Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

milionový dluh

DOTAZ

dobrý den,mám velkou starost.manželovi rodiče žijí ve vlastním domě nově postaveném v roce 2000.manželův bratr je gembler a prohrál 1.5milionu.já s manželem jsme si vzali v r. 06 na dům rodičů hypotéku u banky(v domě nežijeme,bydlíme v pronájmu)a tyto peníze dal manžel bratrovi.ten nyní přestal hypotéku splácet.splátky jsou na 30let po 9.tisících.dům není na katasru přepsaný na mě s manželem,pouze jsme byli u notářky,kde jsme podepsali kupní smlouvu.tento dokument však nemám.je nějaká cesta,jak dům přepsat,potažmo,je možné ho prodat a doplatit dluh bance?děkuji,jana hájková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tento postup je obecně možný. Speciálně ve Vašem případě bych potřeboval znát ještě nějaké podrobnější informace k celé věci. A kde se tedy nachází kupní smlouvy, které jste podepsali? Je třeba aby jste kupní smlouvy u jedné s ověřeným podpisem odnesli na katastr nemovitostí, aby jste se stali vlastníky předmětné nemovitosti. Bez toho tu je totiž riziko, že nebudete mít ani nemovitost a zůstane Vám jenom obrovský dluh.

Odpověď mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz spolu s dalšími informacemi, kde také dohoneme nejvhodnější postup.

 

Číst více »

koupě nemovitosti se sídlem cizí firmy

DOTAZ

Dobrý den,

koupila jsem nemovitost, u které jsem si před koupí zkontrolovala na výpisu z katastru, že na ní neváznou žádné exekuce ani jiné závazky. 

Nyní mi poštou chodí doporučené dopisy na osobu, která je na nemovitosti trvale hlášena a tyto zásilky si nepřebírá. Toto trvalé bydliště je tam vedeno ještě od prvního majitele, já jsem již třetí.  Dále tato osoba má na své jméno a jméno svého otce (který již zesnul) nahlášeny na této adrese sídla firem, které postupně zakládali a na které jsou vyhlášeny konkurzy, tudíž na tuto adresu chodí i exekuce k zmíněným firmám.

Odhlášení trvalého pobytu osoby řeším již s místním obecním úřadem, ale nemám tušení, jakým způsobem zjistit, kde jaké firmy mají sídlo v tomto domě. V internetovém rejstříku jsem podle této adresy našla mnoho firem, některé zaniklé a některé v konkurzu.

Mají právo exekutoři v případě, že tam přijdou, cokoliv v domě zabavit bez ohledu na nového majitele? Nemůže se stát, že by se tyto případné dluhy firem a osoby přenesly jakýmkoliv způsobem na mě, popř. na jiné nemovitosti v mém vlastnictví? Mohu tomuto nějak předejít, např kontaktovat exekutory a uvést vše na pravou míru, nebo  osobně zrušit sídla firem? A kde vezmu definitivní soupis firem, které jsou k této adrese vázány?

předem děkuji za radu

s pozdravem

Veronika

 

ODPOVĚĎ

Dobrý večer Veroniko,

toto je právě případ na kterém se podepsal úřední šiml a nesmyslné předpisy, které omezují vlastníky nemovitostí. Máte pravdu, že zde existuje nebezpečí exekuce Vašeho majetku, potěšit Vás může, že postižen může být pouze majetek movitý, jakákoliv exekuce se určitě nebude týkat Vaší osoby, nemovitostí, automobilů ani jiného majetku. Někteří příliš aktivní exekutoři jsou totiž bez rozmyslu schopní exekuovat vše co na místě najdou a to i neoprávněně. Existuje ale určitě řešení, kterým se nebezpečí exekucí zbavíte. Chci se zeptat, zda máte v domě bydliště a umístěné nějaké svě věci?

Odpověď mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz, kde také domluvíme nejvhodnější postup.

Číst více »

majetkové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,prosím o vaši radu.Po 15 letech manželství máme jedno šesti leté dítě,nyní jsme na začátku rozvodového řízení.Vlastníme nemovitost asi v hodnotě 3,6mil.Dům jsme stavěli svépomocí i s rodiči.Stav.povolení a pozemek je však psaný na manželku.Mám nárok na polovinu domu?Jde o majetek nabitý v manželství?Prosím o vaši radu co dělat abych nepřišel o určitou finanční částku a samozřejmě i o dítě.

 

                                                                             Děkuji Filipovič.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

navrhuji Vám zaujmout co nejlepší strategii postupu. Obecně řečeno pokud jste nabyli dům v době manželství, resp. ho v této době stavěli, pak máte nárok na část nemovitosti z titulu společného jmění manželů. Nyní je možné postupovat několika způsoby.

Můžete manželce navrhnout vypořádání společného jmění manželů dohodou. S tím, že tato dohoda je i nutná pro možnost rozvodu dohodou.

Pokud se manželka nebude chtít dohodnout můžete jí pohrozit samozřejmě oficiálně a písemně, že navhrnete vypořádní společného jmění soudu, s tím, že tato možnost bude výrazně dražší a soud nakonec rozhodne o Vašem podílu, který na domě máte a tedy i na vypořádání tohoto podílu.

Je tedy možné navrhnout manželce možnost splácení hodnoty Vaší částí, či splacení jednorázovou částkou. Rozhodně nepřistupujte na možnost podílu na domě, protože to by jste vlastnil pouze hypotetickou hodnotu, kterou nebude moci jakkoliv využít.

Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz abychom mohli zvolit nejlepší strategii.

Číst více »

kamarád

DOTAZ

dobrý den kdysi jsem rádoby kamarádovi ručil na 100000kč zjistil jsem že to přestal platit a teď to po mě chce exekuční společnost mohu proto něco udělat? s urokem je to 130000kč a fakt na to nemám Děkuji Radek.P

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel pro Vás žádné řešení neexistuje. Jako ručitel jste stejně odpovědný za splnění závazku jako přímý dlužník. A věřitel je tedy oprávně vyžadovat splácení úvěru pouze po Vás.

Číst více »

dědictví nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, manžel dostal před naší svatbou darem od matky rodinný dům. Písemně se zavázal  vyplatit své dvě sestry a tak i učinil.Chtěla bych se zeptat, kdo se by se stal podle zákona dědicem nemovitosti v případě, že naše manželství bude bezdětné. děkuji.

ODPOVĚĎ

Podle zákona budete dědicem Vy z titulu manželství se zůstavitelem. To ale nebrání, aby manžel pořídil před smrtí nějakou závěď dle které zvolí nějaké další možnosti a formy dědění jeho majetku.

Číst více »

ústní smlouva o dílo

DOTAZ

Dobrý den, mám takový dotaz. Na začátku května jsem uzavřela ústní smlouvu o dílo, jednalo se o rekonstrukci dvou bytových jednotek. Tu první jsem hradila v hotovosti, na tu druhou jsem si brala úvěr.

První byt měl být hotový do jednoho měsíce a celkem rekonstrukce trvala téměř 3 měsíce, byt byl předám ve stavu se spoustou nedodělků a navíc, původní rozpočet, který jsem dostala od firmy byl na 180 000 a celkové vyúčtování pak přišlo na 250 000. Tenkrát jsem poslala zálohu na materiál 50 000 převodem z účtu a zbytek jsem majiteli vyplatila na ruku, bylo to bez smlouvy a tudíž i bez jakýchkoliv dokladů o zaplacení.

Na druhý byt mi byla vystavena faktura na 314 000, kterou banka proplatila přímo firmě a v této faktuře ( připomínám že opět bez smlouvy o dílo - jen ústně ) byla například započítána linka včetně spotřebičů v hodnotě cca 85 000. Rekonstrukce se opět protáhla, firma měla peníze na účtě, takže nespěchali, linku se spotřebiči jsem nakonec koupila sama, abych mohla bydlet, v bytě byla opět velká spousta nedostatků, například zazdili špatné dveře, nedodrželi mnou vybrané barvy, ztratili vodoměr, měla jsem běhání a placení apod. takže když už jsem tam musela nastěhovat všechny věci, vyměnila jsem fabku, aby tam nechodili řemeslníci jak domů a aby se něco neztratilo a chci odstoupit od smlouvy. Mám písemné vyhotovení nedostatků, ale majitel firmy mi začal vyhrožovat, že mě dá k soudu, že jsem mu ten první byt nezaplatila, jak jsem psala, nemám doklad, byla to pouze ústní dohoda a peníze jsem mu předala v hotovosti, samozřejmě beze svědků

Chtěla bych proto vědět, jaké mám šance.

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v případě jakýchkoliv ústních dohod, kdy není prokazatelné co je skutečně smluveno, máte šance vždy velmi malé. Onit totiž mohou bez problémů i beze smlouvy prokázat, že nějakou práci odvedli, že použili materiál, práci apod. na druhou stranu Vy nemůžete prokázat, že jste za to všechno zaplatila. Tím spíš když nemáte žádný doklad o přijetí peněz. Existuje alespoň nějaká mailová či písemná či sms komunikace mezi Vámi ze které by bylo patrné, že jste zaplatila a že Vám například bylo potvrzeno příjetí částky, či jiné důležité souvislosti?

Číst více »

nájemce ve vyšetřovací vazbě

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu , jak postupovat v případě, kdy druhým rokem pronajímám byt nájemci,nájemní smlouva končí v prosinci 2009, nájemce byl v těchto dnech uvalen do vyšetřovací vazby a hrozí mu odnětí svobody na několik let.Jakým způsobem bychom měli požadovat vyklizení a uvolnění bytu (popř.naše finanční vydaje s tím spojené) a vypovědět nájemní smlouvu?Za měsíc září máme ještě nájem nájemcem uhrazen. Předem děkuji za odpověď   JanaP

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl kvalifikovaně odpovědět, potřeboval bych vidět nájemní smlouvu a ujednání v ní obsažená.

Po té můžeme zvolit nejvhodnější řešení, které by Vám umožnilo s bytem disponovat.

Vše mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

dědické řízení - dluh

DOTAZ

Půjčila jsem peníze kamarádce,která zemřela.Dozvěděla jsem se to pozdě,až když nepřišla platba.Sháněla jsem spojení na rodinu, ale nikdo se se mnou nebavil. Poté, co jsem pracně sehnala notářku,která vykonávala dědické řízení, předala jsem jí všechny podklady, ale řízení už proběhlo. Co se v takovémto případě dá dělat ???

Předem děkuji za odpověď                   Sochorová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je možné dědické řízení znovu otevřít. Vy pouze musíte uvést, že jste o smrti nevěděla a že Vám to ani nebylo nikým oznámeno a tudíž jste nemohla svou pohledávku do dědictví přihlásit. Pokud ještě nedošlo k promlčení možnosti domáhat se otevření dědického řízení, co nejdříve to udělejte.

Číst více »

blokace učtu

DOTAZ

dobrý den v devátém měs. jsem dostal soudní rozhodnutí o zaplacení dlužné částky které bylo vydané v pátém.měs. v kterém se píše že my musí zůstat nějake mynimum, a zároveň my přišlo vyjádření od exekutora o zablokování učtu a já jsem bez jakých koliv prostředků a nemám ani na nájem to mám přestat chodit do práce a zařadit se do již dlouhé řady bezdomovcú? a oni už ode mě nic nedostanou..   moc děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

minimum Vám sice zůstat musí, nicméně se to rozumí u exekucí na plat či sociální dávky. V případě exekuce na účtě může exekutor strhnout vše, co na účet přijde.

Číst více »

Dopravní přestupek

DOTAZ

Dobrý den chtel jsem zeptat mám takový problém řídil jsem motorku MZ 143ccm a 9.5kw a chytla mě policie s řidickým prukarem A1.A chytli mě když už jsem měl hotové závěrečky na skupinu A ale řidičák jsem ještě neměl co mi prosím všechno mi mužou udělat děkuji.

ODPOVĚĎ

Nejpravděpodobnější postup bude, že Vás předvolají na přstupkový odbor městského úřadu k projednání Vašeho přestupku kdy Vám vyměří nějakou pokutu. Už jste měl sice splněné podmínky pro získání řidičského přůkazu, nicméně absence řidičského přůkazu při řízení vozidla je přestupkem jako každý jiný

Číst více »

Dotaz - výživné

DOTAZ

Pěkný den,

mám dotaz - podávala jsem si návrh na zvýšení výživného - otec platil na děti ve věku 17 a 10 let 2500,- dohromady a přispíval občas polovinou výdajů na tábory, školy v přírodě apod. Částka mu byla na výšena o 500 Kč na každé dítě a on po tomto zvýšení již odmítá dětem na cokoli jiného přispívat. Lze toto soudně určit?? Jedná se mi o mimořádné výdaje typu zaplacení kroužků, táborů, škol v přírodě, výdaje související se začátkem školního roku.....

Děkuji za odpověď.

S pozdravem Hana F., Brno

ODPOVĚĎ

Bohužel na žádné další doplácení nákladů, kromě vyplácení výživného nemáte žádný reálný nárok. Otec totiž není právně povinen jakékoliv další ýdaje hradit.

Číst více »

Dar

DOTAZ

Přítelkyně se po měsíční známosti nastěhovala do mého domku který jsem po dvou letech společného bydlení prodal a koupil jiný. platba proběhla převodem z mého účtu.Do kupní smlouvy jsem ji uvedl jako spolumajitele.Po dvou letech se odstěhovala a požaduje abych jí vyplatil polovinu hodnoty domu.Jsem nucen dům prodat a vyplatit jí polovinu částky,nebo je nějaká možnost zrušení jejího spoluvlastnictví?Děkuji za radu.B.V.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě bych se o nějaký způsob řešení situace pokusil.

Chyba vznikla už na začátku, nicméně je možné vyzvat tedy s nějakým odstupným, které bude určitě nižší než polovina hodnota domu přítelkyni vyzvat k převodu jejího podílu na Vás. Důvodem by mohl být fakt, že jste uhradil celou částku domu sám a že se jedná o bezdůvodné obohacení, protože jste za to že jí napíšete jako spoluvlastnici, chtěl uhradit příslušnou částku hodnoty domu což se nikdy nestalo.

Vedl bych to tímto způsobem a myslím, že  by to  mohlo být i úspěné. Pokud by jste potřeboval s touto věcí pomoc, například vypracovat a zaslat výzvu prostřednictvím naší advokátní kanceláře, což by dodalo výzvě na důrazu, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Prosim o radu

DOTAZ

DOBRY DEN, POTREBOVALA BYCH PORADIT,BRATR NALETEL,RUCIL A NEMOHL SPLACET,A TED JE VE VAZBE. SPOLU S DRUHYM BRATREM VLASTNI RODINNY DUM  VE KTEREM BYDLI JEJICH RODICE.CO MAJI DELAT? MUSI ZAPLATIT DLUH, NEBO SE TO TYKA JEN BRATRA KTERY JE VEZENI? AZ SE VRATI Z VEZENI. A KDY MOHOU PRIJIT O MAJETEK,POKUD NEZAPLATI DLUH?

ODPOVĚĎ

Dluh se určitě týká bratra, který je ve vazbě. Nicméně v případě exekuce může být jeho část domu zablokována a exekutor se může pokusit polovinu domu prodat. I když prodávat pouze část domu je dost problematické.

Pokud tedy bratr dluh nezaplatí, bude na části domu váznout exekutorský příkaz k prodeji. Samo o sobě však druhý bratr ani rodiče za bratra platit dluh nemusí.

Číst více »

POZUSTALOSTNÍ ŘÍZENÍ

DOTAZ

PŘÍTELKYNI ZEMŘEL PŘED ROKEM MANŽEL, KTERÝ BYL ŽIVNOSTNÍK (OSVČ). NA FIRMU BYL ZAKOUPEN OS. AUTOMOBIL, SPECIALNÍ GEOGETICKÝ MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJ, A 2xPC VČETNĚ TISKÁRNY. INKRIMINOVANÉ VĚCI BYLY POŘÍZENY VÍCE JAK 5-LET PŘED ÚMRTÍM MAJITELE. DÍKY NEZŘÍZENÉ CHAMTIVOSTI DVOU DCER S JEHO PRVNÍHO MANŽELSTVÍ, SE POZUSTALOSTNÍ ŘÍZENÍ DOSUD PO VÍCE JAK ROCE NEUZAVŘELO.

NYNÍ ZDÁ SE MŮŽE KONEČNĚ DOJÍT K DOHODĚ - DĚDIČKY POŽADUJÍ S MAJETKOVÉHO VYPOŘÁDANÍ KONKRÉTNÍ MOVITÉ VĚCI, KTERÉ SI SAMY OCENILY NA URČITOU HODNOTU. A POKUD INKRIMINOVANÉ VĚCI SKUTEČNĚ OBDRŽÍ BUDE LZA POZUSTALOSTNÍ ŘÍZENÍ UZAVŘÍT!!!  PŘÍTELKYNĚ PO PŘEDCHOZÍCH SKUŠENOSTECH MÁ ZA TO, ŽE BY S JEJICH STRANY MĚL VZEJÍT PÍSEMNÝ NÁVRH A DOTAZ ZNÍ ,  JAK BY TENTO NÁVRH MĚL VYPADAT?

JEDNA SE DIGI.FOTOAPARAT, SPEC. GEOGETICKÝ MĚŘÍCÍ PŘÍSTROJ, 2x PC , PERLIČKOVOU LÁZEŇ A MRAZNIČKU.

DĚKUJI PŘEDEM ZA PROMTNÍ ODPOVĚĎ - S.PUCHALKA

 

 

ODPOVĚĎ

Dohoda by měla mít především všechny důležité náležitosti. Tedy by tam měly být správně uvedeny smluvní strany, mělo by to být nazváno jako dohoda o vypořádání dědictví, a určení věcí, kterých se dohoda týká. Zároveń by tam měl být závazek od dcer, že nepožadují žádný další majetek z dědictví a ani v budoucnu požadovat nebudou apod.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Uvolnění majetku po zastavení exekuce

DOTAZ

V roce 2008 jsem byl postižen exekucí. Dlužnou částku jsem splatil včetně všech poplatků. Zadržovaný majetek mi exekutor koncem roku 2008 uvolnil, kromě nemovitosti-garáže. Dle současného výpisu listu vlastnictví ji mám stále postiženou prodejem v exekuci. Je povinností exekutora uvést stav všeho majetku postiženého exekucí do původního stavu? Pokud ano jak toho mám dosáhnout?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tato povinnost tu skutečně je. Exekutoři ale prostě nereagují na běžné výzvy. Pokud chcete dosáhnout svého je třeba exekutorovi pohrozit, nejlépe prostřednictvím advokátní kanceláře, kde může mít exekutor obavu, že na něj bude podána žaloba nebo stížnost k exekutorské komoře apod.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

úvěr

DOTAZ

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o radu.

Syn mého manžela si vzal úvěr u GE Money bank který platí velmi nepravidelně, spíše neplatí. Ručitele k tomuto žádného neměl. Do zaměstnání chodí,  příjem má. Neudrží ale u sebe korunu, než mu je ale splátka z účtu odečtena peníze vybere a tím pádem nemá co odejít.

Z místa trv. bydliště se odhlásil a jelikož žádné trv. bydliště nemá, je přilášen na M.Ú.

Bydlí v podnájmech, korespondenční adresu si ponechal u nás a jednou za čas se objeví pro poštu. Manžel má obavy z exekuce a tak pokud syn své pohledávky neuhradí a poštou mu dojde upozornění, tyto pohledávky manžel raději zaplatí za něho. Už jsem zvažovala, že veškerou jeho korespondenci budu zasílat zpět na M.Ú kde je hlášen k trv. bydlišti s tím, že se na korespondenční adrese nezdržuje. Manžel s tím ale nesouhlasí, jelikož se prý tím nic nevyřeší a dluhy porostou.

Prosím kdo nese odpovědnost za synovi dluhy a veškeré pohledávky pokud sám nemá zájem tyto platit. Je zde nějaká možnost popř. srážky přímo z platu, ev. něco jiného aby si sám své hluhy platil. Pokud neplatí od, je povinna to za něho zaplatit rodina, nese tato za neplatiče nějakou zodpovědnost? Dluhy si udělal a dělá on a přece my nechodíme do zaměstnání na jeho požitky.

Děkuji moc za odpověď.

ODPOVĚĎ

dobrý den,

za dluhy syna nenese odpovědnost nikdo kromě jeho samého. Případná exekuce se tak nebude týkat žádného Vašeho majetku nemovitostí, aut apod. Nicméně je tu jedno nebezpečí. Pokud má syn korespondenční adresu u manžela, může exekutor pojmout podezření, že tam má i svůj majetek a v tom případě může přijít a zabavit všechny věci, které v domě najde. Pak se budete muset bránit složitě u soudu.

Ale je možné se této situaci vyhnout a vyhnout se tak nebezpečí případného zabavení majetku.

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli mám šanci na zvýšení výživného na děti syn 19, dcera 18 oba ještě studují. Výživné bylo stanoveno po rozvodu, ve výši 1 500,- na každé z dětí. V té době děti byly na 1. stupni ZŠ.Jejich náklady se od té doby značně zvýšily, syn navštěvuje VOŠ, kde platím školné, dcera závodně tancuje ... Manžel ale pracuje u soukromého podnikatele, který mu neustále uvádí minimální mzdu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je těžké odpovědět. Vaše děti sice mají vyšší nároky a vyšší náklady, nicméně potřebovali bychom tam ještě tu podmínku zvýšení mzdy či příjmů Vašeho manžela, aby jsme zvýšili pravděpodobnost úspěchu.

Nicméně nemusí mít jen vyšší příjem, ale třeba i majetek. Bylo by možné to nějak zjistit?

Pokud máte zájem o další informace či právní pomoc kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

DOTAZ

DOTAZ

Byl jsem fyzicky napaden z čehož vznikla moje pracovní neschopnost v délce 15 dní. Ůčtárnou mám potvrzenu ztrátu na nemocenské 10 250 kč. Napadení bylo sepsáno a podáno vysvětlení na PČR, kde mě bylo řečeno že případ bude předán na občanskoprávní řízení. DOTAZ: bude u tohoto řízení řešeno i moje odškodnění, nebo mám podat vzlášť žalobu na náhradu škody na obviněného?

děkuji Josef

ODPOVĚĎ

Budete muset zvlášť podat návrh k soudu. U přestupkového řízení se tyto věci neřeší - nejedná se o soud.

Číst více »

Matka samoživitelka

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych od Vás poradit. V současné době žiji sama s 2letou dcerou v bytě který máme pronajatý. S partnerem jsme se rozešli kvůli jeho problémům s alkoholem, nestaral se o dceru, na všechno jsem byla sama a nechal se vyhodit ze zaměstnání. Situace už byla neúnostná. Bohužel jsem skončila tak,a že nejsem z mé mateřské (která činí 8100,-Kč) schopna vše poplatit. Nájem činí 7700,-Kč takže na jídlo pro mě a mou dceru mi zbyde 400,-Kč. Můžete mi prosím poradit, zda mám nárok na nějaké přídavky jako svobodná matka a na jaké? Dále bych se potom chtěla zeptat, jaké mohu dostat od partnera výživné, když je v současné době bez práce?

Děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Na sociální dávky určitě mít nárok budete. Napadá mě třeba příspěvek na bydlení či sociální příplatek. Výživné zřejmě nebude vysoké, odhaduji, že by jste mohla požadovat cca 1500 až 2000 Kč. Resp. můžete požadovat více, ale soud Vám je stejně sníží.

Číst více »

Vymáhání peněz

DOTAZ

Dobrý den dostala jsem se do zlé situace, bohužel vlastní vinou. Podotýkám, že jeden dotaz jsem zde už měla a tento nový na něj navazuje.

Dcera žije střídavě 14 dní u mě a 14 dní u otce, zatím bez soudního rozhodnutí, návrh jsem již podala. Koncem června jsem otci podepsala příjem alimentů ve výši 2300Kč a zároveň mě bývalý muž donutil podepsat jeho příspěvek ve výši 2500Kč na ozdravný pobyt dcery u moře, který nedal s tím že jinak u sebe dceru nechce. Tedy on má doklad na 4800Kč, fyzicky jsem dostala 2300Kč. Vzhledem k velmi vypjatým vztahům mezi mnou, dcerou a bývalým manželem jsem raději podepsala, abych předešla dalším stresům. Pobyt u moře jsem kvůli chování dcery zrušila a bývalý manžel teď po mě chce těch 2500Kč, které ve skutečnosti nedal. Podotýkám, že mám nějaké telefonní hovory zaznamenány, kde se ho ptám, zda mu trapně chtít po mě tyto peníze. Mám i SMS,  kde píšu doslova, pokud chceš peníze, které jsi nedal a hanba tě nebude fackovat, tak si přijď. Zavolal, že přijde, bez jakékoliv reakce na znění této SMS. Hrozí mi, že jinak bude soudně tuto čásku po mě vymáhat. Prosím o radu, zda zaplatit a mít klid, nebo riskovat soudní jednání a v případě prohry zaplatit i soudní výdaje. Za hloupost se platí, ale opravdu už je toho na mě moc. Děkuji, s pozdravem Neužilová

ODPOVĚĎ

dobrý den

řešil bych to jednoduše. Manželovi písemně sdělte, že peníze byli použity pro potřeby jeho dcery. Sice dcera nejela na léčebný pobyt, ale peníze jste použila na potřeby do školy. Nedovedu si představit, že by soud zpochybnil, nebo mohl zpochybnit příspěvek, který jste využila pro potřeby své dcery. Asi by to měl hodně těžké nějak vymoci.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU