Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

exkuce

DOTAZ

Hrozí nam exkuce kvuli manželovym velkym dluhum.Ve společne domácnosti bydlí dcera, ktere přítel koupil valendu a televizi má od toho učtenky,ale není tam jeho jmeno.Muže jí to exekutor zabavit.Slyšela jsem o darovací smlouvě .děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možné je, že exekutor může zabavit skutečně vše co v domě najde bez ohledu zda to patří Vašemu muži, či dceři či komukoliv jinému.

Doporučuji Vám celou tuto věc kvalitně právně ošetřit, aby exekutor nemohl nikdy v budoucnu exekuovat majetek, který nepatří Vašemu manželovi.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Děďické řízení

DOTAZ

Neuváženě jsem podepsala dohodu o vypořádání dědictví po matce. Mé sestře tak připadlo 60 procent majetku ,tj. byt v osobním vlastnictví ,stavební spořenní a vkladní knížky.Mě má vyplatit do šesti let.Podala jsem odvolání k okresnímu soudu v Ostravě a žádala jsem rozdělení na polovinu.Bohužel jsem se nemohla k jednání včas dostavit a i když jsem telefonicky žádala o odročení ,soudní jednání proběhlo beze mne.Soud potvrdil původní rozhodnutí.M8m ještě nějakou šanci na spravedlnost?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mám obavu, že své rozhodnutí podepsat dohodu budete jen velmi těžko zpochybńovat. Navíc mám za to, že tato dohoda není takové intenzity, aby bylo možné ji zpochybnit z důvodů podepsání v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek.

Číst více »

exekuce

DOTAZ

hrozí mi exekuce na učet  mohu si nechávat  posílat vyplatu na učet  dcery,mam strach aby jí take exekutor nezblokoval.

ODPOVĚĎ

Rozhodně takový postup nedoporučuji. Mohli by jste se tak dopustit trestného činu poškozování věřitele.

Číst více »

doplatek kupní ceny

DOTAZ

Dobrý den

v kupní smlouvě je uvedenom  ,, Splatnost doplatku kupní ceny dle odstavce x této smlouvy je stanovena do 5 kal. dnů ode dne kdy kupující obdržel od kat. úřadu zaregistrovanou  tuto  kup. smlouvu  a výpis  z listu vlastnictví, se zapsáním vlastnických práv kupujícího "

   jakým způsobem a kým má být tato podmínka o  listu vlastnictví splněna    a)kat. úřadem b)kupujícím c) prodávajícím d)kýmkoliv na světě  e)je neurčitá - tudiž neplatná

prosím o názor o určitosti tohoto úkonu ,podmínce obdržení listu vlastnictví  k doplatku kup.ceny.

                                         děkuji    R.Pavlík

 

ODPOVĚĎ

To ustanovení není neurčité. Katastrální úřad zašle pouze smlouvu s doložkou o zapsání vlastnického práva, výpis z katastru nemovitostí pak může kupujícímu dodat skutečně kdokoliv, v tomto případě půjde nejpravděpodobněji o prodávajícího v jehož zájmu to také je a jemuž svědčí plnění z této podmínky. Fakt, že smlouva neurčuje kdo konkrétně by měl doklad předložit nenaplňuje znaky neurčitosti...v tomto případě se pak skutečně jedná o kohokoliv.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

výkon trestu a exekuce

DOTAZ

Dobrý den, potřebuji poradit pro vězně, který zákon umožňuje nebo neumožňuje vyhlásit exekuci na nemovitost pro neplacení výživného, když je ve výkonu trestu a nemá práci. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

skutečnost, že je dlužník ve výkonu trestu nemění nic na tom, že je možné exekuovat jeho majetek, včetně nemovitosti. Máte již nějaký exekuční titul? Tedy platební rozkaz či rozsudek v právní moci?

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

předčasné ukončení nájemní smlouvy na dobu určitou

DOTAZ

Dobrý den, nájemce chce ukončit smlouvu na dobu určitou ještě před skončením a to za měsíc. Je toto možné? Ve smlouvě to není konkrétně ošetřené, ale předpokládám, že nějaká pravidla jsou, i když jsem v zákonu 40/1964sb nic nenašel, pouze 3 měsíce ale při době neurčité. Tímto by mi vznikla škoda za dobu, kdy byt nikdo nebude obývat. Poradíte mi prosím?

Předem moc díky za rychlou odpověď.

 

 

J. Fenyk

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

smlouvu na dobu určitou lze také vykončit výpovědí, stejně jako smlouvu na dobu neurčitou. V právních předpisech to sice explicitně nenajdete, ale existují soudní rozhodnutí a judikatura, která tuto věc umožňuje. Teoreticky tak právníci mají pochyby zda má nějaký smysl dělit smlouvy na dobu určitou či ne, když v těchto formách neexistuje žádná odlišná ochrana.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

nová nemovitost

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o radu, jsem vdaná a s manželem vlastníme společně rodinný dům včetně pozemku, vše ve SJM, na tento dům ještě splácím úvěr ze stavebního spoření  a také v tomto domě bydlíme . Manžel chce koupit další rodinný dům, na který si chce vzít hypotéku, či úvěr.

Jak celou věc právně ošetřit, že v případě neplacení splátek úvěru na nový rodinný dům, se do případné exekuce nedostal náš stávající majetek, hlavně rodinný dům, ve kterém bydlíme. Je to vůbec možné? Je možné, aby do případné exekuce šel jen nově pořízený rodinný dům ?

Jak vyřešit stávající SJM- na podílové - z důvodu např. manželového úvěru, muselo by se podílové jmění uzavřít před koupi nového RD a v jakém časovém horizontu? Jak se postupuje a kolik to cca stojí?

Bude chtít banka, kde by si manžel bral úvěr můj souhlas -jako manželky?

Předem vám moc děkuji za pomoc a s pozdravem Nahodilová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

první věc je třeba uzavřít dohodu o výhradní odpovědnosti za závazky, ze které bude i do budoucna vyplývat výhradní odpovědnost za závazek toho manžela, který závazek vlastním jménem zřídil. Tedy aby za závazek neručil druhý z manželů.

Stejně tak bude třeba uskutečnit zúžení společného jmění manželů. Ze společného jmění manželů tak vyčleníte svůj stávající dům, i všechny další nemovitosti, které v době manželství pořídíte a které budou ve výhradním vlastnictví toho z manželů, který je skutečně pořídí. Váš stávající dům bude následně v podílovém spoluvlastnictví.

Teprve potom by jste měli vyřizovat hypoteční úvěr. Bance předložíte dohodu o zůžení společného jmění, čímž nebudete muset být účastna smlouvy jako spoludlužník či ručitel a celý úvěr bude ve výhradní odpovědnosti manžela.

Pak by neměl být problém nový dům pořídit a Vy se současně nebudete muset obávat exekuce na Váš stávající dům, resp. exekuce by pak byla postižena jen jeho část domu.

S případnými doplňujícími otázkami se na mne obraťte přímo na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

vyrovnani mejetku po rozvodu

DOTAZ

Dobry den,prosim  o radu.Po rocnim manzelstvi manzel pozadal o rozvod.Chci vedet jestli mam na neco pravo,co se tyce spolecneho majetku.Byt jsme nabyli za manzelstvi,brali si na nej uver na vetsi cast penez a zbytek doplatil manzel a ja prispela zarizenim do bytu.Ted chce manzel byt prodat,zaplatit z prodeje uver a zbytek si ponechat.Chtela bych vedet,jestli mam prava na pulku penez z toho zbytku a nebo jestli mi zustane pouze to zarizeni bytu,ktere jsem kupovala.

Predem dekuji za odpoved a preji hezky den                                                

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bude záležet na tom, zda bude moci manžel nějak prokázat, že investované prostředky byly skutečně jeho výhradním vlastnictvím a ne váš společný rozpočet. Jinak máte samozřejmě na část prodejní ceny nárok z titulu společného jmění manželů. Protože i cena bytu se v čase mění a při zhodnocení bytu máte na polovinu zhodnocení nárok.

Doplňující informace mi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

vypořádání majetku

DOTAZ

Dobrý den,

S manželem vlastníme nový dům s pozemkem. Budeme se rozvádět a manžel si dům hodlá ponechat s tím, že mě musí následně vyplatit. Jedná se mi o to, jak a podle čeho se stanoví cena nemovitosti, ze které bude vycházet výše podílu, kterým mě musí vyplatit.

Děkuji předem za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

cena bude stanovena znaleckým posudkem a bude se řídit tržní cenou domu a pozemku. Z této stanovené ceny Vám manžel vyplatí Váš podíl

Číst více »

nevime si rady

DOTAZ

Dobrý den chtěla jsem se zeptat co můžu dělat když  muj otec ma dluhy na zdravotnim pojištění a ted leži v nemocnici mnohočetnou třištivou zlomeninou nohy. Je nejká možnost pozastavit exekuci.Finančně na tom nejsme dobře abysme za nejmohli zaplatit.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě to možné je, a mám s tím poměrně značné zkušenosti. Je třeba žádost připravit a řádně odůvodnit a připojit např. lékařskou zprávu nebo potvrzení nemocnice. Součástí musí být také závazek, že ihned po vyléčení bude dluh opět řádně hrazen.

V případě dalších informací či žádosti o právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobrý den, byla jsem zaměstnancem restaurace se sidlem na jisté adrese, v zaměstnání jsem nastoupila na mateřskou dovölenou, v průběhu té můj zaměstnavatel svou činnost na uvedené adrese v me pracovní smlouvě skončil a přestěhoval se do jiného města vzdáleného 150 km od původního. V současné době jsem již dva měsíce po matěřské dovolené od 11.9.2009 a uvedený zaměstnavatel mi do současné doby nevyplatil žádné odstupné, na kterém jsme byli společně domluveni a na které mám ze zákona nárok ani jsem neobdzžela žádnou mzdu. V termínu kdy jsem měla obdrzet odsupné mi zaměstnavatel sdělil, že na dále budu jeho zaměstnancem a něják to udělá.

Chtěla

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

máte nárok na stejnou pozici na smluveném místě, které máte uvedené v pracovní smlouvě. Pokud není zaměstnavatel schopen tyto své povinnosti splnit musí Vám dát výpověď z organizačních důvodů a vyplatit Vám odstupné dle zákona.

Navíc je možné za určitých podmínek požadovat mzdu za dobu, kdy jste nemohla z důvodů na straně zaměstnavatele své zaměstnání řádně vykonávat.

Pokud potřebujete efektivní pomoc s vymáháním dlužné částky od zaměstnavatele a vyvinutí účinného tlaku, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych požádat o radu,bydlím v obecním bytě,nyní zde probíhá privatizace,byt chci koupit,ale bylo mi sděleno,že můj bývalý manžel má nárok na odkup půlky bytu.Jsme rozvedeni sedm let,býv.manžel zde nemá trvalý pobyt,ani zde nehradí žádné poplatky,majetkové vyrovnání od soudu nemáme.Děkuju za odpovědˇ

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

město vychází  z toho, že v bytě máte i nadále společný nájem manželů a to přesto, že jste byli rozvedeni. Tuto skutečnost městu zřejmě nikdo neoznámil a společný nájem manželů tak nebyl zrušen.

Věc má určitě řešení a je třeba postupovat rychle, aby jste stihli všechny termíny do případného definitivního odkupu bytu.

Pro stanovení dalšího postupu mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

zrušení trvalého pobytu v obecním bytě

DOTAZ

Dobrý den,  mám dotaz, chtěla bych zrušit trvalý pobit svému 19 lelému synovy, více jak rok je bez práce, bez přijmů, nechá se živit, bydlí zde, mám v péči ještě dceru, která je v odborném učilišti. Při mých přijmech 11 000 tisících mám živit i jeho, díky tomu jse spíše pořád na hraně chudoby, už dál nemůžu toto trpět, přece se z této situace nezblázním a existuje nějaké východisko, děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pokud syn ve vašem domě skutečně bydlí, pak se obávám, že mu trvalé bydliště proti jeho vůli zrušit nemůžete. Nicméně je určitě možné, když ho z bytu vykážete a prostě mu neumožníte tento dům užívat. Samo trvalé bydliště je evidenční informace a nikoho neopravňuje užívat cizí majetek proti vůli majitele.

V případě zájmu o další informace mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, bydlím s rodiči ve společné domácnosti. Byla na ně teď provedena exekuce, polepili jejich ale i můj majetek. Zajímalo by mne zda mi můžou vzít můj majetek i auto, které je psané na mě a nutně ho potřebuji k dojíždění do práce, bez něj bych cestovala denně 7 hodin do práce, neměla bych se tedy jak dostat. Dále by mne zajímalo, zda můžou vzít rodičům i pračku? Snažila jsem se najít význam tvrzení zabavit nemůžou základní vybavení domácnosti, podle mne je pračka docela hodně základní. A navíc jsme zjistili že tato exekuce už je otci strhávána z výplaty již od června tohoto roku. Můžete poradit jak co máme dělat.
Předem děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba reagovat rychle. POkud je mezi označeným majetkem i majetek Váš, který můžete prokázat nějakým dokladem, např. účtenkami, záručními listy, smlouvami apod. pak je třeba podat urychleně vylučovací žalobu, ve které požádáme soud o vyjmutí těchto věcí z exekuce. Vašeho auta by se exekuce dotknout určitě neměla, protože je to pouze Vaše auto a máte k tomu všechny doklady, navíc je na Vás auto napsané i regisru vozidel, takže tam není možnost exekuce.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Majetkové vypořádání

DOTAZ

Dobrý den,

rád bych se zeptal na věci týkající se majetkového vypořádání. S manželkou zatím ještě otázku rozvodu nemáme vyřešenou, ale každopádně už se odstěhovala s našeho nájemního bytu i s našema společnýma věcma. Rádi bychom tuto věc vyřešili a měli ji ošetřenou nějakou dohodou či smlouvou. Jedná se o věci, které jsme si pořídila za pět let našeho manželství a dohodli jsme se na jejich rozdělení. Je potřeba v případné smlouvě veškeré tyto věci sepsat či pouze stačí napsat, že jsme se svobodně dohodli jak si tyto věci rozdělíme? A dále bych se chtěl zeptat jestli existuje na internetu určitý vzor podle kterého bychom to mohli sepsat a pak zanést k notáři aby to úředně potvrdil?

Další dotaz se týká našeho 3-letého syna, u kterého jsme se dohodli na střídavé péči a na tom, že budu měsíčně přispívat určitou finanční částkou na jeho zabězpečení. Je potřeba i z tohoto důvodu sepsat nějakou "smlouvu"?

Díky moc za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

důležitou otázkou je, zda rozvod plánujete. Pokud ano, pak dohoda o vypořádání společného jmění manželů nemusí být sepsána notářským zápisem, který je poměrně drahý. Postačí pouze ověřené podpisy. To samé platí u dohody o péči o dítě. Kde Vám písemnou formu a jasná pravidla určitě doporučuji.

V obou případech bych věc neřešil vzorem, který Vám v žádném případě neupraví specifika Vašeho vztahu a majetku. Internetové vzory jsou poměrně povrchní a často ani neobsahují základní náležitosti. Může se Vám tak stát, že uzavřená smlouva nebude mít žádnou právní účinost ve chvíli, kdy jí budete nejvíce potřebovat. Vzory tak neobsahují to nejdůležitější, tedy první a logické odůvodnění, argumentaci apod. co Vám může při případném soudní řízení a sporu nejvíce pomoci.

V případě zájmu o další informace, či právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Prosím o informaci, zda mi při exekuci může byt zabavena pračka a lednička a zda když mam pohledávky u více subjektů, bude mou exekuci řešit více exekutorů nebo pouze jeden  a zda budu vědět dopředu o návštěvě exekutora. Děkuji

ODPOVĚĎ

Tyto věci Vám určitě zabaveny být mohou. Pračka ani lednice není nutným vybavením domácnosti. Exekutoři mohou Vaše závazky řešit nezávisle na sebe.

Číst více »

Pozůstalost

DOTAZ

Dobrý den. Náhle mi zemřel otec. Mamka trpí alzheimrovou chorobou v pokročilém stadiu. Otec řídil celou domácnost jak po stránce finanční tak i věcné. Byl jedinným majitelem bankovního účtu. Je s mamkou majitelem bytu, ve kterém bydlí. Nikdo jiný nemá dispoziční právo nakládat s prostředky účtu. Důchod byl rodičům vyplácen v hotovosti poštovní doručovatelkou. Jsem jako dcera naprosto bezradná, jak zajistit finančí prostředky z banky pro platbu měsíčního nájmu bytu a dalších služeb. Také nemám ponětí jak získat tyto peníze , abychom mohli uhradit náklady spojené s pohřbem a další náklady na ně navazující. Jak postupovat, na jaký úřad zajít, popř. čím začít? Prosím poraďte.

Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obávám se že rychlého řešení v této věci určitě nedosáhnete. Finanční prostředky na účtě musí projít dědickým řízení a nelze po tu dobu s nimi disponovat. Náklady za byt, případně náklady pohřbu můžete uplatnit při dědickém řízení z pozůstaloti Vašeho otce. Vaší nadějí je co nejrychlejší průběh dědického řízení, které však může trvat i půl roku.

Číst více »

Zástava nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den,

otec mého přítele si vzal třímilionovou půjčku od jedné finanční společnosti a jako záruku dal do zástavy rodinný dům( v hodnote cca 10mil.kc), ve kterém bydlíme.Přítel je z 1/2 vlastníkem nemovitosti,a se zástavou domu souhlasil a smlouvu podepsal.K zajištění pohledávky věřiteli vlastníci převedli vlastnické právo k nemovitosti na věřitele,který toto vlastnické právo k uvedené nemovitosti do svého výlučného vlastnictví přijal.Otec mého přítele částku do určené doby neuhradil,a věřitel nám oznámil,že z převodu vlastnického práva se tímto stává převod trvalý a nemovitost máme vyklidit.( věř.je veden v katastru nem.).Věřitel chce vyhlásit veřejnou dražbu,prý už má kupce za cenu,kterou by uspokojil svoji pohledávku.Pokud se toto stane,nebudeme mít finance na to,abychom si koupili nějakou střechu nad hlavou.

Chtěla bych se Vás zeptat,zda může věřitel prodat "naši" nemovitost tak hluboko pod cenou,jestli má právo nás vystěhovat(zůstali bychom na ulici).Může nám například nechat odpojit elektřinu,plyn,vodu,aby nás donutil k vystěhování?Můžeme se vůbec ještě nějak bránit?V domě stále bydlíme,protože nemáme kam jít,platíme včas veškeré inkaso,provádíme stálou údržbu domu(zazimování bazénu,okrasné zahrady apod.)tak jako před zástavou.

Velmi děkuji za odpověď,děkuji tímto i za odpověď minulou,pomohla mi.

                                                                             S pozdravem Jana Kuzmičová

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

k Vaší věci bych potřeboval podrobnější informace. Zejména k formě převodu vlastnického práva. Přijde i totiž krajně nevýhodné, že by jste za půjčku 3 miliony korun souhlasili s převodem vlastnického práva domu za 10  milionů. Obvykle se toto řeší zápisem zástavy na uvedenou částku do katastru nemovitostí  s tím, že dům můžete i s touto zástavou případně prodat sami a z výtěžku uhradit dluh.

Pokud by jste tedy dům prodali za jeho oficiální tržní hodnotu 10 milionů, či třeba jen 8 milionů, stále Vám zbude dostatečná částka k pořízení nového bydlení.

co se týká vyklizení domu, neměl by Vás zatím nový majitelé z domu vystěhovat bez soudního rozhodnutí. Je možné že se o to bude pokoušet, ale na to nesmíte přistoupit a aktivně se bránit. Vystěhování na ulici totiž není tak snadno možné. Je škoda, že jste se na mne neobrátili dříve, kdy jsme mohli ještě situaci nějakým způsobem zachránit, i když i nyní stojí zato se pokusit o co nejvýhodnější řešení pro Vás. Ve Vaší složité situaci bych Vám doporučil najmutí advokátní kanceláře, která by Vás oficiálně zastupovala a pomohla Vám v celé věci z právního hlediska.

Pokud by jste měli zájem o spolupráci s naší advokátní kanceláří se sídlem v Praze 8, a zvolení dalšího postupu ve věci, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Dotaz

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se pouze nezávazně zeptat ohledně sporu přítelovy matky...Její manžel nemá již rok práci, není již ani evidován na Úřadu práce, protože se nedostavil na jednu ze smluvených schůzek, tudíž si musí platit sám zdravotní a sociální, navíc nemá splacenou pokutu za jízdu automobilem pod vlivem alkoholu...Potřebovala bych poradit, co má maminka dělat, když jí nic neplatí, nic nevydělává...co v tomto případě podniknout, kam se obrátit.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud tento člověk nevydělává a je jen malá naděje, že se to do budoucna změní, pak bude jakékoliv vymožení nějaké částky velmi problematické. Existuje pouze možnost, že by měl nějaký majetek, tedy byt, automobil či nějaké vybavení, pak by bylo možno na tento majetek provést exekuci a nějaké pohledávky vymoci.

 

Číst více »

Ideální polovina

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se Vás zeptala: moji rodiče mají každý ideální polovinu domu. Je možné, aby mi tatínek daroval svou ideální polovinu. Bydlíme s manželem u mých rodičů, zrekonstruovali jsme první patro rodinného domu, kde bydlíme celá rodina. S manželem se staráme o celou nemovitost i zahradu. Také bych se zeptala, jestli je možné, aby matka darovala nebo prodala svou polovinu domu někomu cizímu.

Děkuji za odpověď

Polášková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jsou možné všechny Vámi naznačené možnosti. Je tedy určitě možné, aby Vám otec daroval celou svou nemovitost a stejně tak je možné, aby Vaše matka darovala či spíše prodala svůj podíl Vašemu příteli či komukoliv jinému.

Vše je potřebné zpracovat do příslušných smluv. Možné je také řešení - že svým rodičům, pokud dům užívají a bydlí v něm, bylo zřízeno věcné břemeno užívání, aby měli jistotu, že je z domu v budoucnu nikdo nevyhodí, pokud své vlastnické právo převedou.

V případě zájmu o další informace či další spolupráci na dané věci a zvolení strategie mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU