Právní pomoc - celá ČR
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
- objednávky právních konzultací, přípravy smluv, právní zastoupení
- okamžitá pomoc v naléhavých životních situacích
Právní poradna - pondělí až pátek od 8:00 až 18:00
Napište na ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den před nedávnem na nás byla podána exekuce naší švagrovou .Museli jsme prodat dům,exekuci jsme vyplatili.Ještě naž jsme ji vyplatili tak jsme ji poslali 3x2000kč jednou je vrátila ostatni si nechala.Soudu ale přiznala jenom 2000kč. Takže jsme jí zaplatili o tu čásku i s exekučními poplatky vice. Je možné na ni podat žalobu o úmyslné zamlčeni nebo o podvod a jaká je šance . Dekuji Senohrábková Jana
Dobrý den,
spíše bych viděl vymáhání formou žaloby na vrácení bezdůvodného obohacení. To asi nejvíce vyjadřuje celý stav věci. Jakékoliv trestní oznámení apod. budou předem odsouzena k nezdaru, protože se tam o trestný čin nejedná.
Vidím tedy možnost domoci se částky touto formou s tím, že dalších cca 7 tisíc korun zaplatí švagrová na nákladech právního zastoupení.
Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527
Dobrý den,
můžete mi poradit jestli je v České Republice vymahatelné dlužná částka za lékařskou prohlídku v nemocnici v USA? Děkuji
Dobrý den,
ano je, i když je to dost teoretická záležitost. Pro věřitele by to bylo tak nákladné a tak problematické, že bude pro něj snadnější pohledávku nějakým způsobem odepsat. I když záleží skutečně na výši pohledávky a dalších ukazatelých.
Dobrý den,mám zájem o koupi nemovitosti,která je zatížená několika exekucemi. Jak postupovat,aby při vyplácení exekucí a předejít případnému dalšímu zápisu nové exekuce do LV než dojde k přepisu nemovitosti na mne. Děkuji za odpověď Machalíková.
Dobrý den,
na to není úplně jednoduchá odpověď. Riskujete v tomto případě hodně peněz, takže Vám spíše doporučím celou věc konzultovat s advokátem, který Vám ohlídá i věci,
které by Vás třeba ani nenapadli. Je velmi důležité klást důraz na rychlé jednání a návaznost jednotlivých právních úkonů. Pokud něco zanedbáte, můžete o své peníze skutečně velmi rychle a snadno přijít.
Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527
Dobrý den.
Bydlím s maminkou ve společné domácnosti. Jí teď hrozí exekuce. Nerada bych přišla o svoje věci, ale nemám žádné stvrzenky ani jiné doklady o tom že jsem je koupila já. Známá mi poradila abych si ty věci nechala napsat na sebe, ale nejsem si jistá co přesně to znamená ani jak to mám udělat. Můžete mi poradit, prosím.
Dobrý den,
poradit Vám určitě mohu. Pro další informace mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
P.S. nyní je to již týden a dosud mi nepřišlo žádné oznámení o rozhodnutí ohledně zablokování mého účtu, prostě nic...a aktuálně mám na účtu debet ve výši - 110 000,-Kč (co mi tam přišlo, to už tam není).
Dobrý den,
dělat se dá to, že si zřídíte jiný účet u jiné banky, kam můžete peníze normálně zasílat, ale současně s tím, by bylo dobré vyzvat exekutora k zastavení exekuce a zmrazení prostředků, které z blokace získal s tím, že pokud nebude věc vyřízena v dohledné době, podáte žalobu na soud k náhradě škody, která Vám tímto jeho chybným postupem byla způsobena. Tam není problém v samotné blokaci, ta je oprávněná, ale pokud jí měl uskutečnit vůči jiné osobě, pak není na co čekat, tuto chybu bez dalšího musí napravit a ne čekat na nějaké usnesení apod.
Chce to tvrdší a rozhodnější přístup.
S vřelým pozdravem
Mgr. Miroslav Zeman
Dobrý den. Chci se zeptat, jak je to s dluhy z podnikání jako OSVČ. Jedná se mi o to, zda je nějakým způsobem ohrožena ideální 1/2 RD manželky, který nabyla před uzavřením manželství ( 7 roků před manželstvím ). Manželka chce, abych si změnil trvalý pobyt a odstěhoval se. Já to udělám, ale jde mi o to, jestli jí to doopravdy pomůže. Myslím si, že jsem jí tím svým podnikáním ublížil již dost a byl bych nerad, aby kvůli mě trpěla ještě dále.
Jde mi o to, že některé dluhy jsou již v exekuci, další tam směřují a nechci rodinu již dál trápit. Jeden exekutor mi nedávno řekl, že kdybych neměl v RD trvalý pobyt, tak že by do RD nevstoupil. Je to pravda nebo ne? Vím že svoji situaci vyřeším, ale budemi to trvat ještě tak 3 - 4 roky. Nedávno jsem také měl v ruce rozhodnutí soudu, že manželka nemusí platit dluhy po svém manželovi z podnikání, protože nebyla osobně přítomna u jednání manžela se svými obchodními partnery a ani se na podnikání nijak nepodílela.
Děkuji Vám mnohokrát za Vaši odpověď.
Dobrý den,
ohrožena by neměla být polovina domu, který je ve výhradním vlastnictví manželky. Ohroženy však mohou být Vaše společné příjmy, účty či vybavení domácnosti. To že exekutor nevstoupí do domu, kde nemá dlužník trvalé bydliště je nesmysl. Pokud by se tímto exekutoři řídili, tak by nikdy nemohli exekuci movitých věcí provést. Naopak je pravdou, že exekutor má právo provést exekuci movitých věcí v místě, kde má zato, že dlužník může mít svůj majetek, a který užívá nebo užíval a v tomto případě je to ještě posíleno o fakt, že se může exekutor uspokojit vymáháním zařízení v domě, které je v sjm a to mu přítomnost manželky v domě umožnuje.
Věc bych tedy nějakým způsobem pořešil. Pokud budete mít zájem kontaktujte mě na mail níže.
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den.Mám dotaz má dluhy z podnikání snažím se splácet i ze mzdy.Ale před 3 roky jsem se oženil a manželka je obeznámena o mích potížích napsali jsme předmanželskou smlouvu že nemám žádný majetek a vše co nabudeme v manžeství je manželky .Ale těď jí přišla exekuce je na mateřské máme 2syna já minimální mzdu vše jde na exekuce.Jak se může manželka bránit má trvalí pobit u rodičů a já u svích rodičů ,její rodiče nechápou co muže chtít exekutor u manželčinych rodičů .A teď podali zástavní právo na nemovitost ktéra je psaná na manželku a má naní hypotéku ale mám tam já trvalí pobyt (manžel.děkuji .Pavel Šeda,Přerov
Dobrý den,
manželka by měla věc co nejrychleji řešit, dokud to řešitelné je. Pokud to nyní zanedbáte, už se exekuce v budoucnu jen tak nezbaví. Je třeba podniknout právní kroky vůči exekutorovi a případně podat vylučovací žalobu. Exekutoři se takto snaží vymoci co nejrychleji majetek a v tomto vidím jednoznačné pochybení.
Pokud budete potřebovat s celou věcí pomoci, kontaktujte mne na mail naší advokátní kanceláře Mgr. Miroslav Zeman - ProfiPravnik.cz : ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den, mám 2 dotazy. Požádala jsem o bankrot. Mám ale stavební spoření, zruší mi ho soud nebo mi to nechá tak, s tím, že pokud ho nezruším do 5 let já, tak mi ty peníze zůstanou (tak jak to je s penzijním apod.)?
A druhý dotaz: vztahuje se bankrot i na služby-měla jsem internet a teď na něho mám exekuci. Vztahuje se to i na to?
Děkuji za odpověď
Dobrý den, osobní bankrot se vztahuje na jakékoliv závazky, které nejsou z podnikání. Co se týká internetu, tak nerozumím co znamená exekuce na internet..spíše jde o to, že Vám poskytování této služby přerušili. Na to má společnost, které dlužíte určitě právo a je jen na ní zda Vám službu bude poskytovat. Případně máte možnost dohodnout si dodávku služby s jinou firmou.
Stavební spoření se stává součástí podstaty a bude se jeho výtěžek muset uhradit insolvenčnímu správci na úhradu závazků věřitelům.
Dobrý den,
prosím o radu v následující věci :
S mým manželem žiji 10 let - z toho 6 let jsme manželé. Společně jsme rekonstruovali chatu jeho matky k trvalému bydlení - hotovost nestačila - tak jsme se postupně vzali několik půjček - tchýně nesouhlasila se zástavou nemovitosti na hypotéku.
Přičemž většina půjček je na mé jméno - měla jsem větší příjem tk to bylo shůdnější.
Nyní je situace taková, že sice jsme oba zaměstnaní, máme slušné příjmy, ale manžel své příjmy používá jen pro sebe, splácení půjček, včetně pravidelných plateb telefonu, elektřiny,
¨jídla a ostatní nechává na mě. Tím pádem jsme v situaci kdy máme několik splátek po splatnosti - sama vše nestíhám platit.
Chtěla bych - nevím jestli to jde - rozdělit naše společné dluhy tak, aby každý z nás byl povinen platit svoji část.
Žádný společný majetek v podstatě nemáme - snad mimo zařízení bytu.
Děkuji za radu, Již jsem z této situace dost zoufalá.
Dobrý den,
Vámi požadovaný cíl lze dosáhnout zúžením společného jmění manželů, které se vyřídí u notáře. K tomu však budete potřebovat souhlas manžela.
I tak ale může být problém manžela k úhradě poloviny dluhů donutit. I potom, pokud by manžel svou část dluhu neplatil, musela by jste je hradit Vy a po manželovi
požadovat uvedenou částku soudně, pokud by Vám to neuhradil dobrovolně.
Pokud budete potřebovat s celou věcí pomoci, kontaktujte mne na mail naší advokátní kanceláře Mgr. Miroslav Zeman - ProfiPravnik.cz : ProfiPravnik@gmail.com
Dobrý den,mám otázku na dosti nepříjemnou záležitost. V roce 2002 jsem měl exekuci na majetek, exekutor mi poradil, spojit se s oprávněným a dohodnout se s ním, toto jsem učinil a tak jsem se dohodl na zaplacení dohodnuté částky s tím, že když ji zaplatím, oprávněný již nebude dále pokračovat v exekuci. Tato částka byla zaplacena prostřednictvím exekutora a mám na to doklad, i doklad o připsání částky na účet oprávněného. K těmto dokladům mám ještě písemné potvrzení oprávněného, že po zaplacení dohodnuté částky, již nebude pokračovat v exekuci. Toho roku byla soudem zastavena exekuce a oprávněný se proti rozhodnutí neodvolal. V současné době je na můj majetek opět uvalena exekuce na tu samou částku pro jakou byla uvalena v roce 2002 stím, že dnes je to o cca. 150 000,- více. Ihned jsem podaa odvolání proti usnesení, exekutorům jsem odeslal veškeré doklady prokazující zaplacení a dohodu s oprávněným, stejné dokumenty jsem také odeslal advokátům oprávněného. Dle mého názoru a se oprávněný tímto jednáním dopustil podvodu a to tím, že v návrhu na nařízení exekuce uvedl nepravdivé údaje a hlavně vůbec neuvedl fakta o zaplacení částky stanovené naší dohodou. Proto jsem na oprávněného podal tr. oznámení a teď čekám, co bude dále. Exekutor mi zdělil, že jsem zaplatil pouze část a tu abych odečetl od celkové požadované částky a rozdíl odeslal na účet exekutora. Jak mám dále postupovat, když mám v ruce dohodu s oprávněným o zaplacení dohodnuté částky a o tom, že už nebude dále pokračovat v exekuci? Děkuiji Votruba.
Dobrý den,
asi nejdůležitější otázkou je, co konkrétně v té dohodě bylo a jak je to formulováno a jak to případně navazuje na rozsudky a usnesení soudu či exekutora v této věci.
Bylo by asi dobré do posoudi komplexně s prostudováním všech dokumentů a procesu, který k tomu vedl.
Pokud dojdeme k názoru, že je to i po právní stránce tak jak tvrdíte a dokumenty to potvrzují, pak se samozřejmě lze domáhat zastavení exekuce u soudu, resp. požadovat další plnění spojené s neoprávněnou exekucí.
Dokumenty k dané věci mi, pokud máte zájem o pomoc, zašlete na níže uvedený mail:
Profipravnik@gmail.com
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem dluhů mé bývalé manželky.Při rozvodovém řízení jsme předložily majetkové vypořádání společného jmění manželů kde bylo i sepsáno kde si bývalá manželka přenechá i nemovitost ve které jsme společně bydleli já si odvezl jen svoje oblečení a pár drobných věcí.Jde mi o to, že bývalá žena má dluhy všude možně aniž bych o nich něco věděl, jsou to různé nebankovní půjčky, dluhy za telefonní poplatky atd.Nikde nejsem veden jako ručitel a proto se ptám jestli jsem za tyto její dluhy nějak zodpovědný a jestli by mohli jít exekutoři i po mé přítelkyni i po mě.Společný dluh jsme měli jen u banky kde jsem vedený jako ručitel a kde manželka neplatí tuto půjčku ani malou částku a nakonec mi byla uvalena exekuce na plat kde mi ztrhávají po domluvě 7000,-kč jen se mi zdá nefér, že moje bývalá se u někoho schovává a nikde není zaměstnaná tak ji nemůžou exekutoři nic zabavit a tím pádem platím celí dluh sám, je nějaká obrana a možnost po ní polovinu dluhu vymáhat?Dále by mě zajímalo jestli bych měl pro případ exekuce své bývalé ženy nějak ochránit majetek své přítelkyně třeba sepsáním a nafocením jejích movitých věcí a podepsání od několika světků, že věci jsou skutečně její a já si skutečně k ní do bytu nic nedonesl,odešel jsem od bývalé ženy opravdu jen s oblečením, bývalá žena si nechala úplně vše televizi,pračku,ledničku prostě veškeré věci ze společné domácnosti.Hlavně moje bývalá, žena nikde nic neřeší jen, to že všem věřitelům píše nesmyslné dopisy, že nepracuje a nemá z čeho platit a mě to obtěžuje hlavně v tom, že udělují exekuci na nemovitost na kterou jsem ještě stále psaný jako spoluvlastník a tím pádem chodí dopisy s exekucí na mojí bývalou ženu i mě a to mě pořád děsí a znepříjemňuje život!Je mi jasné, že jako spoluvlastníkovi to musejí dát vědět i mě,ale z toho mám právě strach jestli to pak nemůžou třeba vymáhat po mě!Děkuji za odpověď
Dobrý den,
ta věc je asi komplexní. Vámi navržené řešení nedoporučuji, ale lze to řešit jinak a lépe.
V případě zájmu mě kontaktujte na níže uvedený mail:
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den,mám dotaz ohledně směnky,pronajímatalka nám vystavila směnku na dlužný nájem,my to zaplatili,ale pozdě o pár dnů,podepsala nám papír,že je dluh doplacen a že žádné další finanční ani jiné závazky vůči ní nemáme.Pár dní na to přišel pl.rozkaz,volali jsme jí,prý o ničem neví,směnku nám nepředala a tak jsem zkonaktovala jejího právníka,jelikož byla celá záležitost zpravomocněna a nyní probíhá exekuce,vrátil směnku klientce,ta nám zase napsala,že směnku má stále její právník.Exekuce je na náklady oprávněné za právní zastoupení.Myslíme si že směnka neobsahovala údaje,které by měla obsahovat,proto nám jí nechtějí vydat s tím,kde by bylo napsáno,že jsme dlužnou částku zaplatili.Podávali jsme odvolání,ale mezitím nám byli zablokovány všechny účty,já jsem na mateřské dovolené,nenechali nám ani životní minimum.Byli jsme osobně za exekutorem,ten nám řekl,že když nemám peníze sebou v hotovosti,nemůže účty odblokovat a peníze co jsou na účtu si může stáhnout až po nabytí pr.moci.Už jsou to 4.týdny a prý to začal řešit Krajský soud.Co můžeme dělat dál?Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
obávám se, že nyní již závisí další vývoj na rozhodnutí soudu. Obecně platí, že nikdy nepodepisujte něco, co následně také nemáte v ruce a zvlášt směnky mohou být problematický nástroj. Nicméně platí, že pokud jste dluh uhradili ještě před podáním žaloby, neměla by mít žalobkyně nárok na úhradu nákladů advokáta ani žádných jiných.
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den,prosím o radu.Od roku 2007 mám uvěr v české spořitelně,lonského roku mě klesl příjem na 10000kč hrubého.Zadala jsem spořitelnu o snížení splátek,nebot splátka je 3600kč,nebylo mě vyhověno,avšak pracovnice spořitelny mě řekla at platím alespon něco,že se nic nestane.No a stalo,spořitelna požaduje zbytek uveru uhradit hned,nebo sepsat exekutorský zápis,kde se zavážu platit zas 3600kč,na to bohužel nemám.V současné době jsem vedená měsíc na uřadu práce a podporu v nezamestnanosti mám 6500kč,nejsem bez zaměstnání svou vinou,měla jsem pracovní smlouvu na dobu určitou.Navrhovala jsem splátku 2000kč mesíčně,ani to nechtejí.Celou věc prý předají soudu,nevím co bude dál.Nikdy jsem žádnou exekuci neměla,nemám žádný majetek,pouze osobní automobil,který jsem za tento uvěr koupila.Bydlím s nezletilím synem v družstevním bytě.Muže v případné exekuci exekutor na družstevní byt?Mám zájem uvěr přece splatit,ale opravdu 3600kč z 6500kč nemohu.Děkuji za radu
Dobrý den,
ani se mi nechce věřit, že jste uvěřila úřednici, která Vám tvrdila, že když budete platit aspon něco, že se nic nestane a to ve chvíli kdy Vám zamítli snížení splátek. Exekuovat Vám budou určitě podíl v družstvu a pokud dluh neuhradíte, můžete o byt i přijít, to samé platí o automobilu. Doporučil bych Vám auto prodat a dluh nebo jeho část uhradit, čímž se Vám výrazně sníží splátky. V opačném případě Vám auto zůstane o chvíli déle, ale stejně o něj přijdete a místo současné dlužné částky pak budete muset zaplatit možná i dvojnásobek.
V případě potřeby další konzultace mě kontaktujte na mail níže:
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den,mám dotaz moje kamaradka žila krátce s přítelem a po chvíli se vzali a po dobu manželství ji manžel začal různě nabádat k podpisu různých půjček,účastnických smluv atd.ale to bylo jen proto aby se obohatil on sám a měl z toho prospěch než na to jeho manželka přišla co je vlastně za podvodníka potom se rozešli ,ale dodnes jsou manžele její manžel je da se říct nezvěstný.Jako příklad uvedu ,že v roce 2003 podepsala smlouvu u t-mobile na paušální služby ,ale po podepsání už žádnou sim kartu neviděla a manžel jí někde prodal a dnes po 10 letech ji přišla exekuce a takhle to dělal da se říct ve všech případech. Tak bych se chtěl zeptat je možné v nějakém případě spory vyhrát nebo je to beznadějné? když takových podvodů dělal hodně a ma už pestrou minulost je to pro kamarádku polehčující okolnost u soudu proti jejímu manželovi jako vůči jeho osobě, když ma už za sebou tolik podvodů?Děkuji za odpověď.
Dobrý den,
je to všechno otázka dokazování. A tedy zda jste chopni podpis pod nátlakem nějak prokázat. Já si myslím, že moc šancí toto prokázat není. Každý si musí být vědom co podpisem může založit a pokud by to bylo přeci jen pod nátlakem, musí ten člověk okamžitě následně kontaktovat policii a toto oznámit jako vydírání, pak se také může v budoucnu této skutečnosti dovolávat.
Dobrý den.Chtěl bych se zeptat:K mamince do baráku přišly v pátek exekutoři a polepily jí a mě věci.Dlužník je můj bratr,který tam má trvalí pobyt.Jak a co mám napsat a jak se zachovat,aby mi mé věci nebyli zabaveny?Polepily mi i sekačku,kterou jsem koupil před cca15 lety a tudíš kní nemám ani žádný papíry.Děkuji za odpověď a naschle
Dobrý den,
to je velmi vážná situace. Doporučoval bych Vám celou situaci projednat s advokátem, který Vám i sepíše kvalitně
celé podání. Pokud totiž v podání uděláte nějakou chybu bude návrh zamítnut a nezbude Vám než podat návrh na vyloučení
věcí k soudu a tudíž Vás bude čekat poměrně dlouhá doba nejistoty jak soud rozhodne.
V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den,
chtěla jsem zeptat se jestli je možné exekučně zabavavit majetek konkrétně dům rodičů když na syna byla uvalena exekuce.
Trvalé bydliště má u rodičů kde do poslední chvíle bydlel nyní je ve výkonu trestu.
Exekutor již provedl v domě polepení věcí elektronika atd..toto ovšem nepokryje celkový dluh, který dluží celkem zhruba 500tis.korun
Rodiče měli snahu syna z trvalého bydliště odhlástit ale obec žádosti nevyhověla..
jak lze tedy dál ve věci postupovat?? Moc děkujeme za odpoveď.
Veronika C.
Dobrý den,
o dům se rodiče bát nemusí. Co se týká dalších věcí, které jsou předmětem exekuce tam už je bohužel pozdě něco podnikat a nyní je třeba se zaměřit pouze na podání návrh na vyškrtnutí věcí z exekučního soupisu s dodáním důkazů, které prokazují, že věci patří Vašim rodičům a nikoliv jejich synovi.
V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:
Dobrý den.
Prosím, můžete mi říct (napsat), zda může exekutor přijít v 7 hod večer ? Polepil mi doma věci a s sebou si odvezl automobil a fotoaparát.
Děkuji za Vaši odpověď.
Dobrý den,
exekutor může přijít kdykoliv. Stejně tak Vám může doma polepit věci, problém bych viděl pouze v tom, jestli si hned odvezl další věci, aniž by je sepsal.
Je zde pouze jediná naděje jak se bránit a to v případě věcí, které prokazatelně nepatří Vám, ale někomu jinému. Tento vlastník pak může podat návrh na vyškrtnutí věcí ze soupisu a případně podat vylučovací žalobu.
V případě zájmu o právní poradenství či profesionální právní pomoc mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem, týkajícím se mé dcery. Je jí 28 let, již téměř 10 let u nás doma nebydlí, ale má zde nahlášené trvalé bydliště, jelikož sama bydlí v podnájmu. V poslední době si ala začala brát různé půjčky, které nesplácí. V lednu dokonce došlo k sepsání exekutorského zápisu na částku zhruba 150 tisíc a já mám strach, že když jednou zapomene splátku zaplatit, objeví se hned u mě exekutoři. Lze v exekutorském zápisu změnit zpětně místo trvalého pobytu,pokud by se chtěla přehlásit na místo současného bydliště? Nebo zda je možné v této situaci přehlásit trvalé bydliště na městský úřad?
Dobrý den,
obávám se že v tomto případě to bude jedno, zda zpětně něco změníte. Zcela určitě už se bydliště a možné místo exekuce dostalo do spisu a databáze exekutora a jakékoliv následné přepsání tuto možnost nevyvrátí. Exekutor totiž může uskutečnit exekuci nejen v místě trvalého bydliště, ale také v místě, kde má zato, že dlužník může mít svůj majetek.
Proto může být teoreticky exekuce vykonána i ve Vašem bydlišti v případě problémů. Samozřejmě máte možnost své vlastnické právo k ohroženým věcem bránit. Jakým způsobem se můžete bránit proti neoprávněné exekuci svého majetku Vám případně sdělím, pokud mě kontaktujete na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den . Moje maminka si našla přítele který přišel o práci a nebyl schopen splácet své půjčky tak prodal byt a pár jich zaplatil ale ty zbylé společnosti už hrozí exekucí , niní bydlí nehlášeně u nás ale musí ještě platit věškeré povinné platby ( odpad , tv , rozhlas) za ten byt který už nemá tak mu maminka chce udělat u nás trvalý pobyt ale bojí se aby exekuce nezabavila její majetek , bojí se správně ? a jestli ano nešlo by tomu předejít nějakou písemnou formou mezi maminkou a jejím přítelem ? Děkuji za odpověď
Dobrý den,
máte pravdu, že exekuce Vašeho přítele, pokud bude u Vás hlášen či bude mít k Vašemu bydliště jakýkoliv užívací vztah, může ohrozit majetek Vaší maminky či majetek Váš. Exekutor totiž může mít zato, že pokud dlužník v cizím bytě bydlí, musí tam mít uložené i své věci či svůj majetek.
Na Vaší mamince pak bude aby prokázala, že případně exekučně sepsaný majetek nepatří dlužníku ale jí samotné.
Kontaktujte mě prosím na mail: profipravnik@gmail.com
Dobrý den...chtěla jsem se zeptat když jsem nebyla vdaná ale měla jsem přes čtyři roky druha a rozešli jsme se a máme společné dluhy tak zda se to bere podobně jako u manželů že to nebudu splácet sama ikdyž je dluh psaný na mě.Někde jsem slyšela že musíme být spolu tři roky a pak se to bere jako společný majetek apod......děkuji za odpověd..........
Dobrý den
je to trošku jinak. Pokud máte společné dluhy a vystupujete jako spoludlužníci či jako ručitelé je každý z Vás odpovědný za splácení dluhů. Společně a nerozdílně jste tedy odpovědni za úhradu. Věřitel tak může požadovat úhradu bud po jednom z Vás, nebo po obou současně. Pokud si tedy věřitel vybere Vás aby jste mu jeho pohledávku hradila, musíte tak učinit, jinak se vystavujete žaloby a následné exekuci. Věřitel přitom vůbec nemusí vyzývat k úhradě druhého ze spoludlužníků.
V případě že budete hradit částky plně, tedy i za svého bývalého přítele, máte možnost, resp. nárok na úhradu poloviny, která na přítele připadá a kterou jste prokazatelně věřiteli uhradila, se na něm domáhat i soudně.
To je ovšem problematické, pokud není přítel solventní.
V případě zájmu o kvalifikovanou právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com
Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu
za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.
Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.