Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,chtěla bych vědět zda se do výpočtu o výši výživném započítávají diety,jestliže ano proč,když tyto jsou pohyblivé a tedy nemusí být žádné,jestliže se řidič pohybuje jen po České republice.Děkuji.

ODPOVĚĎ

Je otázka o jaké diety či odměny se jedná. Pokud jde o tyto, pak by se neměly do příjmu započítávat, protože jsou přímo určeny pro náklady spojené s pracovní cestou. Nelze pak ovšem proti tomu uplatňovat to, že jste za tyto dny musel platit někde jídlo, ubytování apod..

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den dostala jsem se do obtížné situace.Manžel tenhle měsíc prohrál celou výplatu na automatech,a nechal mě s mými dvěmi dětmi zcela bez prostředků.Odešla jsem k rodičům,kde ale nemůžu setrvat delší dobu,maminka je postižená tělesně má amputovanou nohu.Našla jsem si podnájem,na který ale momentálně nemám peníze.Dnes jsem byla na soud podat žádost o výživné na děti,ale nevím kdy proběhne soud.Nevím kam se obrátit o pomoc,jestli vůbec mám nárok na nějakou sociální pomoc nebo zda mám čekat až proběhne soud o výživné?Děkuji vám předem za odpověď s pozdravem Luňáková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nejlepší řešení bude informovat se o možnosti sociálních dávek na úřadu práce ve Vašem bydlišti, kde Vám vše potřebné sdělí.

 

Číst více »

ROZVOD S CIZINCEM

DOTAZ

Dobrý večer. Ráda bych se informovala, jak postupovat v případě rozvodu s cizincem.Manžel je z Malty,žije tam a svatba byla civilní na Maltském úřadě. Já žiji v ČR a společně nežijeme již půl roku. Ráda bych věděla, zda je rozvod možný z ČR a na který soud se v tomto případě obrátit. Podotýkám, že svatba je registrovaná i v ČR.  Předem děkuji za Vaši odpověď.  S pozdravem Jana

ODPOVĚĎ

Dobrý den Jano,

ano, ve Vašem případě je určitě možný rozvod v České republice a je to také nejvýhodnější. Chci se  zeptat, zda jste na rozvodu dohodnuti, nebo se bude jednat o rozvod sporný? Připomínám, že poplatek za rozvod činí tisíc korun a v případě rozvodu dohodou je nutné mít uzavřeny i dohody o vypořádání společného majetku a péči o děti, pokud je z manželství máte.

Pokud by jste potřebovala s rozvodem a celým procesem pomoci, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

beru si děti

DOTAZ

Dobrý den, můj bývalý manžel se kterým jsem rozvedená přes rok a půl má právě po soudním procesu ještě neni ani vystaven rozsudek....pán má na krku několik trestných stíhání v minulosti, ve kterých bylk uznán vinným - vše ještě před naším manželstvím a to do´roku 2003...v manželství byl tŕestně stíhán pro neplacení výživého na dě děti v minulém vztahu, nyni měl soud týkající se domácího násilí...pán v den soudu prohlásil že si upravi styk s dětmi aby je mohl brát na vikendy a prázdniny děti jsou stare 3 a 5 let, má pán šanci toto dosáhnout, když jsou děti plně v mé péči a já jsem beuhonná a nemám za sebou žádnou kriminální minulost - právě naopak, o děti se bojím a to dost. Mám šanci udržet jeho styk s dětmi například a domluvených návštěvách dejme tomu jednou za dva týdny pouze pod mým dohledem? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě se bude vše vyvíjet podle Vašeho přání. Máte v ruce všechny trumfy. Pokud je otec odsouzen, pak i případný soud zcela jistě bude souhlasit s uchráněním dětí před negativním vlivem odsouzeného, resp. tam nebude žádný tlak ani argument na rozšíření doby styku ze strany otce s dětmi.

Číst více »

Dluhy přítele.

DOTAZ

Před několika lety jsem začala žít s přítelem. Poslední dobou chápe naše soužití jako levný podnájem s dokonalým servisem. Zjistila jsem, že má řadu půjček, o kterých mi neřekl. Odpovídala bych za případné dluhy i když nejsme oddáni a nemá u mne trvalé bydliště? Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

za dluhy přítele neodpovídáte. Nemůže tedy nikdo na Váš příjem či na Váš bankovní účet uvalit exekuci. Problémem by mohl být fakt, kdy by případně exekutor vykonával exekuci zabavením vybavením domácnosti a zjistil, kde Váš přítel skutečně bydlí, pak by mohl věci zabavit, bez ohledu na to zda patří sktuečně jemu. Vám by nezbylo než u něj prokazovat, že věci patří Vám.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den, moji rodiče jsou rozvedení už od mých 3 let. Nyní je mi 19 let, letos skládám maturitní zkoušku a otec na mě platí alimenty 2000,-, což si myslím, že neodpovídá potřebám maturanta (přihlášky na VŠ, kurzy, SCIO testy, ...). Když jsem mu psala, jestli mi alimenty nemůže zvýšit, napsal, že jeho firma je na tom teď hodně špatně (prý kvůli krizi), ale přijde mi dost divné, že si mohl koupit byt na Malé Straně v Praze. Myslím, že jeho neochota také spočívá v tom, že se mu před 2 lety narodil další syn a nyní se obávám, že když se mu narodí další dítě bude v placení alimentů ještě více neochotný. Já s mamkou a dvěma sourozenci žiji v Trutnově s bytě 3+1 v podnájmu. Mamka je zdravotní sestra, bratr na VŠ, sestra v MŠ. Mohli byste mi poradit, jak mám nadéle pokračovat? Mám se obrátit na soudní vyměření alimantů, popřípadě, jak se v této situaci postupuje?

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

tato částka je opravdu relativně nízká vzhledem k velikosti majetku otce. Můžete se tedy domáhat zvýšení výživného u soudu. Je třeba sepsat návrh na zvýšení výživného, např. na  3 500,- Kč, který však musíte řádně odůvodnit, a odargumentovat tak, aby Vám soud mohl dát za pravdu a otec nemohl Vaše argumenty nějak vážně zpochybnit. Poplatek u soudu v tomto případě žádný neplatíte.

Pokud by jste potřebovala pomoci se sepsáním návrhu či pomoci s dalším postupem, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Náhradní bydlení

DOTAZ

Dobrý den.Měla bych dotaz ohledně družstevního bytu.

Družstevní byt 4+1 jsme koupili z manželem 2 měsíce po svatbě.Úvěr na byt je 630t a platí se 2 roky.Nyní manžel žádá o rozvod s tím,že byt se prodá přes realitní kancelář,aby se tím zaplatil daný úvěr a po mě chce abych si našla podnájem.na smlouvě o koupi bytu jsme uvedeni oba,jako vlastníci.

Mám dva nezletilé syny z prvního manželství a bohužel jsem nezaměstnaná.Chtěla jsem se optat zda mi musí manžel najít jiné bydlení,kde budu mít z dětmi trvalý pobyt.nemohu si dovolit chodit z dětmi po podnájmech.Děkuji moc za odpověd

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nový byt Vám manžel sehnat nemusí. Byt je nyní ve Vašem společném jmění. To by jste si měli vypořádat. A to buď tak, že Vás manžel vyplatí z Vaší části, po započítání dluhů, a pokud na to nemá, tak se byt prodá za tržní cenu, uhradí se dluhy a zbytek si rozdělíte. Je také vhodné o tom sepsat dohodu.

Následně si se získanými penězi můžete financovat například nové bydlení. V žádném případě se však z bytu nestěhujte před jeho prodejem. Mohla by jste ztratit vliv na jeho prodej apod.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

znovuotevření dědického řízení

DOTAZ

Dobrý den,

zjistili jsme, že po manželově babičce zůstalo mnoho let nevyřízené dědictví téměř 4 ha polí. Její synové už nežijí, jedná se tedy o žijící vnuky. Nevíme, kdo pozemky užívá. Jaký je postup při znovuotevření dědického řízení, je nějaká lhůta, do kdy se musí vše vyřídit a jak je to s daní z nemovitosti, nevíme ani, jestli současný uživatel daň platí. Na katastru je na listu vlastnictví uvedena jen zesnulá.

Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

v tomto případě můžete být klidní. Pokud nikdo daň neplatí, pak se zcela jistě na finančním úřadě domluvíte na splácení této částky.

Obecně by však daň z nemovitosti měl platit nájemce, pokud na pozemku někdo hospodaří. Otevřít dědictví klidně můžete u notáře, který věc řešil a dodáte mu doklady o nevypořádaném majetku.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

T-mobile

DOTAZ

Dobrý den,chtěla jsem se zeptat co mám dělat,když mě prodejci T-mobilu mylně informovali a vnutili mi simkartu,kterou jsem nikdy nepoužila a chtěla ji vrátit,ale byla mi vrácena zpátky s tím že to prostě nejde a ted mi chodí složenky na platby,nejdříve 250,- pak 500,- potom 2200,- a ted mi přišla finální faktura na 9129,-kč.Prosím o radu co dál?? chtěla jsem to vrátit,neúspěšně,znovu opakuji že simkarta nebyla nikdy použita. Jsem z toho už zoufalá,akorát chtěji peníze a já nevim jak dál.Prosím pomozte.Děkuji za každou radu.S pozdravem

ODPOVĚĎ

Dobrý den

pravděpodobně jste podepsala smlouvu na tarif, kde jste povinna každý měsíc hradit určitou částku za tento tarif. Některé smlouvy se bohužl uzavírají až na rok, kdy jste povinna tuto částku hradit. Pokud není jiná možnost výpovědi, pak budete muset dlužnou částku doplatit i přesto, že jste kartý nepoužila.

Číst více »

Podpis rozvodového vypořádání majetku pod nátlakem

DOTAZ

Dobrý den

Má sestra byla 18let vdaná a během tohoto manželství si její manžel vybudoval mnohamilionový prosperující podnik.Pod psychickým nátlakem mu podepsala majetkové vypořádání už v létě tohoto roku a vzápětí je rozvedli.Samozřejmě pro ní absolutně nevýhodnou.Má ještě nějakou šanci dovolat se svého práva na půlku majetku nebo aspon adekvátní výši když už jsou asi 4měsíce rozvedení?

DĚKUJI ZA ODPOVĚD Dobrovolná

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to by bylo jen velmi obtížné. Možnost tu samozřejmě určitá je, ale skutečně to nebude jednoduché. Je třeba žalovat na neplatnost smlouvy z důvodu podpisu pod nátlakem a za nápadně nevýhodných podmínek, která je v rozporu s dobrými mravy. Pokud je to z dohody zřejmé, pak by se zde úspěch mohl dát dosáhnout.

K tomu bych ale potřeboval vidět obsah této předmětné dohody. A rozhodně není čas na čekání, protože tím se postupně snižuje šance v případném sporu.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Prosím Vás může bratr své sestře darovat  garáž?

Děkuji

ODPOVĚĎ

Určitě může,

je to třeba udělat darovací smlouvou.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den,

Obracím se na Vás s prosbou o pomoc.Manžel se díky podnikání dostal do vysokých dluhů /nezaplacené soc.+ zdr.pojištění/ a hrozí mu exekuce.

Bydlíme v rodinném domku který je jen v mém vlastnictví a byl kupován před uzavřením manželství. Mohl by nám exekutor dům zabavit ?

Manžel je vlastníkem domu po mamince . Je možné dům přepsat na mě a tím se vyhnout jeho exekuci ?

Velmi děkuji za odpověd a ochotu.

 

S pozdravem a přáním pěkného dne

Dana Burianová

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

Vašeho domu se exekuce zcela jistě dotýkat nebude. Ale mohla by se týkat jiných věci, které jste pořidili za dobu trvání manželství.

Na druhou otázku Vám odpovědět nemůžu. Poškozování věřitele je trestným činem, tudíž to určitě nelze takto veřejně prezentovat.

Kontaktujte mě prosím na mém mailu:  mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Odvolání závětí

DOTAZ

Dobrý den,

Moje matka má notářem sepsanou závěť. Může ji odvolat  a  změnit sama písemně, nebo musí to udělat zase jen notář.

Děkuji

 

ODPOVĚĎ

Závěť musí být změněna novou závětí přímo u notáře.

Číst více »

ROZVOD

DOTAZ

Dobrý den, můj přítel se před rokem dohodou " rozešel " s manželkou, kdy se oba dohodli, že bude lépe, když půjde každý svou cestou. Nicméně rozestavěl dům a setrval zde až do nynějška. Zanedlouho se stěhuje a začali též řešit otázku rozvodu. Dohodli se s manželkou, že ji nechá dům, laickým odhadem v hodnotě ca 4 miliony s veškerým vybavením. Dvě děti ve věku 6 a 11 let zůstanou v péči matky / což je též důvodem proč ji nechává dům / samozřejmě s co nejčastější frekvencí návštěv u něho, čemuž manželka zřejmě bránit prozatím nebude. Můj dotaz však zní, zda na toto soud bere ohledy při stanovování výživného a jaké jsou v tomto směru možnosti. Zda rozvod dohodou, kdy se společně dohodnou na vyrovnání majetku připouští i možnost dohodnout se na výši výživného, či vždy ho vždy stanovuje soud. Děkuji Jiroušková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud by chtěli rozvod uskutečnit dohodou, pak už je podmínkou, že musí mít uzavřené vypořádání společného jmění manželů dohodou, stejně jako uzavřenou dohodu o péči o děti a výživném.

Postup, který přítel zvolil mi ale nepřijde výhodný. Na výši výživného to žádný vliv mít nebude. Výživné je totiž příjem pro děti a soud ho stanoví bez ohledu zda otec dětem nechal bydlení jejich matce ve vlastnictví či nikoliv.

Pokud chce manželku v domě nechat bydlet i nadále, tak je přeci výhodnější zvolit řešení změny společného jmění na podílové spoluvlastnictví domu. Budou tak v katastru oba zapsáni jako vlastníci a dům může kdykoliv v budoucnu prodat, nebo to mít jako určitý nátlakový prostředek v případě, kdy by po něm chtěla bývalá manželka nějaký majetek, vysoké výživné apod.

Pokud by jste potřebovali s čímkoliv v této věci pomoci, návrh na rozvod, dohody o vypořádání apod. tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

poplatky-soudní znalec - rozsudek

DOTAZ

Žalovaný padělal můj podpis s tím, že mně zaplatil dluh několik desítek tisíc korun. To však nebyla pravda, což se u soudu dokázalo. Navíc soud nařídil znalecký posudek ohledně podpisu. Znalec dokázal, že byl opravdu podpis padělán. Znalečné bylo celkem 11 000Kč. V rozsudku má žalovaný pachatel zaplatit ze znalečného 5000Kč a žalobce zbytek!. Neudělal soudce chybu? To přece není žádná spravedlnost. Navíc nebyl pachatel potrestán za tento podvod?! Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bránit se můžete pouze včas podaným odvoláním k nadřízenému soudu.

Číst více »

Platba výživného

DOTAZ

Dobrý den,

s bývalým manželem jsme téměř rok rozvedeni tzv. dohodou, máme spolu šestiletou dceru, která byla soudně svěřena do mé péče a byla stanovena výše výživného. Bývalý manžel mi zaslal email (prý to pošle i písemně), kde sděluje, že založil dceři bankovní konto, ke kterému má přístup on a já údajně dispoziční právo. Na toto konto prý bude zasílat výživné. V rozsudku je přitom stanoveno, že výživné má být doručené k rukám matky a dosud mi chodilo na můj účet. Podotýkám, že jsem k jím založenému účtu nedávala žádný podpisový vzor, takže i kdybych chtěla peníze si nemohu vyzvednout, alespoň ne bez jeho přítomnosti. Prý jsem jsem o něm nevhodně mluvila před dcerou, proto mě takto trestá a já s tím prý nic neudělám. Myslím si, že jedná protiprávně. Předem Vám děkuji za odpověď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nechte ho párkrát zaplatit na uvedený účet a pak podejte návrh na výkon rozhodnutí, resp. podejte trestní oznámení v případě, kdy v průběhu doby dosáhne dlužné výživné 4 násobku stanovené částky. Samozřejmě je to nesmysl. Pokud si myslí, že trestá Vás tak trestá především sebe.

V každém případě této jeho hlouposti využijte

Číst více »

cizí nábytek v domě sjm

DOTAZ

Dobrý den,vlastníme s manželem dům ve sjm.Dům nyní nikdo neobývá.Manžel žije u přítelkyně,ke které si přestěhoval v době mé nepřítomnosti zařízení domu(nábytek,elektroniku..),dům se pro mě a děti stal neobyvatelným,šli jsme do pronájmu.Manžel nelenil  a do domu začal stěhovat nehodíci se starý nábytek své přítelkyně.Ve všech částech domu jsou nyní její věci(obyvací stěna,sedačka,postele,židle i staré kuchyňské potřeby,sporák,lednice).Přitom tato žena vlastní svůj rodinný dům.Na sms zprávu,že si nepřeji,aby byly v našem domě  její věci reagují oba,že je mám nechat na pokoji a manžel tvrdí,že jsou věci jeho,ať neotravuji.Nicméně v našem domě jsou v nábytku i dopisy dotyčné.Můj dotaz z ní,jak se bránit cizímu majetku v domě,aby člověk nebyl trestán v případě,že by se jej nějakým způsobem zbavil(daroval jej,spálil apod.)Je dost deprimující se procházet ve vlastním domě a vidět na každém kroku cizí věci.Už vůbec si nedovedu představit,kdybychom se chtěli s dětmi na dům vrátit,co s těmito věcmi udělat.S manželem jsme v rozvodovém řízení od loňského roku a ještě nemáme ani vyřešené děti,proběhlo jen jedno stání.Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den

mám obavu, že uvedenou záležitost bude jen těžko řešit. Pokud Váš manžel tvrdí, že jsou věci jeho, tak se to tak musí brát,

protože nejste schopna prokázat opak. A on jako spoluvlastník má právo do domu své věci umístit, stejně jako to můžete

udělat Vy.

Řešením bude až kompletní vypořádání společného jmění manželů a prodej domu, kdy si bude muset věci z domu

definitivně vyklidit.

Číst více »

Smlouva

DOTAZ

Dobrý den, chtěla bych se poradit. Uzavřela jsem v červnu 2009 smlouvu na zhotovení projektové dokumentace na dům. Tato dokumentace měla být podle smlouvy zhotovena do 30-ti dnů. Bohužel do dnes dokumentaci nemám a už nechci dále čekat. Chtěla bych od smlouvy odstoupit, ale nechci samozřejmě nic platit. Firmě jsem zaplatila zálohu. Ve smlouvě stojí, že pokud odstoupím já, musím firmě zaplatit práci, která byla provedena nad zaplacenou zálohu. Po takové době čekání mě ale tohle přijde hodně sprosté, nechci platit nic a ještě bych chtěla vrátit zaplacenou zálohu. Nevím ale, zda mám na tohle právo. Děkuji za odpověď. S pozdravem Gabriela

ODPOVĚĎ

Dobrý den

předně bych potřeboval smlouvu vidět. Bez její znalosti Vám žádnou relevantní odpověď dát nemohu.

Jinak je zřejmé, že zhotovitel hrubě porušil své povinnosti ze smluvního vztahu, je tam pro tento problém

pamatováno s nějakými sankcemi?

Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Případný rozvod

DOTAZ

Dobrý den.

Přes rok zvažuji rozvod, ale strach mi to zatím nedovolil. S manželem spolu žijeme 7let ve společné domácnosti a máme dvě dcery(4 a 6 let). Vlastníme byt s hypotékou(bude se platit ještě cca 27 let) + manžel si pořídil auto.

Důvodem k rozvodu je manželovo chování. Dost často křičí a to sprostě a je jedno, zda je to na mě či děti. Občas mu ujedou nervy a pěstí bouchne do dveří, takže ve většině z nich máme památku zakrytou plakátem. Všechno dělá za střízliva, pokud vypije 3 piva za rok, tak je to moc.

Má otázka zní. Mám šanci získat děti do opatrovnictví i byt? Pokud ano, tak za jakých podmínek? Děti pro mě znamenají všechno a hlavně starší dcera nastoupila do 1. třídy a nechci jí případným stěhování psychicky dusit, už teď  hodně pláče a komunikuje s námy jen když se jí chce(ve škole je vše v pořádku). Auto nechci, v podstatě si nenárokuju ani spotřebiče získané během manželství. Stačil by mi opravdu jen byt a dcery. Manželovi jsem již několikrát řekla, že se chci rozvést, ale jeho odpověď  zněla tak se rozvěď a jdi, já platím hypotéku(on vše kolem bydlení, já vše kolem přežití). Samozřejmě mu ve vídání dcer bránit nemíním, jen se domnívám, že pro ně i pro mně bude ukončení soužití s otcem vysvobození a ony ho uvidí už jen usměvavého a bude to zase super táta a já nebudu jezdit do práce v slzách.

Předem děkuji za radu

Bára

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

se svěřením dětí do Vaší péče nebude s největší pravděpodobostí žádný problém. Co se týká bytu, tak určitě máte

možnost byt získat do vlastnictví, nicméně musíte počítat s tím, současně s domem budete muset sama hradit i hypoteční úvěr

a zřejmě i částečně manžela vyplatit.

Kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman

Číst více »

Nový dotaz

DOTAZ


 

Dobrý den

Jsem spoludlužnice u americké hypotéky na 350 000 tisíc plus úroky a ručím svým bytem.Ještě tam je jeden spoludlužník.Nejsem důvěřivá ale dlužník šel ručit svým bytem zase mě na úvěr ze stavebního spoření a tak jsem věřila že pokud si budem ručit vzájemě bude splácet řádně. Bohužel dlužník nesplácel a tak jsem se dostala před exekutora poprvé v životě.Dostali jsme splátkový kalendář s měsíční částkou 4850kč.Snažila jsem se bránit proti  této částce protože jsem nevěřila že dlužník to bude platit.Bez šance.Sice jsem se vdala ale jsem na MD která mi za 2.měs.končí a máme s manželem krom mého úvěru u stavebka ještě další pohledávky.Dozvěděla jsem se že dlužníkovo byt je 1.7 .2010 v dražbě i přes to že je tam zástav. právo mého úvěru.Dnes jsem byla v bance se informovat zda dlužník platí a zjistila jsem že  dvakrát zaplatil pouze po 3000kč místo splátky 4850.Vznikl dluh po splatnosti 3700kč.A vypadá to že dlužník nemá ani na další splátky.Jsem v zoufalé situaci a mám strach že přijdu s dětma o střechu nad hlavou.At počítám jak počítám  pokud za něj uhradím splátky nebu mít na nájem.Nevím si rady a prosím  Vás o radu zda bych mohla něco udělat.Jsem opravdu v zoufalé situaci.
 

Dobrý den

Jsem spoludlužnice u americké hypotéky na 350 000 tisíc plus úroky a ručím svým bytem.Ještě tam je jeden spoludlužník.Nejsem důvěřivá ale dlužník šel ručit svým bytem zase mě na úvěr ze stavebního spoření a tak jsem věřila že pokud si budem ručit vzájemě bude splácet řádně. Bohužel dlužník nesplácel a tak jsem se dostala před exekutora poprvé v životě.Dostali jsme splátkový kalendář s měsíční částkou 4850kč.Snažila jsem se bránit proti  této částce protože jsem nevěřila že dlužník to bude platit.Bez šance.Sice jsem se vdala ale jsem na MD která mi za 2.měs.končí a máme s manželem krom mého úvěru u stavebka ještě další pohledávky.Dozvěděla jsem se že dlužníkovo byt je 1.7 .2010 v dražbě i přes to že je tam zástav. právo mého úvěru.Dnes jsem byla v bance se informovat zda dlužník platí a zjistila jsem že  dvakrát zaplatil pouze po 3000kč místo splátky 4850.Vznikl dluh po splatnosti 3700kč.A vypadá to že dlužník nemá ani na další splátky.Jsem v zoufalé situaci a mám strach že přijdu s dětma o střechu nad hlavou.At počítám jak počítám  pokud za něj uhradím splátky nebu mít na nájem.Nevím si rady a prosím  Vás o radu zda bych mohla něco udělat.Jsem opravdu v zoufalé situaci.
 

Dobrý den

Jsem spoludlužnice u americké hypotéky na 350 000 tisíc plus úroky a ručím svým bytem.Ještě tam je jeden spoludlužník.Nejsem důvěřivá ale dlužník šel ručit svým bytem zase mě na úvěr ze stavebního spoření a tak jsem věřila že pokud si budem ručit vzájemě bude splácet řádně. Bohužel dlužník nesplácel a tak jsem se dostala před exekutora poprvé v životě.Dostali jsme splátkový kalendář s měsíční částkou 4850kč.Snažila jsem se bránit proti  této částce protože jsem nevěřila že dlužník to bude platit.Bez šance.Sice jsem se vdala ale jsem na MD která mi za 2.měs.končí a máme s manželem krom mého úvěru u stavebka ještě další pohledávky.Dozvěděla jsem se že dlužníkovo byt je 1.7 .2010 v dražbě i přes to že je tam zástav. právo mého úvěru.Dnes jsem byla v bance se informovat zda dlužník platí a zjistila jsem že  dvakrát zaplatil pouze po 3000kč místo splátky 4850.Vznikl dluh po splatnosti 3700kč.A vypadá to že dlužník nemá ani na další splátky.Jsem v zoufalé situaci a mám strach že přijdu s dětma o střechu nad hlavou.At počítám jak počítám  pokud za něj uhradím splátky nebu mít na nájem.Nevím si rady a prosím  Vás o radu zda bych mohla něco udělat.Jsem opravdu v zoufalé situaci.
 

Dobrý den

Jsem spoludlužnice u americké hypotéky na 350 000 tisíc plus úroky a ručím svým bytem.Ještě tam je jeden spoludlužník.Nejsem důvěřivá ale dlužník šel ručit svým bytem zase mě na úvěr ze stavebního spoření a tak jsem věřila že pokud si budem ručit vzájemě bude splácet řádně. Bohužel dlužník nesplácel a tak jsem se dostala před exekutora poprvé v životě.Dostali jsme splátkový kalendář s měsíční částkou 4850kč.Snažila jsem se bránit proti  této částce protože jsem nevěřila že dlužník to bude platit.Bez šance.Sice jsem se vdala ale jsem na MD která mi za 2.měs.končí a máme s manželem krom mého úvěru u stavebka ještě další pohledávky.Dozvěděla jsem se že dlužníkovo byt je 1.7 .2010 v dražbě i přes to že je tam zástav. právo mého úvěru.Dnes jsem byla v bance se informovat zda dlužník platí a zjistila jsem že  dvakrát zaplatil pouze po 3000kč místo splátky 4850.Vznikl dluh po splatnosti 3700kč.A vypadá to že dlužník nemá ani na další splátky.Jsem v zoufalé situaci a mám strach že přijdu s dětma o střechu nad hlavou.At počítám jak počítám  pokud za něj uhradím splátky nebu mít na nájem.Nevím si rady a prosím  Vás o radu zda bych mohla něco udělat.Jsem opravdu v zoufalé situaci. v

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel jste uskutečnili transakci bez řádného a skutečně účinného zajištění. Jako spoludlužník jste tak odpovědná za závazek ve stejném rozsahu jako spoludlužník. Vzhledem k tomu, že svůj závazek nehradí, nezbude nic jiného než aby jste splátky hradila za něj. Bohužel mě v této souvislosti žádné účinné opatření nenapadá.

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU