Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

SJM

DOTAZ

Jsem s manželem rozvedená. Protože se nejsme schopiní dohodnout o rom, jak  vypořádáme dům se zahradou, který je v sjm, musím podat žalobu. Zajímalo by mě, jaký bude soudní poplatek - dočetla jsem se, že za každou nemovitost je to 3000Kč. To znamená 1 x za dům, 1x za pozemek pod domem a 1 x za zahradu- tedy 9000Kč? Poplatek se platí hned při podání žaloby? A ještě mě zajímá, co uvést do žaloby - neznám cenu nemovitostí. Stačí, když napíšu, že chci, aby soud přikázal dom a pozemky mě a manžel mi vyplatil polovinu z ceny určené znalcem? ( Nemusím uvádět nějakou konkrétní částku?) Nebo mám nechat vypracovat svůj odhad - není to zbytečné, když soud asi nechá taky udělat  posudek. Děkuji za praktické informace. Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

poplatek ve Vašem případě bude činit 10 000,- Kč - 1000 + 3 x nemovitosti po 3 000,- Kč.

Je zřejmé, že o tuto částku přijdete. Určitě je praktické nechat si už nyní soudním znalcem udělat odhad tržní ceny nemovitosti, aby jste mohla v návrhu již argumentovat konkrétními čísly na vypořádání.

Pokud navrhnete aby soud přisoudil nemovitosti Vám, pak budete muset manžela vyplatit Vy, nikoliv on Vás a půjde o cenu určenou tímto posudkem.

Nicméně přikláněl bych se k řešení, že by jste nechali udělat tento kvalifikovaný odhad a na jeho základě se dohodli, protože soud rozhodne stejně očekávaným způsobem akorát Vás to bude stát o těch 10 000,- Kč resp. další náklady více

mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

VĚCNE BŘEMENO

DOTAZ

Dobry den,chtěl bych se zeptat ,přitelkyně ma ke svemu bytu u tchyně věcnebřemeno uživani bytu 2+1 v četne soc.mam pravo bydlet sni jako druh,nebo se musim ptat a mit svoleni  majitele oběktu.(rodinneho domku).Děkuji.SNIEGON

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

záleží jak je koncipována smlouva o zřízení věcného břemene. Pokud tam nejsou žádná omezující ustanovení, pak jako příslušník společné domácnosti máte nárok bydlet s přítelkyní. Je však třeba tuto skutečnost oznámit majiteli objektu a případně navýšit zálohy za služby

Číst více »

postup při darování nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den !

Mám následující dotaz k postupu při darování nemovitosti zatížené hypotekou:

Vlastníme s manželkou nemovitost v níž má trvalý pobyt syn s rodinou (manželka + 3 nezletilé děti). Na změnu

charakteru využití této nemovitosti z rekreačního domu na nemovitost určenou pro trvalý pobyt si syn s manželkou

vzali hypoteční úvěr. My s manželkou jsme dle zástavní smlouvy k nemovitosti (vystavené hypoteční bankou)

zástavci.

Jak máme postupovat (např. jaké nutné doklady musí být zajištěny apod.) když  (a) chceme tuto nemovitost darovat

synovi s manželkou.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

darovat nemovitost můžete, je však třeba zátěž v podobě zástavy kvalitně zapracovat do darovací smlouvy a oznámit bance převod vlastnictví nemovitosti.

Je to třeba upravit z důvodu budoucích práv nových vlastníků a také musí být darovací smlouva bezchybná ve vztahu ke katastru nemovitostí.

V případě zájmu o vypracování nutných dokumentů či zajištění celého převodu naší advokátní kanceláří mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com kompletní cena 2 500,- Kč.

 

Číst více »

odstoupeni od kupni smlouvy auta

DOTAZ

koupila jsem auto a pred prepisem na stk zjistili ze v aute le jiny motor ,takze mi auto nemohou prihlasit. proto chci odstoupit od kupni smlouvy ,ale predchozi majitel nechce.dekuji za radu

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nezbude než od smlouvy odstoupit jednostranně, písemně, s uvedením důvodu a výzvou k vrácení peněz.

Měli jste na koupi auta nějakou smlouvu? Doporučuji odstoupení sepsat nějakým odborníkem, protože se bude

jednat o důležitý podklad k případné žalobě na vrácení částky.

Je možné, že bude nutné podat žalobu, pokud prodejce peníze dobrovolně nevrátí.

Mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych se zeptat,co dělat,když byla soudem nařířena bývalemu manželovi exekuce na plat za neplacení výživného.Výkon rozhodnutí nabyl právní moci 13.dubna 2010,ale do dnešního dne mi od jeho zaměstnavatete nepřišla žádná částka.Děkuji Melicharová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ještě vydržte. Prozatím je ještě brzo celou věc hodnotit. Nějakou dobu trvá než rozhodnutí nabude právní moci a než se u zaměstnavatele vše zúřaduje. Rozhodně se nemusíte bát, že by zaměstnavatel exekuci neprováděl. Mohl by mít z toho velké problémy, kdyby soudní rozhodnutí nerespektoval.

Číst více »

Rozvodové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den.

Zhruba před rokem a čtvrt jsem se s manželem rozvedla.Společně s manželem jsme se dohodli,že byt si ponechám já. /Tento byt užívám spolu se svým synem,který mi byl svěřen do péče/. Tedy po rozvodu jsem se stala výlučným vlastníkem bytu.Tento byt mám již převedý na své jméno v katastru nemovitostí. Na byt jsme měli úvěr,který jsem sama doplatila .Je toto rozhodnutí soudu konečné,nebo má bývalý manžel možnost požádat zpětně o vyrovnání.A pokud ano, jaká je lhůta na podání žádosti.

Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud se jednalo o rozhodnutí soudu, nemá již bývalý manžel reálně žádné možnosti, jak toto napadnout

Číst více »

exkuce na soc.davky

DOTAZ

dobry den volala mi pani z uradu prace ze je podana exekuce na mou druzku z soc,davek na cemz druzka ma teda pobyra rodicovsky prispevek.ale urednice mi rekla ze chce strhavet i z mych davek kde beru pridavky na 4 deti a socialni pripklatek.nejsme manzele a ani nebudem.je mozne aby strhavaly i me?a je vubec mozne aby strhavaly exekutori z soc.davkach?na kazdem podani o soc.davky je jasny zakon ze penize respektive soc.davky vyplacene rodine a detem musi byt vyuzity jen a jen pro potrebu deti.

jsme sice rodina ale nemohou preci dva ruzne soc.davky dat do hromady?

dale mame doma velmy nemocneho synka.

dekuji za odpoved   POHLODKO

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

 

toto rozhodně možné není a přijde mi to téměř skandální. Nemohou zatěžovat srážkami někoho, kdo není za splácení dluhu někoho jiného odpovědný.

Rozhodně by jste se měl bránit

Číst více »

Daň z převodu nemovistí

DOTAZ

Dobrý den,

s bývalým přítelem jsme si před třemi lety koupili byt do osobního vlastnictví na úvěr ze stavebního spoření. Každý jsme vlastnili polovinu bytu a každý měl na své jméno napsanou polovinu úvěru ze stavebního spoření. Po rozchodu jsme se domluvili, že byt zůstane expříteli - bude jediný majitel a zároveň jediný dlužník u stavební spořitelny. Moje smlouva o stavebním spoření tedy bude zpět ve spořicí fázi a celý úvěr převezne na svou smlouvu on. Za to zůstane na mé smlouvě  o stavebním spoření určitá částka jako vypořádání. Nyní je již proveden převod nemovisti i převod úvěru ze stavebního spoření a mě zajímá, zda základ daně z převodu nemovitosti bude kupní cena mé poloviny bytu (což byla vlastně celková výše úvěru, který ještě není zdaleka splacen), nebo částka, kterou jsem tímto vypořádáním získala. Nebyla sepsána žádná koupní smlouva, vše proběhlo na základě dohody o vypořádání podílového spoluvlastnictví.

Děkuji Vám za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

daň z převodu nemovitostí uhradíte z hodnoty vypořádání, které jste vypořádáním získala, nebo z odhadní ceny Vašeho podílu podle tého, která z cen je vyšší. Hradí se 3 procenta z této ceny

Číst více »

zrušení trvalého pobytu

DOTAZ

Dobrý den, prosím poraďte jak úspěšně zrušit trvalý pobyt dvěma osobám (nevlastní bratři), které jsou trvale hlášeny v rodinném domě, jehož  jsem výhradním vlastníkem. V objektu jsou přihlášeni k trvalému pobytu již od mého dětství, kdy byli vlastníky moji prarodiče, kteří již nežijí. Dům jsem získala darovací smlouvou od svých rodičů v době, kdy se zde bratři již nezdržovali (jeden bydlel s manželkou v jiném městě, druhý také - pokud zrovna nebyl ve výkonu trestu), jak jsem později však zjistila, nikdy se z domu bohužel neodhlásili. Dnes jsou oba rozvedeni a jeden z bratrů se v místě hlášeného trvalého bydliště nezdržuje již několik let a žije neznámo kde - pokoušela jsem se o zrušení jeho trvalého pobytu na obecním úřadě - odkázali mě na policejní služebnu - ti na soud..... Zkoušela jsem to soudní cestou - neúspěšně - samosoudkyně můj návrh zamítla jako neoprávněný (bratr se k jednání pochopitelně nedostavil, ani jeho určený zástupce). Zato se v domě záhy objevil exekutor, který kvůli jeho dluhům na výživném naštěstí pro mě zabavil jen jeho pár kousků starého zničeného a bezcenného nábytku. Exekutoři (vymahači dluhů?) údajně podle sousedů jezdí i za druhým bratrem, který se v objektu zdržuje (na tzv. výminku, nikoli přímo v domě), ale na katastru mi bylo řečeno, že hlášení trvalého pobytu se vztahuje k nemovitosti - číslu popisnému - čili k domu jako takovému. Tento bratr, který byl mnohokrát  ve výkonu trestu, nepracuje, neplatí zdravotní ani sociální pojištění, nemá platné doklady, je to víceméně nepřizpůsobivý jedinec, který čas od času v objektu něco poškodí nebo odcizí, vzhledem ke své bohaté kriminální činnosti má však potřebné zkušenosti v tom, aby výše jím způsobené škody nebyla právně postižitelná nebo mu nebylo možné čin prokázat. Mám malé dítě a obávám se o jeho mravní výchovu, ale i bezpečí. V současné době jsem na rodičovské dovolené a objekt užívám nejen k víkendovým pobytům, ale přes léto i k trvalému bydlení. Asociální bratr se před námi víceméně ukrývá a nekomunikuje, nicméně je v objektu stále přítomen a my jsme existenci nuceni snášet a obtěžuje nás - promiňte - např. vykonáváním malé potřeby kolem domu a na zahradě. Chápu, že jeho setrvávání na pozemku odhlášení z trvalého pobytu nezabrání (možná ho i vyprovokuje k nějakým protiakcím vůči nám), ale aspoň administrativně (proti případným exekutorům apod.) by nám snad pomohlo. Jak toho však máme dosáhnout? Děkuji za radu, Monika Wonesch.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Váš problém chápu a můžeme ho vyřešit. Městský úřad nejednal správně, když Vás odkazal na policii. Po splnění nutných podmínek odhlásit bratra z Vašemu domu musí. Důvody pohodlnosti, či jiných problém zaměstnanců úřadu Vás zajímat nemusí.

Odhlášení z trvalého bydliště prvního bratra, pokud se tam skutečně nevyskytuje dokážeme zařídit a standaradně to pro klienty děláme.

Co se týká druhého bratra, tak tam je situace trošku jiná, protože ten objekt užívá a je tam k dosažení. Nicméně směr kterým postupujete není asi nejefektivnější. Předně bych se nevěnoval nyní odhlašování z trvalého bydliště, ale podání návrhu  k soudu na vyklizení nemovitosti, protože on předpokládám užívá prostory v domě bez jakéhokoliv právního titulu a k tomu ho ani trvalé bydliště neopravnuje.

V případě vyklizení soudní rozhodnutím, kdy následně můžete toho člověka nechat násilně vystěhovat z domu, můžete následně podat i s podporou této listiny požadovat zrušení trvalého bydliště i druhého bratra.

Nicméně je to poměrně pracné a časově náročné, takže počítejte s několika měsíci kdy se věc bude řešit.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

Číst více »

Žaloba na žalobce

DOTAZ

Dobrý den,

mám dva dotazy.

první: myslí, že pravník, kterého jsem si vzal je buď neschopný nebo snad domluvený s protistranou, protože u soudu to vypadá jak kdyby si podklady před stáním ani nepřečetl nebo se rozhodl je nepoužívat, a když mu něco k tomu řeknu při soudu, tak odpoví že to není třeba. Soudní řizení je nyní cca v 1/2, mám si tohoto pravníka nechat a vzít si jiného až k odvolání, pokud to dopadne v můj neprospěch nebo se ho zbavit hnedka, bohužel od toho mě odrazuje to, že soud už je v pokročilé fázy.

druhý: podal na mě žalobu klient, kvůli defakto nějaké blbosti (proti čemuž mám důkazy, které pravník z neznámeho důvodu zatím neuvadí, ikdyž by jasně usvědčili žalobce ze lži, když vypovídal) a to si myslím, že z důvodu promeškání. Tento člověk mě žaluje, ale zatím mě už dva a půl roku dluží sám peníze. Nyní se žalobce, už po několikráté omluvil z důvodů nemoci a bliží se pro mě doba 3 roků, kdy bych mohl já žalovat člověka co mě teď  žaluje o dlužnou častku. Pravník mě řekl, že žalobu na něho lze podat až po ukončení tohoto soudu, tedy po dořešení jeho žaloby na mě. Je tomu opravdu tak?

 

předem děkuji za čas a odpověd

Pavel

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den

k první otázce. Je to jen na Vás a na Vašem pocitu z advokáta. Nicméně v jako jiných profesích můžete narazit na advokáta kvalitního a na advokáta horšího. V každém případě je advokát povinnen poslouchat Vaše návrhy a řídit se jimi, pokud na nich trváte.

K druhé otázce je to nesmysl. Pokud se jedná o jiný nárok vůči protistraně, tak můžete žalobu podat bez problémů již nyní. Jím podaná žaloba s tím nesouvisí. Další možností je podat protinávrh a uplatnit svou pohledávku s návrhem na započtení v rámci probíhajícího soudního řízení.

Rozhodně odmítám, že by se muselo čekat na ukončení soudu v případě, kdy se jedná o úplně jinou pohledávku z jiných důvodů a to jen proto, že protistrana Vás zažalovala dřív.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Převzetí zásilky základní školou pro nezletilého syna

DOTAZ

Vážení,

tímto bych Vás chtěla požádat o radu, jak mám postupovat v tomto případě. Jsem rozvedená a můj syn má se s vým otcem zakázaný styk. V současné době se otec snaží dítě kontaktovat písemně a to tak, že zásilky posílá na adresu základní školy, kam syn dochází. Vzhledem k tomu, že syn utrpěl návštěvami otce psychické trauma, nemá ani zájem o jakýkoliv písemný styk s otcem. Škole jsem dala písemné prohlášení, že si nepřeji, aby synovi poštu předávali a aby mu ji ani od doručovatelů České pošty přebírali. Ředitel školy s tímto nesouhlasil. A tvrdí mi, že je povinen zásilky pro mého syna přijímat. Chtěla jsem se zeptat, zda je povinen zásilky pro syna přijímat a jaké mohu podniknout kroky, aby synovi nebyly zásilky od otce doručovány.

Předem děkuji.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

a na základě čeho je povinnen poštu přijímat? Na to by Vám měl odpovědět a odkázat se na konkrétní právní předpis. Já o žádné takové povinnosti nevím. Dopisy mají být směřovány na trvalé bydliště dítěte, nikoliv do školy. Takto přijatá zásilka by měla být vrácena odesílateli s tím, že adresát na adrese nebydlí.

Číst více »

formulář-příkaz k úhradě nákladů exekuce.

DOTAZ

Dobrý den,prosím o zodpovězení dotazu a předem děkuji za odpověď.Z podnikání mám závazky,které řeší oprávněný exekucí na mou mzdu.Jistina vč.příslušenství byla uhrazena z mého platu,kde předtím skoro 2 roky

byla deponována na účtu zaměstnavatele,protože pan exekutor zaměstnavateli neposlal nabytí právní moci.Po mnoha urgencích a napsání žádosti mnou na příslušný OS o vyznačení právní moci ex.příkazu se deponovaná částka

z účtu zaměstnavatele odepsala vč.částky-předpokládané náklady exekuce-nebyl zaslán žádný formulář-dle EŘ,

kde by byla vyčíslená skutečná částka nákladů exekuce,místo toho došlo k navýšení částky- předpokládané náklady

exekuce,bez žádného zdůvodnění-opět bez formuláře-Příkaz k úhradě nákladů exekuce.Prosím,je možné se proti téhle svévoli se strany exkutorů nejak bránit a jak.Děkuji!

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to velmi těžké. Pokud chybu zaviní přímo exekutor či jeho zaměstnanec můžete podat návrh exekutorské komoře, resp. stížnost na činnost exekutora a nechat jeho činnost prověřit. Obecně lze říci, že tyto stížnosti nebývají vždy účinné. Jiným řešením je pak podání stížnosti ministerstvu spravedlnosti.

Číst více »

alimenty a dluhy.

DOTAZ

Dobrý den.Chtěl bych se prosím vás zeptat,mám soudem stanovené platit alimenty 2000kč.Mám dluhy.Moje bývalá manželka odmítá dát návrh soudu na exekuci mé mzdy kvůli alimentům.Jde o to že by mi je strhávali jako přednostní pohledávku a mě by zůstávalo to minimum podle zákona.Jinak mi hrozí že ze mzdy co my zůstane 14000 čistého spadnu na 5700 kč.Dělá to úmyslně.Pravděpodobně už mi soud nesníží alimenty.Co mám dělat,sám na sebe podat návrh na exekuci podat nemůžu a sociální pracovnice na to žádný formulář nemá.Některé dluhy jsou společné a něco je moje.Děkuji za odpověd.Franta.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

minimálně v této fázi napište oficiálně doporučeně do vlastních rukou bývalé manželce výzvu k podání návrhu na exekuci srážkami ze mzdy a vysvětlete z jakého důvodu toto požadujete. Ze Vám po uhrazení jiných závazků již nic nezbývá, ačkoliv chcete platit.

Je to důležité především z toho důvodu, že kdyby ona podala na Vás trestní oznámení pro trestný čin, tak Vy se tímto z toho bez problémů vyviníte.

Číst více »

Vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,s mojí přítelkyní jsem byl tři roky a z toho jsem žil u ní v RD ve společné domáctnosti asi rok. Po tuto dobu vztahu jsem se snažil být přítekyni a jejím dětem oporou,ale bohužel to nedopadlo nejlépe.Chci se Vás touto cestou zeptat na jednu věc.Investoval jsem do její nemovitosti finanční prostředky na celkovou rekonstrukci,ale byly jsme dohodnuti ústně,že v případě rozchodu se vypořádáme bez nějakých podrazů.Ale nyní se ukázalo že to tak není.Snažil jsem se s ní dohodnout na nějakém řešení,ale bez úspěchu.Čekal jsem rok že se dohodnem,ale bez úspěchu.Můžete mi v této ošemetné záležitosti poradit,jelikož přítelkyně chce danou nemovitost prodat a o vypořádání se mnou nechce ani slyšet.Děkuji Vám

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

napadá Vás nějaký důkaz, který by se dal v této souvislosti použít? Psal jste, že vše mělo fungovat na základě ústní dohody. Nicméně mohl by jste najít nějaké výpisy z bank, či nějaké svědky, které by mohli potvrdit, že jste přítelkyni poskytoval nějaké finanční prostředky? Nebo třeba nějaké maily, kdy jste s ní o tom komunikoval, sms apod.?

To jsou základní věci, které je třeba objasnit, než budeme pomyšlet na další postup.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Rekonstrukce bytu

DOTAZ

Dobrý den,

Před sedmy lety,přidělilo město manželoví byt na opravu.Dostali jsme i dekret,ale teď když se chceme odstěhovat,tak prý nemáme nárok,byt přenechat,nikomu.Máme ho prý vrátit úřadu.Bez jakých koliv nároků.My jsme s tohoto bytu,který byl kategorie 4,udělali kateg.2.opravdu ho musíme vrátit úřadu?děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

není to tak jednoduché. Záleží co je uvedeno ve smlouvě, kterou Vám město byt přidělilo a jak jsou tam řešené náklady na rekonstrukci a opravy.

Obecně pokud jste byt zmodernizovali, máte  nárok na úhradu investic, které jste do bytu vložili, resp. zhodnocení bytu, v případě, kdy město s rekonstrukcí souhlasilo. V opačném případě by se jednalo o bezdůvodné obohacení a mohli by jste požadovat vrácení vložené částky.

Pokud to vhodně použijeme, pak bychom mohli na město vytvořit nátlak, aby se z obavy, že budou muset něco platit, Vám nakonec povolí výměnu bytu apod.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz ohledně výživného. Je mi 23 let a jsem student VŠ (studovat budu min. další dva roky), otec platí 1200 Kč měsíčně a nechce mi zvýšit alimenty (namítá, že dává dárky - i když neodpovídají výši výživného, kterou by měl hradit). Jeho finanční situace je více než dobrá (velký dům, dvě auta v hodnotě cca 2 mil. Kč, tenisový kurt atd.). Dělá daňového poradce (podnikatel), a proto může být komplikované prokázat jeho příjem. Navíc jeho manželka se stará o domácnost, nepracuje a s ní má další dvě děti. Zároveň se stará o dceru jeho manželky z prvního manželství, která s nimi žije ve společné domácnosti (23 let). Bratrovi, kterému je 19 let koupil již druhé auto (cca. 800 tis., první auto v téže hodnotě), jeho nevlastní dceři v průběhu let dvě auta (obě cca. 300 tis. a další zdědila právě po mém 19-ti letém sourozenci). Já jsem nedostal ani jedno auto. Je to jenom příklad jeho vynechávání mě z koloběhu. Mám několik otázek: Jak postupovat, nebo za kým jít v první řadě, pokud otec nechce spolupracovat (ohledně výživného)? 1200 Kč jistě neodpovídá skutečné hodnotě alimentů - nebude to soud brát z mé strany, že chci pouze peníze? Je možné podat žádost o zvýšení alimentů anonymě? Bude soud přihlížet i k nedostatečné výši alimentů zpětně např. dodatkově vyměří jejich celkovou výši? Pokud nebude mít otec dostatečný příjem, který neodpovídá jeho majetkové výši, kde bude soud hledat relevantní informace pro rozhodnutí o výši aliementů? Děkuji za odpověď a jsem s pozdravem. Petr Kutílek

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

předpokládám, že toto výživné je vyměřené již před hodně dlouhou dobou.

Zalobu anonymně určitě podat nemůžete. Můžete jí ale podat v zastoupení advokátní kanceláře, nicméně ani tak nebudete plně anonymní a bylo by to dražší.

Obecně mám za to, že výživné by klidně mohlo činit i 3 000,- Kč maximálně. Předně. To že otec nemá oficiálně příjmy nic nemění na tom,že má dostatečně velký majetek, který může prodat v případě, kdy nezvládá svou vyživovací povinnost. To samé platí o nákupu automobilů apod.

Vlastnictví Vámi uváděné nemovitosti či dalších věcí lze prokázat výpisem z katastru.

Výživné můžete požadovat až 3 roky nazpátek.

Základem je tedy vypracování kvalitního návrhu, ze kterého bude soudci zřejmé v jaké jste situaci, v jaké situaci je Vás otec, že současné prostředky Vám nestačí ani na pořízení učebnic apod.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Prodej nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den!
Po smrti mého strýce došlo k dědickému řízení. Jeho dům byl rozdělen polovinou jeho sestře a po čtvrtinách mně a mému bratrovi. Rozhodli jsme se dům prodat. Ale sestra zesnulého nesouhlasí se snížením ceny nemovitosti, jakékoli diskuze na toto téma odmítá a nemá na ni vliv ani rada realitního agenta. Proto bychom se Vás, já a můj bratr, chtěli zeptat, jestli existuje nějaké řešení prodat naši půlku a teta ať si s tou svojí dělá, co chce. Děkuji! Kynclová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

prodej poloviny nemovitosti se samozřejmě dá, ale je to mnohem těžší a nevýhodnější, než v případě prodeje celé nemovitosti.

Prvním možným řešením je tedy prodej polovičního podílu s tím, že teta má předkupní právo k tété polovině

Druhým možným řešením je vyzvat ji k vypořádání spolulvlastnictví prodejem nemovitosti s tím, že pokud se nebude chtít dohodnout předáte celou věc soudu k vyřešení.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Odcizení obrázku

DOTAZ

Dobrý den,

nafotila jsem si svůj výrobek a udělala z něho koláží v PC obrázek, který slouží k prezentaci našich webových stránek. Surfováním na netu jsem ke svému překvapení narazila na slovenskou firmu, která vyrábí stejný sortiment zboží a která tento obrázek v nezměněné formě (pouze doplnila svou webovou adresu) použila jako hlavní obrázek na svých webových stránkách pro svou prezentaci a zároveň jako svůj banner, který je již na několika dalších jimi spřátelených webových stránkách, se kterými si v rámci reklamy tyto bannery vyměnily. Upozorňuji, že na obrázku je mnou vyrobený výrobek, který oni v nabídce samozřejmě nemají, a obrázek samotný je pro mne "mým dítětem", nad jehož tvorbou  jsem strávila mnoho času. Jak je možné se proti takovému zneužití bránit?

Moc děkuji, zdraví Simona P.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

bránit se můžete v podstatě jediným způsobem. Doporučený dopis sepsaný advokátní kanceláří

s výzvou o stažení autorského díla, jehož jste tvůrcem s uvedením možných následků v případě,

že výzvy neuposlechnou - soudní poplatky, advokátní zastoupení, náhrad škody apod.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

byt na hypoteku - vyporadani v pripade rozvodu

DOTAZ

Dobry den,

            s manzelem se budeme nejspis rozvadet, v dobe manzelstvi jsme si poridili byt ve kterem bydlime s 2 detmi, byt je na hypoteku, kde jsme oba dluznici a take je na oba psany. Ja jsem na materske dovolene a nezvladnu byt sama splacet v pripade, ze bych v nem s detmi zustala. Plati se nejake vyzivne take na manzelku, pokud je na materske dovolene, muze me manzel i s detmi vyhodit z bytu? Ma nejakou povinnost platit alespon polovinu uveru, kdyz je vlastnikem poloviny bytu? Napada Vas nejake reseni situace, dekuji moc za odpoved...Aneta

ODPOVĚĎ

Dobrý den.

obecně pokud má menžel výrazně vyšší příjmy než Vy a Vy jste přitom na mateřské dovolené, tak máte možnost požadovat výživné nejen na děti, ale i na sebe. Rozhodující je skutečně výše jeho příjmu. Obecně je nyní povinen kdokoliv z Vás splácet celou splátku hypotéky. Banku nyní nezajímá, že nemáte dostatek peněz na splácení a že by měl polovinu splácet manžel. Banka chce prostě úhradu po kterémkoliv z manželů.

Manžel Vás vyhodit z bytu rozhodně nemůže. Doporučuji však již nyní si vypořádat spoelčné jmění manželů a tedy i splátky úvěru, aby jste měla nějaký smluvní podklad pro plnění. V opačném případě Vám mohou nastat problémy tak jak jsem uváděl výše.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Vypořádání po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den,prosím o názor na situaci.Manželé se po rozvodu dohodnou,že manželka se vzdává členského podílu s tím,že v bytě bude bydlet do doby než jí manžel vyplatí polovinu anuity(čímž manželka chápala při podpisu vzájemné dohody před rozvodem polovinu hodnoty za následný převod členství manželem-on tím myslel a řekl až u soudu přímo anuitu-což je mnohem nižší částka).Dohodli se,že on byt prodá,koupí si jiný a ona dostane půl té "anuity".Soud však rozhodl,že manžel manželce obstará náhradní bydlení a jemu zůstává dle jejich dohody původní byt.
Manžel byt prodal a za nesrovnale menší částku pořídil manželce nájemní smlouvu u jiného družstva.Ta pak zjistila,že nájem bytu je na dobu určitou cca 4 roky a není si jistá prodloužením nájmu.
Rozdíl,který zůstal po koupi bytu pro manžela a manželku byl cca 500tis.Tu si manžel ponechal.
Ptám se tedy na jak dlouho musí trvat nájem náhradního bytu,co bude žena dělat za 4 roky?Měl na to soud právo,jestliže myslela,že anuitou se myslí částka za celkovou hodnotu bytu?-Byt získali v manželství,ale byl psán na manželku do doby dohody,ta pak na manžela byt převedla a chtěla mu byt nechat s tím,že chce bydlet jinde,ale počítala,že dostane polovinu.
Dále,měl manžel právo si rozíl peněz po koupi nájemní smlouvy manželce ponechat?Jde s tím ještě něco udělat?
Jako poslední,jestliže byl psán byt na manželku-členství- a pak ho po rozsudku manžel prodal a po koupi nového bytu zbyl uvedený rozdíl,měl částku zdanit?
Našli jsme,že pokud nebyl majitelem bytu(nevím jakého vlastnictví se týká) aspoň 5 let,musí příjem zdanit,nebo pokud za ni nepořídil bydlení.On pořídil,ale čáast peněz zbyla. Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den

to je právě problém v případě, kdy u takto významných rozhodnutí nevyhledáte pomoc odborníka. Tato úspora se manželce výrazně prodražila a možná přijde i o bydlení. Přitom za pouhou poradu s návrhem řešení a rady na co si dát pozor, by jí nestálo více než  1500,- Kč. Následně pak už se zpožděním řešíme takovéto následky.

Momentálně už s tím bude jen těžko možné něco dělat. Problém vidím v nejasné formulaci dohody kdy anuita je samozřejmě úplně něco jiného než podíl na hodnotě členských práv a povinností

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU