Zadlužujte se s rozumem. Pražákovi měli ještě štěstí


|
#

Češi se v posledních 5 letech zadlužovaly každý rok o více než 20 procent více. V této době rostla rekordně ekonomika, rostly mzdy, úroky byly na nízkých úrovních, banky byly velkorysé v úvěrových podmínkách.

 

Krize srazila tisíce Čechů do pasti

 

Lidé tak nebyli nuceni šetřit, ale mohli si vše dopřát okamžitě. S příchodem ekonomické krize a růstem nezaměstnanosti se však stále více lidí dostává do dluhové pasti. Spadnout do dluhové pasti je totiž velmi jednoduché. Stačí splátky na hranici možnosti splácet, k tomu přijde jeden ze členů rodiny o zaměstnání a nastává téměř neřešitelný problém.

 

Pražákovi to se zadlužováním přehnali

 

Vezme si modelovou rodinu Pražákových. V roce 2007 si rodina koupila nový byt v Kladně částečně na hypoteční úvěr, který činil 1 300 000 korun. To odpovídá měsíčním splátkám 7 300 korun. K tomu si rodina koupila vybavení bytu na splátky, které činí 2 500 korun měsíčně.

 

V roce 2008 si navíc pan Pražák pořídil auto na leasing se splátkami 6 000 korun.

 

Paní Pražáková je na mateřské a její příjem je 7 600 korun rodičovského příspěvku měsíčně. Pan Pražák vydělává 25 000 korun čistého měsíčně. Celkem mají slušných 32 600 korun. Splátky půjček pro ně představují celkovou částku 15 800 korun, tedy cca 48 procent příjmů.

 

Je zřejmé, že zadlužení u této rodiny je už nad bezpečnou hranicí, přestože v dobrých dobách se dá stále ufinancovat.

 

Ztráta zaměstnání je přivedla téměř ke krachu

 

V roce 2009  přišel pan Pražák o svou dobře placenou práci a tři měsíce dostával pouze podporu v nezaměstnanosti 10 200 korun měsíčně. Následně si našel práci, kde však byl plat výrazně nižší – 17 000 korun čistého. V té chvíli se rodina dostává do vážných problémů se splácením splátek. Po uhrazení nájmu, energií, jídla, pohonných hmot do auta a dalších nákladů jim zbývá na splátky pouze 12 000 korun.

 

Nesplácení kteréhokoliv úvěru může vést až k exekuci majetku. Tím vzroste dluh o další desítky tisíc korun za odměny exekutora, advokáta apod.

 

Řešení přišlo za pět minut dvanáct

 

U této rodiny je nejnutnějším a také výhodným úvěrem hypoteční úvěr na byt. Byt představuje přímo existenční nutnost rodiny. Nicméně zcela zbytným je leasing automobilu. Přenechání automobilu leasingové společnosti sice přinese výraznou ztrátu, nicméně v dané chvíli se jedná o nejlepší možné řešení problému. Současně by měla rodina vstoupit do jednání s bankou, svěřit se s problémem. A požádat banku o refinancování úvěrů s prodloužením období splácení. Delší rozvržení doby splácení totiž může snížit splátky hypotéky o výrazných 1 200 korun a splátky za nábytek o 300 korun. Celkově tak rodina ušetří na splátkách 7 500 korun, které může použít na nutné výdaje.  Zároveň získá rodina finanční stabilitu, kdy se poměr zadlužení sníží z předchozích až 48 procent příjmů na méně než 33 procent příjmů.

 

Ztrátu automobilu budou moci následně řešit Pražákovi pořízením levnějšího ojetého automobilu v bazaru, nebo dočasným využíváním hromadné dopravy.

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU