Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

dědictví

DOTAZ

Dobrý den!Mám dotaz ohledně družstevního bytu.Zemřel mi manžel a do dědického řízení byl udělán soudní odhad tržní hodnoty bytu.Byt je majetkem bytového družstva a mi jsme byli jenom členové družstva a uživatelé bytu.Chtěla bych vědět,proč se nebere do dědického řízení hodnota členského podílu,který byl v době úmrtí, ale bere se hodnota bytu.Nevím ,proč mám vyplácet dědice z něčeho co není moje,ale bytového družstva.Děkuji za odpověď. S pozdravem Anna Matasová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to z toho důvodu, že právě právo nájmu a hodnota členského podílu se odvozuje od tržní ceny za kterou se družstevní podíly na trhu převádí. Je o i logické. Když půjdete svůj družstevní podíl prodávat, také si za něj necháte zaplatit co nejlepší cenu, přestože je byt v majetku družstva.

Číst více »

znova výživné

DOTAZ

Dobrý den, moje dcera má 3 měsíce starého syna o kterého se stará sama, s mojí pomocí, otec je nezletilý a nepřispívá ničím na syna, je studující, jeho rodiče též nepřispívají ani korunou, na dítě nekoupí nic, ani mléko, prosím jak má dcera postupovat v případě žádosti o výživné? Přítel u ní bývá na víkend, ale postupně (což se dalo čekat) starost a radost ze syna upadá, má si rovněž nechat dítě do své péče a popřípadě nechat určit styk otce s dítětem? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

výživné může požadovat po rodičích nezletilého otce. Určitě je dobré podat k soudu návrh na svěření dítěte do péče matky. Pokud jsou schopni se domluvit, pak je návrh na určení styku s dítětem v podstatě zbytečný, ale pokud chcete, tak je samozřejmě také možný.

Pokud by jste potřebovali konkrétní právní pomoc s vypracováním uvedených dokumentů, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Poraďte prosím

DOTAZ

Dobrý den, chci podat žádost o rozvod a nevím, jak postupovat, jestli musím mít  k tomu nějaké tiskopisy, kde je dostanu, jestli je mohu vypsat sama a poslat, nebo požádat právníka, na právníka nemám peníze. Manžel slíbil, že mi vše nechá. Rozvod zavinil, tak bych chtěla vědět, jak toto ,,ošetřit,, aby to bylo černé na bílem. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

samozřejmě doporučuji využít služeb advokáta či právníka, protože Vám dovede poradit nejlepší řešení a vše připravit, aby vše mohlo proběhnout rychle. Právník Vás navíc nemusí vyjít tak draho jak předpokládáte.

Ve Vašem případě doporučuji rozvod dohodou, přičemž přílohou tohoto návrhu musí být dohoda o vypořádání společného jmění manželů a dohoda o péči o děti.

Pokud máte zájem o další informace, tak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Dotaz

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych  se zeptat, jak postupovat. Budu se rozvádět ne mou vinou a manžel slíbil, že nám vše nechá, vybavení bytu, čl. podíl v družstvu(mě a synovi). Jsem ve špatném zdravotním stavu, takže si nemohu na sebe vydělávat. Měla bych nárok na výživné, pro zozvedenou manželku? Syn si vydělává a bude bydlet se mnou. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě je možné výživné na manželku žádat. Otázku případné výše výživného a podmínky můžeme určit až když mi poskytnete další informace, jako kolik Váš manžel vydělává apod.

Má to také jeden háček, což Vám můžu sdělit pouze soukromně.

V případě zájmu o další informace či konkrétní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz ohledně mé matky, mamka s tátou měli firmu, na otce jméno, otec začal podnikat v roce 1993 a po roce k němu přistoupila i matka jako OSVČ, jejich daně se dělili po celou dobu podnikání 50%:50%. Letos se rodiče rozvedli a má být majetkoprávní vyrovnání kde přesně nevím, zda se bude jednat i o firmu či pouze jen o dům. Ale zpět k firmě, mamka neví zda má právo na polovinu z firmy, když byla jako OSVČ a ještě se dělili na daních půl na půl, ptám se z důvodu, že auto, kteé je napsáno na otce kvůli odpisům na daních ale přitom je matky. Můj dotaz tedy zní: Má máma právo na polovinu z firmy? Děkuji za odpověď. Kuchová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

má, pokud byla firma zřízena za doby trvání manželství a pro její rozjezd či provoz byly použity finanční prostředky ze společného jmění manželů.

Číst více »

Rušení každodenního bydlení

DOTAZ

Dobrý den,

měla bych na Vás prosbu v podobě dotazu,jak mám postupovat při rušení žití v domě. Bydlím v panelákovém bytě, a nad sebou mám feťáky...kteří ,každý den mají návštěvy dalších feťáků,pískání pod okny od 22h až do ranních hodin , volání z oken, řvaní na sebe,rvačky, dupaání a stěhování věcí rozbíjení,hádky ,při abstáku bouchají neustále a nepřetržitě dveřmi,mláti hlavou o zábradlí...atd...jedná se o to,že je to tady nebezpečné  vůči všem...\Oni jsou majiteli bytu a platí řádně,a já nevím zda je možné tento problém řešit a hlavně vyřešit...?Všichni se jich tady bojí jim vůbec něco říct, aby jim pak neublížili...Děkuji za radu a za odpověď přeji pěkná den Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

toto je velký problém. A těžko řešitelný. Nezbude než podávat pravidelně stížnost na městský úřad a narhovat zahájení přestupkového řízení jehož výsledkem bude udělení pokuty tisíc korun. Po několika řízení by je to mělo přejít, nicméně tohle jsou velmi otrlí lidé

Číst více »

Podvod prodávajícího nebo chyba banky?

DOTAZ

Po domluvě s inzerujícím, který nabízel prostřednictvím webové inzerce ke koupi notebook, jsem mu zaslal na účet stanovenou částku 8200 Kč. Ještě po deseti a více dnech mi trvdil, že mu peníze na účet dosud nepřišly, takže mi zmíněný notebook poslat nemůže. Finanční ústav, odkud jsem peníze posílal, mi potvrdil, že se platba zpět nevrátila, tudíž peníze dotyčnému musely přijít. Nicméně není v mé pravomoci si stoprocentně ověřit, zdali se skutečně peníze na jeho účtu objevily. Nakonec se mnou majitel notebooku přestal komunikovat, když jsem jej vyzval, aby mi hodnověrně doložil, že peníze skutečně nedostal, i když mi předtím slíbil, že potvrzení zašle. Navíc adresa, kterou mi zaslal, se ukázala jako neplatná, neboť se z ní podle vyjádření pošty odstěhoval. Ještě předtím, než byla mezi mnou a prodávajícím komunikace ukončena, jsem zašel na Policii ČR a požádal je, zdali by policie nemohla přešetřit, zdali platbu skutečně dostal. Podle vyjádření sloužícího policisty se však nejedná o trestnou záležitost, měl jsem se podle jeho slov obrátit na soud. Zároveň jsem byl upozorněn na to, že takové případy se projednávají velmi zdlouhavě a soud budu muset zaplatit. Je možné výše uvedené jednání klasifikovat jako podezření z trestného činu podvodu, aby se tím začala Policie ČR zabývat? Co se stane, když se podezření neprokáže a viníkem budou nakonec banky? Jak radíte postupovat?

ODPOVĚĎ

Zcela určitě bych podal trestní oznámení na neznámého pachatele s tím, že policii předložte veškeré indicie či důkazy, které jsou Vám známy, např. mailovou adresu, telefon, stránky odkud jste inzerát zjistil, č. účtu, kam jste peníze posílal.

Určitě bych neřešil tvrzení, že mu peníze nedošly. To je skutečně pouze výmluva a bezpochyby se jedná o podvod. Nicméně by bylo dobré pooptat se někde na příslušných internetových stránkách, zda takto není podvedených více a pokud ano, aby se Vám určitě ozvali. Pokud totiž bude více podvedených a vyšší škoda, bude policie nucena se tím zabývat. A určitě je pak schopna dle čísla účtu, přezdívky či mailové adresy daného člověk najít, nebo se mu alespoň přiblížit...i když nyní nemůžeme vědět jak moc mazaný ten člověk je.

Vy můžete navíc těžko podat soudní žalobu, když nevíte kdo je žalovaný, kde bydlí apod. Policie by tak dle svých slov a rad legalizovala podvody v prostředí internetu, kde by následně mohl podobným způsobem postupovat každý což je neakceptovatelné.

V případě další porady či konkrétní právní pomoci mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

odpovědnost za dluhy při trestné činnosti manžela

DOTAZ

Přeji hezký den,viděl jsem spoustu skvěle zodpovězených dotazů, ale tento případ jsem nenašel, tak poprosím o nastínění možností.

Osoba mně velice blízká po zhruba dvou letech manželství zjistila, že manžel si soukromě bez jejího vědomí půjčil několikrát částky v řádu statisíců pro svoje účely - rádobypodnikání, možné sázení apod., do domácnosti nedával vůbec nic. Na některé sumy má směnky, některé částky jsou jen dohodou mezi dvěma stranami. Když se dostal do pasti dluhů a nemožnosti splácet, spáchal trestný čin podle §234 ( to si tedy nejsem jist, zda je to správně, ale snad ano ) se škodou značného rozsahu a byl vzat do vazby. Teprve v tomto okamžiku jeho manželka s hrůzou zjistila, co se za posledních několik měsíců manželství dělo. Okamžitě požádala o rozvod, ale začínají volat dlužníci, shání se po jejím manželovi a někteří již prý podali návrh na exekuci. Ještě bych měl připomenout, že i když spolu žili ve společné domácnosti, tak dům je staršího data a je napsán pouze na obávající se manželku, zařizovací a hmotné předměty jsou evidentně staršího data a byly v domě ještě před vznikem manželství ( předmanželská smlouva ale není ). Jediným hodnotnějším předmětem, pořízeným v průběhu manželství, je nové auto na leasing.

Dotaz je jistě jasný, musí se obávat tato osoba, která se provinila pouze tím, že si vzala neskutečného idiota o svůj majetek , o jakékoliv vymáhání manželových dluhů či dokonce nějaké exekuce ? Pokud Vám tato situace připadá jako zajímavá a hodná vynaložení více času, můžeme se s dotyčnou domluvit na nějaké osobní konzultaci, byla by ráda. A ještě se omlouvám, že píšu za ní, ale je v poměrně špatném psychickém rozpoložení.

Předem velice děkuji,

Vladimír N. 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je zde skutečně velká pravděpodobnost, že exekutoři se budou snažit při případné exekuci získat něco i od manželky, tedy ze společného jmění manželů. Zde je nutná obrana už od doručení případného platebního rozkazu, či usnesení o nařízení exekuce, proti kterým je případně důležité se bránit odvoláním apod. pokud budou směřovat přímo proti této osobě. Odvolání je třeba koncipovat tím směrem, že dluhy vznikly pouze z důvodu jednání manžela, aniž by měla manželka o těchto dluzích jakékoliv ponětí a žádné peníze z těchto dluhů nepřišly do společného jmění manželů ani nebyly utraceny za provozní výdaje rodiny. To podrthuje fakt, že manžel je trestně stíhán za podobné jednání a tak nemůže být za jeho činnost odpovědná manželka apod...

Pokud by jste potřebavala další poradu případně konkrétní právní pomoc, tak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobrý den,chtela bych vaši radu ohledně rozvodu,chci se s manželem dat rozvest,nemáme žadne děti ani majetek.máme družstevní byt ve kterým jsme členy družstva, ale manžel už dva roky semnou nebydlí.musim podat žadost o vyrovnání majetku?děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Určitě ne. Pokud chcete aby soud rozvedl manželství dohodou bez nařízení jednání, tak si vyrovnání majetku musíte určitě dopředu dohodou.

Tuto podmínku je třeba splnit pro úspěšný návrh na rozvod, který pak může proběhnout i rychle a s nízkými náklady.

Pokud by jste potřebovali pomoc s vypracováním nárhu na rozvod či vypořádání společného jmění, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den, mám takový dotaz, můj přítel ještě nezletilí, otcovství přiznáno soudem, narodil se nám syn, kterému jsou nyní tři měsíce, přítel bydlí se mnou, já ho vlastně živím z mateřské, moje maminka nám pomáhá , ale je sama v invalidním důchodu, přítelovi rodiče nepřispívají žádnou částkou, můžu žádat výživné na svého syna, po rodičích svého přítele děkuji za odpověď Katka

ODPOVĚĎ

Zde by spíše bylo na místě aby si o výživné zažádal přímo Váš přítel, pokud tedy ještě studuje. Má na výživné po celou dobu studia nárok až do 26 let.

Číst více »

splátka směnky

DOTAZ

Dobrý den.Obracím se na Vás s tímto dotazem:

Moje dcera ve slabé chvíli půjčila svému příteli 300 000kč.Ve směnce kterou napsal nebyl však  uveden termín splátky.Po obdržení půjčky si "přítel"nechal  vyměnit občanský průkaz(prý jej ztratil) a bydliště si nechal přepsat na městský úřad Zlín.Tím ztratil trvalé bydliště a nikdo neví kde bydlí.Osobnímu kontaktu se vyhýbá a spojení udržuje jen přes internet.Dosud zbývá splatit částku 26 000kč, k čemuž se již delší dobu nemá.Půjčení peněz trvá téměř tři roky(v září 2006)Dcera je samoživitelka a má dvě děti.

Prosím proto o radu, jak si počínat dále,kam se obrátit,nebo čekat zda se dlužník uvolí splatit zbytek a zda je možné vyžadovat úroky

Děkuji předem za odpověď.    

ODPOVĚĎ

Úroky z prodlení můžete požadovat zcela určitě.

Navrhuji podání žaloby, kde uvedete jméno dlužníka, trvalé bydliště, které je vám známé a jeho datum narození či rodného číslo. Žaloba bude koncipována jako návrh na vydání směnečného platebního rozkazu a spolu s žalobou předložte i příslušnou směnku.

Soud by měl vydat platební rozkaz či rozsudek na základě něhož budete moci rovnou podat návrh na nařízení exekuce s tím, že exekutor už by si měl majetek, bydliště či bankovní účet žalovaného najít sám.

Pokud by jste potřebovala pomoci s vypracováním nutných dokumentů či další poradu, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobry den.Moc prosim o pomoc.S manželem jsme koupili nemovitost na splatky a dokud nebude vše doplaceno bude od majitelky dano zastavní pravo.Před rozvodem manžel s nami dva roky už nežil.Nemovitost jsem platila.Neudělali jsme majetko právní vyrovnáni a tři roky po rozvodu mi na nemovitost začali chodit dluhy a exekuce na nemovitost.Manžel zde nebyl již trvale hlášen ale stale byl zapsán v listě vlastniku.Nemohla jsem ho odhlásit i když souhlasil byl ve víkonu trestu na kterých mi dluží 180000.Nemovitost má jít do dražby za jeho dluhy i když jsme rozvedeni a vse prišlo tři roky po rozvodu.O nemovitost se starám sama a byli provedeny stavební změny které jsem platila již po rozvodu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

to je velký problém, protože Váš bývalý manžel má na nemovitosti stále podíl z titulu společného jmění manželů a ten se samozřejmě může stát předmětem exekuce. Bylo na místě co nejdříve po rozvodu dohodnout na vypořádání společného jměním nanželů s tím, že dnes jste mohla být klidná.

Obávám se, že nařízenou dražbu už těžko můžeme zastavit, protože k tomu nemáme dostatečné důvody a fakt, že ke všemu došlo až po rozvodu není rozhodující, protože stále trvalo společné jmění manželů.

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den

Chystám se na soud ze svojí matkou skrze neplacení alimentů, moje matka mi měla podle pravomocného rozhodnutí soudu přispívat částkou 1000 Kč na  výživné posílala pouze 500Kč posílaní alimentů probíhalo skrze složenky chtěl jsem se informovat zda sem povinen mít ústřižky od složek abych dokázal že posílala 500 Kč nebo si to soudy zjistí sami děkuji moc

                                                                                                                                        naschledanou

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prokazovat nic nemusíte. Je na ní aby prokázala, že Vám platila celou částku výživného a pokud ne, tak má smůlu a bude je muset doplatit.

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Hezký den chtěla bych se informovat mám exekuci na plat a dostávám minimum to je něco kolem 7400 chtěla bych se zeptat když bych si nechala posílat výplatu na účet mohou mně vzít celou výplatu a nebo mi tam to minimum nechají.Moc děkuji za odpověd.Peterová

ODPOVĚĎ

Pokud si necháte posílat peníze přímo na účet, tak Vám z něj seberou úplně všechno. A žádné minimum nikoho zajímat nebude.

Číst více »

Střídavá péče

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu ohledně střídavé péče. Mé dceři bude 15 let a chce bydlet u otce. S bývalým manželem jsme se domluvili na střídavé péči tak, že dcera bude 14 dní u mě a 14 dní u otce. Jak mám řešit výživné, když dcera bude jen polovinu měsíce u mě? Otec má soudem stanovenou částku výživného ve výši 2300Kč. Má mě platit polovinu, nebo nic? Žádá po mě, abych mu tak jako doposud napsala každý měsíc potvrzení o převzetí alimentů s tím, že mi ve skutečnosti nedá nic, protože podle něho by on byl znevýhodněn. K soudu jít nechce,prý to trvá 2 roky, než soud rozhodne.  Žádá po mě, abych s ním podepsala dohodu o střídavé péči u jeho právníka. Mám však strach, že kdyby si později zažádal změnu u opatrovnického soudu, mohl by chtít zpětně navrácení poloviny částky výživného, kterou mi ve skutečnosti nedával.  Neberu v úvahu výdaje spojené s nutnými výdaji - školní obědy, léky, školní potřeby, apod.- to budeme hradit napolovic, jde mi jen o ty alimenty. Mám vůbec podepisovat nějakou dohodu, když si myslím, že budu jednat v rozporu s původním rozsudkem? Nemám si raději podat návrh sama a čekat?  Děkuji, Kateřina

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

sama střídavá  péče nic neznamená. Vy sama musíte vědět jak máte rozdělené náklady na výchovu a výživu dítěte. Určitě bych ale dohodu o střídavé péči nepodepisoval. Argumentujte tak že stejně nesete velkou část nákladů na dceru a máte ji soudem svěřenu do péče. Pokud to chce změnit ať sám podá návrh. Do té doby máte nárok na úhradu celé částky výživného. Nejde o to že by jste musela celé výživné utratit, ale můžete ho přeci i své dceři šetřit například na studia apod.

Číst více »

odstoupení od smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,

zakoupila jsem v e-shopu navigaci, která nesplňovala parametry nabídky (neobsahovala pojištění navigace a DVD s cyklo mapami). Zásilku jsem reklamovala, ale vzhledem k laxnímu přístupu provozovatele (odpovídal po třech a více dnech) jsem se rozhodla navigaci v zákonné lhůtě 14 dnů vrátit a požadovat peníze zpět. Od té doby se provozovatel e-shopu neozývá a nereaguje na mé e-maily ani dopisy, peníze nevrátil. Jaký další postup zvolit? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

jako nejlepší postup doporučuji oficielně, písemně, nejlépe prostřednictvím advokátní kanceláře vyzvat prodejce k vrácení kupní ceny, prokázat odeslání zboží zpět a pohrozit podáním žaloby v případě jeho nečinnosti.

Pokud máte zájem o zařízení všech těchto záležitostí, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu.

V dědikém řízení po otci je byt v hodnotě 350 tisíc korum. Mám o něj zájem. u notáře jsme se s macehou dohodly, že jí vyplatím. Ale.: musím jí vyplatit celých 350 tisíc/odhad/, ona tam bude jako břemeno  na dožití a ještě nebude platit nájem, protože nebude majitelem. Přijde mi to nespravedlivé, marně hledám svůj podíl a ještě platím všechny náklady, ona nic.Náklady na pohřeb a další výdaje , které jsem měla se nepočítají. Co můžu dělat? Děkuji .

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mohou existovat tyto možnosti:

např. Vy jí vyplatíte, ale pouze tak aby to odpovídalo jejímu podílu..např. 75 procent. Rozhodně ne celou částku. Pokud jí vyplatíte, tak se buď ostěhuje, nebo s ní uzavřete nájemní smlouvu a bude Vám platit nájem.

Nebo dostane pouze polovinu částky, byt Vám převede, ale může se tam zřídit věcné břemeno na dožití s tím, že si bude platit náklady, které s užíváním bytu souvisí.

Vámi nastíněná dohoda je pro Vás krajně nevýhodná a rozhodně bych ji nedoporučoval. Nicméně i když ona nebude vlastník je možné celou věc upravit, tak, že se s ní podepíše nájemní smlouva aby byla nucena platit nájem. Mimochodem i užívání věcného břemene ji neopravňuje aby užívala byt bez jakýchkoliv plateb a bude muset náklady, které s provozem bytu souvisí na své náklady hradit.

Pokud by jste potřebovala další poradu či konkrétní právní pomoc, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

os.automobil

DOTAZ

dobrý večer.prosí o radu ve věci SJM.může mi prosím exekutor sebrat můj os.automobl,který mám na leasing.úvěr,když se jedná o manželův dluh a já mám smlovu o zúžení a vypořádání SJM,která byla sepsaná před vznikem dluhu?bylo mi rečeno,že tento notářský zápis se na exekuce nevztahuje.

ODPOVĚĎ

Není to pravda. Zúžení společného jmění manželů působí i vůči třetím osobám tedy i v řízení o exekuci. Podmínkou však je, že nikde nefigurujete na úvěrových smlouvách, ani jako spoludlužník ani jako ručitel či jakýmkoliv jiným způsobem. Je třeba prokázat, že jste o dluzích svého manžela vůbec nevěděla. Mimochodem nechápu jak Vám může exekutor vzít automobil, který je na leasing a není Vaším vlastnictvím..to asi nebude dost dobře možné

Číst více »

Majetkové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den chtěl jsem se zeptat před třemi lety o demě odešla družka se synem a odnesla si vše co uznala za sví.Ted po třech letech by chtěla polovinu z bytu který jsme dostal já a po sleze když se ke mě družka nastěhovala jsem byt koupil.V katastru jsem zapsán jen já protože byt jsem kupoval já sám mám na to doklad.Mám novou přítelkyni a do bytu jsme dali mnoho společných peněz čekáme rodinu a to je možná duvot proč chce ted dělat zle.Ona sama si koupila byt a založila novou rodinu.Chtěl bych vědět zda po takové době má nárok na byt a jestli ano co dělat předem mockrát děkuji za odpověd Tomáš

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud jste byt koupil Vy, za své finanční prostředky a jste také v katastru zapsán jako vlastník nemovitostí, pak se nemáte čeho bát a na byt si rozhodně nikdo dělat nároky nemůže.

Číst více »

oznámení o postoupení pohledávky

DOTAZ

Dobrý den,

před lety jsem se zamilovala do kluka a utekla z domu. On si vydělával všelijak i nákupem drahých televizorů na multiservis (mou OP) .

 Jeho stejně chytli, odsoudili,  zavřeli, ale s ním i mě. Do té doby bez úhony, jsem dostala podmínku. Ta je už dávno taky minulostí. Ale "svoje televize" jsem zaplatila (nemalou částku),  ale jeho společník evidetně ne (jemu jsem byla ručitelkou).

 Bohužel, není na světě jedinný dokument o minulosti( o zaplacení dluhu, soudech...) , je to více než 13 let.

Teď mi přišly dopisy na strarou adr.- cituji:

dovolujemesi Vám oznámit, že spol.***se sídlem***jako postupitel, uzavřela s**** jako postupníkem, Smlouvu o postoupení pohledávek, kterou byly

a) pohledávka naší společnosti vzniká z ttulu smlouvy č.****

b)                                                     na zaplacení nákladů nalézacího řízení vzniká z titulu pravomocného rozhodnutí soudu ve věci žaloby o zaplacení pohledávky dle písm. a), kterým Vám bylo uloženo zaplatit tyto náklady naší společnosti

c)                                                      na zaplacení nákladů exekuce vzniká z titulu pravomocného usnesení soudu ve věci návrhu na nařízení exekuce z důvodu nezaplacení pohledávky dle písm. a),b), kterým byla nařízena exekuce na Váš majetek jako povinného ve prospěch naší společnosti jako oprávěného, postoupeny advokátovi****

Dovolujeme si Vás upozornit, že od doručení tohoto ozn. Vaše závazky vyplývající z námi postoupených pohledávek budou považovány za řádně a včas splněné poze jejich řádným a časným splněním advokátovi***

Při posledním soudu ( cca 12 let) mi řekla soudkyně, že já mám vše v pořádku a jsem tzv. čistá.

Děkuji za pomoc

                              s pozdravem  Pavlíková Helena

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pro kvalifikovanou radu bych musel vědět více celé záležitosti. Je možné, že soudkyně měla na mysli Vaše závazky z trestné činnosti. Nicméně pokud někde figurujete jako ručitel či spoludlužník může se to samozřejmě táhnout ještě dlouho. Asi tam na začátku vznikla chyba, že se při řízení u soudu neargumentovalo promlčením nároků, ale to nejsem schopen také přesně říci, protože neznám lhůty za nichž se rozhodovalo

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU