Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

ROZVOD

DOTAZ

Mám dotaz .Rád bych se rozvedl ale je v tom problém.Moje žena je potom co jsem musel opustit její dům a  je více jak rok je nezvěstná a navíc jí hledá policie. Její dům byl prodán v exekuci.Já jsem si na hypotéku pořídil byt.Nevím jak postupovat. Její neznámý pobyt je podle policie účelový ,protože dluží bankám a osobám mnoho peněz a je také obviněna s podvodů.

Děkuji předem za Vaší radu Jaroslav Kasal

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v tomto případě Vám doporučuji co nejdříve podat návrh na rozvod. S tím, že pobyt manželky je neznámý, a nebo prostě uvede adresu Vašeho společného bydliště. Soud totiž může rozvést manželství i bez přítomnosti manželky. V současné době se totiž vystavujete riziku, že cokoliv pořídíte včetně bytu, který jste si pořídil bude spadat do společného jmění manželů a manželka si pak může dělat na část Vašeho majetku nárok v budoucnu.

Pokud by jste potřeboval pomoci např. s vypracováním návrhu na rozvod apod.kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dopbry den, mam takovy problem, kdyz matka ditete pred rokem pri jeho narozeni mne neurcila do rodneho listu jako otce, s tim ze jako svobodna matka dostane vice penez od statu, po roce zjistila ze ne a zacina vyhrozovat soudy kdyz se dobrovolne nepriznam jako otec. Muze mi pripadny soud naridit zkousku DNA  a placeni alimentu?   Dekuji za odpoved  Vesely.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě může.

Číst více »

majetkové vyrovnání

DOTAZ

Chtěl jsem se dotázat:manželka se chce nechat rozvést,protože si našla jiného,máme spolu dvě děti a byt v osobním vlastnictví.Byt si chce nechat ale vyplatit mě prý nemůže,protože nemá s čeho.Navrhla mi abych jí ty celé roky neplatil alimenty a tím mi vlastně nevyplatí nic.Nevím,moc se mi to nezdá,poradíte mi prosím.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Poradím Vám. Na nic takového určitě nepřistupujte. Je to jenom finta. Pokud si ona třeba po třech letech zažádá zpětně o vyplacení výživného budete jí muset zaplatit desítky tisíc korun a soud nebude v žádném případě zajímat, že jste jí přenechal byt. Výživné je totiž určeno primárně dětem, ne manželce. Proto jakékoliv nároky nelze započíst proti výživnému.

Napadla mě jedna možnost řešení. Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

majetkové vyrovnání

DOTAZ

byl jsem 5 let ženatý. Během manželství jsem na manželku bezúplatně převedl dům č.p.53 polovinou i s pozemkem  p.č. 168 pod tímto domem. V době převodu byly k domu základy a zákl.deska přístavby na p.č. 27/1.(na katast.úřadu veden jako můj pozemek). V darovací smlouvě však není uvedeno toto příslušenství, ani v odhadu pro bezúplatný převod . Takže předmětem bezúplatného převodu je pouze dům 53 vč.pozemku domem zastavěným. Na základové desce vznikl během manželství dům prokazatelně z 85% mých finan.prostředků(dědictví,vklady po rozvodu). Během manželství jsem přístavbu stavebně oddělil. Po kolaudaci bude mít samostatné číslo popisné. Projekt i základová deska vznikly před manželstvím. Bývalá manželka má prokazatelně pouze fin.účast polovinou z 15%(společná půjčka 200tis.na stavbu). Je tato stavba SJM. Jak bude probíhat dělení. Nabízel jsem větší částku,než byl vstup bývalé manželky,ale byl jsem odmítnut. Byl soudně řešen podobný případ a jak.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

na soudní řešení bych se nerad odvolávala, protože soudy v ČR rozhodují skutečně různě. Ale být na Vašem místě, pojal bych to jinak. Pohrozte Vaší manželce že budete požadovat vrácení daru, který jste jí poskytl v podobě poloviny domu, z důvodu jejího hrubého a nemorálního chování vůči Vaší osobě. Občanský zákoník tuto možnost dává a pro ní by to znamenalo poměrně velké riziko.

Jinak je otázka prokazování, kdo jaké finanční prostředky do stavby vložil. Samotná stavba je samozřejmě součástí SJM, na druhou stranu si můžete zvýšit svůj podíl při případném vypořádání o prostředky, které jste prokazatelně vložil z prostředků ve svém výhradním vlastnictví.

Pokud by jste potřeboval konkrétní pomoc či další informace, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Doplatky za sluzby za minuly rok druzstevni byt

DOTAZ

Dobry den,mam problemy s byvalymi podnajemniky, nechteji mi zaplatit doplatek za minuly rok co se tyce elektriny, vody teple, studene,topeni.Predtim 4roky akceptovali zpusob vypoctu.Nyni po mne chteji zamerne vsechny mozne dokumenty dolozeni poplatku,vcetne pisemne potvrzeneho od PRE zaznamu o odectu elektromeru na chodbe.Nekde jsem na netu cetla,ze jsem povinna jim podklady dodat,ale jen na teplou vodu a topeni.Muzete mi prosim, upresnit, co vsechna a jak jsem podnajemniku skutecne povinna dolozit.Pokud minule roky akceptovali muj zpusob vypoctu, mohou jak nyni, tak za minule roky pozadovat zpetne podrobne dolozene? Vsechny minule roky meli ode mne preplatky a nyni,kdyz maji zaplatit nedoplatek,odmitaji to pod ruznymi uz vsemoznymi zaminkami dolozeni vseho mozneho.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

záleží, jak máte platbu nedoplatků řešenu v podnájemní smlouvě. Obecně samozřejmě máte právo na to aby Vám část nedoplatků byla uhrazena. A pokud jste měli smluvený systém výpočtu, musí ho oni dodržovat a spokojit se s dokumenty, které máte k dispozici.

Pokud by jste chtěla větší údernost sdělení, mohu jim zaslat dopis s výzvou k úhradě za advokátní kancelář s tím, že jsme zmocněni v případě nezaplacení podat žalobu. K tomu bych ale ještě od Vás potřeboval nascenovanou podnájemní smlouvu, abych jí mohl prostudovat.

V případě zájmu mi smlouvu zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Prodej nájemního bytu

DOTAZ

Dobrý den,

bydlím v bytě, který vlastní bytové družstvo a já mám smlouvu na dobu neurčitou. Nyní se družstvo rozhodlo byty převést do os.vlastnictví a nájemní byty, které jsou v domě 4 prodat. Za byt 2+1, 50m2 v Praze 4 si odhlasovali cenu 3,000.000,- Kč. Pokud na to nepřistoupíme, tak byty prodají i s námi nájemníky.  Zatím se nepodařilo navrhovanou cenu snížit.

Můj dotaz - pokud byt prodají se mnou / 44 let/  a mými dvěma dcerami / 21/ , musí nám nový majitel dát také nájemní smlouvu na dobu neurčitou nebo jak bude chtít on ?  V našem případě opravdu nejde o koupi s nájemníkem na dožití.

 

Předem moc děkuji a přeji hezký den

Ivana Průšová

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nový majitel Vám vůbec žádnou smlouvu dělat nemusí, protože zůstane v platnosti ta původní, kterou máte dnes. Takže zůstane i stejná ochrana, kterou máte nyní. Jen nechápu rozhodnutí družstva, protože byt s nájeníkem neprodají ani za polovinu požadované částky. Takovou částku bych jim také za odkup domu být na Vašem místě nabídl

Číst více »

Nemovitost

DOTAZ

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, když je majitelem nemovitosti můj bratr, a máme se o ni rozdělit, zda k přepisu poloviny na mě postačí darovací smlouva, nebo se musí nemovitost přepsat.

Děkuji

Iva Šrámková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

potřeba je oboje. Jak vypracovat darovací smlouvu na nemovitost, tak zajisti přepsání bytu na katastru nemovitostí tak, aby jste byla zapsána jako konkrétní spoluvlastník.

Pokud by jste chtěla s vypracováním darovací smlouvy a s přepisem na katastru pomoci a vše zařídit za velmi výhodných podmínek,tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý den

Ma maminka žije s přítelem již 13let ve společné domácnosti ale není  na adrese trvale hlášena. Přítel je svobodný a bezdětný má dva bratry a maminku. Vlastní družstevní byt a chatu. Jak bude postupováno v případě dědictví po jejím příteli? DO bytu i chaty investují společné úspory a maminka se hlavně obává že bude muset byt jednou opustit bez nároku na náhradu.Pokud se její přítel nechce ženit jakým jiným způsobem zajistit aby nezůstala nezajištěna? nebo ze zákona bude mit nárok na dědický podíl.Předem děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

určitě bych se nespoléhal na případné dědictví, protože ze zákona na nic nárok nemá a může pak jedním dnem přijít o všechno. Ale dá se to určitě upravit. Například dobře sestavenou smlouvou o půjčce. To co maminka do nemovitostí vloží na to se vždy udělá smlouva o půjčce a maminka bude mít jistotu, že v případě, že se příteli něco stane, může pohledávku přihlásit do dědictví a dědicové jí budou muset zaplatit, nebo jí přenechat část nemovitostí.

Další možností je, že přítel daruje část nemovitosti přímo Vaší mamince, která se tak stane spoluvlatníkem nemovitostí. Bude opět jištěna nejen v případě smrti přítele, ale tak v případě, že by se s ní chtěl rozejít a nic jí nedat. To by se muselo upravit darovací nebo kupní smlouvou. S tím bych Vám samozřejmě pomohl.

Pokud budete mít o pomoc či další informace zájem, kontaktujte mne na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Vyrovnání mezi dědici

DOTAZ

Dobrý den.

Obracím se na Vás ohledně rady jak postupovat v dědickém řízení.Jsme tři dcery z otcova prvního manželství.Otec měl podíl na RD,z druhého manželství má tři syny a manželku která s ním víc jak rok před jeho smrtí nebydlele a nesterala se on. RD o který v dědictví jde je již podílově rozdělen,otcův bratr vlastní 4/12 , otec a jeho tři synové každý 2/12.Máme nárok na část z otcova podílu s tím že uhradíme i část dluhu který po otci zůstal.Představa nás dcer je ,že náš podíl v hodnotě asi 60 000kč na jednu vyplatí některý ze synů nebot v domě ispolu s matkou nyní bydlí. tím by jeho podíl na domě vzrostl. Dům je neprodejný vzhledem k lokalitě i stavu. Je možné aby vyplatil jen nás sestry nebo se musí finančně vyrovnat i s ostatními když v domě se svou matkou a jedním bratrem bydlí?Notář chce již 19.8.uhradit notářský poplatek plus podíl na dluhu ,který na každou činí asi9 000kč s tím že do tří let svůj podíl dostaneme. S tím ale nechceme souhlasit,za tak dlouhou dobu se může stát že svůj podíl už neuvidíme.dále mám dotaz kolik činí dan z uvedené částky dědictví a zda je zpoplatněn i převod našich podílů na bratra ,který by nás vyplatil.

Předem děkuji za odpověd a případnou radu jak nejlépe postupovat.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žádnou dědickou daň platit nebudete. Od dědické daně jste odvozeny. Bude nutné však zaplatit poplatek notáři na který by se měli složit všichni dědicové. Pokud nesouhlasíte s vyplacením podílu  až v době tří let, pak na to máte právo, nicméně pokud pro Vaše bratry a manželku bude vyplacení v dřívějším termínu nepřijatelné, pak Vám notářka bude moci přisoudit pouze podíly na domě. Na vyplacení podílu totiž nemáte nárok, ale máte nárok na podíl na domě, pokud se dědictví nezřeknete. Následně by jste museli podávat návrh na vypořádání spoluvlastnictví na domě a byli by jste ve stejné situaci jako jste dnes.

Proto bych doporučoval přijmout daný návrh a souhlasit s vypořádáním v době tří let. POkud by Vám to nezaplatili, můžete podat návrh na výkon exekuce a exekuovat jim majetek apod. Je vidět, že dům vlastní, tak je Vaše pohledávka v podstatě kryta jejich majetkem. Ale je to samozřejmě jen na Vás

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, zda je možné změnit rozhodnutí o dědictví.Před třemi lety mi zemřel otec, po něm jsme zdědily se sestrou dům. Mamka měla nárok na 1/3 domu, ovšem zřekla se dědictví. Dům je tedy ve společném vlastnictví mě a mé sestry, mamka má věcné břemeno doživotního bývání. (Sestra získala dům za svobodna), poté se vdala. Zvažovala jsem vyplacení jejího podílu, abychom s mamkou mohly začít opravovat dům. Ovšem zjistila jsem, že odhad před třemi lety činil 1,5 milionu na dům, tj. 750 tis. Kč polovina domu. Sestra se se mnou nebaví, pouze švagr,  a to tím stylem, že mám udělat opravy, zaplatit je, schovat si účtenky a poté, jak splatím rovnou polovinu domu, tak mi ho převedou. Vidí pouze odhadní cenu, jedná se o starý dům, nemám finanční prostředky na vyplacení rovné půlky a k tomu opravy.Mamka je znechucená chováním švagra a mé sestry. Je možné, aby bylo znovu obnoveno dědické řízení a získala zpětně 1/3? Velmi mě překvapilo chování švagra, nikdy bych to do něho neřekla. Nebo poraďte mi, prosím, co mám dělat. Pokud například uděláme novou střechu, zvýšíme tím hodnotu domu nejenom moji, ale i jejich. S opravami je spojena řada doprovodných nákladů, na které nikdy nebudu mít faktury. Zaráží mě, že švagr se do toho vměšuje, tvrdí, že bydlím v jejich domě a že se mám starat, když neplatím nájem. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

změnit rozhodnutí o dědictví určitě možné není. Budete se tak muset vyrovnat se situací takovou jaká je. V tomto případě bohužel nevidím žádné jiné řešení než dohodu.

Nabídl byh jim určitě nějakou částku, která bude nižší než odhad a s tím, že jim jí budete splácet. Mohou mít buď něco nebo vůbec nic. Pokud totiž souhlasit nebudou nedostanou vůbec nic, protože sice mají polovinu domu, ale ten jim nikdy nic nevynese a nikdy z něj nic mít nebudou. Protože v tomto případě nepřipadá v úvahu vypořádání podílového spoluvlasnictví prodejem domu, protože dům s věcným břemenem nikdo nekoupí a když tak za výrazně nižší cenu, to znamená, stejně by získali mnohem nižší cenu než je odhad.

Pokud by jste měla zájem, mohu jim poslat návrh na vypořádání jménem advokátní kanceláře, která Vás bude zastupovat a snad bychom se mohli pak někam posunout. Potřebuju jenom vědět, jaké řešení a v jak vysokých částkách je pro Vás přijatelné.

Pokud máte zájem o další spolupráci kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Dluh

DOTAZ

Prosím o radu ,

dcera dluží jedné firmě částu 45 000.

Sepsali pouze stvrzenku o dluhu do určitého roku,který byl na stvrzence vymazán.

Je ta to stvrzenka platná? 

 

 

ODPOVĚĎ

To nemusí být tak jednoznačné,

záleží jakou formou dcera peníze obdržela. Pokud jí peníze byly zaslány na bankovní účet, tak je i ta stvrzenka neplatná, protože ta firma bude mít na vrácení peněz určitě nárok

Číst více »

Řešení půjček před rozvodem

DOTAZ

Chtěla jsem se zeptat.Rozvádím se s manželem ale on se nechce rozvést kvůli dluhům které jsou vázány na nás.Dlužíme v bance 150 000 Kč ale veškeré peníze vlastně využil on na své mobily a jinou elektroniku.Chce abych platila polovinu pohledávek.Což já odmítám.můžu vědět jestli když jsme podepsali konsolidaci společně jestli musím splácet také.kolik bych tedy potom mohla žádat výživné dvě děti kdybych měla splácet s ním.Děti mají Adélka 8 měsíců a syn Matěj bude mít 4 ročky.Pobírám mateřskou a přídavky 8600 Kč.z toho platím nájem 7116 Kč a je přeci hloupost abych žila s dětmi s 1000 koruny.kolik můžu žádat výživné???Manžel pobírá plat od 12000 do 15000Kč.Prosím poraďte

ODPOVĚĎ

Obávám se, že pokud na smlouvě figurujete oba, pak také jste oba zodpovědni za splácení závazků. Pokud se tedy s manželem nebudete schopna dohodnout jinak. Pokud se vše dobře připraví a odůvodní, pak by jste mohla požadovat i 2000 korun na jedno dítě. Je však třeba mít pečlivě sepsaný a odůvodněný návrh k soudu, aby soud pokud možno schválil Váš návrh v co nejvyšší míře.

Pokud by jste měla zájem o konkrétní právní pomoc nebo další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Televizni poplatek

DOTAZ

Dobry den,

mame v domacnosti televizni prijimac, ale nemame ho pripojeny na zadny zdroj tv signalu. (dcerka si na nem pousti DVD)

Chci se zeptat, jestli se muzu vyhnout placeni televizniho poplatku nasledujicim zpusobem:

Mame dvouletou dceru a ma zena je s ni na materske dovolene. Jeji prijmy jsou nulove. Dostava pouze normalni rodicovskou davku od statu. Vsichni zijeme ve spolecne domacnosti.

Muzu tvrdit, ze vlastnikem TV prijimace je moje zena, ja osobne ten TV prijimac ani nedrzim ani nepouzivam (viz zakon č.348/2005 Sb.)?

Takze, je vlastnik (moje zena) osvobozena od placeni tv poplatku, protoze jeji cisty prijem za uplynule kalendarni ctvrtleti je nizzi nez 2,15 nasobek zivotniho minima?

 

S pozdravem

Petr Sury

 

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ono to takto nefunguje automaticky, o odpuštění musíte žádat. Ale poradil bych Vám jinou rychlejší věc. Vyplňte čestné prohlášení, které najdete na stránkách ČT o tom že žádný televizor nevlastníte, což je v podstatě pravda, protože ani nemáte signál a budete poplatku zproštěni oficiálně.

Číst více »

Nemovitost

DOTAZ

Dobrý den. Potřebuji poradit ohledně přepisu domu. Před lety nechal můj otec přepsat dům po svých rodičích na mého bratra. Měl tehdy finanční problémy a hrozila mu exekuce a tak nechal dům přepsat na něj. S bratrem máme dobré vztahy, ale nemohu se spoléhat na to, že až otec zemře, dá mi bratr polovinu. Otec ale nechce o přepisu ani slyšet a spoléhá na to, že mě bratr vyplatí. Já bych ale chtěla mít vše v pořádku. Co potřebuji k přepisu domu a kolik se za to platí? Děkuji. Iva Šrámková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

s Vaším řešením plně souhlasím a navrhuji vše uskutečnit co nejrychleji, dokud je k tomu vhodná situace. Vše by se dalo uskutečnit darovací smlouvou, kde by jste byl zproštěn, tedy osvobozen od daně darovací a navíc by jste nepotřeboval ani odhad ceny nemovitosti.

Vaším jedinám nákladem by tak byl poplatek na katastru 500 Kč a pokud by jste chtěl vypracovat darovací smlouvu od naší advokátní kanceláře a mít jí hlavně rychle, včetně návrhu na zápis vlastnického práva do katastru nemovitostí, pak bychom se pohybovali v podovných výších.

Pokud tedy máte zájem o právní pomoc při sepisu smlouvy a všech souvisejících věcí na tuto nemovitost, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Manželovy dluhy

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat ohledně manželových dluhů, které vznikly převážně za dobu trvání našeho manželství (1,5 roku), o kterých jsem vůbec netušila a přišla k nim úplně nevinně. Manžel se totiž asi před měsícem přiznal k závislosti na výherních automatech a celou dobu se mu to dařilo tajit a zadlužit nás (pro mě uplně nevědomky). Jde o spotřební úvěry, které nyní činí dohromady 750 000 Kč. Nyní nemá peníze na jejich splácení. Mohu sebe a naši dceru prosím nějak ochránit? Chrání nějak zákon tyto závažné připady, kdy manžel/ka ohrožuje vážně hospodářskou situaci v rodině? Mohu se od vzniklého, mnou naprosto nepředvídatelného závazku a obrovského a jiste narůstajícího dluhu odprostit? Nyní jsem rok na mateřské a ještě budu 2 roky. Je to pro mne a roční dceru zoufalá životní situace. Uvažovala jsem o zúžení SJM, bude.li nutné i rozvodu, který nás ale zřejmě ochrání pouze do budoucna. (?)

Děkuji předem mnohokrát za pomoc a cenné rady.

P.Macková

 

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě možnost obrany je. A pravděpodobně bych Vám doporučil i možnost rozvodu, kdy spolu sice můžete dál teoreticky žít, ale do budoucna se vyhnete riziku zadlužení z titulu společného jmění manželů.

Je tedy třeba nyní zvolit správnou strategii a vypracovat důležité dokumenty, jako například prohlášení Vašeho manžela apod. stejně tak bude třeba v případě, že by jste zvolila možnost rozvodu ve stejném duchu upravit i související dohody o vypořádání společného jmění manželů, aby jste se vyhnula odpovědnosti za takto obrovský dluh.

Pokud by jste potřebovala konkrétní právní pomoc a nalézt konkrétní řešení, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Výpověď z nájmu bytu

DOTAZ

Dobrý den,

cthtěla bych se zeptat jak postupovat v této záležitosti. V pátek obdržela manželova maminka se kterou bydlíme ve společné domácnosti a na kterou je psán byt výpověď z nájmu bytu za neplacení nájemného. Konkrétně za měsíce červenec 08, únor 09 a červen 09. Co se týče měsíců červenec 08 a únor 09, tak jsem opravdu z bankovních výpisů zjistila, že opravdu došlo k neodeslání platby SIPO, protože v daný den tam nebyla dostatečná hotovost. Přiznávám, že je to naše pochybení, ale nemohu kontrolovat bankovní výpisy své tchyně. Ale zaráží mě  to, že ji nebyla doručena jediná upomínka, která by na tuto skutečnost poukazovala, ani možnost dluh dorovnat, ale rovnou výpověď s 3 měsíční lhůtou. Výpověď byla doručena bez přílohy přehledu plateb. Tato příloha měla být součástí výpovědi jak bylo ve výpovědi uvedeno. Dále je ve výpovědi uvedena vyšší částka měsíčního nájmu a služeb, než je uvedeno na výměru nájmu a služeb, který máme k dispozici .

Prosím o radu, jak se bránit.

Předem děkuji za odpověď

 

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný den,

mohu Vám nabídnout obranu prostřednictvím naší advokátní kanceláře, kdy vyzveme ke stažení výpovědi z nájmu bytu, kdy tato výpověd bude v podstatě zbytečná, protože vy před tím uhradíte celý dluh za předchozí měsíce. Nemohu sice vyloučit, že se pronajímatel obrátí na soud se žádostí o svolení k výpovědi z bytu, ale proti návrhu je možné se důvodně bránit z titulu uhrazení dlužného nájemného a argumentovat úmyslem pronajímatele dát Vám výpověd, aniž by se aktivně snažil o zaplacení pohledávky. Je třeba zvolit správnou strategii a argumentaci.Myslím ale že máte dobré šance.

Pokud by jste měli zájem o spolupráci nebo další informace, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Dotaz

DOTAZ

Dobrý den, můžete mi prosím poradit jak postupovat? Naše manželství(26let) je v rozpadu, vinou manželovy nevěry.Jaké kroky mám pdniknout, ohledně podání žádosti o rozvod. Manžel, který je zamilovaný a souhlasí s rozvodem  řekl, že mi a synovi vše nechá(byt+věci v něm), tak bych chtěla vědět, jak to s rozvodem udělat. Stačí, když podepíše nějaké prohlášení, že se všeho vzdává? Jak je to? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prohlášení rozhodně nestačí. Aby mohl rozvod proběhnout rychle, je třeba podat návrh na rozvod manželství nesporný, který ale vyžaduje mnoho náležitostí. Pokud je vše uděláno bezchybně může soud rozhodnout pouze na základě návrhu, aniž by nařizoval jednání a museli jste před soudem vysvětlovat kdo za rozvod může apod.

Co se týká majetku, tak je třeba vypracovat dohodu o vypořádání společného jmění manželů, která bude obsahovat vše důležité, aby mohl být i do budoucna rozdělen definitivně společný majetek. Rozhodně bych doporučoval jednat rychle, dokud je správná doba.

Pokud budete potřebovat s vypracováním všech potřebných dokumentů pomoci a pomoci také s nejlepší strategií a postupem, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

trvalé bydliště

DOTAZ

Hezký večer,jsem majitelkou rodinného domu,žije zde se mnou můj druh,začal holdovat alkoholu,má samé dluhy,nepřispívá mi na domácnost a já mám strach,aby do mého domu jednoho dne nepřišel exekutor,tak jsem šla na městský úřad,abych mu zde odhlásila trvalé bydliště,ale bohužel jsem neuspěla.Vás bych chtěla poprosit o radu,jak docílím zrušení trvalého pobytu a následovného vystěhování,když se odsud nechce hnout.Mnohokrát děkuji Jiřina

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zrušení trvalého pobytu je poměrně složitá věc. Ale dá se stejně jako vystěhování tohoto člověka vyřešit. Chci se zeptat, má Váš druh na užívání domu nějakou smlouvu?

situaci můžete vyřešit i prostřednictvím naší advokátní kanceláře, kdy jsme schopni Vám poradit nejlepší postup a vypracovat všechny důležité doklady.

Vaši obavu z exekucí chápu a proto doporučuji řešit věc rychle.

Pokud by jste měla zájem o spolupráci nebo potřebovala další informace, tak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

ŠKOLA

DOTAZ

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestly po dobu studia na střední škole jsou mi rodiče povini platit studium  pokud mi ještě nebylo 18 let. Je to něco takového dané ze zákona? A pokud ano tak o jaký zákon se jedná? Děkuji Tvarožek

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nic takového ze zákona dané není. Nicméně máte možnost požadovat po rodičích výživné, pokud Vás nevyživují a současně nejste schopný se z důvodu studia uživit vlastní prací. Výživné upravuje zákon o rodině

Číst více »

Rozvod

DOTAZ

Manžel mi zdělil ,že už s mnou nechce žít a tak se odstěhoval ke své přítelkyni ,ale rozvod prozatím nechce protože chce čas aby si to rozmyslel .Žijeme spolu 17 let máme dva syny.Mám svůj rodinný domek ve kterém bydlím s rodiči.Nevím co ted.Mám čekat nebo se nechat rozvést?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zodpovězení této otázky je jen na Vás. Na Vašem místě bych situaci řešit tak, že ho předběhnu a návrh na rozvod podám sám. Buď mu to bude vadit a bude mu to líto a sám vše napraví a nebo mu to bude lhostejné a pak jste stejně udělala to nejlepší co jste udělat mohla.

Pokud by jste potřebovala z rozvodem a souvisejícími procesy pomoci pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU