Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

změna přijmení

DOTAZ

chtěla bych se zeptat  soud neurčil výživné jen proto že  otec dítěte je výkonu trestu a nemá z čeho platit tento stav trvá již 6 let, dítě viděl naposledy když jí bylo 8měsíců není to manžel byl to přítel který odešel po osmnácti měsících naší známosti v rl je zapsán ale já bych ted chtěla požádat o změnu jména jaký důvod mám uvést aby se to nekomplikovalo, stačilo mi dvakrát zamítnutí stanovení výživného,je to zoufalá situace dítě má žít ze vzduchu.......chci aby měla jméno po mě jako matce. děkuji předem za odpověd  Alena

ODPOVĚĎ

Dobrý den, ke změně jména budete potřebovat i souhlas druhého rodiče.

Nicméně zkuste uvést nemožnost tohoto souhlasu tím, že otec dítěte je z důvodu výkonu trestu prakticky nedostupný a není tedy možné tuto podmínku splnit. Můžete také uvést že existuje důvodná obava, aby dítě netrpělo kriminální minulostí i současností svého otce a chcete jí od tohoto nebezpečí změnou jména ochránit.

Číst více »

Rada

DOTAZ

Dobrý den, potřeboval bych poradit. Dostal jsem výzvu od advokáta ,který zadutupuje ČT na uhrazení poplatku a pokuty 10000,- za nepřihlášený televizor k živnostencké činnosti. Mam malou hospodu na vesnici kde je špatný příjem, tak jsem v hospodě telvizor neměl.Asi před měsícem jsem televizor pořídil i se satelitem. Minulý týdem mi přišla výzva k uhrazení částky za nepřihlášený televizor. Advokát ,který zastupuje ČT mi sdělil, že tam byly na kontrole a televizor si v mé hospodě vyfotili i přesto ,že mám na dveřích ceduly zákaz focení bez souhlasu majitele. Potřeboval bych radu jak mám postupovat a zda mají právo si takto pořizovat fotografie bez souhlasu majitele.(když mám provozovnu označenou zákazem. K soudu prý předají zápis a fotografii. Bude takový zápis u soudu platný, když není mnou jako mejitelem a  obsluhy v provozovny podepsán . Takový zápis si přece může pořídit kde,kdo i bez toho aniž by v provozovně byl. Děkuji Novák

 

 

ODPOVĚĎ

Hezký den,

klasický příklad dle mého názoru právní šikany ze strany čt1. Přístup této televize je opravdu bych řekl trapný a krajně bezohledný. Poplatky za ČT1 by se měly beze zbytku zrušit. Poslední dobou také stále častěji ČT soudní spory prohrává, ale důležitá je také osoba konkrétního soudce. Pokud nechcete komplet zaplatit, pak se určitě aktivně braňte.

Samotný nápis o zákazu fotografování nic neřeší. Umožňuje Vám to spíše vykázat fotografy, kteří zákaz poruší, nebo chtějí porušit z restaurace, nicméně by to nebránilo použít fotografii jako důkaz.

Důležitá je informace na jakém místě televize stála, zda byla v provozu, kdy jste jí pořídil a zda bylo možné jí v daném termínu přihlásit k poplatkům apod.

Číst více »

DOTAZ NA EXEKUCI

DOTAZ

dobry den

mam dane exekuce na plate,kde se jedna o neprednostni pohledavky,take mam ve sve peci dceru.Myslim ,ze vmem pripade je nezabavitelna castka ve vysi 10395 ,kterou bych mela mit vzdy vyplacenou,jak mam postupovat,kdyz ve mzdove uctarne my tvrdi a zaroven i urazi ,ze postupuji spravne,presto,ze my  vyplaci pouhych 6500.dekuji za odpoved sturmova

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

opatřete si příslušné nařízení vlády, kde je tzv. nezabavitelné minimum určeno, spočítejte si dle něj příslušnou částku a oficielně zaměstnavatele upozorněte na porušování jeho povinností s tím, že pokud v tom bude pokračovat, budete žádat náhradu škody, která Vám tím vznikla

Číst více »

Auto bez přepisu

DOTAZ

Dobrý den,

včera jsem zakoupila auto a prodávající říkal, že není nutný přepis ekodaně, tak jsem souhlasila, že sepíšeme pouze smlouvu. Sepsala se kupní smlouva, v níž jsem byla uvedená já (jako prodávající) a on (jako kupující). Jako dodatek z druhé strany bylo sepsáno, že povinné ručení platí do 31.10. 2009 a následně si musím sjednat své povinné ručení (od 1.11.2009), jinak bych denně platila penále 100 Kč. Jako majitel v STK je uveden p. Přikryl, ale prodávajícím se stal Ošmera. Já budu uvedena pouze jako provozovatelka vozidla s tím, že si budu platit povinné ručení. Smlouvu jsem tedy podepsala, ale na druhý den bych od ní chtěla odstoupit. Lze odstoupit od kupní smlouvy na ojeté vozidlo? Dočetla jsem se, že můžu do 14 dnů odstoupit od kupní smlouvy, ale nevím, jak to přesně funguje. Byla jsem seznámená, jak vozidlo jede atd., ale jakmile jsem přijela domů, tak jsem zjistila, že chybí zadní pás. Pak mi není jisté, že pokud již auto nebudu chtít používat, jak bych jej odhlásila (když je majitelem v STK p. Přikryl), abych nemusela platit povinné ručení.

 

Děkuji za brzkou odpověď.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pochopil jsem správně, že Vám auto prodal někdo, kdo nebyl vlastník vozidla? Navíc mělo vozidlo vady, na které jste nebyla upozorněna a které výrazně snižují bezpečnost provozu vozidla?

Zašlete mi prosím znění smlouvy nascenované na mail: mojepoplatky@seznam.cz  . Smlouvu prostuduji a zaujmeme nějakou vhodnou strategii.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,mam dotaz.Manžel je rozvedený  a jeho byvala manželka ma u nas pořád trvale bydliště,přesto u nas už nebydlí víc jak 4 roky.Včera k nam přišel soudní vykonavatel exekutora se soudním rozhodnutím o exekuci na majetek,ona ma dluižnou častku 200 000kč.Vzal si hned televizor  a na další věci dal nalepky.Ma vubec pravo brat zařízení které patří nam?Mame napsat vylučovací žalobu?A jak dosáhneme její  zrušení trvalého bydliště?děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

navrhuji okamžitě reagovat a sepsat a neprodleně podat vylučovací žalobu. Pokud to včas nestihnete, nebo nebude mít žaloba všechny důležité náležitosti, můžete o věci přijít.

Trvalé bydliště zrušit lze, ale je to trošku komplikované, nicméně Vám vše můžu pomoci zařídit.

Pokud máte zájem o pomoc či další právní informace, kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

koupě zahrady

DOTAZ

Vlastním půlku parcely-zahrádky.Přes ní vede chodník k mé chatě, která je na vedlejší parcele. K čemu mě může donutit druhý vlastník, pokud ji nebudu chtít koupit za přemrštěnou cenu.

Jinak o koupi zájem mám.  Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nemám úplně představu jaká je skutečně pozice a poloha nemovitostí. Koupě pozemku je obecně pouze věcí dohody mezi prodávajícím a kupujícím a nelze tedy někoho k něčemu nutit. Navíc nevím, zda tam figurují nějaká věcná břemena apod.

 

Číst více »

platnost rozvázání prac. poměru

DOTAZ


 Dobrý den

byla mi předložena Dohoda o ukončení pracovního poměru k datu 31.8.2009. Po
tomto datu jsem však zjistila, že Dohoda není podepsána statutárním
orgánem,který je v záhlaví uveden, ani jiným statutárním orgánem s.r.o., ale
pouze vedoucím oddělení. Je tato dohoda platná, když jsem ji již podepsala já,
jakožto zaměstnanec? Jaké jsou event. lhůty a co bych měla dát udělat?

Děkuji Marie

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v případě, že se jedná o dohodu o rozvázání pracovního poměru je tato platná, především z důvodu, že jste s ní vyslovila souhlas. Firmu tak může zastupovat například i pověřený zaměstnanec. Pokud by však šlo o jednostranou výpověď, ta by platná nebyla, protože by nebyly splněny základní náležitosti výpovědi.

Číst více »

exekutorský zápis

DOTAZ

dobrý den , mám úvěry ze stavebního spoření ,jeden úvěr se stal po 3 splátkách se splatný ,splátky jsem uhradila a 6 měsíců platím pravidelně .Nyní jsem byla i s ručiteli vyzvána k sepsání k exekutorskému zápisu  formou splátkového kalendáře .Kontaktovala jsem exekutora abych se dozvěděla co bude  zápis  obsahovat - vše se prý dozvíme u podpisu tohoto splátkového kalendáře . Jaká je lhůta reagovat na vyzvu exekutora , jeden ručitel je mimo ČR bude k sehnání až koncem listopadu .Na další úvěr mám vystavené dva dodatky duben 2008 částka 3.500kč.říjen 2008 částka 1.600kč začala jsem tedy splácet  částku ,která je uvedena v posledním dodatku . Věřitel mne začal upomínat na nedoržování dodatku na částku 3.500 kč ,chtěla jsem vysvětlení z jakého důvodu platí dodatek a neplatí poslední  vystavený dodatek -Vysvětlení se mi nedostalo .Do dnešního dne nemám ani písemnou formou sděleno který dodatek platí ,že se ruší dotatek z řjína a platí dodatek starší .Mám veliké obavy co mne bude čekat u exekutorského zápisu .Mohu se nějak bránit anevm jak mám postupovat .Salajková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud Vám mohu poradit, nechte se v těchto věcech zastupovat nějakou advokátní kanceláří, která vše se všemi stranami vyřídí a odargumentuje. Stačí udělat nějakou chybu a k něčemu se zavázat a už to pak bohužel nevezmete zpátky. Mám dojem, že to je právě případ toho tzv. exekučního zápisu, kde Vám na stůl něco předloží a budou chtít po Vás okamžitě podpis...nebo..

S vřelým pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

www.mojepoplatky.cz

advokátní kancelář Praha 8

Číst více »

pravomocná exekuce?

DOTAZ

Dobrý den,

obracím se na Vás s následujícím:

V polovině června 09 jsem se dozvěděla o zablokování bankovního účtu. Zjistila jsem, že je to na pokyn Exekutorského úřadu. Očekávala jsem exekuční příkaz - nic ovšem nepřišlo, a po telefonickém spojení s pracovnicí exekutora mě namísto EP přišla  pouze výzva k plnění exekuce. Zde jsem zjistila, že je tu uváděna moje špatná adresa. Byla exekuce pravomocná, když jsem žádný exekuční příkaz ani usnesení soudu z důvodu chybně uváděné adresy nepřevzala? Jak se mohu proti postupu exekutorského úřadu bránit, když tento se mnou nespolupracuje? Při mé osobní návštěvě tento týden mně byly exekuční příkazy předány - jen tak - bez ověření mé identity a bez jakéhokoliv mého podpisu. Od července ovšem oprávněný požádal o zrušení exekuce, ke které dosud nedošlo pro údajné nepotvrzení právní  moci  soudem. Jak mám dále proti exekutorovi postupovat a mohu - případně  jakou výši - požadovat náhradu škody a kam se mám dále obrátit, kam adresovat .  Děkuji moc za odpovědi.

ODPOVĚĎ

Problém nebude v chybně vyplněné adrese. Nedoručení nic nemění na tom, že věřitel má nárok na vymožení své pohledávky, nicméně problém je nekomunikace exekutorského úřadu a už červnové zrušení exekuce.

zkuste využít služeb nějaké advokátní kanceláře, která bude mít mnohem větší váhu při komunikace s exekutorem, a případně podá kvalifikovanou stižnost na chování exekutora k exekutorské komoře.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

SJM a jeho rozšíření?

DOTAZ

Pěkný den,

dva roky před svatbou jsme si s manželem koupili "na hypotéku" dům. V hypotéční smlouvě je manžel uveden jako spoludlužník, ale v kupní smlouvě jsem uvedena jen já. Tím pádem jsem jen já uvedena jako vlastník nemovitosti na katastrálním úřadu. Chtěla bych jako vlastníka "připsat" i manžela. Četla jsem zde v dotazech o zúžení SJM, ale já mám "opačný" problém. Prosím, poraďte mi, jak přesně postupovat a kolik to bude stát.

Děkuji a přeji hezké dny a pevné zdraví

Šárka K.

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný den,

řešení je kupodivu poměrně snadné. Rozhodně bych v této věci nešel cestou poměrně drahého rozšíření sjm. Vše bych udělal cestou darovací smlouvy, která Vás nebude v podstatě stát žádné výrazné náklady. Pro Vás to bude mít navíc tu výhodu, že budete mít možnost žádat vrácení daru v případě že se k Vám v budoucnu manžel nezachová morálně. Jako manželé jste navíc osvozeni od darovací daně a dům  budete mít v podílovém vlastnictví každý jednou polovinou.

Pokud by jste měli zájem o právní pomoc v souvislosti s vytvořením darovací smlouvy, návrhu na vklad a věci související s celým převodem za velmi příznivých podmínek, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobry den.Timto se na  Vas obracim o radu, a doufam ze je tady moznost reseni.Jsme 6 clenna rodina, trvale bytem   na Praze Zapad.Skoro 23 let jsme bydleli v rodinnem domku ,ale ze dne na den se z nas prakticky stali bezdomovci.Byt odkoupila manzelova sestra ,mezitim se odstehovala do ciziny kde je dodnes.Posleze nam zaslala darovaci listinu ,kde odkazuje dum manzelovi.V r.2005 se stala doprav.nehoda ,pri ktere zemrela ma 13 leta dcerka.Lecila jsem se psychycky.ale byt na mne pusobil depresivne a  muj stav se zhorsoval.Tak jsme se rozhodli zmenit prostredi ..a odstehovala jsem se za synem do UK, kde ziju dodnes.Svagrova mnela nejake dluhy v Cechach nevim kolik a za co,nicmene exekutor zabavil nas dum.Ten prodal a nyni jsou v nasem byte podnajemnici ,kteri jsou tam trvale hlaseni,takze prakticky jsou na nasi adrese nahlasene dve rodiny.Nam nikdo nic nenapsal, nezavolal i kdyz kontakt na nas ,kdyby chteli sehnali od manzelovi matky, ktera v urcitych vecech zastupuje svagrovou.Nicmene jsem s detma bezdomovec ,ne vlastni vinou, bez nahrady bydleni .Ja se chci domu vratit ,ale nyni neni kam .Chtela bych zpatky  nas dum ,tam jsme doma,ale nevim jak na to kam se obratit ,proto prosim o radu Vas ,jak dale a zda je tady moznost dum ziskat  zpatky ,nebo moznost nahrady bytu,vzdyt nas nemuzou nechat na ulici,se tremi detmi.Takze asi takto bych v kratkosti popsala svuj pripad .Dekuji Vam za odpoved a s pozdravem  Baloghova

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

dle toho jak celou věc líčíte mi přijde jako neoprávněná exekuce. Nicméně důležité je, zda byl dům převeden v době před vznikem dluhů snachy nebo po. Stejně tak jste se měli při soudním řízení, tedy při vyhlášení exekuce na Váš dům tím, že jste o dluzích snachy nevěděli a ani vědět nemohli a že jste dům nabyli v dobré víře.

Pokud už k exekuci došlo a všechna rozhodnutí nabyla právní moci vidím už jen těžko nějakou reálnou obranu. Na náhradu bytu určitě nárok nemáte.

Číst více »

Neopravnena versus opravnena exekuce.

DOTAZ

Dobry den. V lednu roku 2008 na me byla uvalena neopravnena exekuce pro 140 000 Kc. Exekutor zablokoval vse od nemovitosti az po vyzivne na dite. Po dobu 1,5 roku byl muj mesicni prijem 0 Kc. Me a 3 deti zivili rodice, platili najem v mem byte v osobnim vlastnictvi, jinak bychom prisli o bydleni atd. V dobe pred exekuci jsem rovnez splacela jiny zavazek ve vysi 700 Kc mesicne, ktery jsem po blokaci prestat platit musela. Rodice (duchodci) za me posilali veriteli mesicne 100 Kc. V lete byla soudem exekuce zrusena, muj majetek byl uvolnen a ja s nim mohla opet nakladat, takze jsem mohla vratit i investice mym rodicum. Dluzila jsem jim priblizne 80 000 Kc. Ovsem za poruseni splatek 700 kc na me byla minuly tyden uvalena exekuce nova, jiz realna. Pujcka cinila 24000 Kc, 11000 Kc bylo po 700 a 100 korunach zaplaceno k srpnu tohoto roku a nyni pri exekuci zbyva doplatit zhruba 13000 Kc jako zustatek dluhu + zhruba 40000 na soudnich poplatcich, odmene exekutorovi a uroky z prodleni.

Muj dotaz zni: Mohu pozadat soud aby naridil puvodnimu veriteli, ktery zazadal o neopravnenou exekuci aby za me zaplatil tech 40 000 jako nahradu skody? Dekuji A.L.

ODPOVĚĎ

dobrý den,

pokud se skutečně jednalo o neoprávněnou exekuci, je původní údajný věřitel odpovědný za škody, které tím způsobil. Určitě bych ho co nejdříve vyzval k úhradě poplatků za exekutora, soud či právní zastoupení, včetně úroků jako náhradu škody. Pokud na výzvu nebude reagovat podal bych žalobu

V případě konkrétní právní pomoci či dalších informací mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

§ 71 soudního řádu

DOTAZ

dobrý den,

chtěla bych se zeptat na další postup při podávání žaloby. S přítelem jsme podávali žalobu na městský úřad za jeho protizákonná rozhodnutí, Soud žalobu uznal, vrátil ji ale s tím, že je třeba ji opravit podle § 71 s.ř.s., což znamená vypsat přesně o jaká pochybení se jedná a to i po právní stránce. To zahrnuje "prokousat" se zákonem o správním řízení, uvést důkazy, apod. S přítelem už na to ale nestačíme, nejsme právníci, mohli bychom to tedy opět poplést nebo něco přehlédnout. Chci se tedy zeptat, co s tím, popřípadě zda nevíte o právníkovi, který se takovými věcmi zabývá (Praha). Zároveň prosím o co nejčasnější odpověď, celá věc spěchá.

Děkuji, s pozdravem Zyrit

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

správním řízením a souvisejícími věcmi se zabývá i naše advokátní kancelář. Poprosím Vás aby jste mě co nejdříve kontaktoval na mail: mojepoplatky@seznam.cz

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Nedodržení dohody o pujčce

DOTAZ

prosím o radu

Pujčila jsem vnukovi a jeho ženě peníze .peníze byli převedeny z účtu na firmu kde kupovali

auto bylo to jen dohodou na splátkách.Potvrzení ani smlovu nemám

Splácel dohodnutou částku .ale již tři měsíce posílá jen část  bez jakého koliv vysvětlení

jelikož se jedná pro mě dost velký dluh a při jeho splátkách bych se nedočkala splacení

Mám jen výpis o převodu peněz,a výpisy jak splácel

jak dále postupovat aby začal zase platit podle dohody domluva není možná

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba oficiálně vnukovi napsat výzvu k řádnému hrazení úvěru a pohrozit mu zabavením automobilu a žalobou, pokud nebude své povinnosti řádně platit. Je docela důležité, zda máte nebo jste schopna sehnat nějaký dokument, který bude půjčku potrzovat.

Číst více »

vyrovnání při rozvodu

DOTAZ

Dobrý den, bydlíme s manželkou v družstevním bytě a máme společné členství. Protože se budeme rozvádět zajímalo by mne, pokud nedojde k mimosoudnímu vyrovnání s ohledem na družstevní byt, jaké bude nejpravděpodobnější rozhodnutí soudu. Zda mám právo na vyplacení poloviny tržní hodnoty družsteního bytu, nebo zda může soud rozhodnout i jinak. Například zajištění náhradního bydlení v nájemním bytě což může být i garsonka , apod. Jaký rozdíl by byl v případě bytu v osobním vlastnictví?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

důležité je ještě zodpovědět otázku, zda k nabytí družstevního bytu došlo v době manželství, nebo někdo z vás nabyl členství v družstvu ještě před manželstvím. To je zásadní otázka. Pokud jste byt získali v době manželství, pak je družstevní podíl každého z vás poloviční. Soud nejpravděpodobněji rozhodne o prodeji bytu a vypořádání výtěžku, nicméně také záleží na tom zda máte děti, kde budou bydlet apod..

Číst více »

Omyl advokáta

DOTAZ

Dobrý den,chtěl bych se zeptat,jak postupovat vůči advokátovi,který se přehlédně ve znění zákonů a soud jeho vinou je neúspěšný,jednalo se výživné bývylé manželky,je možno uplatnovat nahradu na něm?Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v tomto případě bude velmi těžké dokazování, že soud byl neúspěšný výhradně kvůli advokátovu pochybení. Pokud jste o tom přesvědčen, podejte stížnost na advokáta k české advokátní komoře, pokud bude tento advokát v kárném řízení shledán vinným, obraťte se na soud s požadavkem na odškodnění

Číst více »

dluhy manžela

DOTAZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli mám nějakou možnost se bránit splácení dluhů manžela pokud nejsme rozvedeni. Děkuji

ODPOVĚĎ

dobrý den,

možnost tu samozřejmě je, ale záleží na mnoha okolnostech. Především zda jste o dluzích manžela věděla v době, kdy si je pořizoval, zda figurujete na některé smlouvě o úvěru ať už jako spoludlužník nebo ručitel, zda se jedná o dluhy z podnikání?

Poprosím o zodpovězení otázek na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

půjčka

DOTAZ

Dobry den,
chtela jsem se prosim zeptat, jak mam postupovat v pripade pujcky. Bohuzel jsem duverovala pratelum a misto nich jsem si vzala na sebe bankovni uver ve vysi 220.000,- Kc, mam to i u notarsky potvrzene, ze mi to do nejakeho data splati cele. Ale bohuzel se tak nestalo, byla zatim od nich me splacena jen mala cast uveru a zbytek stale platim sama a nemuzu to z nich zadnym zpusobem dostat. Zda je nejlepsi podani zaloby k soudu nebo to predat vymahacske spolecnosti. Potrebovala bych to urychlit co nejdrive a nevim, zda u soudu se to nepotahne nekolik let. Dekuji Eduardova

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mohu Vám ze své bohaté zkušenosti říci, že předávat tyto věci tzv. vymahačské společnosti je k ničemu. tím spíš, když nemáte žádný rozsudek. Navrhuji Vám podat co nejdříve žalobu a to z jednoho důvodu, pokud jí nepodáte může se během doby celý dluh promlčet a Vy své peníze již nikdy neuvidíte.

Pokud dobře zformulujete žalobu pomocí odborníka tak aby soud mohl rozhodnout i na základě návrhu, pak můžete mít v ruce platební rozkaz i do několika týdnů. Následně můžete pověřit exekutora vymáháním pohledávky. V té chvíli je dobré zjistit, zda dlužník vlastní nějaké nemovitosti, jaký má majetek apod.

V případě zájmu o právní pomoc či poradenství mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Dotaz na výživné

DOTAZ

Dobrý den chci se zeptat jak je to s výživným po rozvodu. Rodiče jsou rozvedeni tři roky, mamka pracuje a otec si delší dobu nemůže najít zaměstnaní. Má nárok žádat výživné na sebe od bývalé manželky ? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pouhý fakt, že momentálně nemáte práci není důvodem k přiznání výživného na manžela. To by jste s největší pravděpodobností určitě nevyhráli.

Číst více »

daň dědická

DOTAZ

Dobrý den, prosím vás o radu. Maminka letos zdědila po své mamince nemovitost, kterou téměř obratem po nabytí dědictví prodala. Bude platit nějakou daň, když je dědicem I. dědické skupiny? A jsou i jiné poplatky či daně, které musí státu zaplatit? Děkuji za odpověď . Ozdincová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zcela jistě bude platit daň z převodu nemovitostí ve výši 3 procent z ceny domu nebo ze znaleckého posudku, dle toho, která cena je vyšší. K tomu si budete muset objednat odhadce. Nezapomeňte, že povinnost přiznat a uhradit daň z převodu je do dvou měsíců po zápisu do katastru.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU