Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Snížení výše výživného

DOTAZ

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda je šance na snížení výše výživného na nezletilého syna když výše příjmu otce je kolem 15 000,- čistého, výdaje spojené s placením inkasa jsou 9000,- Kč (plyn, vodné, elektrika, TV poplatky)
Soud tátovi stanovil výši výživného na syna 3000,- Kč, které pravidelně platí. S touto výši souhlasil u soudu za podmínky, že mu bude manželka přispívat rovnou polovinou na inkaso. Teď je 3 měsíce odstěhovaná a tudíž mu na inkaso nepřispívá. Na ostatní výdaje a na jídlo má teď k dispozici necelé 3000,- Kč. Je zde možná šance o snížení výše výživného?
Ještě mám jeden dotaz, jeho syn je 17 let starý a ukončil pomocnou školu, jelikož je opožděný, tak na něj matka bere příspěvek na osobu blízkou. Není schopen si sám na sebe vydělat ani pracovat, zřejmě v plnoletosti dostane důchod. Ale co do té doby, je otec povinen na něj platit výživné, když už po prázninách nebude navštěvovat školu?
Moc Vám děkuji za Váš čas a za odpověď.
Dana

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

otázka úspěšnosti snížení výživného u soudu je do určité míry určena kvalitou návrhu a odůvodnění návrhu na snížení výživného.

Je to v podstatě základní dokument ve kterém se může soudce seznámit a ztotožnit se situací navrhovatelel a proto je

třeba věnovat tomuto velkou pozornost.

Obecně si myslím, že by zde šance na snížení výživného určitě být mohla, nicméně bych si potřeboval ujasnit

související věci, které by mohly mit na rozhodnutí soudu vliv.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

napadení darovací smlouvy

DOTAZ

S manželem a mou dcerou jsme vlastnili dům a pozemky, které jsme směnili za jiný dům. Tento dům jsme pak darovali mé dceři. Nyní se rozvádíme a manžel chce napadnout darovací smlouvu.Že jsme ho donutili k darování /lež/ a chce se soudit, protože vložil do směny i svůj majetek. Chtěla bych vědět, zda je toto možné a za jakých podmínek. Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možné to určitě je. Nicméně další věcí jsou možnosti, zda může být úspěšný. K tomu abych mohl více zhodnotit jeho šance

bych ale potřeboval vědět další okolnosti případu, například vztah mezi dcerou a manželem apod. To je do velké míry

určující, zda bude případně manžel u soudu úspěšný či nikoliv

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

Darování polovinu bytu

DOTAZ

Dobrý den. Chci se informovat na otázku týkající se darování polovinu bytu. Žiji s přítelem přes dva roky ve společné domácnosti. Mám tam trvalý pobyt. Přítel si koupil byt před pěti lety na hypotéku. Já jsem se podílela na splácení bytu. Dala jsem mu finanční prostředky na polovinu bytu.Chtěl by mi nyní darovat byt, tedy polovinu bytu i přesto že splácí ještě hypotéku.Můžete mi poradit.Jakou cestou by to bylo nejvhodnější? .V případě že bychom sepsali darovací smlouvu, co by v té smlouvě vše mělo obsahovat.Měla by tam být uvedena také nějaká čast o té hypotéce že je nějaký dluh na byt? A kolik stojí změna nahlášní na katastru nemovitosti? Děkuji Vám.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

darování poloviny bytu navíc zatíženého hypotékou není tak úplně snadná věc a pokud uděláte nějakou chybu, může Vám katastr celý vklad zamítnout a Vy přijdete o čas i peníze. Pokud tedy sepíšete smlouvu podle nějakého vzoru, pak určitě můžete, ale následky mohou být mnohem dražší než úspora za kvalitní smlouvu, která Vám založí vlastnické právo na mnoho let dopředu. Snahou o úsporu v této věci tak můžete poškodit pouze sama sebe.

Pokud jde o převod jako takový, potřeboval bych od Vás nascanovat smlouvu o hypotéce s bankou, abych mohl zjistit, zda je tam nějaká překážka převodu či nikoliv. Banky si totiž mohou vymoci nepovolit převod bytu v době splácení hypotečního úvěru. Následně by tedy bylo nutné banku oficiálně o udělení souhlasu požádat a následně celou věc do darovací smlouvy upravit.

Celá věc vypracování smluv, včetně vyřízení u banky a podání návrhu na vklad do katastru nemovitostí Vás nemusí stát více než  3 tis. Kč.

Scan smlouvy mi zašlete na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

rozvod

DOTAZ

Dobry den,mam jeden takovy dotaz.Som slovak zijici v CR 5 let s trvalym pobytom. Moja manzelka je ceska. Zijeme v dome ktery zdedila po rodicich a je jej vlastnicka. Veskera rekonstrukce atd byla platena mnou, circa 800tisic KC, na to mam aj uctenky. Mame 2 male deti a manzelka mi tedka vyhrozuje ze do 15/08/2010 se mam vystahovat z domu nebo to zacne resit soudne. Jake jsou moje moznosti? Muze ma vyhodit z domu, zrusit trvaly pobyt na adrese kde zijeme tudiz taky zrusi se muj tvaly pobyt v CR? Jake mam moznosti se branit? Duvod proc to chce udelat je neschopnost zit v jedne domacnosti, nesouvisi to ani s neverou, alkoholem atd. Dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

doporučuji aby jste se určitě bránil. Rozhodně by jste se neměl zatím dobrovolně stěhovat. Klidně ji to nechte řešit soudně

a současně ji prostřednictvím advokátní kanceláře sdělte, aby Vám neprodleně vrátila částku 800 000,- Kč, kterou jste do domu vložil,

jinak že je kancelář zmocněna podat na ní žalobu pro bezdůvodné obohacení. To bude na ní mnohem větší tlak, než ona může vyvinout

na Vás v souvislosti s vyklizením bytu.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Napadeni darovaci smlouvy

DOTAZ

Dobry den,babicka mi darovala byt s garazi a zahradu darovaci smlouvou,v te dobe byla nemocna ale vse je vyrizeno u notare.Pred tim mela sepsanou zavet kde bylo uvedeno ze byt zdedi jeji dcera,tedy nase matka,ja a moje sestra a deti nasi zemrele sestry,tedy pravnoucata.Ted mi otec pravnoucat vyhrozuje ze tuto darovaci smlouvu napadne a vyzaduje po me 600 tisic korun.Je to mozne a jakou ma sanci uspet?Dekuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý večer,

šance moc velké nemá, nicméně neznám další podrobnosti celé věci. POkud by jste chtěla mít definitivně klid, tak pověřte advokátní kancelář k sepsání výzvy otci dětí k upuštění od neoprávněného vymáhání částky a samozřejmě uvést zmmocnění bránit Vás u případného soudního řízení, kdy bude muset hradit desetitisícové náklady řízení apod.

S největší pravděpodobností tak od své činnosti v budoucnu upustí.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Vyplacení podílů v rámci dědického řízení

DOTAZ

Dobrý den,

ráda bych se zeptala na následující. Manželé měli v SJM rodinný dům. Po smrti matky má otec podíl 4/6 RD a my s bratrem každý po 1/6. Chtěla bych se zeptat, zda po něm můžeme požadovat výplacení našich podílů, když ani jeden z nás nemá zájem o to, aby na základě dohody dům na některého z nás převedl s jeho věcným břemenem. A zda je popř. možné, aby otec mohl chtít po nás vyplacení jeho části. My o dům zájem nemáme. Děkuji za odpověď.

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možností pro vyřešení celé věci je několik..

Předně můžete požadovat aby otec vyplatil Vás a Vy mu převedli Vaše podíly

Nebo se může dům prodat a výnos rozdělit dle Vašich podílů.

Důležité v této chvíli je vyzvat oficiálně dopisem otce k vypořádání podílového spoluvlastnictví ve kterému ž se dále nechcete nacházet a spolu s tím mu poslat návrh dohody na vypořádání se všemi náležitostmi. Tento doklad se také následně může stát podkladem pro podání návrhu na vypořádání spoluvlastnictví k soudu.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Prodej bytu v rozvodovém řízení

DOTAZ

Dobry den,prosim o pomoc ohledne vymeny nebo prodeje bytu.Pritel se 2 roky rozvadi,v kvetnu tohoto roku je rozvedly ale jeho manzelka se odvolala bez udani duvodu.Jde ji jen o to aby vsechno protahovala.Pritel bydli v  druzstevnim byte ktery koupil pred manzelstvim a splaci pujcku na nej sam. Ted by ho rad prodal a koupil vetsi,jenze nevi za jakych podminek a jestli je to vubec mozné.Jeho manzelka s nim uz 2 roky nebydli. Dekuji moc za odpoved

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pro byt hledejte normálně zájemce. Až vážného zájemce najdete, tak mi dejte vědět, a celou záležitost právně upravíme tak, aby manželka případně nemohla v budoucnu nic požadovat a aby vše také hladce proběhlo.

Je třeba mít v případě prodeje několik právních dokumentů, kterým bude celá transakce upravena.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

uvedení otcovství

DOTAZ

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jsem svobodná budoucí maminka a s přítelem spolu nejsme. Nechci ho ani uvést do rodného listu a nepožaduji od něho allimenty. Bojím se ale, že bude chtít zažádat o DNA testy a bude chtít mít na dítě nárok. Nechci ho vůbec jako otce uvádět, protože se tak nechová a s ničím mi nepomáhá. Mohl by o testy DNA zažádat? A šlo by to i bez mého souhlasu? A mohl by dostat dítě do péče? Děkuji moc za odpověď.

ODPOVĚĎ

Ano, 

otec se může dožadovat určení svého otcovství a to svým vlastním prohlášením.

Na otcovství má samozřejmě nárok. Co se týká svěření do péče, tak to bych viděl

skepticky a tato teoretická možnost záleží na mnoha dalších okolnostech,

které by případně bylo nutné projednat.

 

Číst více »

Věcné břemeno

DOTAZ

Dobrý den, mám k vám velikou prosbu s kterou si nevím rady. Zemřel mi otec a jelikož matka nestačí financovat náš dům,rozhodla se to nějak řešit. Jsme tři-já, bratr a matka. Rozhodli jsme se, že já bratra z jeho části, která mu náleží vyplatím. Jelikož matka i nadále zůstane v domě, mě tím vzniká věcné břemeno. O matku se budu ráda starat, ale nevím, jak to je když já budu bratra vyplácet-komu se vlastně odečítá věcné břemeno(je to vypočítaná částka z nemovitosti dle odhadu po dobu 10 let). Bylo mi řečeno,že tato částka se odečítá mému bratrovi z částky kterou mu budu vyplácet , jelikož on se o matku starat nebude. Je to opravdu tak, Děkuji za odpověď.  

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

ano takto se určuje hodnota věcného břemene pro účely daně z převodu nemovitosti.

Celou věc je však nutné pojmout komplexně, tedy aby vše na sebe navazovalo. Tedy

Vaše matka by měla mít věcné břemeno upravené smluvně. To lze zařídit například i přímo

v darovací smlouvě, aby vše vyšlo levněji a bylo to efektivní. Dále je třeba smluvně ošetřit

vyplacení Vašeho bratra tak, aby mu nevznikly další nároky při budoucím dědění.

Kontaktujte mě na mail: profipravnik@gmail.com, abychom mohli stanovit

nejlepší strategii a nejoptimálnější řešení.

Mgr. Miroslav Zeman, advokát 

Číst více »

vyhlásení bankrotu

DOTAZ

Dobrý den,zajímalo by mě jak je to s vyhlášením bankrotu.Moje švagrová má spoustu dluhu asi sedm exekucí,nemá práci s platnou pracovní smlouvou,nemá jak splácet.Chce vyhlásit bankrot,nevím jakou má šanci,jestli by nevyšel bankrot tak co dál je jiná možnost jak to řešit?Banky,asi nebudou čekat.Děkuji za odpověd s pozdarvem Michal.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

případné podmínky bankrotu a další souvislosti by bylo třeba osobně či mailově projednat. Není to zase

až tak snadná věc a je třeba splnit poměrně velké množství podmínek.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

..výživné zpětné..

DOTAZ

Dobrý den,manžel obdržel soudní obsílku s návrhem na zvýšení alimentů a zpětné vyplacení od roku 2008 na jeho dceru z prvního manželství(zletilá bude listopad 2010),která je v péči matky.Před 4 roky,jsme dostali do péče jejich starší dceru,protože matka ji fyzicky napadla a vyhodila z domu.O nám svěřené nazletilé dítě matka nejevila zájem,ani v době kdy těžce onemocnělo,a bylo nuceno přerušit studium střední školy ze zdrav.důvodů.Nikdy jsme nepodali návrh na úpravu výživného na dceru,ačkoliv jejím násilným odejitím od matky byly její potřeby vyšší,než potřeby dcery žijící dále u matky(nemoc-klíšťová encefalitida,přerušení studia,dojíždění do školy).V červnu dcera ukončila studium střední školy(již je dospělá).Každé dítě žilo u svého rodiče,výživné bylo stanoveno jak mému muži,tak jeho bývalé ženě stejné(čili nula od nuly).Muž se svou druhou dcerou,kvůli její matce nestýká.Jeho první žena se podruhé vdala,i rozvedla,s druhým manželem má 6-tileté dítě,které má ve své péči.My spolu 7-leté dítě.Majetko-právně byli vypořádáni,byt v OV přenechal i s vybavením své bývalé ženě.Nyní ona žádný movitý majetek nemá,o byt nějakým způsobem přišla a nyní bydlí u svých rodičů.Nyní má přítele se kterým žije,a ten nepracuje-ale je dlužníkem.My s manželem vlastníme společně dům,a oba jsme zaměstnáni.Je vůbec možné po nás chtít zpětné zvýšení výživného,i když je prokazatelné,že je to v rozporu s dobrými mravy,a že peníze budou využity určitě jinak,než v prospěch dcery,kterou má s manželem a je v její péči?Je možné,že soud bude posuzovat,i dle majetku a dosahovaných výdělků obou rodin?Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

možné je skutečně všechno, tedy i to, že soud Vám výživné zvýší. Doporučuji tedy určitě stanovit nějakou vhodnou strategii

pro obranu před požadavky matky. Je třeba nyní na žalobu reagovat a kvalitně zpracovat se všemi argumenty, důkazy a

odůvodněním vlastní vyjádření k dané žalobě. To by mělo být logické, čtivé a mělo by soudce nějak oslovit, aby se

s ním pokud možno v co největším rozsahu ztotožnil.

Určitě je nutno co nejdříve analyzovat jejich návrh a vyhledat jeho slabiny či mezery.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát 

Číst více »

Jak na to

DOTAZ

Dobry Den. Nevim jak na to. Jsem zenaty 20 let,ale jakto v zivote byva kazdy jednou udela nejakou tu blbost a ja to udelal a ted xa to chci platit. Byl jsem na 2tyd.dovolene sam bez manzelky a tak se to stalo,mel jsem mensi romanek a ted jsem se dozvedel,ze je tehotna a problem je vtom,ze to moje poblouzneni je svobodna matka se 2 detmi a o 3 diteti nechce ani slyset-rekla mi ze miminko odnosi ze je proti potratu,tak jako ja - a az prijde miminko na svet ze ho da do Babyboxu-coz zase ja nechci. Nabizel jsem ji ze se o to postarame financne... i manzelka stim souhlasi,ale ona nechce-jelikoz by mely vsechny 3 deti jineho otce a opravdu uz zadne nechce!!! Tak my rekla,ze mi miminko da do pece. Aja se ptam jakou mam sanci ziskat miminko do vlastni pece a kdo by sel na materskou,kdyz jsem zenaty a neziju v Ceske Republice, ziji 4 rok v Irsku,kde mam praci,barak,doktora atd....a nechceme se do cech vracet. Za blbost se plati a ja se ktomu chci postavit celem a ne zady. Manzelka to uz vstrebava a dava mi sanci.Prosim jen o radu co stim. Jen jestli mam nejakou sanci a starat se o miminko tady v Irsku. Dekuji za odpoved .

ODPOVĚĎ

Dobrý den

určitě bych potřeboval zodpovědět několik doplňujících dotazů.

Matka dítěte je češka?

Jak jste se dohodli na dalších aspektech svěření do péče? Tedy například otázku výživného?

V Irsku máte nějakou formu dlouhodobého pobytu?

Případně mi otázky můžete zodpovědět do mailu: profipravnik@gmail.com

Obecně to samozřejmě možné je, nicméně bude třeba překonat některé právní i další obtíže,

které z Vaší nestandardní situace vyplývají. Dítě do péče získáte dohodou, která musí splňovat všechny náležitosti

nicméně doporučoval bych tuto dohodu nechat posvětit soudem. Pravděpodobně bude nutné, aby

jste se nechal zastupovat advokátní kanceláří,, která všechny náležitosti za Vás v České republice na základě plné moci vyřídí.

S pozdravem

Mgr. Miroslav Zeman, advokát 

Číst více »

PŘEVOD

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu při převodu rodinného domu. Po smrti matky byla její část převedena na mě. Dům užíváme společně s tátou a sestrou,která nechce zde bydlet a chce se odstěhovat bez dalších nároků( dle dohody jí přispěji na zakoupení bytu). Dům chceme převést na mě než  zažne rekonstrukce. Táta bude bydlet dále v našem domě. Nevím jaký mám zvolit postup a kolik tato akce vůbec stojí ?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ideální by bylo vše řešit prostřednictví darovacích smluv na jednotlivé podíly tak, aby jste se stal výhradním vlastníkem celé nemovitosti.

Je třeba zvolit správnou posloupnost dalších kroků a smlouvy i další nutné dokumenty pečlivě připravit.

Celá transakce nemusí být tak drahá jak si zřejmě myslíte.

Například naše advokátní kancelář Vám může celou transakci od A do Z tedy až do úplného zapsání Vás jako jediného vlastníka domu

zařídit za částku 4000,- Kč. V celé věci ani nebudete muset hradit žádné darovací daně, ani znalecké posudky, pouze 500,- Kč poplatek za zápis do KN

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman,advokát 

Číst více »

výživné na zletilé studující dítě

DOTAZ

Dobrý den, zletilá dcera studující VŠ si našla brigádu na poloviční úvazek. Je tahle zkutečnost rozhodná pro pobítání alimentů a musí toto nahlásit svému otci?Brigádu si našla z důvodů financování studia, nechce se totiž s otcem soudit o zvýšení výživného.Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

na povinnost vyplácet výživné ani na jeho výši vykonávání brigády nemá žádný vliv.

 

Číst více »

Exekuce a dluhy

DOTAZ

Dobrý den,obracím se prosím na Vás s dotazem: Můj syn má nařízenu exekuci ve výši 683 000.Samozřejmě,exekutor trvá na celém okamžitém splacení.Dále má u různých společností povypůjčováno asi 500000Kč,jak vytloukal klín klínem,aby první půjčku splatil.Nemá vůbec žádný majetek,jen 4krabice obnošeného šatstva,přespává po kamarádech.Pracuje jako taxíkář na autě mého manžela,který nic netuší.Dostal už rozum a rád by dluhy splácel,ale ten exekutor po právu chce hned vše.My mu pomoci nemůžeme,bydlíme v nájemním bytě,manžel je ve starobním důchodu a já v důchodu invalidním.Myslím,že syn asi půjde do vězení a já asi ze světa.Můžete mi prosím napsat,kolik by dostal let?Moc děkuji,už si nevím rady.  Helena Lišková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tak o to se určitě bát nemusíte. Syna určitě nezavřou pokud nespáchal nějaký trestný čin. Nesplácení dluhů žádným trestným činem není, a pokud neudělal nic jiného, tak mu kromě exekuce vězení určitě nehrozí. 

Číst více »

exekuce na nemovitost

DOTAZ

dobrý den, chtěl bych Vás požádat o radu. Před 5 měsíci manželce darovala její maminka nebytový prostor , který má nemalou hodnotu a manželka tento prostor chce darovat našemu malému 2 letému synovi, aby byl do budoucna zajištěn. Samozřejmě víme jak postupovat při darování nezletilému.

Můj dotaz je: Před 4 lety jsem se dostal do problému, kdy jsem podepsal notářský zápis , kde jsem povinen splácet určitou částku měsíčně na určitou sumu.Samozřejmě se mi zatím splácet vše daří, ale nemohu vědět jestli se nedostanu někdy do problému třeba krátkodobě splácet. Je možné , že ten komu bych případně dlužil měl nárok na to ,aby exekutor případně někdo jiný mohl našemu nezletilému synovi tento nebytový prostor zabavit a následně prodat? V případě jak tomu zabránit nebo co udělat ,aby syn měl majetek,nebytový prostor nenapadnutelný. děkuji a s pozdravem Dimun 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,.

na Váš dotaz jsem myslím už odpovídal telefonicky.

Shodli jsme se, že věc řešit určitě lze a uspokojivým způsobem. 

Číst více »

co s tím ?

DOTAZ

 

Dobrý večer ,

 

 

Prominte měl bych dotaz ,  s manželkou jsem v rozvodovém jednání . Už měsíc jsem se neviděl se synem který žije s manželkou , na dotaz že jsem již dlouho neviděl syna mi odpověděla že bude raději když na mne zapomene případně když mne nebude za otce moc považovat prostě bude lepší když se syn ode mne odcizí . dávno jsem zjistil že mého syna víc než je zdravé hlídá její kamarádka dost často přes noc a ona trajdá kdoví kde  , její kamarádka je rozvedená  a proto se domnívám že nemá ani na bývalou ženu ani na syna dobrý vliv . Co tedy s tím ? mám tento problém někde hlásit nebo mám rovnou podat oznámení přes svého advokáta  pro zanedbávání povinné péče ? případně ohrožení mravní výchovy dítěte , chápejte vůbec netuším co se tam se synem děje . Na mé dotazy manželka nereaguje když se zeptám kde je syn nebo kdo ho dnes zrovna hlídá  neodpoví telefon nezvedá  ona schází se s člověkem  o kterém nic nevím tedy nevím jaký má na syna vliv  tak co se s tím dá dělat . Děkuji René

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ideální by bylo, kdyby jste celou věc se svým právníkem přímo projednal.

Já Vám samozřejmě doporučuji v tuto chvíli nedělat zbytečné kroky, které by mohly ukázat Vaši slabost, ale aby jste

zaujal jasné stanovisko i strategii a podal co nejdříve velmi kvalitní návrh na svěření syna do své péče, případně

návrh na určení Vašeho styku s dítětem, který by měl být co nejdelší. Návrh by měl být sestaven velmi kvalitně a citlivě,

aby soud oslovil a mohl se s ním částečně ztotožnit.

Čím dříve bude tímto způsobem celá věc vyřešena,, tím rychleji budete mít většinu těchto starostí alespoň částečně vyřešenu.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát 

Číst více »

Hlásit sociálce ?

DOTAZ

Chtěla jsem se zeptat,jestli musím hlásit sociálce nebo manželovi,když večer půjdu se pobavit a syna mi bude na 100 procent hlídat kamarádka přez noc.Má sama dvě děti a je vdaná.S manželem rozvedení nejsme,já ale s tříletým synem bydlím u dědy.Manžel mi dělá naschvály a chytá se každé maličkosti,aby mi mohl ublížit.On prý podal žádost o rozvod.O syna se starám celý den a také bych si přála vyrazit s kamarády někam mezi lidi.Manžel se o syna moc nezajímá,vzal si ho na půl dne,až po měsíci,nezavolá a nestará se o něho.Tvrdí,že je to má vina,kdybych kluka přivedla k němu domů,ale já nebudu na povel ukazovat syna jak v cirkusu.Mám jen strach,když si někam vyjdu a on to zjistí,nahlásí to,že jsem nebyla doma a on neví kdo se o syna stará.Děkuji Jana

ODPOVĚĎ

Ničeho takového bych se rozhodně nebál. Jedná se spíš o vyhrožování než o nějakou reálnou možnost.

Samozřejmě ani nikde nic nahlašovat nemusíte a klidně se jděte pobavit

Číst více »

výživné na matku

DOTAZ

Dobrý den,

můj bývalý přítel mě opustil v 4. měsíci těhotenství. Zažádala jsem o výživné pro neprovdanou matku. Dohodli jsme se, o přispívání 1500,- měsíčně, ale bývalý mi do teď nic nezaplatil. Peníze potřebuji, neboť všechnu výbavu a vše kolem mimi nakupuji pouze já. 

Poraďte mi prosím, kdy a na koho se mám obrátit a jaké mám práva.

S výživném na dítě to bude jistě stejné...když mu řeknu že to budu řešit přes soud, tak mi vyhrožuje, že půjde na úřad práce a nedostanu vůbec nic..ať čekám.

Martina

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je to nesmysl a vůbec si nenechávejte vyhrožovat. On nemá na nich takového právo.

Proto klidně požádejte soud o stanovení výživného a předložte mu jako důkaz uzavřenou dohodu o

výši výživného.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

 

Číst více »

majetkové vypořádání mezi sourozenci

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jaký typ smlouvy příp. jakou písemnost mám sepsat v případě, že rodiče převedli družstevní byt na mého sourozence, a chceme u notáře potvrdit, že v případě kdy se rozhodne sourozenec byt prodat částka se rozdělí mezi nás oba stejným dílem. Děkuji Kostková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bude se jednat o poměrně nestandardní dohodu mezi Vámi a sourozencem. Je třeba aby měla všechny náležitosti a aby jste neudělala

chybu, která by mohla v budoucnu vést k neplatnosti takové dohody. Je třeba správně upravit mechanismy a podmínky vyplacení peněz apod.

Doporučuji také dohodu sepsat u advokáta, protože to dodá dohodě nejen správnosti, ale také autority.

V případě zájmu o právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU