Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Napadení darovací smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,ráda bych se zeptala zda a jakým způsobem lze napadnout darovací smlouvu uzavřenou mezi mou sestrou a rodiči.Myslím si že tato smlouva na jejich nemovitost byla uzavřena za nevýhodných podmínek.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Vy tuto smlouvu napadnout sama o sobě nemůžete, protože nejste účastníkem této smlouvy. Pouze v případě, že by jste měla na věci právní zájem. Nicméně by to bylo velmi obtížné, a pravděpodobnost zpochybnění vidím jako velmi malou. Ono je těžké u darovací smlouvy mluvit o její výhodnosti či nevýhodnosti. Pro dárce by mohla darovací smlouva vždy nevýhodná, protože se vzdává věci a nic za to nemá. Ale jistě tento vztah takto chápat nelze.

Číst více »

darovací smlouva na nemovitost

DOTAZ

Dobrý den,prosím Vás o radu jak definovat dárce v darovací smlouvě pro nemovitost jestliže jsem spoluvlastníkem se svým otcem a on mi chce svůj díl darovat

ODPOVĚĎ

Definujete ho celým jménem, rodným číslem a trvalým bydlištěm, stejně jako sebe.

Pokud chcete mít jistotu, že darovací smlouvu budete mít v pořádku, můžu Vám jí poupravit či kompletně připravit za částku 1000,- Kč kromě částky 500,- Kč za poplatek na katastru nemovitostí s tím už žádné jiné výdaje míti nebudete.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

Číst více »

Privatizace bytů ve vlastnictví města

DOTAZ

Dobrý den. jsem nájemníkem nebytového prostoru (garáže) v obytném domě, který je ve vlastnictví města. Město se rozhodlo tyto bytové i nebytové jednotky privatizovat. Nájemníci v bytovém domě se rozhodli, že nebudou své byty privatizovat jednotlivě, ale že založí družstvo. Tímto účelovým krokem docílí toho, že nejsou povinni příjmout za členy družstva nájemníky nebytových prostor. Kdybych v daném domě bydlel a zároveň byl i nájemníkem garáže, bylo by vše v pořádku. Bohužel bydlím o ulici dál. Vše se má rozhodnout na ústavující členské schůzi družstva. Cítím se tímto postupem poškozen a není mi jasné, proč zrovna nájemníci nebytových prostor nebydlící v daném obytném domě, se nemusí stát členy zakládajícího družstva. Záleží pouze na vůli nájemníků bytových jednotek. Z tohoto důvodu by mě zajímalo, který zákon tento postup upravuje. Prostudoval jsem zákon č.72/94 Sb.- o vlastnictví bytů, § 2 - vymezení pojmů a také §§ 22, 23, ale nedošel jsem k žádnému závěru. Děkuji za odpověď. Z.Koch.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

ono se ani k ničemu nedoberete, protože toto žádný zákon neupravuje. Je jen na vlastníku domu, jak prodá jednotlivé jednotky v domě a komu a jakým způsobem. Nárok nájemníka na koupi nebytového prostoru zde není. Město se může například rozhodnout, že zprivatizuje pouze bytové jednotky a nebytové si ponechá, ani v tomto případě nemáte žádnou možnost obrany. V případě vzniku družstva se tak stanete nájemce tohoto družstva, které vstoupí na místo města. S družstvem se pak můžete dohadovat, zda Vám nebytový prostor odprodá či nikoliv.

Číst více »

jak darovat pozemek rodinnemu prislusnikovi

DOTAZ

Dobry den,

Jsem Cecho-American s ceskym a americkym obcanstvim ( pobyvam dlouhodobe v Kalifornii) a moje maminka zijici v Ceske Republice me chce darovat zahradu kterou matka  vlastni v Ceske Rebublice. Zahrada je "vyplacena" a nema zadne vecne bremeno. Poradte me prosim jak prevest tuto nemovitost od maminky na moje jmeno a jestli musim byt pri teho zalezitosti pritomen v Ceske Republice. Predem dekuji za vas cas a radu.

S pozdravem, Paul Zellman

ODPOVĚĎ

Dobrý den

převodu nemovitosti vůbec být přítomen nemusíte. Vše dovedeme zařídit i takto na dálku.

Je třeba připravit kvalitní darovací smlouvu v potřebném množství, spolu s návrhem na vklad do katastru nemovitostí.

Vy si na jednom z výtisků smlouvy pouze ověříte podpis - např. na českém konzulátu či velvyslanectví, kde tuto službu dělají

a následně podepsané smlouvy zašlete mamince, která na téže smlouvě ověří podpisy. Následně může smlouvy předat či zaslat naší advokátní kanceláři,

která přepis na katastrálním úřadě kompletně bezproblémově zařídí.

 

Číst více »

Darovani pozemku

DOTAZ

Dobry den.chtel jsem se zeptat moje maminka mi chce darovat zahradu,ale mam jeste starsi sestru jak ona v teto situaci bude figurovat?Dekuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Vaše sestra v tom nijak figurovat nebude.

Je jen třeba darovací smlouvu sepsat kvalitně a myslet i na tato ustanovní, aby nemohla být v budoucnu

ze strany sestry či koholiv jiného zpochybněna. Ideální by tedy bylo,kdyby jste si nechali smlouvu sepsat

od advokátní kanceláře, kde bude zřejmé, že smlouva byla sepsána standardně a že babička byla příčetná

v době podpisu a nikdo na ní nijak netlačil.

Sepsání darovací smlouvy Vás vyjde maximálně na 2 000,- Kč, kromě toho ještě budete hradit 500,- jako poplatek

za vklad na katastru nemovitostí. Jiné náklady už s převodem mít nebudete. Jako vnučka jste také osvobozena od daně darovací.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

Číst více »

daňz převodu nemovitostí

DOTAZ

dobrý den,

prodávám víceúčelovou vilu,která byla zkolaudovaná 20.10.2007 , od téhož data  zde bydlíme,ale trvalé bydliště

máme jinde,byla jsem na FÚ s dotazem,zda budeme platit daň z převodu pouze 3% a bylo mi potvrzeno,že

stačí čestné prohlášení, že jsme zde bydleli, což je potvrditelné od ŽÚ, protože jsme zde i podnikali

 

potřebuji jen kontrolu, zdali to je pravda

 

 

děkuji za opověď Kořístková

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pravdou je, že daň z převodu nemovitostí za prodej chaty uhradíte v každém případě, tam neexistuje žádná výjimka. Jedná se Vám spíše o daň z příjmu, kde pokud v této nemovitosti bydlíte po dobu 2 let, tak při prodeji nemusíte hradit z tohoto příjmu daň z příjmu. Což je skutečně pravda.

Číst více »

vyhrožování exekucí manželem

DOTAZ

Dobrý den,s manželem jsme v rozvodovém řízení.Jsme vlastníky rodinného domu-SJM.Manžel bydlí u přítelkyně,já s dítětem v podnájmu,protože manžel znemožnil bydlení v domě tím,že si předělil polovinu domu,zadělal dveře deskami a sádrokartonem,nemohla jsem využívat kuchyň,dostat se do horního patra domu  a ke své přítelkyni si přestěhoval nábytek a veškerou elektroniku.Na domě ikdyž v něm teď nikdo nebydlí se platí poplatky.Manžel  nyní po mě požaduje uhradit polovinu nákladů.Přitom,kdyby mě takzvaně nedonutil z domu odejít do drahého pronájmu,na domě bych zůstala bydlet a nemuselo to takhle dopadnout.Řekl mi,že mi  kvůli dluhu,který jakoby u něj mám za poplatky bude uvalena exekuce na sociální dávky,beru jen přídavky na dítě a chodím do práce a ještě mě prý bude kontaktovat nějaká agentura.Má na to právo a co mi radíte,jak mám dál postupovat.Zdá se mi to nespravedlivé,že mu mám něco hradit,když si v podstatě z našeho spol. majetku odstěhoval k přítelkyni věci v hodnotě víc jak 100 000 kč a ještě něco po mě chce,když mi znemožnil bydlení na domě.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

máte pravdu. Z jeho strany se jedná pouze o pusté vyhrožování. Je zřejmé, že žádná agentura ani exekutor na Vás nemůže. Jedná se o výdaje ze společného jmění manželů a jeden z manželů nemůže podat návrh na exekuci z titulu údajných pohledávek v sjm.

Jedinou jeho možností je uplatnění části nákladů při vypořádání společného jmění manželů, kdy zřejmě bude žádat aby jím uhrazené poplatky byly započítány na vypořádávaný majetek v sjm. Nicméně i to je pochybné ve chvíli, kdy Vám znemožnil dům užívat. Je možné to nějak prokázat? Např. svědectvím, písemná vyjádření apod..?

Číst více »

vylucovaci zaloba

DOTAZ

Dobry den,potrebovala bych poradit.Budu podavat vylucovaci zalobu exekutor,odmitnul vyskrtnuti nekterych veci ze soupisu.Bydlim v okrese Praha-vychod,kam poslat zalobu, Dale by me zajimalo muze exekutor sepsat veci do soupisu ,kdyz uz jsou zapsany jinym exekutorem ,povinny,neni stejna osoba,take se zada o vyskrtnuti veci ze soupisu ,dekuji za odpoved

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vylučovací žalobu zašlete soudu, který rozhodl o exekuci.

Exekutor zapsat věci do soupisu samozřejmě může. Ale bude moci uspokojit pohledávku jako druhý v pořadí.

Je to stejné jako u nemovitostí u kterých můžete mít i několik příkazů k prodeji

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobry den.Mam exekuci na plat,mam syna stredoskolaka ,ktery byl pocitan jako vyzivovaci osoba,ten se ted zenil,dale normalne studuje,jeho manzelka po svatbe v neschopnosti a za mesic nastupuje na materskou dovolenou.Muze se syn dal pocitat pri vypoctu srazek jako vyzivovana osoba ,pokud ano jak postupovat.Dekuji za odpoved

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud syn nadále studuje, nemá trvalý pracovní poměr a připravuje se na budoucí povolání, tak se jedná zcela jistě o vyživovanou osobu. Podmínkou je, aby měla s Vám společnou domácnost.

Budete postupovat tak, že prokážete že,

- syn má u Vás trvalé bydliště

- potvrzení studiu

- věk syna

Neměl by pak vzniknout žádný problém.

Číst více »

Rozvod a SJM- nemovitost

DOTAZ

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu s mým problémem.Jako svobodný jsem zdědil po babičce pozemek.

Když jsem se oženil,postavili jsme na pozemku rod.domek,který je zapsaný jako SJM.Celou stavbu domku financovali mí rodiče ze svých úspor /lze doložit výpisy z účtů/,ale faktury byly vystavené na mé jméno. Nyní, 4 roky po svatbě,to u nás vypadá na rozvod a já mám obavy,že budu muset manželku vyplatit z poloviny domu i když na jeho pořízení nepřispěla ani korunou.Můžete mi,prosím,poradit jak bych se případně mohl bránit? Pomohlo by,kdyby rodiče sepsali darovací smlouvu,kde by napsali,že částku vydanou na stavbu domu darují výlučně mně? 

Za odpověď předem děkuji. 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě by to pomohlo a v podstatě je to i pravda, protože rodiče skutečně tuto částku darovali Vám za účelem postavení domu.

Určitě bych nedoporučoval aby si smlouvu psali sami. Smlouva by měla mít nutné náležitosti a musí být samozřejmě důvěryhodná,

to znamená musí na ní být ověřené podpisy rodičů jako dárců a Vás jako obdarovaného a určitě by měla obsahovat

hlavičku nějaké advokátní kanceláře, která jí sepsala a která také potvrdí, že zmíněná smlouva je reálná a byla touto

advokátní kanceláří také vypracována.

Věci, finační prostředky či práva, která jeden z manželů získal darem či dědictvím jsou jeho výhradním vlastnictvím a nespadají do společného jmění manželů.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

Číst více »

Změna příjmení

DOTAZ

Dobrý den chtěla bych se zeptat. Jsem rozvedená a z manželstvý mám dceru,s ninějším přítelem bychom se chtěli vzít. Chtěli bychom změnit dceřipříjmení, a zajímá mě zda kdyš jí nechámezměnit příjmení zda bývalému manželovy zanikne povynost platit výživné nebo ho bude muset plati dál.Děkuji za odpověď Zuzana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to Vám mohu říci velmi přesně. Změnou přijmení vyživovací povinnost otce rozhodně nezaniká. Muselo by dojít k reálnému osvojení jiným mužem.

Číst více »

úhrada půjčky

DOTAZ

Dobrý den,
před více než rokem jsem půjčil 180tis společnosti ve které jsem byl společníkem. Nyní má společnost nové jednatele, kteří tuto pohledávku přebrali a toto potvrdili podpisem.S původním jednatelem byla sepsána smlouva o poskytnutí bezúročné půjčky dle občasnkého zákoníku. Nyní jsem se novými majitelei dohodl na úhradě pohledávky, našel jsem však na internetu, že pokud poskytuji společnosti, kde jsem společníkem půjčku, tak o tom musí být sepsán notářský zápis. Nestačí tedy smlouva o poskytnutí půjčky? Se společností již nemám nic společného a chci aby vše bylo dle zákona.

Děkuji za informaci

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

myslím, že už jsem na tento dotaz odpovídal, ale pro jistotu ještě jednou. Jedná se o dvoustranný vztah, kde si společnost půjčí a je povinností tuto částku dle smlouvy vrátit. Splnění povinnosti firmy rozhodně nepodléhá žádné další povinnosti notářského zápisu apod.

takže nevidím problém pro to, aby Vám firma peníze řádně vrátila.

Číst více »

uznani otcovstvi

DOTAZ

biologicky otec nemel zajem o dite jelikoz mi zatajil jiz 5let trvajici vztah.rozhodla jsem se si jej nechat bez udani prijmeni do rodneho listu.pobiram zatim rodicovsky prispevek mam pritele ktery je s nami od pocatku tehotenstvi bylo dost komplikovane.nabidl mi otcovstvi a zapsani se do rodneho listu ditete.mam strach a zaroven dotaz ze dvou veci.ceka me po 21.mesicich pracak kde jsem slysela ze se budou domahat jmeno otce ditete abych vubec dostala nejake prispevky..a druha jaka prava by mel biologicky otec kdyby se dozvedel o svem synovy a chtel se domahat svych prav ale mezi tim bych vepsala sveho nynejsiho pritele..nedovolim aby jen tak prisel a znicil nas zivot.kazdopadne me tehotenstvi i prvni rok ditete byl financne narocny nemocnice leky atd.dekuji vam za radu je to pro nasi budoucnost velice dulezite.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

na úřadu práce se domáhat jména otce nebudou, pokud jim to sama nebudete chtít sdělit. Pokud je otec neznámý, tak s tím nikdo nic neudělá. Jsou případy žen,které jsou znásilněné a jméno otce také neznají a není možné tyto lidi nějak diskriminovat. Otec, pokud se o dítěti dozví může samozřejmě přijít a požadovat styk s dítětem resp. požádat soud o jeho stanovení. V případě osvojení ze strany přítele však tento otec rodičovská práva ztrácí čímž samozřejmě i Vy ztrácíte nárok na výživné na své dítě od biologického otce.

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den  chtel bych se zeptat dnes me navštívil exekutor vykonyt exekuci na majetek ,ale v rodiném dome jsou dvě bytové jednotky  které mají svuj elektromer a plynomer na kolaudačním rozhodnutí je že z pudy byla vytvořena nová bytová jednotka .pan exekutor nám ale sdelil že pokud nemame dvě čísla popisný tak má pravo zabavit věci i v druhém byte -byte rodičů a sestry s bratrem )bratr i sestra tam mají sve osobní movite věci jako např počítač sekačka aj...

dále bych se sctel zeptat jak je to se zabavením např vařiče  či ledničky mam 4 malé děti -pan exekutor nám řekl že zabaví vše peřiny skříne postele  Díky za odpoved

ODPOVĚĎ

Ano, je to pravda, exekutor se na daném č.p. může domáhat zabavení všech věcí, které tam najde a rodičům nezbude než aby nějak prokázali své vlastnictví k daným věcem a tedy, že vlastníkem těchto věcí nejste Vy jako dlužník.

Exekutor může zabavit vše co není nezbytným vybavením domácnosti. Tím nelze určitě považovat lednici, nebo vařiče, jsou to ale dětské věci, jako dětská postýlka, hračky, oblečení apod. měl by ponechat matrace z postelí, či věci které potřebujete ke své obživě či podnikání, tedy například pc, auto, pokud ho potřebujete k podnikání apod.

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den.

Vlastním 1/4 chalupy po rodičích, bratr má také 1/4, sestra 1/2. Využíváme ji jako rekreační chalupu, trvale zde nikdo nebydlí. Platíme společně daň z nemovitosti a nyní nevíme, jestli se daň mezi námi rozpočítává podle velikosti podílu nebo podle počtu majitelů. Chalupu máme mezi sebou rozdělenou, já obývám zhruba 1/4.

A také jak se rozpočítají náklady, pokud tam budeme provádět nějaké úpravy.

Moc děkuji za odpověď.

                                                                                                                                           Loužilová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

každý by měl podat přiznání a zaplatit daň v rámci velikosti svého podílu.

Co se týká nákladů, tak je třeba získat souhlas ostatních spoluvlastníků. Pokud bude získán, pak by se měli všichni vlastníci podílet dle výši svého podílu.

Číst více »

Pachtovné

DOTAZ

Dobrý den.

Pole jsme pronajali soukromě hospodařícímu rolníku,se kterým máme uzavřenou nájemní smlouvu o délce nájmu,výši nájmu,palcení daně z nemovitosti a dalších podmínkách.Nájemce však nezaplatil dle smlouvy a i nadále splatky protahuje a tak se jim vyhýbá.Žádné další dohody nerespektuje.Jak z něho dostat co nám patří?

Děkuji za odpověď Martin

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možné to bude pravděpodobně pouze žalobou. Resp. si můžete nechat nějakou advokátní kanceláří nechat sepsat

výzvu k řádnému hrazení nájmu, v této výzvě pohrozit odstoupením od smlouvy a podáním žaloby se všemi důsledky

a náklady, které to pro dlužníka bude mít.

 

Číst více »

Dotaz

DOTAZ

 

Dobrý den .

Máme dotaz.Bydlíme v nájemním domě.U vchodových dveří nám byl vyměněn zámek,klika a brano za cca 3500kč.Pronajímatel chce po nás abychom to zaplatili jako údržbu spol. prostor.myslíme si že by to měl hradit pronajímatel z nájmu který platíme. Máme pravdu.Díky za odpověď a radu.

Přejeme hezký den.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pravdu sice máte, nicméně Vy musíte zvážit zda kvůli tomu jít do konfliktu s pronajímatem.

Údržba společných prostor, jejich opravy, ale i závažné opravy bytů hradí pronajímatel, jelikož se jedná o jeho majetek.

Číst více »

výživné

DOTAZ

dobrý den,můj bývalý manžel dluží na svého syna 140 000kč,úspěšně již 10 let se vyhýbá placení.ze soudu mě přišlo,že není veden na úřadě,ani nikde nepracuje a nemá žádný majetek.Syn se řádně  vyučil a tudíž netrpěl nouzí.Jeho děda je bývalý policista a veškerý jejich majetek nechali napsat na druhého syna.Já mám inv.důchod 8400kč.Syn se vyučil,pracoval 8měsíců,pak byl propuštěn,nebral žádnou podporu,nemá na ni nárok,Nikoho nezajímá,že platím poplatky,které měsíčně činí 2500kč,musím koupit uhlí a to 100q.Advokáta si nemůžu dovolit .Doufala jsem že zákony platí pro všechny,ale je vidět,že 2+1není 3,ale může být taky 5,nebo 8,kčemu nám jsou soudy?Nebýt sousedly,která mě vypomůže,tak skončím se životem.S přáním pělného dne Bémová

ODPOVĚĎ

Zkuste ještě podat trestní oznámení pro zanedbání povinné výživy na děti. S příchodem nového trestního zákoníku je tento trestný čin ještě více zpřísněn. Ono je to tak, že pokud nějaký člověk nic nemá, těžko se mu dá něco vzít, což platí i u výživného. Pak už existuje pouze ta možnost toho člověka zavřít a snažit se něco vymoci v rámci této hrozby.

 

Číst více »

Porusil exekutor zakon?

DOTAZ

Dobry den vazeny MGr M.Zeman. Zajimalo by me ,jesli exekutor nebo advokat porusil ZAKON (ne jen eticky kodex) kdyz mi do dopisu vlozil velice citlive informace o nekolika cizich osobach. Poslal mi kopiji nejakeho soudniho rozhodnuti. Jmena ,presne adresy,rodna cisla,cisla bankovnich uctu s castkami penez, atd. A pokud porusil zakon co mu za to hrozi? 1.-HROZI JIM ZA TO TRESTNI STIHANI NEBO ZTRATA LICENCE? 2.- Jedna se o trestny cin ebo je to jen bezvyznamny prestupek? Obavam se ze ma citliva data poslal zase nekomu jinemu. Moc Vam dekuji za odpoved. Petr

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

o žádný trestný čin se rozhodně nejedná, ani o přestupek. Pokud by advokát něco porušil, pak by to mohlo zakládat odpovědnost kárnou. Kde kárné řízení vede kárná komise České advokátní komory. Že by kvůli tomu byl ale advokát vyškrtnut z registru advokátů o tom pochybuji. Muselo by se jednat o opakované, prokázané porušení poviností.

Číst více »

dotaz na majtkové vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,

moje matka v roce 2004 ovdověla a po přiznání důchodu po manželovi, zjistila, že po zaplacení nájemního bytu, jí téměř nic nezbyde. Proto si našla přítele, který se k ní ihned stěhoval (i přes můj nesouhlas a varování).                      Po nastěhování přítele do bytu, matka zjistila,že přítel je zadlužený, má exekuce na plat a z platu mu zůstává jen nějaké životní minimum. Asi po roce společného soužití, matka vzala úvěr, který použila na koupi kožené sedačky, plazmové televize a k doplacení poslední exekuce svého přítele a také na stravu.

Po tom, co si s mou matkou zplatil své dluhy se nastěhoval k jiné ženě a tam si po dobu několika měsíců nadělal další dluhy a vrátil se k mé matce.Opět měl srážky z platu.Po celou dobu, kdy měl srážky z platu, dával mé matce, pouhé 3,000,-Kč měsíčně na bydlení a stravu a tutéž sumu ji dával i později, kdy měl svůj plný plat.

Tedˇ se tento pán opět nastěhoval k jiné ženě a prý bude chtít majetkové vyrovnání po mé matce, řekl, že bude chtít koženou sedačku, televizi atd.

A nyní dotaz , má, právo tento pán, chtít  nějaké věci, po mé matce, nebo snad nějakou náhradu?  

Matka si půjčku už 5 let platí a ještě dalších 6 let bude platit a má velký strach, že o všechno přijde.  

Ještě dodatek:  přítel matky u ní nikdy nebyl hlášen k trvalému pobytu, jen občas byl hlášen ke službám v bytě. 

Velice Vás prosím o odpovědˇ a mnohokrát děkuji.   Zdraví   Soukupová                                                                                                                                                               

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bývalý přítel matky nemá nárok vůbec na nic. Pokud nemůže prokázat že dané věci sám platil, tak má smůlu. Nicméně i kdyby byl schopen prokázat, že nějaké věci platil ze svého, pak může jen těžko prokázat, že se tyto věci nacházejí u Vaší matky, že nebyly už dávno odvezeny apod. Myslím si, že jde spíše jenom o výhružky než nějaké reálné činy.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU