Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

péče o dítě

DOTAZ

Dobrý den, chtěl bych se zeptat, jakým způsobem je možné získat dítě do své péče. Žiju s přítelkyní a máme tří měsíční dceru.Přítelkyně má již jedno  osmileté dítě z prvního manželství a všichni máme stejné trvalé bydliště.Jelikož mi to s přítelkyní neklape, tak bych se chtěl odstěhovat a přitom si vzít svoji dceru sebou.Chtěl bych se o dceru starat a mít ji ve své péči. Jak toho docílit, jelikož je známo, že chlapi moc šancí nemají. Děkuji a s pozdravem Trnovec Martin

ODPOVĚĎ

Dobrý den

již předem Vám mohu říci, že to nebude snadné. Ale určité možnosti by zde být mohly. Předem je nutné podat na soud návrh na svěření dítěte do péče.

Tento návrh nepojímejte jako formalitu, ale je třeba ho zpracovat velmi kvalitně s ohledem a zaměřením na zájmy dítěte o které se jedná. Právě podle návrhu si na Vás rozhodující soudce udělá obrázek a názor na Vás. V návrhu je třeba zmínit všechny důležité okolnosti vztahu, vztahu k dítěti, směr výchovy dítěte, jaké máte pro něj zázemí, jak přizpůsobíte svůj volný čas. Také je vhodné vypíchnout proč by neměl soud svěřovat do péče matky apod.

V případě zájmu mě kontaktujte a zvolíme nejvhodnější strategii postupu.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den.Čtyři roky po rozchodu s přítelem mi začly chodit exekuce,tenkrát byl přítel hledaný policií,tak jsem veškeré věci brala na sebe a nyní nevím kde co a komu dlužím,kde jesou vedeny exekuce.Dá se to prosím zjistit,kolik celkem a komu dlužím ? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud jste brala dluhy na sebe jak říkáte, tak by jste měla vědět o jaké dluhy se jednalo. Pokud se jedná o dluhy Vašeho bývalého přítele, tak ty rozhodně sama nezjistíte,

dokud se Vám sami věřitelé či exekutor neozvou sami, případně neučiní nějaký úkon k vymožení dluhů

Číst více »

Exekuce???

DOTAZ

Dobrý den,

manželce byl "zmrazen" bankovní účet, bez podání vysvětlení (obsílka a pod.). Na dotaz v bance ji bylo řečeno, že je to na příkaz exekutora. Nic víc nevíme, a nejsme si vědomi žádných dluhů či pohledávek. Co máme dělat, kam se obrátit o pomoc. Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

konkrétního exekutora, výši exekuce i důvod lze zjistit, ale není to snadná záležitost a rozhodně nebudete schopni si to zjistit sami, pokud Vás přímo věřitel či exekutor nekontaktuje.

Pokud by jste potřebovali s celou věcí pomoci, kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

zúžení SJM

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o radu,jek vyřešit vlastnictví nemovitosti.Máme s manželem nemovitost  ve SJM.Chceme  její vlastnictví ošetřit tak, aby v případě naší smrti ,nemovitost dostaly do vlastnictví děti z mého prvního manželství a nemusely vyplácet děti z  předchozího vztahu  manžela.Zúžení SJM formou notářského zápisu nechceme. Darovat  celou nemovitost dětem  se obáváme. Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

potřeboval bych ještě jednu důležitou informaci, zda se jedná o děti nezletilé či už zletilé. Dle občanského zákoníku mají děti ze zákona nárok na svůj podíl na dědictví.

Věc bychom museli vyřešit nějakým způsobem nestandardně.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com a zvolíme nejvhodnější strategii řešení.

 

Číst více »

Osvobozeni od alimentů

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Přítel má dva syny. Měl už stání o svěření dítěte do péče a výši alimentů. Svěření do péče matky a soudkyně mu vyměřila 2600 na čtyřletého a 2000 na ročního. Chtěla bych se zeptat jestli se má odvolat. Jestli je nějaká šance že to bude nižšší. Jeho příjem je 16000. A otázka druhá. Jeho zatim ještě manželka mu děti vůbec nedává. Dělá na rychle takže co čtrnáct dní je mít nemůže. A po dohodě mu je nedává nikdy. Už jsme byli i na socialce stěžovat si a tam nám řekli že ji domluví. Chtěla jsem se zeptat jestli jde osvobodit od alimentů. Když je vůbec nevidí. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

osvobodit od alimentů z tohoto důvodu sktuečně nejde. Nicméně se přítel může styku s dětmi domáhat soudní cestou. Tedy návrhem na určení styku otce s dítětem. Tím soud rozhodne o konkrétním a pravidleném styku otce s dětmi a matka tomu nebude moci reálně bránit. V návrhu se přesně navrhne v jakých termínech na jakou dobu bude moci otec děti převzít a pečovat o ně..

Co se týká výše výživného, potřeboval bych znát náklady otce a zda má ještě nějakou vyživvovací povinnost.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den ,chtěla bych poradit:od 5.1.2010 mám u sebe 2 děti o mého přítele ,který je momentálně ve výkonu trestu za výživné .Tyto 2 děti ,žily do prosince 2009 u své matky .Ta se o ně přestala starat a jelikož nemá kdy bydlet ,proto jsme s otcem těchto dětí podaly návrh na odboru péče o dítě ,aby byly svěřeny do péče 3 osoby a to mě.Nyní je duben a otec je od 15.2.2010 ve vazbě a do dneška ještě neproběhl soud .Matka se vůbec o tyto děti nezajímá ,nic na ně neposílá a já ,protože nemám je ještě ve své péči na ně nepobírám ani korunu .Proto by mě zajímalo ,jak mám postupovat,abych na ně dostala nějaké dávky.Myslím si že je to už dlouhá doba a nic se zatím neděje .Děkuji moc za Vaší odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

mám obavu, že pokud Vám děti nebudou svěřeny do péče, tak Vám na úřadě nic nevyplatí. Nicméně zkuste se přímo na městském úřadu informavat, zda pro tuto situaci nemají nějaké nestandardní řešení. Nicméně mám obavu, aby se to neřešilo ústavní výchovou, kam by děti museli jít.  Když nemáte děti oficiálně svěřeny do péče nemůžete žádat ani výživné od jejich rodičů

Číst více »

SJM - odmítnutí dědictví

DOTAZ

Dobrý den,
rodiče se rozcházejí, v SJM je družstevní byt (každý vlastní polovinu družstevního podílu), auto, běžné účty atd., z movitých větších věcí je to všechno.
Kromě zúžení SJM, je nějaká možnost, aby si matka ošetřila, že v případě úmrtí otce (odstěhoval se) nepřijde o byt jako celek v případě, že by nadělal dluhy jinde? Dědictví bychom pak chtěli odmítnout. Na zúžení SJM nemají rodiče peníze, primárně jde jen o byt.
 
Nebo je jedinou možností "donutit " otce, aby svoji polovinu přepsal na matku a pak by byt do SJM nevstupoval?
 
Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obávám se, že lepší způsob než zúžení společného jmění manželů, kdy by se ze sjm vyškrtl družstevní byt není. Otec se sám o sobě nemůže zříci podílu na sjm tím, že by nějak přepsal svou část podílu. Ona totiž není reálně dělitelná. A tím že jsou rodiče stále manželé, tak ze zákona do sjm spadá vše co nabudou za dobu manželství. Další možností je, že byt převedou na Vás jako svého syna, což se dá také ošetřit tak, aby se nemuseli bát, že je například v budoucnu vystěhujete, nebo v případě kdyby jste zemřel, tak aby o byt nepřišli.

V případě zájmu o další informace mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Exekuce na ucet v zahranici

DOTAZ

Dobry den,

chtel by se zeptat, zda li je mozne provest exekuci na zahranicni ucet dluznika. Na dluznika, fyzickou osobu byl  vydan rozhodnuti na exekuci. Dluznik vsak v CR nema zadny majetek, no vime, ze ma finance na uctu v Nemecku. Pusobnost exekutora je vymezena na uzemi Ceske republiky.

Muzete poradit, jak mame postupovat vuci dluznikovi?

ODPOVĚĎ

Dobrý den

vymáhání závazků po dlužníkovi v zahraničí se technicky zajištuje dožádáním příslušnému soudu v zahraničí, kde se majetek nachází. Obecně je u tohoto soudu možné také uplatnit exekuci na tohoto dlužníka, nicméně je zřejmé, že to bude poměrně nákladné už jen kvůli nutnosti překladů, poplatků v zahraničí apod.

Doporučuji kontaktovat advokátní kancelář, která se na vymáhání pohledávek ze zahraničí specializuje.

 

Číst více »

hypoteka na dum pred manzelstvim-rozvod

DOTAZ

Dobrý den, jsem vdaná v Řecku 15 let a máme společně jedno dítě.Manžel si vzal dům na hypotéku před sňatkem a ta se stále ještě plati. Manžel má ještě další 2 děti z dřívějšího manželství, kterým postavil dvoupatrovou vilu na pozemku rodičů bývalé manželky a je napsaná na děti.Jelikož je manžel již v pokročilíém věku, zajímalo by mne co se stane v případě jeho zesnutí.Mám strach, že budu muset dům prodat, abych mohla další jeho 2 děti vyplatit..Podle mne má v současné době nárok na nemovitost pouze náš syn, jelikož ji pořizoval manžel před svatbou. Manžel mi tvrdí, že mne nemůže nikdo vyhodit na ulici, ale nemá zrovna nejlepší vztah s dětmi a já se obávám, že se budou snažit získat maximum z případného dědictví.Nechci samozřejmě jeho dětem nic upírat, ale chci nějakým způsobem ošetřit budoucnost moji a dítěte jelikož jsem sama v cizině a tudíž " i více zranitelná".Manžel má ještě jednu nemovitost v Atenach.Napadlo mne, jestli by mohl napsat nějakou závěť případně smlouvu a napsat tuto nemovitost na děti, abych nemusela dům, kde momentálně žijeme prodávat.Prosím o radu, jak mám situaci do budoucna řešit. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

existují skutečně dvě kvalitní řešení Vaší situace

1) Manžel již v současné době daruje nemovitost bud Vám nebo Vašim dětem

2) Smluvně se zajistí Vaše majetkové nároky na tento majetek - případně vysvětlím osobně mailem

Skutečně je to tak, že pokud by zemřel dědili by jeho děti ze zákona a to stejným dílem.

Vy by jste je pak musela bud vyplati, nebo by se musel prodat dům a z výtěžku jejich nároky vypořádat.

V případě zájmu o další informace mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

trvalé bydliště

DOTAZ

Dobrý den: mám na Vás dotaz, ohledně trvalého bydliště, bydlím s manželem v RD, máme podanou žádost o rozvod, dům je mých rodiču, a budu v něm zůstavat s dětmi, jak je to s trvalým bydlištěm manžela? Nemá se příliš k tomu aby se odstěhoval a něco si našel, a pro neshody a klid potřebuji najít řešení, jak mohu postupovat, a co kdyby nesouhlasil s bydlením, které bych mu našla? Stačí najít podnájem? Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pokud nemá na užívání domu Váš manžel žádnou smlouvu, tak mu žádný náhradní byt hledat nemusíte. Je třeba ho především vyzvat k opuštění domu z důvodu neoprávněného užívání - je třeba tuto výzvu správně formulovat aby jste měla v budoucnu důkaz pro soudní řízení, pokud by výzvy neuposlechl.

Pokud se do stanovené doby neodstěhuje a dům nevyklidí bude nutné podat žalobu k soudu na vyklizení nemovitosti. Protože soudní řízení nějakou dobu trvá, tak bych doporučil neotálet. Soud pak stanový, že je možné byt vyklidit a vy pak manžela vystěhujete klasicky exekučně, aniž by jste mu musela hledat nějaký náhradní byt, což by bylo finanční výrazně více nákladné.

Pokud by jste potřebovala pomoci s formulací nutných dokumentů kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

 

 

Číst více »

dotaz k rozhodným skutečnostem pri rozvodu manzelstvi

DOTAZ

Dobrý den,

 

měla bych dotaz ohledně doručené výzvy od soudu týkající se rozvodu manželství... mimo jiné soud vyžaduje "uvedení všech rozhodných skutečností a označení důkazů svých trvzeních"... co se pod tímto skrývá? Dle mého názoru jsme soudu doručili vše, co jsme měli (vč. dohody o vypořádání majetku) a nic další k tomu nemáme. Co soud v tuto chvíli očekává? Je nutné na tuto výzvu reagovat, i když o žádný dalších skutečnostech nevím? Co se obvykle do takových rozhodných skutečností uvádí?

Předem moc děkuji za odpověď a hezký den.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ideální by bylo, kdyby jste mi výzvu soudu nascanovali a zaslali na mail. Otázkou je také jak jste koncipovali návrh na rozvod a zda byl dostatečně kvalitní, aby z něj soud všechny okolnosti rozpoznal.

Obecně se pod takovými skutečnostmi skrývá jak správně říkáte požadavek na doložení důkazů či vysvětlujících argumentů

Číst více »

vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den: chtěl jsem se zeptat, bydlíme s manželkou a s mými rodiči v dvougeneračním domě, který je napsaný na rodiče, s manželkou se chceme rozvest, na dům máme menší hypotéku, na rekonstrukci, manželka po mně žádá peníze na nový byt, chtěl jsem se zeptat, zda na to má právo nebo ne, podotýkám, že byt byl postaven před naší svatbou, takže si myslím, že není ve spolešném vlastnictví, navíc jej vlastní rodiče, a jak je to s vyrovnáním. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

předmětem vyrovnání samozřejmě nebude dům, který vlastní někdo jiný, tedy Vaše rodiče.

Předmětem vypořádání však může být prokazatelné zhodnocení domu v domě manželství, na nějž prokazatelně manželka bu´d ze svých vlastních finančních prostředků, nebo z prostřeků ve společném jmění přispěla. Toto by samozřejmě měla prokázat, takže důkazní břemeno je na ní.

Pokud to prokáže, tak její nárok bude odpovídat tomu, co na rekonstrukci skutečně prokazatelně vynaložila. Pokud by jste se nevypořádali mohl by to být důvod pro podání žaloby na vrácení bezdůvodného obohacení vůči Vašim rodičům.

Číst více »

společná péče

DOTAZ

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat, rozvádíme se a chtěl bych dítě do společné výchovy, jen jsem zaslechl, že při společné péči musejí mít bývalí manželé společné trvalé bydliště, je to tak? Pokud to tak není, jaké trvalé bydliště má potom dítě? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

společné bydliště mít bývalý manželé určitě nemusí a také by to byla většinou velmi těžko splnitelná podmínka.

Každý může mít trvalé bydliště jiné. Podmínkou však je, aby rodiče, kteří mají dítě ve střídavé péči žili v dosažitelné a přiměřené vzdálenosti kvůli tomu, aby dítě mohlo navštěvovat jednu školku, jednu školu, jedny kroužky a neměnilo výrazně prostředí.

Co se týká trvalého bydliště se oba rodiče dohodnou, u koho z nich trvalé bydliště bude dítě mít. Je to v podstatě jedno, protože s trvalým bydlištěm žádná zvláštní práva a povinnosti založena nejsou.

Číst více »

výžívné na děti

DOTAZ

dobrý den

chci se zeptat jestli do výžívného se počítá i pojištění dětí.

Budeme se rozvádět po 15 letech(manželka si našla jiného),zatím to vypadá na rozvod dohodou.Navrhuji nějakou výši výživného,jen nevím jestli může po mě požadovat něco víc.Třeba ještě placení poloviny pojištění na děti a nebo něco jiného.Předpokládám že ve výživném je vše.  

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano máte pravdu, ve výživném jsou započítány všechny Vaše náklady na dítě. Manželka už následně, pokud to přímo soud nestanový, už nemůže požadovat placení dalších výdajů dětí.

Resp. to požadovat může, ale Vy jí nemusíte vyhovět.

Číst více »

Návrat do zaměstnání po RD

DOTAZ

Dobrý den,

7.6.2010 budou mé dcerce 3 roky a měla bych se vrátit do svého zaměstnání. Dnes jsem se tam byla ptát, za se budu moci vrátit. Bylo mi sděleno, že místo na kterém jsem pracovala už pro mě není a můžou mi nabídnout pouze místo prodavačky. Pracovala jsem jako referent obchodního oddělení v kanceláři. Chtěla bych se zeptat, zda si toto může zaměstnavatel dovolit. Myslela jsem, že mi musí místo držet a pokud by místo zaniklo, musí mi nabídnou místo jiné ale na stejné úrovni. Nepřipadá mi od zaměstnavatele solidní, aby mě z kancelářského místa přesunul na pozici prodavačky na prodejně potravin. Jaké mám práva prosím? Mohu takového místo odmítnout a požadovat jiné aby bylo alespon na stejné úrovni jako jsem měla? Co mohu dělat? Když by padla výpověd, mám nárok aspon na odstupné? Děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to přesně tak jak říkáte. Zaměstnavatel musí Vaše místo zachovat a případně Vám nabídnout místo stejného charakteru a kvalifikace. Pokud toho není schopen musí Vám dát výpověď s kompletním odstupným. Vy by jste však také neměla zanedbat své povinnosti a komunikovat se svým zaměstnavatelem písemně. Nejprve ho vyzvěte k vytvoření pracovního prostoru, pro plánovaný návrat do zaměstnání, který mu oficiálně doporučeně oznamte ke konkrétnímu termínu nástupu.

Pokud Vám místo neposkytne budete nárokovat normálně ušlou mzdu. To že Vám zaměstnavatel nevytvořil prostor ani Vám nedal výpověď je jen jeho problémem.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

ekologická likvidace vozidla

DOTAZ

Dobrý den

Již jednou jste mi tady poradili. Mám problém, mám uložené auto v depozitu, kamarád mi přislíbil ekologickou likvidaci, tak jsem mu svěřil auto, nedal mi žádné potvrzení o likvidaci a ted se mi vyhýbá. Auto mám již rok v depozitu doklady od auta mám všechny, ale auto už je zlikvidované a já nemám vin. Potřeboval bych poradit, jak teď mám dále postupovat...Od "kamaráda" spíše tedy hajzlíka omlouvám se za ten výraz potvrzení nedostanu. Dá se z této šlamastiky nějak dostat? Děkuji za radu a stydím se jakej sem důvěřivej blbec.

S pozdravem Marek Mičulka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

potřeboval bych vědět, jaké všechny doklady k celé věci máte a zda existují nějaké důkazy, které by to prokazovali.

Doporučoval bych Vám vyzvat doporučeným dopisem, nejlépe prostřednictvím advokátní kanceláře či právníka

ke splnění povinnosti toho člověka, kterou Vám přislíbil a pohrozit podáním žaloby na náhradu způsobené škody, pokud svou povinnost nesplní. Může to na něj zabrat.

Číst více »

soudní dražba nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, byla nařízena soudní dražba naší nemovitosti v odhadní ceně 1.600 000,- Kč za vyvolávací cenu 1.120 000,- Kč pro vymáhanou částku 189.000,- Kč s přísl.. Z této částky zbývá doplatit zhruba 30,000,-Kč. Chci podat žalobu proti usnesení exekutora o nařízení dražby pro pominutí důvodů k této dražbě, když podstatná část dluhu, již byla splacena a zbývající částka je nepoměrná k ceně nemovitosti. Dluh se i nadále splácí. Je takováto žaloba přípustná a má naději na úspěch? O které paragrafy se mohu opřít?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl správně odpovědět musel bych znát konkrétní doklady k celé věci, včetně termínů apod. Takto Vám můžu odpovědět obecně

Můžete samozřejmě navrhnout zrušení usnesení o dražbě s konkrétními důvody a doložením důkazy. Obsahem návrhu by měl být také jasně daný  závazek

k uhrazení zbývající částky a či ještě lépe doklad o jejím zaplacení, myslím, že v tom případě by se mohlo úspěšně dosáhnout zrušení dražby.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

vyhození z bytu

DOTAZ

Dobrý den chtěl jsem se zeptat:nepohodli jsme se s manželkou a ta se chce rozvést.Vyměnila zámek od bytu a nechce mi umožnit přístup.Nezbylo mi než zůstat tedˇna nějaký čas u rodičů ale nemám ani žádné osobní věci,cestovní pas a podobně.Má na to právo?Jak bych měl postupovat.Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den
právo na to samozřejmě nemá. Okamžitě jděte na policii Čr a podejte trestní oznámení z porušování domovní svobody. Zároven policii vyzvěte, aby Vám umožnila vstup do bytu a jeho užívání a to i násilím na náklady manželky.

Číst více »

prosím o radu

DOTAZ

Dobrý den.Chtěla bych Vás poprosit o radu.Odstoupila jsem od smlouvy s Telefonica O2,ve lhůtě 14-ti dnů.Poslala jsem to doporučeně. V Telefonice O2 mě tu reklamaci neuznali protože přišla o 1 den pozdě.Proto bych se chtěla zeptat jestli rozhoduje datum doručení nebo podání na poště.Protože pošta dopis držela 3 dny a proto jsem to tedy nestihla.Moc děkuji za odpověď  Lenka Novotná

ODPOVĚĎ

Dobrý den

rozhodující je, co má společnost ve všeobecných obchocních podmínkách. Tedy jaký způsob doručení mají uveden a se kterým jste podpisem smlouvy "souhlasila". Pokud tam o tom nebude zmínka, tak se bude celá věc řídit zákonem a v tom případě by stačilo podání v daném termínu do pošty.

Číst více »

vymáhání dluhu

DOTAZ

Dobrý den.Potřebuji poradit ohledně dluhu.V roce 2006,nebo 2007 jsem půjčila otci své dcerky 14000kč,dostal se do obtížné situace.Bohužel to nemám písemně,tenkrát by mě nenapadlo,že by mi to nevrátil.Mám na to ale 2 svědky.Prý se dá vymáhat půjčka,i když je sjednána ústně?Poslala jsem mu nyní dopis,s posledním varováním,ale odstěhoval se.Chci podat žalobu k soudu,prý se platí 600kč za kolek,je to tak?A můžu se spolehnout,že si ho soud,nebo policie dohledá?Co když zaplatím ten kolek a oni ho nedohledají?Má mě to zajímat?A jakou mám šanci uspět?Mám ještě z loňského roku zápis od soudu,kde jsme se sešli kvůli výživnému.Já jsem tam zmínila,že mi dluží tyto peníze,on řekl,že ano,ale že nemá na zaplacení.Mám to i v zápise od soudu uvedeno.Pomůže mi to?Děkuji vám mnohokrát za pomoc,moc by nám to pomohlo,už kvůli dcerce.Děkuji,s pozdravem Svobodová Ivana.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

celé je to otázka dokazování, tedy zda jste schopna dluh prokázat v případě, kdy on jakýkoliv dluh popře. Záleží jak jsou písemné důkazy, které jste zmínila koncipovány. Můžete mi je prosím zaslat nascanované do mailu? Teprve potom budu moci zaujmout stanovisko, zda má cenu vůbec žalobu podávat.

Co se týká jeho dosažení, tak soud ho může odsoudit bez toho, aby ho našel, pokud řádně prokážete svou pohledávku.

Zalobu je třeba v každém případě kvalitně sestavit, sestavit petit, tedy návrh na rozhodnutí soudu a celou situaci dobře popsat.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU