Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Neteř

DOTAZ

Dobrý den, prosím moc o radu. Mám neteř je ji 19 let a studuje poslední rok./doufáme, že dostuduje, chodí do školy jak se ji zlíbí/Bohužel se seznámila s individuem, který ji oblbl, je to kriminálník ,který seděl za rozkrádačky. A tím pádem vše se točí kolem peněz. On nebo ona už ukradli peníze mého bratra cca 60tis. domova a 7tis z kreditní karty. Vzala si nějaký studentský kontokorent u GE Money bank /dokládá se pouze potvrzení o studiu/10tis., dále si sehnali nějak potvrzení o jejím jako zaměstnání potvrdili nějakým příjmem a vznikla další půjčka u Homecreditu.cca 10tis. Domů si chodí jak se jí zachce. Mám dotaz zda ji můžou už teď vydědit a zrušit trvalé bydliště a do kdy ji jako rodiče musí živit. Celá rodina si užívá peklo, stres a hlavně se bojíme ať nepřijdou exekutoři a nevezmou majetek jejich rodičů. Snažili jsme sní mluvit rozumně, ale je to škoda času....Museli jsem obvolávat celé příbuzenstvo aby ji nepůjčovali a ona je tak drzá, že pořád chodí a škemrá, že je v průseru, protože teď nemá na zaplacení těch půjček.Švagrová už je na dně, bratr už jenom sedí a kouká do \\"pryč\\".Prosím moc o radu, mnohokrát děkuji Kolářová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

základ je zřejmě ve výchově Vaší neteře. K možnosti vydědění jsem velmi skeptický, protože tento institut je velmi neúčinný a problematický.

Vyživovací povinnost mají rodiče do doby dokud se neteř nezačne živit vlastní prací, resp. toho nebude schopna. Ale určitě jí nemusí dávat žádné kapesné či jakékoliv jiné věci než jídlo a ošacení s přístřeším.

To co popisujete, že neteř udělala je v podstatě úvěrový podvod. Aniž bych Vám chtěl radit, tak bych celou věc oznámil na policii ČR. Vyšetřování a s tím spojené nepříjemnosti a ostuda při výsleších na policii jí může paradoxně prospět a tento šok lecos změnit. Určitě jí za to nikdo nezavře, a ani nebude nijak tvrdě potrestána, ale vše bude mít především výchovný efekt, jinak to skončí později mnohem hůře.

Co se týká hrozící exekuce, tak doporučuji majetek dobře právně ošetřit, aby mohli rodiče prokázat kdykoliv své vlastnictví.

V případě potřeby mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Rozvod a zavázky

DOTAZ

Dobrý den, zajímalo by mne, jak postupuje při sporném rozvodu soud, co se týče závazků nabytých v manželství (konkrétně bankovnívj půjček), pokud jeden z rozvádějících se  manželů nepracuje a nemá nárok na poporu v nezaměstnanosti - zapřičiněno vlastní vinou. Manžel bez mého vědomí nadělal spousty dluhů, a teď je situace taková, že do práce přestal chodit, tudíž byl vyhozen, já jsem výdělečně činná a platím momentálně všechno - i jeho půjčky z obavy z exekuce....Poraďte, prosím, pokud zažádám o rozvod, mám strach, že soud přihlédne k jeho stavu a veškeré závazky budu muset zaplatit já, máme malou dcerku, nevyžila bych a je to běh na dlouhou trať...Je toho opravdu hodně.Myslím si, že by se měly závazky rozdělit na půl, bez ohledu na výdělek, ale nejsem právník ani soudce, abych toto věděla jistě.Děkuji předem za Vaši odpověď.Gabriela

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

soudy většinou rozhodují dle návrhů a dle jejich přesvědčivosti, samozřejmě s ohledem na různá důležitá měřítka. Mám zato, že ve Vašem případě je velmi reálné být úspěná při vypořádání společného jmění manželů a speciálně závazků. Doporučil bych vše řešit komplexně a už v návrhu na rozvod zvýrazńovat aspekty týkající se dluhů manžela. Určitě bych se také pokusil prosadit, aby většinu dluhů, které manžel uzavřel sám, svým jménem a bez Vašeho vědomí získal manžel v rámci vypořádání do své odpovědnosti.

Pokud by jste potřebovala za výhodných podmínek pomoci s celou situací tak aby se dosáhlo co nejlepších výsledků tak mě prosím kontaktujte a můžeme zvolit nejlepší strategii.

Kontakt: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

dobry den mam dotaz žiji s přitelem se kterym mam dvojcata nedavno mu prisla exekuce na jeho učet.Bydlime spolu v pronajmu kde ja mam trvaly pobyt (pritel ne) a svoje  veci pracka, lednicka atd.Na učet mu penize nechodi jelikož je dlouhodobě nemocny a pobira davku ossz kde mu zdrhavana exekuce alimenty.Muze ke me exekutor kdyz veci jsem si nakoupila sama a jsou mym vlastnicstvim,zakoupila jsem si vse z porodnyho ktere drive bylo velke.A jinak jak to mam dolozit že je to moje.Děkuji moc za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel exekutor může přijít a exekuci provést, přestože se jedná o Váš výhradní majetek. Vlastnictví tohoto majektu totiž budete muset prokázat, což může být někdy velmi těžký problém.

Vše záleží na tom, zda exekutor bude mít zato, že přítel může mít u Vás v bytě nějaký majetek ve svém vlastnictví.

Doporučuji tedy, aby jste si majetek řádně právně zajistila.

 

Číst více »

dotaz na exekuci

DOTAZ

dobry den

mela bych dotaz pokud byl 16.1.2007 podan navrh na exekuci a soud usnesenim ze dne 22.1.2007 exekuci naridil a jejim provedenim poveril exekutora.Ten citovane rozhodnuti dorucil dne 14.3.2008 -ale jiz 12 mes 2007  byly provadene srazky ze mzdy-dne 25.3.2008 jsem proti rozhodnuti podal odvolani a proto spis byl predlozen Krajskemu soudu.Usneseni ze dne 29.9.2008,bylo vraceno zdejsimu soudu doruceno dne 30.10.2008 a tim bylo usneseni ze dne 22.1.2007 potvrzeno prvni moc tohoto usneseni nabylo dne 5.12.2008.Jak je mozne ,ze od roku 2007  co se zacaly strhavat penize ze mzdy na prikaz povereneho exekutora nebyly zasilane na jeho ucet,ale byly deponovane na uctu podniku,kdo muze za to ,ze nebyl zaslan pravni moc na exekucni prikaz a mohly byt zaslany penize jiz ,kdyz se zacaly provadet srazky tim se my navysilo prodleni,nebot kdyby penize byly zasilane na ucet exekutora je bez pochyby ,ze pri prubeznem splaceni je odpovidajicim zpusobem snizovana urocena castka ,kdo zpusobil tuhle chybu dekuji za odpoved

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tam bude chyba zřejmě u exekutora, který zaslal usnesení pouze zaměstnavateli, a ne Vám, aby jste mohl podat opravný prostředek proti tomuto rozhodnutí.

Zajímavé je, že zaměstnavatel sražené částky neodváděl. Tam by bylo potřeba zjistit co bylo důvodem.

Bylo by třeba prokázat porušení předpisů ze strany zaměstnavatele čímž Vám mohla vzniknout škoda právě kvůli tomuto porušení. Ale bez znalostí konkrétních

materiálů a podkladů Vám přesněji odpovědět nedokážu

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

dne 16.2.2010 navštívil byt mé přítelkyně exekutor ohledně mé exekuce.Podepsala,že byla přítomna,když tam byl exekutor.Poté mě odhlásila z trvalého bydliště ke dni 1.12.2009,protože od té doby se na adrese nezdržuji.Chtěl bych se zeptat,zda exekutor může i nadále v tomto bytě,kde už nemám trvalé bydliště zabavit věci.Pokouším se s ním domluvit na splátkách,ale nechce na ně přistoupit.Máme s přítelkyní dvě malé děti ( 3 a 1 rok ) a exekutor mi řekl,že by zabavil vše včetně ledničky i pračky. Nevím jak dál postupovat,proto Vás prosím o radu. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

exekutor bohužel zabavit věci u přítelkyně skutečně může. Pokud bude mít zato, že na dané adrese jsou věci a mejetek ve Vašem vlastnictví. Bude tedy záležet jak se s exekutorem domluvíte, resp. zda Vám bude někdo schopný toto u exekutora zařídit. V případě, že by skutečně k exekuci došlo, pak má Vaše přítelkyně možnost bránit se vylučovací žalobou, kde však musí nějakým dokladem či svědectvím prokázat, že dané věci jsou její.

Číst více »

Rodičovský příspěvek

DOTAZ

Dobrý den, moje kamarádka má přítele, on je Němec a žijí spolu v Německu. V srpnu minulého roku se jim narodila holčička, kamarádka porodila v České republice. Naše úřady ale přišly s tím, že jí seberou rodičovský příspěvek, protože žije s přítelem, který je Němec. Mají úřady na něco takového právo? Vdaná není. Dá se nějak bránit? Děkuji. Gerlachová

ODPOVĚĎ

Dobrý den
rozhodně bych se rezolutně bránil. Předně jí těžko někdo může dokázat, že skutečně žije někde v zahraničí s přítelem. Stejně tak se může jednat pouze o dočasný pobyt, který nemůže úřad jakkoliv hodnotit a ani to není v jeho pravomoci.
Pokud by jste potřebovali aktivní pomoc v této věci, tak mě kontaktujte.
S vřelým pozdravem
Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Vlastník několika nemovitostí bydlí ve svých nemovitostech,ale trvalý pobyt, má ON i jeho manželka v nájemním, měsstském bytě ve kterém nebydlejí... a co na tuto skutečnost říká zákon ČR?

DOTAZ

Dobrý den, měl bych na Vás  dotaz z oboru obč.zákoníku.Řešíme tady v domě převody nájemních bytů do OV.

Zcela náhodou jsme zjistili, že člověk, který zde v domě v minulosti bydlel,,  a však bez právního vztahu k nájemnímu bytu, je vlastníkem několika nemovitostí v Našem malém městě. V městském bytě nežije s rodinou nejméně 5 roků.Na katastrálním úřadu jsme u těchto vlastníků, nemovitostí,zcela náhodou  našli trvalý pobyt jak jeho, tak i jeho ženy v nájemním městském bytě! Absolutně nechápu jak je možné, že jim,  vlastníkům několika nemovitostí, město ( vlastník nájemních bytů) umožnilo, aby si přihlásili tito lidé trvalý pobyt v městsk.nájemním bytě,přičemž , zákon jasně upravuje tuto záležitost s náj.byty a jasně hovoří,že pokud má nájemce vlastní bydlení, tak musí nájemní byt městu odevzdat a uvolnit pro rodiny,které nemají kde bydlet! Tito vlastníci nemovitostí mají nemovitostí hned několik a hle, trvalý pobyt !!!  v  městs.nájemním bytě!!!

Je to skutečně sprostota místní radnice a jejího vedení, že něco takového vůbec může připustit!

Je mnoho rodin s dětma, co nemají kde bydlet , nebo bydlí pohromadě  v 1+1 bytě, 6 lidí najednou, a zde máme rodinu, která má k dispozici své 4 vlastní nemovitosti a ještě k tomu byt městský!!

Podotýkám,že nemovitosti o kterých je řeč, jsou nově postavené, rodinné domy, tudíž se nejedná o neobytné domy.

Naše město je malé, s 7 tis.obyv., ale nespravedlnosti, které se tu páší na obyvatelích jsou do nebes volající!

Poraďte prosím, co dělat, nebo jak docílit, aby byty přišly do OV potřebným a nikoliv zbohatlíkům,kteří  chtějí stále víc a víc a stále nemají dost!

Jak zabránit, aby město šlo na ruku takovímto ničemům! Co udělat proto, aby město dodržovalo zákony ČR a nepostupovalolo podle zákonů vlastních!!! Moc děkujeme za radu. Nemůžeme se na tuhle nespravedlnost už  jen tak nečinně koukat.  Děkuji za radu , Slabihoudek.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

doporučuji, aby jste Vy, nebo někdo prostřednictvím advokátní kanceláře oficiálním dopisem a výzvou upozornil zastupitelstvo na tuto skutečnost. Je třeba také tuto skutečnost prokázat. Zároveň se určitě můžete obrátit na sdělovací prostředky, aby celou věc zveřejnily. Mám zkušenosti, že to bývá nejúčinnější cesta k nápravě těchto nešvarů.

Vlastnictví jiných nemovitostí určených k bydlením je určitě důvodem k výpovědi nájemní smlouvy bez bytové náhrady, nicméně jedná se o právo, nikoliv povinnost obce. Proto je třeba oficiálně obec na tyto skutečnosti upozornit. Myslím, že si nedovolí celou záležitost ignorovat.

Číst více »

MAJETKOVÉ VYPOŘÁDÁNÍ

DOTAZ

Dobrý den.
Chtěl bych se zeptat,po rozvodu jsem musel opustit dům,který byl vlastnictvím manželčiných rodičů a mi jsme v něm bydleli s nimi.Zajímalo by mě,jestli i v tomhle případě mám nárok na náhradní bydlení,nebo o nějaké vyrovnání ze strany manželčiných rodičů.Dům jsem společně vybudovaly,ale bohužel nemám žádné doklady o vložených financích,které jsme do domu investovali.
Děkuji za odpověď.
S pozdravem Jaroslav MICHAL

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je mi líto, ale na bytovou náhradu určitě žádný nárok nemáte a ani na podíl na tomto domě. Nárok máte pouze na polovinu majetku, který jste pořídili v době manželství.

Číst více »

Rozvod - majetkové vypořádání

DOTAZ

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat, jsem již tři roky rozvedený. Děti jsou již plnoleté a syn bydlí se mnou. Exmanželka bydlí v podnájmu již 5 let. Nedošlo zatím k majetkovému vypořádání. Po třech letech bychom se měli vyrovnávat již jen o společné nemovitosti, je to tak? Jedná se o dům, ve kterém žiji se synem a udržuji ho. Pokud mě dá manželka k soudu, může mě o dům nějak připravit (nařízení prodeje, vyplacení), pokud budu mít ochotu jí její polovinu splácet, i když po malých částkách? Jaké jsou minimální částky, pokud dům má hodnotu 2 mil. Kč a je mi 55 let, plat mám 10 tis. Kč měsíčně?

Děkuji za odpověď.

Černý D.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

po třech letech od rozvodu je vypořádáno i vlastnictví domu. Oba jste podílovými spoluvlastníky této budovy. Nicméně chci se zeptat, kdo je v katastru zapsán jako vlastník domu? Jste tam psáni oba, nebo pouze Vy? V případě, že by bývalá manželka požádala o vypořádání soud, může se stát, že soud rozhodne o prodeji domu a rozdělení výtěžku. Nicméně vidím zde silnější pozici v tom, že se staráte o dítě a v domě máte oba bydliště a bylo by tudíž problematické, kdyby soud rozhodl o prodeji střechy nad hlavou. V celé věci, ale postupujte aktivně a snažte se jednat, aby věc k soudu vůbec nedošla.

Číst více »

přepsání rod.domku se zahradou z otce na dceru nebo vnoučata

DOTAZ

Dobrý den. Otec mi chce darovat domek se zahradou nebo rovnou darovat vnoučatům.Co by bylo lepší? Nevíme co všechno budem potřebovat ,aby vše bylo v pořádku podle zákona a kolik zaplatíme na poplatcích a dani.     Děkuji za odpověd Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

doporučuji dům darovat přímo Vám, bude se Vám pak lépe s domem disponovat. Výhodou je, že nemusíte hradit darovací daň protože jste od ní osvobozena.

Zaplatíte pouze poplatek 500 korun na katastru nemovitostí.

 

Číst více »

Údajní černí pasažéři

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu.Včera jsem cestovala s dětmy autobusem a stala se mi tato událost.Nastoupím do autobusu,malou dcerku za ruku,ještě syna a v druhé ruce tři nákupní tašky.Usadila jsem děti,položila tašky a šla k nejbližšímu strojku označit jízdenky.Ale ouha, strojek nefungoval,to se může stát, a tak jsem šla ke druhému a také nešel.Autobus se už rozjel a tak jsem se vrátila k dětem.Bála jsem se, aby malá nezpadla ze sedačky a nebo že se mi rozsype nákup.Po chvilce přišel revizor a tak mu ukazuji své jízdenky, mou a syna a vysvětluji situaci.Šel si ověřit mé tvrzení,strojky opravdu nefungovali a přesto jsme dostali pokutu. Já 600  syn 600. V hotovosti jsem 1.200 neměla,napsal si tedy z OP moje udaje a já trvala na tom že tam chci zapsat to o těch strojcích.Napsal a já pokutu přesto dnes ráno na DP musela uhradit,jinak se mi prý bude navyšovat.Synovi je 9 let,dcera je ještě malá, neplatící, jinak bych pokutu dostala třikrát.To opravdu musím oběhnout celý autobus abych si označila jízdenku ,pan revizor se totiž hájí tím že ten úplně vpředu fungoval.     

                                                       Děkuji za odpověd´

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě bych se razantně bránil. Nefunkčnost přístrojů Vám nemůže být dávána k tíži. Pošlete na dopravní podnik stížnost a vyzvěte je k vrácení uhrazené pokuty. Určitě je tam i možnost soudního sporu.

Číst více »

Vypořádání majetku

DOTAZ

Dobrý den.

Prosím o radu.V srpnu 2008 jsem se rozvedla.Rozvod i vypořádání majetku proběhlo dohodou.Manžel mi měl  zaplatit určitou část ihned a část splácet.Od března 2009 ovšem nesplácí .Jak mohu postupovat dále?Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud Vám bývalý manžel neplatí dle dohody, pak Vám nezbyde nic jiného, než podat žalobu a domáhat se svého práva u soudu.

Číst více »

Vypořádání rozvodu

DOTAZ

jak se dělí byt při rozvodu:
byt jsem koupil na hypotéku před uzavřením manželství, v katastru je napsán na mě.
hypotéka 25let, částka 600.000,- (tehdejší hodnota bytu)
2 roky jsme spláceli hypotéku společně - před uzavřením manželství. Poté jsme 5 let spláceli společně jako manželé.
Současná hodnota bytu 1.400000,-
Hypotéka zůstane mě, zbývá splatit 500.000,-
Byt zůstane mě. Kolik musím zaplatit manželce jako odstupné?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

manželce by jste měl zaplatit polovinu částky, kterou jste uhradili v době manželství na splátky hypotéky.

Na žádnou jinou hodnotu ani podíl na nemovitosti nemá nárok.

Číst více »

Exekuce na majetek, na plat a mateřská

DOTAZ

Dobrý den,

známá se dostala do složité životní situace. Dlužila f. Homecredit částku cca 5 tis. S poplatky za právníka a exekutora ji dluh vzrostl na neuvěřitelných 31tis.!!! Je v současné době na mateřské a pobírá cca 7500-8000 Kč/měs. Exekutor chce provést exekuci na majetek na adrese jejího trv. bydliště, kde se ale už cca 9let nezdržuje. Není si jistá, zda její rodiče mají doklady ke všem spotřebičům, které v domácnosti mají. Ráda by rovněž věděla, zda má exekutor právo po dobu její mateřské dovolené provádět jakékoliv úkony spojené s exekucí na movitý majetek, nebo event. s exekucí na plat.

Za odpověď děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

exekutor má samozřejmě právo provádět jakékoliv exekuční úkony i době mateřské dovolené dlužníka. Pokud provede exekuci movitých věcí v bytě rodičů, reálně hrozí, že o věci přijdou, pokud exekutor usoudí, že by věci mohly být dlužníka a oni neprokáží že jsou vlastníky těchto věcí.

Napište mi prosím na mail: mojepoplatky@seznam.cz a projednáme věc konkrétně, zda by bylo možné s tím něco udělat.

Číst více »

napadnutí dobré víry

DOTAZ

Přeji hezký den,

rád bych Vás požádal o radu, jak mám postupovat v tomto případě:

1) dal jsem automobil do komise s plnou mocí k prodeji a přepisu, velký TP a všechny klíče. S bazarem jsem podepsal zprostředkovatelskou smlouvu. Automobil se prodal druhý den, nicméně mi volal majitel bazaru, že jde do konkurzu a ozve se mi jeho právník. Právník se mi neozval, proto jsem podal trestní oznámení na policii ČR. Po nějaké době mi bylo řečeno, že případ řeší kriminální policie ČR a je mizivá (žádná) šance, že peníze z prodeje auta uvidím.

2) po předložení všech spisů u kriminálky jsem zjistil, že vozidlo bylo prodáno jinému bazaru, který vůz koupil o 50% nižší cenu, než je hodnota vozu. Na kriminálce mi bylo doporučeno napadnout dobrou víru bazaru, kterému muselo být jasné, že cena je příliš nízká

3) navíc byl na kupní smlouvě mezi zprostředkovatelem a bazarem, který vůz koupil, můj falešný podpis

4) rád bych tedy napadnul dobrou víru bazaru, který vůz koupil, jaká je prosím šance, že uspěju?

 

Děkuji

 

K.Keller

ODPOVĚĎ

Dobrý den,
můžeme se o to pokusit. Nejprve bych bazaru poslal výzvu k vrácení automobilu, resp. k doplacení ceny, vše by bylo třeba dobře odargumentovat a pohrozit jim, že požádáte o odejmutí auta tomuto bazaru, protože ho nabyli na základě způsobeného trestného činu.
Zde se jedná s největší pravděpodobností o podvod. Padělání podpisu je zcela jistě trestný čin.
Pokud by na toto nereagovali, tak bych zvážil neplatnost uvedené smlouvy mezi bazary z důvodu nápadně nevýhodných podmínek, navíc by se jednalo o prospěch vzniklý z trestného činu.
Myslím, že nějaké stanovisko pak bazar bude muset zaujmout.

POkud by jste potřeboval konkrétní právní pomoc či další informace kontaktujte mě na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Pozemek na prodej

DOTAZ

Dobrý den,chceme kupovat pozemek,který nemá příjezdovou komunikaci.K pozemku vede polní cesta,kterou vlastní obecní úřad a 1/4 vlastní soukromá osoba.S obecním úřadem jsme se dohodly na užívání cesty,ale nevíme jak se dohodnout se soukromou osobou.Musíme 1/4 cesty odkoupit nebo stačí sepsat smlouvu o užívání cesty.Děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Ve Vašem případě bych doporučoval dohodnout se na vzniku věcného břemene průjezdu a to jak u obce tak u soukromé osoby. Bude to pro Vás jistější a navíc vše bude zaneseno v katastru nemovitostí.

Vzhledem k tomu, že se jedná o zatížení cizího pozemku, je možné, že vlastníci za vznik věcného břemene budou chtít něco zaplatit.

Pokud by jste potřebovali pomoc s vypracováním smlouvy a celým procesem nebo potřebovali další informace tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Výživné na manželku

DOTAZ

Dobrý den,

podala jsem u soudu žalobu na výživné manželky, s manželem se rozvádíme, kterou jsme s manželem nakonec uzavřeli dohodou před notářem, že mi bude platit určitou částku do 31.3.2010 anebo do rozvodu, pokud nastane dříve než toto datum. Tuto dohodu jsem odeslala na soud a žaloba byla ukončena. Manžel mi má platit 1. den v měsíci předem. Dnes máme 6.1. a manžel se mi vysmívá, že mi nic nezaplatí. Jak mám prosím postupovat? Mám možnost žádat o exekuci z jeho příjmu v zaměstnání přes soud, anebo je to možné jen při výživném na dítě, o kterém pravomocně rozhodl soud? Velmi děkuji za Vaši brzkou odpoveď.

S pozdravem

Iva Krotka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl správně odpovědět potřeboval bych především vidět znění dohody o placení výživného. Je třeba prozkoumat zda má všechny důležité náležitosti.

Zašlete mi prosím dokument nascanovaný na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

exekuce na důchod

DOTAZ

Váženy pane měla jsem exekuci na důchod ,kterou jsem doplatila 26.1.2009 a do dnešniho dne mám stále sražky. Nevim si rady na dopisy čssz nereaguje na telefoni čisla ,které jsou na internetu my to nikdo nebere provolala jsem už 1000kč.Děkuji předem za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mohu Vám nabídnout vyřízení celé věci na ČSSZ. Budu od Vás akorát potřebovat nějaké nutné podklady k této věci, které Vám případně vypíši v mailu.

V případě zájmu o pomoc či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Doba na odvolání

DOTAZ

Dobrý den,

stručně vysvětlím problém, který nastal. Loni v prosinci 2008 jsem chtěla přejít k jinému operátorovi (konkrétně O2). Jejich zaměstnanec se mnou po telefonu domluvil přestup. O2 mělo na starosti zaslat výpověď mému stávajícímu operátorovi. Zaměstnanec však udělal chybu a na smlouvu zapsal špatné telefonní číslo a ještě výpověď zaslal úplně jinému operátorovi. O této skutečnosti jsem však nevěděla a čekala, kdy mi přijde zrušení smlouvu s mým stavajícím operátorem.

Poté jsem na pár měsíců odjela do zahraničí.

V dubnu 2009 jsem podala reklamaci ke společnosti O2.

Reklamace mi nebyla uznána z důvodu, že jsem na odvolání měla dostatečnou dobu.

Do této doby jsem zaplatila již 9tis za mobilní služby O2, přitom jsem z telefonu ještě nevolala.

Pokud vznikne chyba na jejich straně, mají povinnosti informovat zákazníka (což neudělali)?

Jaká je doba na podání odvolání?

 

Děkuji za informace

ODPOVĚĎ

Dobrý den

obávám se, že budete muset řešit problém ve spolupráci s nějakou advokátní kanceláří, jinak na Vás zřejmě nebude operátor moc reagovat. Je třeba O2 energicky vyzvat k uznání reklamace a k pozitivnímu postupu v zájmu dobrých vztahů mezi zákazníkem a společností.

Je sice nějaká reklamační lhůta dle jejich podmínek, nicméně Vy se můžete reklamace dožadovat až se o problému dozvíte. Pokud jste neměla možnost se o vadě dozvědět dříve, pak se musí jakákoliv doba odvíjet od doby, kdy jste se mohla o vadě  dozvědět. Chybu navíc prokazatelně udělala společnost.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den chtěl bych poprosit o radu.Dnes přišel exekutor do našeho domu olepil a sepsal si vybavení domácnosti u každé věci si napsal odhadní cenu(300-600kč)i u pračky a ledničky.Hned si odvezl televizi a fotoaparát a zdělili nám,jestli do 13.hod neseženem peníze,že přijede pro zbytek.Máme dvě malé děti-mohou nám zabavit ledničku i pračku?CHovali se dost arogantně,že když je žena vyzvala at si zují boty že nám tu běhají děti,řekli že nemusí.Je tohle správný postup soudního exekutora?Předem děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nevím zda je to správný postup exekutora, ale je zřejmé že na označení věcí v domácnosti, včetně pračky a ledničky mají právo. Odhadní cena je cena za kterou je přibližně možné prodat věci v dražbě a tato cena nemůže být nijak vysoká.

Obávám se, že jiné řešení než uhrazení dluhu nebo smluvení splátkového kalendáře, na což však bude zřejmě pozdě, Vám nezbude.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU