Právní pomoc - celá ČR
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
- objednávky právních konzultací, přípravy smluv, právní zastoupení
- okamžitá pomoc v naléhavých životních situacích
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den,
mám dotaz ohledně vydědění. Moje babička sepsala závěť a listinu o vydědění. Celý život o mě však nevěděla a já se domnívám, že byla zfalšována mým dědou, se kterým jsem se pokusila několikrát kontaktovat, ovšem vždy mě poslal lidově řečeno do háje. Babička byla dlouhodobě nemocná, trpěla parkinsonem, když jsem se dozvěděla ve svých 20ti letech, že mám nějakou rodinu ihned jsem se ji pokusila kontaktovat. Byla jsem však odmítnuta, jak jsem již psala výše. Prý to babičce řeknou časem, nejak jí na to, že existuju připraví. Nestalo se však nic.
Mám nějakou šanci, pokud závěť a listinu napadnu, domoci se svého nároku?
Děkuji
Otázkou je, zda závěť splňuje všechny zákonné náležitosti. Pokud tomu taky nebude, pak máte určitě možnost
závěť napadnout, resp. by k ní neměl brát notář řešící dědictví vůbec přihlížet. Pokud říkáte, že závěť mohla být
zfalšována, pak u samostatně sepsané závěti musí být dva svědci, je možné je kontaktovat a zjistit, jak tomu skutečně bylo,
zároveň je možné nechat udělat analýzu podpisu, zda skutečně patří babičce, to se provede porovnáním s jinými
písemnostmi Vaší babičky
Dobrý den,
mého přítele Václava(20 let) vyhodil jeho otec z bytu před týdnem protože ho nemá rád a více má rád svého druhého mladšího syna který ,ale s ním nebydlí, bydlí se svou matkou. Jeho rodiče se rozvedli před skoro třemi lety od té doby ho otec vyhodil už třikrát a pokaždé se Václav vrátil protože ho otec citově vydíral. Tentokrát ho otec vyhodil o půlnoci a Václav neměl kam jít takže teď spí u mě , ale dlouho tu nemůže být protože tu s námi bydlí moje nemocná babička. Václav tedy o půlnoci šel ke mě přes les a jeho otec za ním běžel a zase ho citově vydíral a fyzicky ho napadal. Na druhý den ráno odjel jeho otec do Itálie a ještě předtím vyměnil všechny zámky aby se Václav nemohl dostat do bytu. Jeho sousedka má klíče od bytu ale odmítá je mu dát protože ji otec od Václava nařídil aby ho nepouštěla do bytu. Václav tam má všechny osobní věci od rodných listů až po školní potřeby. Václav byl na sociálce a tam mu řekli že má zajít na policii, na policii mu řekli že jestli sousedka nevydá klíče po dobrém tak má zavolat na 158 a pak že zavolají zámečníka. Byli jsme teda s Vaškem před domem a volali jsme na 158 protože sousedka odmítala vydat klíče. Václav to vysvětloval v telefonu paní policistce a ona mu řekla že posílá hlídky k němu. O pár minut později mu policistka volal že Václava do byu nemohou pustit protože nemá dekret a prý že mu ani nepomůže že tam má trvalé bydliště. Chtěla jsem se zeptat jestli na ty věci má Václav právo nebo ne nebo jestli to jde něják obejít. Václav ty věci potřebuje co nejdřív protože musí jít k lékaři a papíry má v tom bytě. Otec se vrátí až za 5 týdnů. Potřebujeme od vás pomoc. Předem moc děkuji za odpověď!
Dobrý den,
věc bych vyřešil rázně a jednoduše. Zavolejte zámečníka a nechte si od zámečníka zpřístupnit byt a zřejmě budete muset vyměnit zámek. Václav byt dlouhodobě užívá, má v něm trvalé bydliště a své věci, má proto právo i zajistit si do bytu přístup. Sousedce do toho jinak nic není a klíč si klidně může nechat.
Rozhodně se tedy nemůže jednat o vloupání, protože Václav je normálním uživatelem bytu. Samozřejmostí bude, že ihned po návratu otce mu Václav předá klíče od domu, aby mu nebránil v přístupu do bytu.
Dobrý den, prosím o radu pro moji maminku, která je nespokojena s jednáním předsedy Družstva-nyní SVJ.Na její dotaz, jak je možné, že v roce 2009 na jaře bylo na účtu Družstva částka 2. 200 000 a tento rok 2010, též na jaře, je na účtu 1.800 000, když Družstvo nic nekupovalo?Roční příjem Družstva je ještě k tomu 540.000 Kč .Jiní nájemníci se šli zeptat na správcovskou firmu, aby jim ukázali doklady k Družstvu..-.Na to jim bylo odpovězeno, že to předseda Družstva zakázal.Dále bych potřebovala vědět, jaký je rozdíl mezi Usnesením a Zápisem?Ono je toho povícero, ráda bych s Vámi mluvila osobně, kolik by prosím stála porada v těchto věcech?Máma už je z toho opravdu zoufalá, musím jí pomoci.Děkuji Jana Donátová
Dobrý den
družstvo musí a je povinné členům družstva poskytovat informace o svém hospodaření. Stejně tak je povinno schvalovat
na členské schůzi každý rok účetní uzávěrku. Je třeba vyzvat předsedu družstva rázně k předložení informací a dokumentů
o hospodaření klidně i pod hrozbou dalších právních kroků.
Určitě je to možné.
Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com a dohodneme podrobnosti.
S pozdravem
Mgr. Miroslav Zeman, advokát
Dobrý den,
měla bych dotaz týkající se vyhlášení osobního bankrotu resp. kde najdu přesné podmínky podle kterých podat návrh na osobní bankrot a jak se vypočítává výše životního minima, které by mi zůstalo. Jsem zaměstnaná, můj příjem je cca 11000 Kč měsíčně, avšak pracovní smlouva je uzavírána na dobu určitou a to 3 měsíce. Po uplynutí je tato smlouva prodloužena dodatkem. Mám roční dceru, která je svěřena do péče mé matce a té je také vyplácen rodičovský příspěvek. Toto opatření jsem navrhla již před narozením dcery a to z toho důvodu, že jsem abstinující alkoholička a aby po dobu mého léčení nebyla dcera umístěna do ústavní péče. V současné době jsem již po léčení, rok abstinující a stabilizovaná. Dávám si do pořádku své záležitosti a těmi jsou zejména dluhy...Na dceru platím výživné ve výši 3 tis. korun a žiji s dcerou a rodiči ve společné domácnosti. Přispívám na domácnost, náklady na lékařskou péči, dopravu do zaměstnání a vše si hradím sama. Celková výše mých dluhů činí cca 300 tis. Kč. Je možné vyhlásit osobní bankrot jestliže mám pracovní poměr na dobu určitou? Podotýkám, že s věřiteli komunikuji, ale výše splátek je pro mě neúnosná, po zaplacení alimentů a splátek dluhů mi zbývá cca pět set korun a to je tak akorát na dopravu do práce....Díky Zuzka
Dobrý den,
přesné podmínky naleznete v insolvenčním zákoně a nebo také v několika článcích na našem serveru.
Pro povolení osobního bankrotu je třeba vyplnit množství formulářů, poměrně vysoký soudní poplatek
a soud také může nařídit uhrazení kauce až do výše 50 000,- Kč, reálně ale bývá kauce na náklady řízení
nižší. Doporučuji proto, poradit se o osobním bankrotu a jeho vyřízení s odborníkem, který má v této
otázce zkušenosti.
Dobrý den,prosím Vás pěkně,potřebovala bych radu.Jsem obviněna z pronevěry peněz z účtu Společenství vlastníků bytů,peníze jsem skutečně vybrala a osoba,které jsem je půjčila to zapírá,já nikde půjčku nedostala,takže se částka 500000,-Kč do fondu nevrátila.Policie vše již vyšetřila,bylo mi sděleno,že bohužel té druhé nic prokázat nejde a tak je to jen na mě.Přišlo mi předvolání k soudu kvůli zaplacení částky.Mám dvě malé děti,vše co se stalo mě moc mrzí,nevím jak jsem mohla být tak blbá a důvěřivá a půjčila peníze bez potvrzení a navíc cizí.Těch lidí ve Společenství je mi moc líto,ale momentálně jsem ve finanční tísni a nemohu to celé uhradit,mám 3 letou dcerku a 7 letého syna,které mám pouze ve své péči.Byl by jste prosím tak hodný a mohl mi říci,za jak dlouhou dobu po odsouzení musím nastoupit do vězení,potřebovala bych vědět kolik času budu mít na umístění dětiček do dětského domova a rozloučení s nimi,už nemohu dál,nemohu spát a jsem ve stresu,vím že si za vše mohu sama,ale ztrátu dětí nějak nedokáži vstřebat.Můžete mi prosím říci tedy kolik asi tak času zbývá mockrát děkuji,právníka si nemohu z finančních důvodů dovolit,mnohokrát děkuji Hrubá
Dobrý den,
vzhledem k výši škody a hrozícímu trestu budete mít nárok na obhájce ex-offo, tudíž Vám ho zvolí soud.
Bohužel Vám nemohu říci kolik času budete mít, vše záleží na rychlosti shromažďování důkazů policí
rychlosti soudu a soud v rozsudku také uvede na jak dlouho případně budete odsouzena k trestu odnětí svobody, ať už
podmíněnému nebo k přímému výkonu trestu. Nástup může být od 15 do 30 dnů od nabytí právní moci rozsudku.
Dobrý den,mám dotaz ohledně insolvence.Sem v zahajovacím řízení o ůpadku a potřebuju vedět,když mě toto řízení neprojde,jestli pomůže proti exekutorovi odhlášení z trvalého bydliště?Insolvence je vtéto situaci jediná možnost,jak aspoň částečně to jest u mě,(z 56%)uspokojit mé věřitele.Žiji s manželkou a sme v domku mého otce,on by nás odhlásil z trv.bydliste,jak dlouho toto vyřízení trvá a jestli mu to pomůže,aby nepřišel o svůj majetek.My tam máme jen základní vybavení domácnosti.Předem děkuji.
Dobrý den,
na takto položený dotaz Vám určitě odpovědět nemohu. Obecně mohu říci, že odhlášení trvalého bydliště někdy může exekuci zkomplikovat, nicméně exekutor či jeho zaměstnanci mohou navštívit dlužníka i na adrese bývalého trvalého bydliště, nebo na adrese, kde si přebírá úřední poštu.
Dobrý den,
s manželem jsme se rozvedli, ale ještě neproběhlo majetkové vyrovnání, proto mám trvalé bydliště stále nahlášené u něj. K rodinnému domu rodičů mého manžela jsme na základě stavebního povolení přistavěli novou bytovou jednotku, která má svůj samostatný vchod. Jelikož na této přístavbě doposud neproběhla kolaudace (stavba provedena před 3 lety), nemá bytová jednotka své číslo popisné, proto trvalé bydliště mé a mého manžela je hlášené u jeho rodičů. Vlastníkem rodinného domu jsou rodiče manžela a přístavba se skládá ze dvou pater, z nichž jedno dostal manžel darem od rodičů a druhé jsme vystavěli na společné náklady mé a mého manžela. Matka mého bývalého manžela podala na Obecní úřad žádost o zrušení mého trvalého bydliště v jejich domě. Je možné podat odvolání do doby majetkového vyrovnání? Děkuji.
Dobrý den,.
pokud v daném domě i nadále bydlíte a užíváte třeba i jeho část, pak návrh na zrušení Vašeho trvalého bydliště nemůže mít úspěch. Matka manžela by byla úspěšná pouze v případě, že by jste už dům dlouhodobě neobývala.
V tomto případě je to problém. Co se týká přístavby, tak mám zato, že to ani není tak problém vypořádní společného jmění manželů, protože se nejedná o Váš společný majetek, ale o majetek manželovo rodičů, kteří nemají k Vašemu sjm žádný vztah. Nabízí se zde Váš nárok na vrácení bezdůvodného obohacení, protože jste vynaložili své prostředky ke zhodnocení domu manželových rodičů, aniž by Vám oni tyto náklady jakkoliv kompenzovali.
Bude se tedy jednat spíše o vztah Váš, reps. Vašeho manžela a jeho rodičů.
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,
Chtěl jsem se zeptat s bývalou přítelkyní máme 2 holčičky.V lednu jsme se rozešli a soud rozhodl o svěření do péče obě děti jí.Starší dcera 5ti letá Anetka to těžce nesla a ponaléhání bydlí od července semnou.Matka to nechce řešit,papírově mi ji nechce dát,ikdyž tady bydlí.Navíc sice platím alimenty,ale nemám na to žádný doklad a ona mě vydírá,že mi dceru odebere.Když zavolá a já neudělám pokaždé co mi řekne vyhrožuje,že mi dceru odebere.Používá ji jako nástroj.Nepoptřebuji od ní peníze stači mi,aby dcera měla klid,k matce totiž vůbec nechce.Poraďte prosím co mám dělat.
Děkuji Voksa
Předně je třeba, aby jste si schovával doklady o úhradě výživnýho. POkud nemáte doklad, tak je to jakoby jste výživny vůbec nehradil a matka si je toho určitě velmi dobře vědomá. Může se Vám tak stát, že budete nucen zpětně platit i několik desítek tisíc korun výživného zpětně, přesto, že jste je již jednou zaplatil.
Další věcí je, že pokud dcera žije dlouhodobě u Vás, bylo by možné požádat nově o její svěření soud do Vaší péče. Předtím by jste si měl ještě obstarat co nejvíce svědků, kteří by prokázali, že se má u Vás dcera velmi dobře, že je u ní plně postaráno a že je u Vás spokojená. Zároven už bych také navrhoval konzultace s odborem o péči o děti na Vašem úřadu - opatrovník který vystupoval u soudu a komunikujte s nimi ohledně možného svěření do péče, jak by to mělo vypadat, pozvěte je na kontrolu apod. Budete je totiž při případném soudním jednání potřebovat.
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,
Jak mám napsat odvolání proti rozhodnutí o vystěhování a proti k tomu nařízeném exekučním vystěhování?
Změnil se vlastník bytu a přesto, že mám smlouvu na dobu neurčitou, jen trvá na vystěhování
Dobrý den,
je třeba reagovat velmi rychle a podat urychleně žalobu na neplastnost výpovědi z nájmu bytu. Dle všecho se jedná o výpověd skutečně neoprávněnou, proti které by jste se měl bránit.
Je možné, že to pronajímatel pouze zkouší, jak mu tento postup projde. Jak napsat žalobu Vám na tomto místě
mohu jen těžko napsat, protože to není úplně jednoduchá věc, ale v případě zájmu o pomoc se na mne můžete obrátit.
Mgr. Miroslav Zeman
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobry den, potrebovala bych poradit jak sepsat dohodu o stridave peci. Mohli byste mi prosim pomoc. Moc dekuji Simona
Přeji příjemný den,
určitě Vám pomoci můžu a rád pomohu. Námi zpracovávané dohody i návrhy na střídavou péči jsou v praxi vyzkoušeny a soudy běžně potvrzovány, takže se v případě zájmu na mne můžete určitě obrátit.
Mgr. Miroslav Zeman, advokát
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den, před 4 lety jsme se po 26 letech s manželkou rozvedli. Odešla bydlet k jinému muži. Manželské vyrovnání jsme provedli dohodou a já jí vyplatil dohodnutým obnosem. Asi před rokem se za toho muže vdala (až po našem finančním vyrovnání).A jelikož ten dotyčný měl nedostavený dům, tak všechny prostředky do toho domu investovala. Bohužel v současné době zemřela na těžkou nemoc. Dále po ní zůstaly nějaké akciie, které jsem ještě před rozvodem nakoupil já , ale nechal jsem je na její jméno. Dále po ní zůstalo životní pojištění a pravděpodobně penzijní fond. Máme spolu dva syny a nerad bych, aby byli ošizeny. proto se ptám na co všechno podle dědického řízení mají nárok a jak postupovat. Moci předem děkuji za jakoukoli informaci.
Dobrý den,
z Vašeho dotazu cítím, že se jedná o složitější problém. Nevím tedy zda na něj dokážu pouze takto správně reagovat. Co se týká investic do domu přítele, napadá mě možnost požadovat v dědickém řízení ze strany dětí náhradu pro bezdůvodné obohacení ze strany vlastníka domu. Jde o to do jaké míry budete schopni prokázat, že matka dětí skutečně a jakou částkou do domu investovala. Ostatní věci, které jsou na její jméno a které případně přihlásíte do dědického řízení budou vypořádány dle zákona a zdědí je rovným dílem Vaše děti, pokud neměla matka ještě další potomky.
Mgr. Miroslav Zeman
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den pane magistře. Chtěla bych Vás poprosit o radu. Manžel se mnou a s naším nezl. synem již nežije více než 2,5 roku (žije s jinou ženou, i když bydlení u ní popírá, aby ji ochránil před vymahači a exekutory, rovněž na ní převedl svoji chalupu získanou před manželstvím).Od této doby mi nepřispívá na výživu syna žádné peníze.V posledním roce se se synem téměř nestýká a ani mu sám od sebe nezavolá. Ponechal mi všechny náklady na dům, který jsme si společně vzali na hypotéku, vč. hypotéky. Těsně po odchodu mne ještě využil k uzavření spotř. úvěru, který celý použil na úhradu faktur pro své s.r.o., které se ocitlo v platební neschopnosti. Na splácení hypotéky se nepodílí, přestal platit i uvedený spotř. úvěr, přestože byl sepsán exekutorský zápis. Uvedenou situaci vůbec neřeší.Zjistila jsem bohužel, že dělá další dluhy, které rovněž neplatí. Z mé výplaty víc než živit svého syna a sebe a platit hypotéku a inkaso už platit nemohu.Chci požádat o rozvod,ale předtím musí proběhnout soudní řízení o výživném. Na výši výživného jsme se spolu domluvili i na tom, že syn budé v mé péči.Jelikož požaduji uhradit i dlužné výživné od doby,kdy od nás odešel (tj. od ledna 2008),chtěla jsem se domluvit na splátkách, které by byly hrazeny spolu s běžným výživným. Manžel však řekl, že dlužné výživné bude platit ale jen, jak bude moci. Vyhýbá se neustále podepsání naší dohody o výši výživného, aby nemusel stále nic platit dál. Komunikace je s ním stále obtížná, došlé dopisy na adresu našeho společného trvalého bydliště si nevybírá, i když mu neustále volám či píšu sms, aby si je vyzvedl. Chtěla jsem se zeptat, zda v takové situaci bude o výši výživného rozhodovat soud jako bychom se vůbec nedohodli a já budu žádat soud o stanovení jeho výše nebo lze soudu předložit i jen částečnou dohodu a o tom, jakým způsobem bude hrazen dluh na výživném, by rozhodoval soud sám? Předem děkuji za odpověď.
Dobrý den,
o celé věci bude rozhodovat pouze soud. Bude třeba vypracovat kvalitní návrh na svěření dítěte do Vaší péče a současně o stanovení výše výživného. Vámi uváděné návrhy na dohodu bych připojil k žalobě jako důkaz, že jste se snažila o dohodu, ale z druhé strany nebyla žádná dohoda akceptována.
Rozhodně také v návrhu vyčíslete hrubě náklady na výživu, ošacení a další výdaje na své dítě a vyčíslete svůj příjem. S ohledem na tyto položky potom navrhněte výši výživného, kterou by dle Vašeho názoru měl soud stanovit.
Je třeba aby návrh měl odůvodnění, kvalitně a jasně zpracovaný žalobní návrh (petit) a byl srozumitelný, aby se soudce mohl už při jeho pročítání s Vámi a Vaší situací ztotožnit.
Mgr. Miroslav Zeman
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den chtěla bych se zeptat co očekávat když policie zadržela mého přítele u krádeže palet kde hodnota škody vznikla 2000kč.A zároveň mu při prohlídce osobních věcí nalezly 32gramů marihuany.Poslaly to na expertízu ale vubec nevíme zda dostane pokutu a podmínku nebo vězení.Jen podotýkám nikdy neměl s policijí žádný problém vubec nic až ted a rovnou dvě věci.Děkuji Monika
Dobrý den,
dle mého názoru se bude jednat pouze o přestupek. V případě, že by tam byly nějaká vážná provinění, tak maximálně krátkou podmínku, ale vězení určitě nehrozí.
Dobrý den.
Jsem Českého občanství,manžel Pákistánec a máme dvojčata 2 roky,obě Českého občanství,narozeny v České Republice. Brali jsme se před 5 lety ve Velké Británii.Manžel byl po svatbe vyhoštěn z Velké Británie kvuli neplatným vízům, vrátila jsem se proto do České Republiky a po pár měsících dostal manžel trvalý pobyt v České Republice. Před více jak rokem jsme se vrátili do Velké Británie, kde dostal manžel vizum jako manžel občana EU. Nyní se rozvádíme,přiznal mi druhou manželku v Pákistánu, kterou mel ješte než si mě vzal a chtěl mi odvézt dcery do Pákistánu,aby je vychovávala jeho rodina.Sexualne naléhal a psychicky vydírá.Děti vídá jen za mého dohledu.Již v zime jsem chtela s detmi zůstat v České Republice,ale to mi nepovolil a po kontaktování právníků v České Republice mi bylo sděleno, že se musím vrátit do Velké Británie a rozvéct se tady.Nyní žiji s dětmi na dluh,za podpory kamarádky a
chtěla bych se vrátit do České Republiky, kde mám zázemí. Je to nějakým způsobem možné? V případě, že ano, jak zažádat o zrušení jeho trvalého pobytu v České Republice,bojím se,aby mi děti nakonec opravdu neodvezl. Manžel s tím nesouhlasí.S rozvodem nakonec ano.Děkuji za odpověd
Dobrý den
jedná se o složitější problém. Co se týká neprodloužení víza za účelem pobytu na území České republiky, tak to zřejmě nebude tak složité. Cizinecká policie má k cizincům poměrně razantní přístup, takže když jim nahlásíte, jak se k Vám manžel chová, že Vás pronásleduje, chce Vám vzít děti a je nebezpečný, tak určitě dojde k předvídaným následkům.
Co se týká rozvodu, pokud máte trvalé bydliště na území ČR a nyní zde i s dětmi dlouhodobě žijete, pak nevidím problém, aby bylo manželství rozvedeno i v ČR, vzhledem k tomu, že jste občanka České republiky.
Mgr. Miroslav Zeman
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,, že začala i studovat.
chtěl bych se informovat o výživném na zletilou dceru. Již zletilá dcera letos ukončila střední odbornou školu a podala si žádost na vysokou školu na kterou byla po té přijata. Nyní se stala OSVČ a též začala chodit do školy. Jaká je moje vyživovací povinnost k dceři ?
Děkuji za odpověd Vašek
Dobrý den,
pokud se dcera připravuje na denním studiu na své budoucí povolání - to znamená, že nestuduje dálkově,
pak Vaše vyživovací povinnost trvá a jste povinen hradit dceři výživné. Příjmy z titulu podnikání mohou mít
maximálně vliv na výši částky výživného, nicméně vyživovací povinnost bude trvat po celou dobu, co bude dcera studovat.
Dobrý den. Prosím o radu.
Máme s manželem zrušené bezpodílové spoluvlastnictví manželů. Lze koupit nemovitost, aniž by manžel figuroval jako spoluvlastník ? Jde nám o to, aby v případě jeho úmrtí ze zákona nedědila jeho dcera (nemáme společné děti),
Napadá mně ještě jedna možnost, pokud by jako spoluvlastník figurovat musel, zda by mohl po zakoupení nemovitosti převést svůj podíl na moji dceru formou daru.
Ideální stav vlastnictví kupované nemovitosti je 50% já a 50% moje dcera.
V podstatě nám jde o to, abych v případě jeho úmrtí nemusela vyplácet jeho dceru a v případě mého úmrtí, aby jako manžel zdědil po mně 1/4 hodnoty mého podílu na nemovitosti.
Děkuji Jiřina
Dobrý den,
potřeboval bych rozsudek o zrušení bezpodílového spoluvlastnictví vidět, abych viděl jak je koncipován. Jde o to, aby mělo případné pořízení
nemovitosti právní důsledky které potřebujete. Tedy ideálně je možné, aby jste nemovitost pořídila Vy sama a následně darovala podíl
na nemovitosti své dceři. Napadlo mě ještě jedno řešení jak zajistit manželovi jeho práva k nemovitosti, aby bylo vše ideálně řešeno.
Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail profipravnik@gmail.com
Mgr. Miroslav Zeman, advokát
Dobrý den.Potřebuji napsat k soudu žádost o předvolání svědků k hlavnímu líčení,které má být 20.9.,ale nevím jak ji napsat(stylizace a podobně).Předem vám velice děkuji za pomoc a váš čas.
Dobrý den
mám obavu, že už to nestihneme..
Dobrý den, ráda bych se na Vás obrátila s dotazem ohledně směnky. Půjčili jsme známému dost velkou sumu oproti směnce. Splatnost byla před měsícem, směnku neuhradil. Na základě dohody jsme mu dali ještě měsíc. Mám ale důvod se obávat, že ani další měsíc nepomůže. Jak mohu nadále postupovat, abych směnku uplatnila? Na směnce je uveden datum splatnosti. Moc děkuji za radu Jitka Blechová
Dobrý den,
na nic už bych nečekal a podal žalobu k soudu a návrh na směnečný platební rozkaz. Soud by v tomto případě měl rozhodnout velmi rychle.
Je třeba ale žalobu zpracovat kvalitně aby si soud nemusel vyžadovat další informace.
Čím dříve bude platné rozhodnutí soudu, tím rychleji se může započít s exekučním vymáháním pohledávky.
Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail profipravnik@gmail.com
Mgr. Miroslav Zeman, advokát
Dobrý den, vlastním RD s bývalým přítelem každý máme polovinu. Nemůžeme se domluvit na vypořádání já bych si chtěla dům ponechat a jeho vyplatit. Dům má tržní odhad 5.050.000,-Kč cena dle vyhlášky je 4.670.000,-Kč. Dům je zasteven hypotékou a zůstetek na ní je 3.200.000,-Kč. Můžete mi prosím poradit jak se vypočítá kolik by měl správně dostat. Já jsem z hypotéky vyplatila z vlastních prostředků prodejem jiné nemovitosti 1.300.000,-Kč (celkem hypotéka byla na 4.600.000,-Kč) a spolešně jsme zaplatilivčetně úroků cca 400.000,-Kč.
Děkuji Šatková
Dobrý den,
toto je spíš na koncepční, komplexní řešení celé věci.
Předně je třeba správně vypočítat přítelovo podíl na nemovitosti, se započítáním závazků, které na domě váznou. Na základě této informace
je třeba dobře sestavit návrh na vypořádání podílového spoluvlastnictví k dané nemovitosti a řádně ji odůvodnit. Už v tuto chvíli totiž tvoříte
důkazní prostředek pro případné soudní řešení celé věci.
Pokud přítel nebude svolný k dohodě, pak je třeba podat návrh k soudu na vypořádání podílového spoluvlastnictví a uplatnit
návrh, který se objevil již v návrhu dohody o vypořádání.
Následně o vypořádání rozhodne soud a dle jeho rozhodnutí se spoluvlastnictví vypořádá.
Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail profipravnik@gmail.com
Mgr. Miroslav Zeman, advokát
Dobrý den,jsem rozvedená a můj bývalý manžel a otec mého syna zemřel půl roku po smrti svého otce(mého tchána). Ted jsem se dozvěděla z výpisu katastru,že z dědictví po tchánovi,který vlastnil dům s žijící manželkou (resp.po býv.manželovi) nebude nic dědit můj syn. Bratr mého bývalého manžela využil situace,kdy můj bývalý manžel byl ve špatném zdravotním stavu a zřejmě ho přemluvil,aby se zřekl dědictví po svém otci a celou půlku domu si připsal na sebe a druhou půlku na matku(manželka zesnulého tchána). Mého syna jakožto dědice nikdo o této skutečnosti neinformoval.Lze se odvolat proti rozhodnutí dědického řízení? Předem děkuji.
Dobrý den
k podrobnější odpovědi bych musel znát více podkladů z celého dědického řízení. Obecně můžete požádat o obnovení dědického řízení příslušný soud,
který by měl o věci rozhodnout. Váš syn je již zletilý nebo nezleitlý?
Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu
za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.
Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.