Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Výše dně při koupi pozemku

DOTAZ

Dobrý den,

žádám o poskytnutí informace jak vysoká bude daň při prodeji nezastavěného pozemku-zahrady, kterou mám ve vlastnictví cca 2 roky.

 

Děkuji

ODPOVĚĎ

Konkrétní výši daně Vám neřeknu. Určitě buete muset uhradit dan z převodu nemovitostí ve výši 3 % z kupní nebo odhadní ceny, dle toho, která z cen je vyšší. Pokud jde o dan z příjmu budete daniz z částky rozdílu mezi kupní a prodejní cenou pozemku se započítáním odpovídajících výdajů.

Číst více »

exekuce nebo jak dál

DOTAZ

Dobrý den . Půjčil jsem peníze známé a ta ač mi do roku 2014 má každý měsíc splácet tak se mi směje do očí . Dal jsem to k soudu a za dlužnou částku za devět měsíců mi přišel platební příkaz který už nabyl právní moci , a co dál dlužník se mi směje do očí že nic nemá a pracuje jenom její manžel který musí uživit tři děti a ji , a exekutor kterého jsem oslovil mi řek pokud nic nevymůže budu to platit zase já ? Jsem v koncích co dál přeci to nemůžu nechat jen tak a měsíčně splácet půjčku kterou jsem poskytl protistraně ta se zavázala že mi ji bude splácet a nic . Moc vám děkuji za váš cenný čas a naschle hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ona je to bohužel pravda. Vše záleží na tom, zda dlužník má nějaký majetek a příjem nebo ne. V případě, že nic nemá, pak není co exekuovat. Nicméně pro dlužníka je to velké omezení. Mnoho let si nemůže koupit nemovitost, auto, nebo si půjčit či založit účet, je odkázán plně na lidi kolem sebe a je tedy třeba čekat na chybu, kdy něco z uvedého poruší.

 

Jiná věc by byla, kdyby se z jednání dlužníka dalo odvodit, že jednal úmyslně a že si dluh bral s úmyslem ho neuhradit. Nicméně toto je velmi obtížné prokazovat, záloželo by na formulácích jeho vyjádření apod. Ale zkusit to samozřejmě lze.

Číst více »

Údajná půjčka peněz bez písemné smlouvy.

DOTAZ

Dobrý den, prosím o radu jak se dostat z této situace. Bývalá přítekyně která neunesla rozchod se mi mstí tím způsobem že na mne podala žalobu na vrácení peněz které mi nikdy nepůjčila. A ještě mi zadržuje múj majetek který jsem po rozchodu zanechal v jejím bytě. TO které jsem podal na PČR se nesetkalo s úspěchem. Už na mne soud podal platební rozkaz. Podal jsem odpor a sepisuji vyjádření o neuznání nároku, nyní čekám až bude nařízeno jednání před senátem.V doplnění podání navrhuje soudu výslech dvou svědků - ´´dobrých kamarádek´´ o jejichž věrohodnosti mám svůj názor. Dohoda s ní není možná, trvá neustále na svém. Chtěl jsem se spojit s jejím advokátem, prý žádného nemá. Pokusím se  s ní dohodnout prostřednictvím mediátora. Jakou mám šanci že ve sporu vyhraji?

Za odpověď předem děkuji. Z.J.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

to je otázka na kterou odpověd nemám. Musel bych znát více detailů celé věci.

Obecně pokud ona nemá věrohodný důkaz, že Vám nějaké peníze zaslala, tak by neměla mít šanci soud vyhrát.

Potřeboval bych tedy vidět její žalobu, na čem ji staví, Váš odpor a případně jaké uvedla důkazy.

Pokud se jedná o svědectví kamarádek, musíte zvolit strategii jak je "nachytat na švestkách" aby jejich nedůvěryhodnost byla usvědčena.

 

Číst více »

týrání

DOTAZ

Dobry den potrebuju pomoc  ,druh me bije pred dcerou a je opakuje se to.moje psychyka je na dne  ale  drzi me moje dcera  co mam delat dekuji

ODPOVĚĎ

Nemohu Vám poradit nic jiného než druha opustit a podat trestní oznámení na policii z ublížení na zdraví pokud

Vám nějaké zranění způsobil. Rozhodně není řešením nadále v tomto vztahu setrvávat.

Číst více »

Odstoupení od kupní smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,potřebuji poradit.Dohodl jsem si koupi čtyřkolky na internetu s prodejcem,nabídl mi čtyřkolku s najetými 380km a zárukou 6měs.Za cenu 108000kč,čtyřkolka mi byla doručena přepravní službou na dobírku.Dobírku jsem uhradil v plné výši řidiči přepravky na zakladě podpisu o doručení zboží.Čtyřkolku jsem nastartoval ujel asi 100metru a nešlo mi řadit rychlosti a potom už nešla ani nastartovat tento stav trvá nadale.S čtyřkolkou mi byla doručena i kupní smlouva ve dvou kopiich kterou jsem měl podepsat a zaslat prodávajícímu,zatím jsem tak neučinil.Chci odstoupit od smlouvy,jak mám postupovat?děkuji za radu s pozdravem Marinč

ODPOVĚĎ

Dobrý den

rozhodně by jste měl vyhledat právní pomoc než celou věc řešit svépomocí. Jde přeci jen o dost peněz, kde už se částka na odborníka vyplatí, ale je samozřejmě na Vás. Prvním krokem je sepsání odstoupení od smlouvy a zaslání prodejci s požadavkem vrácení peněz. JIž v této chvíli můžete argumentovat, že pokud nebude prodejce reagovat, podáte žalobu na vrácení bezdůvodného obohacení se všemi důsledky a náklady, které to pro něj bude mít.

Rozhodně tedy musíte počítat i se soudním řízením v případě, kdy prodejce dobrovolěn peníze nevrátí

Číst více »

trvalý pobyt přítele

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu jak postupovat v dané situaci. Naše rozvedená dcera žije se dvěma dětmi v bytě od města a před necelým rokem se k ní nastěhoval přítel,má u ní hlášený trvalý pobyt. Nyní tam dochází k vážným problémům,hádkám,trpí tím děti. Může dcera přítele vystěhovat,on se může vrátit k rodičům,když ho o to požádá,tak dělá,že se ho to netýká. Prosím poraďte. Děkuji.

ODPOVĚĎ

Ano, vystěhovat přítele může. Je však třeba postupovat obezřeně a právně bezchybně.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

mimosoudní vyrovnání

DOTAZ

Dobrý den,

potřebovala bych poradit ve věci mimosoudního vyrovnání. V únoru tohoto roku jsem se stala obětí trestného činu - loupež a ublížení na zdraví. Podala jsem trestní oznámení a policie začala věc šetřit. Stanovili jsme výši škody způsobené na majetku, ale výše bolestného bude teprve stanovena mým lékařem. Léčba bude ukončena až tento týden. Pachatelé mě kontaktovali a chtějí se dohodnout. Vím, že mohu žádat mediaci, ale nevím jaké si mohu klást podmínky. Mohu požadovat pěněžní odškodnění vyšší než je  škoda, bolestné a náklady na léčbu?

Předem děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

můžete požadovat prakticky cokoliv. Je na Vás, zda na nějakou dohodu či odškodnění ze strany pachatelů přistoupíte či ne. Oni to samozřejmě dělají z důvodu, aby docílili nižšího trestu, takže skutečně můžete požadovat dostatečné odškodnění či náhradu. Je to vše pouze na vzájemné dohodě a jejich možnostech.

Číst více »

auto

DOTAZ

Dobrý den koupil sem auto a na evidenční kontrole zjistily ze na autu nesedí win číslo a ze je auto složeny s jiných aut můžu odstoupit od smlouvy? A co mám dělat když nebude chtít vrátit peníze Děkuji za odpoved

ODPOVĚĎ

Od smlouvy určitě ostoupit můžete. Je třeba to udělat precizně a přesně dle zákona.

Pokud Vám nebudou peníze vráceny, pak Vám nezbude než se obrátit s žalobou na soud.

 

Číst více »

vypořádání se po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den, chci se jen zeptat. Při rozvodu jsem měla advokátku. K majetkovému vypořádání ještě nedošlo. Musím mít stejnou advokátku i k tomuto úkonu nebo se můžu obrátit na jiného advokáta ? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

určitě stejnou advokátku mít nemusíte. Nikdo Vás nemůže nutit využívat služeb stejného advokáta pokud například nejste s eho prací spokojena.

Není tedy problém, aby jste navštivila jiného advokáta a nechala se jím zastupovat

Číst více »

Vypořádání majetku po rozvodu

DOTAZ

Dobrý den, obracím se na Vás s prosbou o radu. Mám známého, který se rozvedl a teď ho čeká vypořádání majetku, bohužel dohodou to nejde. Jedná se o byt, který je v SJM, ten byl pořízen už sice za manželství a cena byla tenkrát 650 tisíc, můj známý dal na tento byt 430 z vlastních prostředků-prodal byt co měl za svobodna, 200 tisíc mu dala matka a 20 tisíc dala ze svého jeho ex. Musím tu podotknout, že děti po rozvodu přiřkl soud matce. Známý už je z toho všeho dost otrávený, hlavně nejvíc z toho, že jeho ex požaduje polovinu z hodnoty bytu, že jinak na nic nepřistoupí, je jasné, že dohoda není možná a že to skončí u soudu. Jaké má můj známý šance v soudním sporu, pokud by chtěl polovinu+ to co vložil, má na to doklady i svědectví. Má obavy aby neskončil na ulici, kdyby soud přihlížel k dětem. bohužel byl takový dobrák, že jeho ex nemusela chodit do práce a tudíž do společného nepřinášela výdělek, vím, jen, že si vyřídila ŽL,  ale nikdy z toho žádné výdělky neměla a vykazovala ztráty.  Děkuji moc za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

že by skončil na ulici, tak to nehrozí. Obecně má známý samozřejmě nárok na prostředky, které do společného jmění manželů vložil ze svých vlastních prostředků,nebo je získal darem od svých rodičů. Manželka tak rozhodně nemá nárok na polovinu hodnoty bytu.

Pravděpodobný scénář je ten, že soud rozhodne o prodeji bytu a vypořádání výtěžku z jeho prodeje s tím, že na podíl známého se započítají prostředky, které do pořízení bytu prokazatelné vložil ze svých vlastních prostředků či z daru.

Samozřejmě by bylo vhodné, aby si nechal známý všechna podání a návrhy k soudu či výzvy vůči manželce nechal vypracovat odborníkem. Protože na argumentaci a kvalitě těchto dokumentů bude v případě soudu velmi záležet.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

POMOC S NEOPRAVNĚNOU EXEKUCI

DOTAZ

DOBRY DEN,POTŘEBOVALA BYCH PORADIT S NEOPRAVNĚNOU EXEKUCI.V LONI JSEM DOPLATILA PC ,TEL.JSEM SE DOTAZOVALA ZDA JE VŠE ZAPLACENE BYLO MĚ ŘEČENO ŽE ANO.TIM JSEM BRALA VĚC  ZA VYŘIZENOU.PŘESTĚHOVALA JSEM SE S DĚTMA A TET PŘIŠLO V JEDNE OBALCE K JEDNOMU DNI30.04 2010 NAVRCH S ESSOX ,EXEKUČNI PŘIKAS,USNESENI ,VYZVA.VŠE PŘIŠLO 7.05 2010.OKAMŽITĚ JSEM SE ODVOLALA  ČASTKU ZAPLATILA 1141KČ A POPLATKY.ODSTAVIL UČET A NENECHAL ŽADNE PROSTŘETKY NA ŽIVOBYTI.POSLALA JSEM OFOCENE LISTKY O ZAPLACENI A ŽADOST O ZRUŠENI NEOPRAVNĚNE EXEKUCE A SPŘISTUPNĚNI K UČTU.JSEM SAMA ZE4DETMA NA UP A NEMAM ANI NA NAJEM.JEDINE FINANČNI PROSTŘETKY K ŽITI.VOLALA JSEM DO ESSOX.TAM MĚ ŘEKLA ASIST.JEJICH PRAV.ŽE EXEKUCI MA NASTAROST V PRAZE.VOLALA JSEM EXEKUTOROVI DO PRAHY TAM MĚ ŘEKLA JEHO ASISTENTKA ŽE PŘI ZAPLACENI ZRUŠI EXEKUCI A BES NAROKU NA ODMĚNU.S ESSOX.NAPSALI ŽE EXEKUCI NEZRUŠI I PŘESTO ŽE MAJ HNED ZAPLACENOU DLUŽ.ČASKU.ODKAZUJI NA EXEKUTORA.EXEKUTOR MĚ ODKAZUJE NA ČS ŽE MĚ DAJ MINIMUM ALE, PENIZE TAM NEJSOU .MUSELA JSEM SE S DĚTMA VYSTĚHOVAT A NEMUŽU PLATIT POHLEDAVKY NAJEM ELEKTR.AJ.DOKUT NEPUSTI UČET NEUDĚLAJ SRAŠKY .CO MAM DĚLAT SME V KOCOURKOVĚ.KDYBY ESSOX POSLAL UPOZ.NA CHYB.ČASTKU HNED BYCH ZAPLATILA.NAVRCH U OS LIBEREC DANY K 25.09 2009 JSME BYDLELI TRVALE V NOVE PACE.MAM PODAT ŽALOBU NA ESSOX PRO JEJICH  POCHYBENI A NAHRADU ŠKOD ZPUSOBENE JEJICH NEOPRAVNĚNOU ČINOSTI.ŠPLICHALOVA

ODPOVĚĎ

 Za neoprávněnou exekuce je plně odpovědný věřitel, který exekuci navrhnoul.

V takovém případě se můžete na věřiteli domáhat náhrady škody, kterou Vám svým vadným jednáním způsobil.

Pokud je to zjevné a máte dostatek důkazů, tak můžete podat na věřitele žalobu.

Číst více »

Nulit

DOTAZ

Dobrý den,

jestli civilní soudy vsech stupnu vydali rozhodnutí ve veci,

kterou zákon  svěřuje ustrednímu orgánu státulze postupovat analogicky

podle ustanovení § 76 odstavce 2 soudního radu ve smyslu nicotného (nulitního)

rozhodnutí civilních soudu?

Dekuji.

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

¨na to nelze takto jednoduše odpovědět.

Musel bych znát okolnosti případu a formu rozsudku soudu.

Pak by se teprve dalo usuzovat, zda jde o nulitní rozhodnutí.

Možnost je také využít prostřeku odvolání apod.

Číst více »

DLUH

DOTAZ

               Dobrý den,

 

   velice ráda bych touto cestou získala informace ohledně problematiky půjčky financí.

Můj partner poskytl svému nejlepšímu příteli finanční sumu,samozřejmě bez smlouvy ...

Nyní se stále snažíme o navrácení dlužné částky,ale problém je v tom,že dlužník nyní pracuje ve Španělsku.

Podařilo se nám minimální část od něho získat,částku zaslal na partnera účet ... dá se tedy říci,že se jedná o uznání závazku?Máme k dispozici sms komunikaci mezi ním a mým partnerem,kde je patrné,že dlužník částku opravdu dluží.

Prosím o radu,jak postupovat při této problematice.

 

Děkuji.

 

S pozdravem,

 

Marcela

ODPOVĚĎ

Dobrý den

záleží skutečně na charakteru důkazů. Samotná úhrada části dlužné částky nemůže být chápána bez dalšího jako uznání vyššího závazku.

Nicméně pokud k tomu směřují i další důkazy a záleží jak jsou sms či maily apod formulovány, tak by se dalo případně usuzovat na existenci

tohoho dluhu.

V případě, že jsou důkazy dostatečné, pak by jste neměli váhat a podat žalobu k soudu, prože čím dříve začnete věc řešit, tím

větší šanci budete mít na vrácení peněz.

Číst více »

převod nemovitosti

DOTAZ

Prosím o odpověď. Co je pro mě výhodnější?Převod nemovitosti kupní, nebo darovací smlouvou?

Kolik % je daň?

Děkuji

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den

Váš dotaz není úplný abych na něj mohl odpovědět. Převádět budete příbuznému, nebo cizímu člověku?

V případě, že příbuznému, pak je výhodnější bezesporu darovací smlouva, v případě že cizímu člověku,

pak je výhodnější smlouva kupní.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Co s nájemníkem který dělá dluhy?

DOTAZ

Dobrý den. Prosím o radu. S manželem vlastníme byt v osobním vlastnictví, do kterého jsme v dobré víře nechali přihlásit k trvalému pobytu našeho syna, snachu a vnouče. Žádnou nájemní smlouvu jsme s nimi nesjednali. Snacha však dělá neustále velké dluhy, několikrát jí hrozila exekuce. Dluhy na bytu musíme hradit s manželem, jelikož  veškeré synovi peníze jdou na úhradu dluhů snachy. Nyní syn z těchto důvodů zažádal o rozvod. Jak postupovat v případě naší snachy, jak ji odhlásit z trvalého pobytu a přinutit, aby se odstěhovala.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

snachu vyzvete, aby Vámi vlastněný byt vyklidila. Pokud to neudělá, bude nutné podat návrh k soudu na vyklizení, což Vám umožní snachu vystěhovat, vyměnit zámek a následně odhlásit i trvalé bydliště, což také není úplně snadné. Obávám se že bez rozhodnutí soudu snachu z domu dostanete jen násilým, což může vést k problémům s policií a vést až k oprávněnému trestnímu stíhání.

Doporučuji si také v případě hrozby exekuce ošetřit Váš majetek, tak aby se v případě exekuce ve Vašem bytě nestal předmětem exekuce, protože jen velmi těžko budete prokazovat, že movitý majetek, tedy vybavení bytu je Vaším majetkem a nikoliv majetkem snachy.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Družstevní byt

DOTAZ

Dobrý den,

Rodiče se před pěti lety rozvedly. Otec se odstěhoval, znovu oženil a již pět let bydlí v novém bytě, kde má i trvalé bydliště. Já jsem zůstal bydlet se svou matkou v našem starém družstevním bytě, který rodiče získaly jako manželé. Chci se zeptat, jestli má otec i po takové době, kdy v bytě nebylí, ani se nějak jinak nepodílí na provozu bytu, má na něj nějaký nárok. Dohoda o přenechání bytu byla pouze ústní. Předem děkuji za odpověd.  

ODPOVĚĎ

Dobrý den

otec má nárok na podíl na družstevním podílu. Nyní již ne z titulu společného jmění manželství, které už zaniklo, ale z titulu spoluvlastnictví.

Pokud by se tedy otec o svůj podíl přihlásil byl by zřejmě úspěšný.

Číst více »

rozhodnutí soudu, platba

DOTAZ

Dobrý den,

náš problém je takový: už dlouhá léta se soudíme s jedním majitelem bytu, u kterého jsme bydleli v podnájmu. Ted je možné že soud uzná že jsme bydleli v nebytovém prostoru i když jsme o tom nevěděli a ve smlouvě to nebylo, chtěl bych vědět toto: když sou rozhodne že máme uhradit nájemné cca 300000 - tyto peníze nemáme, co mám dělat? s protistranou není domluva, jsme v nepřátelském vztahu dlouho, chtěl bych tedy vědět do jaké lhůty to musíme uhradit, a jak to řešit, děkuji

ODPOVĚĎ

Urhradit to musíte do doby stanovené soudem. Obvykle do tří dnů v případě rozsudků. V případě, že si sjednáte splátkový kalendář, což asi v tomto případě nepřipadá v úvahu, pak můžete i splácet.

Pokud do té stanovené doby neuhradíte, pak může být vyhlášena exekuce na Váš majetek. POkud dlužník žádný majetek nemá a exekutor žádný majetek nezjistí, navíc pokud je dlužník nezaměstnaný, pak exekutorovi nezbude než exekuci pro nedostatek majetku zastavit.

Číst více »

exekuce

DOTAZ

Dobrý den, moje dotazy jsou stručné a jednoduché. Když je na někoho uvalena exekuce, respektive na jeho majetek, musí o tom vlastník majetku být písmemně informován, nebo nemusí? Je dána nějaká hranice, od jaké částky může být exekuce uvalena? Děkuji

ODPOVĚĎ

Vlastník samozřejmě být informován nemusí dopředu. Což je logické vzhledem k tomu, že by každý dlužník majetek schoval či zapřel. Nicméně v praxi bývají dlužníci informováni následně po započetí či výkonu exekuce. Exekuce může být uvalena od jakékoliv částky. Neexistuje žádný limit.

Číst více »

Právo na dítě, na majetek

DOTAZ

Dobrý den,

mám dva dotazi, provní jaký má právo otec na dítě, jestli když si jí vezme bez mého dovolení není to klasifikováno jako únos? Máme 2letou dceru a 4 měsíce už spolu nežijeme, nikdy sme se nevzali a dcera má jeho příjmení.

Druhý dotaz je majetkový, ústně jsme se dohodli, že si vezmu lednici, pračku, koberec...ale v praxi mi nedal ani jedno. Nikdy jsme neměli společné konto a na dceru a společnou domácnost mi přispíval kolem 2tis. měsíčně. Do ledničky jsem dala přesnou polovinu, koberec jsem kupovala ze svých peněz(4tis), a pračku mi chtěl dát, protože jsme se na tom dohodli. Než se dcera narodila dala jsem do výbavičky kolem 15tisíc, on koupil nábytek do obýváku za 12tisíc. Na výbavičku mi nic nepřispěl. Když nám vzátili přeplatek za nájem 16tis. který sme platili na půl nic mi z toho nedal. Mám vůbec právo chtít tu lednici s pračku? U něj to stojí v gyráži, protože bydlí u matky a já jdu do podnájmu, mám právo na ty peníze z lednice a pračky a nebo na ty věci?

Děkuji za radu, Kneslová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

vše je věcí schopnosti prokázání Vašeho vlastnictví či podílu na pořízení těchto věcí. Obecně je problém, když odcházíte z cizího bytu a tyto věci tam necháte. Velmi těžko následně prokážete, že jste tam dané věci skutečně nechala, že nebyly odvezeny, že existují. Zvlášť, když to vše protistrana popře.

Ve Vašem případě bych viděl řešení dohodnout se, jinak bych  viděl Vaše šance  v případě nedostatku důkazů velmi malé.

Číst více »

Zrušení směnné smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,

potřeboval bych poradit. S rodiči jsme si vyměnili byty, oba dva v osobním vlastnictvím. Bohužel právnička nám sepsala směnnou smlouvu namísto darovací. Tato smlouva již nabyla právní moci. V současné době musíme zaplatit daň z  nemovitosti, což samozřejmě nechceme. Jde nějak odstoupit od směnné smlouvy a posléze napsat novou darovací.

 

Děkuji,

Tomáš Stanovský

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ani tak nejde o to, zda směnná smlouva nabyla právní moci, jako o to, zda byl už vklad zapsán do katastru nemovitostí. Předpokládám, že termínem nabyla právní moci máte na mysli právě povolení vkladu. V takovém případě už bohužel. Je to poměrně problematická věc. Odstoupit od smlouvy můžete, nicméně k převodu již došlo a vzniká tam povinnost uhradit daň z převodu nemovitostí. Nicméně šikovný advokát Vám dokáže na finančním úřadě zajistit vrácení daně, pokud svou žádost řádně a kvalitně odůvodní a zajistí splnění podmínek.

Pokud tedy máte zájem o tuto službu, včetně vypracování kvalitní darovací smlouvy tak, že nebudete muset hradit jako příbuzní ani darovací daň, pak mne kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Advokátní kancelář

www.profipravnik.cz

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU