Právní pomoc - celá ČR
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
- objednávky právních konzultací, přípravy smluv, právní zastoupení
- okamžitá pomoc v naléhavých životních situacích
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
Jelikož bývalá manželka přestala platit výživné na své dítě, které mám v péči, podal jsem návrh na výkon rozhodnutí. toto vše proběhlo a z manželčina důchodu byla strhávána částka určena soudem. Po nějaké době jsem požádal o zvýšení výživného a soud mi vyhověl. Po nabytí právní moci, bylo soudem vydáno rozhodnutí, ve kterém se mění výše srážky, která má být. Je tomu víc než rok a částka výživného chodí v původní výši. Jak pokračovat, když plátce důchodu neplní soudní příkaz. děkuji.
Problém bude asi v tom, že více se manželce z důchodu strhávat nemůže, protože už nyní jí zbývá pouze nezabavitelné minimum. Přes exekuci na důchodové dávky to tedy více nepůjde. Navrhněte ale soudu exekuci blokací bankoního účtu. Pokud nějaký má a chodí jí tam peníze, tak z bankovního účtu můžete strhávat bez omezení. Problémem je to, že je to pouze dočasné řešení.
V případě dalších informací či konkrétní právní pomoci mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den,
chtěla bych se zeptat. Žiju s manželem a máme dvouletého syna. Chci se dát rozvést. Manžel bývá často agresivní a já mám o sebe a malého strach. Zatím mě nezbil, protože ví, že bych na něj podala trestní oznámení. Jsem na mateřské, zatím bydlíme ve společné domácnosti, ale hledám si pronájem bytu. Jaké má manžel povinné výživné na mě a syna, má celkem hezké výplaty, ale bohužel mi nedá ani korunu, celou domácnost platím já, a také jsem zjistila že má milenku s dítětem. Nevím jestli je to jeho dítě. Ale když se odstěhuju na pronájem bude mi přispívat sociálka na bydlení? Na co všechno mám nárok a o co mohu požádat. Moc děkuji za odpověď. Pavlíčková
Dobrý den,
už nyní bych neváhal a podal návrh na určení výživného na Vaše dítě i na Vás. Je v tuto chvíli jedno, zda ještě spolu bydlíte ve společné domácnosti či nikoliv, když tuto domácnost včetně výživy dítěte hradíte úplně sama.
Stejně tak po rozvodu budete mít určitě větší prostor pro získání sociálních dávek. Napište mi prosím, zda už jste podala návrh na rozvod či ne, jaký máte obecně společný majetek a jaký je přibližný čistý příjem manžel?
Odpovědi prosím zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz, abychom mohli stanovit další postup.
Mgr. Miroslav Zeman
Starám se o těžce nemocného otce, který bydlí spolu s mým bratrem v rodiném domě.
Bratr mi s otcem nepomáhá, ale naopak se k němu chová hrubě, bere mu jídlo i peníze.
Bratr Za inkaso neplatí, vše platí můj otec z důchodu. Nemá trvalý příjem a dělá dluhy.
Z toho důvodu také můj otec nechal převést svůj podíl v domě na mne, aby nám jej
v případě bratrových dluhů exekutoři nezabavili. Bojím se však, kdyby můj otec
zemřel, že budou platby a upomínky za inkaso chodit na mě, protože jsem
většinový vlastník domu (5/6). Inkaso za bratra platit nemohu, mám pouze
minimální plat, manžel pracuje ve školství a máme dvě dospívající děti.
Co mám dělat? Uvažovala jsem, že bych nechala zastavit vodu, elektřinu i plyn,
dokud by bratr nebyl ochoten za inkaso platit. Mohu to udělat? Je ještě
nějaké řešení.
Předem děkuji za radu.
Jana, Brno
Dobrý den,
mám ještě doplňující otázku. Má bratr v domě nějakou nájemní smlouvu? Nebo pouze trvalé bydliště? Věc je myslím určitě řešitelná.
Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den mám dotaz.Jsem vlastníkem bytu 3+1 a žije v něm moje teta,která tam má věcné břemeno na dožití.Ve smlouvě máme sepsané,že je povinna mně přispívat půlku částky na inkaso.Jelikož pije a nikde nepracuje,dělá dluhy a odmítá mně tuto částku dávat.Mám právo odpojit jí elektřinu a vodu?
Elektřinu můžete klidně odpojit. Platíte jí Vy na svůj účet a nejste povinen jí do bytu dodávat. Horší je to s vodou. Odpojení vody může být při trestním oznámení být považováno za porušování domovní svobody.
I když existuje určitá možnost, jak se můžete k penězům dostat. Chci se zeptat, má teta kromě věcného břemene ještě nějaký právní titul na užívání bytu např. nájemní smlouvu? A byt jste získal jakým způsobem? Darem?
Prosím o doplnění otázek na mail: mojepoplatky@seznam.cz abychom mohli zvolit správnou strategii
Dobrý den, zpracovávám mzdy pro jednu malou organizaci, v únoru jsem neodvedla zálohovou daň Fin. úřadu Kč 1400,-.(zjistila jsem při kontrole) Nyní daň byla odvedena. 278 dní jsem tedy dlužila FÚ výše uvedenou částku .Úrok z prodlení podle §63 zákona o správě daní v odst. 2) praví, že úrok z prodlení se odvíjí od repo sazby ČNB. Jaká je prosím tato sazba v r. 09 a jak se úrok z prodlení vypočítá? Děkuji za zprávu a zdravím Juščíková
22.11.2009.
Dobrý den,
aktuální repo sazbu i další sazby čnb najdete na jejich internetových stránkách www.cnb.cz
obecně se úrok z prodlení stanoví jako výše základní repo sazby zvýšené o 7 procent ke každému prvnímu dni v pololetí.
Dobrý den,
pozůstalost po otci mého manžela byla vyřešena dohodou.
Je možné ještě po téměř šesti letech od jeho smrti toto řízení znovu otevřít a chtít se vypořádat ze zákona?
Děkuji
Zajíčková
To už bohužel nebude možné
Dobry den.Potrebuji poradit zda je mozne se branit proti memu pravnikovi(je to muj znamy) a chce po me neuveritelnou sumu za stani o urceni opatrovnictvi a vyzivneho dcery(napsal k soudu jen navrh,jednani se neucastnil),dale rozvodove stani,kde opet napsal jen navrh bez sve ucasti a nakonec majetkopravni vyporadani,kde za sebe poslal koncipienta a navrh byl asi napsany koncepientem.Vsechny stani probehly jednou a u majetkopravniho vyporadani doslo s byvalou zenou k dohode,tak si pravnici vymenili par e-mailu a par telefonatu za to vsecno chce 80000kc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!Rikal mi,ze se to prodrazilo jakousi neshodou,udajne nejaky paragraf 24A,nebo neco takoveho.Zadna sjednana odmena nebyla,jen na zacetku vseho mi rikal,ze mi vsechny tyto ukony udela za 10000kc,ktere taky ihned dostal.Dekuji za radu jak se branit.
Přeji příjemný den,
tato částka je skutečně enormně vysoká. Určitě Vám mohu pomoci, ale z důvodu bezpečnosti bych to neprobíral veřejně na internetu.
Kontaktujte mě prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz a stanovíme spolu nejlepší strategii, aby jste výrazně mohl ušetřit.
Dobrý den,syn má úvěr který nezvládá platit,máme s manželkou strach aby nedošlo u nás k exekuci.Syn s námi 6let nebydlí,je na ubytovně. Necelé 2 roky měl svůj byt,kde měl trvalé bydliště.Nedávno se z bytu odstěhoval a je opět na ubykaci, jinde se zatim nepřihlásil.Může exekuce k nám,nebo do jeho bývalého bytu? Děkuji Pavel
Dobrý den,
exekutor do jeho bytu určitě může. Aby mohl exekutor provést exekuci ve Vašem bytě, musely by být splněny některé podmínky, např. pokud by měl podezření, že máte ve svém bytě nějaké věci v majetku svého syna. Pokud se týká nemovitostí, automobilů apod. které máte ve Vašem vlastnictví tak o ty se určitě bát nemusíte.
Existují i některá další řešení jak věc ošetřit a vyřešit.
V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail:
dobry den preji, chtela bych se zeptat v 13.11.09 v patek sem poridila pres protiucet stareho vozu novejsi na uver u autoleasing, a tento vuz bych se chtela zeptat zda mam pravo na vraceni penez , chtela bych se zeptat zda je mozne vraceni uvedeneho vozu fabia 04 te spolecnosti a vraceni vozu puv,ktery jsem dala protiuctem respektive financi za stary vuz dekuji nashle
dobrý den,
abych Vám mohl správně odpovědět, musel bych vidět smlouvy, kterými jste převod uskutečnila. Zda je uvedená možnost vůbec možná.
Dobrý den,
prosím Vás, mohl byste mi sdělit, jakým způsobem je možné "nepřijmout " dědictví? Jedná se o Vaši odpověď na můj dotaz kladený nedávno. Rád bych dědictví nepřijal, ale nevím, zda mám s tímto požadavkem už nyní zajít za notářem, anebo zda je to možné učinit až při případném dědickém řízení. Ani nevím, jestli proběhne, protože můj otec určitě závět nesepsal. Jak mám tedy postupovat, když nechci nic zdědit ( včetně dluhů)?
Děkuji za odpověď. S pozdravem P. Grankoš
Počkejte na začátek dědického řízení, následně notáři oznámíte při jednání nebo zašlete doporučeným dopisem, že se dědictví výslovně zříkáte.
Pokud by jste potřeboval pomoci s formou zřeknutí se dědictví či vyřízením, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den,
nerad bych odpověď na Váš dotaz zveřejňoval, proto poprosím aby jste mě kontaktovala na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den, zemřel mi otec a jako jediná dědička jsem zdědila byt, který prodávám. Musím platit daň z převodu nemovitostí,když prodávám dědictví? Velice děkuji za brzkou odpověď. M.Z.
Dobrý den,
daň zaplatit bohužel zcela jistě musíte. Budete také muset zaplatit daň z příjmu v případě, že prodejní cena bude vyšší než cena odhadu.
Je ale možné tyto věci řešit. Potřeboval bych ale od Vás nějaký náhled kupní smlouvy, pokud už ji máte vypracovanou, pokud ne nic se neděje. Můžete mě kontaktovat na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den, prosím o radu, zaměstnanci byla zadána exekuce, která ještě nenabyla právní moci. Začala se mu strhávat, ale je zadržována, nebyla zatím odeslána na příslušný účet. Nakonec zaměstnanec celou částku zaplatil. Prosím o radu, kdy můžeme zaměstnance vydat zadržované peníze, stále ještě nenabyla právní moci. V advokátní kanceláři mi tvrdí, že stačí potvrzení, že byla exekuce ukončena a mohu to vyplatit zaměstnanci a neposílat do adv. kanceláře, kde by musel o peníze žádat. Jaký je správný postup? Děkuji
Dobrý den,
aby jste byli skutečně chráněni odešlete peníze na exekuční úřad. Pokud již by dluh uhrazen, musí exekutorský úřad přeplatek vrátit povinnému. Není na Vás aby jste určovali, komu se mají peníze vrátit a kdy, měli by jste postupovat dle platného rozhodnutí o exekuci
Dobrý den.
Potřeboval bych poradit, jak mám dál pokračovat. Manželka se se mnou rozvádí a chce se majetkově vyrovnat. Máme nový dům, na který jsme si vzali úvěr. Zbývá nám doplatit 3,3 miliónů a znalecký odhad činí 2,9 miliónů. Chci si dům ponechat a splácet sám ( což už činím 4 měsíce a manželka odmítá přispívat ). Může manželka po mě požadovat nějakou částku na vyplácení, když hodnota dluhu je vyšší než odhad? Ona se se mnou nechce domluvit, mám to dát k soudu?
Předem děkuji za odpověď. Marek Čtvrtníček
Mám obavu, že pokud se manželka nebude chtít dohodnout, tak Vám nebude nic jiného, než požadat o vypořádání společného jmění manželů soud, který se ale bude opět snažit Vás přinutit k nějaké dohodě.
Je jednoznačné, že pokud je odhad tržní ceny nižší, než výše dluhů, pak musí být i předmětem vyrovnání, že jeden z Vás si ponechá dům i dluhy, které bude následně výhradně splácet.
Další možnou formou řešení je prodej domu a úhrada dluhů s tím, že prodejní cena nemusí pokrýt všechny dluhy a budete muset zbytek splácet na půl. Je třeba vše manželce dobře vysvětlit a poslat jí návrh možného vypořádání společného jmění, tento návrh se pak může stát podkladem pro přípdné soudní vypořádání.
S případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den, chci se Vás zeptat, 1.1.2010 vstopí v platnost nový zákon o řidičích. Chci se zeptat jestli změna z trestného činu odnětí svobody na přestupek platí i když známí šel přeparkovat auto a chytli ho v den svátku, takže něco málo požil, dostal za to prospěšné práce, které nevykonal, nyní je ve vězení na půl roku, váže se tento nový zákon i na něj, že už to nebude bráno jako trestný čin,ale přestupek? Děkuji předem za odpověď. S pozdravem Valinka
Dobrý den,
tento člověk byl už odsouzený, takže se na něj nový zákon nijak nevztahuje
Dobrý den,
mám problém se svým bývalým přítelem. Jak se mám bránit proti jeho obtěžování? Rozešla jsem se s ním a on to nechce respektovat, tak mi denně volá, píše sms, vyhrožuje, slibuje. Snažím se ho co nejvíce ignorovat. Ale bojím se aby se neobjevil v mém bydlišti nebo v práci. Poradíte mi nějak? Děkuji
Dobrý den,
otázkou je, zdali při svém obtěžování používá i nějaké výhružky. Pokud ano, pak by bylo vhodné ho například prostřednictvím advokátní kanceláře upozornit na to, že v případě, že se svým jednáním okamžitě nepřestane, je advokátní kancelář zmocněna podat neprodleně trestní oznámení pro podezření z trestného činu vydírání apod.
Myslím, že to pro něj bude dostatečnou motivací k tomu, aby už ve svém jednání nepokračoval.
V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Dobrý den mám jeden dotaz týká se to pujčky kterou sem si vzala před rozvodem . Rozvedla jsem se před 6 lety byli jsme u soudu na rozdělení majetku soudkyně určila že byt zustane mě a dětem a já že vyplatím manželovi 25Oooo kč jako vyrovnání a on doplatí tu moji pujčku brala jsem to jako uzavřenou věc a také jako platnou soudem a také že tento rozsudek platí s manželem jsem se vyrovnala ale nastal problém že on neplatí tu pujčku a mě ted došla exekuce na byt a na zaplacení napsala jsem proto exekutorovi že mám rozsudek od soudu že tuto pujčku má platit muj bývalí manžel z rozsudku o sjm. Natož mi přišla odpověd od exekutora že exekuční řízení je vedeno pouze vuči mé osobě a že dne 16.10 jsem si převzala navrh na nařízení exekuce který je ze dne 23.4 2009 a že rozsudek od soude který sem jim zaslala je ze dne 5.6.2007 nevím už nadale co dělat měla jsem zato že tento rozsudek o mem vyrovnání s manželem je platný a pravomocný a pan exekutor mi nejspíš naznačil že si sním mužu vytřít .........proto žádám moc o radu jak nadále postupovat nechce se mi platit dál takové peníze když manželovi sem dala to co jsem musela děkuji za radu
Dobrý den,
potřebuji, aby jste mi oscanovala rozsudek případně dohodu o vypořádání společného jmění manželů. Bez toho Vám nemohu kvalifikovaně poradit.
Dokumenty mi zašlete na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Mgr. Miroslav Zeman
Dobrý den,mám dítě se ženatym.On má 2 děti.On nemá žádný sourozence.Vlastní dům,parcelu-hodnota je asi 2miliony,po jeho matce zdědí taky dům v hodnotě asi taky 2miliony.Už se přeřekl,že buď vše přepíše na ženu či děti,aby naše dítě nic nezdědilo po něm,nebo jako prodá dětem.Dočetla jsem se na netu,že je tzv.započtení daru.Vím teda,že naše dítě má nárok.Můžete mi to nějak vysvětlit blíže?A kdyby to jako na oko prodal svým dětem,dá se tomu nějak bránit?Např.že nevydělávali,nemohli mít příjem,natož tolik peněz,atd?Našemu dítěti jsou 2 roky,jeho dětem je 25 let.Můžu pak bránit naše dítě,nebo musí počkat až bude plnoleté?Děkuji.Hana
Dobrý den,
mám obavu, že tomu nezabráníte a pokud budou mít vše dobře ošetřené, tak ani žádné převody nezpochybníte. Může Vám být útěchou, že otec možná na tyto převody nakonec doplatí, protože děti často tuto velkorysost neopětují a stává se, že svého rodiče vyhodí o z domu, protože mu nic nepatří.
Pokud by jim nemovitosti daroval, máte pravdu, nicméně důležité bude jaký bude případný osobní majetek v době smrti. Pokud to bude bezcený majetek, tak si moc nepolepšíte, pokud se bude jednat o hotovost či jinou nemovitost, může pak dědit i výhradně pouze Vaše dítě.
Dobrý den, prosím o vysvětlení rozdílu mezi zrušením SJM, rozdělením SJM a zúžením SJM. Významově je mi to jasné, ale netuším, co z toho lze provést i bez rozvodu. Jde o to, že manžel podniká a já chci mít jistotu, že případné problémy z jeho činnosti nebudou mít vliv na majetek rodiny. Můžete mi prosím poradit, jak je v tomto případě vhodné postupovat? Velice děkuji. Kvěchová
Dobrý den,
rozumím Vám. První věcí, kterou by jste měli udělat je dohoda mezi Vámi a manželem o výhradní odpovědnosti za závazky. V této dohodě se mimo jiné určí že každý z manželů je povinen při převzetí jakéhokoliv závazku o tom informovat třetí stranu, tedy např. banovní ústav pod sankcí pokut. Tato dohoda tedy vyřeší dluhy každého z manželů, tak aby za ne nemusel být odpovědný i ten druhý.
Další věcí je zúžení spolčného jmění manželů, kde si notářským zápisem zúžíte společné jmění pouze na věci ve společné domácnosti, které si přímo v dohodě určíte, může se jednat o postel, stůl, židle apod. nějaké další méně cenné věci. Ostatní věci včetně nemovitostí automobilů apod budou ze společného jmění vyjmuty.
V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
chtěla bych se zeptat po kolika nezaplacenych měsíčních splátkach mi přijde exekutor domu a kdy mi zablokuje učet.
To je individuální a spíše to záleží na věřiteli, kdy začne věc řešit.
Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu
za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.
Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.