Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Dar či koupě

DOTAZ

Dobrý den,

naprosto cizí paní by mi chtěla přenechat svoji chatu a byt v osobním vlastnictví. Můžete mi sdělit, co je v tomto případě lepší vzhledem k dani, zda koupě, či dar.

Děkuji

V.L.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

rozhodně se celkově vyplatí prodej než darování. Na druhou stranu darování zatíží obdarovanou cizí paní, zatímco

při prodeji budete zatížena přímo Vy jako prodejce daní z převodu nemovitostí - i když v tomto případě se jedná o výrazně nižší částku než v případě daně darovací.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com a probereme celou věc podrobně aby Vás celá transakce vyšla co nejlevněji a převod proběhl úspěšně.

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

zavet

DOTAZ

Vážený pane dokotre,

 

sepsal jsem závěť formou notířského zápisu, je v ní více dědiců i dědiců, které jsou třetími osobami. Zjistil jsem nyní, že právě u mé sestry, uvedené jako jedné z dědiců, jsem nadiktoval špatný den narození. Mám nechat závěť přepsat? Co se případně s jejím podílem může stát?

ODPOVĚĎ

Pokud je sestra definována i jiným způsobem, pak by problém být neměl, nicméně bych to v tomto případě neriskoval a závěť bych skutečně opravil. V opačném případě bude její případný podíl rozdělen dědicům ze zákona.

Číst více »

majetek

DOTAZ

Dobrý den,

jsem tři roky rozvedená, mám po rozvodu byt na hypoteční úvěr, v bytě je trvale hlášený syn, který se nechal vloni vyhodit ze školy, nepracuje, dělá dluhy. Našla jsme si přítele, odstěhovala jsem se k němu,odvezla jsem z bytu většinu nábytku a osobní věci neboť mám i ze strany syna obavy z exekuce. Syn mě samozřejmě neplatí za bydlení nic, zkouším žalobu na vyklizení bytu. Můj dotaz se týká toho, jak zajistit  "svůj" případně "náš" majetek a sebe u přítele. Přítel má dvě dcery, ještě nejsou plnoleté. Je mě samozřejmé, že jsou přímý dědici. Bojím se ještě pokud by se s ním něco stalo, že budu muset ještě soudně dokazovat, že je tam můj nábytek a jiné věci. A co když si koupíme něco spolu ( vybavení domu , auto..).? Navíc bydlíme v domě , který vlastní jeho otec, přítel má zde trvalý pobyt. V domě přítele mají trvalý pobyt jeho rodiče.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

věc se dá poměrně elegatně a hlavně efektivně vyřešit, tak aby jste se o svůj majetek nemusela do budoucna bát a měla ho zajištěn.

Bude však třeba zpracovat několik na sobě závislých dokumentů, to znamená aby jeden podporoval druhý.

Věc doporučuji řešit poměrně rychle, aby nedošlo k následkům o kterých jste psala.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobry den, prosim o radu manzel plati vyzivne 2.500kc mesicne bohuzel v lednu musel jit na UP a podpora mu delala 3600,- a nemel jak platit vyzivne 4mesice bejvalka se nechtela dohodnout ze ty 4mesice splati ted do konce srpna a podala na nej trestni oznameni.Jak je mozne ze ho podala ona?kdyz syn ma 18let?ale bydli u ní a co manzelovi hrozi?Dekuji moc a hezky den Marcela

ODPOVĚĎ

Manželovi hrozí trestní stíhání pokud dlužnou částku neuhradí. Trestní oznámení může podat i matka, či kdokoliv jiný. Pokud se trestný čin stal musí vše policie prošetřit bez ohledu na osobu, která trestní oznámení podala.

Doporučuji proto výživné co nejrychleji uhradit. Chyba vznikla tím, že manžel v době kdy přišel o práci napodal návrh na snížení výživného. Soud by mu zcela jistě vyhověl a žádný dluh by mu ode dne podání návhru nevzniknul.

Číst více »

přepis poloviny domu

DOTAZ

Dobrý den,

prosím Vás jsem majitelem 1/2 rodinného domu. Rodiče jsou majitelé druhé poloviny. Mohou rodiče přepsat jejich polovinu bez mého souhlasu, jiným vlastníkům - mému bratrovi? (máme společný vchod, i přípojky).

A smí tento nový vlastník poloviny, ručit domem se dvěma majiteli nebo jeho polovinou ?

Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Ano,

rodiče dům mohou darovat bratrovi či komukoliv jinému. Pouze v případě, že by svou polovinu chtěli prodat by Vám museli nabídnout tuto polovinu za aktuální cenu, protože máte předkupní právo.

Bratr či rodiče mohou zatížit pouze ideální polovinu, kterou vlastní. Nikoliv polovinu Vaší.

Číst více »

Výživné - stížnost na postup policie

DOTAZ

Dobrý den, biologický otec dluží na dceru výživné za rok a půl. Uprostřed dlužného období pobíral několik měsíců dávky hmotné nouze. Než začal tyto dávky pobírat, dlužil výživné za půl roku. Vím, že prostředky má. Pracuje však na černo a pobírání sociálních dávek je jeho životní styl. Podala jsem trestní oznámení, ale jednání policie mě velmi překvapilo. Tvrdí, že za období, kdy pobíral dávky hmotné nouze, výživné automaticky platit nemusí. Stále však odmítají říci, na základě jakého zákona nebo předpisu. Prý to už sami nevědí, mají těch papírů moc, prostě to takhle dělají. V trestním zákoně ani v zákoně o hmotné nouzi však o ničem takovém není ani zmínka. Policie mi o tom dokonce velmi dlouho odmítala vydat oficiální rozhodnutí. U soudu na opatrovnickém oddělení mi potvrdili, že je stále v platnosti původní rozsudek. Žádnou žádost o snížení výživného si dotyčný nepodal, povinnost platit výživné stále trvá. Podle mě by ho policie měla stíhat za celé dlužné období. Podala jsem tedy v zákonné lhůtě stížnost na okresní státní zastupitelství. Za dva měsíce přišel dopis. Pouze pár řádků typu blabla....policie nijak nepochybila, policie dělá co může, policie je skvělá, a tak dál. Opět žádné vysvětlení, na základě jakého zákona nebo předpisu. Při osobním dotazu na tyto informace přímo na zastupitelství jsem byla šokována. Paní státní zástupkyně bohyně, já póvl z ulice, co si to vůbec dovoluji obtěžovat, na žádné informace nárok nemám. Prosím o radu, jak to tedy s placením výživného po zmiňované období je, a zda mám nárok na informace na základě čeho policie v té záležitosti nic nedělá a státní zastupitelství to schvaluje. Já jsem pevně přesvědčena, že minimálně na informace nárok mám. Kde se jich ale dobrat? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud s Vámi policie komunikuje tímto způsobem, což není nic vyjímečného,

dohodněte se s advokátní kanceláří, která celou věc s policií vyřídí a dohlédne

na řádném přošetření celé věci. Pokud totiž skutečně dojde k trestnímu stíhání,

bude to pro otce nejlepší motivace k placení, protože mu jinak bude hrozit trest

odnětí svobody.

máte samozřejmě pravdu. Otec výživné platit mě, přestože byl hlášen na pracovním úřadě.

Původní rozsudek platí a je třeba se jím řídit.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

darovacísmlouva

DOTAZ

Dobrý den,

vlastním zahradu a chci ji darovat dceři, ale s tím, aby manželka měla doživotní právo užívání v případě mého úmrtí. Mohla by i manželka v případě nevhodného chování dcery vzít darovací smlouvu zpět? Lze to ošetřit v darovací smlouvě?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

existuje mechanismus, kterým by se v podstatě dalo dosáhnout Vašich požadavků. Takže ano, bylo by to možné.

Pokud máte zájem věc projednat, respektive připravit kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

darovaný byt

DOTAZ

 

 

Dobrý den, prosím o zodpovězení dotazu. Má babička a dědeček mi loni darovali byt, jelikož se báli, kdyby se jednomu něco stalo, že byt z části zdědí jejich dcera (má matka). Nyní se zase bojí, že kdyby se stalo něco se mnou, byt z části zdědí můj manžel a to oni nechtějí, ač nevím proč. Napsala jsem závěť svojí rukou, ale prý to nestačí. Další mě napadlo, že se již teď manžel vzdá tohoto bytu (kdyby se mi něco stalo) na základě nějakého prohlášení. Mohu Váš požádat o radu, jak na to, aby měla babička klidné spaní. Moc děkuji za odpověď V.D.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

věc se dá určitě velmi dobře řešit. A myslí, že tím budou i naplněny očekávání vašich prarodičů.

Závěť samozřejmě nestačí, protože i v případě, že by jste měla děti, by děti museli děti alespoň podíl ze zákona čímž by nad správou bytu opět získal práva manžel.

Stejně tak prohlášení Vašeho manžela pro případ smrti je absolutně ze zákona neplatné.

Pro projednání řešení mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

SJM

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se zeptala, jak mám postupovat. V současné době mám svěřené děti do péče a stanovené výživné. Jde o vypořádání SJM. Máme rodinný dům v Praze, zatížený cca 3.000000 hypotékou ve SJM. Navrhuji prodej, s nímž manžel nesouhlasí, chce dům do výhradního vlastnictví a mně vyplatit 400000. Argumentuje tím, že na úrokách zaplatí další 3000000 a tak bych vlastně nemusela dostat nic. Odhad domu jsem ještě nenechala dělat, typuji 6-7 mil. Bydlím s dětmi v pronájmu ve 40m2, manžel sám ve 140m2. Dcera půjde  do školy a řešíme, kam vůbec dáme psací stůl. O děti nemá zájem, ikdyž jsou ještě malé a bydlíme od sebe 15 min. Může soud nařídit prodej domu, nebo se mám opravdu obávat, že nemusíme dostat nic?Předem děkuji za odpověd, s pozdravem R.Č.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

rozhodně doporučuji věc řešit co nejrychleji, protože se tam ukrývá skutečně velké množství peněz o které můžete v případě otálení skutečně přijít.

Ano soud může rozhodnout i prodeji domu v důsledku vypořádání společného jmění manželů, ale je k tomu třeba splnit mnohé podmínky a zároveň

neudělat chybu.

Doporučil bych Vám schůzku, kde bychom probrali všechny nutné kroky a stanovili strategii tak, aby jste se k penězům co nejrychleji dostala.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com k dohodnutí dalších kroků.

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den,

jsme s bývalým manželem rozvedeni.Já bydlím u přítele a požadovala jsem ať mě vyplatí za půlku bytu,který máme ve vlastnictví.To odmítl.Mám vůbec šanci prodat někomu půlku bytu?Asi to bude problém sdílet s cizí osobou jeden byt.Co bych mohla jinak udělat,když se nechce přestěhovat a já potřebuji peníze.

Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

věc se dá skutečně řešit a to konkrétně návrhem na vypořádání společného jmění manželů. Advokátní výzvou k vypořádání a případně podáním žaloby.

V případě, že budete postupovat správně, budete mít nárok prodat celý byt a výtěžek rozdělit mezi manžele jako vypořádání společného jmění.

Doporučuji však věc řešit co nejdříve. Máte pravdu, že polovina bytu je neprodejná, proto je třeba postupovat tak jak jsem navrhnul, aby jste se k penězům co nejdříve dostala.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

a dohodneme nejefektivnější řešení a postup

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Družstevní byt

DOTAZ

Jak nepřijít o družstevní byt, pořízený za svobodna?
Od: romana

 

Podala jsem žádost o rozvod a zatím žijeme v družstevním bytě, který jsem pořídila za svobodna. Tak by mně zajímalo, jak to vyřešit, abych nemusela byt prodávat a jít s dětmi do podnájmu. Nechci s ním žít ve společném bytě po rozvodu. Máme tam oba trvalé bydliště a on nesouhlasí s rozvodem, natož aby opustil byt. Děkuji za radu, snad nějaká bude.

 

Dobrý den p. doktore,

Mám stejný problém.Jen s tím rozdílem,že manžel se již odstěhoval,ale nehodlá změnit trvalé bydliště.Co s tím a jak??Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

trvalé bydliště můžete zrušit i sama, případně s pomocí advokátní kanceláře, která to umí.

Není to tak úplně jednoduchý proces a je třeba zajistit mnoho náležitostí.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

a můžeme Vám výmaz trvalého bydliště za přijatelných podmínek zajistit.

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Zvyšování nájemného

DOTAZ

Dobrý den,

prosím Vás, vlastním družstevní byt, nyní představenstvo družstva neúměrně zvyšuje nájemné, v mém případě za 1+kk, o 1000,-Kč, existuje nějaké vyhláška, do kolika procent může být toto navýšení, nesouhlasím s tím, jak se mohu bránit.

Děkuji za odpověď       Šourková

ODPOVĚĎ

Dobrý dne

bude se jednat zřejmě o zvýšení příspěvku do fondu oprav. Pokud je zmocněno ke zvýšení tohoto příspěvku, resp. s tímto souhlasila členská schůze a je zvyšováno

všem stejně, tak s tím bohužel nic neuděláte.

 

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den,

jsem přes rok rozvedená. S bývalým manželem máme i téměř 22 letou dceru, která studuje VŠ v Ústí nad Labem. Pokud má volno, je u mě, k otci téměř nedochází. Každý měsíc ji pravidelně platím kolej, pojištění a vždy tak 1500  -2000 Kč, dělá to kolem 5000 měsíčně, když je ve škole. Otec ji posílá 2800 a o více penězích, pokud jí to nestačí nechce ani slyšet. O prázdninách ji odmítá peníze posílat, vloni ji posílal 1000, letos přislíbil 1800. O každou korunu se musí dcera doprošovat. Chci se zeptat, co musí udělat pro to, aby výše byla stanovena soudem a IV.dzda je povinen posílat peníze i přes prázdniny. Chodí během studií na brigádu a nyní si ji také našla. Nepřispívá nic na její stravování, šacení aj, potřeby, pokud je doma.

Děkuji

Diana

ODPOVĚĎ

Ano, dcera má nárok na výživné i přes prázdniny, pokud její studium na VS stále trvá.

V případě, že chcete aby výživné stanovil soud musíte podat návrh na stanovení výživného, resp.

ho musí podat Vaše dcera protože už je zletilá.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

darovací smlouva - zrušení

DOTAZ

Dobrý den, asi pred 30 lety jsem bývalé snaše darovala darovací smlouvou jednu čtvrtinu nemovitosti a tři čtvrtiny jsem darovala synovi. Tento dar oba přijímali s vědomím toho, že je to dar do manželství, ale nikde toto není napsáno, jen v katastru je uvedeno, že se jedná o dar..  Snacha a syn se ale nyní rozvedli a já bych chtěla vrátit od snachy darovanou část, protože  syna opustila a z této nemovitosti, kde oba bydleli se odhlásila a odstěhovala.

1) Je možnost tedy bývalé snaše možné  poskytnutý dar vypovědět a chtít ho zpět ?

2) z jakých - třeba i podobných důvodů - lze tento dar vypovědět ?

3) jak musí být toto "vypovědění" formulováno - je na to nějaký právní předpis ?

4) na základě čeho katastr vymaže bývalou snachu z evidence ?

5) jak a čím mohu na katastru na místo bývalé snachy zapsat jako vlastníka mého syna ?

Děkuji za laskavou odpověď.

BV

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

věc bude komplikovanější. Vrácení daru se můžete domáhat v případě, kdy se k Vám nebo Vaši rodině zachová obdarovaný v rozporu s dobrými mravy, nebo

se k Vám bude chovat nemravně. Tyto důvody je třeba dobře prokázat.

V případě zájmu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

a můžeme se pokusit takovéto závažné důvody najít a celou věc projednat

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

péče o ditě

DOTAZ

Dobrý den chtěla bych se vás zeptat. Žiji s přítelem 3 roky máme 2 letou holku a jsem na mateřské dovolené. Dělá mě žárlivé scény který přerustaj nad hlavu. Začal mě i bít. Žiju v jeho domě ale dcera a ja máme jinde trvalé bydliště. Jednou měl žárlivou scénu a nechtěl mě pustit k holce byl pod vlivem alkoholu říkal jak se k ní přiblížím že holku už nemusí dostat do své péče. A vyhnal mě v noci at odjedu že mě k holce nepusti tak jsem zavolala policii ta samozdrejmě nic nevyřešila. Ještě taky kojím. Pak byli další scény tak jako že si holku nechá. Je to pravda že by ji mohl dostata do péče já to nechci už z důvodů že je šíleně zadluženej pije a holku by musel dát babičce. Co mám udělat aby ji nedostal do péče. Něco jsme zaslechla, že když si jeden z rodíčů podá žádost o svěření do péče tak ten druhý má smůlu. Je to pravda? Mě se to zdá nemožný . Dítě by mělo být u matky když se matka stará. On má prý advokáta se kterým už řešil svoji dceru s předchozího vztahu kterou nedostal do péče, že už by věděl jak to udělat aby ji dostal. Všichni mě říkají ať  se nebojím, že mě ji nemůže vzít že by ji dali mě matce. Neuměla bych si představit ji vidět jen o víkendech atd... Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den

také si myslím, že přítel nemá moc šancí jak získat dítě do péče. Pokud by jste se cítila nejistá s výsledkem případného sporu o svěření dítěte do péče,

tak mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmai.com a celou věc vyřešíme k Vaší plné spokojenosti.

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Exekuční příkaz k prodeji bytu.

DOTAZ

Dobrý den.Obracím se na Vás s problémem naší rodiny.Moje matka na mě po smrti mého otce nechala přepsat 6/8 bytu.mám ještě bratra a sestru kteří vlastní každý po 1/8 bytu.Teď nám přišel dopis od exekutora,že bratr má dluh a že na byt je uvalena exekuce k prodeji bytu.Máme veliký strach co se bude dít dál.Na ten dluh bohužel nikdo nemáme a nevíme jak dál postupovat.Děkuji moc za radu.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

exekutor na toto nemá právo. Je třeba aby jste podali proti exekuci stížnost a vyzvali exekutora k vyjmutí Vašich částí z exekuce.

Myslím, že nejvhodnější bude když o toto požádáte advokátní kancelář aby celá věc nabyla na důrazu.

Exekutoři se často s běžnými lidmi vůbec nebaví.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Daň s převodu nemovitosti

DOTAZ

Dobrý den.
Chci se zeptat, jestli není sleva na dani s prodeje nemovitosti, když prodávající jasně prokáže, že částka byla umořena na koupi jiného bytu za ještě vyšší cenu. Je to opravdu nelidské, člověk aby si na daň bral další půjčku nebo navýšil hypotéku. Děkuji za odpověd. Prosím na mail moscardon@seznam.cz

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nic takového neexistuje. Dań z převodu nemovitostí budete muset určitě uhradit.

 

Číst více »

Bratr má exekuci

DOTAZ

Dobrý večer,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Můj bratr, který má trvalé bydliště u mé matky má na sebe exekuci. Pokud se nepletu není jen jedna. Avšk u matky již nebydlí a delší dobu odmítá s náma komunikovat, natož dluhy splácet, tak se matka oprávněně obává, že jí zabaví veškerý její majetek. Ve výchově má ještě dvanáctiletého syna. Pro případ příchodu exekuce má připraveny papíry o pacení počítače a televize, ale co s ostatním? Můžou jí zabavit ostatní věci, jako je pohovka či nábytek? Či snad porcelán nebo mixéry a podobné věci? Matka už šla syna odhásit z trvalého byliště, ale čekací lhůta je šedesát dní. Předem Vám velice děkuji za odpověď.

S pozdravem Michaela Monárová.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

věc se dá velmi dobře řešit. Poprosím Vás aby jste mě kontaktovala přímo na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Výživné

DOTAZ

 

Dobrý den. Prosím o radu v oblasti rodinného práva. Můj bratranec se po několika letech soužití rozešel s přítelkyní, se kterou má dvouletého syna. Žili spolu v jedné domácnosti přibližně 4 roky, přičemž bratranec pečoval i o přítelkyniny dvojčata z předchozího vztahu. Nyní se jejich vztah rozpadl a bratrancova bývalá přítelkyně podala návrh k soudu o stanovení výživného a upravení styku syna s otcem. Bývalá přítelkyně v době trvání vztahu s mým bratrancem vystupovala před úřady jako samoživitelka a pobírala sociální dávky na děti, bratranec měl trvalé bydliště stále u svých rodičů a nikdy nebyl hlášen jako člen společné domácnosti. Nyní přítelkyně požaduje zaplacení výživného i zpětně za celé dva roky, v návrhu k soudu uvádí, že bratranec na syna nic neplatil od synova stáří 14 dnů. Zajímalo by mě tedy, zda je nějak možné (např. prostřednictvím svědků) doložit, že bratranec žil s přítelkyní v jedné domácnosti a o syna se řádně staral a živil ho. Žádný doklad o soužití v jedné domácnosti bohužel neexistuje. Soud bude 20. 7. 2010.

Děkuji za odpověď. Mgr. Markéta Adamcová

ODPOVĚĎ

Dobrý den.

myslím si, že je to dost složitá situace na to, aby se na ní dalo takto odpovědět. Určitě je nutné se pokusit ve vyjádření soudu,

nárok na výživné v takové výši napadnout a asi bych přemýšlel i o pohrůžce že celá věc bude dána k vyšetření sociálnímu

odboru, který vyplácel sociální dávky na které by jinak neměla nárok a mohla by je vracet. Myslím si, že to pro ní může být

určité riziko, kdy bude následně více nakloněna k dohodě. Vše je třeba vést profesionálně a s jasně stanoveným cílem.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte  na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát 

Číst více »

neplaceni vyzivneho

DOTAZ

Ex- pritel plati na syna nepravidelne a dluzi mi vyzivne za 4 mesice. Az tento mesic bude zapsan do RL jako otec diky prvni domnece otcovstvi, kterou musim popirat u soudu. Po jeho zapsani hodlam podat zalobu na svereni do pece a stanoveni vyzivneho. Otec ditete je movity clovek, ktery jiste vyvine snahu majetek schovat. Je mozno tomu nejak zabranit a obestavit mu majetek. jak postupovat v pripade majetku v zahranici respektive jachty? Dekuji

ODPOVĚĎ

V tomto případě bych Vám poradil poradit se v celé věci s advokátem a stanovit nejlepší strategii pro další postup.

Jak správně říkáte, je třeba postupovat opatrně a otce nějak nevyplašit, resp. včas zajisti důkazy.

Vámi zmiňované opatření se samozřejmě realizovat z aurčitých podmínek dají.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU