Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

vyziivne -stani

DOTAZ

Dobry den podala jsem si navrh na zvyseni vyzivneho. Jsem rozvedena dva roky,ale stale se muz nevyrovnal s rozvodem.Je stale hrubi a byl v manzestvi povahy tyrana despoty. V jeho pritomnosti se necitim dobre,a u soudu bych chtela mit po boku advokata.Sama bych nezvaldla... Chtela jsem se zeptat, ci je mozne zazadat o bezplatneho advokata. Nebo jakou castku budu potrebovat. Nemam moc penez, proto hledam nejake reseni. Dekuji s pozdravem Jarmila

ODPOVĚĎ

Dobrý den

můžete požádat českou advokátní komoru www.cak.cz o přidělení advokáta bezplatně či za sníženou cenu. K tomu však budete muset prokázat, že jste v těžké sociální situaci.

Obecně účast advokáta u soudu a příprava návrhu na zvýšení výživného Vás může stát až 8 000,- Kč.

Číst více »

rejstřík zástav

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se chtěla zeptat, zda je možné získat od notáře potvrzení, že zásoby ve vlastnictví určité společnosti nejsou zatíženy zástavním právem, resp. že tato společnost nefiguruje v rejstříku zástav, tudíž její movitý majetek, nebo zásoby nejsou zatíženy zástavním právem.

Děkuji mnohokrát za odpověď

 

 

ODPOVĚĎ

Nejlepším řešením bude zatelefonovat některému notáři, zda Vám takové potrvrzení může vystavit. Nerad bych mluvil za kolegy notáře

Číst více »

Dotaz na nároky mé bývalé manželky

DOTAZ

Dobrý den,

chtěl jsem poradit:jsem rozvedený a s svou bývalou ženou mám 1 dítě na které platím alimenty.Moje bývalá manželka,ale teď porodila další dítě s jiným partnerem,ale ten se k dítěti nehodlá přihlásit.Mé exmanželce klese tímpádem životní úroveň a o co mi jde:v pruběhu několika měsíců mi má přijít výpata dividend ze Švýcarska ca.200 tis.korun.Může si moje bývalá žena na tyto peníze činit nárok?Pokud ano jak lze předejít jejímu nároku?

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

o tuto částku se bát nemusíte. Jednak o ní předpokladám bývalá manželka neví a za druhé se jedná o jednorázový příjem, který ani není nijak extrémní, že by výrazně zvýšil Vaší životní úroveň. Takže nemusíte mít obavy.

Číst více »

ukonceni vyzivneho

DOTAZ

Dobry den,chci se zeptat zdali manzel musi dale platit alimenty pokud jeho dcera po ukonceni stredni skoly pokracuje v dalkovem studiu.Pritom je vedena na uradu prace.Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

platit už samozřejmě nemusí. V tomto případě už je dcera schopna postarat se o sebe sama a navíc se celodenně nepřipravuje na budoucí povolání.

Číst více »

Dotaz na možnost exekuce.

DOTAZ

Přeji hezký den

a prosím o radu,zda má Telefonica O2 právo na mně uvalit exekuci,když po mně žádá dlužnou částku najednou a já ji

budu pravidelně měsíčně splácet protože najednou ji uhradit nemohu? Nejdříve jsem s nimi dohodla spl.kalendář,

který mi následně zrušili proto,že jsem neúmyslně jednu splátku uhradila o JEDEN DEN později! K tomu mi navrch přidali pokutu 2.600,-Kč! Nejsem schopná dluh ani pokutu uhradit najednou,budu ho dál splácet dle spl.kalendáře a pokutu budu také splácet.Bojím se však, jaký TREST na mně 02 opět vymyslí. Jsem jejich jednáním znechucena.

 

Děkuji za odpověď, s pozdravem E.Švabíková, Jirkov 8.5.2010.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Telefonica na to právo má z titulu porušení splátkového kalendáře. Je třeba si uvědomit, že splátkový kalendář je především ve Váš prospěch a jeho porušení je samozřejmě firmou sankcionováno.

Číst více »

spol.jmění manželu

DOTAZ

DOBRÝ DEN,

Mám dotaz-jsme rozvedení ,žaloba na sjm byla podana 2006 soud proběhl 2 krát ,vše táhnu  ze svých peněz kromě společné pujčky-jedná se o rod.dům-minulý rok jsem financovala do nové střechy a udržby dalších věcí nekteré drobnosti jsem si dělala sama,co se týče natíraní plotu  sekaní  uprava kolem domku a jiných ploch ,skrátka to udržuji jak mohu, penez není nazbyt ,bylo řečeno ,že doložit učty -ale pokud nemám učet -mohu napsat čestné prohlášení a doložit to jak se k tomu bude přihlížet ,jěšte od 2004 ex manžel mi nedal ani kč spíš vybrál dům v mě nepřítomnosti,má právnička ,říkala at movité věci neřeším ,ale na vyplacení 100000 kč nemám .Soudní odhad byl v 2006 stanoven částkou 1950000 kč jak se k tomu postaví soud jsem ČID a na ÚP- mám před soudem a na co se mám připravit  , DĚKUJI ZA ODPOVED

ODPOVĚĎ

Dobrý den
je třeba Vaše investice skutečně doložit. Pokud nemáte účet tak postačí proplacené faktury či příjmové pokladní doklady apod.
K přesnější odpovědi bych potřeboval konkrétní podklady, které zřejmě zná Vaše právnička.
Obecně lze říci, že z titulu sjm máte oba nárok na polovinu hodnoty domu. U manžela by se měly odečíst prostředky, které jste do domu investovala výhradně ze svých prostředků.
Řešení mohou být v podstatě dvě. Buď manžela vyplatíte a uhradíte mu podíl hodnoty domu, pokud na to mít nebudete, tak soud rozhodne o prodeji domu a rozdělení výtěžku dle rozhodnutí.

Číst více »

pozůstalost po manželovi

DOTAZ

Letos v únoru jsem ovdověla. Manžel byl dlohodobě nemocný se srdcem ..., .a já vždy stála při něm a pomáhala mu jak jsem mohla.

Sňatek jsme uzavřeli v roce 1974. Manžel koncem roku 1993 koupil domek od svých rodičů. Domek potřeboval rekonstrukci, společně jsme zadali požadavek na vypracování stavebního plánku rekonstrukce (stavební plánek rekonstrukce a jeho kupní smlouvu s odhadem jsem doložila notáři).  Nakonec z domku zůstaly pouze obvodové stěny a všechno se muselo postavit znova. Rekonsrukci jsme dělali svépomocí a po manželovi nezůstaly žádné doklady. Asi před 10 lety probíhala v obci plynofikace a my jsme jí také využili. Na plyn máme i plynové ústřední topení.

Dělali se i další úpravy. Problém je v tom, že nemovitost zůstala napsaná pouze na manžela. Do všeho jsem vkládala jak práci tak i finance. Teprve týden před smrtí mi manžel řekl, že bychom měli všecno přepsat na mě, bohužel se tak už nestalo. Teď po jeho smrti mi bylo řečeno, že mám nárok pouze na jednu třetinu a další třetiny syn a dcera.

Příjde mi to nespravedlivé. Své děti miluji a věřím jim, ale různé živootní příběhy se špatným koncem a také možnost ovlivnění v budoucnu  jejich partnerem mě děsí. Bojím se možných problémů v budoucnosti.

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je zajímavé. Předpokládám, že dům byl pořízen do společného jmění manželů, nebo jste měli sjm zúženo?

POkud ne, tak na domě a pozemku by jste měla poloviční podíl a pouze polovina manžela by byla předmětem dědictví, kdy by platilo to co jste uvedla.

Číst více »

ostatní

DOTAZ

Tchýně je cizinka s trvalým pobytem v ČR a žije s námi ve společné domácnosti.Manželce chce koupit jako dar  Jak musíme postupovat aby vozidlo bylo zaevidované na jméno manželky a jak bude tento dar poztuzován k hladiska dědictví neboť se jedná o dar manželce.Nikoliv oběma manželům. Mám obavy,že pokud by vozidlo bylo posuzováno jako dar i když pouze manželce,ale dal byl přijat v době platnmémo manželství,že by  vznikl  nárok na dědictví mým dětem z jiného manželství

                                                                                         Děkuji

ODPOVĚĎ

Nikoliv. Pokud dar dostane pouze a výslovně Vaše manželka. Je dobré k tomu vytvořit i darovací smlouvu, pak se jedná o její výhradní majetek a v případě dědictví vůbec nebudou hrát Vaše děti žádnou roli.

Číst více »

vyzivne na dite

DOTAZ

Dobry den chtela bych se zeptat jestli plati u soudu pro vypocet alimentu nove tabulky ,a  jestli se vyse vyzivneho pocita ze vsech prijmu rodinnych prislusniku nebo jen prijmy manzela.dekuji moc za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

žádné tabulky v platnosti nejsou. Zatím se jen o nich mluvilo, ale soudy je zatím nepoužívají, protože k tomu není dosud žádný zákonný důvod a podklad.

Při stanovení výživného se vychází především z příujmů otce, k příjmům členů jeho domácnosti se pouze přihlíží. Rozhodně však nelze požadovat například vyšší výživné jen z toho důvodu, že nová manželka otce má sto tisíc korun příjem..Nejedná se o její vyživovací povinnost, ale vyživovací povinnost otce

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den..Chtěla bych vás požádat o pomoc.Jde o moji maminku s bratrem.Nemají bohužel přístup k internetu a nemají ani dostatek peněz na právníka,proto se obracím s prosbou na vás...

Jedná se o to ,že bratr obdržel exekuci na pohledávku z roku 1997,byl na ní vydán rozsudek 3.11.2000 číslo složky je 19c 255/99-22.Tuto pohledávku po obdržení rozsudku zaplatil,a doklad uschoval..

Před několika měsíci,doklad o zaplacení vyhodil..Myslel si,že nemá smysl dál uchovávat ústřižek (od zaplacení dluhu uplynulo skoro 10 let )

Má dotaz co teď s tím ???? Návrh na exekuci byl podán 29.6.2009 ,usnesení o exekuci vydáno 2.11.2009 ,výzva k exekuci vyzvednuta 30.4.2010...

Předem děkuji za jakoukoliv odpovědˇ....

ODPOVĚĎ

Dobrý den

záleží jak bratr pohledávku zaplatil, pokud to bylo převodem z bankovního účtu, může tento ještě najít, resp. požádat banku o výpis v daném období.

Pokud toto platil hotově na účet a doklad nemá, pak bohužel proti tomu nebude žádná reálná obrana...

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

 jsem na mateřské a samoživitelka,momentálně bez jakého-koli jiného příjmu.Který činní 7.600kč, ale jen nájem platím 7.500kč.Čím jsem se dostala do finanční krize a nemohla jsem splácet jiné pohledávky.Jsou na mě uvaleny exekuce a já už nevím kudy kam.Otec dítěte mi dluží na výživném,ale pomoci se nikde nedovolám.Chtěla by jsem podat insolvenční návrh, ale sama tomu dost dobře nerozumím a právního zástupce si nemohu dovolit.Můžete mi nějak poradit?    Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nemohu Vám poradit nic jiného než se porozhlédnout po internetových stránkách věnovaných problematice a pokusit zpracovat návrh na insolvenci sama. Je to ale poměrně složité a aby tento návrh soud přijal, musí mít všechny nutné náležitosti.

Číst více »

zúžení SJM soudem

DOTAZ

Dobrý den,

manžel získal oprávnění k podnikání, proto chceme zúžit SJM na základě soudního rozhodnutí. Předmětem SJM je  pozemek a na něm stojí rodinný dům, chtěla jsem se zeptat zda je nutné v návrhu tuto skutečnost uvést? A pak také jaká bude výše soudního poplatku? Děkuji za odpověď. T.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

vyrazně rychleji zúžení sjm dosáhnete u notáře a notářský zápis bude mít úplně stejnou hodnotu jako soudní rozhodnutí.

Navíc nebudete muset čekat, až se dostanete u soudu na řadu, ale vše vyřídíte u notáře v jednom dni, navíc se i dohodnete

jak budete chtít konkrétně věci upravit

Číst více »

Nesplnění dohody o vypořádání majetkových vztahů mezi manžely

DOTAZ

V roce 2004 bylo mé manželství rozvedeno a součástí rozvodu byla dohoda o vypořádání vzájemných majetkových vztahů. V této dohodě je mimo jiné to, že převedu ideální polovinu nemovitosti - domu na manželku (bývalou) a ta do 10 dnů poté , kdy bude proveden vklad vlastnického práva , převede tuto polovinu nemovitosti do výlučného vlastnictví nezletilé dcery. Vklad práva na manželku byl proveden v roce 2007.

Opatrovník byl už soudem ustanoven. Matce jsem i darovací smlouvu na dceru připravil, ale matka nechce smlouvu podepsat a tak je nemovitost stále celá v jejím vlastnictví, přitom polovina měla být převedena na dceru.

Mám strach, že dojde k promlčení a dcera polovinu nemovitostvi nedostane. Je možno podat na soud nějakou žalobu na splnění dohody o vypořádání vzájemných majetkových vztahů? Nebo je nějaká jiná cesta? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl správně odpovědět potřeboval bych zmíněnou dohodu vidět. Dle toho pak také můžeme určitě jak moc závazna pro Vaši bývalou

manželku tato dohoda je. Následně by pak byla vhodná obrana prostřednictvím výzvy ke splnění smlouvy, kde nebyla dosud splněna podmínka a následně také možnost odstoupení od smlouvy s požadavkem na vrácení části nemovitosti.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Poplatek za odvoz odpadu

DOTAZ

Dobrý den,

bydlím v podnájmu a trvalý pobyt mám hlášený na jiné adrese, kde se  poslední rok zdržuji. Má nájemce nárok po mě žádat zaplatit poplatek ještě jednou, když sem v bytě minimálně a platím ho v místě trvalého bydliště?

Děkuji.

ODPOVĚĎ

Pokud máte povinnost hrazení poplatku v podnájemní smlouvě, tak určitě platit musíte.

Číst více »

exekuce syna

DOTAZ

Syn narkoman nesplácí své dluhy,protože má u mě trvalé bydliště ,dluhy platím já.V případě, že již nebudu schopná dál platit,chtěla bych se zeptat mám nějakou šanci nepřijít o svůj majetek. Mám malou dceru, můžu se nějak bránit před exekucí syna. Moc děkuji za odpověď. Šrámková Petra.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

určitě takovou možnost máte. A rozhodně ani za syna jeho dluhy platit nemusíte. Je to pouze jeho odpověnost, zda si své závazky hradí či nikoliv.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

a řekneme si více.

 

Číst více »

mam trvale bydliste

DOTAZ

dobry den mam trvale bydliste u babicky ta zemrela pred dvemi lety ja neziji v cr vse vyrizuje moje maminka (dcera babicky). tento byt je statni a uz nejakou dobu ze uvazuje o jeho prodeji jenze protoze vznikl problem z placenim bytu a mesto dalo maminku k soudu k vuli neopravnenemu obohacovani i kdyz se tento byt nepronajima je prazdny!moji rodice by ho chteli odkoupit ja o ten byt zajem nemam .prosim poradte jaka je varianta a co bych mela udelat abych se nedostala do zbytecnych problemu jeste ja!predem dekuji za odpoved!!

ODPOVĚĎ

Dobrý dne,

Vy se rozhodně do žádný problémů nedostatenete. Pouhé trvalé bydliště na dané adrese, kde ani reálně nebydlíte Vás k ničemu nezavazuje ani s tímto nelze nějaké povinnosti spojovat.

Číst více »

Přeplatek z exekuce

DOTAZ

Dobrý den,chci se zeptat,byla mi nařízena exekuce z invalidního důchodu,která byla splacena dne 19.12.2007.Vznikl přeplatek a do dnešního dne mi nebyl vrácen.Exekutorka mi sdělila,že přeplatek byl zaslán zpět na ČSSZ,tam si ho mám vyžádat.Ona prý s tím nemá nic společného.Opakovaně jsem posílala žádost o vrácení přeplatku na ČSSZ,ale nikdo se mnou do dnešního dne nekomunikuje.Poraďte mi prosím,jak mám postupovat.A mám nárok i na penále z prodlení?Děkuji za odpověď.Farská P.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud prokazatelně vznikl přeplatek mohl Vám ho klidně vrátit už exekutor. Mám obavu, že bez advokátní kanceláře, která na správu vyvine dostatečně velký tlak a kde bude úřad nucen reagovat se z místa nějak rychle nepohnete.

 

Číst více »

Výpočet notářského poplatku

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je správné, aby notář započítal do dědictví naspořenou částku za penzijní připojištění pozůstalé manželky. Nejedná se pouze o navýšení částky, z které poté bude mít notář určitou provizi.

 

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Na to bohužel nejsem schopen bez znalosti bližších souvislostí odpovědět.

Číst více »

VÝŽIVNÉ

DOTAZ

DOBRÝ DEN,

MÁM SOUDNĚ ULOŽENO PLATIT VÝŽIVNÉ VE VÝŠI 3500 KČ NA SVÉHO SYNA. PŘED ČASEM JSEM PŘIŠEL O ZAMĚSTNÁNÍ A I O PŘÍJEM Z KTERÉHO MI BYLA VÝŠE VÝŽIVNÉHO VYPOČÍTÁNA.  NYNÍ JSEM V SITUACI ŽE SI NEMOHU DOVOLIT PLATIT CELOU ČÁSTKU. CHTĚL BYCH SE U VÁS INFORMOVAT ,KDYŽ SVÉ BÝVALÉ MANŽELCE NEUHRADÍM ČÁSTKU V DANÉ VÝŠI  ALE  V NIŠŠÍ  ,PROTOŽE SI NEMOHU DOVOLIT UHRADIT 3500 KČ. ZDA BY MI HROZIL NĚJAKÝ POSTIH. DĚKUJI ZA ODPOVĚD PŠENIČKA

ODPOVĚĎ

Ano, postih Vám určitě hrozit bude. Musíte využít jiné řešení a to podat návrh k soudu na snížení výživného. Odůvodníte ho ztrátou práce a nedostatkem finančních prostředků k hrazení výživného. A požádejte si o snížení se zpětnou účinností, aby se případné nižší platby, které nyní budete posílat vyrovnaly.

Číst více »

neopravnena manipulace s financnimi prostredky

DOTAZ

dobry  den  chci se  zeptat  jestli  ma pravo  vybor  sdruzeni vlastniku bytovych jednotek   vypracovat  fakturu na  me  jmeno  , na  opravu  fasady  kterou jsem ja  osobne  neposkodil ,   a nasledne  bez  meho  souhlasu  a  vedomi strhnout  tuto castku  s  preplatku mych   zaloh  na  ohrev  a  topeni  TUV   dekuji za  radu   a  jest  mam  sanci  podat  na  ne  trestni  oznameni 

ODPOVĚĎ

Dobrý den

záleží na tom, zda tuto možnost umožnují stanovy, nebo rozhodnutí shromáždění vlastníků bytových jednotek. Pokud ano, pak na to právo má, protože se jedná o mimořádnou úhradu společných prostor, pokud však žádné rozhodnutí shromáždění k této věci neexistuje, a výbor jedná jen na základě vlastního uvážení tak k tomu právo rozhodně nemá

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU