatků. Nicméně pokud jste tam bydlela jen tři měsíce, pak by se jednalo stejně pouze o poměrnou část nedoplatku.

Pokud jde o neplatnost smlouvy, tak to bude zřejmě neprůchodné. Pán Vám to sice pronajímal, mohlo to být označená jako nájemní smlouva, nicméně mohl Vám to fakticky dát do podnájmu. Vzhledem k tomu, že majitelka je jeho dcera, nebudou mít problém si mezi sebou udělat i antidatovanou nájemní smlouvu mezi sebou a pak může klidně otec dát byt dále do podnájmu. Takže tady bych cestu neviděl. 

Číst více »

výživné na manželku

DOTAZ

 Dobrý den, chtěla jsem se zeptat ohledně výživného na manželku. Návrh jsem podávala v roce 2006 kdy jsem byla na MD až do roku 2008 a manžel byl zaměstnán a hlášen trvale na společné adrese. Ještě nejsme rozvedeni , ale od roku 2008 už pracuji a soud proběhne až letos v červenci. Mám vůbec právo žádat, když už jsem výdělečně činná?

ODPOVĚĎ

To je myslím velký problém. Navrhoval bych Vám návrh stáhnout, protože tam určitě nárok nebude a nehrozí Vám pak případné náklady za právní zastoupení Vašeho manžela a soudní poplatek pokud jste ho už zaplatila Vám soud vrátí.

Číst více »

Jak sepsat majetkové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den nevým jak mám sepsat návrh majetkového vyrovnání z manželem nežijem a bydlím u rodičů jemu zůstal dům a chtěla bych podat návrch na vyplacení z majetku a nevím jak nato a ani na koho se obrátit peníze na právnika nemám.A nechci aby to odnes syn pro kterého jsme ten dum dělali on si našel přítelkyni se dvěma dětmi a buch ví co bude do budoucna tak at malímu něco zůstane.   Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

návrh musí mít poměrně hodně náležitostí a je to také časově náročné. Pokud tam uděláte chyby nebo bude něco chybět, pak se řízení neúměrně protáhne, protože bude nutné tyto chyby odstraňovat.

Právník nemusí stát tisíce, pokud se nebude jednat o složitý návrh, dovedu si představit, že by se to dalo zvládnout i za cenu kolem tisíce korun.

Pokud máte zájem o další informace či konkrétní právní pomoc,pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

vypořádání majetku u smluveného rozvodu

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych vás požádat o vyjasnění, zda u smluveného rozvodu je nutné mít ukončeno majetkové vypořádání nebo zda postačí doložit uzavřenou smlouvu, ze které vyplyne, že do určitého data dojde např. k prodeji domu a rozdělení peněz, případně vyplacení jednoho z manželů druhým, který v nemovitosti zůstane. S tím by souviselo i převzetí hypotéky a dalších úvěrů. Děkuji vám za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

vypořádání společného jmění mnaželů je obligatorní náležitostí smluveného rozvodu. Konkrétní forma je spíše na posouzení soudu. Proto bych zvolil spíše formu, která soud uspokojí. Rozdělte si společné jmění dohodou. Typu tomu připadne to a tomu toto. Po základním rozdělení a vypořádání společného jmění následně přidejte další podmínky, jakože vlastník bytu se zavazuje tento prodat a uhradit hypotéku apod...

 

Číst více »

poplatky

DOTAZ

Dobrý den,

s manželem vlastníme rodinný domek,v kterém máme trvalej pobyt a platíme poplatek za odvoz odpadů.Manžel vlastní ještě jednu nemovitost ve vedlejší obci,ve které nebydlíme a není ani určená k rekreaci.Obec ale po nás chce vymáhat poplatky.Chci se zeptat,zda je máme platit nebo ne.Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tato druhá nemovitost bude posuzována jako chata či chalupa s polovičním poplatkem za odvoz odpadů. Určitě však tento poplatek zaplatit musíte. Existuje ještě jedna možnost, že požádate obec o odpuštění či snížení poplatků z důvodů neužívání nemovitosti, nevytváření odpadu apod.

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

UKONČENÍ VÝŽIVNÉHO

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,syn ukončí v červnu střední školu. Musí můj bývalý manžel platit výživné na syna i v měsících červenec srpen? Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Manžel by měl platit do úplného ukončení školy, resp. promoce, tedy do oficiálního konce roku ještě za příslušný měsíc. 

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

 

 

Číst více »

Poplatky notáři za vyřízení dědictví

DOTAZ

Dobrý den, měli jsme dnes dědické řízení po otci a poplatky notáři se vyšplhaly k 18 tisícům Kč. Majetek byl ohodnocen na 1.700.000,- Kč po odečtení závazků. Je možné někde zjistit, zda je účtovaná částka "přiměřená"? A pokud ne, jak dále postupovat? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Z prvního pohledu se mi zdají být notářské poplatky v pořádku. Jejich výši můžete zjistit a zkontrolovat z notářského tarifu, který najdete mimo jiné na stránkách notářské komory. Pokud by postup notáře nebyl v pořádku, tak se na něj můžete písemně obrátit a účtovanou částku rozporovat. POkud ani potom neuzná notář svou chybu, můžete se obrátit na soud.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Číst více »

nevěděla jsem o exekuci

DOTAZ

Dobrý den,prosím Vás o radu .Přestěhovala jsem se a mám exekuce na inv.důchod.Vlastnila jsem auto,v kterém jsem se málem zabila.Auto bylo nepojízdné a v dezolátním stavu.Čekala jsem v pořadníku ,kdy mi vemou auto na vrakoviště.Když jsem ho ekologicky zlikvidovala a šla jsem na dopravku tak mi k mojí hrůze zjistili,že je na něj blokace.Nemám žádný papír o exekuci na auto jen na invalidní důchod.Od tý firmi mi přišla jen exekuce na důchod,nemám žádný papír o exekuci na auto.Co mám dělat.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Věřitele upozorněte na to, že auto bylo zlikvidováno z důvodu dopravní nehody. Což můžete doložit fotografiemi, zápisem apod. Předmět blokace tak zanikl a s ním i tato blokace. Je ale skutečně třeba na to upozornit věřitele

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobry podvecer ja bych mela jen malinky dotaz jestli kdyz nezaplati hned dan z bytu jestli mi naskakujou penale.Dekuji mockrat za vasi odpoved.S pozdravem Michaela Nožičkova

ODPOVĚĎ

Ano, ta pravděpodobnost je velmi vysoká. Daně z nemovitostí jsou u finančních úřadů velmi snadno kontrolovatelné

Číst více »

poplatky exekutorovi

DOTAZ

Dobrý den, ráda bych věděla, zda exekutor může předběžné náklady exekuce navyšovat tímto způsobem:  0,3% denní úrok z částky 3296,- Kč od 2.8.2004 do zaplacení

                      0,3% denní úrok z částky 3296,- Kč od 2.9.2004 do zaplacení

                      0,3% denní úrok z částky 3296,- Kč od 2.10.2004 do zaplacení

                      0,3% denní úrok z částky 3296,- Kč od 2.11.2004 do zaplacení

takto mi byly naúčtovány náklady exekutora, což se mi zdá divné. Jedná se o jednu částku a dny se kryjí po odúčtování vždy jednoho měsíce, ale samozřejmně dluh se několikanásobně navýší, pokud dnem zaplacení je červen 2009. Děkuji

                    

ODPOVĚĎ

To je skutečně nesmysl. Takto se mohou účtovat pouze úroky z prodlení, které jsou dohodnuty například ve smlouvě a už tak se mi zdá, že úrok je až lichvářský. Náklady exekutora jsou vyčísleny v exekučním tarifu a jsou dány procenty z vymáhané částky, nelze to specifikovat jako úrok denně apod.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Číst více »

Majtetkové vypořádání

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat zda mám nárok na majetkové vypořádání po rozvodu z rodinného domu,kde jsme za dobu manželství přistavěli jedno patro a  kde 15 let bydlíme. Celý dům je psaný na manželovi rodiče,kteří nám částečně finančně vypomohli s přístavbou. Manžel tvrdí,že nemám nárok na žádné finanční vyrovnání,když nám s přístavbou vypomohli jeho rodiče a dům je psaný celý na ně. V současné době už není možně zjistit jakou částku financovali oni a kolik jsem zaplatili my.

Děkuji

 

ODPOVĚĎ

Obávám se že toto možné není. Dům není a nemůže být předmětem vypořádání společného jmění manželů, protože tam vůbec nepatří. Stejně tak ani přístavba. 

Je tam ale jiná možnost. Mohla by jste se domáhat vrácení bezdůvodného obohacení ze strany rodičů manžela. Nicméně musíte alespoň nějak prokázat, že jste do přístavby skutečně vložila nějaké své finanční prostředky.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Číst více »

poplatek za odpady v obci, kde nemáme trvalý pobyt a nejsou nám odpady vyváženy

DOTAZ

Došla mi výzva od obce k zaplacení daňovégho nedoplatku, kde je v textu napsáno, že dlužíme za odpad za 1. pololetí tohoto roku a hned je mi vyhrožováno, že pokud nezaplatím do 10ti dnů, podají na mne exekuci podle par 73. odst 3 a 6 zákona č. 337/92. V místo, za něž je odpad účtován není trvale obvydleno /trvalé bydliště mám v Hradci Králové - 120 km od usedlosti, které se to týká) Usedlost využíváme pouze o víkendech a v létě v období dovolených. Odpady se vyvážejí uprostřed týdne a není možnost nechat popelnici před objektem (ani pytle by nebyly bezpečné, v obci je rozšířen vandalismus, policie tam jen projíždí jednou denně, takže ta nic neochrání). Fakticky nám odpady vyváženy nejsou a my je odvážíme autem do místa mého trvalého bydliště, kde pochopitelně odpady platíme v plné výši. Do této doby jsme neobdrželi žádný předpis ani složenku od obce, pouze tuto výzvu a ještě ne doporučeně, takže nevím, co si o takové akci mám myslet. Rozhodně se mi nechce platit na mně neznámý účet, který je sice přímo ve výzvě uveden a ještě za službu, kterou nečerpá nikdo z mé rodiny. Výzva je opatřžena raazítkem obecního úřadu. Prosím vysvětlete mi, proč bych měla platit za služby, které nečerpám a zda mi opravdu pro tento případ hrozí exekuce. V Hradci Králové je nám zaslána složenka s vyúčtováním a podle této mám možnost ještě nějakým způsobem do věci zasahovat Když účtovali za odpady dceři na dvou místech, protože ona získala svůlj byt, ale když se tam přihlásila, u mne to neopravili, neboť to, kde dcera hlásila odpady za nový byt  neměli v popisu práce a musely jsme vypsat ještě prohlášení o tom, že se přestěhovala do jiné čtvrti Hradce - to se dalo řešit, ale když teď zaplatím, budu muset platit pořád, ať čerpám službu nebo ne.

Moc děkuji za radu

Vlasta Kaplanová

ODPOVĚĎ

Žádnou exekuci na Vás podat v současné chvíli nemohou. Obec totiž nemá žádný exekuční titul. Napřed Vás totiž musí zažalovat, a teprve po rozhodnutí soudu mohou podat návrh na výkon rozhodnutí. 

Pro Vás to však znamená, že se platbě nevyhnete. Obec má totiž na poplatek za odvoz odpadů nárok a to i v případě že v domě trvale nežijete a užíváte ho pouze o víkendech. V takovém režimu se dům posuzuje jako chata či chalupa s polovičním poplatkem, resp. 300 korun poplatku za měsíc.

Právo obce vychází přímo ze zákona. Je však Vaším právem požádat obec o odpuštění či snížení poplatku z uvedených důvodů.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

 

 

Číst více »

Jak zrušit trvalý pobit bývalému manželovi

DOTAZ

Dobrý den chci se zeptat jestli lze zrušit mému bývalému manželovi trvalý pobyt neboť se na adrese nezdržuje. Je spoluvlastníkem RD, kvůli půjčce kterou si vzal, je na dům vypsaná exekuce. Za vyřízení předem Děkuji Klofáčová

ODPOVĚĎ

Obávám se, pokud je manžel spoluvlastníkem domu, že nebude zrušení trvalého bydliště možné. Protože na pobyt má jako vlastník nárok. Pokud by vlastníkem nebyl, ani dům neměl právo užívat z jiného důvodu, pak by zrušení trvalého bydliště určitě možné bylo. Ale není to úplně snadné a rychlé.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Advokátní kancelář Mgr. Petr Volšík, Sokolovská 167, Praha 6 

 

 

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den. V roce 2005 nebo 2006 jsem dostal pokutu od hygienické stanice. Pokutu jsem zaplatil až když mě kontaktoval exekutor. V dopise stálo, že mi ještě přijde vyučtování exekutorských poplatků v hodnotě asi 8000 Kč. Dopis jsem zřejmě nepřevzal a první jsem zahodil. Nevím tedy kterého mám kontaktovat exekutora, protože chci dát celou záležitost do pořádku, aby suma horentně nenarostla. Můžete mi pomoci? Děkuji.

ODPOVĚĎ

To asi tak snadno nezjistíte. Doporučuji kontaktovat věřitele a zjistit  s kterým exekutorem spolupracuje. Že jste již uhradil dlužnou částku a nemáte žádnou zpětnou reakci. Věřitel by Vám to měl určitě sdělit. Pokud to nebude možné, tak zkuste zaslat dotaz na exekutora v jehož obvodě bydlíte, i mailem, nebo telefonicky, zda Vás tam v evidenci jako dlužníka nemají.

 

__________________________________________________________________________________

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Advokátní kancelář Mgr. Petr Volšík, Sokolovská 167, Praha 6 

 

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Hezký den chtěla bych se zeptat pracuji a strhávají mi exekuci když mi neprodlouží smlouvu co mám dál dělat co se týče exekuce?Moc Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den, nemusíte dělat nic. Pouze by jste měla nahlásit nového zaměstnavatele v případě, že si najdete zaměstnání nové.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU