Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

Dlužné výživné a otec ve výkonu trestu

DOTAZ

Dobrý den,

moc prosím o radu. Již 5let jsem rozvedená, syna mám po rozvodu v péči a bývalý muž má od r.2008 vyživovací povinnost 1500,- Kč. Platil vždy, jeden či 5 dnů zdržení nevadilo. Ovšem, v lednu 2010 nastoupl k výkonu trestu, který je delší, než 36 měsíců. Nenahlásil vyživovací povinnost, proto jsem po 4měs.podala trestní oznámení, které bylo pozastaveno v srpnu 2010, již byl ve vězení - odtud mi také přišlo, že pro placení výživného si musím podat žádost, to jsem udělala a přišly mi první peníze, né v celé částce a bylo mi zděleno, že má 2 vyživovací povinnosti, proto částka celá nebude. Obrátila jsem se na ex.soud, kde bylo vyměřeno, že mi musí zaplatit 12000,- s účinností k 15.11.2010 + řádné výživné - dle výdělku. Věznice nezareagovala a bývalý se nechal na vlastní žádost přeložit do jiné věznice, kde práci nemám a peníze již nedostávám vůbec. Chci se tedy zeptat, pokud je odsouzený pracovně zařazen a má vyž.povinnosti, je možné jej přesunout tam, kde práci nemá a to na vlastní žádost? Pokud mi dluží 12 000,-, tento dluh mu zůstává nebo je prominut? Co řádné výživné? Když posílali jen část a nyní již nic, musí pak po propuštění vše zaplatit? Byť bydlel s přítelkyní, měl dluhy a nechal si zapsat bydliště na Obecní úřad. Co teď?

Velmi děkuji za pomoc, Šárka

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

dluh na výživném otci zůstavá i když má nařízen výkon trestu. Pouze se přerušuje povinnost výživné hradit, pokud nemá ve věznici práci či možnost zaměstnání. Po propuštění z vězení pak bude povinen dluh uhradit, i když neplacení v době výkonu trestu nebude možné posuzovat jako trestný čin.

Vymáhání té pohledávky už je pak věc druhá. Je otázkou jak dobře a jak dlouho bude po propuštění skrývat svůj majetek, resp. jak dlouho nebude pracovat. Pokud do zaměstnání nastoupí a bude to oficiální zaměstnání, pak můžete požadovat přednostní srážky s platu nejen na běžné výživné, ale i na výživné dlužné

 

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Číst více »

výživné a změna jména otce

DOTAZ

Dobrý den,


S partnerem, se kterým jsme žili ve společné domácnosti (nebyli jsme manželé) máme  dítě.(příjmení má moje). Partner byl zapsán do kolonky otce.Po našem rozchodu byla péče určena mě a výše výživného stanovena soudem.
Následně jsem také zažádala o vyplácení přídavků na dítě.

Nyní je situace taková, že si bývalý partner nechal své příjmení změnit a zároveň adresu trvalého pobytu.

 

Prosím jen o informaci, zdali hlásit tuto skutečnost na matrice(zdali se změna příjmení otce zapisuje do rodného listu dítěte ...) , dále jestli se tato změna hlásí soudu, která nařídila výši výživného a uřadům , u kterých pobíráme přídavky (v té době se vše vyřizovalo podle partnerova příjmení původního .....)


děkuji za zaslání odpovědi

ODPOVĚĎ

Dobrý den

změna jména otce, není Vaší záležitostí. Všechny právní úkony i závazky dál platí, bez ohledu na změnu příjmení otce. Na vyživovací povinnosti se rovněž nic nemění. Pokud jde o Vás, můžete v návrzích, výzvách apod. uvádět jméno otce nové s tím, že původním jménem....

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den

 

Mám dotaz,platim alymenty na syna 2500 Kč.Ale to mi nevadí jen chci vědět jak dlou se platí.Synovy bude letos v září 18 let,školu nedodělal a od lonského roku listopadu pracuje.Tak potřebuji poradit jesti se to platí do plnoletosti nebo jak?

 

Děkuji předem

 

Tkáčík Antonín 

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

nikoliv do plnoletosti, ale do doby než je dítě schopné svými silami a prací zabezpečovat své potřeby, což už bylo splněno loni v listopadu. Od této doby tedy výživné hradit nemusíte. Důležité je, že se již syn nepřipravuje na své povolání a tak už mu od nynějška nic neplatte.

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Číst více »

svěření do péče

DOTAZ

Dobrý den,chci se zeptat jak velkou šanci mám,abych dostal svou 4 letou dceru do vlastní péče.S manželkou jí máme oba dva rádi,ale ta mi oznámila,že se chce rozvést.Přitom se o dceru více starám já,žena dává přednost svým koníčkům a kolikrát je celý dny mimo domov.Když dcera omarodí opět jsem to já kdo si bere volno, i přesto že moje manželka je nezaměstnaná,takže finančně se o rodinu také starám já.Vím že by to chtělo podrobnější informace ale je možné v dnešní době jako otec dostat dítě do své péče.Moc mi na ní záleží.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

šance tam určitě být může. Chtělo by to o věci konkrétně popovídat a prodiskutovat a říci si možnosti. Určitě to není tak, že by se automaticky svěřovali děti do péče matkám,

ačkoliv tomu tak ve velké většíně případů je. Záleží samozřejmě na koncepci návrhu, jak ho odůvodníte, zda z něj soudce vycítí ten silný vztah, který ke svému dítě máte. V případě, kdy by byla šance na svěření dítěte malá, lze alternativně usilovat i o střídavou péči apod.

Doporučil bych Vám aby jste kontaktoval advokáta a o celé věci se s ním důkladně poradil, nebo konkrétněji rozepsal celou situaci. K dispozici jsme Vám samozřejmě i my v naší advokátní kanceláři, kde se na rodinné právo specializujeme.

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Číst více »

Svěření dítěte do vlastní péče

DOTAZ

Dobrý den.

Po osmi letech vztahu máme s přítelkyní šestileté dítě.Během osmi let neměla matka zaměstnání ani trvalý příjem (výjma mateřské).Po rozchodu způsobené matkou ,která si našla jiného partnera a než vše vyšlo prasklo cca 4 měsíce jsem se staral po nocích o dítě.Vystěhoval jsem se s pronajatého bytu a pod pohrůžkou,že syna už neuvidím jsem nechal přepsat nájemní smlouvu na matku a zanechal v něm všechny movité věci,krom osobních.Matka dodnes nemá žádný trvalý pracovní poměr a stabilní příjem.O dítě se však řádně stará.Chtěl bych se zeptat,jakou mám šanci dostat syna do trvalé péče.V současné době vycházím maximálně vstříc a syna si odvážím,kdy matka potřebuje,v momentě kdybych si nenašel čas,dítě přespává různě po známych a kamarádkách.

Děkuji za radu.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

šance tu je. Jak však bude vysoká záleží na Vašem aktivním postoji a strategii, kterou zaujmete. Je velmi dobré vystupovat umírněně, věcně, logicky, z návrhu musí být zřejmá láska, kterou ke svému dítěti cítíte a velká míra obětavosti. Zcela nepominutelná bude i pomoc kvalitního advokáta, který Vám pomůže vše připravit a argumentačně vás na celou věc připraví. V případě, kdy by se ukázalo být svěření do Vaší péče málo pravděpodobné, lze operativně navrhovat i střídavou péči, která může být pro soudce v daných podmínkách akceptovatelnější, ale to už předbíhám.

V případě zájmu o právní pomoc či konzulataci mě kontaktujte.

 

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Číst více »

Nemohu se s manželem dohodnout...

DOTAZ

Dobrý den,moje sestra se bude rozvádět,ale její ještě manžel ji dělá stále problémy,stále ji vyhrožuje,že ji sebere děti(mají dvě děti,holčičku 4 roky a chlapečka 7 let)a že mu bude platit alimenty.Přitom on je neschopný děti vychovávat,on je typ člověka,který nechce pracovat,nikdy nepracoval,rád se napije,jezdí pod vlivem alkoholu,je agresivní a vulgární,slovně vyhrožuje a i moji sestru v manželství mlátil i v době těhotenství,kdy měla před porodem a i před dětmi.Ona ho v podstatě celé ty roky živila,byli spolu 12 let.Nyní se s ním není možné dohodnout,měli mít stání kvůli dětem,ale on tam přinesl neschopenku a odročili to až na srpen.On stále říká,že z mojí sestry udělá před soudem blázna,chce děti do své péče jen kvůli penězům.Sestra začala pracovat v Německu,když byla těhotná s chlapečkem a jezdila tam pracovat po celou dobu těhotenství.protože on se vůbec nestaral o nic.Po porodu začala velmi brzy jezdit na práci opět do Německa a chlapečka nechávala manželovi,tím ale chalpeček hodně přilnul k tátovi a chce s ním být,i když se manžel chová hrozně.Když porodila holčičku,tak tu si brávala do Německa sebou,takže holčička zase přilnula k sestře.Nakonec asi dva roky spolu žili s manželem v Německu,sestra pracovala a on i když mu našla dobře placenou práci do práce nechodil,vždy se hodil marod a tak to bylo vždy.Sestra nakonec v podstatě musela z Německa z bytu utéci a vrátila se zpět do Čech k rodičům i s holčičkou.Jak jsem se dozvěděla,tak v Německu byl i její manžel dvakrát na psychiatrii,protože poprvé si chtěl podřezat žíly a podruhé brousil v noci nože a kdo ví,co by se stalo,kdyby sestra nezavolala raději policii.On ji vydírá hlavně přes děti.Kolikrát když mu malou půjčí,tak ji třeba vůbec nevrátí v domluvenou dobu,ani nezavolá,nic.A potom sestra i zjistila,že nakonec holčičku hlídala cizí žena apod.Dokonce její manžel propíchl i gumy u auta,aby nemohla do práce do Německa.Prý i ujel v Německu z benzínové pumpy,kde si natankoval plnou nádrž a ujel!Nebo teď před pár dny on bydlel ve vypůjčeném bytě,který prý nakonec vykradl..no prostě je to s ním těžké a nevíme,jak sestře pomoci.Mám strach,že ji,nebo dětem,nebo i nám něco on udělá,je blázen,vyhrožoval i mojí mamce,že prý má dobré známé v kriminále apod.Nevím,jak pomoci mojí sestře,přitom ona se chce dohodnout hlavně kvůli dětem,ale s ním to opravdu nejde.Dokonce chtěl i holčičku unést.Nejvíc je mi líto těch dětiček,protože jestli nakonec soud nechá děti v jeho péči,tak z nich nevyroste nic dobrého,ale půjdou ve stopách svého táty.Chtěla jsem,aby si sestra vzala raději právníka,ale na něho nemá.Prosím poraďte,co má sestra dělat..Jsme zoufalí všichni.Předem moc děkuji za odpověď.Nashledanou.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

obávám se, že bez právního zastoupení se jí bude celá věc jen těžko řešit. Z Vašeho popisu vyplývá, že se nejedná o formální záležitost, ale poměrně časově náročnou věc. Doporučuji tedy, aby sestra kontaktovala ČAK což česká advokátní komora a požádala komoru o přidělení advokáta za sníženou cenu či odpuštění úhrady ceny. Žádost je třeba samozřejmě řádně odůvodnit.

Máte zájem o právní pomoc a poradu, pomoc on-line právníka či právní zastoupení v jakékoliv právní věci? Pak kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, www.ProfiPravnik.cz, na mail: ProfiPravnik@gmail.com, nebo tel: 737 826 527

Číst více »

predmanželska smlouva

DOTAZ

Dobry den mam dotaz ohledně predmanželske smlouvy.Chteli by sme se s přítelem vzít ale on ma dluhy a exekuci na alimenty.zajimalo by me zda je možne udelat předmanželskou smlouvu ohledně dluhu, aby nesly na muj přijem.Jelikož dluhy si pořídil sam.dekuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě by to šlo a vřele Vám to schvaluji. Na jednu stranu je předmanželská smlouva trošku nákladná na druhou stranu Vás však na mnoho let

ochrání od nákladů, které by Vás mohly v důsledku manželových dluhů čekat.

V případě zájmu o právní pomoc v této či jiné věci mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

vyrovnání majetku

DOTAZ

Dobrý den,

rodiče se rozvedli po 30ti letech manželství. Za tu dobu naschromáždili movitiý i nemovitý majetek,, který třeba i pronajímali. Většinu ale obhospodařoval otec. matka se starala o nás o děti, o domácnost, zahradu atd. Jsou již rok rozvedení, ale majetek není stále rozdělen.

Vše je stále v kompetenci otce. Maminky právník tvrdí, že takové věci trvají dlouho. Ale jak dlouho? To z ní bude tahat peníze třeba několik let nebo na koho se má obrátit v případě, že se s otcem nedokážou domluvit?

 

moc děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

je třeba, aby matka uskutečnila následující postup. Předně sepsala a bývalému manželovi zaslala návrh na vypořádání společného jmění manželů. Pokud ho manžel akceptovat nebude či bude mít nepřiměřené nároky, podá se návrh k soudu, aby společné jmění manželů vypořádal sám. A jako podklad se přiloží mimo jiné také návrh dohody. Následně soud rozhodne o konečném vypořádání majetku.

Jinak na užívání společného majetku a nakládání s ním mají právo nejen otec, ale i Vaše matka

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

spravedlnost výživné pro otce

DOTAZ

Dobrý večer, chtěla bych vědět, kde je spravedlnost pro otce, kteří mají vyživovací povinost? Jak můžou soudci brát v potaz jen příjem a ne náklady na bydlení? Zvlášť v případě, kdy se otec na rozpadu rodiny či vztahu nepodílel? Copak otec nemá právo normálně žít a mít novou rodinu? To musí žít jak žebrák? Děkuji

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

předpokládám, že takto rozhodl soud prvního stupně. Ono taky záleží jakým způsobem jste se hájil. Pokud je rozsudek soudu pro Vás nepříznivý, pak se určitě odvolejte dokud je to možné. Náklady na bydlení, pokud jsou přiměřené v místě a čase by měl určitě soud brát při rozhodování o výživném v potaz.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Rozvod a přepis společného jmění

DOTAZ

Dobrý den, mám dotaz: s manželkou jsme si koupili domeček, který jsme měli zapsaný na katastru napůl jako SJM...poté nastaly potíže v manželství a manželka mne přinutila pod výhružkou, že neuvidim děti, podepsat papír u notáře, že převádím svojí půlku domu na ní.

Dotaz zní, zda v případě rozvodu a majetkového vypořádání, mám stále nárok na část domu, když jsme ho kupovali v době manželství. Mimoto, jsme do něj vrazili společně spoustu peněz na opravu.

Děkuji.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

bohužel na část domu nárok mít nebudete. Viděl bych prostor pouze v oblasti zhodnocení domu, nebo investic do domu v době manželství, ale to bude nutné prokázat a navíc nesmí být tato otázka nějak upravena právě tím zúžením společného jmění manželů, které jste podepisovali u notáře.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

výživné

DOTAZ

Dobrý den,prosím vás můj přítel dostal podmínku za dluh na výživném,má platit 4500kč měsíčně,na této částce se dohodli před osmy lety,bohužel nynější plat je 10000kč hrubého,z toho kolem 2000kč exekuce na plat kvůli zdravotnímu a sociál.podali jsme žádost na snížení,zatím čekáme na soud,tak se chci zeptat když je ted v podmínce a žádost už byla zaslána musí jí posílat tu uvedenou částku?protože na to opravdu nemáme,múže ona jít a udat ho i když jí bude zatím posílat jen 2000kč??co by mu hrozilo když je v podmínce a posílá jí mín než má?a podle čeho se určuje výživné?žádný majetek nemá,nemá nic.mám obavy že mu to nesníží.

ODPOVĚĎ

dobrý den,

ano, částku výživného, kterou mu určil soud musí platit bez ohledu na to, že podal návrh na snížení. Pokud by neplatil plnou částku hrozil by mu logicky soud a tedy i odsouzení k trestu odnětí svobody, k čemuž už by nyní byly pdomínky.

Do rozhodnutí soudu o snížení tak určitě platte to co je určeno.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

zpětné snížení dlužného výživného

DOTAZ

Dobrý den, prosím o odpověď na dotaz: Manželka má po rozvodu s bývalým manželem svěřeného do péče syna (11let). Bývalý manžel má platit výživné 3000kč(určeno soudem). Za posledních 10měsíců nic nezaplatil(předtím měl vše doplaceno) celkem je tedy dluh 30.000kč. Protože nyní nikde nepracuje, zažádal si o snížení výživného a soud snížil výživné na 2000kč/měs 1rok zpětně. Vím, že spotřebované výživné se nevrací a ani je nelze započíst s jinou pohledávkou. Jak je to však v tomto případě kdy vyžívné ještě nebylo fakticky uhrazeno? Činí nyní dluh 20.000kč a nebo 30.000kč a potom od právní moci rozsudku za maždý měsíc 2000kč.

Velmi děkuji za odpověď R.Hrajer

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

abych Vám mohl přesně odpovědět, musel bych tento rozsudek vidět. Teprve potom Vám mohu dát stanovisko. Takto to pouze parafrázujete

a nemohl bych si být svou odpovědí jistý

 

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslava Zemana na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

BSM a peníze od rodičů,rozvod

DOTAZ

Dobrý den, prosím o odpovězení mého dotazu. Kamarád se rozvádí, a jedná se o to, zda věci, které si koupil z finančních prostředků které mu dali jeho rodiče během manželství např. k narozeninám, vánocům, svátku nebo i jen tak budou patřit do BSM. Nevedl si žádnou evidnce darů co kdy dostal od rodičů(jako asi nikdo z nás)Dle mého je přeci hloupost, aby když něco rodiče darují, aby si vedl nějakou evidenci s podpisy rodičů že to darovali. Koupil si třeba počítač, tiskárnu se skenerem, zbraně-které jsou jeho velkým koníčkem a jiné věci. Budou tedy tyto věci nakoupené z darovaných peněz patřit do BSM?? Musí nějak doložit, že dostával od svých rodičů tyto peníze jako dárek za něž si koupil shora uvedené věci? Děkuji a přeji hezký den a úspěchy ve Vaší práci Lucie Rozenbergová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

pokud se jedná o dar, tak ten do společného jmění manželů nespadá. V případě vypořádávání společného jmění manželů, pokud by vzniknul problém ze strany manželky, pak může darování prokázat svědectvím svých rodičů, kteří dosvědčí, že tyto věci byly synovi darovány, nebo nějakou darovací smlouvou.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslava Zemana - ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Vypořádání společného jmění manželů

DOTAZ

Dobrý den chci se zeptat. Jsem pul roku v rozvodovém řízení s manželem. Manžel dluhy neplatí. zemřela mi babička která mi odkázala veškerý svuj majetek. Majetek který mi darovala jsem ale nabyla v době manželsví. Muže si muj manžel nárokovat muj majetek? A musím za něj jako jeho žena splatit dluhy? Děkuji Lída.

ODPOVĚĎ

Dobrý den Lído,

co se týká dědictví po babičce, tak to ze zákona do společného jmění manželů nespadá a manžel na něj nemá žádný nárok s výjimkou, pokud by jste do tohoto majetku ze společných prostředků v době manželství něco investovali.

Co se týká dluhů z manželství to už je složitější otázka. Záleží, jak byly dluhy vysoké, zda jste pod některými podepsána, zda jste o nich věděla, na co byly určeny apod.

V případě zájmu o právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslava Zemana - ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

předmanželská smlouva

DOTAZ

Přeji krásné odpoledne.Mám dotaz:příští rok se chceme s přítelem vzít a řešíme,jestli musíme uzavírat předmanželskou smlouvu,když já mám na sebe napsanou hypotéku na byt a leasing na auto.Je mi jasné,že by to za normálních okolností do společného majetku manželů nepatřilo,ale jak je to,když vše doplatím  v manželství???Jde mi o to,že má přítel 2 děti z prvního manželství se kterými se nestýká a kdyby se mu někdy nedej bože něco stalo,tak aby tento majetek nešel do dědictví.Předem děkuji za odpověd,s pozdravem Jirošová

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

máte pravdu a rozhodně Vám tento postup doporučuji. V předmanželské smlouvě se dá

vlastnictví nemovitosti i vše co s tím souvisí včetně splátek kvalitně ošetřit. V rámci této smlouvy

bych také doporučoval ošetřit i všechny úvěry, které v době manželství vzniknou.

V případě zájmu o profesionální právní pomoc kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Osvojení dítěte a placení po osvojení

DOTAZ

Dobrý den,

mám k Vám následující dotaz:  manžel má z předchozího manželství dítě, jeho bývalá manželka se nyní provdala a její nový manžel chce toto dítě osvojit, aby byli kompletní rodina.

Můj manžel – otec dítěte – chce vyjít bývalé manželce vstříc a souhlas s osvojením udělit. Ta však žádá, aby se zavázal, že i po osvojení dítěte bude do 18 let věku dítěte platit na toto dítě dál 2000 Kč jako spoření, když již nebude muset platit alimenty. Má právo toto požadovat?

Děkuji za odpověď,

Ivana

ODPOVĚĎ

Má právo či možnost požadovat cokoliv. Otázkou je jestli to bude přijatelné pro Vašeho manžela. Přijde mi to neetické, pokud ona něco chce, resp. její nový manžel, a defakto to znamená přetrhnutí rodičovského pouta či vztahu, tak si to musí nést se všemi důsledky. Bud bych to odmítl s tím, že pokud chtějí osvojení, pak bez jakýchkoliv podmínek, nebo se dohodnout na nějaké výrazně nižší částce a bral bych to jako vykoupení se z mnohem vyšších hrozících výživných částek  v budoucnu.

Dávejte si však pozor co v takové dohodě podepisujete, aby se neupsal k nějakému závažnému závazku.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

alimenty

DOTAZ

Dobrý den mám 2 lesbické kamarádky mají již v této chvíly registrované partnerství a chtěly by dítě a nedávno mě oslovily  rád bych jim s tímto pomohol ale na druhou stranu abych pak nemusel platit alimenty přecejenom stát se může cokoliv a najednou za pár let by mi to přišily a platil bych jak mourovatej.jde sepsat nějakou smlouvu ve které by se tímto třeba zavázala její aktuální partnerka a já z toho byl venku nebo tu žádná taková možnost není?

 

velice vám děkuji za váš čas a doufám že mi s tím poradíte

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

určitě Vám poradím. Pokud nemusíte, tak to nedělejte. Žádná smlouva Vám nikdy nepomůže v případě, kdy si matka někdy v budoucnu vzpomene, že potřebuje peníze a Vy jste otec dítěte a otcovství se bezesporu prokáže. Jde totiž o peníze pro dítě, nikoliv pro matku a tak se matka nemůže takto smluvně výživného vzdát. Nezapomente, že matka může požadovat dokonce výživné až tři roky zpětně!
Proto do toho určitě nechodte a pokud přeci jenom, museli bychom to řešit úplně jinak a nestandardně, ale to už by muselo záviset na konkrétní poradě. Pokud máte zájem kontaktujte mě na mail níže.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

Výživné

DOTAZ

Dobrý den,potřebovala bych se zeptat. S přítelem máme syna (15 měsíců) Zatím žijeme společně v jedné domácnosti,ale po společné dohodě,chceme žít každý sám. Potřebuji poradit kam mám podat žádost o výživné a jak by ten doklad,který budu podávat měl zhruba vypadat a co by měl obsahovat a ještě by mě zajímalo,jak to probíhá,zda např. musím vyplnovat přítelův výdělek,nebo,jestli si sám soudce zjistí a vypočítá výši výživného. Děkuji předem za odpověd a přeji hezký den.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

návrh na přiznání výživného zašlete soudu, kde máte s přítelem trvalé bydliště. Návrh by měl obsahovat základní náležitosti a další ustanovení, kterým podpoříte výši výživného, kterou chcete od soudu přiznat. Co se týká příjmů otce, ten si soud zajistí sám výzvou k zaměstnavateli.

V případě zájmu o profesionální právní služby či poradenství kontaktujte naši advokátní kancelář na mail:

ProfiPravnik@gmail.com

Číst více »

výživné na manželku a dítě

DOTAZ

Dobrý den,

měla bych dotaz,jsem na mateřské dovolené a máme 1 dítě 2-leté,s manželem se rozcházíme.Chtěla bych vědět kolik by činilo výživné na mě a mého syna.Manžel vydělává 50000 kč měsíčně ale na výplatní pásce 6.500 kč čistého,zbylé peníze má na vybraných zálohách.majetek je vyrovnaný RD který stavíme si nechal už před rokem napsat na sebe.Smlouvu jsem mu podepsala pod výhruškou odstranění stavby na mé náklady.\'Chci aby mi platil 6000 kč měsíčně ale na to nechce v žádném případě přistoupit.V osobním vlastnictví mám pouze auto,které splácím z mateřské 3100 a to do roku 2012,Vozidlo budu nucena prodat abych byla schopna uživit syna.Jiný majetek nevlastním,všechno je na manžela.předem děkuji za odpoveď.

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

to je trošku komplikovanější problém než abych Vám na něj mohl takto přesně odpovědět. Záleží jaký je charakter jeho práce, jaký je jeho majetek, jaké má příjmy na výpisu z účtu. Pokud by sktuečně měl zmíěných 50 000,- Kč, pak by 6000,- Kč i více mohlo být reálných. Skutečně pak můžete žádat výživné nejen na dítě, ale i na sebe.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Dělení majetku při rozvodu

DOTAZ

Dobrý den

Mám dotaz ohledně vypořádání majetku při rozvodu.

Ženatý jsem 4 roky, máme 3letou dceru a bydlíme va společném bytě.Nedávno jsem se dozvěděl o její nevěře a rozhodla se že se rozvedeme.Nyní chce abych se vystěhoval někam do podnájmu a řešily jsme už jen rozvod.Problém je v tom že pred svatbou asi 5 měsíců jsme sháněli nějaký byt.Když jsme si ale chtěli vzít společně na něj ůvěr,manželce ho nedaly kvůli nějakým malým dluhům v bance.ůvěr jsem si vzal jen já a manželku napsal jako majitelku poloviny bytu ještě před svatbou.Od svatby nechodila do práce,byla na rizikovým a potom na mateřské.Tedy jsem všechno platil ze svého platu já. ůvěr je na 400tis/20 let a zaplaceno je asi 140tis.Zajímalo by mě jestli má právo na byt když ještě není splacený.Vystěhovat jí nechci ale ani já nemám kam jít.

Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

manželka má na polovinu bytu nárok. V podstatě jste jí polovinu bytu daroval. Co se týká úvěru. Ten je pouze Váš, protože vznikl v době před

manželstvím. Na druhou stranu pokud ručíte bytem, můžete jí na splácení úvěru zainteresovat. Pokud by jste totiž nesplácel mohla by o byt přijít.

Pokud v budoucnu nebudete byt užívat, můžete požadovat vypořádání spoluvlastnictví bytu a chtít vyplacení Vašeho podílu.

V případě zájmu o právní pomoc naší advokátní kanceláře mě kontaktujte na mail: profipravnik@gmail.com

Číst více »

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU