Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

výživné na rozv. manželku

DOTAZ

Dobrý den,přítel se kterým žiji ve společné domácnosti je rok rozvedený.Jeho bývalá manželka byla na mateřské dovolené,od července loňského roku je na  úřadu práce,takže nyní ji vypršel nárok na podporu v nezaměstnanosti a zažádala si o výživné na rozvedenou manželku.Chtěla bych vědět jestli se do příjmů budou posuzovat i moje příjmy.Děkuji za odpověd´.

ODPOVĚĎ

Do jeho příjmů se Vaše příjmy započítávat nebudou. Je možné pouze argumentovat v případě společné domácnosti, kdy bude tvrdit, že platí celý nájem, všechny poplatky, všechno jídlo apod. proč se na tom nepodílíte i Vy když s ním žijete..takže budou pravděpodobně tyto uváděné výdaje redukovány.

Číst více »

vyse vyzivneho

DOTAZ

Dobry den

Mam na Vas dotaz.Manzel odesel pred 14 dni ode me a mych dvou deti.Starsi dcery je 6 let a mladsi 4 a pul mesice.Mame byt na hypoteku ta cini 6000kc.Odesel s tim ze bude platit hypoteku plus spotrebu bytu nejaky cas.Vic ze neda ani korunu.Jeho plat cini min 22000kc.Ja mam materskou cca 7000kc.Je povinen úlatit vyzivne kdyz zaplati byt a hypoteku?Ze 7000kc se nedaji uizvit 3 lidi.Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

výživné povinný platit není, dokud o něj nepožádáte soud a ten výživné nestanoví, nebo pokud se na částce výživného nedohodnete. Výdaje na splátku hypotéky nejsou výdaje na děti, takže to hrát roli určitě nebude. Navíc soudní rozhodnutí u výživného je v budoucnu vymahatelné, což u ničeho jiného nemáte a manžel může ze dne na den ty výdaje přestat platit.

Pokud by jste potřebovala pomoc s návrhem na výživné či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Generální plná moc

DOTAZ

Dobrý den.

     Mám sousedku o kterou se starám, nemá žádné příbuzné a má příznaky začínající aizhamerovi choroby. Zajímalo by mě, zda je v tomto případě vhodná generální plná moc, abych v případě zhoršení jejího stavu ji mohla zastupovat při úř.jednáních,vyřizování různých záležitostí na které již nebude stačit a jak to bude s jejím majetkem /byt v osobním vlastnictví/ v případě dlouhodobé nebo trvalé hospitalizaci.

Děkuji za odpovědˇ Jarošová

ODPOVĚĎ

dobrý den,

s generální plnou mocí je problém, protože ji mnoho instituccí neuznává a vyžaduje konkrétní definici v zastupování u příslušné věci. Doporučoval bych tedy nikoliv obecnou generální ale konkrétní plnou moc, kde budou uvedeny veškeré možnosti v zastupování které mohou nastat. Je to sice pracnější, obsáhlejší, ale jistější budete vědět, že Vás ze žádné instituce nevyhodí.

Sousedka Vás může pověřit také s nakládáním s majetkem v době její nepřítomnosti, tedy s hospodařením a údržbou.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

závět - dědictví- vzdání se

DOTAZ

Dobrý den,

 Jsme dvě zletilé sestry. Naši rodiče koupily chatu a mají družstevní byt ve svém vlastnictví. Vzájemně jsme se domluvily, že chata bude sestry (nyní je již i na ní převedena) a družstevní byt bude můj. Ze zákona ale v případě bytu -  dědí 1/2 manželka (nebo po smrti manželky manžel) a druhou polovinu děti.

Mohli bychom tedy  předejít tomu, abych já sestru musela vyplatit  - aby otec sepsal závěť , ve které bude specifikováno, že byt bude dědit pouze jedna z dcer, a zároveň aby tam byla i ochrana , že žijící rodič (matka, nebo otec) mají nárok na dožití v bytě. Jedná se vlastně o to, že z dědictví bytu 1/2 připadne žijícímu rodiči a druhá polovina pouze jedné ze dvou dcer. Také je třeba aby žijící rodič byl chráněn, že za svého života nebude z bytu třeba vyhozen, nebo byt nebude zabaven - díky např. dluhům dcery atd.

Nebo je možné, že sestra se předem (za života obou rodičů) vzdá dědictví 1/4  tohoto družstevního bytu?

Musí být všecha prohlášení (závěť nebo vzdání se...) ověřena notářem? Kdo všechno musí u notáře potom dokumenty podepisovat?

Moc děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel, žádný Vámi navrhovaný akt by neměl právní platnost. Závěti či vydědění, která nesplní své náležitosti, nebo překročí mantinely, které jim dává zákon, jakov tomto případě budou  ve své velké části neplatné. Stejně tak se do budoucna sestra nemůže dědictví vzdát, jde to až po smrti rodičů, do budoucna tento úkon nemá žádnou platnost.

Nicméně existuje řešení, kterým lze celou věc do určité míry upravit. Pro další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

ůvěr a trestní stíhání.

DOTAZ

Dobrý večer.Mám prosím vás dotaz.Splatil jsem půjčku a za pár měsíců,mi nabýdli novou u stejné společnosti na základě staré smlouvy.Bylo to vyřizované po telefonu.Neptali se mě už na mé osobní poměry.Něco málo jsem splatil,půjčili mi 20000 kč.Máme byt v exekuci a v té době jsem už o ní věděl.Moje bývalá manželka se už odstěhovala a má velké dluhy a samozřejmě si už veškerý majetek dávno ještě předtím odvezla,já už osobně nemám nic a spim u známích.Mě by zajímalo co hrozí mě,exekuce to vím,v té době jsem žádné jiné dluhy neměl a mám zaměstnání,V Současné době mám různé drobné dluhy za jízdné,dan z nemovitosti,na nájemném atd.Děkuji za odpověd.S.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žádného trestního stíhání se určitě bát nemusíte, nesplácení dluhu není trestným činem. Samozřejmě pokud jste si úvěr nebral s úmyslem, že ho nikdy nezaplatíte, což je poměrně velmi těžké prokázat.

Hrozí Vám však zcela určitě exekuce jak už jste zmínil ve svém dotazu.

Číst více »

majetkove vyrovnani a vyzivne

DOTAZ

dobrý den, s manželem jsme spolu 2,5 roku vdana,ale manzel si nasel novou pritelkyni a nas vyhodil. bydlely jsme s dcerou a s manželem u jeho rodičů v rodinném domě ve spodní části. předtím tam manžel měl pouze jeden pokoj, ale investovala jsem přes 120 000 kč, abychom z garaze udelali druhý pokoj a nyni máme 2+1.....nyní nás vyhodil,musím si najít s dítětem podnájem...říkala jsem mu že investici mi nikdo nevrátí ale dohodli jsme se že si vezmu veškerou výbavu,nabýtek atd....z bytu.manžel ale začal hrozit,že vše popře a nic mi nedá.nevím jak takto posutpovat.

druhá věc je, že máme dvouletou dceru,chci ji do své péče protože manžel na nás nikdy,ani na dceru neměl čas, chodí do práce ,ale po práci jezdí na tréninky,po kamarádech,dceru od mala vychovávám já a starám se o ní. nyní vyhrozuje ze mi dceru vezme........snazila jsem se náš vztah i přesto zachránit ale odmítá. nevím jak mám postupovat. rozvádět se zatím nemusíme......

můžete mi poradit?dekuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

otázkou je, zda můžete své investice do domu nějak prokázat. Např. výpisy z účtu, platební příkazy, faktury apod. Pokud ne, tak bude problém peníze získat zpět, pokud vše vlastník domu popře a Vy neprokážete opak.

Myslím, že se nemusíte být, že by jste o dceru přišla. Jako matka máte výrazně větší šanci na její získání do péče než její otec.

Číst více »

Majetkove vyrovnani

DOTAZ

Dobrý den,potrebovala bych vedět jak je to s majetkovým vyrovnáním.Po sedmi letech manželství jsme si přestali rozumnět,takže by jsem chtěla požádat o rozvod.Můj dotaz je takový-manžel zdědil po babičce dům,který jsme nabili v manželství,myslíte že mám na nárok na tento dům jako on,nebo me může jen tak vyhodit na ulici?Nejsem žádná semetrika,věřte mi.Ale už mi bylo ublíženo dost jak psychycky tak fyzicky.Nejhorší je,že já nemám na této adrese kde bydlíme trvalé bydliště,je v tom problém?Děkuji moc za odpověd.S přátelským pozdravem Vacková.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud Váš manžel získal dům z dědictví po své babičce jak popisujete, pak je celý dům v jeho výhradním vlastnictví a nespadá do společného jmění, nemáte tudíž nárok na žádnou část tohoto domu a  tedy ani vyplacení. Předpokládám tedy že ani v katastru nejste zapsán jako spoluvlastník...

Číst více »

Dotaz-rozvod

DOTAZ

Dobrý den,prosím Vás chtěla bych se zeptat,kolik v dnešní době zaplatím za rozvod manželství.          Děkuji za odpověd Vašková.

ODPOVĚĎ

tisíc korun poplatku

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den. Chtěl jsem se zeptat jaký je rozdíl mezi zřeknutím se dědictví a zastavením dědického řízení na návrh notáře? Není to totéž? Protože po zemřelé mne zůstali jen dluhy ve výši cca 100 000,-Kč a jen běžný majetek domácnosti ve stáří přibližně 10 let. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den, stejné to určině není. Zastavení řízení na návrh notáře může být například v případě, kdy po zemřelém nezůstal vůbec žádný majetek. Naopak pokud se zřeknete dědictví může řízení pokračovat dál se zbylými dědici, kteří Vás mohou buď následovat a  nebo dědictví přijmout.

Číst více »

PROBLÉMY S OTCEM DÍTĚTE

DOTAZ

Dobrý den

Mám neustále problémy s otcem dítěte a nevím si rady,jak postupovat,před půl rokem jsme se rozesli,důvodů bylo několik,alkohol,o dceru se nestaral,veškerá výchova spočívala na mě,dohodli jsme se o návštěvách,máme to i notářsky ověřené.Problém je v chování k mé osobě,dále nedodržuje dobu návratu a naposledy mi dceru přivezl se zánětem průdušek,když ho upozorním,tak mě pokaždé vyhrožuje po telefonu a to před dcerou,výhrůžky spočívají v tom,že mě dá k soudu,že mě připraví o byt,ve kterém s dcerou žiji,prý mu to dosvědčí lidé z vinárny,která je přímo v našem domě,ve které se často opíjí,nevím si rady,jak se bránit a jestli je možné ty návštěvní dny ještě upravit,nevím jaké on má nároky na dítě,taé kdýž si ji na víkend vezme,tak se jí nijak moc nevěnuje,nehraje si sní,dceři je 7 let

        předem děkuji za odpověď    Vyskočilová T.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě je možné celou věc řešit. Pokud otec dohodu opakovaně porušuje, pak se dohodou nemusíte cítit Vázána ani Vy a můžete podat soudu návrh na úpravu styku otce s dítětem, kde navrhnete soudu kratší dobu styku otce s dítětem s jasnými a přesnými pravidly a požádáte soud, aby o Vašem návrhu rozhodl.

Získáte tak soudní rozhodnutí, které bude muset otec dodržovat v opačném případě budete moci povinnosti otce vynutit.

pokud by jste potřebovala pomoci s vypracováním návrhu k soudu apod. tak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

vzdání se dědictví

DOTAZ

Chci se zeptat, zda je možné se vzdát dědictví, když dědic něktéré věci z dědictví používá (nadále v nemovitosti po smrti zústavitele bydlí, platí zde služby - inkaso, užívá jeho věci - vybavení domu, automobil.

Dále jco musí obsahovat  plná moc pro vzdání se dědictví.

děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Možné to samozřejmě je, nicméně musíte počítat s tím, že dohledné době budete muset dům opustit, protože dům pravděpodobně připadne novému majiteli a z výtěžku se umoří dluhy či jejich část. Vzdát dědictví se můžete před notářem při dědickém řízení

Číst více »

exekuce na plat

DOTAZ

plati zasada ze cim vic vydelam tim vetsi bude srazka z platu?myslim tim napr.hodne prescasu nebo v prip vypovedi odstupne.

ODPOVĚĎ

Ano, přesně tohle platí

Číst více »

fond oprav

DOTAZ

Dobrý den,

Jsme vlastinici bytu 3 +1 v obytném době o 4 bytových jednotkách. Dle dohody bohužel není písemná se skládáme do fondu oprav. Problém je že jeden z vlastníku v domě nebydlí má exekuční přikaz k nemovitost už 1 rok je to v katstru uvedeno ale pořád se nic neději , byt neprodavá a nikdo v něm nebydlí.  také máme strach že by se nakonec vrátily nebot se jedná o problémové sousedy....a další problém je ten že vůbec neplatí do fondu oprav má už tam cca 15 tis dluh. je možné ho dát k soudu ? nevíme jakým způsobem z něj penize dostat

děkuji za odpověd

Monika Stryková

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

rozhodně Vám doporučuji věc řešit co nejdříve, protože pokud budete otálet, nemusí se v exekučním řízení na Vás vůbec dostat řada.

Podejte k soudu návrh na vydání platebního rozkazu k zaplacení příslušné částky a následně podejte návrh na výkon rozhodnutí a tedy exekuci dlužníkova majetku. Je možné, že se Vám podaří pak ještě dluh či jeho část získat zpět.

Pokud by jste potřebovali konkrétní právní pomoc či další informace kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Vykon rozhodnuti..

DOTAZ

Dobry den.. prosim muzete mi poradit dalsi postup? Byvalemu vznikl dluh na vyzivnem 60.000kc.. jelikoz bylo po splatnosti,podala jsem navrh na vykon rozhodnuti.. Soud rozhodl, ze dluh mu ma zamestnavatel mesicne strhavat a k tomu i vyzivne posilat.. Jenze.. Zamestnavatel si posila jak chce,ob mesic apod.. Od kvetna kdy rozhodnuti nabylo pravni moci, tema svyma nepravidelnyma splatkama uhradil suma sumarum pouze to vyzivne k dnesnimu dni (od kvetna), ale po splatkach za dluh ani stopy.. Kdyz jsem se ptala,proc jeden mesic posila strzenou mzdu a druhy mesic zase ne, a to jeste musim urgovat kde je vyzivne..bylo mi receno,ze se spletl,ze ex ma exekuci vic apod,ale to je jasna vymluva,prece se neplete kazdej druhej mesic,ze ano? Prosim,muzu s tim neco delat? Da se zmenit ten vykon rozhodnuti,tak ze teda zamestnavatel by mel mesicne posilat to vyzivne a ten sedesatitisicovy dluh proste vymahat nejak jinak? Mam na mysli, treba exekuci na majetek? Anebo, proste si na soudu na zamestnavatele postezovat, ze proste, vyzivne si posila jak chce a splatku dluhu vubec? Jsem samozivitelka na hranici zivotniho minima a toto uz neni mozny aby si ze me delali vylozene srandu a ja pocitala abych vubec mohla koupit diteti zimni boty.. Prosim poradte..

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě to možné je. Především bude nutné požádat o zrušení exekuce na plat, pokud je exekuce vedena soudním exekučním oddělením. Po té je nutné podat návrh jiný, kde pověříte vymáháním exekuce soudního exekutora, který může exekuovat i několika způsoby najednou. Takže možné jsou srážky z platu, obstavení bankovního účtu, exekuce movitých a nemovitých věcí či auta apod.

Pokud by jste potřebovala pomoci s případem či další informace tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

dědictví a dluhy

DOTAZ

Dobrý den.Jsme spolu se sestrou přímí dědicové a zajímalo by nás,jestli je možné se vzdát dědictví a zbavit se tak dluhů po zesnulím a jak při takové situaci postupovat?Děkuji Pavlíčková

ODPOVĚĎ

Vzdát dědictví se můžete. S tím není problém. Nejlépe tak učiníte při prvním dědickém řízení před notářem, kde prohlásíte, že se dědictví zříkáte.

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den,měla bych dotaz který se týká exekuce. S manželem jsme si vzali půjčku, kde jsem se musela podepsat jako spoludlužník. Nyní se manžel dostal do situace kdy kvůli chybějícím 5000,- se mu dluh navýšil o nějakých 31 000,- a rozhodce už rozhodl o exekuci.. Kvůli vzájemným neshodám se chystám odstěhovat i s našimi dvěma dětmi do podnájmu,ale manžel mi tvrdí,že pokud odejdu, tak můžeme být trestně stíháni. Já nevím jak se zachovat, ještě nikdy jsem se do takové situace nedostala. Byla bych vděčná za radu jak postupovat nadále.

Děkuji

s pozdravem

Kohoutková Andrea

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v tomto případě jsem se upřímně zasmál. Pokud odejte od manžela do podnájmu, tak určitě nebudete trestně stíhána. To je skutečný nesmysl. Bohužel však můžete být odpovědná za splácení dluhu v případě, kdy ho manžel řádně nebude splácet, protože vystupujete jako spoludlužník

Číst více »

rušení nočního klidu a zápach v domě

DOTAZ

prosíme zda li je možno poskytnout informaci , jak máme postupovat při opakovaném rušení nočního klidu a zápachu v obytném domě. v našem nájemním domě je již delší dobu prodejna uzenin a masa v poslední době došlo k royšíření o výrobnu bez dalších úprav . tím dochází , že se zde naváží půlky prasat které se následně bourají a expedují na další prodejny. navážení začíná ráno ve 3 hodiny a pak se maso porcuje. tím dochází k značnému hluku a zápachu,který se line celým domem. je normální,že se budí děti které pak mají problémy ve škole což můžeme doložit .

také je velmi nevhodné až hygienický neúnosné když se tato prasata nosí přes náš hlavní vchod , kde se mijíme s řezníkem,který nosí prasata na rameni do provozovny. některé děti z domu se těchto poražených prasat bojí. tím dochází k roznosu mastnoty a krve po celém domě a linoucí se zápach se šíří skulinami i do bytu. radnice na petici reagovala odpovědi ale celý problém se táhne dál. městská policie přijede ale nechá je vždy práci ve tři ráno dokončit. nevíme jak dále z tohoto kruhu

ODPOVĚĎ

Nejvhodnějším řešením bude pravděpodobně stížnost na hygienu, kde vylíčíte všechny důležité skutečnosti a uvedete, že porážky a přeprava zvířat po obytném domě je v rozporu s hygienickými předpisy.

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den. Mám dotaz ohledně dědictví po zemřelé manželce. Je potřeba v dědictví uvádět po zemřelé majatek jako je starší televize, pračka, lednička a sedačka nebo je možné uvést že tento majetek byl v mém vlastnictví před nabytím manželství, když po pozůstalém zbylo cca 80000,.Kč dluh. Nebylo by lepší se pozůstalosti vzdát? A můžou se pozůstalosti po zemřelé vzdát i její vlastní děti?

Předem děkuji za odpověď. Pavel Špaček

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vzdát dědictví se můžete úplně všichni. Nejlepší je to učinit při prvním stání v dědickém řízení před notářem, který toto ihned zaznamená do protokolu.

Číst více »

vypověď - nemoc z povolání

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla jsem se zeptat. dohodla jsem se se zaměstnavatelem na ukončení pracovního poměru v době nemocenské. Během nemocenské po ukončení pracovního poměru se zjistila profesní zátěž (nemoc z povolání). Mám nárok na doplacení do průměru?

ODPOVĚĎ

Pokud máte prokazatelně nemoc způsobenou zaměstnáním, pak samozřejmě máte nárok na náhradu i po ukončení pracovního poměru.

Číst více »

fond oprav - poškozená podlaha

DOTAZ

Dobrý den,

před rokem jsme s manželkou koupili byt, který je umístěn u země, pod úrovní ulice (cca 6 schodů z chodníku ). Dříve zde byl nebytový prostor. Na jaře letošního roku jsme začali upornňovat předsedu společenství vlastníků na to, že venkovní zeď domu vykazuje nedostatky - velká díra pod zdí v úrovni terénu, chybějící izolace. To vše velmi blízko místu, kde se snížený tereén svažuje k odtokovému kanálku, tudíž se do těchto míst v době deště soustředí největší proud vody před tím, než kanálem odteče. Teprve v Říjnu, tedy cca 4 měsící po našich urgencích byla zeď opravena a zaizolována a betonem ochráněna před vodou. Nicméně zhruba před třemi týdny se nám začala v jedné místnosti kroutit evidentně vlhká plovoucí podlaha. Podlahář, který ji rozebíral nám dal písemný posudek, kde píše, že voda se do podlahy dostala zvenku kvůli špatné hydroizolaci venkovní zdi domu.. Máme i fotogrrafie z doby kdy podlahu rozebírali, na kterých je evidentně vidět, odkud voda do místnosti tekla.

Předseda společenství se brání uhradit nám škodu, neboť se prý jedná o soukromou podlahu, takže to nemůže platit z fondu oprav. To, že se podlaha zničila kvůli špatné údržbě zdi ho nezajímá. Prý je naše riziko, že bydlíme u země. Fond oprav se nemůže vztahovat na škody na soukromém majetku vlastníků, k tomu prý máme pojistku. Toto jsem si ale zjišťoval a pojistka kryje pouze škody způsobené záplavou/povodní - tedy živelnými vlivy, nikoliv tím, že výbor neudržuje dům v požadované kvalitě.  Toto ale předsedu nezajímá. Prý kdyby dole byly sklepy, kdyby tam nějaký podnikavec neudělal byty, tak by trocha vody nikoho nezajímala. To, že tomu "podnikavci" dali souhlas s vybudováním bytů a tudíž přijali i za tyto byty zodpovědnost, ho nezajímá.

Prosím o právní názor.

Podtýkám, že platíme poctivě všechny poplatky a jelikož je náš byt jeden z největších, tak platíme z celého domu nejvíce. Platíme i za společné prostory, které ale nevyužíváme, neboť máme svůj vchod, společný vchod paneláku vůbec nevyužíváme. Ani tohle ale jejich přístup nemění.

Díky za pomoc,

Lukáš Plas, 777 592 887

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Vaše stanovisko je správné. Pokud byla škoda prokazatelně způsobena zanedbáním údržby společných prostor, kterými zeď bezpochyby je, pak je společenství vlastníků jako vlastník společných prostor zodpovědné za tyto škody.

Předseda výboru má sice pravdu, že z fondu oprav se nehradí opravy bytů v osobním vlastnictví, nicméně to pouze v případě, kdy je poškození či vada způsobená z jiných důvodů než z důvodu poškození společných prostor apod.

Je třeba vyzvat výbor písemně s argumenty k úhradě škody.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU