Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

jak nepříjít o majetek

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych prosím poradit. Manžel 14let podniká a nyní se dostal do finančních potíží exekuce na účet atd. Vlastníme spolu dva byty a jeden byt bych si chtěla nechat přepsat jen na sebe,(manžel souhlasí)ale nevím zda je to možné.Chtěla bych mít jistotu,že ve stáří budu mít kde bydlet. Máme tři děti ve věku 20,16 a 12 . Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mám obavu, že toto řešení Vás nemusí zbavit nebezpečí exekuce, pokud by exekutor chtěl vymáhat úhradu dluhů i z Vašeho majetku z titulu společného jmění manželů. Věc by se dala řešit i jinými způsoby, které by byly pro Vás bezpečnější a ne tak rizikové.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Dědictví

DOTAZ

Dobrý den. V dědickém řízení po mém otci získala má sestra rodinný dům, (bylo to jeho výslovné přání) ostatní jsme dědily 1/2. Sestra mi však do domu neumožnila do dnešního dne přístup, abych si mohla po otci odnést alespoň nějaké věci a vše po bazarech rychle rozprodává. Jak se mohu bránit? Děkuji GT

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nejrychlejší a nejúčinější bude podání trestního oznámení pro podezření z trestného činu krádeže, ani se vlastně o nic jiného nejedná.

Číst více »

Vypořádání majetku mezi sourozenci za života rodičů

DOTAZ

Hezký den.
Prosím o Váš názor.Bydlím se svoji rodinou u svých rodičů v rod.domě.Požádala jsem rodiče o přepis nemovitosti do mého vlasnictví s tím,že svého jediného bratra s rodinou vyplatím(ten v domě nežije).Měla jsem za to,že rodiče určí podmínky-částku k vyplacení-buď "od oka" či nějakým procentem z odhadu.Můj bratr má však na tuto situaci jiný názor.Dle něj já svoji polovinu domu již vlastním jakoby ze zákona a druhou polovinu ( bratrovu ),že defakto odkupuje můj manžel ( 1/podle mého názoru, pokud by to takto bylo, nebylo by to o odhadní,ale tržní ceně nemovitosti, 2/ jak by se asi postupovalo, kdybych byla sama, kdo by pak odkoupil bratrův podíl,abych mohla dům vlastnit? - nelogické pro mne, 3/ mám názor, že v případě vypořádání majetku rodičů i za jejich života,jde o věc výlučně mezi rodiči a jejich dětmi, nikoliv mezi jejich partnery).


Prosím o odpověď a vysvětlení,čí názor a pohled je správný, případně radu, jak správně postupovat.
Děkuji za brzkou odpověď
Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to přesně jak říkáte. Manželé vůbec do celé transakce nevstupují. Navíc ani tato nemovitost, pokud jí od rodičů získáte darem, nevstupuje do společného jmění manželů, jako věci, které přímo kupujete.

Získaný dům je tak ve Vašem výhraním vlastnictví. Manžel na něj nemá absolutně žádný práv a také nic kupovat nebude.

Celá věc se vyřešít takto:

Rodiče Vám darují na základě darovací smlouvy nemovitost do výhradního vlastnictví. Současně s darovací smlouvou u rodičů podepíšete se svým bratrem dohodu o vyplacení náhrady, kde z titulu získaného daru v této smlouvě se zavážete, že bratrovi do nějaké doby uhradíte dohodnutou částku...to zda půjde o tržní cenu či cenu jinou je věcí Vaší dohody, nebo spíše věcí určení Vašich rodičů, protože ti jsou těmi kdo rozhodují.

Vy následně získáte nemovitost do svého výhradního vlastnictví a bratr získá na základě uzavřené smlouvy od Vás zmíněnou částku jako kompenzaci - tato věc se ještě musí doladit což Vám konkrétně sdělím, pokud mě budete kontaktovat přímo na můj mail.

V případě potřeby pomoci s uvedenými postupy zpracováním bezchybných smluv a tedy i zajištění celé transakce mě kontaktujte na mail advokátní kanceláře: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Darování nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den. Prosím Vás o radu, jaký je přesný postup a potřebné dokumenty (darovací smlouva,převod v katastru nemovitostí...), když chce rodič darovat byt dvěma dcerám v podílu 50+50%. A dcery chtějí byt prodat a peníze si rozdělit. Není problém s prodejem darované nemovitosti? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

u darování hodnotných věcí jako je nemovitost doporučuji využít služeb odborníka, kde budete mít jistotu, že celý převod bude proveden v pořádku, že tam nevznikne nějaký problém, že nebudete tedy muset podávat žádné danové přiznání ani nebudou dcery muset platit darovací dan.

Pro darovací smlouvy, které posuzuje katastr nemovitostí platí poměrně striktní a přesná pravidla řádného definování nemovitostí a jejich porušení může vést k zamítnutí převodu u katastrálního úřadu.

Kromě darovacích smluv se také musí vypracovat návrh na vklad, tedy návrha na zahájení řízení.

V případě zájmu může naše advokátní kancelář provést celou věc - tedy od zpracování potřebného množství smluv, návrhů na vklad i zajištění zápisu vlastnického práva provést na klíč za 2 000,- Kč.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

společné dědictví

DOTAZ

Ráda bych se zeptala, jak můžu prodat čtvrtinu dědictví ( domu ) - vlastním čtvrtinu (  čtyři sourozenci )

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prodat svou čtvrtinu samozřejmě můžete. Nejprve musíte tuto čtvrtinu nabídnou spoluvlastníkům ke koupi. Pokud za stanovenou cenu odmítnou, můžete za tuto cenu nabídnou podíl i někomu dalšímu. Problémem je to, že čtvrtinu nemovitosti cizí člověk většinou nikdy nekoupí.

Dále můžete požádat o vypořádání spoluvlastnictví, což je však složitější proces.

Číst více »

Uhrazená záloha, práce nebyla kompletně provedena

DOTAZ

Dobrý den, porad´te mi prosím jak postupovat.

Jedná se konkrétně o zhotovení oplocení rodinného domu, včetně finální povrchové úpravy. Oslovili jsme stavební firmu s naším požadavkem, ta vypracovala cenovou nabídku, kterou jsme odsouhlasili a firma započala stavební práce. Nesepsali jsme žádnou smlouvu o provedení díla!! Firma dílo kompletně nedokončila, ale hotovost obdržela

již celou. Je nějaká šance, jak se bránit, třeba i soudní cestou, přestože nemáme Smlouvu o provedení díla, pouze Fakturu na část uhrazených peněz a na zbytek pouze příjmové pokladní doklady?? Děkuji.  

ODPOVĚĎ

Dobrý den

je třeba na firmu vyvinou nějaký tvrdý nátlak. Pochopil jsem správně, že je prokazatelné na základě faktury a příjmových dokladů, že jste uhradili celkovou částku za provedení díla.

Dále vyčíslete v jaké hodnotě firma práce provedla, tudíž jaká Vám vznikla škoda. Následně by bylo vhodné prostřednictvím advokátní kanceláře vyzvat firmu k vrácení finanční prostředků, nebo k dokončení díla s pohrůžkou řešení celé věci soudní cestou. Mám obavu, že jinak firma na Váš moc reagovat nebude.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den, byla na me vydana exekuce, pred ni jsem se snazila domluvit s veritelem na splatkach, nevyslo to, rozhodci mi splatky take nepovolil, chapu a nyni mam exekuci. z dluhu 119tis, mam 323tis. ( 119tis dluh + 29% urok z prodleni p.a. az do zaplaceni) + 42tis soudni naklady + prozatimni odmena exekutora. Majetek nemovity zadny nemam, movity jen neco malo, jako je starsi TV a dvd, lednice + pracka. Prijem mam dle sezony, mimo sezonu kolem 10tis cisteho, v sezone kolem 12tis. cisteho. Jsem samozivitelka a nevim, jak celou vec resit. Srazky ze mzdy jsou tusim pri 12tis 1900/mesicne, jelikoz je to neprednostni pohledavka, ale jestli dobre pocitam, tak urok z prodleni za rok je pri tech 29% 34510,-, coz je za 1 mesic 2876. To by znamenalo, ze pri srazkach 1900,- a stale narustajicimu uroku, nikdy dluh nesplatim...pujcit si nikde nemuzu a asi by to nebylo reseni....prosim, poradte mi, jak toto mohu resit? Splacim jeste kreditni kartu, ale tu mam bez problemu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

řešením je bud úplné splacení dluhu, nebo se pokusit zahájit insolvenční řízení neboli osobní bankrot

Číst více »

Darování nezletilému

DOTAZ

Dobrý den, může manžel darovat pomocí Darovací smlouvy družstevním bytě v os.vlastnictví svému malému dítěti (popř. stanovit mě nebo sebe zák. zástupcem, než bude dítě zletilé)?  Máme 1 dítě zletilé, 1 nezletilé a 1 malé a chtěli bychom, aby se v případě kdyby se s manželem něco stalo, dostalo byt nejmladší dítě. Jde to udělat teď, nebo musíme počkat až budou starší děti obě zletilé?   Nemohou potom starší děti napadnou to, že je byt darovaný nejmladšímu? Prosím o radu a velice děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nepochopil jsem z Vašeho příspěvku zda se jedná o družstevní byt, nebo byt v osobním vlastnictví, oboje možné není. Obecně lze byt darovat i nezletilému je však proto do smlouvy uvést speciální ustanovení a specifika, aby nebyl případný převod na katatrálním úřadě zamítnut.

Ve vztahu k ostatním dětem to také problém není, ale bylo rovněž vhodné to do darovací smlouvy uspokojivým způsobem zanést.

Mimo darovací smlouvy budete také muset vypracovat návrhy na vklad do katastru nemovitostí. Darovací dan platit nebudete, protože jste od ni osvobozeni.

V případě zájmu o pomoc s vypracováním smluv, návrhů na vklad a převodem vlastnictví na katastru nemovitostí od naší advokátní kanceláře činí celková cena 2000,- Kč.

V případě zájmu o pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

Střídavá péče

DOTAZ

Dobry den slysel jsem o tom že vyšel nový zákon že v případě rozvodu je dítě svěřeno do střídavé péče?co je na tom pravdy děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žádný takový nový zákon bohužel nevyšel. Nicméně střídavá péče je možná již dnes bez speciálního zákona. Může za to nejasná interpretace v zákonu o rodině, kdy je možné i na základě těchto ustanovení svěřit dítě do střídavé péče oběma rodičům.

Je však v takovém případě nutné splnit poměrně dost podmínek a kvalitně připravit případné návrhy k soudu.

V případě zájmu o další informace či konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

finanční vypořádání po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den,

s manželem se právě rozvádíme (už 2 měsíce žije s jinou ženou) a čeká nás finanční vypořádání. Ve většině věcí mám už celkem jasno, ale chtěla bych se zeptat, zda mám nárok na polovinu částky, kterou jsme během trvání manželství zaplatili na pojistky manželových dětí z prvního manželství. Jedná se o pojistky, kde část placené částky se spoří a část jde na úrazové pojištění. Rodiče mohou pojistky po dohodě vybrat odbytným, jinak má být dětem v 18 letech vyplacena určitá suma.

Děkuji. Š.S.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

to vidím jako velmi problematické a vidím jen velmi malé šance toho dosáhnout. Tím spíše když se stále jedná o děti. Platby šly z titulu společného jmění manželů, tedy Vás obou, stejně jako na jiné společné záležitosti.

Číst více »

pozměnění listiny

DOTAZ

Dobrý den,

potřeboval bych radu jak se bránit. Můj syn je členem sportovního oddílu kde je registrován. Letos ho sportovní klub přeregistroval do jiného klubu v jiném městě a napřestupním lístku to podepsali za syna, jako že s tím souhlasí, ikdyž na lístku je napsáno vlastnoruční podpis musí být od hráče. Syn  s tím nesouhlasil a také nepodepsal, ale já jsem zjistil, že podpis zfalšovali funkcionáři. Tím to krokem mi vznikla finanční škoda. Dá se tento problém řešit právní cestou jestliže tam je zfalšovyný podpis? 

 

předem děkuji za radu s pozdravem

 

Grundler

 

ODPOVĚĎ

Určitě se věc řešit právní cestou dá. Zvážil bych také možnosti podání trestního oznámení k policii ČR, pokud to bude mít skutečně znaky trestného činu, což bude pro falšovatele velmi nepříjemná věc.

Prvotně je třeba kluby upozornit oficiálně a písemně na skutečnost, že se nejedná o podpis syna  podpis byl zfalšován čímž je celý přestup a všecny práva a povinnosti ze zfalšovaného dokumentu právně nulitní

Číst více »

povinnosti učitele

DOTAZ

Dobrý den,

 

nevíte prosím,kde bych našla práva a povinnosti učitelky MŠ.Máme problém s naším p.ředitelem,,který na nás přenáší všechny povinnosti.Nemá totiž ponětí o mateřském školství a tak chce,abychom za něho vše řešili.Navíc s námi komunikuje přes e mail.

                   Děkuji za sebe a ostatní učitelky. Tobiášová-učitelka MŠ

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

práva a povinnosti naleznete v pracovní smlouvě, resp. v zákoníku práce, potažmo v nařízení ministerstva školství, pokud nějaké takové existuje. Cokoliv co vybočuje z těchto hranic by bylo jednání nad rámec pracovní smlouvy a Vašich povinností, ale to je nutné posuzovat případ o případu

Číst více »

Lze darovat mé dceři nemovitost, která je zatížená zástavním právem?

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o radu zda je možné darovat mé dceři byt v OV, který je zatížen zástavním právem?

Také bych ještě poprosila o sdělení, zda když je byt odkoupen od města,zda je omezeno vlastnické právo k předmětné nemovitosti a na jak dlouho? Slyšela jsem, že prý 5 let! Je to možné?

 

Moc děkuji za odpověď a radu.

Zdraví Brůnová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

darovat nemovitost můžete, ale je třeba tuto věc do darovací smlouvy dobře zanést. Ideální je také banku o převodu následně informovat i když to není podmínkou.

V případě chyby v darovací smlouvě Vám může katastrální úřad celý převod zamítnout s tím, že přijdete o poplatek 500,- Kč.

Pokud budete mít zájem o vypracování smluv, návrhů na vklad do katastru, zajištění zápisu a informaci pro banku mohu Vám vše v naší advokátní kanceláři zajistit za celkovou částku 2000,- Kč.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

placení odvozu odpadků

DOTAZ

Dobrý den,v roce 91 jsem se vdala za řeckého občana a bydlíme v Recku už 19 let,ale v Cesku jsem stále nahlášená na trvalém bydlišti,v družstevním bytě,který jsem už dávno prodala,může na mě někdo vymáhat tyto poplatky nebo jakékoliv poplatky?

děkuji za odpověd

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nikdo nic v této souvislosti vymáhat nemůže.

Číst více »

Odstoupení od smlouvy nebo její zrušení

DOTAZ

Dobrý den,

uzavřeli jsme smlouvu se soukromou školou o poskytnutí vzdělání za úplatu na dobu určitou od 1.9.2010 do 31.8.2014

Škola od nás ještě neobdržela ani zápisový lístek a my bychom chtěli z rodinných důvodů smlouvu zrušit.Jakým způsobem máme smlouvu vypovědět a jak ji případně sepsat? Smlouva nestanoví podmínky výpovědi a nenabyla právní moci(sepsána 10.4.2010).A jaká se udává výpovědní lhůta u takových smluv?

Děkuji za odpověď.

Josef Šelmeci

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl přesně odpovědět potřeboval bych smlouvu vidět. Obecně můžete od jakékoliv smlouvy odstoupit, resp. ji vypovědět. Postačí sepsat prostou formou, že s okamžitou platností odstupujete od uzavřené smlouvy z důvodu...

Číst více »

náhrada škody od zaměsnavatele

DOTAZ

Dcera byla při povinné praxi v hotelu okradena o osobní doklady, 500,- Kč a mobilní telefon v ceně cca3.000,- Kč.Kabelku s těmito věcmi si odložila do jí určené místnosti ( místnost pokojských ) , která ale nebyla uzamčena. Hotel odmítá odpovědnost za škodu za odložené věci, kterou na něm dle zákoníku práce požadujeme s odůvodněním, že místnost nebyla zamčena, oni náhradu od pojišťovny nedostanou a za věci je odpovédná dcera. Ta ale neměla možnost si osobní věci uschovat jinam. Máme tedy nárok na náhradu škody způsobenou nám krádeží ?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

mám obavu, že vymáhání škody bude poměrně velmi problematické. Je otázkou zda soukromý mobilní telefon byl běžnou věcí, která se obvykle nosí do práce. I když lze předpokládat, že mobilní telefon je natolik rozžířená věc, že se za běžnou věc považovat dá. Navíc můžete argumentovat tím, že mobil potřebuje z důvodu, kdyby jí zaměstnavatel volal z důvodu mimořádné směny apod.

Číst více »

Vydržení pozemku

DOTAZ

Obracím se na Vás s prosbou o radu, týkající se pozemku,který jsem v dobré
víře užívala, obhospodařovala a udržovala.V domnění,že patří k zahradě,
kterou vlastním.Tento pozemek je jedinou možnou přístupovou cestou na
zahradu z obecní silnice.V současné době došlo k prodeji sousednich pozemku,
změnila se jejich bonita na stavební pozemky a pozemek přilehlý k
silnici,který je pozemkem města bude prodán k těmto stavebnim pozemkům. Bylo
nám řečeno, pokud si pozemek kolem naší zahrádky neodkoupíme za 5OO,-- Kč za
metr čtvereční bude nám znemožněn přístup na tuto zahradu. Navíc na
pozemku,který je nám tímto způsobem vnucován jsou veškeré inženýrské sítě
(tj. vodovod, kanalizace, telefony, elektřina). Pozemek v dobré výře užíváme
od roku 1972, veškeré práce,které s ukládáním sítí do země jsme si na tomto
pozemku udělali sami, investovali jsme nemalé finanční prostředky do úpravy
(navozili jsme zeminu,výsadili zeleň na tento pozemek) a teď nám přijde
nespravedlivé a proti dobrým mravům, abychom museli tento pozemek od města
odkupovat odkupovat. Prosím o pomoc a radu, jak postupovat, nebo spíše jak
se bránit. Moc děkuji za pomoc. S pozdravem Maradová J. Český Krumlov
 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je věcí vlastníka za jakou cenu bude chtít pozemek prodat. Mohu Vám doporučit na vlastníka vyvinout tlak např. prostřednitvím zastoupení advokátní kanceláře, která se může pokusit vyargumentovat nějaké slevy např. z důvodu zhodnocení pozemku a tedy vrácením bezdůvodného obohacení apod.

Další možností je podat návrh na soud ke zřízení věcného břemene přechodu přes pozemek..kde prokážete, že nemáte jinou možnost příchodu k nemovitosti apod. a tudíž se jedná o jediné řešení. Soud by pak zřídil svým rozhodnutím věcné břemeno, za které však budete muset platit ročně určitou standardní částku . Nicméně pro město to bude komplikace, protože se mu znesnadní využití pozemku pro zastavění.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Pomoc či rada -18let DMO nemůže se podepset

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu jsem bezradná a zatím nám nikdo neporadil.Synovi bude v  květnu 18let,je postižený DMO kvadrupastickou formou ,o syna pečuji sama .Vzhledem k jeho postižení se nemůže podepsat,cokoliv napsat,natož něco vyřizovat na úřadech.Přiznali mu důchod z dětství,ale na písemné rozhodnutí z Prahy musíme čekat asi 3 měsíce.Na soc.odboru nám řekli,že máme požádat na soud o návrh na zbavení způsobilosti k právním úkonům a ustanovení opatrovníka nebo požádat o generální plnou moc.Bohužel nevím co tyto žádosti znamenají pro mého syna,jak a co do nich napsat,co v nich nesmí chybět a také kolik zaplatím když budu podávat žádost k soudu.Proto se obracím s prosbou na Vás zda by jste nám poradil či případně pomohl.Jsem zoufalá a jak zjišťuji na internetu nejsem sama kdo si neví rady.Předem děkuji a doufám,že nezůstaneme bez rady či pomoci s pozdravem Bolfíkovi

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

návrhem k soudu o zbavení právní způsobilosti docílíte, že za syna bude jednat v jeho zájmu opatrovník, který bude nahrazovat vůli Vašeho syna u všech právních úkonů.

K sepsání návrhu bude třeba přiložit důležité lékářské zprávy o chorobě Vašeho syna, nejlépe také konstatování, že syn není schopný činit samostatně žádné právní úkony, dále navrhnout opatrovníka a v návrhu uvést důvody, které nutnost zbavení právní způsobilosti potvrdí.

V případě zájmu o konkrétní právní pomoc nás kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Spoluvlastnictví nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, jak je možné řešit následující situaci: v rámci dědictví po matce připadlo 7/12 domu jednomu sourozenci a 5/12 druhému, v domě nikdo nebydlí, trvalé bydliště mají oba sourozenci jinde. Dům chátrá a zřejmě brzo začne být díky svému technickému stavu i nebezpečný, vyžaduje tedy investice. Jeden ze sourozenců (7/12) chce dům prodat, druhý vytrvale odmítá, aniž by se jakkoliv podílel na údržbě, či placení poplatků. Oba sourozenci jsou nemajetní. Ten, který odmítá dům prodat, toto nedokáže zdůvodnit, je u něj známa psychická choroba, ale není zbaven svéprávnosti. Snaha o jakoukoliv dohodu probíhá bezúspěšně již několik let. Může soud v tomto případě nařídit prodej a vyrovnání mezi dědici ze získaných prostředků? Pokud ano, na který soud se obrátit - místo trvalého bydliště dědiců či okres, kam spadá katastr nemovitosti, které se spor týká?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je zajímavý případ. Doporučuji tedy věc řešit velmi rychle, protože její řešení ještě může nějaký čas trvat

Vlastník 7/12  musí udělat v první fázi několik kvalifikovaných kroků, tak aby byla v budoucnu jeho snaha úspěšná.

Je třeba sestavit výzvu k druhému spoluvlastníkovi k vypořádání podílového spoluvlastnictví na dané nemovitosti. V této výzvě je třeba naznačit a konkrétně navrhnout možnosti vyrovnání tak aby se mohl k návrhu vyjádřit. Je třeba tuto výzvu koncipovat obezřetně a kvalitně, protože se stane následně podkladem pro rozhodování soudu v dané věci. Předpokládám, že se spoluvlastník nevyjádří.

Následně je třeba sestavit žalobu k soudu na vypořádání podílového spoluvlastnictví, která bude vycházet právě z uvedené výzvy. V žalobě se bude mimo jiné argumentovat i tím, že spoluvlastník na návhr nijak nereagoval, nehodlá věc řešit apod.

Soud následně rozhodne například o tom, že spoluvlastnictví se vypořádá prodejem nemovitosti a rozdělením zústatku, cena bude stanovena na základě znaleckého posudku pro tržní cenu nemovitosti.

Vzhledem k tomu, že se jedná zřejmě o dost peněz, navrhoval bych Vám v celé věci pomoc odborníka.

V případě zájmu o právní pomoc a další konzultaci mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

advokátní kancelář

Číst více »

vystěhování

DOTAZ

Dobrý den.Chtěl jsem požádat o radu.Moje matka mě chce nechat vystehovat z družstevního bytu ve kterém spolecne bydlíme 26 let.Momentálně jsem nezaměstnán a tedy nemohu přispívat na domácnost.Při sepisování smlouvy s družstvem mě matka uvedla jako spolubydlícího,nejsem tedy vlastník nebo spoluvlastník.Matka je tam uvedena jako člen druýstva.mohu se nějak bránit ?Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

bránit se můžete tím, že se nevystěhujete. A budete argumentovat právem odvozeného užívání bytu a tím, že v bytě máte věci ve svém majetku. Pokud by se matka pokusila vystěhovat Vás násilím, máte možnost podat trestního oznámení na policii z důvodu spáchání trestného činu porušování domovní svobody. Policie by pak měla obnovit původní stav a umožnit Vám přístup do bytu.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU