Úschova realitní kanceláře vás může poškodit. Důvěřujte advokátovi


|
#

Úschova realitní kanceláře žádnou úschovou není

Uvolněním milionových finančních částek na účet advokátní kanceláře, směřujete finanční prostředky k normálnímu podnikatelskému subjektu v rámci zprostředkovatelských vztahů a částka není absolutně nijak ochráněna. Předně realitní kancelář není vaším zástupcem. Je třeba si uvědomit, že realitní kancelář stejně jako vás zastupuje i protistranu a hlavně sebe a své zájmy.

Své peníze směřujete bez zajištění soukromé firmě

V případě, kdy následně realitní kancelář odmítne částku vyplatit prodávajícímu nebo ji vrátit vám, nemáte žádnou rychlou možnost jak se k penězům dostat zpět. Můžete pouze podat žalobu, jejíž vyřízení může trvat velmi dlouho. Navíc se nevyhnete rizikům, kdy realitní kancelář může vyhlásit konkurz, nebude mít žádný majetek, nebo si peníze započte oproti nějaké údajné vzájemné pohledávce.  V případě kdy realitní kancelář v mezidobí zkrachuje o peníze s největší pravděpodobností přijdete a stejně tak přijdete i o nemovitost. A to platí jak na straně kupujícího, tak na straně prodávajícího, který nemusí částku po vkladu vlastnického práva na kupujícího od realitky vůbec získat.

Advokátní úschova je jistota

Naopak v případě advokátní úschovy, která je precizní, standardní nástroj zajištění a úschovy částky neriskujete vůbec. Advokát je povinen dodržovat ustanovení smlouvy o úschově a v případě zániku oprávnění provozovat advokátní činnost, je advokát pojištěn proti škodě způsobené činností advokáta až do částky 10 milionů korun. Ztráta finančních prostředků vám tak za žádných okolností nehrozí.

Cena za advokátní úschovu je navíc ve srovnání s rizikem ztráty vysokých částek kupní ceny skutečně minimální.

V případě zájmu o právní pomoc či přímo zřízení advokátní úschovy kontaktujte naši advokátní kancelář na mail: profipravnik@gmail.com

Objednejte si snadno a rychle darovací smlouvu za 2500 Kč,
či kupní smlouvu za 3100 Kč včetně návrhu na vklad.

Vše v profesionální kvalitě z pohodlí domova.

Garance bezchybnosti a profesionality.

OBJEDNAT DAROVACÍ SMLOUVU
OBJEDNAT KUPNÍ SMLOUVU