Rozvod manželství. Kolik to stojí? Ceny, náklady, výdaje


|

Soudní poplatek na rozvod

Prvním a základním výdajem spojeným s rozvodem manželství je úhrada soudního poplatku za rozvod manželství. Tedy poplatku za zahájení rozvodového řízení. Tento poplatek se v roce 2011 zvýšil o sto procent z původních  1000 korun na současných 2 000 korun. Poplatek je třeba uhradit buď v kolkových známkách, které se lepí na horní část návrhu na rozvod manželství, nebo je možné počkat na výzvu soudu k uhrazení tohoto poplatku. V takovém případě vám soud zašle spolu s výzvou formulář pro nalepení kolkových známek, nebo číslo účtu pro jeho úhradu.

Pokud potřebujete společně s rozvodem řešit i společný majetek, tedy tzv. společné jmění manželů (dříve bezpodílového spoluvlastnictví manželů), pak je třeba uhradit poplatek další, tedy zahájit druhé řízení, které se týká pouze vypořádání majetku. V daném případě záleží jaký konkrétní majetek máte ve společném jmění manželů. Pokud se jedná pouze o movité věci (nábytek, zařízení, automobily apod.) pak poplatek bude činit 1000 korun. Pokud však potřebujete vypořádat i vlastnictví nemovitostí, tedy domů, bytů či pozemků, pak sáhnete do kapsy hlouběji a uhradíte na poplatku částku ve výši 5 000 korun za každou nemovitost, kterou je třeba vypořádat.

Právní pomoc při rozvodu manželství

Pokud potřebujete nebo chcete využít pro vyřízení rozvodu služeb advokáta, pak může být cena poměrně individuální a rozdílná. O výši ceny rozhoduje rozsah poptávaných služeb, náročnost věci, nebo třeba také zkušenosti, věhlas či mediální a obecná známost advokáta nebo jeho advokátní kanceláře.

Kolik stojí rozvod s advokátem

Obecně platí, že v Praze bývají advokáti dražší než například v menších městech, nicméně to nemusí být pravidlem. Také je třeba říci, že ne vždy se vám úspora na právních službách může vyplatit. Pokud je advokát nezkušený, pak vám nemusí poskytnout službu v potřebném rozsahu a dostatečné kvalitě. Je tedy třeba posuzovat poměr výkon a cena, pokud je to vůbec možné.

Návrh na rozvod od advokáta můžete pořídit od 1 500 korun

Ceny advokátů za zpracování úplně nejdůležitějšího a základního dokumentu, kterým je návrh na rozvod můžete pořídit již od 1 500 korun do 3 000 korun za zpracování. Záleží na rozsahu, kvalitě či vašich konkrétních požadavcích. Pokud využijete v dané souvislosti i osobní právní poradu, pak vás tato porada vyjde na částku od 1 000 korun do 1 5000 korun za hodinu. Pokud budete chtít mít advokáta u soudního řízení, pak přidáte dalších 2 000 až 2 5000 korun. Vzhledem k formálnosti rozvodového řízení však advokátní účast u jednání soudu není vždy nutná. Je třeba tedy určit, zda advokáta budete u řízení skutečně nutné potřebovat či nikoliv.

Mnoho advokátní ch kanceláří nabízí také právní porady formou internetového poradenství on-line, které vychází výrazně levněji než osobní schůzka a porada.

Návrh na svěření dítěte do péče pořídíte už od 1000 korun

Pokud spolu s rozvodem budete řešit i například svěření dětí do péče spolu s výživným, pak je třeba si připravit za sepsání základního návrhu v této věci částku od 1 000 do 2 000 korun.

Dohoda o vypořádání společného jmění manželů pořídíte od 1 500 korun

Pokud budete v rámci rozvodu řešit i vypořádání společného jmění manželů, pak za kvalitně se sepsanou dohodu o vypořádání společného jmění manželů zaplatíte advokátovi částku od 1 500 do 3 000 korun. Opět dle rozsahu, kvality a vašich požadavků.

U těchto výše uvedených výdajů platí, že je nutně vynakládat nemusíte a věc si můžete vést sami. Obecně však je třeba právní pomoc doporučit. Neplatnost dohody o vypořádání společného jmění manželů, či vážné chyby v dalších dokumentech v budoucnu jen těžko napravíte a můžete se připravit o vysoké částky.

Chcete jistotu, nechcete riskovat tisíce a problémy? Chcete skutečně profesionální právní pomoc při rozvodu svého manželství? Zpracování rozvodových dokumentů a související poradenství není tak drahé, jak se tvrdí. Zpracování návrhu na rozvod manželství stojí 2000 korun, zpracování dohody o vypořádání společného jmění manželů pak 2500 korun. Celý balíček zpracování rozvodových dokumentů ale můžete pořídit i za celkovou a konečnou cenu 3500 korun.

Kontaktujte naši advokátní kancelář Mgr. Miroslav Zeman, ProfiPravnik.cz na mail: ProfiPravnik@gmail.com

____________________________________________________________________

PŘEČTĚTE SI TAKÉ

Návrh na rozvod manželství. Úprava v Novém občanském zákoníku NOZ

Návrh na rozvod manželství. Některé rozvody trvají i léta

Návrh na rozvod manželství. Jak ho ovlivní předmanželská smlouva

Návrh na rozvod manželství - návod na podání návrhu na rozvod

Rozvod manželství dohodou. Musí být ověřené podpisy

Návrh na rozvod manželství podle NOZ. Kdy může být i neúspěšný?

Návrh na rozvod manželství byl úspěšný. Co dělat po rozvodu?

Odvolání proti rozsudku o rozvodu manželství

Rozsudek o rozvodu vydaný na základě návrhu na rozvod manželství

Návrh, žádost o rozvod manželství s cizincem dle Nového občanského zákoníku

Při rozvodu manželství jsou ve hře i jiné hodnoty než peníze. Děti

Rozvod manželství a taktika - jak jednat s druhým manželem o návrhu na rozvod?

Rozvod manželství bez vyvázání z hypotečního úvěru neriskujte

Rozvod manželství a vypořádání hypotéky k nemovitosti

Rozvod manželství a společné dluhy manželů

Bez dohody o vypořádání sjm se dohodou manželé nerozvedou

Návrh na rozvod manželství a návrh na vypořádání společného jmění manželů - SJM

Návrh na rozvod manželství by neměl obsahovat chyby. Hrozí zamítnutí návrhu

Návrh, žádost o rozvod manželství s cizincem dle Nového občanského zákoníku

Návrh, žaloba na rozvod podle Nového občanského zákoníku NOZ. Jak má vypadat rozvod manželství?

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU