Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Koncesionářské poplatky

DOTAZ

Dobrý den,

děkuji za odpověď, avšak nerozumím tomu, "že televizní poplatek postačí zaplatit alespoň jednou", můžete mě to prosím blíže objasnit?

Děkuji

JS

------------ Původní zpráva ------------
Od: pravniporadna@mojepoplatky.cz <pravniporadna@mojepoplatky.cz>
Předmět: Dotaz byl zodpov?zen - Pr?vn? poradna
Datum: 27.8.2009 20:01:51
---------------------------------------------

ODPOVĚĎ

Stačí zaplatit poplatek alespoň za jeden televizor či domácnost. Je jedno, zda máte více televizí, nebo více bytů. Vaší povinnost splníte zaplacením poplatku v plné výši za 1 domácnost.

Číst více »

placení dluhu a blokace učtu

DOTAZ

Dobry den jsem zoufalá a nevím na koho se obrátit ,splácím dluhy je to polovina mé výplaty ,chci vše vyřešit a splatit ,ale ted mi zabokkovali učet ajá nemužu splátky poslat a  samozdřejmě pujčku nedostanu ani bych ji nechtěla .Nemám žádny majetek který bych zpeněžila prosila bych radu  .Děkují za odpověd Alena

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

i když máte zaplokovaný účet, tak si z něj exekutor stráhává částky na splátky, které by jste stejně musela splatit. Řešením je kontaktování exekutora či věřitele a dohodnutí jiných podmínek splácení, např. zavázat se platit vyšší částku za odblokování účtu apod..

Číst více »

platba exekutorovi

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu, platím exekutorovi opožděnou platbu ČEZU, nebyla to moje chyba, nic méně po jeho hrubém jednání kdy mě slovně napadal jsme se dohodli na splátkovém kalendáři,  platba je 7852 kč, již jsem zaplatila 5 splátkou, ČEZ prý mě nemůže sdělit ceník ůkonů co pro ně exekutor dělal, takže nyní panu exekutorovi stále posílám dotaz zdy by mě mohl sdělit ty částky , co konkrétně pro ČEZ dělal, ale nyní už se neozývá, email si přečte, na telefon ani na písemné dotazy nereaguje, můžete mě prosím poradit co můžu ještě podniknout, děkuji Toncarová

ODPOVĚĎ

Dobrý den

je třeba pana exekutora postrašit a pohrozit mu, aby plnil řádně své povinnosti. Nejlépe prostřednictvím advokátní kanceláře mu zašlete dopis, kde ho upozorníte na následky porušování jeho povinností. Je vhodné také pohrozit v případě nereagování na možnost podat návrh na kárné řízení exekutorské komoře či ministru spravedlnosti.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Ukončení vyživovací povinnosti.

DOTAZ

Dobrý den , mám na Vás otázku ohledně způsobu ukončení vyživovací povinnosti . S ohledem na skutečnost  , že nejsem v osobním kontaktu s dcerou ani bývalou manželkou , a dcera nyní končí studium , zajímá mě zda je povinností oznámit skutečnost vedoucí k ukončení vyživovací povinnosti . Popřípadě zda je nutné nebo vhodné tuto skutečnost vyžádat písemně či jinou formou . Jde mi o to , abych se nedostal do konfliktu se zákony pokud by mi byly zděleny nepřesné informace od bývalé manželky.

Předem děkuji za odpověď , Kutil Martin .

ODPOVĚĎ

Písemně požádejte o informaci o studiu Vaší dcery. Upozorněte také, že pokud informaci nedostanete, máte zato, že dcera studium ukončila a nemá tedy dále nárok na výživné. O této věci by vás měla manželka či dcera informovat. V případě, že by jste platil a oni neměli na platby nárok, můžete požadovat peníze zpět z titulu bezdůvodného obohacení Vaší dcery.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den.Chtěla bych se zeptat jak se platí notář který vyřizuje pozůstalost po strýci.Strýc byl zbavený svéprávnosti neměl žádný movitý majetek jen peníze na kníšce asi 30 000kč.O tuto částku se jedná žijí jeho 4 sestrý a má 14 neteří.Přišelo nám předvolání k dědickému řízení,poučení o zaujatosti notáře a jeho pracovníků.A seznam věcí které si máme vzít sebou.Opčanský průkas a částku 1500kč.na zálohu notáře.záloha má činit 30 000kč.dohromady od všech dědiců celkem.Na Druhé straně tohoto dopisu je plná moc.

Nikdo z nás tomu nerozumí .Proč od nás notář žádá tak velký finanční obnos.Prosím o vysvětlení.Předem děkuji. Pavlicová Jarka

 

ODPOVĚĎ

Tak to skutečně netuším. Také se mi to zdá jako velká částka, zvláš´t když se má jednat pouze o zálohu. Písemně vyzvěte notáře, aby Vám sdělil jak k předmětné částce došel a na jakém základě ji po každém z Vás požaduje.

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se dověděla, zda se jako změna situace pro zvýšení výživného na děti ,bere také vznik dalšího příjmu u otce. Kromě platu státního zaměstnance začal vyučovat na stř.škole, kromě toho si doplnil vzdělání, takže se mu jistě zvýšil i plat v prvním zaměstnání. Dcerám je 12 a 17, i výdaje se zvýšily např. na školy v přírodě 2500, školní soustř. v zahraničí 9000, taneční cca 2000, taneční kroužek 3500, malování 2500, učebnice SŠ. Mám v takovém případě šanci uspět. Před 2 roky manžel přiznal 20 000 čistého stejně jako já a platí na starší 4000 a mladší 3000. Žádné další výdaje ani jiné nákladné dárky jim nekupuje. Děkuji za odpověď Martina

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tato možnost tu skutečně je, musíte však svůj návrh kvalitně a kvalifikovaně odůvodnit.

Prvním argumetem je to, že Vaše děti jsou již starší, zvýšily se tudíž náklady na jejich vzdělávání, výživu a ošacení. Dalším argumentem je růst příjmů otce, který tak může přispívat na své děti vyšší částku.

Pokud by jste potřebovala další informace, či konkrétní pomoc, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

prodej bytu a daň z nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, jaké poplatky (daně) musím uhradit v souvislosti s prodejem bytu, který jsem koupila v září 2006.

Moje druhá otázka se týká daně z nemovitosti, kterou jsem nezaplatila. Můj byt se nachází v rodinném domě s dalšími dvěma byty. Během uplynulých dvou let se ve všech třech bytech změnili majitelé a zaplacení daně nikdo nevyřizoval. Na finančním úřadě mi řekli, že pouze 1/3 částky uhradit nemohu. Jak ale vymáhat peníze po sousedech?Byt prodávám a obávám se potíží nebo následných penále.

Předem děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ

Určitě zaplatíte daň z převodu nemovitostí, budete tak muset nechat na byt udělat odhad ceny. Stejně tak budete muset zaplatit daň z příjmů, pokud peníze, které prodejem získáte neinvestujete zpět do pořízení bydlení.

Pokud se jedná o spoluvlastnictví, tak dań z nemovitosti může finanční úřad vymáhat na kterémkoliv z vlastníků. Doporučuji proto daň uhradit - Nejedná se o vysokou částku a následně ji na spoluvlastnicích vymáhat žalobou, pokud neuhradí dobrovolně. Uhradit by Vám tak měli i soudní poplatky a případné právní zastoupení. Pokud to neuděláte vystavujete se vysokým penále a pokutám ze strany finančního úřadu..

Pro bližší informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Zpráva

DOTAZ

Dobrý den,měl bych dotaz ohledně rušení nočního klidu.Po 22 hodině nás ruší mládež, která se schází na dětském hřišti, sousedícím s panelovým domem, ve kterém bydlíme.Na dotaz na městském ůřadě,co proti tomu podniknout nám bylo zděleno, že je to veřejné prostranství a tudíž si zde může dělat každý co chce.Agresivita mládeže se neustále stupňuje, schází se zde i přes den a  napadá slovně starší občany. Dříve bych tento problém řešil silou a vyřídil si to s dotyčnými ručně. Ale po shlédnutí několika reportáží, věnující se tomuto tématu,kdy se bere ohled hlavně na naši mládež která ještě nedosáhla 18 let, vesele konzumující alkoholické nápoje,kouřící jednu cigaretu za druhou a na straně druhé důchodce, kteří celí život pracovali a chtějí si užít zaslouženého odpočinku raději požádám o vaši radu.

ODPOVĚĎ

Rada v těchto věcech slušného soužití občanů je rada poměrně těžká. Možností je zavolání městské policie či nějakým způsobem zdokumentování chování těchto lidí, např. natočení, nahrání apod. a jejich hrubého chování. Pokud to takto zdokumentujete bude možné podat návrh na přestupkové řízení s tím, že dotyčný by měl i opakovaně dostat pokutu tisíc korun. Jiné řešení, kromě toho co jste psal, skutečně reálně neexistuje

Číst více »

možnost odstoupení od kupní smlouvy

DOTAZ

Dobrý den. V roce 2005 jsem koupila zahradní domek za 70 000kč,a částku zaplatila.Při podání žádosti na katastru jsem zjistila, že je na domku exekuce. Od smlouvy jsem odstoupila a podala návrh k soudu protože z majitelem se nedalo rozumně jednat.Dnes mi soud žalobu zamítl,protože nemám právo odstoupit od kupní smlouvy. Je možné žalobu i přesto vyhrát,například upravením na žádost o zrušení smlouvy,nebo nějakou jinou kličkou? Pokud ne tak to dopadlo tak, že žalovaný má i 70 000kč a i zahradu.Já nemám nic. Na zahradě je nyní 7 exekucí a vžádném případě mi jí nikdo nepřepíše.Mám se odvolat,nebo podat novou žalobu, ale s jiným zněním? Nechci zase platit právníka, který mi špatně poradí. Prosím pokud je šance, ráda si zaplatím právní pomoc,ale už právníkům moc nevěřím.Měla jsem dva a oba špatně poradili.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nevím kdo a jakým způsobem Vás zastupoval, ale tak jak to popisujete mi to přijde poměrně jasný případ. Pokud Vám někdo prodá chatu a pozemek s nařízeným exekučním prodejem a tudíž i plombou, kterou v důsledku toho nelze skutečně převést jedná se o jednoznačnou právní vadu věci, která Vám dává oprávnění od smlouvy odstoupit a požadovat již poskytnuté plnění zpět.

pokud by jste měla zájem o další informace či pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Poplatky u zubního lékaře

DOTAZ

Slyšela jsem v televizi, že pokud jdu k dentistovi s jedním problémem několikrát, platím pouze při první návštěvě. Bolel mi zub, byl mi léčen, ale bolel stále. Musela jsem kvůli tomu jít se stejným zubem a stejným problémem několikrát a pokaždé jsem musela zaplatit poplatek 30 Kč.  Celkem jsem za jeden léčený zub zaplatila jen na poplatcích zubařce 150 Kč. Zajímalo by mne, zda bylo toto placení poplatků oprávněné. Díky Cruseová

ODPOVĚĎ

Dle informací které mám a jak to také chápu, tak poplatek jste povinna zaplatit vždy, když na Vás lékař provede nějaké vyšetření či zákrok s výjimkou kontrol, či preventivních vyšetření. Mám tedy zato, že poplatek byl oprávněný, nicméně byla by zde výjimka, pokud by několikanásobné návštěvy byly způsobeny pochybením lékaře a špatně zvolenou léčbou

Číst více »

Televizní poplatky

DOTAZ

Naši známí žijí několik desetiletí v rod.domku v Německu. V České republice zdědili chalupu a tudíž jeden z nich je trvale přihlášen na této adrese, kde se zdržují cca 2x ročně po 14 dnech. Nyní, zřejmě na základě údajů na přihlášce lektřiny jim přišla výzva odČT k placení televizních poplatků.  Na chalupě mají televizor, ale sledují téměř výhradně německé stanice. Přesto jsou ochotni platit tel.poplatky, ale připadá jim podivné platit celoročně, když se tady zdržují na krátkou dobu cca 2x ročně. Mají možnost se těmto poplatkům vyhnout v době, kdy tady nejsou?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Bohužel žádná taková možnost neexistuje. Pokud poplatek platit nechtějí, mohou vyplnit tvz. čestné prohlášení, že nelvastní televizor, pokud poplatek zaplatit chtějí budou muset platit po cleý rok.

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den,

dne 1.7.2009 jsem podepsala registraci u nové zdravotní pojištovny.Protože jsem zjistila,že lékaři s nimi nemají uzavřené  smlouvy,tak jsem jim 20.7.2009 poslala žádost o zrušení registrace z důvodu toho,že lékaři s nima nemají uzavřené smlouvy,že chci registraci zrušit a zůstat u své stávájící pojištovny.Jejich pojištěncem se mám stát až od 1.10.2009.Na internetu jsem se dočetla,že pokud datum přeregistrace ještě neproběhlo tak že to zrušit jde.Žádost jsem jim poslala doporučeně.Do 30 dní mi měli ze zákona odpovědět,ale protože mi nepřišla žádná odpověd,tak jsem  tam zavolala a operátorka mi řekla,že žádost o zrušení byla zamítnuta,že z právního hlediska to nejde.Obrátila jsem se na svoji stávající pojištovnu a tam mi řekli,že to jde.Vyplnila jsem nový evidenční listek a že si mě přeregistrují zpátky.Chci se zeptat,která z pojištoven má pravdu?Mám strach,když si mě má stávající pojištovna přeregistruje zpátky nemůže po mě ta nová pojištovna něco vymáhat?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to záleží na pojistných podmínkách a smlouvě. Neuvedla jste jména konkrétních pojišťoven, takže vám můžu odpovědět pouze takto obecně.

Číst více »

prodej bytu v osobním vlastnictví

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat, prodali jsme s manželem byt v osobním vlastnictví (v době koupě jsme ještě manželé nebyli) a koupili byt jiný, větší. Byt jsme kupovali v roce 2007, hypotéka se začala čerpat 26.4.2007. Nejsem si přesně jistá, kdy jsem si tam udělala trvale bydliště, ale dříve jak za 2-3 měsíce to nebylo, vzhledem k čekání na potvrzení z katastru nemovitostí. Manžel si tam trvalý pobyt udělal až v době prodeje. Byt jsme prodávali tento květen, předáná bylo 29.5.2009. Peníze, které jsme za byt dostali šly na doplacení hypotéčního úvěru a ze zbytku jsme z velké části zařizovali byt nový (zednické práce+nová kuchyně). Víme, že pravděpodobně spadáme do kategorie, kdy bychom měli platit dan z prodeje bytu v osobnim vlastnictví, ale neni cesta jak se tomuto vyhnout? V bytě jsme celou dobu bydleli, jinou nemovitost nevlastníme, jsme mladý pár, který nemá peněz nazbyt a vzhledem k tomu, že si nikterak peněz z prodeje neužíváme, ale většina šla na doplacení hypotéky a  na nový byt, jakékoliv osvobození by nám pomohlo. Předem děkuji. S pozdravem Tereza Gajdošová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

situaci bych být Vámi nepodceňoval. Vzhledem k tomu, že katastr automaticky poskytuje údaje finančnímu úřadu, tak se může stát, že Vám finanční úřad vyměří penále bude Vás pokutovat z důvodu neuhrazení daně z příjmu.

Pošlete mi prosím naskenovanou kupní smlouvu bytu, když jste ho kupovali a současně kupní smlouvu nyní při prodeji. Potom Vás také poprosím o informace jak jste celou částku za prodej vypořádali, tedy na co byla použita.

Vše mi prosím zašlete na adresu: mojepopatky@seznam.cz

 

Číst více »

Poplatky v pronájmu

DOTAZ

Dobrý den,

v příštím měsíci mě zanikne trvalý pobyt v místě rodičů vč. odhlášení od služeb a budu převeden evidenčně trvalým pobytem na městskou část. Bydlím v pronájmu, kde ve smlouvě mám uvedeno placení za TV, rozhlas, svoz odpadu. Můj dotaz zní, mám oznamovací povinnost vůči magistrátu (odpady) a ČT (TV a R) a doložit, že poplatky platím jinde, nebo mě instituce vyzvou sami?

Děkuji

Josef Sokol

 

ODPOVĚĎ

Nikoliv. Placení poplatků za odvoz odpadů je plně věcí pronajímatele, tedy vlastníka bytu. Odpady by měl zaplatit on, a Vám to například naúčtovat nebo připočítat k nájmu. Televizní poplatek postačí když zaplatíte alespoň jednou

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobrý den,

máme s bývalým přítelem pozemek. On by mi chtěl svou půlku darovat. Mám vzor darovací smlouvy, který si řádně vyplním, ale teď nevím:

a) jaký je další správný postup.

b) platí se darovací daň.

Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

teto postup by byla hrubá chyba.

Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

a já Vám vše vysvětlím. Postup bude úplně jiný. Zdánlivá úspora by Vás totiž vyšla několikanásobně dráž.

Číst více »

Porušení smlouvy zaměstnavatelem ?

DOTAZ

Dobrý den jmenuji se František a rád bych se zeptal zda můj zaměstnavatel nejedná vůči mě protiprávně. Jsem zaměstnán v továrně na výrobu leteckých podvozků jako zkušební technik, a to od 5tého ledna. V pracovní smlouvě mám zahrnuté i prémie dle prémiových ukazatelů.

Problém vznikl před 3mi měsíci, kdy nás zaměstnavatel nutil podepsat dodatek ke smlouvě týkající se odebrání pátku jakožto pracovního dne úplně, bez nároku alespoň na částečný plat z důvodu problémů firmy. Pro vedení zrušení pátků samozřejmě neplatilo, stejně tak i pro pár zaměstnanců. Já a ještě jeden kolega jsme odmítli podepsat, nepodříznu si pod sebou přeci větev, že ? Generální ředitel mi pak řekl že to se mnou ještě vyřeší, ale k žádnému dalšímu rozhovoru už mezi námi nedošlo. A tento měsíc všichni dostali prémie, pouze já jediný nedostal ani korunu ( i onen kolega prémie dostal). Nedostal jsem ani žádné vyrozumění že žádné prémie nedostanu a ani proč. A tak jsem se na to dnes zeptal a odpověď od našeho technického ředitele byla že jsem nedostal prémie právě kvůli tomu že jsem nepodepsal. Opravdu tohle můžou, sebrat člověku peníze za to že nepodepíše něco s čím nesouhlasí a ani ho o tom nijak nevyrozumět ?

Velice Vám děkuji a přeji hezký den.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prémie jsou obecně nenárokovou složkou mzdy. Nevím tedy jak to máte uvedené ve smlouvě konkrétně. Pokud je to tam skutečně upraveno pouze jako nenároková složka mzdy, pak je jen na úvaze zaměstnavatele, zda Vám prémie přizná  či nikoliv. Nicméně viděl bych tam možnost napadnutí z důvodu diskriminace, kdy jiní zaměstnanci za stejnou či srovnatelnou práci přémie dostali zatímco Vy ne.

Poprosím Vás tedy o naskenování a zaslání pracovní smlouvy na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Nemoc z povolání

DOTAZ

Dobrý den,

mám k Vám dotaz ohledně dorovnávání mzdy k nemoci z povolání. Dne 6.8.2008  mi zjistili nemoc z povolání, k 31.1.2009 jsme dostali výpověď ,finanční krize. Byla to jen pobočka od hlavní fa Jouza s.r.o. Kaplice, ta pokračuje dál,ale je mimo dosah mého bydliště,tak jsem dostala odstupné a jsem na pracovním úřadě. Fa Jouza s.r.o.Kaplice mi dodnes nezaplatila žádné dorovnání mzdy a dokonce jsem od nich dostala dopis,že dokud nebudu mít nějaké zaměstnání a nebo písemné zdělení, že mě nevezmou  kvůli nemoci z povolání, tak mě nebudou platit. Napsala jim to jejich pojišťovna Kooperativa. Momentálně nemám žádnou práci,když jim řeknu,že mám nemoc z povolání / nevyléčitelný chronický zánět šlach a svalů v obou předloktí/ tak mě samozřejmě nezaměstná nikdo a nikdo mi to ani nenapíše. Ruce jsou základ pro práci. Již jsem už  žádala o částečný invalidní důchod a ten mi byl zamítnut. Prý si mám najít práci kde se nedělá rukama. Byla jsem i u soudu České Budějovice a soudkyně mi řekla to samé, že si mám najít práci kde nezatěžuji ruce a snad bych nechtěla důchod, když jsem tak mladá. Je mi 37 let, mám tři děti a manžela. Tímto bych Vás chtěla požádat o radu, co mám dělat. Podpora mi skončila a já nemám ani na nájem. Děkuji  Vám předem za odpověď a přeji příjemný zbytek dne.

    S pozdravem Nohavová Nováková Kamila

ODPOVĚĎ

Dobrý den
bez znalosti konkrétních informací a dokumentů Vám nemohu kvalifikovaně odpovědět.
Potřeboval bych také znát znění žaloby, kterou Vám soud zamítl a zda jste se odvolala apod.
Obecnou odpověď bych Vám takto nerad dával

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Prosím o poskytnutí informací, kdy můj syn je dědic mého majetku. Je dlouhodobě ve vězení spousta let. Pokud zemřu jak se bude nakládat s úsporama. Při převedení  na účet věznice by mu úspory sebrali. Je možnost uschovat u notáře a řešit až syna propustí? Nebo je jiná možnost? -knížka apod.

Děkuji

ODPOVĚĎ

Nemusíte se bát. Úspory se převedou na jeho účet a nebo se zmrazí dokud Vašeho syna nepustí. Na účet věznice rozhodně peníze nepůjdou.

Číst více »

poplatky

DOTAZ

musim za každou krabičku léku platit 30kč plus doplatek?

ODPOVĚĎ

za každou krabičku platit poplatek nemusíte. pouze za položku na receptu.

Číst více »

ROZVOD MANŽELSTVÍ

DOTAZ

DOBRÝ DEN ROZVÁDÍM SE S MANŽELEM UŽ SME MĚLI PRVNÍ STÁNÍ O DĚTI ,BYLY SVĚŘENY DO MÉ PÉČE.ALE ZKOMPLIKOVALO SE TO TÍM ŽE SYN BYDLÍ S MANŽELEM A HODLÁ ZAŽÁDAT O SVEŘENÍ DO JEHO PÉČE.A TAKÉ SE NEMŮŽEME DOHODNOUT NA VYROVNÁNÍ MAJETKU NEBOT V RODINNÉM DOMĚ JEHO RODIČŮ SME ZBUDOVALI BYTOVÉ JÁDRO 3+1 KTERÉ JE KOMPLETNĚ VYBAVENO .PODLE NICH NEMÁM NÁROK NA NIC .MUSÍM ZAČÍNAT OD ZAČÁTKU .MŮŽETE ME PORADIT DĚKUJI

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

chci se zeptat jak starý je Váš syn? Obecně můžete po rodičích manžela požadovat náhradu za investované prostředky. Je třeba je vyzvat, aby Vám tyto investice, resp. Váš podíl na investicích uhradili. Pokud to neudělají, můžete podat žalobu.

Potřeboval bych však ještě vědět, zda a jak můžete prokázat, že jste skutečně finanční prostředky investovala. Máte k dispozici faktury, smlouvy, či fotografie zmíněného jádra?

Dále mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU