Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

video

DOTAZ

 Dobrý den,
Omlouvám se, že Vás obtěžuji,ale mám menší problém s jedním uvěřejněným videem
na internetu.Na jedné profilové seznamce se uvěřejnilo video asi dva roky
staré,na kterém mě nebylo ani 16 let a jsem na něm sotva ve spodním prádle.Video
mně hodně uškodilo a chtěla bych se Vás zeptat co se s tím dá dělat.Danou osobu
, která video zveřejnila bych chtěla zažalovat.Myslíte, že bych uspěla a nebo co
mám dělat?
                              Děkuji
                                        Simona Zdeňková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

osobu skutečně zažalovat můžete. Bude se jednat o omluvu, případně nějaké odškodnění.

Současně by jste měla vyzvat provozovatele internetových stránek aby Vaše foto okamžitě stáhnul.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

daň z převodu nemovitosti

DOTAZ

1.Kupuji státní byt. Kupní smluvu jsem již uhradila. Smlouvu zatím podepsanou nemám. Je nutné před podpisem smlouvy mít zaplacenou daň z převodu nemovitosti? Pokud ne, dokdy je potřeba tuto daň zaplatit.

 

2. S manželem jsme v rozvodovém řízení a nechce tuto smlouvu podepsat. V bytě žiji už dvacet let, vdaná jsem 1 rok, smlouva je na nás oba. Jak postupovat. Na byt jsem si vzala hypotéku a manžel mi ručí.

 

ODPOVĚĎ

Daň z převodu nyní neplatíte. Až po vkladu Vašeho vlastnického práva do katastru nemovitostí máte termín 2 měsíce na podání přiznání a úhradu daně.

Požádejte město, aby smlouvu napsalo pouze na Vás  s tím, že byt stejně bude patřit do společného jmění manželů, takže se na tomto nic nezmění.

V opačném případě  si s manželem předem dohodněte podmínky vypořádání vlastnictví bytu pro případ rozvodu, tedy že mu například vyplatíte nějakou určitou částku

když se vlastnictví bytu vzdá a Vy na sebe vezmete celé splácení úvěru.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

rozvod bez pritomnosti manzelu...

DOTAZ

Dobry den,snatek jsme uzavirali vloni 28.8.2009 v CR,jsme bezdetni,momentalne jsme oba 3 mesice  v USA a po vzajemne dohode by jsme se chteli nechat rozvest aniz by jsme museli jet do CR.Existuje nejaka moznost?

Dekujeme za odpoved 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tato možnost skutečně existuje. Pověřte vyřízením celé věci rozvodu advokátní kancelář, která

se na rozvody a rodinné právo specializuje. Ta pro Vás připraví veškeré nutné dokumenty, které Vaším jménem

podá na soud. V návrzích, které musí mít veškeré náležitosti bude soudu navrženo, aby o rozvodu rozhodl bez nařízení jednání

a že se případné účasti na jednání výslovně vzdáváte.

Orientační cena za vyřízení celé záležitosti od A do Z bez Vaší přítomnosti je cca 6000,- Kč.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

S vřelým pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

exekuce na podíl

DOTAZ

Dobrý den

jsem živnostník a mám exekuce na majetek a účet

Dotaz zní pokud založím s.r.o. má exekutor možnost zabavení majetku mé společnost či podílů?

Jak by to bylo kdyby byla založena A.S  má exekutor možnost zabavit majetek akciovky nebo podílů ? Děkuji za odpověď Vláďa

ODPOVĚĎ

Ano, exekutor má právo zablokovat jak podíl v s.r.o, tak například družstení či jiné podíly. Před exekucí se tím tedy neochráníte

Číst více »

Dotaz ohledně základní školy

DOTAZ

Dobrý den, měla bych k Vám dotaz. Mám velké finanční problémy, jsem v rozvodovém řízení, musela jsem se odstěhovat do podnájmu atd. Kvůli finančním problémúm nemám zaplacené obědy dětem na základní škole. Chtěla jsem se zeptat, jestli může ředitel školy kvůli tomu nedat dětem vysvědčení a tím jim neukončit ročník, dcera končí 9. ročník a syn 2. ročník základní školy. Panu řediteli jsem řekla, že jak budu mít peníze, hned vše zaplatím. ale teď opravdu nemám a on mi řekl, že dětem nedá vysvědčení a neukončí jim ročník. Tak jsem se chtěla zeptat, jestli má na to právo, to děti nebudou chodit do školy, než se z této krize dostanu a budu mít peníze. Děkuji za odpověď na můj email irenaorolinova@seznam.cz. S pozdravem Irena Orolinová

ODPOVĚĎ

Dobrý den, toto rozhodně možné není. Děti vysvědčení normálně bez problémů dostanou.

Číst více »

Nezaplacení dlužného výživného

DOTAZ

Dobrý den,v dubnu proběhl soud ve věci svěření dcery do mé péče a byla stanovena výše výživného,dlužné výživné měl otec dcery zaplatit do konce května.Neučinil tak,telefony nebere a nijak se mnou nekomunikuje,dětem říká,že nemá peníze.Jak mám postupovat dále?Výživné platí se zpožděním,ale platí.Děkuji za vaši odpověď a přeji příjemný večer

ODPOVĚĎ

Dobrý den

je třeba ho oficiálně písemně vyzvat k úhradě dlužného výživného a pohrozitk podáním návrhu na exxekuci.

Pokud ani potom nebude reagovat, pak určitě podat návrh na nařízení exekuce srážkami ze mzdy, resp.. exekucí dalšího otcova majetku.

Pokud nebude otec platit výživné déle jak 4 měsíce, pak můžete podat trestní oznámení pro trestný čin zanedbání povinné výživy

Číst více »

Zákaz hudby na pracovišti

DOTAZ

Dobrý den.V naší firmě, kde pracuju už několik let nám tento týden šéf zakázal rádio a poslech hudby při práci.Zajímá mě zda má právo zakazovat nám i osobní přehrávače se sluchátky (jako MP3, MP4, kapesní rádia a mobilní telefony).Podle mého mínění, když mám sluchátka na uších tak hudba, kterou poslouchám nikoho neobtěžuje a mě osobně se lépe pracuje.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zakázat Vám to právně nijak nemůže, nicméně zde se jedná více než co jiného o vztahy mezi zaměstnavatelem a zaměstnancem.

Zaměstnavatel Vám "neposlušnost" v této věci může vracet jiným způsobem, nicméně to už je jiná otázka

Číst více »

exekuce po rozvodu

DOTAZ

prosim mela bych otazku jsem rozvedena ale ziji s manzelem v jednom byte jsme majetkopravne vyrovnani mam exekuce ktere jsou po rozvodu ale pujcky jsem si vzala za trvani manzelstvi manzel neni ani nebyl rucitel exekutori tvrdi ze pokud byla moje pujcka za trvani v manzelstvi muzou mu vzit jeho veci ktere koupil po rozvodu a ktere dostal po majetkopravnim vyrovnani mam strach protoze ma byt ktery koupil ale po rozvodu a dostat odstupne protoze dostal vypoved prosim o radu dekuji

ODPOVĚĎ

Exekuce se manželova bytu, pokud je v jeho výhradním vlastnictví týkat rozhodně nebude.

Problémem ale mohou být movité věci a zařízení bytu, protože exekutor těžko rozliší zda patří Vám či manželovi a manžel tak bude muset vlastnictví zmíněných věcí prokázat.

Číst více »

poplatky za odpad

DOTAZ

Dobrý den,

Mám dotaz ohledně poplatků za odpad. Každoročně mi chodí složenka do domácnosti, kterou samozřejmě řádně platím. Mám manželku (cizinku) která má od konce roku 2008 vyřízený trvalý pobyt, a kterou jsem samozřejmě přihlásil správci domu. Loni se nám narodil syn. Nicméně žádné složenky mi na ně nepřišli. Já se nedávno shodou okolností doslechl, že se platí na každou osobu zvlášť. Nicméně obec nám nezaslala žádné složenky, nic od nás nežádá a rovněž nás nikdo neupozornil na nutnost zaplacení. Máme se čeho obávat? Pociťoval bych jako nespravedlivé, kdyby dodatečně za pár let po nás obec požadovala zpětné zaplacení poplatků, o sankcích ani nemluvě. Jak postupovat? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano přesně toto se Vám může třeba i po letech stát. Obec má na úhradu nárok a tento nárok vychází ze zákona. Není nikde povinnost

obce zasílání složenky. Pokud jste si vědom dluhu, tak doporučuji navštívit obec, požádat si o číslo účtu k úhradě poplatku a jeho urychlené doplacení.

Riziko, že budete platit po létech nejen samotný poplatek ale i náklady za advokáta či úroky za to nestojí.

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den,

 Mám s byvalým manželem 2 děti ,dceru 15let/ výživné 1100,- a syna 10let/1000,-. Letos dcera nastupuje na SPŠ a syn který hraje hokej přechází do 5ročníku na hokejovou školu. Z toho důvodu bych si chtěla zažádat o zvýšení výživného protože na obě dvě děti se mi náklady na školy a sport dost zvednou. Otec dětí mi ale řekl že s tím souhlasit nebude že si myslí že dává dost a že stejně má malý příjem takže mu je nezvednou. Taky mi platí dost nepravidelně a za lonský rok mi dluží na výživném 19 500,-. Už jsem byla  kvůli tomu na sociálce,policii i na soudě se zeptat a nikde nejsou schopni mi poradit jak nejrychleji ho donutit dlužnou částku splácet. Moje otázka teda zní-mohu žádat o zvýšení výživného a zároven vymáhat dlužnou částku? Jak postupovat a kam se obrátit? Předem Vám děkuji za odpověd Humlová Věra

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě můžete žádat o zvýšení výživného a současně vymáhat dlužné částky. Otázkou však je, jaká je míra úspěšnosti zejména u toho zvýšení. Pokud by měl skutečně otece velmi nízký příjem a neprokázal by se mu opak a další jiné příjmy, pak nebude zvyšovat výživné z čeho. Aby mohlo výživné být zvýšeno nestačí pouze zvýšené výdaje a nároky dětí, ale také vyšší či minimálně stejný příjem manžela jakého dosahoval v době posledního rozhodnutí o výživném.

Vymáhat dlužnou částku můžete návrhem na nařízení exekuce, kdy bude výživné strháváno otci z platu, nebo návrhem na exekuci jiného majetku. V případě, že dlužné nájemné převyšuje 4 násobek výživného můžete podat trestní oznámení.

Číst více »

Dotaz - internetový prodej

DOTAZ

DOBRÝ DEN,
CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT- CO JE TŘEBA K PROVOZOVÁNÍ  E-SHOPU S VLASTNÍ TVORBOU - BLAHOPŘÁNÍ, JMENOVKY APOD. MUSÍM MÍT ŽIVNOSTENSKÝ LIST A VÉST ÚČETNICTVÍ? JEDNÁ SE VLASTNĚ O HOBBY TVORBU.
DĚKUJI SARKISOVOVÁ

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pokud budete e-shop provozovat jako samostatně výdělečnou činnost, pak rozhodně živnostenský list musíte mít, a příjem z tohoto pocházející musíte řádně zdanit.

Vést učetnictví nemusíte, pouze evidovat příjmy a následně můžete příjmy zdaňovat paušálními náklady, tedy procentní sazbou z příjmu.

Číst více »

Směnka v dědickém řízení

DOTAZ

Dobrý den, mám směnku na 450 tisíc a stalo se, že dlužník zemřel. Chtěl jsem ji uplatnit v dědickém řízení, ale advokát pozůstalých mi řekl, že směnka nemůže být v dědickém řízení, protože se týkala pouze zemřelého. Mám ale pocit, že se jen vymlouvá a hraje o čas. Mám nárok uplatnit směnku u pozůstalých? Děkuji, Loukota

ODPOVĚĎ

Směnku samozřejmě uplatnit můžete. Bylo by proti smyyslu celého institutu, kdyby se vztahoval pouze na žijícího člověka a nebylo možné nárok uplatnit na dědicích, kteří dědí majetek pozůstalého.

Číst více »

ručení za dluh nájemníka

DOTAZ

Dobrý den Mám tento dotaz. Před časem jsem koupil byt s nájemníkem.Ted po čase jsem ovšem zjistil jeden problém. Původni majitel mému nájemnikovi rekonstruoval byt.Nájemník si ale musel na své náklady pořídit do bytu plynový kotel.Nájemník-důchdce si tento kotel pořídil na úvěr u stavební spořitelny.V současné době mi přišel od spořitelny dopis ,ve kterém se píše,že nájemník chtěl svůj dluh převést na mě jako majitele bytu.Což jsem samozřejmě zavrhl.První můj dotaz je zda nájemníka za tento čin můžu nějak stíhat? Druhý problem je ten,že nájemník svůj dluh za kotel nesplácí.Při této příležitosti jsem zároven zjistil,že má další dluhy u nebankovních institucí.Můj dotaz je,zda nějak zodpovídám za tyto dluhy nájemník,o ktrých jsem neměl ani tušení? Navíc jsem si myslel,že kotel patří k bytu což plyne z kupní smlouvy. Děkuji za odpověd.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

za závazek svého nájemníka opravdu nijak neručíte ani neodpovídáte. Stejně tak mi není jasné, kde banka přišla k tomu Vás kontaktovat s tím, že by jste měl převzít dluh..z jakého titulu?? Nic se dít nebude, pouze až bude na nájemníka prohlášena exekuce bude zřejmě vykonána v bytě, kde nájemní bydlí, tedy u Vás v domě.

Číst více »

Co s dluhy?

DOTAZ

Dobrý den,
jsem sama se 4 detmi a jsem na materské dovolené.Bohužel jsem se zadlužila,zacínají mi vyhrožovat exekucemi.Mám malý domecek na kterém je hypotéka.Rok se snažím prodat domek ale bohužel marne.Chtela jsem tím že prodám strechu nad hlavou sbavit se dluhu.
Mohu ted neco delat?Nechci aby nás odsud vyhodili exekutori.
Mohla bych si požádat o oddlužení a nebo se to na me nevztahuje?Kdyby ano zbavila bych se dluhu kdyby mi sebrali domek?
Celkový dluh mám i s hypotékou 700 tis.+mi naskakují úroky za neplacení.
Pred 3 roky byl odhad na domek 800 tis.
Prosím mužete me poradit.
Predem dekuji za brzkou odpoved.
Jarka
Dobrý den,
jsem sama se 4 detmi a jsem na materské dovolené.Bohužel jsem se zadlužila,zacínají mi vyhrožovat exekucemi.Mám malý domecek na kterém je hypotéka.Rok se snažím prodat domek ale bohužel marne.Chtela jsem tím že prodám strechu nad hlavou sbavit se dluhu.
Mohu ted neco delat?Nechci aby
Dobrý den,
jsem sama se 4 detmi a jsem na materské dovolené.Bohužel jsem se zadlužila,zacínají mi vyhrožovat exekucemi.Mám malý domecek na kterém je hypotéka.Rok se snažím prodat domek ale bohužel marne.Chtela jsem tím že prodám strechu nad hlavou sbavit se dluhu.
Mohu ted neco delat?Nechci aby nás odsud vyhodili exekutori.
Mohla bych si požádat o oddlužení a nebo se to na me nevztahuje?Kdyby ano zbavila bych se dluhu kdyby mi sebrali domek?
Celkový dluh mám i s hypotékou 700 tis.+mi naskakují úroky za neplacení.
Pred 3 roky byl odhad na domek 800 tis.
Prosím mužete me poradit.
Predem dekuji za brzkou odpoved.
Jarka

ODPOVĚĎ

Dobrý den

doporučuji snížit cenu domu, aby se prodal alespoň za nějakou částku a mohla jste většinu dlužné částky tímto umořit.

V opačném případě se stejně prodeji domu nevyhnete. Nicméně dům se bude prodávat v exekuci, nebo ho zpeněží banka jako zástavce domu.

U Vás oddlužení možné zřejmě nebude, protože nepracujete a je jen malá pravděpodobnost, že by jste dluhy mohla splácet, resp. s tím nebudou souhlasit věřitelé.

Číst více »

převzetí zásilky na poště 12-ti letým synem

DOTAZ

Dobrý den, můj syn si objednal zboží, které jsem firmě zaplatila. Balíček - zaplacený byl odeslán na jméno mého dvanáctiletého syna. Na poště mu ho odmítli vydat přesto, že měl s sebou cestovní pas k prokázání totožnosti.

Odůvodnili to tím, že mu ještě není 15 let a proto musím balíček převzít za něho. Byl postup pošty správný? Děkuji za odpověď. Zdraví Šigutová Marcela  

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

postup pošty rozhodně není správný. Dám příklad, někteří rodiče se mohou jmenovat jinak než jejich dítě - např. žena po muži apod. a v občanském průkazu dítě mít napsané nemusí, jak poštovní úřednici prokážete, že jste matka tohoto dítěte? Pošta měla balíček dítěti vydat.

Číst více »

Exekuce na plat zároveń s exekucí na účet

DOTAZ

Dobrý den.Chtěla jsem se zeptat.

Můj přítel trpěl dříve závislostí na hracích automatech a zůstaly mu z tohoto období nějaké menší dluhy a Jeden dost značný cca 300000kč.Z toho jsme uhradily 100000kč před exekucí.Dluh jsme chtěli i nádále splácet.Exekutor chtěl bohužel abychom nadále spláceli, pro nás nesplnitelné vysoké splátky a na naše oponování že chceme splácet ale bohužel ne takto vysoké částky které pro nás byly nesplnitelné, reagoval takovým způsobem,jako že je to naše věc.Došlo to tak daleko že exekutor  nám vydal exekuci na plat a obestavil účet.Zjistila jsem, že záleží na exekutorovi jestli zvolí např: jen exekuci na plat a účet nechá nedotknutý.Doteď jsme spláceli ty menší dluhy.Ale teď to prostě nelze.Dozvěděla jsem se, že exekuce na plat je možná zároveň i s exekucí na účet.Takže nemůžeme vybrat žádnou hotovost a závazky které jsme doteď plnily, již plnit nelze.Mám obavu, že budou následovat další exekuce.Dá se nějak bránit? Dozvěděla jsem se, že by nám mějaké peníze měli zůstávat.Ale to se bohužel neděje.O možnosti výběru dvojnásobku ŽM vím, ale to nám bohužel moc nepomůže, jelikož dluh je tak velký,  že splácet  se bude hodně dlouho.Jsme ochotní splácet ale s takovou z  nás za chvíli budou bezdomovci a splácet nebude z čeho.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

postup exekutora byl rozhodně správný. Exekutor má právo zvolit jakýkoliv způsob provedení exekuce či zvolit exekucí několik, což je samozřejmě účinnější.

Stejně tak není povinností exekutora přistupovat na jakékoliv splátky. Někteří lidé navrhují např. tak nízké splátky, že by dluh nesplatili třeba ani za 20 let, což není možné

Číst více »

Osvojení dítěte

DOTAZ

Dobrý den.

Obracím se na Vás s menším problémem. Našel jsem si přítelkyni, která má z předešlého vztahu rok a půl starou dcerku. Jejich předchozí vztah s ,,tatínkem" nebyl nijak růžový - podváděl ji a nechoval se k ním pěkně. Když přítelkyně tehdá otěhotněla, chtěl aby si ,,to" nechala vzít a tak, až nakonec po porodu malé se k ní vůbec ,,nehlásil" a tvrdil, že ztrazil občanku, doklady atd., takže v rodném listě malé v kolonce ,,otec" je prázdné místo. Přítelkyně s ním nikdy vdaná nebyla, žili spolu jen ,,na hromádce". Nyní je situace taková, že o malou moc zájem nemá, nevídá se s ní, malá se ho dokonce bojí a brečí, když ho vidí. Občas zájem projeví ale to jen, aby se s ní mohl chlubit před kamarády atd., takže tento styk realizován proto ani není. On na ní nikdy nic neplatil ( čas od času pošle nějakou korunu jeho máma - minulá ,,tchýně" ) ,,Tati" říká mě.
Nyní, po pár měsících našeho vztahu, kdy jsme s přítelkyní zjistili, že si opravdu rozumíme a je vše tak, jak má být již bydlíme ve společném bytě, máme společnou domácnost a jsme jako rodina. Postupem času jsme také uvažovali o dalším mimi a o svatbě a také o mém osvojení stávající holčičky. Opravdový tatínek holčičky, ač není uveden v rodném listě, k tomuto nikdy souhlas nedá. Chtěl jsem se proto tedy zeptat: Je možné si osvojit dcerku mé přítelkyně, se kterými žiji a která v rodném listě nemá psaného otce, i když on s tím nebude souhlasit ? Jak se v tomto případě postupuje?
Předem děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud otec není v rodném listu uveden, pak bych ho neřešil a nijak ho nenformoval. Pokud podáte návrh k soudu na osvojení,,

pak bude dokladem právě rodný list dítěte a z něj vyplývá, že otec není známý. Proto ani soud nebude požadovat souhlas otce,

který oficiálně ani neexistuje. Tomu bych také přizpůsobil text i odůvodněnní návrhu na osvojení.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Vrácení zboží koupené přes internet,peníze dodnes nemám

DOTAZ

Dobrý den,

prosím Vás, objednala jsem si přes internet boty - Nike, platila jsem předem převodem, když boty došly, nejen, že se mi zdálo, že nejsou originál, ale byly na špičce jedné boty již odřené. Nemohla jsem se vůbec dovolat na linku, na e-mail také nikdo nereagoval, ale hned druhý den jsme se dovolali z jiného čísla a dle instrukcí prodejce jsem boty, doporučeně, poslala zpět. Dodnes mi ale nezaslali peníze, nikdo nereaguje na mé maily, telefon nikdo nezvedá. Jak dál postupovat, prosím.

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud nebude prodejce reagovat, pak nechte poslat výzvu k úhradě advokátní kancelář, což má výhradně větší přesvědčovací sílu, a nebo budete

muset rovnou podat žalobu. Předpokládám, že informace o prodejci včetně identifikačních údajů na internetu jsou k dispozici.

Číst více »

odvolani k krajskemu soudu

DOTAZ

dobry den

potrebuji poradit jak se odvolat ke krajskemu soudu ve veci vyzivne

vcera jsem si vyzvedl rozsudek kde me je udeleno vyzivne na 2 nezletile deti ve veku 10-6 let. ktere obnasi vice nez 50%meho platu proti tomuto rozhodnuti se chci odvolat ke krajskemu soudu jen nevim jak

dekuji za odpoved hermanek

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v takto důležité věci Vám mohu jen těžko obecně poradit. Doporučuji Vám kontaktovat odborníka - advokátní kancelář a zkonzultovat s ní celou strategii i formu odvolání, aby jste měl nějakou šanci na úspěch. Investice ve výši několika tisíc korun - např. 3000,- Kč u nás se Vám může výrazně vyplatit v případě, kdy výživné bude po novém projednání sníženo.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Odhad nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den, před měsícem jsem ovdověl. RD,ve kterém žiji, vlastní polovinu můj syn, jednu čtvrtinu já a druhou vlastnila manželka. Po smrti manzelky jsme se dohodli s dcerami a synem, že čtvrtinu po manželce dostane syn. Chtěl bych se zeptat, jestli je nutný odhad nemovitosti, když jsme se dohodli. Odhad jsme provedli před 20-ti lety, když jsme polovinu RD převáděli na syna. Od té doby se na nemovitosti neprováděly žádné změny. Děkuji Duben

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

odhad nemovitosti zřejmě nutný bude, od hodnoty se totiž bude odvíjet odměna notáře v dědickém řízení.

Ale nejlepší bude dohodnout se přímo s ním.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU