Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Nový dotaz

DOTAZ

Jsem v invalidnim duchodu,manzelka UP,muze mi exekutor zabavit auto ktere akutne

potrebuji ,jsem ZTP

ODPOVĚĎ

V žádném případě nemůže. Pokud by to učinil aktivně se braňte

Číst více »

okamžitá výpověď ze zdravotních důvodů

DOTAZ

Dobrý den,

jsem zaměstnaná a jsem na nemocenské. Hledám si nové zaměstnání a jsem si jistá, že když budu chtít dát výpověď dohodou, že na to zaměstnavatel nepřistoupí a bude trvat na dvouměsíční výpovědní lhůtě, ikdyž bude vědět, že už se do zaměstnání nevrátím. Mám zdravotní problémy způsobené psychykou z jednání zaměstnavatele. Už jsem si v zákoně přečetla, že mohu dát okamžitou výpověď ze zdravotních důvodů, ale nevím co k tomu potředuji za dokumenty, od lékaře a tak podobně. V tom prosím potřebuji poradit. Nebo mám i jinou možnost, aby mi zaměstnavatel nebránil?

Mockrát děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bude Vám stačit především lékařská zpráva potvrzující, že Vaše nemoc byla způsobena negativními vlivy v zaměstnání. Na základě této zprávy podáte okamžitou výpověď k rukám zaměstnavatele, kde uvedete i fakt, že jste v dlouhodobé pracovní neschopnosti. Mám za to, že to zaměstnavatel nebude uží více řešit.

Číst více »

Rozvod a nárok na nemovitosti

DOTAZ

Dobrý večer,chtěla bych vědět jak postupovat při rozvodu a vypořádání jmění.

Po svatbě roku 2001 dostal manžel parcelu o výměře c.a.1200m2 ta je psaná jen na něho má na ni darovací smlouvu,na té parcele jsme v roce 2003 postavily rod.dům,který není touto dobou ještě dostavěný ani zkolaudovaný a tudíš neobyvatelný,na stavebním povolení je i moje jméno.Po celou dobu manželství jsem pečovala o naše 2 děti a domácnost-máme státní byt.Manžel tvrdí že jsem se na výstavbě R:D:nijak finančně nepodílela,kromě stavebního spoření a tak na něj nemám nárok,dále je manžel  zběratelem a vlastníkem několika palných zbraní a velkého množství střeliva které docela dost zatěžuje finanční povinnost manžela vůči rodině,kvůli penězům na chod domácnosti se každý měsíc dohadujeme manžel by nejraději nepřispíval ani korunu,čímž mě i děti dost psychicky vydírá a peníze dává jen na nájem a to až poslední den splatnosti inkasa.Nutno podotknout že mi v červnu skončila MD a jsem nyní na úřadu práce,vzhledem k časté nemocnosti mladšího dítěte,které ve školce vydrží sotva 5dní jsem zatím do zaměstnání nenastoupila.Manžel mi nevyjde vstříc ani s péčí o nemocného  syna,vždy odjede domů ke své matce.Navíc je manžel alkoholik.Zajímalo by mě jak postupovat při rozvodu a na co dát pozor, také bych chtěla vědět  jestli mám vůbec nárok na dům,jestli se nějak propočítávají hodnoty ze zbraní a střeliva do společného jmění manželů a jestli mají děti nárok na zmíněnou parcelu jako dědictví nebo jako celek zůstává jenom manželovi.Moc děkuji za odpověd Lucie

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

na všechen majetek který byl pořízen v době manželství a který Váš manžel nezískal darem, či dědictvím máte nárok z titulu společného jmění manželství. Tedy i nedostavěnou budovu. Je jedno, zda jeden z manželů vydělával a přispíval do společné domácnosti více než druhý. To samé platí o manželových zbraních na jejichž hodnotě máte také poloviční podíl.

Upozorním Vás ale na několik rizik na které je třeba dát si pozor.

Pokud Vám manžel nepřispívá do společné domácnosti dostatečnou částkou máte možnost požadovat přiznání výživného.

Je třeba na Vašeho manžela vyvinout tlak, aby začal své povinnosti plnit a neodpíral vám podíl na majetku.

Pro zvolení strategie a dalšího postupu mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den.Mohl by jste mi prosím poradit?Můj čistý měsíční plat činní 22800,-Kč čistého,manželka je na mateřské do června příštího roku(7600,-Kč) a máme dvě dcerky 2,5 a 7 let.Nyní jsme se dohodli na rozvodu.Absolvovali jsme soud o děti,kde mi vyměřili výživné na děti.Na 2,5 letou 3400,- Kč a na 7 letou 4200,-Kč.Soudkyně mi doporučila platit společnou půjčku 2100,-Kč,jinak výživné zvýší,Žena si bude žádat o výživné na sebe,netuším kolik to tak může být.Soudkyni absolutně nezajímal jediný výdaj na mé bydlení,dojíždění do práce a že výše mého platu je tak vysoká díky presčasovým hodinám a odměnám zaměstnavatele,které jsou nenárokové.Mám se proti rozhodnutí odvolat?Výše výživného na tak malé děti se mi zdá dost velká,nedokážu si představit další navýšení  s přibývajícím věkem dětí,to pak budu dávat celou výplatu?Děkuji za radu a za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

také  mi vyměřené výživné přijde dost přemrštěné. Bohužel výše výživného je čistě na uvážnení soudce. Pokud s takto vysokým výživným nesouhlasíte, tak se zcelal jistě odvolejte. Pokud by jste potřeboval s odvoláním, argumentací a dokazováním pomoci, tak mi dejte vědět na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

dedicvi a dluhy

DOTAZ

Dobrý den.

Žiji s druhem se kterým mám 2 děti. Nedávno jsem zjistila, že druh má značné dluhy, které již kvůli své nemoci není téměř schopen splácet.

Pokud bychom se vzali, v případě úmrtí již manžela, zdědím společně s dětmi i jeho dluhy - jedná se o neúčelové půjčky a kreditní karty. Za tyto dluhy budu ručit jen do výše zděděného majetku? Lze pokračovat dále ve sjednaném splátkovém kalendáři nebo je třeba dluhy ihned uhradit?

Dále se chci zeptat pokud bych společně s dětmi zdědila nemovitost, příp. jiný majetek, mám právo s ní nakládat nebo bude dětem stanoven poručík? Lze toto ošetřit v závěti? jak je to v případě, že by druh nemovitost dětem daroval?

Omlouvám se za množství dotazů, ale chci vyřešit pro mě dosti komplikovanou životní situaci.

Děkuji.

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud by jste přijala dědictví byla by jste odpovědna za jakékoliv dluhy. Je tudíž potřebné si zjistit jak velký je poměr majetku oproti dluhům. Pokud dluhy překračují hodnotu majetku, pak je lepší se dědictví vzdát.

Další věcí je, že pokud si manžela vezmete a nebudete mít mezi sebou uzavřenu předmanželskou smlouvu, pak by další dluhy mohly spada to společného jmění manželů a byla by jste za ně také plně odpovědna. Pokud druh nemovitost dětem daruje, pak se do budoucna zbvíte nebezpečí, že o nemovitost z důvodu dluhů přijdete.

V případě dalších informací či další právní pomoci mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Dětem je v tomto případě stanoven poručník ze zákona, to závětí nijak neovlivníte. A navíc budou mít děti zajištěn podíl na dědictví přímo ze zákona.

Číst více »

Vystehovani z bytu v os.vlastnictvim

DOTAZ

Dobry den,

chtel bych se zeptat, bydlim s dedeckem v byte, ktery je v mem osobnim vlastnictvi(3+1, 70m2) Chtel bych ho vystehovat a zaroven mu dat na doziti jiny byt. Muzu mu koupit obecni byt, ktery nebude v odpovidajici velikosti, musi byt najemni smlouva psana na neho v tom novem byte? A posledni vec ma nejaky narok na to, aby zustal bydlet u me?

Velice dekuji za odpoved

ODPOVĚĎ

V případě, že dědečkovi poskytnete jiný byt, může být i nájemní, tak žádný nárok na bydlení ve Vašem bytě nemá. Je však třeba, aby nájemné odpovídalo výši příjmů z důchodu, aby bylo reálně možné nájemné ufinancovat.

Číst více »

Patří do dědictví splácení půjčky

DOTAZ

Dobrý den.

Mám tento dotaz. Můj starý otec dal bratrovi plnou moc ohledně jednání s bankou. Zjistil jsem, že otci přišla formou SMS upomínka na splátku půjčky. Otec tomu nerozuměl, osobně si žádnou půjčku - jak tvrdí - nevyřídil. Jednou možností je omyl banky při poslání SMS, druhou pak, že si bratr na jméno mého otce půjčil peníze. Obávám se, abych v případném dědickém řízení nezdědil splácení půjčky, o jejíž výši mohu jen spekulovat.

Dotaz: Je možné zdědit splácení půjčky?

Děkuji za odpověď. P. Grankoš

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě lze půjčku zdědit. Pokud přijmete dědictví po otci, zdědíte s ním automaticky i otcovi dluhy.

Číst více »

dluhy

DOTAZ

Dobrý den,

manžel si v průběhu našeho manželství vzal několik půjček v bankovních institucích. Nic jsem o tomto nevěděla, vše bylo bez mého podpisu a zjistila jsem to, až při jeho platebních potížích. Přijde mi to jako nemoc, tvrdí, že neví proč si půjčuje. Banka nabídne a on veme. Chci se zeptat, hlavně jestli jde toto v bankovních ústavech nějakým způsobem ošetřit, něco jako bez podpisu manželky nepůjčovat,...a druhá prosba, řekněte mi prosím jak se před tímto dál chránit? Máme dvě děti a jsem nyní na MD. Máme byt ve SJM a na něj hypotéku - ta je s mým podpisem.

Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to zda banka vyžaduje k poskytnutí smlouvy i podpis manžele závisí na konkrétních podmínkách banky.

Doporučuji si mezi sebou vypracovat smlouvy o výhradní odpovědnosti za závazky. Součástí smlouvy by mělo být i ustanovení, že strany jsou v případě sjednávání půjčky povinny o této smlouvě informovat třetí strany o existenci této dohody, pod sankcí vysokých pokut.

Každý z Vás tak bude odpovědný za závazek, který si sám sjedná. Do budoucna by pak bylo dobře uvažovat o zúžení společného jmění manželů.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den, před třema lety jsem se nastěhovala do nájemního bytu,za který jsem zaplatila 62tis. plus 10tis.za dekret. Tyto peníze byly vedené jako dluh za neplatiče... Chtěla jsem se zeptat,jestli by se tyto peníze daly vysoudit zpátky a jaka se na to vztahuje promlčecí lhuta, děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

záleží jak je koncipována smlouva na základě které jste byt do nájmu získala a jak jsou tam tyto podmínky upraveny. Takto Vám odpovědět nedokážu.

Číst více »

Exekuce na dedictvi

DOTAZ

Dobry den.Mam zdedit pomernou cast nemovitosti po otci.Mam jeste jednoho sourozence a matkuTyka se to dvou bytu.Ja mam dluhy a bojim se aby to neodnesla moje rodina.Dekuji za odpoved

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den, v případě exekuce bude zablokován Váš podíl na nemovitostech, podílů ostatních spoluvlastníků se toto nijak nedotkne.

Číst více »

Rozdělení majetku po rozvodu

DOTAZ

Vážení,

obdržela jsem sdělení na Emailovou adresu, kterou jsem uvedla, že je odpovězeno na můj dotaz. Ve skutečnosti dotaz zodpovězen na adrese kterou uvádíte není. Proto Vám zasílám kopii zprávy bez odpovědi.Prosím Vás ještě jednou o Vaši radu.

S pozdravem

Marie   K a l o u s k o v á

Dobrý den,

Prosím o radu jak mám postupovat, aby jsem donutila mého bývalého manžela k vypořádání společného jmění manželů po rozvodu. Rozvedla jsem se z důvodu alkoholismu mého  manžela a následného domácího násilý. Společný drobný majetek jsme si rozdělili tak, že jsem si odnesla svoje osobní věci a starý nábytek, který jsem vlastnila dříve než jsem vstoupila do posledního manželství. Od manžela jsem se musela odstěhovt do jiného města s dcerou, které je můj bývalý manžel otcem. Stěhování, nájemné, energie,atd, mě dostaly do dluhů které nemohu splácet z nedostatku finančních prostředků. Během našeho manželství jsme si s manželem pořídili rodiný dům, který jsme za manželství částečně opravili, tím zhodnotily. Dům bývalý manžel neobývá, částečně ale užívá. Není ochoten k žádném dohodě o vypořádání majetku. Jedinou odpovědí jsou nepublikovatelné urážky mojí osoby s tím že on má na řešení dost času. Problém je i v tom, že dům není obýván a tím začíná chátrat, čímž se snižuje jeho cena. Navíc mé dluhy stále rostou. Po rozvodu jsme již více jak jeden a půl roku.

Předem Vám děkuji za radu.

 

Odpověd na dotaz:

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

chci se zeptat, jak dlouho už jste rozvedeni? Na vypořádání společného jmění manželů, tedy i podíl na nemovitosti máte nárok.

Hlavním úkolem je tedy donucení protistrany k řešení tohoto problému. Samozřejmě přednost má řešení dohodou. V případě, že nebude protistrana k dohodě svolná, tak navrhuji vypořádání spolčného jmění manželů na návrh soudem.

Se všemi věcmi Vám mohu pomoci

S odpovědí na otázky a stanovení strategie pro další postup mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Výměna oken

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu ohledně proplacení dříve vyměnených oken. Bydlíme v paneláku kde je založeno společenství vlastníku. Loni v létě proběhla hromadná výměna oken z finančních prostředků fondu oprav. My jsme měli okna vyměněná již dříve na vlastní náklady a teď nám výbor odmítá proplatit naše okna, respektive adekvatni částku. Již přes rok se "vymlouvají" že momentálně nemají dostatek finančních prostředku, ale že nám okna údajně proplatí později. Existuje nějaká promlčecí doba, po uplynutí které, by nám už nemuseli peníze vyplatit? Jestli ano, stačilo by jim poslat doporučeně žádost o proplacení peněz za dříve vyměněná okna, aby nedošlo k promlčení?

                           Děkuji za odpověď, s pozdravem Marta Krajňaková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

promlčecí lhůta určitě existuje a činí 3 roky. Do té doby musíte podat případně žalobu, aby se tato lhůta přerušila. Pak už nemůžete reálně vyplacení požadovat. Mám zato, že potřebujete pouze tvrději vymoci své právo. Pokud budete mít zájem mohu Vám s tímto pomoci a výboru společenství zaslat výzvu, aby Vám do přesně stanoveného data zaslali požadovanou částku, pokud to neučiní, tak jsme zmocněni podat žalobu, kdy budou muset uhradit tisíce korun navíc z důvodů právního vymáhání nároku a svou nečinností připraví společenství zbytečně o takto vysoké částky.

Pokud budete mít o spolupráci zájem kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Co spadá do dědictví

DOTAZ

Teoreticky - zemřu. Mám účet v bance s 50 tis.,manželka na své jméno svůj účet se 100 tis. Mám stavební spoření, manželka má 2 smlouvy stav. spření. Manžeka má penzijní připojištění. Běžné bezpodílové spoluvlastnictví. Co z toho bude řešeno v pozůstalosti ve prospěch 2 dětí a manželky? Děkuji

ODPOVĚĎ

Je potřeba zjistit a určit, které věci patří do společného jmění manželů a které jsou ve Vašem výhradním vlastnictví. Věci ze společného jmění manželů budou dědit manželka a děti polovinou této hodnoty.

Věci které máte ve výhradním vlastnictví bude manželka i děti dědit každý rovným dílem.

Číst více »

exekuce účtu

DOTAZ

Dobrý den. Mám exekuci na společný účet kam chodí veškeré prostředky,a banka prý nebude moci provádět po dobu exekuce  ostatní srážky a pladby, ktere jsem doposud prováděl v pořádku.Tím se mohu dostat do dalších problémů .Vím že chyba je na mé straně,ale jak z toho ven abych zase něco neporušil .Děkuji

ODPOVĚĎ

Nejlepší cesta je úhrada dluhu a zproštění se exekuce. Další možností je platba těchto věcí z jiného účtu či složenkami.

Číst více »

Dluh kamarádce

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. V roce 2007 si naše kamarádka vzala v bance půjčku 75 000,- a z toho nám 60 000,- půjčila. Domluvili jsme se s ní, že jí budeme měsíčně platit 2000,- a tak se i dělo. Jenže bylo i období, kdy jsme jí kvůli nedostatku peněz platili jen 1000,-, ale poté jsme začali platit zase podle domluvy. Poté kamarádka začala žádat větší splátky a tak jsme jí vyhověli.V červnu letošního roku jsme jí zaplatili 23 000,- a tím byl dluh 60 000,- doplacen. Jenže ona chce po nás zaplatit i úroky za celou dobu trvání půjčky u banky. Začala po nás žádat velké splátky, které pro nás byli neúnosné. Ví že má manžel podmínku za řízení v opilosti a tak nás začala " vydírat", že na manžela podá trestní oznámení a tak jsme jí požadovanou částku 10 000,- dali. Chtěla jsem se zeptat, zda má právo po nás žádat úroky za celou dobu trvání dluhu, když jsme jí to zaplatili během 2 let. Nemá žádný doklad o tom, že nám půjčila, ale my máme splátkový kalendář o průběhu splácení od ní podepsaný. Doufám, že jsem vám to vysvětlila alespoň trochu srozumitelně. Velice děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud neměla kamarádka žádnou smlouvu, nemohla by úspěšně vymáhat splacení dluhu natož pak úroků, ale předpokládám, že ty splátky, které jste platili kopírovali výši splátek, které ona platila bance? V tom případě by už tyto splátky obsahovaly i úroky. Jinak obecně vztato, nemá na žádné úroky právo, protože jste se k placení úroků v žádné smlouvě nezavázali. Hrozba trestním oznámením byla skutečně jen hrozbou, které se rozhodně bát nemusíte.

Existuje možnost získání zaplacených finančních částek zpět, pokud máte nějaký doklad o jejich zaplacení, např. výpis z bankovního účtu.

V případ zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

před rozvodem

DOTAZ

Dobrý den.Prosila bych o pomoc.Přítel odešel od manželky a dětí.Nyní mají soud ohledně dětí,ale žádost o rozvod zatím podávat nebude ani jeden z nich.Jde o to,že když příteli určí soud výživné na dcerky,jestli může žena již teď žádat o sociální dávky a výživné na sebe(mateřská dovolená) i když nejsou rozvedeni a mají stále společné trvalé bydliště.Jak a co platit do rozvodu?Domluvili jsme se s přítelem,že do rozvodu bude ženě posílat 10000,- Kč.Plat má okolo 23000,-Kč.Je to dostačující,nebo máme posílat víc?Děkuji za odpověď přeji hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

myslím, si že toto je více než vysoká částka. Přítel má sice relativně vysoký plat, na druhé straně má také nutné výdaje. Na děti určitě nějaké výživné stanoveno bude, zřejmě částečně i na manželku - výživné je možné žádat i před rozvodem. Ale mám zato, že výživné by nedosáhlo takto vysoké částky.

V případě zájmu o další informace či právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

zástavní právo

DOTAZ

    Dobrý den ,co znamená ,když věřitel  zrušil realizaci zástavního práva k pohledávce na vladovém účtu smlouvy .  Nabízejí možnost splátkového kalendáře formou uznání závazku - to zase znamená co - nemáte zkušenost jaký postup volí SSČS v tomto případě - o exekutorském zápisu nic neuvádějí - nevíme jak chápat tuto výzvu SSČS předem moc děkuji Salajková

ODPOVĚĎ

Tato možnost umožní spořitelně exekučně vymáhat dluh i bez soudního rozhodnutí. Což je pro ně výhodné. Výhodné to může být i pro Vás v případě, že splátky budou stanoveny, tak aby jste je mohli ze svých příjmů splácet.

Číst více »

Péče o dítě

DOTAZ

Dobrý večer,chtěl bych se zeptat,jesti mám šanci dostat svého syna do péče!Jsme s manželkou 3.měsíce od sebe a čekáme na soud.Manželka se odstěhovala se synem 50.km pryč a bydlí u jiného partnera.Mému synovi je 10.let a není štastný,chtěl by být u mě!Kdy si ho beru na víkend,tak skoro pláče,že nechce zpátky!

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

šanci máte, ale jak velkou to bych Vám mohl zodpovědět až po zjištění více informací, zejména jaký byl důvod Vašeho rozchodu, jak syn vnímal Váš rozchod a předchozí manželské neshody apod.

V případě, že máte se synem skutečně velmi vřelý vztah a syn by s Vámi chtěl žít, bylo by určitě možné pokusit se získat ho do péče. Je však třeba vše připravit a odargumentovat tak, aby soud měl co nejmenší pochybnosti při rozhodování o svěření do péče.

Zašlete mi prosím požadované informace na mail: mojepoplatky@seznam.cz

děkuji

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Soudní poplatky

DOTAZ

Dobrý den,mám soudní rozhodnutí na zaplacení dlužné částky 5000kč,ale nevím,jakou částku mám ve skutečnosti odeslat..Je zde uvedeno:...pohledávka ve výši 5000kč,s 9,25%úrokem z prodlení ročně z částky 5000kč od 7.1. do 30.6.2009,s 8,50%úrokem z prodlení ročně z částky 5000kč od 1.7.do 25.9.2009 a za dobu od 26.9.2009 do zaplacení s ročním úrokem z prodlení z částky 5000kč..vůbec tomu nerozumím...nerada bych měla další nedorozumění.Byla bych Vám velice vděčná za radu.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jedná se o výpočet úroku z prodlení. Úroková sazba se stanovuje vždy k úrokové sazbě čnb k pololetí. Vypočítejte si tedy denní úrok při dané sazbě, vynásobte počtem dní, do nabytí platnosti nové úrokové sazby a tam postupujete stejně až k datu zaplacení. Pak všechny tyto úroky spočítejte a zaplaťte spolu s jistinou. Orientačně Vám úrok vyjde na cca 700 - 800 Kč.

Číst více »

DLUHY!!

DOTAZ

Dobry den.Chtel jsme se zeptat,otec ma hodne vysoke dluhy cca 800 tis.jiz neni schopen splacet a hrozi mu exekuce.Bydlime v jedne domacnosti vlastnim os.automobil napsany na me jmeno,je mozne aby mi ho exekutor zabavil spolu s dalsimi vecmi??Nikde u jeho pujcek nefiguruje me jmeno.Diky za Vasi odpoved.Dvořák

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

automobil Vám určitě nikdo nevezme. Jiné je to s movitými věcmi například zařízení domácnosti, které exekutor zabavit může. Exekutoři totiž předpokládají, že se bytě, kde dlužník bydlí nacházejí i jiné věci a nemohou na místě zjistit co reálně dlužníku patří a co ne. Obranou je následná vylučovací žaloba, ale je také možné se na věc dobře připravit, aby to tak daleko nedošlo.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU