Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

RE: ústní smlouva o dílo

DOTAZ

Dobrý den, bohužel žádný doklad o zaplacení nemám, ani nikde v  mailu či sms.

Ale nepřijde mi fér, že firma dostala peníze na oba byty dopředu, pak se záhadně zvýšil rozpočet o 70tis, oni tím, že měli peníze na účtě, tak si je prostě strhli a vůbec se mnou nediskutovali ( rozpočet v emailu mám, byl na 183 tis a konečná faktura byla na 250tis ). U druhého bytu mi vyfakturovali dodání kuchyňské linky včetně spotřebičů v hodnotě přes 80 000 a ty my nedodali, kupovala jsem si je sama, mám účtenky samozřejmě. A pořád po mě chtějí nějaké peníze, nevím vůbec, jak se bránit, jednání firmy se mi vůbec nelíbí, navíc v obou bytech je opravdu velká spousta nedostatků, například z posledních - měnili radiátory, teď začala topná sezóna, takže se začaly napoštět vodou a nás to vytopilo, protože v radiátorech chybělo těsnění....

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ve Vašem případě bude skutečně největším problémem neexistence žádného dokladu o zaplacení, bez něj nemůžete nikdy dát žádné peníze zvlášť v tak vysoké výši z ruky. Oni mohou kdykoliv zaplacení popřít a nijak nedokážeme, že jsme jim je skutečně předali a zaplatili..

Číst více »

Odpady

DOTAZ

Dobry den,chtela bych se Vás zeptat,kdyz bydlím u sve matky v byte me sestry,kde ziji a mam trvale bydliste a prispivam na najem,jelikoz uz pracuji.Platby za odpady si musi hradit kazdy clen domacnosti sam a nebo jen majitelka bytu v tomto pripade sestra?Me domu neprichazi zadne slozenky,ale asi tak pred rokem jsem videla,ze prisla zvlast me matce a bratrovi poukazka na uhradu odpadu,ale me neprisla zadna.Nezabyvala jsem se tim,jelikoz jsem netusila,ze musim platit i tento poplatek,kdyz matce davam penize na najem.Muzete mi poradit?Bojim se abych nemela dluhy?Dekuji mockrat.Nashledanou.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

dluhy mít určitě nebudete. Poplatky za odvoz odpadů by mělo platit příslušné společenství vlastníků na základě počtu osob, které v příslušných bytech bydlí a za každý byt to společenství platí vlastník domu.

Číst více »

Pozemek

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych Vás poprosit o radu s naším pozemkem. Máme 35 let postavený dům na parcele, která je územně rozdělena na 2 části. Na jedné je náš dům, druhá, která patří mé tchýni, je naše zahrada. Celá léta se nic nedělo. Nyní jsme se rozhodly s manželem dát vše do pořádku a chceme pozemek převést na nás, tchýně se však brání, připadá nám, že bude chtít peníze, ačkoliv tento pozemek neplatila, ale dostala darem. Má na to nárok? Není již jako majitelka po těch letech promlčena? Děkuji Dubská

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v případě že tchýně nijak pozemek po uvedenou dobu neužívala, ani o užívání nejevila zájem, a pozemek byl po celou dobu pouze ve Vašem držení a užívání, pak by zde mohly být splněny podmínky pro vydržení. K oficiálnímu převodu vlastnického práva je pak třeba splnit několik podmínek.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Vyrovnání majetku po rozvodu

DOTAZ

Před dvěma lety jsme se s manželem rozvedli a stále vlastníme RD v SJM. V domě bydlí bývalý manžel já jsem si našla podnájem i s dcerou. Při rozvodu jsme se domluvili že mě manžel vyplatí ale nyní se mnou nekomunikuje a když tak jen po dceři mi posílá sprosté vzkazy. Uvádí že peníze nemá a nic mi nedá. Já peníze potřebuju protože si s přítelem chceme koupit dům. Nevím co mám dělat.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

navrhuji Vám situaci co nejrychleji řešit. Vše se dá vyřešit výzvou bývalému manželovi k vypořádání společného jmění manželů prodejem domu a rozdělení výnosu. V případné výzvě je také třeba pohrozit, že v případě nepřistoupení na dohodu budete rozdělení požadovat soudní cestou, která je nepochybně výrazně dražší než dohoda.

Pokud by jste chtěla s celou věcí pomoci či potřebovala další informace kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Návrh na vyloučení části pozemku z exekuce

DOTAZ

Dobrý den,společně s bývalou ženou vlastním pozemek,který je na Katastrálním úřadu veden pod SJM.Rozvedeni jsme déle než 3 roky. Bývalá žena nadělala v době po rozvodu dluhy,které neplatí a tím byla na pozemek uvalena exekuce.Na Katastrálním úřadu jsem chtěl pozemek rozdělit na dvě poloviny,což kvůli exekuci odmítli,s tím,že mám podat návrh k soudu na vyloučení mé poloviny pozemku z exekuce.Otázka zní:k jakému soudu ? (místo trv.pobytu mého,bývalé ženy nebo tam kde byla nařízena exekuce).Dále nevím jestli má být návrh napsán volnou formou nebo jestli existuje nějaký tiskopis. Děkuji za odpověď     Voňka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vylučovací žaloba má své nutné náležitosti. Volnou formou se rozhodně psát nedá. A tiskopisy neexistují. Žaloba se bude podávat na soud, který o exekuci rozhodl. Nevím ale zda již nemáte problém vyřešen.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Výživné na nezletilé dítě

DOTAZ

Dobrý den,

jsem na mateřské dovolené s ročním dítětem, s partnerem jsme se již před časem rozešli a žiju cca 7 měsíců sama v bytě s dcerou na Praze 6.  Doposud mi otec dítěte přispíval. V současnosti nejsme schopní se domluvit a on sám mi sdělil, že ho mám dát k soudu, tedy žádat výživné soudně. Prosím o informaci co to vše obnáší a hlavně kolik to stojí, jelikžo můj jediný příjem je  rodičovský příspěvek.

Děkuji P.Dvořáková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obnáší to, podat návrh k soudu na určení výše výživného. Výhodou je že u tohoto podání neplatíte žádný poplatek. K návrhu doložíte rodný list dítěte a uvedete v něm jak vysoké máte náklady, co vše musíte dětem pořizovat apod. stačí obecně a vyčíslit v konkrétních částkách, potom navrhnete nějakou výši výživného, která je pro Vás ideální.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Poplatky za rozhlas

DOTAZ

Dobrý den,

již rok bydlím v pronájmu a nyní mi bylo oznámeno, že majitelka bytu má na sebe napsané poplatky za rozhlas a televizi na tento byt. Nyní po mě chce zpětně zúčtovat částku uhrazenou za dobu, kdy bydlím v pronájmu. Neměly by tyto poplatky být součástí nájmu?

Děkuji za radu

ODPOVĚĎ

televizní poplatky nemusí být součástí nájmu, pokud to není ve smlouvě výslovně uvedeno. Pronajímatel nemůže vědět, zda nájemník má nebo nemá televizi a pokud se na tom neshodnou, tak je povinen platit nájemník

 

Číst více »

Rozdělení majetku po rozvodu

DOTAZ

Půl roku před manželstvím,byl manželovi darován dům od jeho otce,celly přepis a odhad jsem zařizovala já.Majetek byl odhadnut na 398 000,-.Za 10 let manželství jsme celý dům zrekonstruovali a jeho hodnota se zvýšila.Manžel si našel starší paní a rozvádíme se.Tvrdí,že nemám nárok na žádné odstupné a odmítá mě vyplatit.Já i nezletilý syn tam máme trvalý pobyt.Na rekonstrukci domu jsem použila i své děditství po otci.Odhad nynější je kolem 2 500 000,-.Děkuji Pírková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

z Vašeho popisu soudím, že manžel se snaží vyšachovat Vás z celého vypořádání přidané hodnoty domu. Vlastnictví domu je samozřejmě manžela, nicméně zvýšení jeho hodnoty, rekonstrukce a přístavby jsou majetkem ve společném jmění manželů. Chci se ještě zeptat, zda se rozvádíte dohodou, nebo jde o rozvod sporný?

Nyní je nutné vymyslet správnou strategii a dotlačit manžela k podpisu dohody o vypořádání společného jmění manželů. Odpověd na mou otázku může lecos osvětlit.

Odpověd mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

myslím, že bychom mohli vymyslet nějaké pro Vás výhodné řešení.

Číst více »

Dluhy vlastních dětí

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu,jak donutit snachu splácet spol.dluhy s mým synem,od kterého v květnu po 10letech odešla k jeho kamarádovi a nemá se k tomu,aby na dluhy přispívala.Hraje mrtvého brouka a stará se jen o výživné na děti.SYnovi jsem napůjčovala částku skoro 140000,-kč na jejich dluhy a pronájem baru.Rovněž jim na své jméno splácím půjčku u České spořitelny.Rozvedeni zatím nejsou,je to krátká doba.Syn sám nestačí splácet veškeré dluhy,které i díky její nehospodárnosti vznikly. Děkuji za radu.Jarka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

budu mít hned na úvod doplnující otázku - Máte na půjčky synovi a snaše nějaké smlouvy, či potrvzení o přijetí peněz? Tato otázka nám následně pomůže zvolit nejvhodnější strategii.

Jste věřitel a tudíž je jen na Vás po kom budete chtít přednostně půjčku splácet. Pokud skutečně nějaké smlouvy existují, poprosím Vás o jejich zaslání na mou mailovou adresu k prostudování. Jinak navrhuji razantní postup - tedy výzvu k úhradě nesplácených dluhů jako poslední předžalobní upomínku, kde je třeba velmi trvdě pohrozit sankcemi a astronomickými náklady na vymáhání půjčky v případě soudního sporu a exekuce.

Odpověd na mou otázku spolu s dokumenty mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Notář - odměna za převod nebo za smlouvu.

DOTAZ

Dobrý den,

chci kupovat dům s tím, že využiji služeb notáře. Notáři, samozřejmě, náleží odměna dle tarifu, kde jak jsem pochopil, její výše je závislá na ceně nemovitosti. Není mi ale jasné, zda se touto odměnou myslí odměna za celý převod nemovitosti nebo za sepsání smlouvy. Když tedy budu po notáři chtít nejprve Smlouvu o smlouvě budoucí a pak Kupní smlouvu, bude notáři náležet odměna 2x nebo jenom jednou?

Děkuji.

M.Pfeiler

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný den,

jedná se o dva úkony, tudíž bude chtít notář samozřejmě odměnu za dva úkony, tedy jak za smlouvu o smlouvě budoucí, tak kupní smlouvu. Ale často záleží i na dohodě, není tedy nutné, aby notář uplatnoval tarifní odměnu.

Pokud by jste měl zájem, celou transakci Vám můžeme s garancí správnosti u naší advokátní kanceláře zrealizovat za celkovou částku 6 000 Kč. V odměně jsou započítány výše uvedené smlouvy, návrhy na vklad do katastru nemovitostí a případně i advokátní úschova smluv, pokud to bude nutné.

V případě zájmu o spolupráci či další radu mě kontaktujte prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

prispevek do slehnuti

DOTAZ

Dobry den, ocitla jsem se ve velmi obtizne situaci,kdy nevim kudy kam. Jsem v patem mesici tehotenstvi, rok a pul jsem nepracovala,nebyla ani OSVC a ani se neevidovala na UP, ma chyba! Ted se to na me vsechno sype. Narazila jsem totiz na partnera,ktery mi nasliboval hory doly, ze me zamestna,kdyz chci teda tak nutne pracovat, vykreslil novou praci uplne nadherne,ze ja z puvodni prace odesla. Byly z toho mesice cekani,kdy uz teda nastoupim a nakonec z toho vznikl rok a pul,kdy jsem nebyla zamestnana,neplatila si ani soc.poj.,jen zdravotni pojisteni. Ted jsem tehotna a zjistila jsem,ze nemam narok na materskou, dokonce ani na uradu prace,kde jsem se nedavno zaregistrovala na podporu v nezamestnanosti, jen na podpurci dobu,ktera mi byla vymerena na 3mesice. Ted jsem v situaci, kdy me v mem stavu nikdo nezamestna,tudiz bez prijmu a taky prispevku na bydleni apod.,nebot jsem bohuzel porad vedena jako majitelka rod.domu,v kterem uz nebydlim,po rozvodu jsem to neutahla,tak to akorat prepisuji na svou sestru a bydlim v jejim byte,kde nemam najemni smlouvu,tudiz nemuzu zazadat ani o tento prispevek. Partner,se k tomu stavi tak, ze pokud s nim neminim zustat,tak od neho nemam nikdy cekat ani korunu,ani ted,kdy vi,ze nemam zadne prijmy a co me hodne stve,vse vzniklo jen diky jeho slibum,na ktere jsem naletela a posleze nemam cekat ani na nejake prispevky na dite. Ma skvele pravniky,to vim, ma jiz jedno dite,kdy mu partnerka utekla i s ditetem a posleze zazadala o vyzivne.Pozadovala po nem 40tis.mes., jeho pravnik to srazil u soudu na 3tis.mes. On totiz je hrozne bohaty, ma majetek ktery se splha k nekolika milionum, vilu, drahe auta,vybaveni domu za statisice,ale on je chytry a neni nikde vedeny ani jako podnikatel,ani jako zamestnanec, tudiz nema zadne mesicni prijmy,ktere by sly oficialne prokazat. Dividendy mu snad prichazeji jen jako na dorucitele,coz je beze jeho jmena. Tim,ze mi porad vyhrozuje a vysmiva se mi, ze dopadnu u soudu jeste hure jako jeho predesla partnerka se utapim jeste vice v depresich,nebot vim,ze u soudu bude zase za chudacka,ktery nema zadny prijem. A jeho navrh, bud budes se mnou a budu vas zivit, do toho se mi nechce jit, protoze ja s nim nemuzu byt jen kvuli ditete a bezvychodne zivotni situaci. A nemam penize ani na pravnika,ktery by mi poradil, pomohl u soudu, jako ma on. Mohl by jste mi poradit, na co mam jako svobodna matka narok, kdyz nemam narok ani na materskou,ani na prispevky na bydleni a ani podporu v nezamestnanosti? Mimo jine,ja to dite nemohla dat pryc, jednak kvuli memu veku 34let a za druhe mi lekar rekl, ze mam primo v deloze cystu, ktera se pri porodu musi odstranit take, tudiz uz deloha nebude tak funkcni,abych mohla mit jeste nekdy deti. Tak tuto variantu jit na interupci jsem logicky zamitla a ani o tom neuvazovala,vite. Nechci po nem extra castky,ale aspon at mam aspon na jidlo a na male.

Dekuji Monika

ODPOVĚĎ

Dobrý den

to je opravdu trošku smutný příběh. Mohu Vám pomoci alespon tím způsobem, že můžu za advokátní kancelář zaslat otci návrh na placení výživného. Vzhledem k Vaší situaci bych odhadnul možné výživné na 4-5 tis. korun. Pokud se k návrhu nevyjádří, nezbude než podat návrh na stanovení výživného k soudu. Jedná se totiž pro Vás o důležitý příjem. Od státu můžete žádat minimálně existenční minimum ve výši 2060 Kč, pak zkuste být neodbytná a snažit se alespon o nějaký sociální příplatek či příspěvek v hmotné nouzi. Na příspěvek na dítě samozřejmě také nárok máte.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Reklamace

DOTAZ

Dobrý den,potřeboval bych poradit - pomoct mám nový byt 1 rok starý,byt je v záruce a praskla tam hadička k vodovodní baterii a vytopilo to muj byt + sklepy . Developer reklamaci uznal a postoupil to stavební firmě která dum stavěla, ta to dala firmě která tam dělala vodu po 3 tydnech se zjistilo že firma co dělala vodu je nedostatečně pojištěna a nic moc se neděje co by jste mi poradil mam si byt opravit na vlastní náklady a pak škodu vymáhat na developeru ? A ten ad si to vymáhá dál . Děkuji za odpověd .Jirka.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zde nejde o pojištění, ale o odpovědnost té firmy, resp. jejího dodavatele příslušné trubičky.

Je třeba vyzvat developera k vyjádření k Vaší reklamaci a tedy ho i vyzvat k odstranění vady. V případě že toto neudělá, rovnou bych pohrozil žalobou. Odpodnost nese ten, kdo Vám byt prodal a je tedy jen pouze na něm, aby reklamaci k Vaší spokojenosti vyřídil

Číst více »

osobní bankrot

DOTAZ

Dobrý večer,někde jsem četla,že je lepší exekuce,nežli vyhlásit osobní bankrot.Jaký na to máte názor?Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den, názor na to samozřejmě mám, ale nemohu Vám takto veřejně radit, protože by to mohlo poškozovat věřitele.

V případě zájmu o další poradu, či právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

zapojeni internetove sluzby

DOTAZ

26.9.2009

Dobry den 

Prosim Vas o radu.

Jsem najemnikem RPG byty v Karvine.Chci si nechat zapojit pres spolecnost VEJNET internet do bytu kde bydlim .Jelikoz  byt je v prvnim patre (signal pro prijem neni zadny) musi byt instalovana antena na strese budovy RPG byty a nasledne privod kabelu az do bytu.Chtel jsem si proto zajistit klice od dveri pudniho prostoru.Operatorka RPG bytu v karvine  mi sdelila ze si mohu pripojit jen se smluvni firmou O2,udajne O2 vyhrala  vyberove rizeni pro instalaci internetu pro najemniky RPG byty v Karvine.Zadne jine firme proto neni umozneno zadne podobne instalace provadet.Muze majitel RPG omezovat takto sve najemníky?Jke mam prava ja .Jake jsou povinnosti majitele.      

 

Diky moc za Vasi Pravni pomoc

                                                                  Trunk                                                             

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

takto omezovat nájemníky majitel skutečně může. Nemusí totiž dát souhlas s budováním kabelů či rozvodů ve svém domě. Je tedy na Vás zajistit si příjem internetu, který nebude znamenat zásah do společných částí domu apod. Ze zákona však musí pronajímatel pro nájemníky zajistit rozvody společné antény pro sledování televizního vysílání

Číst více »

odstoupení od kupní smlouvy na nemovitost

DOTAZ

Uzavřeli jsme s manželkou kupní smlouvu na koupi nemovitosti,tu jsme si za tímto účelem byli prohlédnout a ústně jsme se dotazovali na věci ohledně stavu nemovitosti a za účelem této koupě si vyřizovali hyp. úvěr.Po domluvě s prodávajícími jsme po složení částky 27000,- kč a podepsání nájemní smlouvy s platností do doby realizace koupě jsme obdrželi klíče od této nemovitosti abychom mohli provést stavební úpravy před příchodem zimního počasí.Při provádění této rekonstrukce se objevovaly vady na tomto domku na které jsme nebyly upozorněni a tím,že jich přibývalo jsme se rozhodli odstoupit o kupní smlouvy na tuto nemovitost.Prodávající se však ohání nyní kupní smlouvou a tím,že jsme s daným stavem souhlasily a vyžaduje po nás nyní z důvodu odstoupení penalizaci 50000,- kč a 10000,- kč .Navíc banka nám neposkytla hypoteční úvěr a my nyní jsme v situaci,že nevíme co dělat,prodávající nám vyhrožuje,že na nás nechá vystavit jakýsi platební příkaz a vůbec s námi nechce komunikovat,provedli jsme v této nemovitosti rekonstrukci elektřiny,částečně nové rozvody topení na což jsme dostali odpověď,že to je naše smůla,ohánějí se pouze nárokem na platbu penále a vyhrožují soudy.Máme nějakou šanci se úspěšně bránit?Já jsem díky těmto skutečnostem přišel o zaměstnání,manželka je bez práce.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

v této situaci je rozhodující co přesně kupní smlouva obsahuje. Tedy jaká jsou práva a povinnosti kupujícího a prodávajícího. Pak bych Vám teprve mohl dát odpověd na to zda jste povinni něco platit či nikoliv. Zádného platebního rozkazu se prozatím obávat nemusíte.

Je pouze třeba zaujmout správné stanovisko a zvolit efektivní postup pro jednání s prodávajícími.

Pro další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

odchod rodičů od dcery

DOTAZ

prosím o radu.jsem už 25 let vdaná mám tři skoro dospělé děti.doposud jsme žili s mými rodíči v rd,který jsem dostala darem od rodičů s tím,že tam mají zapsáno věcné břemeno.letos se stalo dost událostí konfliktů s nimi.,ale né s mojí strany.jsou starší a pořád něco měli.ze dne na den se odstěhovali k mojí sestře a nechali jen holé zdi.a vrátili klíče.co mám v takové situaci dělat,když nechcou zrušit věcné břemeno a jsou sami od sebe pryč?jinak vše jsme platili společně ,nevím co se stalo důvod žádný jen pomluvy a na děti si ukazují jako na herodesovy děti.a co říkají o mě jako dceři to raději nebudu psát.moc by nám pomohla dobrá rada.normální cesta asi neexistuje vůbec nemají snahu mluvit i když se na ulici potkáváme.moc děkuji za odpověd.h.f.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

řešení existuje. Rodiče sice mají věcné břemeno - předpokládám že doživotního užívání nemovitosti, ale s věcným břemenem je také nutně spojená povinnost hradit údržbu a služby v domě. Je tedy dobré rodiče vyzvat k úhradě těchto nákladů a pohrozit dalším vymáháním v případě, že svou povinnost nesplní. Pokud se navíc nevrátí do domu, tak bych navrhoval pohrozit pronájmem domu.

Číst více »

nedoplatek

DOTAZ

Dobrý den, pojišťovna požaduje úhradu nedoplatku pojistného na životním pojištění s tím, že pokud v poslední době hradím pojistné pravidelně, ve správné výši a sjednané frekvenci, pravděpodobně půjde o nedoplatek z dřívější doby. Pojistnou částku si pojišťovna inkasuje z bankovního účtu. Zkontrolovala jsem bankovní výpisy za poslední 3 roky a požádala pojišťovnu o specifikaci nedoplatku. Bylo mi sděleno, že chybí platby za 4/2000 a 2/2006 a pokud proběhly, mám je doložit. Výpisy z tohoto období již nemám. Předpokládám, že banka by mi opisy vydala, ale určitě za poplatek. Mohu odmítnou úhradu nedoplatku s uplatněním námitky promlčení? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

odmítnout úhradu určitě můžete, pojištovna tedy nebude moci vymáhat nedoplatky soudní cestou, nicméně pojištovna je oprávněna odstoupit od poskytování služeb. Promlčení neznamená, že by závazek již neexistoval, ale pouze není uplatnitelný u soudu. Obávám se že v tomto případě Vám pojištovna zruší službu

Číst více »

poplatky

DOTAZ

Dobrý den,

jsem trvale hlášena v domě,který vlastní majitel,ale v současné době tam nebydlím.

Mohu se odhlásit  z poplatků za vodné a stočné a odvoz odpadu,když tam nebydlím a platím tam kde v současné době bydlím v podnájmu?

Děkuji za odpověď.

Jitka Pallasová

ODPOVĚĎ

Dobrý den

na Vašem místě bych se o to nepokoušel. Za prvé máte určitě ve smlouvě, že tyto poplatky máte platit. Za druhé pokud byt neužíváte tak má pronajímatel možnost dát Vám výpověď z důvodu, že pronajímaný byt neužíváte.

Číst více »

neoprávněné fakturování dodávky vody

DOTAZ

Dobrý den,

zemědělské družstvo v naší vsi si vybudovalo cca pře 35 lety vodovod od studny,kterou avšak nemá zlegalizovanou,odtud teče celá léta samospádem voda do naší bytové jednotky o 4 bytech.Voda není ošetřena. Se ZD není uzavřena žádná smlouva. ZD nám začalo fakturovat tuto vodu za vysoké částky,avšak na faktuře nefiguruje že částka je za vodu, nýbrž práce fekálem. Mám pocit, že předseda si je vědom, že  vodu fakturovat nesmí tak nám píše práce fekálem, my jsme si však žádné práce fekálem neobjednali. Pokud částku neuhradíme, prý nám ukončí dodávku. Má na to vše právo???? Veřejný vodovod u nás není, takže by naše rodiny s malými dětmi byli bez vody. Moc Vás prosím o rychlou odpověď. O radu, co máme dělat a jakou  máme šanci u soudu?

 

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný večer,

k podání smysluplné odpovědi bych potřeboval znát trošku více informací o celé věci.

Na čím pozemku se nachází studna a přes čí pozemky vede vodovod? Už jste někdy za tuto vodu platili?

Nascanujte mě prosím výzvu družstva k platbě, nebo fakturu. Můžeme to zkusit dát nějak do pořádku.

Pro další informace či právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Majetkové vyrovnání po rozvodu-dům

DOTAZ

Dobrý den. V říjnu to budou 3 roky,co jsem se rozvedla (s alkoholikem).Ex-manžel přistoupil na navrhnuté vyrovnání společných věcí,mimo domu.Není s ním žádná řeč,tak nevím jak postupovat dál.Já s dcerami jsem se odstěhovala a on obývá dům.Když jsme měli soudní řízení o svěření nezletilé dcery jen do mé péče ,tak soudkyni na dotaz co s domem řekl, že dům prodáme a peníze si rozdělíme.Nyní tuto variantu odmítá,nedá se s ním vůbec komunikovat. Nechci zmeškat nějaký termín,jak a kde se mohu obrátit o pomoc (soudní cestou), abych nenarazila na promlčecí dobu a nepřišla tak o vyrovnání za dům, který jsme víc jak 20 roků společně spravovali a vložili do něj veškeré finance.Vzájemně nemáme peníze,aby sme jeden druhého vyplatili.Dcery dům nechtějí a jeho prodejem bych mohla každé alespon přispět na jejich budované bydlení (což je nyní aktuální,protože jedna s dcer se vdala) Moc děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ve Vaší situaci už nejsou možné jiné kroky než aktivní právní postup. Navrhoval bych toto:

Je třeba zaslat bývalému manželovi výzvu k prodeji bytu a vypořádání společného jmění manželů. V dopise také manžela upozorníme, že pokud nebude aktivní, promění se po zmíněných třech letech společné jmění manželů na vlastnictví podílové s tím, že každý z vás bude vlastnit jednu polovinu.Pohrozíme také návrhem k soudu na vypořádání, které bude stát peníze a celé rozdělení tak vyjde obě strany výrazně dráž než v případě dohody.

Pokud nebude reagovat bude třeba podat urychleně návrh na soud, kde navrhneme aby soud spoluvlastnictví vypořádal prodejem nemovitosti a rozdělení výtěžku.

Chci se ještě zeptat, zda jste dům pořizovali za doby manželství a zda je tedy součástí společného jmění manželů.

Odpověď mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz , kde si také řeknem další postup

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU