Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

vypořádání majetku při rozvodu

DOTAZ

Hezký den.

 V současnosti se rozvádím. Manželka se již odstěhovala i se synem do bytu, který vlastní. Já jsem zůstal v bytě BD nájemníků, jehož jsem členem. Družstevní podíl jsem odkoupil ještě před uzavřením manželství. Loni jsem podlehl několikaletému tlaku ze strany manželky a členský podíl na ní převedl, vzniklo tedy společné členství v družstvu.

 Za stávající situace mi není zcela jasné co vlastně spadá do SJM. V bytě bych chtěl bydle i nadále, ale nevím jestli v případě zrušení společného členství vznikne manželce nějaký nárok na finanční vyrovnání, i když jsem podíl odkoupil prokazatelně ještě před uzavřením manželství. Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

nemám pro Vás asi moc příjemnou zprávu, ale převodem členství na manželku se členský podíl dostal do společného jmění manželů. Manželka tedy bude mít v případě rozvod nárok na vypořádání z uvedeného důvodu ve výši poloviny hodnoty členského podílu.

Číst více »

televize spolubydlícího

DOTAZ

Dobrý den,

chtěl bych se zeptat: Vlastním byt 2+1. V jednom pokoji bydlím a v druhém bydlí

nájemník (spolubydlící). Já televizi nevlastním a ani nechci, ale on má svou televizi,

nemá zde trvalé bydliště, já ano a já platím všechny energie. Kdo je povinen platit

poplatky a když se odstěhuje, jak se zase to placení nejlépe zruší?

Další dotaz, je nutné platit tv poplatky, pokud mám přípojku na internet a mohu tak

sledovat televizi přes webové stránky novy, české televize a tak?

děkuji,

Luděk

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

televizní poplatek by jste měl platit i když žádnou televizi nemáte. Můžete se však této povinnosti vyhnout, pokud čestným pohlášením prohlásíte, že žádnou televizi ani rozhlas nevlastníte a toto zašlete na ČT. POkud jste to ještě neudělal, tak to neprodleně udělejte. Obecně má povinnost hradit televizní poplatek majitel televizoru, tedy nájemní v bytě. Doporučoval bych však tuto povinnost do smlouvy případě dodatku smlouvy ještě uvést

Číst více »

majetkové vyrovnání manželů po rozvodu ........

DOTAZ

Dobrý den,

prosím Vás o radu (pomoc), moje maminka se rozvedla před cca 20 lety s otcem. Ve společném jmění manželů měli nemovitost s pozemkem, bohužel nedošlo k majetkovému vyrovnání. Předpokládám, že se už dnes nejedná o SJM, ale  jen o společný majetek. V katastru nemovitostí jsou vedeny majitelé oba rodiče. Matka by chtěla konečně svoji půlku majetku vyplatit (zpeněžit). Celou nemovitost užívá od rozvodu pouze otec a není s ním kloudná řeč o finančním vyrovnání. Bohužel matka nemá krom zápisu na katastru doklady potvrzující její vlastnictví. Prosím Vás o pomoc jak má matka postupovat, děkuji.

Přeji pěkný den

Roman Podrazil

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

maminka tedy musí udělat v první fázi několik kvalifikovaných kroků, tak aby byla v budoucnu úspěšná.

Je třeba sestavit výzvu otci k vyrovnání a vypořádání podílového spoluvlastnictví na dané nemovitosti. V této výzvě je třeba naznačit a konkrétně navrhnout možnosti vyrovnání tak aby se mohl k návrhu otec vyjádřit. Je třeba tuto výzvu koncipovat obezřetně a kvalitně, protože se stane následně podkladem pro rozhodování soudu v dané věci.

Následně je třeba sestavit žalobu k soudu na vypořádání podílového spoluvlastnictví, která bude vycházet právě z uvedené výzvy. V žalobě se bude mimo jiné argumentovat i tím, že otec na návhr nijak nereagoval, nehodlá věc řešit apod.

Soud následně rozhodne například o tom, že spoluvlastnictví se vypořádá prodejem nemovitosti a rozdělením zústatku, nebo tak že otec matce uhradí polovinu tržní ceny domu vycházející ze znaleckého posudku.

Vzhledem k tomu, že se jendá zřejmě o dost peněz, navrhoval bych Vám v celé věci pomoc odborníka.

V případě zájmu o právní pomoc a další konzultaci mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý večer,

nedávno zemřel můj otec a ještě za života mi převedl z účtu peníze a následně účet zrušil. V závěti, kterou zanechal,mi odkazuje veškerý majetek, protože jsem se o něj staral. Mám ještě sestru, se kterou se nestýkal. Vím, že musí dostat alespoň polovinu svého podílu. Zajímalo by mě, jak se mám zachovat ohledně získaných peněz, které mi otec dal proto, abych mohl sestru vyplatit a nyní jsou na mém účtu. Zkoumají se ve sporných případech zrušené účty zemřelých nebo účty dědiců za účelem zjištění, kam se peníze poděly?Děkuji za odpověď. Lada 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obecně bych Vám měl doporučit, aby jste získanou částku u notáře přiznal, protože to změní částečně podíl na získání dědictví Vás i Vaší sestry. Na druhou stranu pokud ho nepřiznáte, žádné sankce Vám nehrozí, ne každý si pamatuje, že mu někdo někdy něco převedl a za jakým účelem.

Je tedy jen na Vás jak se zachováte.

 

Číst více »

trestní zákoník

DOTAZ

Soud vydal trestní příkaz v březnu 2010 podle TZ účinného do 31. 12. 2009. Je trestní příkaz platný?

ODPOVĚĎ

Ano je, rozhodující je platnost zákona v době kdy byl trestný čin vykonán

Číst více »

Dědění po druhovi

DOTAZ

Dobrý den,

již 18 let žiji s přítelem, nejprve v nájemním bytě a nyní již 5 let opravuje domek z dědictví po otci a po strýci, kde musel vyplatit zbývajících 5/8 podílu ostatním dědicům.

Na tento dům si vzal ještě na opravy půjčku cca 350 tis. Kč. Neplatím u něj nájem, a náklady na bydlení, ale splácím tuto půjčku z mého účtu a na hospodaření domácnosti dávám celou potřebnou částku. Tzn. bydlím zadarmo ale živím přítele.

Přítel je svobodný a bezdětný. Má žijící matku a jednu sestru s dvěma dětmi.

V zákoně jsem se dočetla, že bych v případě úmrtí přítele nebyla na seznamu dědiců, protože nejsem registrovným partnerem. Pokud si to tedy dobře vysvětluji bych v případě jeho smrti nedostala ani tech 350 tis a úroky, protože toto dobrovolně vkládám do nemovitosti.

Prosím o radu jak toto ošetřit, když přítel neslyší na nějakou závěť, a tím že stále jen šetří na opravu domku a živím ho já nezbývá nám na to aby jsme jakkoliv jinak žili než prací.

 

Děkuji Drahoňovská

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

máte pravdu, že v případě druhovy smrti by jste neměla na nárok na dědictví, zvlášť v případě, kdy existují dědici ze zákona.

Tuto věc lze ošetřit, ale budu od Váspotřebovat další informace, proto mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

a řekneme si co a jak.

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

dobry den.pred mesicem byla na me vydana exekuce na 19900kc.tento dluh uz je splacen a do dnesniho dne mam stale zablokovany jak ucet tak vyplatu.jak mam dale postupovat?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba přímo kontaktovat exekutora, prokázat mu uhrazení dluhu a vyzvat ho k ukončení blokace účtu a exekuce na plat.

Dejte mu tam třeba nějaký termín pro vyjádření a upozorněte ho na škodu, která Vám je tímto způsobována.

Pokud by jste potřeboval další informace či konkrétní pomoc, kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

DAROVACI SMLOUVA - napadnuti smlouvy

DOTAZ

DAROVACI SMLOUVA - Dobry den, pane magistre, memu priteli daroval tatinek s maminkou pozemek {cca pred 10-ti lety}. Tatinek bohuzel zemrel, maminka se chova hrube a je sprosta na celou rodinu. Nyni si usmyslela, ze nas da k soudu za nevhodne chovani k ni {bohuzel opak je pravdou} a ze chce zrusit darovaci smlouvu a narokovat si pozemek. Vim, ze tyto veci u soudu spatne dokazuji. Prosim, co nam radite? Na co se mame pripravit? Lze u soudu pouzit SMS zpravy od ni, dopisy a svedky, ackoli dukazni bremeno je predpokladam na ni? Tez s pritelem chceme zacit stavet a maminka vyhrozuje \\\'zaplombovanim\\\' pozemku\\\'. Muze zablokovat i rozestavenou stavbu? :[  Dekuji Vam a preji hezky den, Petra

ODPOVĚĎ

Dobrý den

toto se skutečně bude poměrně těžko prokazovat. Nevím do jaké míry si může maminka sehnat svědky, nebo z čeho jiného bude svůj nárok odvozovat.

Co se týká blokace pozemků, to by se mohlo uskutečnit pouze předběžným opatřením soudu na zákaz dispozice  s tímto majetkem. To je ovšem poměrně drahé řešení a je tam nutný závažný důvod, což si v tomto případě myslím není.

Rozhodně se o všech krocích které matka dělá resp. které zamýšlí udělat radte s odborníkem, aby jste neuděli nějakou zbytečnou chybu.

 

V případě zájmu o další informace či konkrétní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Poradna

Dobrý den, prosím o radu. Vzala jsem si rozvedeného muže se 2 syny z 1manželství. S bývalou ženou koupily členský podíl v družstevním bytě, který manžel splácí a ženu po rozvodu vyplatil a zůstal jako člen družstva. Nyní máme spolu malou dceru a manžel nechal na mě přepsat členský podíl – Dohoda o převodu členských práv a povinností podle § 229 a 230 obch. zák., takže jsem teď uváděná já jako nájemce bytu a manžel má právo společného nájmu bytu. A nyní mě zajímá, kdyby se s manželem něco stalo, nedá se napadnou to, že na mě byt přepsal ? Nerada bych se dočkala  situace, kdy by mě  nezletilí synové z 1 manželství napadli, že ten byt je nyní můj a já je musela vyplatit z tržní hodnoty bytu. Prosím o radu a velice děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel celou transakcí jste v tomto případě vůbec nic nevyřešili. A povím Vám proč. Vy jste sice uvedená jako nájemce a člen družstva výslovně v seznamu družstevníků, nicméně celý tento podíl je ve společném jmění manželů..důvod je jednoduchý. Protože tento podíl jste získala v době manželství a je jedno jestli jste ho koupila, nebo Vám ho tímto způsobem přepsal Váš manžel, změnilo se pouze jméno, ale stav zůstal úplně stejný.

Dědit tak budou všichni děti Vašeho manžela v případě, kdy by zemřel.

Věc se musí řešit úplně jiným způsobem.

Vpřípadě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

výživné na nezletile děti

DOTAZ

Dobrý den,před necelým rokem mi zemřela manželka a já vlastně ztratil nejen ji, ale i své děti kvůli tomu, že ona byla nemocná a chtěla,aby se o děti starali její rodiče.

Když jsme vlastne žili vsichni pohromadě od seznámení (moje žena, já a její rodiče) v roce 1992. tak tyto vztahy byla zpočátku v pořádku.

Po narození 1. dítěte  v roce  1996, nás rodiče v roce  1999 ze společného bydlení vystrnadili, z důvodů, že chtěli mít vzhledem ke svému věku svůj klid. My jsme se nastěhovali do podnájmu, ale v průbehu 6 měsíců jsem našel v souvislosti s mým novým zaměstnáním současně i bydlení.Po narozeni druhého dítěte, došlo ke značné změně v chování mé ženy, a to bohužel v jejím utápění v alkoholu. Po veškerých domluvách postupne odcházela ze zivota, doslova se ztrácela před očima a neměla vůli žít dál. Ani děti ji už dávno nemotivovaly.

Mé dvě děti se dostaly do péče - opatrovnictví - mého tchána - otce ženy, na její přání.

Nyní se píše rok 2010 a já stále bojuji za to, abych kdyz uz nemam zenu, chtěl bych mít své děti, které mám moc rád, ve své péči. Tchánovi je  již 74 let, podstoupil náročnou operaci páteře, jeho ženě je 71 let a neustále podstupuje pobyty v nemocnini za účelem dialýzy.

Soudem mám stanoveno platit alimenty ve výši, kterou jsem si sám určil,  a to na jedno dite 2000 Kč a na druhé 1500 Kč .Jenže momentálně nestíhám poplatit vše, protoze castka se vysplhala na 7200 Kč diky tomu,že jsem 6 měsíců nepracoval , z důvodu ztráty zaměstnání.

Chci Vás proto v tomto případě požádat o radu, jak situaci vyřešit, abych do budoucna mohl mít děti ve své péči a neplatil  takové částky při výši mého platu, který činí 12 230 Kč.

Děkuji Vám za Vaši radu a odpověď.

S pozdravem

Milan Kulikowski

Dvořákova 19/85

736 01 Havířov - Město

MT 775 246 342

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

myslím, že by se situace mohla řešit dle Vašeho přání, nicméně je třeba se na celou  věc dobře připravit a já budu od Vás potřebovat další informace, abych mohl promyslet strategii pro další kroky.

Potřebuji vědět, kde a jaké máte bydliště, zda tam můžete vytvořit pro své děti dostatečné zázemí, zda je můžete kvalitně hmotně zajistit. Váš plat nepatří k nejvyšším, ale to by nemusel být úplně takový problém.

Dále potřebuji vědět, jaký je Váš vztah s dětmi, stýkáte se? Jsou na Vás zvyklé? A jste schopen od nich případně získat nějaký souhlas se svěřením do péče?

Odpovězte mi prosím na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Vklad do katastru

DOTAZ

Dobrý den,

mám dotaz ohledně darovací smlouvy. Byla sepsána v prosinci 2009, podpisy jsou ověřené z dubna 2010. Jak je to s vkladem do katastru? Je na návrh vkladu nějaká lhůta?

Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žádná lhůta tu není. Návrh můžete podat.

Číst více »

fond oprav

DOTAZ

Dobrý den.

S manželkou bydlíme v panelovém domě a ten vlastní bytové družstvo.

My členem družstva nejsme.

Chtěl bych se zeptat,jestli jsme jako nájemci povinni přispívat do fondu oprav.

Předseda družstva tvrdí,že ano já si ale myslím že ne.

Mohl byste mi prosím odpovědět.

Děkuji

Nechvíle

ODPOVĚĎ

Dobrý den,
pokud jste pouze nájemci, tak do fondu oprav přispívat extra nemusíte. Vše už musí obsahovat částka dohodnutého nájemného.
Pokud tedy hradíte určitou částku na zálohy na služby a určitou částku jako nájemné, pak do fondu oprav přispívat nemusíte, protože vše by mělo být již v částce nájemného zahrnuto. Ale opravdu záleží jak máte koncipovánu smlouvu o nájmu, protože je možné, že příspěvek do fondu oprav výslovně nahrazuje platbu nájemného jako takového a pak by ta platba byla oprávněná.

Číst více »

Odměna práv.zástupce žalobce

DOTAZ

Dobrý den,

dnes mi přišlo předvolání k projednání Návrhu na vydání elektr. plateb. rozkazu na částku 390 Kč.
Žalobce Česká podnik.pojišťovna se dožaduje zaplacení úroku za pozdě zaplacené pojistné. Pojistné pojišťovna urgovala doporuč.dopisem, poté mě kontaktovala obyčejným dopisem Advokátní kancelář PZL, kde se píše tučným písmem že celková dlužná částka k dnešnímu dni (24.9.2008) je 2215 Kč. O nějakém úroku, příslušenství apod. není v dopise ani slovo. Částku jsem uhradil 12.12.2008. Poté už jsem nedostal od pojištovny zádné vyčíslení úroku, žádný požadavek na zaplacení úroků. Žil jsem v tom, že výše uvedený dluh na pojistném je zaplacen a nic jiného po mně nechtějí. V Návrhu na vydaní el.plat.rozkazu ČPP vypočítává úrok od data vzniku dluhu na pojistném, tj. od 28.3.2007. Proč tedy není úrok zmíněn v žádné z upomínek na úhradu dlužného pojistného, které jsem později obdržel. Vždy byla uvedena v dopisech jen "Celková dlužná částka k dnešnímu dni činí 2215 Kč". Jedná se mi o to, že za sepsání tohoto návrhu mám zaplatit zároveň s úrokem 390Kč i odměnu právního zástupce ČPP a soudní poplatek - 6369 Kč. Je to podle mne podlost, protože mě pojišťovna nijak k zaplacení úroku nevyzvala a já o něm neměl ani ponětí až do dnešního dne. Mám šanci se vyhnout zaplacení odměny práv. zástupce ČPP? Čím argumentovat? Ničím jiným, než že mi ČPP nikdy nenapsala, že po mně někdy nějaký úrok chtít bude, asi nemohu.

Děkuji za odpověď. S pozdravem F.T.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vedte jednání v tom duchu, že kroky ČPP, kterými Vás informovala o dluhu a požadovala zaplacení Vás uvedly v omyl, kdy jste měl důvodně, a jejich korespondence to prokazuje zato, že celková dlužná částka uvádí i částku úroku z prodlení, na který mají sice nárok, nicméně nemají povinnost ho požadovat, pokud je v dodatečné lhůtě dlužná částka uhrazena.

Z jejich dopisů je zřejmé, že úrok z prodlení nepožadovaly a proto nebyl uhrazen. Není nutné na základě nevyžadování úhrady úroků, kdy jste splnil všechny své povinnosti, které po Vás ČPP požadovala, aby jste dodatečně hradil nějaké další dodatečné náklady, které dříve požadovány nebyly.  Ještě jednou uzavírám, že úroky z prodlení jsou příslušenstvím dluhu a není tedy povinnost trvat na jejich uhrazení, což dali oni najevo.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

náklady řízení

DOTAZ

Dobrý den,

v rámci mé zkoušky z práva, jsem se chtěla zeptat, jestli exitují formuláře pro náklady soudního řízení.

 

Předem děkuji za odpověď

 

Karolína Pivoňková

ODPOVĚĎ

Přeji příjemný den Karolíno,

formuláře pro úhradu nákladů soudního řízení skutečně existují. A soud Vám je zasílám v případě, kdy kolky v příslušné výši nenalepíte přímo na konkrétní návrh žaloby. Uvedený formulář pak slouží pro nalepení kolků v hodnotě výše poplatku  a zaslání zpět na soud, aby mohlo řízení pokračovat.

Přeji hodně úspěchů při zkouškách a kdyby jste měla další dotazy, piště mi je na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ

Dobrý den, platím na svou dceru 1300 Kč dcera má 15 let a moje bývalka mi vyhrožuje, že pokud jí nebudu platit 3000 tak to dá k soudu a ten mi to dá zpětně. Co mám dělat Díky za odpověď. Karel

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

záleží na Vašem příjmu a věku dítěte, jak vysoké výživné soud nakonec stanoví.

Samozřejmě nejste povinen platit vyšší výživné než Vám soud skutečně stanovil.

Je otázkou, zda by soud výživné zvýšil, to bychom se museli o celé věci poradit více

a konkrétněji

V případě zájmu o další informace či konkrétní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

výživné na děti/manželku

DOTAZ

dobrý den

chci se zeptat kdy končí vyživovací povinost na děti.Něco už jsem kolem toho na netu našel.Otázka jen pro potvrzení.

Myslím že jakmile se dítě vyučí(nejde na další nějakou školu),dostane vyuční list tak končí vyživovací povinost.

Tohle platí i v případě že práci nenajde a bude veden na úřadu práce.Je to tak???

 

Dále nevím jaké výživné může po mě žádat manželka na ni.Jsme ve stavu příprav na rozvod dohodou.

Žádost o rozvod podala manželka a tak si myslím že něco takového připavuje u své advokátky.

Pro infornaci je její měs.příjem 13000kč a můj 22000kč.Vlastníme každý 1polovinu RD.(RD se vyřeší až po rozvodu,nepatří do SJM).

Může požadovat nějaký doplatek v případě její nemoci,nebo nějaké  jiné výživné.Stále nechápu co může požadovat,když takhle se rozhodla ona.Já se rozvádět nechtěl.Našla si jiného.

děkuji za odpověď

 

 

 

 

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v případě, kdy má Vaše manželka pro všechny tyto věci advokáta, bych Vám doporučoval také zajistit si právní zastoupení či alespoň poradenství, aby jste byl schopen odhalit případné právní kličky ze strany protistrany, kde může jít skutečně o statisíce.

Máte pravdu, že nárok na výživné synovi zaniká po dokončení školy, pokud se už dále na budoucí povolání ve škole nepřipravuje. Je jedno, zda je pak hlášen na úřadu práce či si hned najde zaměstnání.

Manželka obecně může požadovat výživné v případě, kdy je její příjem výrazně nižší a bez vlastního zavinění není schopna se sama živit - např. z důvodu nemoci či mateřské. Proto je třeba posoudit, zda by bylo pro tento účel zvolit rozvod dohodou, nebo nechat manželku ať se domáhá rozvodu klasicky, ze kterého může vyjít jako viník rozvodu..

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com abychom mohli stanovit nějakou nejvhodnější strategii.

 

Číst více »

Exekuce a chování banky

DOTAZ

Dobrý den, zaprvé bych ráda pochválila Váš web, je velmi přehledný, texty stručné a "updatované" - na rozdíl do mnoha jiných na téma exekuce, které jsem pročetla. Jsme žena stř. věku, a od svých 20 let asi do 38 jsem procházela sledem řetězových událostí, které ze mně permanentně dělali tzv. sociální případ. V tomto dlouhém období jsem přišla o rodiče jako student, o bydlení, veškeré dědictví, dítě, pak přítel vstouil do sekty díky které jsem znovu přišla o bydlení, studium, zdraví ... a končial jsem s 37 kily odvážena sanitkou za kolaps kvůli podvýživě. Po 5 letech právních peripetií se sektou, která se mě snažila "zničit", mi jeden právník doporučil opustit stát. Neříct to v pojišťovně, nidk enenahlásit. Že prý nežijeme v právním státě, a jedině tak se všechno zamlčí. V cizině jsem se postavial na nohy, ale těžká manuální prácě mi poničila zdraví a byla jsem nucena se vrátit. V ČR jsem byla znovu bez práce, bez střechy, a na invalidním důchodu... V tomto období sjem se dozvěděla, že za 5 let v cizině prý zdr.pojišťovna napočítal mi dluh asi 60 tisíc, staré resty u revizorů (když sjem neměla ani na rohlík, ne ještě na jízdenky!) na další desítky tisíc, a pak jsem sice dostala práci na jedné ambasádě, ale pokusy o důstojný život končili pořízením vadných domácíh spotřebičů přes splátkovou firmu, a když jsem je chtěal reklamovat, obchůdek zmizel z mapy... Zboží jsem ale vrátila... byla to malá částka, asi tak 5000, ale GE Money Bank na moje reklamace aproblém s prodehcem nebral zřetel ani po opakovaných písemných žádostech a doložení že jsem byla v důchodu kvůli poničené slinivce... V dnešní době mám prestižní místo v americké firmě, a staré dluhy se asi oživili, a na základě těchto nejprve mi banka zrušial kontokorent (strhla bez upozornění z účtu 19000 Kč když sjem byla právě delší dobu nemocná, a tak jsem neměla ani na dietu, ani na léky, ani an nájem!) - a te´d se tam objevilo -64 tisíc dluhu. Jako každý kdo nezdědil byt s regulovaným nájmem, musím platit za drobný byt 10000 Kč. Z mého platu strhli tolik, že jsem neměla ani na základní potřeby, a kdyby mi nadáel chodil na účet plat, tak se to zopakuje tak 4 krát... (mám plat cca 25000). Jsm ezoufalá, protože jsem celou situaci nezavinila, ale jsem v tomto státě nedostala sirotčí důchod při studiu, ani právní ochranu proti nebezpečné sektě. A teď, kdy bych po 20 letech utrpení mohla konečně vylézt ze stavu "socky" do normální lidské úrovně, tak přijdou ti hyeny a zneumožní mi to! Prosím o radu, co můžu dělat! Je toho ještě více, ale to by se sem nevešlo. Děkuji! Zuzana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

za pochvalu děkujeme. Základní otázkou je, zda jsou uvedené exekuce oprávněné a vymahatelné a jakého jsou charakteru. Je jasné, že pokud někde vznikl dluh a nejedná se o nějaký podvod, tak by měl být splacen. Bylo by možná vhodné kontaktovat exekutora či věřitele a dohodnout se s nimi na splátkovém kalendáři.

Nicméně je mi divné, že po tak dlouhé době, kdy jste nebyla dostupná a kdy jste nevlastnila žádný majetek, který by bylo možné exekuovat se na Vás opět exekutoři zaměřili. Mám dojem, že se jednalo o informaci od někoho z okolí, protože takový postup sám o sobě běžný není.

Je také třeba analyzovat, zda některé z nároků už nejsou pro realizaci exekuce či žalob promlčené a je třeba promlčení uplatnit.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

 

Číst více »

neplacení pojistného soud odpor

DOTAZ

 

 

Dobrý den,

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

prosím o radu, jak postupovat.

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

V roce 2006 jsem sjednala pojištění domácnosti s roční platbou. V roce 2009 jsem změnila účet a omylem nezadala roční platbu pojistného. Protože byla platba roční, tak jsem tak dozadu ve výpisech nešla a zadala jsem jiné častější trvalé příkazy a na toto zapoměla. V 7/2009 jsem od pojišťovny dostalo dopis s ukončením smlouvy na který jsem emailem reagovala, bylo mi slíbeno obnovení smlouvy. dále jsem jednala telefonicky, kdy mi bylo řečeno, že pro upravy smlouvy se na mne obrátí pojišťovací poradce. to se nestalo. Nyní jsem dostala platební rozkaz od soudu. Jak postupovat? Mám nějakou šanci na dohodu? Chtěla bych uhradit jen běžné dlužné pojistné a následně byt pojistit jinde. Prosím o radu

Děkuji za informaci

Agata Prošková

<!--[if !supportEmptyParas]--> <!--[endif]-->

ODPOVĚĎ

Dobrý den

nezbývá Vám než podat proti platebnímu rozkazu odpor a současně kontaktovat pojišťovnu s nabídkou úhrady dlužné částky a uzavřením dohody o zaplacení.

Výsledkem by mělo být, že pojišťovna žalobu stáhne.

Pojišťovna je samozřejmě v právu a dlužnou částku vymůže. Pro Váš je však nejlepším řešením nabídnout rychle pojišťovně dohodu o úhradě Vašeho závazku.

Číst více »

mimosoudní vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den.Potřebovala bych informaci,jestli je možné soudní cestou napadnout mimosoudní vyrovnání.Přítel podepsal velmi nevýhodné mimosoudní vyrovnání,takřka pod nátlakem svého právníka,který ale věděl o probíhajícím soudním řízení,kde přítel měl velkou naději na úspěch.Jeho právník ho ale přesvědčil,aby mimosoudní vyrovnání podepsal a teď mu hrozí vystěhování z domu.Je možné nějak mimosoudní vyrovnání změnit?Děkuji..

ODPOVĚĎ

Dobrý den

to lze skutečně jen velmi těžko a složitě bez záruky na výsledek.

Bez dobré advokátní kanceláře ani nebudete mít dle mého názoru naději na úspěch.

Bude nutné mimosoudní dohodu  napadnou s ohledem na rozpor s dobrými mravy a uzavření v tísni a za nápadně nevýhodných podmínek.

Abych ale mohl ohodnotit šance na úspěch, musel bych znát danou dohodu a s případem se více seznámit.

V případě zájmu mi můžete dokumenty zaslat na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

prosím o radu

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu, devět let splácím dluh na nájemném bytu, ve kterém už 13 let nebydlím, na mé oznámení majiteli, že dluh by měl být již uhrazen, mi majitel odpověděl, že byl skutečně uhrazen v plné výši, avšak neřekl ke kterému datu, dále mi písemně oznámil, že dlužím ještě jakési nájemné za rok 1996 a to ve výši 39. 103Kč, i když mi poslali kopii platebního rozkazu z r,2000, nevím o jaký dluh se jedná, není to zde uvedeno, můj dotaz zní, zda není tato věc již promlčena, za odpověď moc děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

teoreticky promlčení možné je. V tomto případě se bude jednat o 10 let, tak si to můžete spočítat. Nicméně dluh na nájemném byl promlčen již v tom roce 2000, protože se jednalo o rok 1996. Tím že jste nebyla u soudu, resp. jste si nepodala odpor se pak zbytečně stalo to rozhodnutí vykonatelným.

Doporučuji věc protahovat, případně třeba uhradit nějakou splátku a po naplnění promlčecí lhůty to majiteli pouze oznamte.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU