Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,mám dotaz ohledně placení výživného na děti.Starší syn má již 18,studuje,ale o prázdninách bude minimálně měsíc u prarodičů,kde bude také chodit na brigádu.Mladší syn,nezletilý,bude s druhým rodičem polovinu prázdnin.Zajímalo by mne,jestli má rodič nárok na výživné u staršího syna po dobu jeho pobytu u prarodičů a taky jestli se nemění nárok na výživné na mladšího syna.Děkuji za odpověď,s pozdravem Lada

 

ODPOVĚĎ

Hezký den,

nárok na výživné se v těchto případech nijak nemění. Nárok na výživné trvá nepřetržitě 

Číst více »

Vymáhání pohledávky

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz zda může oddemne vyžadovat peníze, které dlužím firmě Provident již čtyři roky nějaká firma Intrum Justitia??? Chodí mi od ní pouze dopisy obyčejné ani ne doporučené... Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Firmu Intrum Justitia velmi dobře znám. Je to firma jejímž předmětem činnosti je vymáhání pohledávek. Existuje zřejmě plná moc od Providentu, která tuto firmu opravňuje k vymáhání pohledávek. 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

 Dobrý den.                                     mám 67 let, s manželem nežiju 20.let,ale rozvedená jsem 1,5roku. Bohužel nadělal během manželství dluhy,které neplatí.Proto byla vydána exekuce na můj účet ,kde mi pravidelně chodí můj starobní důchod. Exekutor mi tento účet zablokoval. Po odblokování jsem zjistila,že mi jediný můj zdroj příjmů zabavil.Nezbyla mi ani koruna na jídlo ani na zaplacení bytu.Ptám se zda má na takové jednání právo. Děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

V první řadě by jste měla podat návrh na zrušení exekuce vůči Vám. Předpokládám, že Vám chodily nějaké obsílky se soudu či exekuční příkaz apod. Exekuci vůči Vám bych napadl s tím, že jste o žádný dluzích nevěděla, s manželem jste nežili a z dluhů nebylo přitom nic do společného jmění ani na provoz společné domácnosti. Dovedu si představit, že by soud exekuci vůči Vám mohl zrušit.

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

                                  DOBRÝ DEN !!!

 BYLA JSEM 7 LET VDANNÁ A PŘI ROZVODU JSME MĚLI MAJETKOPRÁVNÍ VYROVNÁNÍ DOHODOU CO SE TÝKALO MAJETKU . ZA DOBY MANŽELSTVÍ JSME SI VZALI PŮJČKY O VÝŠI 140.000 KČ A PLATÍM JE SAMA MŮJ EXMANŽEL MI NIC NEPŘISPÍVÁ CHTĚLA JSEM SE ZEPTAT JESTLI NA TOM MOHU NĚCO ZMĚNIT .ÚVĚRY SE POUŽILI NA RŮZNÉ VĚCI V DOMÁCNOSTI

PŘEDEM MOC DĚKUJI ZA ODPOVĚD

ODPOVĚĎ

Pokud jste dělali dohodu o majetku, měla se tato dohoda týkat i závazků. Protože to k sobě nerozlučně patří. Pokud půjčka nebyla předmětem rozdělení, můžeme zařídit, aby byl manžel nucen Vám na splátky přispívat, resp. aby Vám zaplatitl to co připadá na jeho podíl.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc naší kancelář mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

dotaz k prodeji dědictví

DOTAZ

Dobrý den,manžel zdědil po své matce 1/2 rodin. domu,který až do své smrti obývala se svou sestrou a její rodinou.Každá sestra zdědila po rodičích polovinu domu a v té bydlela.Nejedná se dvojdomek ale o patrový dům se společnou chodbou a dvěma byty.Manžel by rád svoji polovinu své tetě prodal za velmi nízkou částku,tak aby se vlastníkem celého domu stala ona.Je nutné i v tomto případě odhad nemovitosti a jak zaplatit daně,když teta nám bude částku splácet.Děkuji  Horáková Iveta

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, při jakémkoliv prodeji nemovitosti budete muset zaplatit daň z převodu nemovitostí a to z  vyšší odhadní ceny. Takže je úplně jedno, zda tetě prodáte část domu za nízkou cenu. Stejně uhradíte daň z ceny odhadní. Pokud bude hodnota poloviny domu 500 tisíc, zaplatíte 15 tisíc na dani plus cca 6000 za odhad.

Mohu Vám ale doporučit jiná řešení, kde náklady nepřekročí 4 tisíce korun.

Pokud budete mít zájem o další informace či konkrétní právní pomoc naší kanceláře kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

sirotčí důchod

DOTAZ

Dobry den, chtela bych se Vas zeptat, pobírám sirotci duchod  ziji jen s maminkou, jsem studentka stredni skoly jenze maturitu delam az v zari mezitim me prijali na dalsi stredni skolu na kterou bych mela nastoupit v zari. Ted ale nevim jestli mi nebude odebran sirotci duchod jen skrz to ze nastupuji na dalsi stredni skolu a ne na vysokou nevim jestli to ma nejaky vliv ze budu dal studovat na stredni skole. Dekuji za Vasi pomoc.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nemusíte se bát, o sirotčí důchod nepřijdete. Dám Vám jen dobrou radu a nezapomeńte na to. Až přestoupíte na další střední školu ihned si vyřiďte potvrzení o studiu, klidně i před nástupem. Vkaždém případě co nejrychleji a potvrzení o studiu doneste na úřad práce či obecní úřad od kterého dávky pobíráte. V opačném případě by Vám dávky přerušil a stejně by jste si musela tyto dokumenty obstarat.

Číst více »

záruka na stavbu - skrytá vada

DOTAZ

Dobrý den, jsem ze správcovské firmy a v domě našeho klienta Společenství vlastníků Holeškova 7 České Budějovice se objevi následující problém: Dům je nově postavený v roce 2005 stavební firmou jenž najala developerská společnost, která byty poté rozprodala.Developer dal na stavbu záruku 3 roky. Teď po cca 3,5 letech se objevily vady na střešní a obvodové konstrukce a do domu dost zatéká.Což samozřejmě poničilo i vnitřní omítky. Prodejce developer tvrdí, že je dům již po záruce a že opravy si bude náš klient muset zaplatit (buď u něj nebo jinde). Je nějaká možnost, donutit developera k náprav věci? Nejedná se o nějakou skrytou vadu kde je záruka delší? Problémy se zatékáním se projevili poprvé po této zimě a rovněž teď při silných deštích. Předem děkuji za Vaši odpověď. S pozdravem Pavel Foitl KT-Služby plus, spol. s r.o.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

oni operují s tzv. objektivní reklamační lhůtou. To je jedna věc, ale je tu také odpovědnost za vady věci, tzn. za skryté vady věci, kde bych nekoncipoval počátel promlčecí lhůty objektivně, tedy od předání nemovitosti, ale subjektivně tedy od chvíle, kdy se druhá strana, tedy společenství o vadě dozvědělo.

Navhoval bych udělat si znalecký posudek poškození, který by prokázal, že chyba je jednoznačně způsobena špatnými stavebními postupy a vadami. Cenu za znalecký posudek posléze naúčtujete developerovi. Na základě znaleckého posudku také vyzvete developera k odstranění nedostatku či náhradě škody s tím, že pokud to nepřijmou bude podána žaloba s tím že bude požadována náhrada škody na základě posudku, stejně tak náklady za právní zastoupení apod. Doporučuji i z hlediska síly a přesvědčivosti nechat vše vyřizovat advokátní kancelář, která bude s developerem komunikovat pod svou hlavičkou apod.

Pokud by jste měli zájem o další informace či konkrétní právní pomoc naší kanceláře, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

nezaplacení blokové pokuty

DOTAZ

dobry den. Potřebuji poradit. Dne 19.května 2009 mi přišla upominka z celního úřadu, abych uhradil blokovou pokutu ve výši 300 kč. Částku jsem do 15 dnů bohužel nezaplatil, a ted mám obavy co bude dál. proto má otázka zní: jestli po uplinutí lhůty 15 dnů byl můj případ o nezaplacení odeslán na exekuční úřád, nebo zda-li mám částku ještě uhradit na celním úřadě? dekuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Jednoznačně uhraďte dluh co nejrychleji. Pokud to stihnete ještě před prvním exekučním úkonem, nemusíte se obávat nákladů za služby exekutora. Pošlete to buď na bankovní účet celní správy, nebo přímo jim pokud platby bezhotovostně přijímají a doklad o zaplacení si dobře uschovejte. Do platby nezapomeńte uvést své rodné číslo jako variabilní symbol, nebo číslo dokladu.

Číst více »

Předmanželská smlouva

DOTAZ

Dobry den, plánuji svatbu chtel bych uzavřít před. smlouvu že koupíme-li za trvání manželství nějakou nemovitost ,bude majetkem toho kdo kupní smlouvu na nemovitost podepíše , a ted k dotazu mám nejaké nemovitosti , po svatbě je prodám a koupím např. jinou nemovitost za peníze z prodeje z nemovitosti pořízené pred svatbou ,takže to už bude společný majetek ? nabo jenom mé ? mám na mysli když smlouva nebude. Děkuji za odpověd Bílek.

ODPOVĚĎ

Nemovitost kterou koupíte v době trvání manželství by´t za vlastní peníze, tak patří do společného jmění manželů, a to ze zákona. Vliv to ale může mít při případném rozvodu. Ovšem tam nesete důkazní břemeno, kde musíte prokázat,že nemovitost byla pořízena za finanční prostředky které jste získa z prodeje nemovitosti, kterou jste měl ve svém výlučném vlastnictví. Už to ale je riziko na které bych se moc nespoléhal

Číst více »

nemoc z povolání

DOTAZ

Dobrý den. Asi před pěti lety mi byla zjištěna a přiznána Klinikou nemocí z povolání artroza na obou  horních končetinách, následky jsou trvalého rázu.  K 31.3.2009 jsem od zaměstnavatele dostala výpověď pro nadbytečnost. Firma je pojištěna u Kooperativy. Na můj dotaz, zda mi budou vyrovnávat podporu na úřadě práce a dále v zaměstnání, pokud seženu práci/je mi 55 let/, mi sdělili z Kooperativy  telefonicky, že na toto nemám nárok. Firma využila situaci k tomu, že pracovníkům s nemocí z povolání dala výpovědi pro nadbytečnost. Je nějaká možnost nápravy? Z Úřadu práce jsem obdržela "Statut osoby zdravotně znevýhodněné". Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud Vám byla zjištěna nemoc z povolání, tak máte zcela jistě nárok na odškodnění od zaměstnavatele, který Vám nemůže dát bez jakékoliv náhrady výpověď ze zaměstnání. Doporučuji zaměstnavateli dopis s výzvou ke splnění jeho povinností vůči Vám. A pokud nebude reagovat nebo budereagovat negativně, tak nezbude než podat žalobu. 

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Po dlouhodobých neshodách s manželem patrně neodvratně spějeme k rozvodu.

Zatím zvažujeme nákup menšího bytu , pro manžela ,pro tzv. vzájemné odpočinutí si.

Nákup chceme zrealizovat prostřednictvím stavebního spoření, odhad zhruba 350 000 Kč.

Z jedné třetiny je již našetřeno. Ve stávajícím bytě bych zůstala já se synem.

Vše vázne na majetku, musíme mít podložen rozsah majetku odhadcem?

Stačí přiložit k návrhu na rozvod manželství dohodou, dohodu o SJM s úředně ověřenými

podpisy z Městského úřadu nebo musí být tato dohoda sepsána notářem?

Děkuji za odpověď.      Steinbachová Dagmar

ODPOVĚĎ

Pokud jde o dohodu o vypořádání společného jmění manželů, pak je důležité aby v ní byly všechny důležité věci, aby v budoucnu nemohlo dojiž ke zpochybnění celého vypořádání a zároveň aby nějaké nedostatky v dohodě neměly vliv na protahování rozvodového řízení. 

Tato dohoda nemusí být tvořena notářem,protože to by Vás vyšlo i na více než deset tisíce korun. Postačí úředně ověřené podpisy.

Asi bych i doporučoval v rámci celého procesu připravit si dopředu už i návrh na rozvod dohodou. Přeci jen je dobré mít toto v záloze pro každý případ a v případě potřeby podat.

Pokud by jste potřebovala pomoc se všemi nutnými dokumenty tak aby byly bezchybné a vše proběhlo co možná nejrychleji a v pořádku tak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

vyživovací povinnost

DOTAZ

Dobrý den.Moje dcera v červnu tohoto roku úspěšně složila maturitu.Od července do srpna nastupuje na brigádu s měsíčním výdělkem cca 10 000 kč.Musím ještě platit výživné za červenec a srpen?Od září se bude hlásit na úřadu práce.Děkuji za odpovědˇ.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, vyživovací povinnost platí až do srpna včetně. Pokud se dítě nepřihlásí na úřad práce dříve. 

Číst více »

Vživné

DOTAZ

Dorbý den,

když jsem se s bývalým přítelem rozešla bylo mu soudně uděleno, že mu mají strhávat výživné ze mzdy, což se také dělo, ale poté co byl pracovní poměr ukončen a on se zaevidoval na úřadu práce mi přečstalo výživné chodit, bývalý přítel mi trvdí, že mu to strhávají,ale mě nic nechodí. Prý si úřad práce musí obstarat nějaké papíry ohledně strhávání výživného od soudu a pak mi to začnou posílat. Chtěla jsem se zeptat jestli je toto možné  a mám ještě čekat a nebo mám jít podat trestní oznámení.

Děkuji za odpověď.

Lucie Ševcová

ODPOVĚĎ

Dobrý den, možné to je, ale už je to komplikovanější a spornější způsob.

Poradím Vám na úřad práce zaslat, resp. přinést rozhodnutí o exekuci srážkou ze mzdy. Na pracovním úřadě by se to měli převzít a začít řešit.

Pokud ne, pak je také možnost požádat o exekuci otcova majetku. Další možností je také Vámi zmiňované podání trestního oznámení s tím, že by tam měla být splněna podmínka neplacení výživného po dobu 6 měsíců 

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,potřebovala bych poradit.Mam dve deti (8 a 4let),jejich otec (nebyli jsme manželé)neplati už přes rok výživné.Nahlásila jsem to na sociálku a zatím se nic stále neděje.Doslechla jsem se, že proběhl soud a že údajně by měl jít bývalý partner na 18měsíců do vězení.Dozvěděla jsem se to po 5týdnech o rozhodnutí, které mi na ulici před supermarketem předali policisté, že ho vozí v autě.Nechtěli ani ověření totožnosti,nic.Je to zákonné, že o ničem nevím a že mi takto předali zásilku?Bývalý partner se zatím prý odvolal,ale i proto,ž e se jedná dluh na výživném na děti, kterých jsem zákonným zástupce, nevím nic, nikdo mě o ničem neinformoval. Chtěla bych vědět, zda mám jako matka a zákonný zástupce právo vědět, že se rozhoduje o výživném na mé děti.Když jsem se šla zeptat na policii, kam jsem pak vše také hlásila,řekli mi, že nic neví, že si mám zavolat na soud.Tam mne také odbyly, že zatím nic neví a nemůžou mi pomoci.Také bych se chtěla zeptat, zda je možné nějak omezit styk dětí s otcem . Je to alkoholik, je v exekuci, nemá kde bydlet, je vulgární a agresivní, na děti je hrubý,přijde si kdy se mu zachce, křičí, je opilý, děti učí takové věci jako např. že se můžou shodit do kolejí atd...jsem už bezradná, vždy po jeho odchodu jsou děti rozjívené, nezvladatelné a hrubé, divoké... Děkuji za sebemenší radu.S pozdravem L.Š.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je zajímavé, že o ničem nevíte. Pokud se totiž jednalo o dluh na výživném pak někdo musel podat přeci trestní oznámení. Na druhou stranu je zvláštní, že Vás policie nevyslechla jako svědka. Jedná se o alespoň o nějaký tlak na jeho osobu aby v budoucnu platit začal, protože pokud bude pokračovat v neplacení bude se jednat z jeho strany o recidivu a tudíž by opět skončil ve vězení s vyšším trestem.

Pokud má tento člověk třeba i jen nějaký majetek, pak by jste měla podat návrh na výkon rozhodnutí exekucí 

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

mam dotaz jsem vdana s manzelem uz neziji 2 roky rada bych se rozvedla ale nyni ziju v New Yorku musim se vratit do Cech musim byt pritomna rizeni nebo me muze zastupovat pravnik a pouze mi poslat papiry k podpisu dekuji Svobodova

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

přítomna by jste být měla, ale dobrý právník dokáže přesvědčit soud aby rozhodl i bez Vaší přítomnosti. Můžeme se pokudsit o rozvod dohodou pokud to bude možné, to znamená, že soud by v takovém případě rozvedl manželství rychle a dokonce bez nařízení jednání, ale musel by s tím souhlasit i Váš manžel.

Pokud by se jednalo o rozvod sporný, pak by vše trvalo déle a bylo by nařízené i jednání.

Nutné je také vyřízení rozdělení společného jmění manželů, tedy rozdělení společného majetku.

To vše Vám můžeme na klíč zařídit,včetně jednání s protistranou,komunikaci se soudem,postačí nám pouze Vaše plná moc, Vaše požadavky a přání a údaje o osobě manželů a majetku.

Cena je pouze na dohodě, existuje několik možných variant odměn,které mohou pro Vás být velmi výhodné.

Pokud by jste měla zájem o další informace či konkrétní právní pomoci kontaktujte mne na mail: mojepoplatky@seznam.cz či telefon 737 826 527 

Číst více »

určení výživného

DOTAZ

Dobrý den, tento měsíc jsem si vzala za manžela dlouholetého přítele, který je otec dítěte s bývalou manželkou. Řádně platí alimenty, s dítětem je v kontaktu a kromě výživného nehledí na dary pro syna v jakékoliv podobě, ať se jedná o cokoliv, co dítě potřebuje. Kromě toho platí alimenty ještě na dalšího syna. Průměrný plat má cca 20 000,-. Bývalá manželka chce opět zvýšit alimenty, jelikož jsme se vzali a tudíž se nám zvýšil společný příjem na cca 37 000 (plat, alimenty, brigáda) ,-. Sama mám ale dvě dcery na které pobírám alimenty (již zahrnuto v částce zvýšení), takže nemáme tolik volných prostředků, jak to vypadá. Zajímalo by mě, zda má vliv na zvýšení alimentů, že jsme vzali a jestli se tedy zohledňuje i to, že mám již své dvě dcery. Prosím za odpověď. Díky j.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

rozhodující je pouze příjem manžela. Vy nejste účastníkem řízení.Pokud jde tedy o příjmy rodiny je to  pouze orientační informace. Pokud se manželovi od posledního rozhodnutí o výživném nijak výrazně nezvýšily příjmy, a ani věk jeho dětí není výrazně vyšší -např. nezačli ze školky chodit na základní školu apod. pak nejsou dány důvody pro změnu výživného. Nebo půjde pouze o zvýšení symbolické. Samozřejmě v reakci na návrh na zvýšení výživného také uveďte, že a klidně ve výčtu jaké dary, platby apod.jste kromě výživného na dítě hradili. Tím prokážete, že jste už v minulosti platili více než bylo určené výživné a návrh na zvýšení je tudíž bezpředmětný. 

Číst více »

družstevní byt a SJM

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu.

Můj přítel je v rozvodovém řízení a společně s ženou bydlí v družstevním bytě, který odkoupil ( odkoupil členská práva k tomuto bytu), za peníze které dostal za byt, který dostal za prodej bytu co vlastnil před manželstvím.Prosím o radu jak se bude v tomto případě posuzovat s rozdělením bytu-odečtou se náklady které vložil a pak se bude byt dělit rovným dílem, nebo jde o způsob půl napůl?

Děkuji

ODPOVĚĎ

Obecně se společné jmění manželů dělí půl na půl. Pokud jeden z manželů vložil na pořízení nějakého majetku prostředky výhradně ze svých vlastních prostředků, pak to musí prokázat. Je tu právě to riziko, zda soud takový důkaz uzná či ne. Ale obecně to možné uplatnit je.

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den Můj otec měl na mě platit výživné podle soudního rozhodnutí 1100 Kč měsíčně , platí pouze 500 kč a za jeden měsíc dokonce ani neposlal. Měl by mi doplatit už kolem 3000 tisíc. Můžete mi prosím říct co mam dělat , jelikož si všechno musim vyřizovat sám protože jsem plnoletý. Můj otec si nepožádal o snížení alimentů tak by měl podle mého plnit soudní rozhodnutí a doplatit co dluží. Na soudě mi bylo řečeno že mam podat žalobu, ale vubec netuším jak ji napsat. Nevíte aspon kde bych sehnal náky vzor podle čeho to napsat předem děkuju moc za odpověd naschledanou.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je potřeba podat návrh na výkon rozhodnutí, tedy na exekuci majetku Vašeho otce. Pokud pracuje tak bude postačovat návrha na exekuci srážkami ze mzdy. Kde mu budou následně strhávat částku výživného přímo u zaměstnavatele.

Návrh Vám můžu vypracovat za symbolických 500 korun, vzhledem k tomu, že ještě studujete a nevíte jak na to.

Pokud budete mít zájem o další informace nebo právní pomoc naší kanceláře, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

Nárok na vyplacení z DB po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den,

manželka po 15 letém vztahu 

(3letém bezdětném manželství) žádá o rozvod. Družstevní byt

jsem kupoval 7 let před vznikem manželství na úvěr

. Tento jsem doplatil až po vzniku manželství. Bydlíme v něm ale od počátku (10let) spolu. V poslední verzi vypořádání chce polovinu z ceny

bytu. Nechci ubližovat, ale myslím si, že na celou polovinu nemá nárok. Nikdy jsme neměli společné finance, ale každý platil část chodu domácnosti

. Úvěr jsem platil ze svých prostředků po celou dobu, někdy i s výpomocí svých rodičů. Jakým způsobem by se tento majetek měl dělit. Díky za radu, či nasměrování.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

byt je skutečně ve Vašem vlastnictví, protože jste ho pořizoval už před vznikem manželství. Do společného jmění manželů budou patřit pouze věci, které jste prokazatelně pořizovali už za trvání manželství a ty také budou předmětem vypořádání.

Družstevní byt určitě ve vypořádání neuvádějte ani nepřistupujte na návrhy Vaší manželky, protože nárok ani na polovinu skutečně nemá. Zvlášť když nemá na podíl ani morální právo,protože Vám na splátky nijak nepřispívala.

Po rozvodu manželství vyzvěte manželku jednoduše k odstěhování z Vašeho bytu, nemá žádný nárok ani na jeho další užívání

V případě dalších informací či právní pomoci mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz 

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych poradit co se týče rozvodu mého přítele. Dostal dopis ve kterém ho žádají aby se vyjádřil k žalobě která je připojena. Ve vyjádření má zejména uvést: Zda nárok uplatněný k žalobě uznává , popřípadě v jakém rozsahu, Vylíčit rozhodné skutečnosti ve věci a Označit důkazy k prokázání trvzených skutečností. V příloze byl návrh na rozvod manželství podany jeho manželkou ve kterém je uveden důvod rozvodu a ztráta důvěry. Postačí když uvede že s důvodem souhlasí popřípadě že již přes rok nežijí ve společné domácnosti? Nebo co dalšího by měl do vyjádření uvést aby to bylo dostačující??

Děkuji předem za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud s rozvodem manželství souhlasí, pak se může k rozvodu připojit. Rozhodně však ať nesouhlasí s důvody, které by byly nepravdivé. Pokud však Váš partner s rozvodem souhlasí, nechápu  proč se nerozvedli dohodou. Měl by kontaktovat svou manželku aby stáhla svůj návhr a podali návrh na rozvod společně. Díky tomu to proběhne rychleji a bez nařízeného jednání. 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU