Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

vypořádáni majetku

DOTAZ

Dobrý den

s manželem se chceme rozvadět a  nevím jak to mam udělat s vypořádáním za dům. Dům jsem koupila se sestrou před svatbou a manžel do něj investoval - to bych mu měla zaplatit asi cele, jenže on po mě chce jeste 500tisíc. Musím mu dávat jeste jiné peníze než za to investování nebo stačí když mu najdu nahradní bydlení a jeslti ho může odmítat. děkuji

Alena

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

dům je tedy ve Vašem výhradním vlastnictví, resp. podíl k domu, takže manžel na něj či nějaké vypořádání z něj žádný nárok nemá. Druhou věcí je zhodnocení, které Vám svou investicí na domě udělal. Může on celou částku zhodnocení prokázat? např. výpisy z účtů, faktury apod..Další věcí je, jestli náklady na zhodnocení šly skutečně pouze z jeho peněz ve výhradním vlastnictví a nebo z peněz, které vydělal či našetřil v době manželství a které by byly majetkem ve společném jmění, takže tam by také neměl nárok na sto procent výdajů.

Na žádné jiné finanční prostředky než budou prokázané výdaje manžel nárok nemá, stejně tak mu nemusíte poskytovat žádné náhradní bydlení. To není Vaše povinnost a lze to celé řešit podstatně levnějším způsobem

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

podpora

DOTAZ

Dobrý den, je mi 21 let, studuji vysokou školu a za nedlouho budu bydlet s přítelem a nemám žádný příjem, chtěla bych se zeptat, jestli mám nárok na nějaké příspěvky od státu, nechci být živená přítelem a ani tak bychom nevyžili jen z přítelova platu, studuji sice soukromou školu, tu mi platí rodiče, ale tím že budu bydlet u přítele se musím postarat o ostatní sama. Děkuji předem za odpověď. Katka

ODPOVĚĎ

Dobrý den

tím že budete oficiálně bydlet u přítele Vám vznikne nárok na výživné od Vašich rodičů. Výživné musí být stanoveno bud soudně , nebo dohodou. Výživné se započítá do Vašich příjmů a k Vašim příjmům by se měl připočít i příjem přítele, pokud budete oficiálně bydlet ve společné domácnosti. Z tohot příjmu Vám teprve mohou vypočítat nárok na nějaké dávky, ale mám  obavu, že to bude velmi těžké.

Číst více »

převod domu

DOTAZ

Dobrý den,chtěl bych Vás požádat o radu,jakým způsobem lze převést svůj podíl domu a družstevního bytu na bývalou manželku.Byt jsme nabyli před rozvodem a vzali si na něj hypotéku a samozřejmě dům je kvůli tomu v zástavě u banky.

Existuje prosím Vás nějaký způsob,jak převést veškerá práva na dům i byt na manželku, aby s tímto majetkem mohla libovolně nakládat sama bez mé účasti?? Samozřejmě po souhlasu banky u které je dům v zástavě. Děkuji předem za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

převod bych navrhoval uskutečnit darovací nebo kupní smlouvou, dle výhodnosti. Mám ještě doplnující otázku..dům je stále ve společném jmění manželů?

Navíc by současně s nemovitostmi měla být převedena i hypotéka, aby jste v ní vůbec nefiguroval, pokud vystupujete jako spoludlužníci. Je třeba tyto věci dopředu důkladně promyslet, aby jste neudělal chybu. V tomto případě je to dost ošemetné.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com a dohodneme nejvýhodnější řešení.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

darování domu

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak máme postupovat ve věci přepsání nemovitosti . Tchán by chtěl přepsat synovi dům a nechat si věcné břemeno v tomto domě .Chtěli bychom vědět jaké doklady budou k tomuto přepisu potřeba, kam se máme s věcí obrátit atd  a kolik bude asi celková cena tohoto úkonu. děkuji Škrdlová

ODPOVĚĎ

Dobrý den

cena může být značně rozdílná. Přesto je Vaše rozhodnutí rozumné, protože v případě vytvoření dokumentů odborníkem budete mít jistotu platně nabytého vlastnického práva, které nebude někdo v budoucnu zpochybnovat pro vady smluv a současně budete mít jistotu, že celá věc bez problémů projde řízením na katastrálním úřadě.

Nejedná se totiž o samotnou darovací smlouvu a smlouvu o zřízení věcného břemene, ale také o návrhy na vklad do katastru nemovitostí a správné definování nemovitosti, katastrálního území apod.

Co se týká nákladů, je převo mezi příbuznými velmi výhodný budete platit poplatek 500,- Kč na katastru nemovitostí a v případě, že by jste si nechali všechny dokumenty, včetně návodu a zařízení souvisejících věcí s garancí správnosti u naší advokátní kanceláře, zaplatíte za vyřízení celé věci celkovou částku ve výši 2 000,- Kč.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

Přepis nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den. Můj otec vlastní rodinný dum se zahradou.Vše mu pred lety daroval jeho otec.Já s manželem a moje sestra s manželem jsme si vzaly hypotéky a pristaveli jsme si ke stávájícímu rodinnému domku další dve bytové jednotky.Stavbu kolaudoval náš otec.Nová stavba ješte není zapsána na katastru.Jde nám o to, abychom já a moje sestra s manželi byly zapsáni jako majiteli nových bytu(každý toho svého) a abychom si mohli také odecítat úroky z hypotéky z daní. Poradte mi prosím jak to nejlépe a nejlevneni prevést. Dekuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

požádáte o přidělení popisného čísla a v případě, že se jedná skutečně o dvě plně samostatné jednotky, které jsou odděleny funkčně i technidky od původního domu, tak podáte návrh na vklad vlastnického práva na základě kolaudace těchto jednotek do katastru nemovitostí.

Pokud by jste měli zájem o vyřízení celé věci, tak mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den, jsem matka 3 dětí ,z toho 2 děti ve věku 11 a 17 let ,mám z prvního manželství.Otci bylo stanoveno výživné na kluka ( 11let) 1.500kč do dnešního dne mi dluží 25 000kč.Na dceru mu bude stanoveno výživné až nyní,jelikož nastoupila do školy v září 2009.A proto bych se Vás chtěla zeptat:je dobré ,že budou tabulky ,ale jak vymoct dlužnou částku od otce,který nepracuje ,nemá žádný majetek(takže ani exekuce na plat na něj být podána nepřipadá v úvahu),trvalý pobyt má na městském úřadě?Již letos v lednu jsem na něj podala trestní oznámení za neplacení výživného ,ale přišlo mi ,že se toto trestní oznámení odkládá ,jelikož v době kdy měl platit výživné byl veden na Ú.P.v prosinci byl sankčně vyřazen a tak budu muset opět čekat další 4 měsíce ,abych opět podala trestní oznámení .A mezi tím bývalý manžel může poslat na dítě jen 50 kč a tím je opět chráněn před stíháním .!! A proto by mě zajímalo ,zda jste i na toto připraveni a jak bych měla (ale i jíné maminky) postupovat.Prosím poraďte mi .Nyní jsem po M.D skončila na Ú.P a tudíž nemám na advokáta a peníze na děti potřebuji .Děkuji Vám za odpověď Eva

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

není pravda, že když otec splácí byt jen 50 Kč takže nemůže být stíhán. Dle nového trestního zákoníku je navíc zkrácena doba pro možnost podání trestního oznámení na 4 měsíce a jsou výrazně zpřísněny tresty za zanedbání povinné výživy.

Podivné se mi zdá i odložení trestního stíhání z důvodu přihlášení na úřadu práce. To opravdu není důvod proto, aby otec neplatil výživné a dle trestního zákona být stíhán měl. Proti rozhodnutí policie o odkladu trestního stíhání je možná stížnost ke státnímu zástupci, kterou můžete podat a případ by byl přezkoumán.

 

Číst více »

Registrovane partnerstvi

DOTAZ

Dobry den, chtel bych se zeptat, zda kdyz dva lide uzavrou reg. partnerstvi a jeden z nich ma z minula dluhy, ktere v poradku splaci, presla by v pripade jeho smrti, nebo neschopnosti tyto dluhy platit, povinost splacet na partnera? Podotykam, ze ty zavazky vznikly jeste v dobe pred uzavrenim partnerstvi. Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vůbec se nemusíte bát. Závazky druhého partnera na Vás nepřejdou. Nebylo by tomu tak ani u klasického manželství.

 

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den.Prosím o radu.Přítel má soudem vyměřené alimenty  na 2,5  roční holčičku 3,400 Kč a na 8 letou holčičku 4,200 Kč z platu 22,800 Kč.Exmanželka končí v červenci mateřskou a půjde do práce.Přítel má v současné době plat cca 18,000-19,000 Kč.Má nějakou šanci na snížení výživného o které by si zažádal po nastoupení exmanželky do zaměstnání?Domníváme se že půjde o změnu majetkových poměrů u přítele již nyní a u exmanželky v červenci.Děkuji za odpověď a přeji hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

šance by tam opravdu mohla být, protože od posledního rozsudku o výživném došlo ke změně v příjmu otce i matky.

Co je však nejdůležitějí, jakým způsobem se snížení výživného budete domáhat a za druhé jaké štěstí na soudce budete mít.

Návrha na snížení výživného musí být skutečně precizně zpracován a odůvodněn, protože podle něj si na otce soudce udělá obrázek a názor. Pokud bude návrh odbytý, pak tam nebude ani vůle ze strany soudce cokoliv na výživném měnit.

Doporučuji tedy návrh na snížení výživného skutečně kvalitně zpracovat, včetně petitu, odůvodnění apod.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Exekuce/trvale bydliste

DOTAZ

Dobry den, mam na Vás prosím dotaz. Před lety jsme si vzaly s manželkou úvěr u banky, v průběhu splacení podala manželka návrh na rozvod. Rozvedli jsme se a já nebyl schopen splácet úvěr,  bývalá manželka se odstěhovala do zahraničí. V době kdy mne dala banka vyzvu k zaplaceni jsem byl v tíživě finanční situaci. Dotaz je mam trvale bydliště na ubytovně a občas docházím k rodičům do jejich domku se najíst a zaopatřit základní hygienické potřeby. Pracuji a byl na mne vydán exekuční příkaz, jak na učet tak na plat a ještě exekutor přijel k domu mych rodiču kde mu sousedka vypověděla ze tam pravidelně docházím „nevěděla za jakým účelem“ v tomto dome jsem žil do změny trvalého bydliště 20let všichni mne tam znají. Muže exekutor vstoupit do domu rodičů kdys tam nemam trvale bydliště a trvale se tam nenacházím. Pokud ano jak se mají rodiče kteří jsou v důchodu zachovat „co říci exekutorovi“ aby jim nezabavil jejich majetek. Od návštěvy exekutora mi rodiče zakázali je navštěvovat. Předem dekuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

řešení je složité, ale existuje. Je však nutné, aby se v domě Vašich rodičů nenacházel žádný majetek, který patří Vám a že Vaši rodiče jsou vlastníky všech věcí, které v jejich domě jsou. V tom případě mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

a řekneme si, zda je možné něco udělat.

 

Číst více »

obstavení účtu manželky

DOTAZ

Dobrý den, chci se zeptat jestli může exekutor obstavit účet manželce( navíc účet je  úvěrový, takže ho  nemůže splácet), když manželka není povinná a jak dlouho ho může blokovat. Nikde jsem se nedočelt, že to může ani že to nemůže.

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

exekutor obstavil účet manželce z důvodu společného jmění manželů ve kterém tento účet je. Stejně jako Váš dluh se stal součástí společného jmění, tak i účet manželky je součástí společného jmění ze kterého se může exekutor uspokojit. V případě neoprávněné exekuce, kdy jsou například finanční prostředky na účtě výhradním vlastnictvím Vaší manželky bylo dobré, podat vylučovací žalobu s tím, že uvedené prostředky do sjm nepatří a nemohou být tudíž exekuovány.

 

Číst více »

Dotaz-prosím o radu

DOTAZ

Dobrý den,Prosím o radu ve věci exekuce. Můj bratr má trvalé bydliště tam kde moje máma. Prokazatelně tam nežije cca 9 let.(prokazatelně- jen s možných výpovědí sousedů).Za své nezaplacené pohledávky mu byla nařízena exekuce v trvalém bydlišti. Jde o to že mu v tom bytě absolutně nic nepatří, ale bohužel máma nemá na nic doklad, jelikož jsou to opravdu staré věci . Mám na mysli sedačku ,skříně,postel a pod. Nikohop nenapadlo si schovávat 20-25 let staré učty. Jen vás chci požádat o radu jak dokázat že to není jeho. Předem mnohokrát děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prokázat vlastnictví věcí při případné exekuci na movité věci bude velmi těžké, ale není to nemožné. Pokud skutečně věci patří Vaší matce, kontaktujte mě prosím na mail: profipravnik@gmail.com a řekneme si jak by se věc mohla vyřešit.

 

Číst více »

Darování pozemku

DOTAZ

Dobrý den, jsem od r. 1995 majitelkou rodinného domu, který jsem získlala darovací smlouvou od otce. U tohoto domu je zahrada o vel.645 m 2, u které byl můl otec veden jako uživatel od r.1951, kdy ji zakoupil,ale  nedošlo ke vložení do LV u Katastr.úřadu. Tato zahrada zůstala ve zjednodušené evidenci parcel soušástí pole, jehož je majitelem soused. S ním sem se dohodla, že mi tuto část pole daruje. Musím mít odhad ceny zahrady , nebo stačí pouze geometrické vyměření. Jde o výši darovací daně mezi osobami ve III.skupině. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud budete reálně dělit sousedovo pole, na Vaši zahradu a zbytek pole, pak budete muset mít jak geometrický plán, tak budete muset požádat stavební úřad o souhlas s dělením. Současně požádáte katastrální úřad o přidělení nových čísel pozemků.

K pořizovanému pozemku si pak necháte zracovat odhad ceny pro potřeby daně darovací.

Darovací dan bude 7 procent z této ceny.

Ale v této souvislosti mě napadlo jiné řešní, kdyby Vám tento pozemek soused za určitou symbolickou cenu prodal - např. tisíc korun, pak by jste zdanila pouze 3 procenty z odhadní ceny, nikoliv 7 procenty jako u darování.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář Praha 5

Číst více »

majetkove vyporadani

DOTAZ

Dobrý den.

Potřebovala bych poradit ve věci majetkového vypořádání.S přítelem jsme si vzali hypoteční úver na chatku,kterou jsme pak přestavěli na rd.dum i prilehlé pozemky vlastníme stejnym dilem napolovinu.O hypotéku jsem zažadala já a přítel figuruje jako spolufinancovatel.v době kdy jsme zacali splacet uroky,jsem byla na nemocenské,kdy jsem dostavala nejake 4.500kč.pak se nam narodila dcera,tim se mi zmenil prijem-rodičovská dovolená-7600kc.přítel přitom vydělával 20000kc mes.po dvou letech jsem zacala hypoteku platit pouze ze sveho príjmu.v te dobe sme se rozesli,ale majetek jsme neresili,protoze sme porad zili v jedne domacnosti.ted se ale pritel odstehoval uplne,a ja bych potrebovala vedet,na co vsechno ma narok.vzhledem k tomu ze nejsme manzele,nevim zda se to deli na polovinu stejne jako v manzelství.zatim jsme domluveni,ze se nebudeme soudit,a ze to vsechno nechame na tu polovinu.za ty dva roky jsme splatili 150tis kč,a hypoteka je na 1500000kč.prozatimni dohoda je-ze splacene častky mu vyplatim 2/3.nesplacenou čast nebudeme dělit,ale vzda se ji ve prospěch mne,takze na katastru prevede soji polovinu baraku na mne,a u hypoteky se pokusime nejak ho vymazat,nebo nahradit jinou osobou,aby uz nefiguroval jako dlužník.jenze ted nevim jestli delame dobre,a do budoucna,kdyby si to rozmyslel,neprisel stim ze sem ho obrala o vsechno.jaky narok tedy ma?dle meho nazoru tim ze ho vyplatim castkou kterou sme splatili,mu zanika narok na majetek,ktery je vlastne ve vlastnictví banky az do doby kdy se splati poslední splatka,kterou uz hradim sama.to ze se vzda dluhu,tim se vzdava i pulky domu.jinak nabytek a takove drobnosti si bere svoje,a o dcerce sme se uz dohodli.jen nevim,zda je nutne zažadat o svereni do pece,kdyz bydlime kazdy jinde,a ona zustala u me,stim ze mi prispiva na dite,a o vikendech si ji bere.predem dekuji za odpověd.Fizkova

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud jste schopni se dohodnout, tak samozřejmě preferuji toto řešení. Obecně má přítel nárok na vypořádání z hodnoty domu. Je sice pravda, že je na domě hypotéka nicméně v případě kdy by jste se nemohli dohodnout by mohl navrhnout prodej domu a vypořádání hypotéky a rozdělení výtěžku, tím by jste však o dům přišla.

Pokud si ho chcete zachovat a získat ho do vlastnictví, tak je určitě dobrý směr, kterým jste se vydali.

Vše je ale nutné řádně zanést do smlouvy o vypořádání. Rozhodně bych nic nedělal bez jasné a kvalitně zpracované smlouvy, která zajistí, aby jste oba plnili své závazky.

V případě dobře sestavené smlouvy, tak nebude moci v budoucnu žádná práva uplatňovat, protože stvrzenou smlouvou budou všechny Vaše vzájemné závazky

vypořádány.

Je třeba aby dohoda byla komplexní. Tudíž upravovala všechny procesy a postupy včetně termínů na kterých jste si dohodli a samozřejmě i sankcí, aby bylo možné dohody vymáhat.

Co se týká dítěte, tak doporučuji uzavřít dohodu o péči a výchově o dítě. Existuje sice nyní nějaký zaběhnutý postup, ale nikdy nemůžete vědět jak se věc

vyvine v budoucnu a v tom případě by pak mohlo dojít k nějakým sporům. V rámci dohody o svěření do péče bych doporučoval i dohodnout se na konrétní výši výživného i jeho splatnosti.

Pak už by jste mohla mít vše upraveno, vyřešeno a mohla by jste mít konečně klid.

V případě zájmu o další právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

směnka a zrušení a vypořádání spoluvlast.podílu

DOTAZ

Dobrý den, podala jsem žalobu o určení spoluvlast.podílu na nemovitost, kterou vlastním 50 na 50 se svým bývalým

přítelem. Poněvadž se nyní současně soudíme o vyplacení hotovosti, která je podložena směnkou/odvolal se proti SPR že tuto nikdy nepodepsal a nyní dokonce i že jsem mu ji zcizila podepsanou a nevypsanou/, chtěla jsem se zeptat zda mohu

tuto směnku použít k započtení tohoto jeho podílu, když ještě není soudně směnka ukončena/podpis je opravdu jeho a nikomu jsem ji nezcizila, neustále úmyslně protahuje tento spor/ děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obecně řečeno směnku započíst můžete, zvlášť pokud nebylo ani po výzvě uhrazeno a směnka se stala splatnou. K uplatnění zápočtu tedy není nutné soudní rozhodnutí. Postačí splatný nárok. Započíst ovšem můžete pouze na věc či částku, kterou máte u sebe, nebo kterou můžete reálně disponovat.

Číst více »

vlastní směnka

DOTAZ

Dobrý den,

 

mám vlastní směnku bez protestu splatnou 30.6.2007 na 200 000Kč. Dlužník (známe se 23 let a jeho majetkové poměry jsou velice slušné) stále odkládal plnění, až mi teď řekl, že je už neplatná a můžu si s ní ...Je možno ještě udělat něco jiného?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl přesněji odpovědět tak bych musel směnku vidět, tedy zda má všechny náležitosti a byla vymahatelná.

Neplatnost je možná především z důvodu, že už by byl nárok promlčen, ale to by ještě být nemělo.

Číst více »

Základ daně pro stanovení daně z převodu nemovitosti

DOTAZ

Vážený pane, paní,

 

v roce 2009 jsem převedl svůj podíl na nemovitosti zakoupené spolu s expřítelkyní. Vypočítal jsem a uhradil daň z odhadní ceny mého podílu, protože kupní cena byla nižší než cena odhadní. Nedávno jsem obdržel výzvu FÚ, kde mě vyzývá k opravě daňového přiznání a k úhradě daně z daňového základu, který tvoří kupní cena+hodnota podílu na hypotečním úvěru, který byl převzat kupujícím. Dle jejich vysvětlení došlo k převzetí závazku a tímto mi bylo poskytnuto plnění v můj prospěch, které má být součástí ceny sjednané. Úřednice FÚ mě odkázala na dokument Pokyny k přiznání k dani z převodu nemovitosti Je možné, aby FÚ takto postupoval a podle jaké zákonné normy může použít tento výklad? Domníváme se, že je hodnota podílu stanoveného při odhadu ceny nemovitosti pro účely stanovení daně z převodu nemovisti již obsahovala hodnotu závazku vůči hypoteční bance. Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Pokud můžu nyní bez nějaké přípravy ragovat, tak dle mého názoru je to nesmysl. Závazek není předmětem převodu nemovitosti a daň se hradí z hodnoty nemovitosti stanovené posudkem, což je i v zákoně jasně napsáno. V případě, kdy je vyšší kupní cena, hradí se z této kupní ceny. Nicméně důležité asi bude ustanovení v kupní smlouvě a jak tam případně cenu máte definovanou. To Vám bez shlédnutí smlouvy odpovědět nemohu.

 

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobrý den, jsem vdaná 9 měsíců, ale již půl roku s manželem nežiji. Oba souhlasíme s rozvodem, nemáme děti ani žádný společný majetek. Nikde jsem nenašla, že bysme se mohli rozvést do 1 roku. Proto se chci zeptat, jestli to vůbec jde?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

oficiálně k tomu moc informací nenajdete, ale skutečně to jde. Z osobní zkušenosti vím, že pokud dobře, bezchybně a vyčerpávajícím způsobem vypracujete návrh na rozvod se všemi znaky pro rozvod dohodou, pak Vás soud rozvede i před uplynutím lhůty jednoho roku. Často můžete rozvodu dosáhnout i bez toho, aby jste museli chodit k soudu. Ale jak jsem již uvedl záleží na kvalitě a úplnosti návrhu na rozvod a osobě soudce, který Vám bude přidělen.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Věcné břemeno

DOTAZ

Maminka mi chce darovat dům ve kterém bydlí a chce v něm zřídit věcné břemeno na dožití. Je možné toto věcné břemeno vložit přímo do darovcí smlouvy, nebo musí být udělána samostatná smlouva?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

věcné břemeno a ustanovení o jeho zřízení můžete vložit přímo do darovací smlouvy. Ale je třeba, aby mělo všechny důležité náležitosti, jinak Vám vklad katastrální úřad zamítne.

 

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Darovací smlouva

DOTAZ

Dobrý den,

potřebuji zpracovat darovací smlouvu, co všechno mám do ní zapracovat?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

darovací smlouva musí mít důležité a podstatné náležitosti, které ve vztahu ke katastrálnímu úřadu musí splňovat. Její zpracování tedy není tak triviální jak by se na první pohled mohlo zdát. Především je nutné dobře a vyčerpávajícím způsobem definovat nemovitost. Nestačí tedy jen pouhé č.p. či ulice a město, ale přesné určení dle katastru nemovitostí.

Darovací smlouva také musí být bezplatná a musí z ní být jasně dán závazek dárce darovat a závazek obdarovaného dar přijmout. Nesmíte také zapomenout na to, že dárce má možnost požadovat vrácení daru v případě, kdy se k němu obdarovaný nezachová v souladu s dobrými mravy..

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobry den před chvily jste mi odpověděl na dotaz boužel vam nemohu odepsad na email.Manželka dostala dum darem ještě před svadbou.Co musim udělat aby mi soud svěřil dítě do péče?Stačí výpovědi manželčiných rodičů a okolí že se o dceru vzorně starám?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jak už jsem uvedl je třeba stanovit strategii pro další postup. Tudíž stavit cíl a směřovat všemi důkazy  a postupem ke jeho dosažení. Důkazy už budou pozadím, které bude konkrétní argumentaci dostatečně prokazovat.

Doporučím Vám, aby jste mě kontaktoval až se dostanete k mailu, abychom v tomto konkrétním případě mohli resp. princip mlčenlivosti, protože tato poradna je veřejná

 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU