Právní pomoc - celá ČR
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
- objednávky právních konzultací, přípravy smluv, právní zastoupení
- okamžitá pomoc v naléhavých životních situacích
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den,
mám dotaz ohledně majetku mého otce. Ovdověl a nyní je znovu ženatý.
Jeho nová manželka (o 30 let mladší) vstoupila do svazku s dluhy, které za ní otec zaplatil. On byl majetný, ona jenom dluhy a bez peněz. Nyní, po 4 letech je otec ve vážném zdravotním stavu, leží v nemocnici se zápalem plic, dementní a s dalšími zdravotními problémy.
Daroval své nové ženě 1/2 baráku který prodal a za peníze, které mu zbyly si koupil byt 3+1, který je rovněž napsaný na jeho nynější ženu. Daroval jí také les a vlastně vše, co měl.
Jsme tři jeho dcery a na majetku jsme se podíleli i se svými rodinami. Dle slov lékaře je jeho demence už dlouhodobější záležitost, tedy se dá předpokládat, že v roce 2010, kdy své ženě daroval 1/2 domu už byl dementní a i převod dalšího majetku a vše, čeho do dnešního dne jeho žena nabyla už dle našeho názoru neučinil dobrovolně a při tom, aniž by byl schopný rozhodnout při smyslech.
Nyní ho zřejmě jeho žena odloží na LDN aby zde dožil svůj život (pokud nezemře již v nemocnici).
Zvažujeme se sestrami, že budeme tuto situaci řešit soudně, jelikož od začátku bylo jasné, že tato žena si bere našeho otce z vypočítavosti a se záměrem se obohatit. Dnes má byt, který jí otec koupi, další, který měl být původně pro něj, les, peníze a vlastně všechen majetek, který by měl dle našeho názoru přejít i na ostatní členy rodiny - tedy na nás, jeho děti.
Problém je v tom, že když maminka umřela, žádal nás, abychom se vzdaly pozůstalostního řízení a všechen majetek na něj napsali. To jsme neučinily, a tak nás přemluvil alespoň k tomu, že si my tři necháme chalupu v horách (hodnota cca
Nemůžeme se smířit s tím, že majetek, na kterém jsme se nadřeli všichni, spadne cizí ženě, která se měla od začátku vztahu s otcem vytýčený cíl. Navíc ho proti nám jeho žena popuzovala a docílila toho, že jsme s ním přerušili kontakt.
Prosím o radu, zda má cenu tuto situaci řešit a zda je reálný úspěch dostat zpět to, co nám patří.
Děkuji za jakoukoliv radu, s pozdravem Dana
Dobrý den,
to je složitější otázka. Spíše by bylo vhodné uskutečnit na dané téma právní poradu, kde bych mohl klást ještě další otázky. Obecně pokud chcete celou věc řešit, pak se to určitě neobejde bez žaloby, soudního sporu apod. K tomu zcela jistě využijte pomoc advokáta, protože se nejedná o snadný případ.
Stěžejní v této situaci bude prokázat za pomoci ošetřujících lékařů, či jiných odborníků, že otec trpí nemocí a demencí už dlouhou dobu a trpěl ji, i při podpisování darovacích smluv, tedy, že nebyl v té době svéprávný a jeho nesvéprávnost byla zneužita jeho manželkou. Pokud se toto povede prokázat, bude tam určitě nějaká šance, jak převody zpětně zpochybnit.
Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527
Dobrý den, před skoro čtyřmi lety jsem se rozvedla s manželem, se kterým jsem žila 25 let. Do péče mi samozřejmě byla svěřena má 13ti letá dcera a manželovi bylo vyměřeno výživné 4500 Kč. To jsem dostala 2x a pak to začalo. Začal se zadlužovat, hrát automyty, nabírat půjčky a tím pádem přestal i platit. Podotýkám, že o snížení alimentů do dnešního dne nezažádal. Navrhla jsem mu, ať si požádá o snížení a zatím mi platí polovinu. Ani to neudělal, pak přišel o práci, nahlásil se na úřad práce a 3/4 roku (vzhledem k jeho ročníku)pobíral podporu v nezaměstnanosti. Pořád neplatil. Práci si nenašel, prý nebyla a není (do dnešního dne nepracuje). Spíš si myslím že nepracuje proto, že je na něj uvalena exekuce a uvědomuje si, že by mu vše vzali. Rozhodla jsem se, že na něj podám trestní oznámení. Tak jsem také učinila, ač mi to bylo velice líto. Řekla jsem u soudu, že skoro 3 roky jsem neviděla ani korunu, dceři na nic nepřišpívá (nicméně s dcerou má velice krásný vztah, každý týden se navštěvují, občas ji bere i na výlet a ona ho moc miluje, myslím, že i on ji) a práci si nehledá. Bývalý manžel vypověděl, že práci nemůže sehnat a že by rád platil, ale že nemá z čeho a něco jim tam navykládal a soud ho zbavil obžaloby s tím, že platit nemusí. Myslela jsem si, že v tomto případě se o svobodnou matku stát postará alespoň tím, že manželovi najde jakoukoli práci, ze které by mi alespoň něco dával. Ne, platit nemusí, taky že neplatí, na přídavky nárok nemám, protože beru 14 tisíc čistého. Poraďte mi....to skutečně neexistuje způsob, jak přimět manžela k placení? Děkuji mnohokrát.
Dobrý den,
spíše mám pochybnosti o tom, jak bylo vedeno řízení. To že někdo nepracuje ho ještě nezbavuje plnit povinnost hradit výživné, která je mu uložena soudem. Chci se zeptat, zda státní zástupce podal odvolání proti tomuto rozsudku?
Dobrý den
Mám všeobecný dotaz týkající se SMĚNKY VLASTNÍ, postup po uplynutí doby splatnosti uvedené na směnce a vše kolem této záležitostí, jaké jsou možnosti, kdy si žalovaný nepřebírá rozhodnutí o platebním směnečném rozkazu, jak je to s vymáháním a výpočtem oněch 6% z dlužné částky do zaplacení. Je taktéž na dotyčného možno podat trestní oznámení ve věci přečinu podvodu nebo pokusu o podvod ?
Děkuji za odpověď
Dobrý den
trestní oznámení bych viděl jako spíše podpůrnou možnost, z které ovšem pro dlužníka nic vyplývat nebude, protože
bude velmi těžké prokázat mu nějaký úmysl. Co se týká otázek ohledně vymáhání dlužné částky ze směnky, je to spíše věc na právní poradu a rychlých kroků k vymožení dlužné částky ze směnky. Další otázkou také je, jakou osobností je dlužník, jaké jsou jeho majetkové poměry apod.
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den.Chci se zeptat jestli lze napadnout darovací smlouvu? Babička letos zemřela a veškerý svuj majetek darovala své vnučce. Je smlouva platná pokud babička nevyrozuměla svých 6 dětí. A jestli se dá smlouva napadnout když měla babička duševní a jiné zdravotní problémy.Vípadky paměti občas nevěděla s kým mluví. Nikomu neoznámila že daruje majetek a po smrti se děti dozvěděli že ho darovala vnučce která ač věděla že není babička zdravotně v pořádku si nechala majetek na sebe přepsat. Je to právně posihutelné aby jedna vnučka měla veškerý majetek a vlastní děti nedostaly nic když je babička nevidědila?
Dobrý den,
napadnout dědictví můžete, ale pokud nemáte jasné a zřejmé důkazy o Vašich trvzeních tak se do toho raději ani nepouštějte. Babička ani vnučka nikoho informovat nemuseli a babička měla právo svůj majetek darovat. Pokud nemáte důkazy, které prokazují něco jiného, tak s tím bohužel nepůjde nic dělat.
V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslava Zemana - ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den, mám takový speciání dotaz: požádala jsem o insolvenci, byla mi zatím povolena, ještě nedošlo k soudu a setkání věřitelů. Ale všude na internetu se dočtu, že jsem v insolvenci. Chápu, že je to proto, aby byl věřitel informovaný. Ale proč se to nedělá podobně jako třeba u zápisu v Solusu či něčem takovém. Dám si vyhledat podle jména a vyjedou o mě komletní informace. Není to náhodou trochu proti nějakému zákonu. Dočtu se tam o sobě nejen datum narození, kompletní údaje o bydlišti, rodné číslo, kolik a kde dlužím. Zdá se mi to trochu nefér. Každý se může podívat, aby to pak někdo někde nezneužil. Mělo by to být více chráněno, jsou to přeci jen docela citlivá data. Nemyslíte? A já jsem i insolvenci požádala až v tom nejkrajnějším případě, snažila jsem se s každým domluvit a platila, co to dalo, ale nakonec jsem dostala exekuci na něco, co jsem ani netušila, že mám. A z 15000 mám hned skoro 100000. Proto jsem vyhlásila bankrot. Člověk je vystresovaný z půjček a z toho, kde na to vzít a pak ještě toto.
Dobrý den,
toto je bohužel normální přístup. Je to otázka aplikace, která toto shromažďuje a jejích parametrů.
Každá aplikace pro tu kterou věc funguje úplně jinak, což není ideální, ale v současnosti to bohužel jinak nejde.
Rozhodně se však nejedná o nic nezákonného.
Dobrý den, mám dotaz ohledně výživného na zletilé dítě.Oba moji synové si podali k 1.10.2010 návrh na zvýšení výživného a už je květen 2011 a stále není určený termín zahájení soudu,takže bych Vás prosila o radu kde a jak zjistit kdy se bude ohledně tohoto soudu na výživné něco dít ? Je určena doba do kdy se musí sou zahájit?
Děkuji Molnárová
Dobrý den,
žádná lhůta neexistuje. Zkuste na soud zavolat a informace zjistit od úřednice, která by měla informaci o průběhu řízení v PC najít, případně Vám to zjistit.
Dobrý den,
mám dotaz, je nutná osobní účast při udělování souhlasu biologického
otce dítěte s jeho osvojením pro nového manžela bývalé manželky? Je
možno v případě, že s osvojením biologický otec souhlasí, avšak se
nemůže k soudu dostavit,(protože bude v daný den služebně mimo republiku)nahradit tento souhlas prohlášením, které bude
ověřeno v advokátní kanceláři, a doručí jej osobně jeho právní
zástupce v den konání soudu na soud, popřípadě zda je možno, domluvit si
na soudě náhradní termín – tzn. termín před konáním samotného
soudu – tam se dostavit k soudci, který bude mít tento případ osvojení
na projednání a tam učinit dopředu místopřísežné prohlášení, že
s adopcí souhlasí? Projednávání u soudu nechceme odročit, neboť na to spěcháme,
abychom to stihli do zač. nového školního roku.
Moc děkuji za odpověd.
Zita
Dobrý den, to je čistě věcí soudce. Pokud s tím souhlasit bude tak to možné je, pokud ne, tak bude nutná osobní účast otce. Obecně mám zato, že správně sepsané prohlášení s ověřeným podpisem by mělo soudu stačit. Nicméně vzhledem k tomu, že se jedná o vážný zásad do práv rodiče, tak může některý ze soudců trvat na přitomnosti otce u soudu.
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den.
Mám soudem povoleno oddlužení. při podani mých zavazku jsem ,
pozdě zjistil. že mi zustal jeden, nespl uvazek. a to smenka na 15 tisíc.
kterou jsem, vtom množstvi dokladu opoměl uvést.
už pul roku splacim ,formou spl.kalendaře.
z věřitelu nesmim niho zvyhodnovat, plati to i v tomto pripadě.
mužete mi prosim poradit.
děkuji.
Dobrý den,
závazek a jeho opomenutí sdělte insolvečnímu správci. Je možné řízení otevřít a pohledávku do oddlužení rovněž zahrnout.
dobrý den,syn dostal pozvání k soudu.Měl dluh u ČS,který už vymáhala vymahačská agentura.Dluh splatil i s úroky-o měsíc později,než byl deadline,účet byl zrušen a s vědomím,že má vše vyřízeno odcestoval mimo republiku.Žádná upozornění na dluh (1690,-Kč)nedostal,protože by je splatil,tak jako učinil a neriskoval by zvýšení částky o úroky.Zřejmě si vymahačská agentura z uhrazeného dluhu stáhla provizi a na účet ČS poslala necelou částku.Tak si vysvětlujeme dluh-1690,-Kč,který nyní na synovi bez varování požadují u soudu.Kromě toho 8tis.odměna pro právníka věřitele.Jaké máme možnosti se bránit?Stačí předložit potvrzení o uhrazení částek?Vždyť jen na tomto základě byl účet zrušen,jinak by to banka neumožnila.Nic jiného v rukou nemáme a jsme bezmocní.Moc děkuji
Dobrý den,
ve Vašem případě bych doporučoval vyhledat právní zastoupení, kde Vám advokát poradí jak celou věc co nejlépe řešit a případně připraví kvalifikované podání.
Pokud v celém sporu zvítězíte, pak Vám náklady na advokáta bude muset zaplatit protistrana. Zde je rozhodující jakou částku na základě výzvy věřitel požadoval.
Pokud bylo uhrazeno to co věřitel konkrétně požadoval neměl by být problém. Rozhodně pak není určující kdo si co po cestě strhnul.
V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,
obracím se na Vás s prosbou o odpověď. Syn nezaplatil pokutu v MHD a přišel platební rozkaz.. Pohledávku uznal a zaplatí. Odměna právního zástupce DPO činí 7 920Kč. Vše zaplatit do 15 dnů. Vlastní příjem nemá - studuje. Vzhledem k tomu, že jsme sociálně na tom hodně špatně, je to pro mě velký problém . Existuje možnost alespoň odměnu snížit? Poraďte, prosím, jak postupovat. Řešením je i splátkový kalendář, ale vůbec nevím, co dál dělat. Dopis si převzal 18.4.2011, do kdy musíme najít řešení, ať nemáme exekuci. Moc děkuji za odpověď. DZ
Dobrý den,
bohužel Vás asi moc nepotěším. Určitě nepůjde odměnu snížit. Je to odměna advokáta, kterému je jedno v jaké je kdo situaci, on chce prostě
za svou práci zaplatit a více ho nezajímá. Platební kalendář bude možný pouze v případě, že s tím vysloví věřitel souhlas, ale také nepředpokládám,
že budou Vašemu případu nějak speciálně věnovat, protože podobných případů budou mít stovky. Zkuste připravit odůvodněný a omluvný dopis
s konkrétním návrhem kalendáře a poproste věřitele o schválení
Dobrý večer, prosím o radu. Dnes mi přišlo usnesení ze soudu kde je psáno: Řízení o vzájemném návrhu podle §97 odst.2 se vylučuje k samostatnému řízení, protože zde nejsou podmínky pro spojení věci.
Myslí tím soud že toto řízení už neproběhne? Nebo proběhne ale v samostatném řízení.
Děkuji ...
Přesně tak, správná je ta druhá úvaha. Soud pouze řízení rozdělil k samostatnému řízení, kdy nebude věc posuzovat jako vzájemný nárok, ale zvlášt bude posuzovat nárok Váš a nárok protistrany v jiném řízení.
V případě zájmu o právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: PROFIPRAVNIK@GMAIL.COM
Dobrý den.Dobrý den,obdržely jsme platební rozkaz na uhradu dlužné částky a náhradu nákladů.V návrhu jsem se dočetla zaco a zajaké období,ale také jsem se dočetla že mi měly přít také upominky a výzva na uhrazení.Ani jedno jsem ale neobdržela.Ještě nevím jestli je dlužná částka oprávněná,ale jsem ochotná ji případně uhradit ale náklady ne, protože jsem upomínky neobdržela ikdyž mají prý dodejku.Bydlela jsem ve společné domácnosti s nemocnou matkou,ale ta bohužel zemřela, tak dnes už nezjistim jestli to nepřebrala ona bez mého vědomí.Nevím jestli mám podat odpor nebo odvolání(jestli uněj mám šanci).Děkuji
Dobrý den,
pokud je nárok oprávněný a skutečně jste částku dlužili, tak ji musíte uhradit včetně nákladů právního zastoupení. Odpor v tomto případě nebude nic řešit,
jenom prodloužíte dobu k rozhodnutí. To že nebyla zaslána upomínka není důvodem pro uznání odporu v případě oprávněnosti nároku. Zasílání upomínek ani
není povinnost věřitele i kdyby to tvrdil.
V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,ráda bych se poradila ohledně auta.Známý již asi před 3 lety prodal auto,kupní smlovu má. Omylem přenechal velký TP i malý novému majiteli,který přislíbil vrácení,aby se mohl udělat převod.Nový majitel tak neučinil a na známého výzvy reagoval tím,že auto přepisovat nebude jelikož ho bude používat jen na popojíždění do lesa.jednalo se o starý Favorit.Za pozdější dobu tvrdil,že auto již nemá,že ho nechal ekologicky zlikvidovat.Známému,ale teď přišla od soudu výzva k zaplacení cca 116000 Kč za odtah vozidla a za stání na odstavném parkovišti.Dá se s tím ještě něco dělat?V kupní smlouvě je náležitě uveden nový majitel a datum vzniku škody byl až asi půl roku po uzavření kupní smlouvy.Myslím si,že dle kupní smlouvy je odpovědný nový majitel .Doufám,že po vystavení duplikátu TP jde auto zpětně dle kupní smlovy odhlásit na nového majitele.Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
je třeba podat co nejdříve odpor, nebo odvolání s tím, že majitelem je úplně jiná osoba vůči které mělo
být řízení vedeno. Odpor doplníte právě kupní smlouvou
Dobrý den,
Mám prosím prosbu, přítel se rozvádí, ale jeho manželka na něj podala žalobu o výživné na sebe. Od jara 2008 je stále nezaměstnaná (již poněkolikáté) ona je VŠ s titulem MUDr. V žalobě požaduje výživné na sebe od jara 2009 (tedy zřejmě od doby kdy jí prac.úřad přestal vyplácen dávky). Je doma, nesnaží se nic hledat, prostě záměrně nepracuje. Není ani plně ani částečně ZTP, není na mateřské ani nepobírá rodičovský příspěvek. Je schopna si sama vydělávat. Vše platí přítel, tudíž plní doposud plně vyživovací povinnosti. Proto se ptám může soud vyměřit výživné?? Ona se vůbec na ničem nepodílí ani co se týče domácnosti, plateb v domácnosti atd.
A prosím ještě jeden dotaz přítel má zbraně (asi cca 13 ks) je ve dvou honebních společnostech a správce střelnice patří tyto zbraně do BSM? Nebo to jsou věci osobní potřeby, anebo když jsou pro podnikání tak by tam nespadaly? Děkuji velice za odpověď přeji hezký den a mnoho úspěchů Rozenbergová Lucie
Dobrý den,
soud výživné vyměřit může, proto doporučuji, aby jste obranu nepodceňovali a soudu vysvětlili v písemném
podání skutečný stav věci a Vaše právní stanovisko k celé věci, tedy dát soudu návod jak má rozhodnout.
Doporučuji v tomto případě také, aby jste si na pomoc vzali advokáta. Protože pokud totiž nebude
žalobkyně převážně úspěšná, což se dá očekávat, uhradí veškeré náklady v hodnotě několika desítek tisíc korun
advokátovi ona.
V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobry den, byl mě přidělen ústavním soudem právní zástupce,který mě měl hájit v procesu.S právníkem mám sepsanou smlouvu,že tuto věc bude řešit od začátku znovu a že to nebudeme řešit přes ústavní soud ale přes okresní soud,kde tuto kauzu bude řešit od začátku.Spolu jsme tuto věc řešily,sám řekl,že mě bude zastupovat,že došlo k pochybení soudu a neoprávněného rozhodnutí(exekuce).Dostal plnou moc,sešel jsem se sním jednou a to když potřeboval něco doložit.Je to již rok co se nic neděje,opakovaně jsem ho žádal aby mě informoval k této věci,sám mě několikrát zaslal mail že mě bude průběžně informovat,což se nestalo,jen neustále něco sliboval.Zašlo to tak daleko,že mě dokonce začal urážet,že ho otravuji,když jsem mu zaslal mail,aby mě po čtyřech měsících dal vědět,jak daleko pokročil.Přestal brát telefony,nechává se zapírat,poslal jsem mu doporučený dopis, aby mě poslal podklady jak tuto věc za celý rok vyřešil,vůbec nereaguje.Chci se zeptat jak tuto věc mám řešit,pokud mě byl určen ústavním soudem,sepsal semnou smlouvu a nemá zájem nic řešit.Jsem momentálně ve finanční tíživé situaci a na jiného právního zástupce nemám.Můžu na něj podat žalobu a vzniklé náklady,za škody,které mě vznikly?
Děkuji Roman
Dobrý den,
žalobu samozřejmě poslat můžete, ale mám obavu, aby nebyla neúspěšná a Vy jste se nedostal do další finančních potíží. Úkony a jejich množství totiž ne vždy záleží na konkrétním advokátovi, ale také na rychlosti soudu, na termínech apod. Pokud se čeká například na nařízení jednání, tak ani není co podávat jaké úkony dělat. Něco jiného by bylo, pokud by Vám advokát účtoval úkony, které neučinil, ale to asi není tento případ.
Přeji pěkný den,
mám dotaz, co se stane v situaci, kdy je kupní cena bytu uložena v advokátní úschově, je proveden převod bytu na katastru nemovitostí na nové majitele a advokát uložené finanční prostředky nevyplatí prodávajícím ve smyslu advokátní úschovy. Je v tomto případě nějaká "páka" na advokáta aby peníze vyplatil ( kromě soudu) a zda byt zůstane kupujícím, či musí být vrácen. Kdo se případně soudí s advokátem, prodávacící či kupující.
Předem děkuji za odpověď
Komarov
Dobrý den,
jednalo by se o závažné porušení povinností advokáta a mohla by zde být na místě i kárná stížnost k české advokátní komoře. Předpokládám, že existovala smlouva o advokátní úschově, která uvěděla podmínky pro vyplacení zmíněné částky. Pokud je to tak, bylo splnění podmínek advokátovi prokázáno, tedy předloženy nutné předpisy apod?
Pokud to vše bylo splněno, pak myslím zcela dobře zafunguje výzva od jiného advokáta k vyplacení finančních prostředků z úschovy, kde se advokát poučí o možných následcích spojených s nevyplacením peněžních prostředků. S advokátem se soudí ten měl mít z těchto finanční prostředků prospěch, tedy kdo je oprávněn inkasu těchto peněz, tedy prodávající.
V případě zájmu o právní pomoci či další informace mě prosím kontaktujte na mail: mojepoplatky@seznam.cz
Žalovaný padělal můj podpis s tím, že mně zaplatil dluh několik desítek tisíc korun. To však nebyla pravda, což se u soudu dokázalo. Navíc soud nařídil znalecký posudek ohledně podpisu. Znalec dokázal, že byl opravdu podpis padělán. Znalečné bylo celkem 11 000Kč. V rozsudku má žalovaný pachatel zaplatit ze znalečného 5000Kč a žalobce zbytek!. Neudělal soudce chybu? To přece není žádná spravedlnost. Navíc nebyl pachatel potrestán za tento podvod?! Mohu se nějak bránit? Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
bránit se můžete pouze včas podaným odvoláním k nadřízenému soudu.
Dobrý den,prosím Vás pěkně,potřebovala bych radu.Jsem obviněna z pronevěry peněz z účtu Společenství vlastníků bytů,peníze jsem skutečně vybrala a osoba,které jsem je půjčila to zapírá,já nikde půjčku nedostala,takže se částka 500000,-Kč do fondu nevrátila.Policie vše již vyšetřila,bylo mi sděleno,že bohužel té druhé nic prokázat nejde a tak je to jen na mě.Přišlo mi předvolání k soudu kvůli zaplacení částky.Mám dvě malé děti,vše co se stalo mě moc mrzí,nevím jak jsem mohla být tak blbá a důvěřivá a půjčila peníze bez potvrzení a navíc cizí.Těch lidí ve Společenství je mi moc líto,ale momentálně jsem ve finanční tísni a nemohu to celé uhradit,mám 3 letou dcerku a 7 letého syna,které mám pouze ve své péči.Byl by jste prosím tak hodný a mohl mi říci,za jak dlouhou dobu po odsouzení musím nastoupit do vězení,potřebovala bych vědět kolik času budu mít na umístění dětiček do dětského domova a rozloučení s nimi,už nemohu dál,nemohu spát a jsem ve stresu,vím že si za vše mohu sama,ale ztrátu dětí nějak nedokáži vstřebat.Můžete mi prosím říci tedy kolik asi tak času zbývá mockrát děkuji,právníka si nemohu z finančních důvodů dovolit,mnohokrát děkuji Hrubá
Dobrý den,
vzhledem k výši škody a hrozícímu trestu budete mít nárok na obhájce ex-offo, tudíž Vám ho zvolí soud.
Bohužel Vám nemohu říci kolik času budete mít, vše záleží na rychlosti shromažďování důkazů policí
rychlosti soudu a soud v rozsudku také uvede na jak dlouho případně budete odsouzena k trestu odnětí svobody, ať už
podmíněnému nebo k přímému výkonu trestu. Nástup může být od 15 do 30 dnů od nabytí právní moci rozsudku.
Dobrý den, před 4 lety jsme se po 26 letech s manželkou rozvedli. Odešla bydlet k jinému muži. Manželské vyrovnání jsme provedli dohodou a já jí vyplatil dohodnutým obnosem. Asi před rokem se za toho muže vdala (až po našem finančním vyrovnání).A jelikož ten dotyčný měl nedostavený dům, tak všechny prostředky do toho domu investovala. Bohužel v současné době zemřela na těžkou nemoc. Dále po ní zůstaly nějaké akciie, které jsem ještě před rozvodem nakoupil já , ale nechal jsem je na její jméno. Dále po ní zůstalo životní pojištění a pravděpodobně penzijní fond. Máme spolu dva syny a nerad bych, aby byli ošizeny. proto se ptám na co všechno podle dědického řízení mají nárok a jak postupovat. Moci předem děkuji za jakoukoli informaci.
Dobrý den,
z Vašeho dotazu cítím, že se jedná o složitější problém. Nevím tedy zda na něj dokážu pouze takto správně reagovat. Co se týká investic do domu přítele, napadá mě možnost požadovat v dědickém řízení ze strany dětí náhradu pro bezdůvodné obohacení ze strany vlastníka domu. Jde o to do jaké míry budete schopni prokázat, že matka dětí skutečně a jakou částkou do domu investovala. Ostatní věci, které jsou na její jméno a které případně přihlásíte do dědického řízení budou vypořádány dle zákona a zdědí je rovným dílem Vaše děti, pokud neměla matka ještě další potomky.
Mgr. Miroslav Zeman
V případě zájmu o konkrétní právní pomoc či poradu kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den chtěla bych se zeptat co očekávat když policie zadržela mého přítele u krádeže palet kde hodnota škody vznikla 2000kč.A zároveň mu při prohlídce osobních věcí nalezly 32gramů marihuany.Poslaly to na expertízu ale vubec nevíme zda dostane pokutu a podmínku nebo vězení.Jen podotýkám nikdy neměl s policijí žádný problém vubec nic až ted a rovnou dvě věci.Děkuji Monika
Dobrý den,
dle mého názoru se bude jednat pouze o přestupek. V případě, že by tam byly nějaká vážná provinění, tak maximálně krátkou podmínku, ale vězení určitě nehrozí.
Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu
za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.
Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.