Zavedli jsme novou službu E-PORADENSTVÍ, která garantuje odpoveď na dotaz do 24 hodin. Ctíme Vaše soukromí, proto položené dotazy ze služby E-PORADENSTVÍ nepublikujeme na webu.

» Položit nový dotaz přes službu E-PORADENSTVÍ


Níže můžete vyhledávat v položených dotazech z původní služby.

Položené dotazy

získání vlastnictví bytu

DOTAZ

Dobrý den.

Rodiče za svého života koupili družstevní byt, jehož pořizovací cenu rovněž splatili. Maminka zemřela a otec se znovu oženil. Během trvání jeho druhého manželství došlo k převodu bytu z družstevního vlastnictví do vlastnictví osobního a macecha se dostala do katastru nemovistí jako vlastník bytu vedle mého otce, ačkoli se na pořízení bytu žádnou měrou nepodílela. Otec nyní zemřel a macecha má nárok na polovinu odhadní ceny bytu. Otec nám však dal všechny listiny svědčící, že byt koupil on a má maminka a rovněž ho splatili. Jak docílit toho, aby byla macecha vyloučena z vlastnictví bytu? Svůj byt, ve kterém žila než se k otci nastěhovala, prodala a peníze z prodeje darovala své dceři z prvního manželství, nepoužila je do své nové společné domácnosti s mým otcem. Je nějaká možnost dočkat se v našem \"právním\" státě spravedlnosti a získat majetek (byt), který pořídila naše rodina? Děkuji za odpověď

ODPOVĚĎ

Dobrý den,

půjde to skutečně jen velmi těžko. Manželka Vašeho otce je v katastru zapsána jako spolumajitel bytu z titulu společného jmění manželů. Už z tohoto důvodu má nárok na polovinu hodnoty bytu. Násleně však může také po svém manželovi dědit část zbývajícího podílu, spolu s Vámi jako dětmi. V každém případě měl Váš otec věc řešit dříve, tedy před smrtí, nemusel by pak tento problém vzniknout. Pokud otec do sjm vložil jakýkoliv majetek, což se týká i bytu, pak to bylo bohužel jeho rozhodnutí a obávám se, že jakékoliv minulé nabývací tituly s tím nic nezmění.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU