Darování nebo prodej nemovitosti bude od nového roku výrazně dražší


|

Poplatek za návrh na vklad se zdvojnásobí

Poplatek za návrh na vklad do katastru nemovitostí se zdvojnásobí a bude činit 2 000 korun, namísto současných 1 000 korun. Aby lidé mohli ještě využít nižší poplatek je nutné, aby návrh na katastr k darování či koupi nemovitosti podali na podatelnu katastru nemovitostí nejpozději do 31. ledna, 2019. Bude se jednat o pracovní den, úterý. Pokud lidé budou návrh na vklad zasílat poštou, je třeba aby v tento den nejpozději byla zásilka předána České poště.

Pokud bude podán návrh na vklad až v novém roce, bude katastr nemovitostí požadovat úhradu již zvýšeného poplatku.

DOPORUČENÍ: S podáním návrhu na vklad tedy neotálejte a pokud to bude možné, vložte návrh na katastr ještě do konce tohoto roku.

Zvýšení vynese státu 700 milionů korun

Zvýšení poplatku za návrh na vklad vynese státu 700 milionů korun ročně. Jedná se tak o poměrně vysoký příjem rozpočtu. Celkově se po zvýšení vybere na poplatcích za návrhy na vklad přibližně 1,4 miliardy korun ročně.

Zvýšení poplatku je definitivní

Poslanecká sněmovna přehlasovala senát a definitivně tak schválil zvýšení některých daní, spolu s poplatkem na katastru nemovitostí. Poplatek za návrh na vklad se tak zvyšuje po více než šesti letech. Původně byla výše poplatku 500 korun, následně se zvýšil na 1000 korun, aby od nového roku byl zvýšen na 2000 korun.

Pokud chcete stihnout vklad nemovitosti ještě za poplatek 1000 korun do konce tohoto roku, neprodleně napište na naši advokátní kancelář a rádi Vám ještě do konce roku předmětné dokumenty zpracujeme - darovací smlouvu, kupní smlouvy či dohodu o vypořádání. Cena za zpracování k převodu nemovitostí darovací smlouvou činí 2900 korun a v případě kupní smlouvy 3900 korun. Napište nám na mail: ProfiPravnik@gmail.com

Mgr. Miroslav Zeman, advokát

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2900 Kč,
či kupní smlouvu za 3900 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU