Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

darovaci smlouva

DOTAZ

Dobrý den,prosím o radu.Mám byt v OV a 3 děti.Jelikož se stýkáme pouze s dcerou,chtěla bych převézt byt na ni formou darovací smlouvy.Můžete mi poradit jak na to a lze to provézt  bez notáře?A ještě jeden dotaz.Platím si stavební spoření.Zbýva mi platit ještě 4 roky.Během těchto let se může stát cokoli,ale spoření bych byla ráda,kdyby ho dostala dcera.Nechci ho zatím přepisovat na ni a tak prosím o radu,jestli je způsob,aby se nedělilo na 3 díly.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ano tato možnost zde určitě je. Doporučuji Vám však aby jste u bytu zřídila vpřípadě darování věcné břemeno doživotního užívání pro Vás. Budete tak mít jistotu, že dcera byt v budoucnu neprodá, či nezadluží, a že Vás z bytu nikdo nevystěhuje. Mohu Vás potěšit, že v případě darování nebudete platit žádnou darovací daň. Darovací smlouva musí mít důležité náležitosti, které katastrální úřad zkoumá, aby nedošlo k zamítnutí návrhu na vklad. Zároveň je třeba darovací smlouvu koncipovat tak, aby nebyla v budoucnu napadnutelná. Spolu s darovací smlouvou se také musí vypracovat návrh na vklad do katastru nemovitostí.

Samozřejmě se dá řešit i stavební apoření, ale i další věci.

Vše lze provést bez notáře. Pokud by jste potřebovala s celým procesem, včetně vypracování smluv a nezbytných dokumentů pomoci, aby vše proběhlo rychle a v pořádku, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Stížnost na právního zástupce

DOTAZ

     Dobry den, byl mě přidělen ústavním soudem právní zástupce,který mě měl hájit v procesu.S právníkem mám sepsanou smlouvu,že tuto věc bude řešit od začátku znovu a že to nebudeme řešit přes ústavní soud ale přes okresní soud,kde tuto kauzu bude řešit od začátku.Spolu jsme tuto věc řešily,sám řekl,že mě bude zastupovat,že došlo k pochybení soudu a neoprávněného rozhodnutí(exekuce).Dostal plnou moc,sešel jsem se sním jednou a to když potřeboval něco doložit.Je to již rok co se nic neděje,opakovaně jsem ho žádal aby mě informoval k této věci,sám mě několikrát zaslal mail že mě bude průběžně informovat,což se nestalo,jen neustále něco sliboval.Zašlo to tak daleko,že mě dokonce začal urážet,že ho otravuji,když jsem mu zaslal mail,aby mě po čtyřech měsících dal vědět,jak daleko pokročil.Přestal brát telefony,nechává se zapírat,poslal jsem mu doporučený dopis, aby mě poslal podklady jak tuto věc za celý rok vyřešil,vůbec nereaguje.Chci se zeptat jak tuto věc mám řešit,pokud mě byl určen ústavním soudem,sepsal semnou smlouvu a nemá zájem nic řešit.Jsem momentálně ve finanční tíživé situaci a na jiného právního zástupce nemám.Můžu na něj podat žalobu a vzniklé náklady,za škody,které mě vznikly?

Děkuji Roman

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

žalobu samozřejmě poslat můžete, ale mám obavu, aby nebyla neúspěšná a Vy jste se nedostal do další finančních potíží. Úkony a jejich množství totiž ne vždy záleží na konkrétním advokátovi, ale také na rychlosti soudu, na termínech apod. Pokud se čeká například na nařízení jednání, tak ani není co podávat jaké úkony dělat. Něco jiného by bylo, pokud by Vám advokát účtoval úkony, které neučinil, ale to asi není tento případ.

Číst více »

rozvázání pracovního poměru .

DOTAZ

Prosím o radu-manžel pracoval ve firmě 15 let, hotel v kterém pracoval patřil ministerstvu vnitra, které ho pronajalo jinému subjektu na dobu 20ti let, od ministerstva vnitra nedostali výpověď pouze novou pracovní smlouvu, v které  nájemce jako nástupnická organizace přebrala veškerá práva zaměstnanců nasebe.poté ho pro nadbytečnost propustili s odstupným. je to tak ze strany pronajímatele i nájemce vše pracovněprávně správně.Manželovi je 52 let ,byl propuštěn v září a nemůže sehnat práci.

Děkuji za odpověď´JANA

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud manžel dostal výpověď s odstupným a řádnou výpovědní lhůtou, a zaměstnavatel měl k výpovědi důvod, dle zákoníku práce, tedy zřejmě nadbytečnost, tak je vše určitě v pořádku.

Číst více »

dotaz

DOTAZ

Dobrý den, mám na Vás dotaz. Je možné aby na mě byla podána exekuce za neplacení nájmu za objekt (prodejnu), kterou jsem ještě před vzniknutím dluhu prodal jiné osobě, ale tato nenechala prodej (koupě) zapsat do katastru. Nyní mě přišlo oznámení o exekuci za neplacení poplatlů v době, kdy byla již prodejna prodána nové majitelce. Dá se nějak postupovat proti nařízení exekuce proti mě? Samozřejmě smlouvu o prodeji mám uloženou.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

moc prostoru tam nevidím. Vložení prodeje či koupě do katastru nemovitostí je povinností jak prodejce tak kupujícího, záleží na dohodě, kdo to tam vloží. Pokud k vložení vlastnického práva nedojde, jste stále vlastníkem věci a přísluší Vám hradit náklady s tím spojené. Pokud jste dům předal, pak jste mohl až do doby přepisu požadovat nájemné, či úhradu po novém uživateli. Např. hrazení vodného a stočného je výhradně svěřeno pouze vlastníku věci, tedy dle katastru nemovitostí.

Doporučuji tedy dluh uhradit a náklady požadujte po uživateli, který návrh na vklad nepodal a přesto prostor užíval.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Opuštění techniky aneb vyhrožování!

DOTAZ

Zdravím,

našel jsem si práci s ješžděním do Ruska.Šéf byl příjemný.Jel jsem první fůru,kde jsem byl zhruba 17 dní.Při vrácení jsem měl dostat 372 Euro.Nedostal jsem je,pač mi napočítal,že jsem mu měl vrátit tolik a tolik a že jsem najel víc kilometrů než jsem měl.Takže mi dal ubohý 2000 Kč.Jenže já vůl jel i po druhý a pak mi napsal,že mu dlužím 11 tisíc za telefon(v té době jsem byl na celnici ve městě Kaluga,kde je hlídané parkoviště) a jestli mu to nazaplatím,tak mi ukroutí hlavu apod. výhružky takže jsem dostal strach... nemůže se mi něco stát?? Tak z důvodu strachu  jsem mu nechal auto na celnici v Kaluze,odjel jsem na vlakový nádraží,abych se dostal  do moskvy,abych se následně dostal  zpět do ČR.

Asi vím,že jsem nezachoval přímo správně,ale pokud se ze zaměstnavatelem nejde v klidu dohodnout,tak člověk zareaguje jinak, i když tuší že dělá chybu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zde vidím opravdu velkou chybu a asi se nevyhnete úhradě škody zaměstnavateli. Není sice správné, že Vám vyhrožoval, i kdyby to bylo neoprávněně, nicméně nelze reagovat tímto způsobem, kdy máte ve své odpovědnosti milionové hodnoty.

Měl jste na tuto činnost uzavřenou nějakou smlouvu? A jakou?

Číst více »

dluh na vyživném

DOTAZ

Dobrý den.

Chtěl bych se zeptat.Byl jsem odsouzen za neplacení alimentů a odpikal jsem si trest.Po vykonání trestu jsem měl dluh doplatit a a platit dále vyživné.Dvakrát jsem se za tu dobu stěhoval a nemám všechny ustřižky.Nevím kde jsou.Jeden čas jsem i s ní a synem bydlel ve spločném soužití-domácnosti.Jelikož jsem věděl,že se budou časem ptát na alimenty,domluvily jsme se tak,že celé to sepíšeme,že je dluh uhrazen a že řádně dál platím.Nechal jsem si napsat čestné prohlášení od ní,kde je uvedeno,do kdy byl dluh uhrazen a že řádně dál platím alimenty.Je tam uvedeno její jméno celé,trvalé bydliště,mé jméno celé a trvalé bydliště a je tam na tom její vlastnoruční podpis a dodatek,že si je vědoma toho,co podepisuje a že to není pod žádným nátlakem a je to její čistě svobodné rozhodnutí.Když jsem ji opustil z jistého důvodu,začala mě tím vyhrožovat,že mě udá,pokud se k ní nevrátím.Chci se se synem vidět,ale to je prý možné pouze v případě návratu k ní.Uložil jsem si veškěré emaily,sms a chat,které jsem od ní dostával,.Obtěžuje tím i mé okolí.I do práce mě tím obtěžuje.Chci se tedy zeptat,jestli to má nějakou hodnotu to čestné prohlášení z její strany a pokud ne,tak pokud bych zaplatil znovu celý dluh do té doby než by nastal soud,jestli mi tam něco hrozí.Nezvládl bych znova vězení.Zatím jsem byl u podání vysvětlení na policii.Co by jste mi radily v mé situaci??Pokud budete chtít,žašlu scan toho čestného prohlášení...Předem děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den

scan čestného prohlášení mi určitě zašlete na níže uvedený mail. Důležitá je také skutečnost, zda jste dluh skutečně uhradil v plné výši či ne. Tyto věci je třeba dopředu promyslet, aby nedošlo k porušení Vaší povinnosti.

Přijde mi zbytečné aby jste uhradil dluh, pokud jste ho již jednou uhradil. Ale uvidíme jak máte koncipováno to čestné prohlášení, a zda se to dá považovat za potvzení o úhradě dlužného výživného.

Pokud by jste potřeboval právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Výše exekučních poplatků

DOTAZ

Dobrý den.

Pracuji na personálním oddělení, jeden ze zaměstnanců dlužil 1080,-Kč a poplatky a náklady za exekuční řízení dosáhly výše 28.000.-Kč z důvodu, že v průběhu exekuce původní exekutor ukončil činnost  a případ byl předán jinému exekutorovi.Tím vzrostly náklady o dalších 14.000,-Kč. Je tento postup oprávněný? Může se dotyčný nějakým způsobem bránit, protože není jeho vinou, že došlo k výměně exekutorů.

Děkuji za odpověď.

Martina Pavelková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

také mi to připadá jako neoprávněný postup. Nevím sice podrobnosti, ale za každý úkon přísluší odměna pouze jednou. Pouhá změna exekutora nemůže odůvodnit dodatečné náklady, pokud nový exekutor tedy nečinil nějaké nové úkony ve věci, které neučinil předchozí exekutor a které byly z hlediska úspěšnosti exekuce nutné či potřebné.

Číst více »

Proplacení oken

DOTAZ

Dobrý den. Mám dotaz ohledně prolacení oken. V našem domě byla hromadně provedena výměna dřevěných oken za plastová - financováno úvěrem. My jsem si okna vyměnili na vlastní náklady už dříve a výbor (jsme samostatné společenství vlastníků)  nám vrátil určitou částku - adekvátní s výměnou oken ve stejném typu bytu.  Tato částka se skládala pouze z částky za okna, nebyly do ni zahrnuty ostatní služby, spojené s výměnou oken. Je to v pořádku?  Děkuji L. Bailová

 

ODPOVĚĎ

Pokud jsou okna společným prostorem, což je pravděpodobné, tak by Vám mělo naležet podíl nákladů spojených s výměnou oken včetně dodávky, odvozu okna, likvidaci a začištění, pokud se toto vše platilo z fondu oprav (nebo úvěru)u hromadně vyměněných oken. V podstatě to co se platilo ostatním vlastníkům, by se mělo vyplatit i Vám.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

otcovstvi

DOTAZ

Dobry den jiz vice jak rok neziji se svim byvalim pritelem se kterym mame syna 4roky.do soucasne doby dluzi synovi na vyzivnem dala jsem mu tedy exekuci na plat a to se mu nelibylo tak mne rekl ze dluzne vyzivne synovi doplati ale potom se zrekne otcovstvi je to mozne kdyz je syn jeho dekuji za odpoved.

ODPOVĚĎ

Dobrý den, možné to určitě není.

Zvlášť ne po takové době otcovství.

Číst více »

dědictví

DOTAZ

Dobrý den,

zajímal by mě správný postup při darování nemovitosti. Jedná se o dar mezi sourozenci. Dárce je nepohyblivý, musí u sepsání smlouvy být notář, právník . . .

Děkuji Jarka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

postup při darování musí obsahovat všechny nutné náležitosti, aby Vám vklad vlastnického práva katastrální úřad nezamítl.

Kromě příslušného počtu darovacích smluv se také musí vypracovat návrh na vklad do katastru nemovitostí a budete potřebovat i ověření podpisu na jedné ze smluv.

Pokud jste z Prahy, či Karlovarské kraje, mohu Vám ověření zajistit i já.

Pokud by jste potřebovali pomoci s vypracováním darovací smlouvy a všech potřebných dokumentů spolu s vyřízením celé věci tak mě prosím kontaktujte na mail : mojepoplatky@seznam.c

 

Číst více »

ALIMENTY

DOTAZ

Dobrý den, poprosila bych o odpověď - jsem vdaná a se svým současným mužem mám dceru.Manžel přestal platit alimenty na dítě ze svého předešlého manželství,aniž bych o tom věděla.Můj dotaz tedy zní - pokud dojde k vymáhání - třeba formou exekuce - dotkne se to našeho momentálního společného jmění nebo se tento problém bude týkat pouze jeho a jeho věcí nabytých před uzavřením našeho sňatku ? Děkuji.

 

 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obávám se, že neplacení výživného se může dotknout i Vašeho majetku ve spoleném jmění. Jde o to kolik dluží a zda někde oficiálně pracuje. Obyčejně se při vymáhání výživného dává exekuce na plat, což by se Vás bezprostředně nedotklo.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

společný nájem bytu

DOTAZ

Dobrý den, prosím o vyjádření se k mému problému.Před 5 roky jsem se vdala za manžela, který měj nájemní smlouvu na nájemní byt II.kat. od města.On byl nájemcem a já uživatelem.Podle zákona jsem zjistila, že město mělo, v okamžiku  když nám vznikl společný nájem bytu, coby manželům automaticky převést nájemní smlouvu na Nás oba manžele, ale bohužel městský úřad jaksi pozapomněl.S manželem jsme se před rokem rozvedli, ale vzhledem, že jsem neměla kam odejít zůstala jsem s ním bydlet v náj.bytě a nakonec jsme opět začali spolu žít ve společné domácnosti jako rozvedení manželéi. Jenže manžel před  dvěma měsíci umřel a mne chtějí z náj. bytu vystěhovat, vzhledem, že nejsem jeho manželka, když jsme se rozvedli,přestože jsme měli společnou domácnost a já se o býv.manžela do posled.dnů starala.Můžete mi prosím poradit či pomoci v této věci, abych nemusela skončit na ulici, a hlavně jestli má město právo mne z bytu vystěhovat?

Předem Vám děkuji za nezištnou pomoc v mém existenčním problému.Lexová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

doporučuji Vám reagovat co nejrychleji, dříve než Vám bude vydána výpověď z nájmu bytu a museli by jste se bránit soudně.

Předně bych doporučoval oficiálně městskému úřadu zaslat výzvu k převodu nájmu. Především zde bylo manželství kde vznikl společný nájem ze zákona, tedy i když jste na smlouvě nebyla uvedena, společný nájem zde byl. Po rozvodu manželství společný nájem trval pokud jste se nedohodli na opaku. I v případě pochybností jste osoba, která o manžela pečovala ve společné domácnosti více než rok před jeho smrtí.

Pokud by jste potřebovala mojí pomoc, k zaslání výzvy prostřednictvím advokátní kanceláře, aby to nabylo na důrazu a důležitosti a město se k tomu muselo vyjádřit, pak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz kde celou věc můžeme projednat.

Číst více »

odstoupení od kupní smlouvy

DOTAZ

Dobrý den,

zakoupila jsem nemovitost cca před 2ma lety. Po nějaké době se začaly v bytě objevovat skryté vady. Je možné odstoupit od kupní smlouvy? Jak je omezena doba k odstoupení?V kupní smlouvě prodávající prohlašuje, že nic nezamlčel a zároveň , že jsem jako kupující byla seznámena se stavem nemovitosti....

Děkuji za odpověď

Samková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

záleží o jaké skryté vady se jedná a jakého jsou charakteru. Záleží také zda jste na ně mohla přijít dřív, nebo nebyly do současné doby vůbec zjevné a zjistitelné. Určitě je možné od smlouvy odstoupi za určitých podmínek, ale musel bych znát podrobnosti.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Platba doplatku nájemného za zemřelou matku .

DOTAZ

Matka zemřela 13.2.2008. 19.3.2008 byl ukončena nájemní smlouva se zástucem vlastníka domu a bytu.Dědické řízení bylo soudem zastaveno4.8.2008. V sočasné době požaduje vlastník bytu doplacení nájmu za únor a část března 2008 včetně dolatku energií za rok 2007.    Jsem povinen tyto částky zaplatit ?

ODPOVĚĎ

Záleží jak dědické řízení skončilo. Pokud se jednalo o zastavení pro nedostatek majetku, nebo jste se dědictví zřekl, tak žádné dluhy za  zemřelou platit nemusíte. Pokud je tomu jinak a bylo Vám přisouzeno dědictví, pak by jste dluhy uhradit měl, resp. budete muset, pokud se bude pronajímatel tohoto dožadovat.

Pokud by jste potřebovala právní pomoc či další informace, pak mě kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Exekuce

DOTAZ

Dobrý den. S manželkou jsme majitelé nemovitosti,ve které má bohužel i věcné břemeno tchyně.Jedná se o dům se dvěma byty a jedná se o věcné břemeno bytu.Tchyně nadělala dluhy na všechny strany a v současné době jí hrozí exekuce. Může být nějak ohrožen náš majetek movitý nebo nemovitý? Tchyně s námi o svých dluzích nekomunikuje,takže ani nevíme v jaké jsou výši.

ODPOVĚĎ

Exekuce by se určitě netýkala Vaší nemovitosti, či Vašich příjmů. Ale mohla by se Vás dotknout exekucí movitých věcí, pokud máte v domě věci či majetek ve svém vlastnictví, resp. kdo koliv jiný. V případě exekuce by jste pak museli složitě prokazovat, že majetek nepatří tchýni, ale Vám.

Doporučuji tuto věc právně upravit, aby jste snížili či eliminovali riziko, že o své věci v případné exekuci přijdete.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den, chci se poradit,s bývalým manželem jsem se rozvedla,když synovi byly 3 roky,syna nikdy nenavštívil,nekontaktoval,neposílal žádné dárky,výživné platil pravidelně 450Kč.Přibližně ve věku syna 8 let sám zvýšil na 700Kč,v 18-ti letech syna přestal platit,tak jsem ho dopisem upozornila,že stále studuje a další měsíc vše doplatil.Syn ale přerušil školu,pracoval 5 měsíců a dále pokračuje ve studiu na jiné škole.Bývalý manžel už přes rok alimenty neposílá,já jsem ho kontaktovala,ale žádná reakce a tak syn se informoval u soudu a na jejich radu podal žalobu na Policii,po měsíci mu oznámili,že peníze dostane do 15 následujícího měsíce.Ale peníze nepřišly a mě tak napadá,jestli jako důvod může být vyšší částka než určil soud,vlastně že si to výživné za ta léta "předplatil"? Vím zní to hloupě,ale chci být připravena na vše,protože pak syn bude muset vše řešit přes soud. Děkuji a přeji hezký den

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

ale já bych Vám určitě doporučoval řešit vše přes soud. Otec totiž platil více než byl povinen, což nebyla jeho povinnost a Vy žádnou písemnou dohodu předpokládám nemáte. Jediné řešení jak vše zlegalizovat je podat návrh na soud o zvýšení výživného. Reálné výživné na 19 letého syna mohou být i dva či více tisíc korun dle příjmů otce.

A je třeba požadavat toto zvýšené výživné až 3 roky nazpátek. Pak se zaúčtuje to co otec doopravdy zaplatil a zbytek bude jeho dluhem, který následně můžete vymoci exekucí či trestním oznámení apod.

Vše se dá poměrně dobře zvládnout, pokud vše dobře doložíte a odůvodníte.

Pokud by jste potřebovala pomoci s celou věcí či měla zájem o další informace, tak mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

 

Číst více »

Advokátní úschova

DOTAZ

Přeji pěkný den,

mám dotaz, co se stane v situaci, kdy je  kupní cena bytu uložena v advokátní úschově, je proveden převod bytu na katastru nemovitostí  na nové majitele a advokát uložené finanční prostředky nevyplatí prodávajícím ve smyslu advokátní úschovy. Je v tomto případě  nějaká "páka" na advokáta aby peníze vyplatil ( kromě soudu) a zda byt zůstane kupujícím, či musí být vrácen.  Kdo se případně soudí s advokátem, prodávacící či kupující.

Předem děkuji za odpověď

Komarov 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

jednalo by se o závažné porušení povinností advokáta a mohla by zde být na místě i kárná stížnost k české advokátní komoře. Předpokládám, že existovala smlouva o advokátní úschově, která uvěděla podmínky pro vyplacení zmíněné částky. Pokud je to tak, bylo splnění podmínek advokátovi prokázáno, tedy předloženy nutné předpisy apod?

Pokud to vše bylo splněno, pak myslím zcela dobře zafunguje výzva od jiného advokáta k vyplacení finančních prostředků z úschovy, kde se advokát poučí o možných následcích spojených s nevyplacením peněžních prostředků. S advokátem se soudí ten měl mít z těchto finanční prostředků prospěch, tedy kdo je oprávněn inkasu těchto peněz, tedy prodávající.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

svobodná matka

DOTAZ

Dobrý podvečer,mám otázku jsem těhotná je mi 40let a mám velké děti,když příjdu o práci a budu na mateřské co kromě mateřské bubu pobírat,přídavky na nezletilého syna 17let,a na bydlení.Jsme v situaci kdy ještě můžu rozhodnout zda je pro mě unosné dítě mit či nemít.Proto se ptám co vše jako samoživitelka na mateřské s jedním 17letym synem budu pobírat?Děkuji Marcela

ODPOVĚĎ

Úplně nejlepší by bylo aby jste navštivila příslušný úřad práce ve vašem bydlišti a zeptala se na možnost všech sociálních dávek na které by jste mohla mít nárok. Vše se odvíjí od Vašich příjmů za minulý rok. Určitě by jste měla mít nárok na dětské přídavky na obě děti, příspěvek na bydlení, možná sociální příplatek či pomoc v hmotné nouzi.

Číst více »

Přenechání/převod vlastnictví

DOTAZ

Dobrý den,

prosím o zodpovězení následujícího dotazu:

Jaký právní krok využít při převodu vlastnického práva v mém případě? Vzali jsme si s přítelem hypotéku a koupily byt v OV. Každý jsme tedy 1/2 vlastníkem (zároveň 1/2 dlužníkem). Nyní se přepisuje hypoteční úvěr na mého bratra, takže já zůstávám 1/2 dlužník a 1/2 vlastník a můj bratr by měl být novým 1/2 dlužníkem a 1/2 vlastníkem. Bývalý přítel bude úplně vyvázán z dluhu.. Ohledně hypotéky máme již vše zařízené, nyní je jen potřeba sepsat nějaký dokument-smlouvu/dohodu o přenechání vlastnictví a zažádat o vklad do katastru nemovitostí. Zajímá mě tedy jaký právní dokument je v tomto případě nejvhodnější.

Předem děkuji za zodpovězení dotazu. Krajíčková

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

zde se nabízí kupní smlouva, kde kupní cena bude započtena na pohledávku vůči bance. U darovací smlouvy by totiž bratr musel zaplatit 7 procent z ceny nemovitosti. Tento převod tudíž vyjde levněji.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Dotaz

DOTAZ

Dobry den, chtela bych se zeptat. resim pres policii predani ucetnich dokumentu me zivnosti,kterou jsem mela a muj exmanzel mi je odmitl vydat. Zivnosti byly psane na me.Policie semnou sepsala protokol a kompletni ucetnictvi mi bude predano, jenze...mam moznost nejakym zpusobem vymahat zbozi v ramci instalaci dane zivnosti?zbozi mi totiz nebylo vraceno,ani zaplaceno a muj exmanzel ho nadale vyuziva a ja nemela pristup k tem dokumentum,takze sem nemohla ani ziskat to zbozi,protoze sem nevedela jake.Prosim poradte.

ODPOVĚĎ

Dobrý den

abych mohl odpověděť potřeboval bych vědět, zda jste měli nějak smluvně ošetřeno řízení a hospodaření živnosti, či zda se jednalo o svévůli Vašeho manžela, který vše dělal bez dohody s Vámi?

Obecně máte na majetek z podnikání, které provozujete výhraně Vy nárok a jeho zadržování by se mohlo za určitých okolností posuzovat jako krádež.

V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU