Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

predmanželska smlouva

DOTAZ

Dobry den mam dotaz ohledně predmanželske smlouvy.Chteli by sme se s přítelem vzít ale on ma dluhy a exekuci na alimenty.zajimalo by me zda je možne udelat předmanželskou smlouvu ohledně dluhu, aby nesly na muj přijem.Jelikož dluhy si pořídil sam.dekuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě by to šlo a vřele Vám to schvaluji. Na jednu stranu je předmanželská smlouva trošku nákladná na druhou stranu Vás však na mnoho let

ochrání od nákladů, které by Vás mohly v důsledku manželových dluhů čekat.

V případě zájmu o právní pomoc v této či jiné věci mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

zrušení trvalého bydliště

DOTAZ

Dobrý den,ráda bych se Vás zeptala co mám udělat proto,abych syna mohla odhlásit z trvalého bydliště.Již jednou byl z bytu vykázán neboť nás slovně manžela i fyzicky napadl.Soudně mu bylo vykázání prodlouženo na 1měsíc.Později se domů vrátil a mi mysleli,že bude klid.Nyní nám opět začal rozbíjet zařízení bytu.Syn začíná mít dluhy a tak se bojíme exekuce.Na domácnost nepřispívá.Z bytu,jak nám řekl,sám neodejde a sama ho odhlásit nemohu.Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

s celou věcí Vám mohu pomoci, ale bude to trošku delší cesta. Předně musíme splnit právní náležitosti proto, aby jste ho mohli

definitivně a hlavně podle práva z bytu vykázat a následně mu pak mohli také zrušit trvalé byydliště. Protože bez toho, aby syn z bytu

skutečně fyzicky odešel nebo byl odejit zrušit trvalé bydliště proti jeho vůli opravdu nepůjde.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

spor

DOTAZ

Děkuji za odpověd a ještě mám doplnující dotaz, je potřeba k převodu členských práv ověřovat podpisy?

děkuji

ODPOVĚĎ

Ano je a pokud nejsou ověřeny podpisy, musí je ověřit zástupce družstva při zápisu nového člena do registru družstevníků

Číst více »

Darování nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den,

můj dotaz je na to jakým způsobem může matka převést či darovat bezúplatně nemovitost

pouze na jednu dceru, ačkoli má ještě dvě děti a ty se o ní téměř nestarají. Ale není to tak

že by ji nenavštěvovali. \" Prostě  párkrát  ji navštíví, vypijou kávu a jedou dál\".

Matka se rozhodla ještě nyní prostě převést (darovat či jiné možnosti) dceři která se o ni

stará, domeček ve kterém bydlí. Matka se tedy rozhodla \" dát nemovitost jedné z dcer\"

Jde o to aby to po případné smrti matky nebylo toto její rozhodnutí napadnutelné

sourozenci.

Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Vašemu dotazu rozumím. Je to o kvalitě smluv a dalších dokumentů tak, aby nebylo možné ustanovení napadnout a aby vše mělo svou logiku a návaznost.

Stejně tak je třeba, aby bylo ve smlouvě upraveno osvobození od daně darovací a nemuseli jste nejen platit daň, ale ani nechávat zhotovovat znalecký posudek.

Převod domu tak babičku resp. obdarovanou vyjde velmi levně. Nicméně rozhodně nepodceňujte kvalitu smluv.

V případě zájmu Vám můžeme zpracovat všechny dokumenty v profesionální kvalitě tak, aby nebyly napadnutelné a měli jste jistotu zápisu vlastnického práva obdarované do katastru nemovitostí za částku 2500,- Kč. Vše lze vyřídit i pomocí mailu.

V případě zájmu o právní pomoc či zpracování dokumentů kontaktujte advokátní kancelář na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

prodej pozemku s nezkolaudovanou chatou

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych prodat pozemek, na kterém stojí nezkolaudovaná chata bývalého manžela. Jak mám postupovat?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

budete postupovat standardně a kupní smlouvu uzavřete pouze na parcelu, nikoliv na rozestavěnou stavbu na parcele.

Samozřejmě takovýto převod má určitá specifická ustanovení, která je třeba do smlouvy zanést.

V případě zájmu o zpracování všech nutných dokumentů se zárukou bezproblémového převodu nemovitosti a vyřízení všech náležitostí

kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

darování nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den,prosím o informaci,zda po darování nemovitosti-rod.domku mému ženatému synovi vznikne majetkové právo i jeho manželce i pojejich případném budoucím rozvodu a zda lze nemovitost ochránit věcným břemenem před případným zástavním právem pro hypotéku a pod.Rád využiji vašich odborných služeb,díky.J.H.

ODPOVĚĎ

Přeji Vám příjemný den,

darováním domu synovi sice automaticky manželce právo na podíl na domě nevznikne, ale jsou tu určitá "ale". V případě, že Váš syn v době manželství cokoliv na domě

opraví, zrekonstruuje, či investuje, bude už tato investice spadat do společného jmění manželů.

Proto je určitě rozumné uvažovat na různými možnostmi ochrany nemovitosti tak, aby jste i po darování měl vliv na to co se s nemovitostí bude dít.

Možností je nejen věcné břemeno Vašeho doživotního užívání, ale také i zástavní právo apod.

V případě zájmu Vám mohu veškeré nutné dokumenty připravit a zajištění nemovitosti včetně darování, které nebude podléhat darovací dani, Vám na klíč připravím.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Nesplnění závazku ze smlouvy o vypořádání SJM

DOTAZ

Dobrý den. Chtěla bych se zeptat, jaké mám možnosti, když můj bývalý manžel nedodržel Smlouvu o vypořádání SJM a neuhradil mi ve stanovené lhůtě částku, která z ní plyne, se kterou souhlasil i před soudem, kde při rozvodu odsouhlasil celou smlouvu a tvrdí, že jeho náklady byly natolik vysoké, že když to dám k soudu, udělá nové majetkové vyrovnání soud a budu ještě platit já jemu. Zůstal mu na základě smlouvy celý dům a měl převzít i hypotéku a uhradit mi částku 200.000, kterou mi půjčili rodiče na investování do domu. Hypotéka byla původně společná. Dům se mu přepsal a závazek na oddlužení do půl roku nesplnil. Ve smlouvě se píše, že si vyhrazuji právo od ní odstoupit v případě, že mě ve stanovené lhůtě neoddluží. To sice neudělal, ale já smlouvu nenapadla a čekala, co bude dál, protože mi dále do dvou let od nabytí právní moci rozsudku o rozvodu měl vyplatit onu částku. Mezi tím dům prodal a tím mě i zároveň oddlužil. Teď mi napsal, že peníze nepošle, protože smlouva je podle něho neplatná a ať si to dám klidně k soudu, že budu platit já jemu. Dům prodal pod odhadní cenou a ohání se částkou, kterou zaplatil realitce, na daních a podílem spolumajiteli domu (1/4), tedy švagrovi. Děkuji za radu jaké mám nyní možnosti.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ze strany manžela mi to přijde jako taktizování tak, aby z celé věci vyšel co nejlépe. Předně bych potřeboval vidět zmíněnou dohodu o vypořádání společného jmění manželů, pro posouzení platnosti, dále se pak můžeme rozhodnout jak ve věci dál postupovat, aby jste se k částce, kterou Vám manžel dluží dostala.

Dokument mi v případě zájmu o právní pomoc pošlete na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

vyrovnání majetku

DOTAZ

Dobrý den,

rodiče se rozvedli po 30ti letech manželství. Za tu dobu naschromáždili movitiý i nemovitý majetek,, který třeba i pronajímali. Většinu ale obhospodařoval otec. matka se starala o nás o děti, o domácnost, zahradu atd. Jsou již rok rozvedení, ale majetek není stále rozdělen.

Vše je stále v kompetenci otce. Maminky právník tvrdí, že takové věci trvají dlouho. Ale jak dlouho? To z ní bude tahat peníze třeba několik let nebo na koho se má obrátit v případě, že se s otcem nedokážou domluvit?

 

moc děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba, aby matka uskutečnila následující postup. Předně sepsala a bývalému manželovi zaslala návrh na vypořádání společného jmění manželů. Pokud ho manžel akceptovat nebude či bude mít nepřiměřené nároky, podá se návrh k soudu, aby společné jmění manželů vypořádal sám. A jako podklad se přiloží mimo jiné také návrh dohody. Následně soud rozhodne o konečném vypořádání majetku.

Jinak na užívání společného majetku a nakládání s ním mají právo nejen otec, ale i Vaše matka

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

dotaz ohledně dle mého názoru neoprávěnně zablokovaného účtu u banky

DOTAZ

P.S. nyní je to již týden a dosud mi nepřišlo žádné oznámení o rozhodnutí ohledně zablokování mého účtu, prostě nic...a aktuálně mám na účtu debet ve výši - 110 000,-Kč (co mi tam přišlo, to už tam není).

ODPOVĚĎ

Dobrý den,
dělat se dá to, že si zřídíte jiný účet u jiné banky, kam můžete peníze normálně zasílat, ale současně s tím, by bylo dobré vyzvat exekutora k zastavení exekuce a zmrazení prostředků, které z blokace získal s tím, že pokud nebude věc vyřízena v dohledné době, podáte žalobu na soud k náhradě škody, která Vám tímto jeho chybným postupem byla způsobena. Tam není problém v samotné blokaci, ta je oprávněná, ale pokud jí měl uskutečnit vůči jiné osobě, pak není na co čekat, tuto chybu bez dalšího musí napravit a ne čekat na nějaké usnesení apod.
Chce to tvrdší a rozhodnější přístup.
S vřelým pozdravem
Mgr. Miroslav Zeman
 

Číst více »

odstoupeni od kupni smlouvy automobilu

DOTAZ

Dobrý den asi pred 3ma mesici jsem koupil osobni automobil. jelikoz jsem po koupi momentalne nemel penize na prepis tak jsem s automobilem jesdil mesic a pul s neprepsanym autem kdyzjsem ale po tom mesici a pul prijel na evidencni kontrolu pred prepisem vozidla se zjistilo ze auto ma prerazene cislo karoserie a tudiz je vozidlo neprepsatelne a tudoz i neschopne provozu. na evidencni kontrole me bylo receno ze mam odstoupit od kupni smlouvy  skrze skrytou vadu. puvodni majitel ale nechce od odstoupeni od smlouvy ani slyset. ted uz dokonce uz ani nekomunikuje nebere telefon neodepisuje na zpravy. chtel bych se zeptat jak dal postupovat s vyresenim tehle situace..

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

prvním krokem je zaslat bývalému majiteli doporučeně na doručenku písemné odstoupení od smlouvy se všemi zákonnými náležitostmi a vyzvat ho k převzetí automobilu a vrácení dlužné částky. V dopise ho také poučte co bude následovat, pokud nebude na dopis reagovat, tedy, že podáte trestní oznámení pro spáchání trestného činu podvodu a současně podáte žalobu na úhradu částky kupní ceny s právním zastoupení, kdy se dlužná částka vyšplhá na výrazně vyšší částku.

Dejte mu také termín pro zaplacení.

Pokud nebude pán reagovat, tak Vám nezbude než žalobu skutečně podat.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Zřízení věcného břemene-poplatek.

DOTAZ

Dobrý den, potřebuji informaci, jak asi vysoký poplatek by byl za odhad nemovitosti při zřízení věcného břemene na dožití rodičů v uvedené nemovitosti - poplatek za odhadce a odhad z částky asi 1 200 000,-Kč - stačí alespoň orientační částka - je-li to možné.. Vím, že poplatek za zápis do katastru je 500,-Kč, ale vůbec nevím, kolik by činil výše uvedený poplatek.

Děkuji Vám, Blanka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

při zřízení věcného břemene mezi příbuznými žádného odhadce platit nemusíte. Vše je potřeba ale kvalitně zpracovat do smlouvy o zřízení věcného břemene tak aby z toho plynuly všechny důležité informace a obsahovalo všechny náležitosti ve vztahu ke státním institucím.

U výše uvedené částky Vám však mohu nabídnout zpracování všech smluv a souvisejících dokumentů tak, aby jste měla jistotu, že vše bude řádně a podle zákona zapsáno do katastru nemovitostí a Vy budete mít jistotu, že jste splnila všechny své povinnosti. Cena za celou službu je 2500,- Kč.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

spravedlnost výživné pro otce

DOTAZ

Dobrý večer, chtěla bych vědět, kde je spravedlnost pro otce, kteří mají vyživovací povinost? Jak můžou soudci brát v potaz jen příjem a ne náklady na bydlení? Zvlášť v případě, kdy se otec na rozpadu rodiny či vztahu nepodílel? Copak otec nemá právo normálně žít a mít novou rodinu? To musí žít jak žebrák? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

předpokládám, že takto rozhodl soud prvního stupně. Ono taky záleží jakým způsobem jste se hájil. Pokud je rozsudek soudu pro Vás nepříznivý, pak se určitě odvolejte dokud je to možné. Náklady na bydlení, pokud jsou přiměřené v místě a čase by měl určitě soud brát při rozhodování o výživném v potaz.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

pracovni uraz

DOTAZ

Dobry den,stal se me pracovni uraz.Pri dopousteni vody do okruhu vyletela hadice na dopousteni a oparila me nohy para.Ted sem na neschopence.Dojeli z prace ze byla chyby v propoji toho dopousteni,ale aby firma nemusela platit pojistovne odskodneni zpet tak to napisou njako pracovni uraz mim zavinenim.Uslou mzdu me pry pojistovna vyplati a po firme nic nebudou chtit zpet a nevyhodi me bylo me receno.Mam s tim souhlasit?Dekuji Novak

ODPOVĚĎ

Dobrý den, já bych s tím zásadně nesouhlasil. V případě, že s tím souhlasit budete, můžete si velmi ublížit.

Pokud je skutečností to co říkáte, tak je na firmě, aby si věc řešila a Vás se to v zásadě netýká a také tak k tomu přistupujte.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

předmanželská smlouva

DOTAZ

dobrý den-jsem svobodná a splácím hypotéku na byt.pokud se vdám,za přítele,který má z předchozího manželství 2 děti a já doplatím hypotéku až v manželství-mohou v případě jeho úmrtí po mě jeho děti chtít vyplatit z bytu,mají na to nárok?je nutná předmanželská smlouva nebo ne?kolik taková smlouva stojí?děkuji Vlasta

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, uzavření předmanželské smlouvy bych důrazně doporučoval. Nejde pouze o Vaší hypotéku a splátky, ale také o vznik jiných dluhů v průběhu manželství o kterých pak ani nemusíte vědět a přesto budete odpovědná za jejich splácení, přesto že je založí svým jménem Váš manžel.

Zajištění konceptu samotné smlouvy, včetně podpisů apod. stojí 10 000,- Kč. Na první pohled to vypadá jako vysoká částka, ale jsou v ní zahrnuté náklady notáře, zpracování dokumentu a nezapomente že dokument Vám může sloužit po léta či desítky let.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

poplatek za odpad

DOTAZ

Dobrý  den,

                     dočetla jsem se, že  za odpad budeme platit i 4 x více. Naše rodina žije v domě soukromého majitele. V bytě nás bydlí 6 a za odpad platíme 4.000,- Kč ročně.

Podle čeho se určuje  výše poplatku a  jak zjistíme, že to, co platíme, se skutečně platí?: Smlouvu s firmou na odvoz odpadu má majitel a nahlédnout do smluv nám neumožňuje.

 

Děkuji

               B. Espinoza

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nemějte pochyb, že v případě zdražení poplatku by Vám majitel domu nedal vědět. Protože samozřejmě tyto finanční prostředky po Vás bude chtít.

Výši poplatku zjistíte jednoduše na internetových stránkách Vaší obce, neměl by být podle současné úpravy vyšší než 500,- Kč ročně na osobu.

Číst více »

věcné břemeno,dědictví

DOTAZ

Dobrý den, dovoluji si položit následující dotazy:

maminka darovala měsíc před smrtí dům naší nejmladší sestře a zřídila věcné břemeno pro svého druha k právu doživotního užívání, protože ho sestra s mynželem psychicky týrali, musel se odstěhovat do domu s pečovatelskou službou. Má nárok na úhradu nákladů spojených s bydlením v penzionu, když mu znemožnili užívat věcné břemeno??. 

Aby nepřišla sestra o dům, který jí maminka darovala, uhradili za ní dluhy (cca 300 tis), které se zavázala splácet. Bohužel, není nic sepsáno písemně, protože jí věřili.Uhradila 3 splátky a přestala hradit. Je nějaká možnost získat peníze zpět??? 

Protože jsme s druhou sestrou nic nezdědily a o darování nemovitosti jsme nebyly informovány, máme nárok na to, aby sestra vyplatila nějakou kompenzaci i v souvisosti s tím, že před smrtí za ní maminka uhradila dluhy??? Maminka zanechala pouze rukou psaný dopis, že to co slíbila dostaneme, ale neuvedla žádnou částku, před svým druhem a před sestrou hovořila o 200 tisících pro každou. Nikdy jsme jí se starší sestrou ničím neublížily a staraly se o ní, nechápeme tedy, proč nás v podstatě vydědila a že to u nás zákony umožňují.Máme nějakou naději, že bychom případě v soudím řízení byly úspěšné???
Přeji hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

naději vidím jen minimální. Pokud matka převedla sestře nemovitost, stejně jako ji darovala nějakou částku bylo to její rozhodnutí. Sestra pak není povinna z tohoto titulu kohokoliv vyplácet. Pouze už se pak nemůže podílet na zbylém dědictví. Vaše maminka si myslela spíše že něco co takto napíše platí, ale ono tomu tak bohužel není. Proto je dobré se včas vždy poradit s právníkem a ochránit si výrazně vyšší částku.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Rozvod a přepis společného jmění

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz: s manželkou jsme si koupili domeček, který jsme měli zapsaný na katastru napůl jako SJM...poté nastaly potíže v manželství a manželka mne přinutila pod výhružkou, že neuvidim děti, podepsat papír u notáře, že převádím svojí půlku domu na ní.

Dotaz zní, zda v případě rozvodu a majetkového vypořádání, mám stále nárok na část domu, když jsme ho kupovali v době manželství. Mimoto, jsme do něj vrazili společně spoustu peněz na opravu.

Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel na část domu nárok mít nebudete. Viděl bych prostor pouze v oblasti zhodnocení domu, nebo investic do domu v době manželství, ale to bude nutné prokázat a navíc nesmí být tato otázka nějak upravena právě tím zúžením společného jmění manželů, které jste podepisovali u notáře.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Daň z nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, v roce 2009 jsem koupila pozemek a následně jsem v Lednu roce 2010 podala daňové přiznání, ze kterého mi byla vyměřena daň. V loni byl na tomto pozemku postaven rodinný dům a zároveň byl i zkolaudován. Na Katastrální úřad byl v témže roce podán vklad. Mám povinnost informovat FÚ o tom, že na pozemku byl zkolaudován rodinný dům? V roce 2011 mi přišel daňový výměr ve stejné výši jako v roce 2010. Neměla by se částka po kolaudaci zvýšit? Děkuji Renata Měsícová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano, finanční úřad neví o tom, že se na pozemku něco postavilo, resp. se to dozví, ale není povinen automaticky dan vypočítávat. Pro účely daně z nemovitosti je to stejné, jako když nějakou nemovitost koupíte, tady vznikla stavba a kromě dane z pozemku je třeba uhradit i dan ze stavby.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

odmítnutí dědictví

DOTAZ

Dobrý den ,prosím o radu.Zemřel mi manžel a v dědictví jsou polnosti.Dědic jsem já a naši dva synové.Pokud odmítnu dědictví připadne moje polovina synům?Chci aby tyto pozemky zdědili oni.Vzhledem k mému zdravotnímu stavu nechci ,aby po mé smrti měli ty samé problémy jako jsem měla já ted,když jsem si musela shánět a nechat odhadnout pozemky.Stálo mě to dost peněz,přestože pozemky jsou jen orná půda a cenu mají cca.42000kč.Proto bych chtěla aby to zdědili rovnou jen oni prosím poradtě co mám říct u notáře jdeme tam 25.5 2011  mnohokrát děkuji Košařová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

postačí aby jste před notářem prohlásila výslovně do protokolu, že dědictví odmítáte a vzdáváte se ho ve prospěch synů. Pak si jenom zkontrolujte, že se Vaše prohlášení v protokolu skutečně objevilo a teprve potom ho podepište. Další řízení už se bude týkat jen Vašich synů, kteří půdu zdědí.

Číst více »

soud rozhodl, že manžel platit výživné nemusí

DOTAZ

Dobrý den, před skoro čtyřmi lety jsem se rozvedla s manželem, se kterým jsem žila 25 let. Do péče mi samozřejmě byla svěřena má 13ti letá dcera a manželovi bylo vyměřeno výživné 4500 Kč. To jsem dostala 2x a pak to začalo. Začal se zadlužovat, hrát automyty, nabírat půjčky a tím pádem přestal i platit. Podotýkám, že o snížení alimentů do dnešního dne nezažádal. Navrhla jsem mu, ať si požádá o snížení a zatím mi platí polovinu. Ani to neudělal, pak přišel o práci, nahlásil se na úřad práce  a 3/4 roku (vzhledem k jeho ročníku)pobíral podporu v nezaměstnanosti. Pořád neplatil. Práci si nenašel, prý nebyla a není (do dnešního dne nepracuje). Spíš si myslím že nepracuje proto, že je na něj uvalena exekuce a uvědomuje si, že by mu vše vzali. Rozhodla jsem se, že na něj podám trestní oznámení. Tak jsem také učinila, ač mi to bylo velice líto. Řekla jsem u soudu, že skoro 3 roky jsem neviděla ani korunu, dceři na nic nepřišpívá (nicméně s dcerou má velice krásný vztah, každý týden se navštěvují, občas ji bere i na výlet a ona ho moc miluje, myslím, že i on ji) a práci si nehledá. Bývalý manžel vypověděl, že práci nemůže sehnat a že by rád platil, ale že nemá z čeho a něco jim tam navykládal a soud ho zbavil obžaloby s tím, že platit nemusí. Myslela jsem si, že v tomto případě se o svobodnou matku stát postará alespoň tím, že manželovi najde jakoukoli práci, ze které by mi alespoň něco dával. Ne, platit nemusí, taky že neplatí, na přídavky nárok nemám, protože beru 14 tisíc čistého. Poraďte mi....to skutečně neexistuje způsob, jak přimět manžela k placení? Děkuji mnohokrát.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

spíše mám pochybnosti o tom, jak bylo vedeno řízení. To že někdo nepracuje ho ještě nezbavuje plnit povinnost hradit výživné, která je mu uložena soudem. Chci se zeptat, zda státní zástupce podal odvolání proti tomuto rozsudku?

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU